Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24471
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Goalgetter » 08 jun 2019, 22:53

Ma kakva ostavka, najbolje je ugasiti repku. Da se rjesimo muke.

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Wandelanoite » 08 jun 2019, 22:53

Treba uraditi isto ono sto su Hrvati uradili kad su otjerali Čačića. Dovesti nekog normalnog koji ne mora imati ni toliko znanja, kao sto je Zlatko Dalić.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

let3
Postovi: 28617
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la let3 » 08 jun 2019, 22:55

JohnCleese je napisao/la:
let3 je napisao/la:Elvedine Begiću, veliki čovječe, jedino ti možeš spasiti selekciju od posrtanja :kafa:
Budi frajer kao što su vazda bio - sasjeci neznalicu Roberta po kratkom postupku , baci ga razjerenim novinarima i spasi sebi guzove.
Da
Samo najmanje sto si trebao postaviti su navodnici kod ovo novinarima
Nisu bitni novinari.

Evo da probam ovako - ako smo Mešu isjekli na komade ovde na forumu (nakon Kipra) i neka smo (sve po zaslugama, jel)... zašto bismo poštedili Roberta nakon ove današnje bruke. U cemu je fol, ne kontam.

Ako može neko objašnjenje.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la DrFilgud » 08 jun 2019, 22:56

Ponavljam, rezultati sami po sebi i nisu toliko tragicni.
Moglo bi se to progutati da postoji neki sistem, neka igra i neka nada da ce biti bolje.
Ovo sto gledamo je raspad sistema, koji ce da bude gori i gori.

mire96
Postovi: 1055
Pridružen/a: 01 sep 2017, 00:49
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la mire96 » 08 jun 2019, 23:08

DrFilgud je napisao/la:**** ga, treba reagovati. Ovako ne ide.
Igramo sramoto, potrosili smo svu srecu, ostajemo bez najboljih igraca, ne vidi se nikakav napredak.
Prakticno smo upropastili kvalifikacije, ostaje sok terapija za baraz u ligi nacija. Iskreno, ne vidim sta ova ekipa i selektor mogu.
Razumijem, ali do kad ce to potrajati? I Mesa je bio sok terapija, izvlacili dobre rezultate sa njim jedno vrijeme, pa onda je Irska pokazala na cemu smo. To su kratkorocna rjesenja, koja ce sve slabije djelovati sto nam kadar bude tanji. Nama trebaju dugorocna, inace nam ostaje da smjenjujemo polutrenere zauvijek. Ok je smijeniti i Prosineckog, ali ne smije stati na tome kao sto obicno stane.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la DrFilgud » 08 jun 2019, 23:14

mire96 je napisao/la:
DrFilgud je napisao/la:**** ga, treba reagovati. Ovako ne ide.
Igramo sramoto, potrosili smo svu srecu, ostajemo bez najboljih igraca, ne vidi se nikakav napredak.
Prakticno smo upropastili kvalifikacije, ostaje sok terapija za baraz u ligi nacija. Iskreno, ne vidim sta ova ekipa i selektor mogu.
Razumijem, ali do kad ce to potrajati? I Mesa je bio sok terapija, izvlacili dobre rezultate sa njim jedno vrijeme, pa onda je Irska pokazala na cemu smo. To su kratkorocna rjesenja, koja ce sve slabije djelovati sto nam kadar bude tanji. Nama trebaju dugorocna, inace nam ostaje da smjenjujemo polutrenere zauvijek. Ok je smijeniti i Prosineckog, ali ne smije stati na tome kao sto obicno stane.
To je pitanje za savez. Valjda mogu jednom napraviti ispravnu odluku.
Ne bih licitirao s imenima, u stvari nijedno mi ne pada na pamet.
Sada treba kvalitetna sok terapija.

Avatar
Vucevich
Postovi: 11217
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Vucevich » 08 jun 2019, 23:15

Treba ga odmah otpustiti, ne znam zašto mi uvijek čekamo dok nestane i matematička šansa da odemo na prvenstvo da otpustimo selektora.

Na primjer, Škotska je vrlo brzo otpustila selektora nakon što je izgubio od Kazakstana i danas su upisali 3 boda.

Fina opcija bi mogao biti Sergej Jakirović iz Gorice.

Avatar
jestamaji
Postovi: 16454
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la jestamaji » 08 jun 2019, 23:17

“u ruke mandušića vuka....“ je zadnja šuplja laž, istina je potpuno suprotna!
ne pravdam robija ali sa ovakvim ispodprosječnim bezidejnim igračima, bez najboljeg igrača i sa jednim džekom u penzija modu mi nemamo šta tražiti ni u ovoj grupi ni na EP.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la DrFilgud » 08 jun 2019, 23:21

jestamaji je napisao/la:“u ruke mandušića vuka....“ je zadnja šuplja laž, istina je potpuno suprotna!
ne pravdam robija ali sa ovakvim ispodprosječnim bezidejnim igračima, bez najboljeg igrača i sa jednim džekom u penzija modu mi nemamo šta tražiti ni u ovoj grupi ni na EP.
Na svakoj poziciji na terenu smo imali kvalitetnijeg igraca, barem nominalno. Na klupi takodjer.
Bezidejnost, nezainteresovanost, konfuzija su krivica selektora.

let3
Postovi: 28617
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la let3 » 08 jun 2019, 23:26

jestamaji je napisao/la:“u ruke mandušića vuka....“ je zadnja šuplja laž, istina je potpuno suprotna!
ne pravdam robija ali sa ovakvim ispodprosječnim bezidejnim igračima, bez najboljeg igrača i sa jednim džekom u penzija modu mi nemamo šta tražiti ni u ovoj grupi ni na EP.
Izvini, ali pravdaš, možda nesvjesno.

Vidi nešto, Robert nije malouman da nije znao gdje dolazi i koga ce voditi, ko su ti igraci, koliko ce imati godina i tako te price ;) kad je dolazio pricao je drugu pricu, sjecamo se svi toga - ovo mu je najjaca ekipa koji je vodio, hoce Euro, samo to dolazi u obzir, bla bla bla...To je bila prica, jel tako ili nje. Da se ne lažemo sad ;) ...a sad kad ga finci trpaju ko kuravu ga branite u fazonu "šta ce jadnik, ima slabu selekcijum, sirotinja uboga" :lol: da nismo možda mi forumaši selektirali nekog Sarića, Duljevića, Šunjića, Čivića, Cimirota i ostale amatere :crazy: Robi sigurno nije, jelde :crazy:

Avatar
ASD
Postovi: 26165
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la ASD » 08 jun 2019, 23:28

Kvalitet je naravno tanak, to se zna odavno. To nije problem, problem je bezvoljnost.

faruk993
Postovi: 174
Pridružen/a: 07 sep 2015, 10:05
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la faruk993 » 08 jun 2019, 23:28

Zukanovic je napisao/la:Finska ima 2 boda vise + 7 utakmica ostalo.i na kraju taj baraz. ali mi danas ostali bez EP :lol:
Ta 2 boda rastu na 5 bodova u utorak.

Avatar
xavi26
Postovi: 1462
Pridružen/a: 21 maj 2008, 14:00
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la xavi26 » 08 jun 2019, 23:30

jestamaji je napisao/la:“u ruke mandušića vuka....“ je zadnja šuplja laž, istina je potpuno suprotna!
ne pravdam robija ali sa ovakvim ispodprosječnim bezidejnim igračima, bez najboljeg igrača i sa jednim džekom u penzija modu mi nemamo šta tražiti ni u ovoj grupi ni na EP.
Robi, jesi to ti!?
Volim te Bosno!!!

Avatar
vest
Postovi: 723
Pridružen/a: 17 mar 2011, 13:42
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la vest » 08 jun 2019, 23:31

Prosinecki je svoje neznanje pokazao i mora ici jer je kavgadzija ili vjerujete da je Kolasinac zaista povrijedjen?! Ko god bio selektor gore od ovog ne ide.
Ovaj sastav mora igrati.
Begovic
Todorovic
Bicakcic
Memisevic
Kolasinac
Besic
Pjanic
Krunic
Lulic
Hajrovic
Dzeko

Klupa.
Kovacevic
Sunjic
Zukanovic
Gojak
Cimirot
Duljevic
Visca
Ibisevic

Vrati ove stare Lulu i Vedu da iznesu kvalifikacije kad mogu za Lazio i Herthu standardno mogu i kod nas.
Begovic je citavu karijeru odlican dok je Seha cak u zelji bio prosjek. Todorovic je makar bek a ne stoper, Memisevic u Erendivisie odlican godinana kod nas na ignore. Pored Gojaka guraju onog kloca iz koreje. Dulja zao mi je ali on nije taj nivo jer je izet za klasu bolji igrac.

Nije samo selekcija igraca nego pristup igri, nemamo plan b kad krene lose, nema discipline i borbenosti.
Kaze neko bio je Bajram, nisu se mogli pripremit, a je li turcima bio bajram pa znamo kako su odigrali?
Nad Banja Lukom svice sudnja zora, s rusima se ratovati mora!

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la DrFilgud » 08 jun 2019, 23:34

Zao mi je, navijao sam pravo za Roberta da bude selektor, zavaravao sam se nakon LN da tu im a nesto...
Nazalost mi sa njim nemamo perspektivu. Ne vidim kako ovo moze bolje? On samo moze otjerati jos kojeg igraca.

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Wandelanoite » 08 jun 2019, 23:42

Očekujem tjeranje Bešića i Krunića koji vjerovatno izmišlja povredu, a u repki Ljubana Crepulju i Amira Hadziahmetovica. Moraju Robijevi partneri Jurkic i Zubanovic živjeti od nečega.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Tristan10
Postovi: 5183
Pridružen/a: 14 jan 2018, 17:58
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Tristan10 » 08 jun 2019, 23:49

Veceras me Prosinecki jako razocarao, ne toliko sto smo izgubili nego sto je bio tvrdoglav, a nisam to ocekivao od njega, jer sam ga vidio kao trenera koji vidi situaciju i reaguje. Ali on poslije onakvog prvog poluvremena nastavlja sa istim igracima, nadajuci se da ce iznenaditi Finsku sa jednom iznenada akcijom, i bila je zaista jedna, nekako izletila. Ali to je mrsavo, mora se puno vise ponuditi da bi dobio neke bodove. Ali isto ono sto je ocigledno da mi opet gledamo krivca na pogresnom mjestu. Opet nam se servira ono kilavo jednostavno rijesenje kao da je Prosinecki glavni krivac, a nije. Glavni krivci su ljudi koji vode savez, jer su oni tu da stvore ambijent. Najlakse je selektora promjeniti. Bruka i sramota da nasi ljudi iz drugih drzava putuju do Finske, uzimaju odmor, izdvajaju novac, i oni ono zauzvrat dobiju. Sve ih iz saveza dobro treba nabiti nogom, nista nisu znacajno napravili evo 5 godina. 5 godina! I opet ce se nosonja Begic i co izvuci, smijeniti trenera, i opet ukrug.
Zadnja izmjena: Tristan10, dana/u 09 jun 2019, 00:01, ukupno mijenjano 2 puta.

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Wandelanoite » 08 jun 2019, 23:58

Tristan10 je napisao/la:Veceras me Prosinecki jako razocarao, ne toliko sto smo izgubili nego sto je bio tvrdoglav, a nisam to ocekivao od njega, jer sam ga vidio kao trenera koji vidi situaciju i reaguje. Ali on poslije onakvog prvog poluvremena nastavlja sa istim igracima, nadajuci se da ce iznenaditi Finsku sa jednom iznenada akcijom, i bila je zaista jedna, nekako izletila. Ali to je mrsavo, mora se puno vise ponuditi da bi dobio neke bodove. Ali isto ono sto je ocigledno da mi opet gledamo krivca na pogresnom mjestu. Opet nam se servira ono kilavo jednostavno rijesenje kao da je Prosinecki glavni krivac, a nije. Glavni krivci su ljudi koji vode savez, jer su oni tu da stvore ambijent. Najlakse je selektora promjeniti.
Kakav bolan ambijent, pa niko mu se ne miješa u posao i sve od Ilidže do igre su zasluge Roberta Prosineckog. Srozao nas je na nivo amaterske reprezentacije ranga Crne Gore, Makedonije.. U repki igraju igraci koji ne smiju biti ni na širem spisku, danas si imao igrače Erzuruma turskog drugoligaša, Sparte u21, Suwona do neki dan u Sarajevu, Standarda, Dresdena, Basaksehira u prvih 11.

Niko nije budala, u današnje vrijeme imalo ako valjaš ides druže u ligu 5 u top klubove i nije slucajno Begovic u Bornmutu, a Sehic u Erzurumu, nije slucajno Civic u Sparti, a Seo u Arsenalu, i dalje da ne nabrajam. Begovic, Kolasinac, Dilaver, Prcić, Hajrovic pa i Lulic moraju biti tu i MORAJU igrati, jer je prevelika razlika između Erzuruma i Bornmuta, prevelika je razlika između Suwona i Strazbura da bi se to moglo necim nadoknaditi..

Covjek nas je srozao na nivo ispodprosječne reprezentacije i jednostavno mora da ide odmah posle Italije.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
JohnCleese
Postovi: 5668
Pridružen/a: 02 sep 2015, 09:52
Lokacija: zemlja "ciganska"
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la JohnCleese » 09 jun 2019, 00:00

let3 je napisao/la:
JohnCleese je napisao/la:
let3 je napisao/la:Elvedine Begiću, veliki čovječe, jedino ti možeš spasiti selekciju od posrtanja :kafa:
Budi frajer kao što su vazda bio - sasjeci neznalicu Roberta po kratkom postupku , baci ga razjerenim novinarima i spasi sebi guzove.
Da
Samo najmanje sto si trebao postaviti su navodnici kod ovo novinarima
Nisu bitni novinari.

Evo da probam ovako - ako smo Mešu isjekli na komade ovde na forumu (nakon Kipra) i neka smo (sve po zaslugama, jel)... zašto bismo poštedili Roberta nakon ove današnje bruke. U cemu je fol, ne kontam.

Ako može neko objašnjenje.
Sad si potpuno primijenio pravac price.

Ovako da si odmah formulisao svoj post ne bih se za isti zakacio jer je bizarno porediti dva rezultatski neuspjesna Mesina ciklusa onomad, sa Robertovim prilicno uspjesnim i napola zavrsenim radom u prvom ciklusu. To pod jedan.
Pod dva, kakvo ste to iskustvo stekli tjeranjem dosadasnjih selektora ? Cemu li se nadate kad isto radite i znate da ce se jedino selektor promijeniti?
Nije problem u slijepim vođama, problem je u slijepim sljedbenicima.


Svabo je to...

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61250
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Virtu4l » 09 jun 2019, 00:01

Kažu ovaj bolji od Amara. :kafa:
Evribadi sej Željo
Željoooo

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: 19vendetta87, Imajednabrigada, Sveti i 40 gostiju.