Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Moderatori/ce: ribery,_dreamer_,insider,Monolog

Raonffa
Kontakt:

PostPostao/la Raonffa » 12 jun 2019, 01:27

Vucevich WroteColon
Raonffa WroteColonOnaj korner je posebna priča...

Po meni je kvalitetnija bila akcija Finaca, ako ništa lopta je bila brža i po zemlji, bilo je teže reagovati. Ovo večeras se odmah nakon udarca iz kornera vidjelo da je u pitanju balonka koja ide nekom na nogu van kaznenog, prosto ne vjerujem kako niko nije odmah potrčao u blok. Naši čekali da lopta Insigneu haman padne na nogu da izađu, a za to vrijeme su Bonući, Kijelini i još jedan igrač Italije postavili vrhunske košarkaške blokove i oslobodili prazan put lopti do mreže.

Ne znam sta su tu radili, svaka iole ozbiljna ekipa ce gol zabiti iz ove situacije, pa pogledaj koliko prostora imaju... :?

slika

Ma jašta, vidiš ti, sedam naših igrača stoji u linijama peterca i "čuvaju" njihova dva igrača, dvojica se van peterca u blokovima gombaju sa njihova dva igrača, Višća stoji u nekakvom međuprostoru ni tamo ni vamo, dok tri Talijana van 16 čekaju loptu sami kao duhovi, baš amaterski al' eto.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

DaVinci
Kontakt:

PostPostao/la DaVinci » 12 jun 2019, 01:45

Raonffa WroteColonPartijom protiv Finske su mi yebali majku, a poraz večeras na ovakav način me je dokusurio. Koliko god da sam ovo sve viđao i prije, koliko god da se ne bih trebao iznenaditi, vazda te sjebu.

Ja pratim repku vec 23 godine i nisam propustio ni jednu tekmu koja je bila dostupna na netu ... milion puta se razocaro i samo 1 treperio od srece ... i poslije jos jednog razocarenja kontra Grka odlucio da negledam ove dvije tekme ... i nisam gledo ... i mogu ti reci, nisam se pokajo ... lakse pada sve kad se samo vidi rezultat na kraju ...

invincible1921
Kontakt:

PostPostao/la invincible1921 » 12 jun 2019, 03:31

Otprilike ono sto sam o Robertu mislio nakon par tekmi mislim i sada.

Bio sam skeptican kad je dosao jer sam misio da je prevara, ali realno pokazao je odrejdeno znanje i kvalitet.

PREDNOSTI:

1. glavno i osnovno je sto konacno igramo nesto. Prije kad bude pregleda kval, svugdje u evropi od noge do noge, pas igra, kontre, lopte u prostor, samo kad nas prikazu NABIJI ENO DZEKE, DRZI NE DAJ , UDRI , MOZDA SE ODBIJE VEDI ....za to mu skidam kapu.

2. realno svaka mu cast sto i ne podlijeze pritisku. Odmah je rekao da mu sehic vise lezi nego begovic i istrajao u tome i pored mnogih pritisaka koji su vrseni prije svega od navijaca i javnosti. Njegova odluka se pokazala potpuno ispravnom. Mogu samo zamislit papeta ili mesu,,,nek se ugodi mahali. Veliko postovajne i sto je odolio za hajrovica za kojeg je shvatio da nije profesionalni igrac nego je vise za joge bonito, al u nekom svom suterskom fazonu. O njegovim realnim kvalitetima u profsionalnom fudbalu reko je mancini dok je vodio galatu u 1/4 finalu LP. Sa druge strane ubijedjen sam da bi hajrovic kao dzoker na klupi bio vise bomba u svlacionici nego li neka korist na terenu.

3. nek prica ko sta hoce, realno igra nam ono najbolje sto imamo u ovom trenutku. price oko sarica kao da se proda, pa evo ja ne znam stvarno koga bi vi stavili. Da igramo sa gojakom besicem pjanicem ili vrancicem pa tako ofanzivno moze mozda city igrat, al mi vrlo tesko. Mislim da bi to bilo samoubistvo protiv jacih. Ja bih probao recimo prcica umjesto sarica, ali opcenito koliko god vi kudili bilo kojeg igraca, bilo koji potencijalni da ga zamijeni bi bio varijacija na temu....tako da ne vidim neku greksu u tome sto radi. Eto stvarno da ubaci vrancica umjesto sarica, ili da igra ne znam krunic umjesto duljevbica bi dalo novu dimenziju nasoj igri. Bi al u k...

4. Prilagodjava se, mijenja taktike od utkamice do utakmice, vidis makar neki pokusaj skautinga protivnika. A ne ko safet 4 4 2 pa bio brazil bila andora...ili ko mesa hajde ba raja da igramo hajde dzeko reci im.... :crazy:

MANE:

1. Nevjerovatno mi je ovo oko izmjena. Mesa je pravio pogresne, al robert skoro nikako ih ne pravi. Stvarno ne shvatam to zasto? Vidi da su igraci pali neki jedva hodaju on ne mijenja, imam osjecaj da ni civic ne bi izaso da nije umro.

2. U pojedinim trenucima odsustvo bilo kakvog uticaja na utakmicu. Ne pravi reakcije kad treba i kako treba.

SUMA SUMARUM

Nije robert nimalo los iako ima mana naravno. Mada po meni najveca mana je sto za ovo sto on pokusava da mi igramo (sto svakako podrzavam) mi reaalno nemamo igrace koji to mogu iznijet...bar ne svih 90 minuta.
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama...

!INTER ---Manchester City!

NY KNICKS!

Ako sam patriota nisam budala....

QUARTERBACK
Kontakt:

PostPostao/la QUARTERBACK » 12 jun 2019, 06:40

ja ne kontam kakav je to nivo duljevic onda ako je hajrovic joga bonito, bokteneyebo i znalci lik razliku pravio u dinamu u evropi bio jedan od glavnih igraca.. treba da zove uvijek najbolje igrace pogotovo na pozicijama gdje nemamo skoro nikakvog izbora.. ma nije ni skoro duljevic i zakaric su nikakav izbor od zla oca od gore matere

sto memisevic ne dobija priliku, frajer ce 30 napuniti bice prica treba iskusniji da igraju yebo te i zukanovic i bicakcic vise daj momku sansu..

sehic - todor - memisevic - sunjic - kolasinac - besic - pjanic - gojak - hajrovic - visca - dzeko i udri ba jbo te razne kombinacije kod nas vazda gluposti neke oko sastava ko ce doc ko nece ko glumi ko je povrijedjen smijesno vise ccc
PROCI CE SVE,ALI DUSA,OBRAZ I ONO STO JE DOBRO OSTAJE ZAUVEK!!!

gazijabih
Kontakt:

PostPostao/la gazijabih » 12 jun 2019, 09:30

Sinoć smo dobro igrali i dobro stajali jer smo imali sredinu terena. Talijani u prvom poluvremenu su imali inicijativu, ali zbog našeg veznog reda uvijek je izostajao taj završni pas. Na poluvremenu su talijanski komentatori upravo o tome pričali. Robi je skoro pa izveo formaciju 4-4-2 i konačno prekinuo prokletstvo duplanja bekova i krila na uštrb sredine terena. Mi smo se sa talijanima nosili na sredini terena, i to je sinoć naš najveći dobitak. Samo da smo imali bekove koji mogu istrčati po boku povremeno prema naprijed mi bi dobili talijane jer bi njihova zadnja linija morala niže ostajati i ne bi bilo većeg pritiska na sredini terena u nastavku. Ono što moramo izmisliti u narednom periodu su bekovi. Lijevo i imamo Kolašinca koji je nepouzdan (što hoće-neće ili su uvijek neke povrede), ali tamo gdje opasno škripi je desni bek. Eh taj Mujdža...kako je znao zatvoriti desnu stranu, otići naprijed, probiti, nabaciti. Mi ako nemamo u našoj bazi takvog, onda daj da izvršimo naturalizaciju kakvu jbmu. Na to imamo pravo!
Ja nemam kritiku na sinoćnju Robertovu postavku, ali imam na igrače. Pa majku mu, nađite kakve klubove gdje ćete igrati. Nama je snage nestalo u 70-toj minuti. Drugi gol je čisti plod pada koncentracije i nedostatka snage. Trebamo biti iskreni i reći od onih 11 koji su istrčali, koliko njih ima u posljednja 3 mjeseca prosjek minuta u svojim klubovima? Isto pogledati za prvih 11 protiv Finske. Ne može se visok ritam igre pratiti a sjediti na klupi mjesecima u matičnim klubovima, pogotovo protiv talijana!

xavi26
Kontakt:

PostPostao/la xavi26 » 12 jun 2019, 10:29

gazijabih WroteColonSinoć smo dobro igrali i dobro stajali jer smo imali sredinu terena. Talijani u prvom poluvremenu su imali inicijativu, ali zbog našeg veznog reda uvijek je izostajao taj završni pas. Na poluvremenu su talijanski komentatori upravo o tome pričali. Robi je skoro pa izveo formaciju 4-4-2 i konačno prekinuo prokletstvo duplanja bekova i krila na uštrb sredine terena. Mi smo se sa talijanima nosili na sredini terena, i to je sinoć naš najveći dobitak. Samo da smo imali bekove koji mogu istrčati po boku povremeno prema naprijed mi bi dobili talijane jer bi njihova zadnja linija morala niže ostajati i ne bi bilo većeg pritiska na sredini terena u nastavku. Ono što moramo izmisliti u narednom periodu su bekovi. Lijevo i imamo Kolašinca koji je nepouzdan (što hoće-neće ili su uvijek neke povrede), ali tamo gdje opasno škripi je desni bek. Eh taj Mujdža...kako je znao zatvoriti desnu stranu, otići naprijed, probiti, nabaciti. Mi ako nemamo u našoj bazi takvog, onda daj da izvršimo naturalizaciju kakvu jbmu. Na to imamo pravo!
Ja nemam kritiku na sinoćnju Robertovu postavku, ali imam na igrače. Pa majku mu, nađite kakve klubove gdje ćete igrati. Nama je snage nestalo u 70-toj minuti. Drugi gol je čisti plod pada koncentracije i nedostatka snage. Trebamo biti iskreni i reći od onih 11 koji su istrčali, koliko njih ima u posljednja 3 mjeseca prosjek minuta u svojim klubovima? Isto pogledati za prvih 11 protiv Finske. Ne može se visok ritam igre pratiti a sjediti na klupi mjesecima u matičnim klubovima, pogotovo protiv talijana!

nisu bitna zadnja tri mjeseca, skoro svi nasi ne treniraju od sredine maja, to je najveci problem junskog termina..
Volim te Bosno!!!

invincible1921
Kontakt:

PostPostao/la invincible1921 » 12 jun 2019, 10:36

QUARTERBACK WroteColonja ne kontam kakav je to nivo duljevic onda ako je hajrovic joga bonito, bokteneyebo i znalci lik razliku pravio u dinamu u evropi bio jedan od glavnih igraca.. treba da zove uvijek najbolje igrace pogotovo na pozicijama gdje nemamo skoro nikakvog izbora.. ma nije ni skoro duljevic i zakaric su nikakav izbor od zla oca od gore matere

sto memisevic ne dobija priliku, frajer ce 30 napuniti bice prica treba iskusniji da igraju yebo te i zukanovic i bicakcic vise daj momku sansu..

sehic - todor - memisevic - sunjic - kolasinac - besic - pjanic - gojak - hajrovic - visca - dzeko i udri ba jbo te razne kombinacije kod nas vazda gluposti neke oko sastava ko ce doc ko nece ko glumi ko je povrijedjen smijesno vise ccc

Hajrovic je joga bonito jer...sutnuce u kontri 4 na 1 sa 30 metara, jer ne gleda nista osim kako da pripali, jer ga slabo ima nazad, its itd. Nisam ja reko da je duljevic bolji igrac, ali korisniji svakako.

NY KNICKS!

Osim13
Kontakt:

PostPostao/la Osim13 » 12 jun 2019, 10:39

Zukanovića trebaju zvat ko statistu u usporenim scenama
1971-72, 1997–98, 2000–01, 2001–02, 2009–10, 2011–12, 2012–13
----
1999–2000, 2000–01, 2002–03, 2010–11, 2011–12, 2017-18
----
1998, 2000, 2001
-----
Rome - London - Paris - Rome - Istanbul - MADRID
-----
20.0 CLUB

Madal
Kontakt:

PostPostao/la Madal » 12 jun 2019, 10:41

invincible1921 WroteColon
QUARTERBACK WroteColonja ne kontam kakav je to nivo duljevic onda ako je hajrovic joga bonito, bokteneyebo i znalci lik razliku pravio u dinamu u evropi bio jedan od glavnih igraca.. treba da zove uvijek najbolje igrace pogotovo na pozicijama gdje nemamo skoro nikakvog izbora.. ma nije ni skoro duljevic i zakaric su nikakav izbor od zla oca od gore matere

Hajrovic je joga bonito jer...sutnuce u kontri 4 na 1 sa 30 metara, jer ne gleda nista osim kako da pripali, jer ga slabo ima nazad, its itd. Nisam ja reko da je duljevic bolji igrac, ali korisniji svakako.

I opet ti treba za izmjenu. Npr protiv Finske na 0-0 ili 1-0 se ubio da udje. I nek je lila sa 30 metara, svejedno niko drugi nije imao nesto pametnije.
Samo Tuzla je, samo Tuzla je, pjesme pjevala, kontra četnika, kontra ustaša, kontra SDA nacionalista.

SAVEZ NAPOLJE!

invincible1921
Kontakt:

PostPostao/la invincible1921 » 12 jun 2019, 10:44

Madal WroteColon

I opet ti treba za izmjenu. Npr protiv Finske na 0-0 ili 1-0 se ubio da udje. I nek je lila sa 30 metara, svejedno niko drugi nije imao nesto pametnije.

Svakako zlata vrijedan dzoker s klupe, alj kao sto rekoj hajrovic na klupi je bomba u svlacionici...ubijedjen sam da je to glavni razlog sto ga ne zove.

NY KNICKS!

DrFilgud
Kontakt:

PostPostao/la DrFilgud » 12 jun 2019, 10:47

Ovo je nasa standardna prica. Neozbiljnost, javasluk, onda bljesnemo tek toliko da se vidi da mozemo.
Sinosnja dobra igra (ne rezultat) nije selektorova zasluga, nego suprotno.
Pokazalo se da ne kontrolise situaciju i da igraci igraju onda kada im se igra.
Nadam se da ce se Veliki Kruti uozbiljiti, prestati da izigrava mangupa i da vodi bahatu kafansku politiku.
Da ce pozvati najbolje igrace, izmiriti se sa Begovicem i Kolasincem i poceti da radi ozbiljno.
Kiks Grcke nas je vratio u igru. Prosinecom se pruzila prilika za popravni, ima tri mjeseca da razmislja.
Konacno se vidjelo kako trebamo igrati i valjda se necemo vratiti u mod S.Irska, Grcka, Finska. Ljudski je nadati se.
Neko: Šta je razlog propadanja BHPL?
Ja: Iracionalna, ničim izazvana mržnja prema Bošnjacima, u kombinaciji sa snažnom islamofobijom.

Madal
Kontakt:

PostPostao/la Madal » 12 jun 2019, 10:49

Svakako zlata vrijedan dzoker s klupe, alj kao sto rekoj hajrovic na klupi je bomba u svlacionici...ubijedjen sam da je to glavni razlog sto ga ne zove.

Ma slažem se ja u suštini s tobom, divlji je igrač i ne pomaže odbrani. Meni bi Višća opet bio prvo krilo. Nas najpodcjenjeniji i najkonstantniji igrač. I uvijek je borben. Samo sto ga raja hejta očekujući da ima poteze kao De Bruyne. A i običnom navijaču Hajrovic je atraktivniji, jbg puca i zabija. Slabo ko primjeti Viscin trud.
Moguće da ga ne poziva zbog svlačionice, ali ako ti ta budala razjebe svlačionicu, onda nam ni ta svlačionica nije necemu.
Samo Tuzla je, samo Tuzla je, pjesme pjevala, kontra četnika, kontra ustaša, kontra SDA nacionalista.

SAVEZ NAPOLJE!

Sveti
Kontakt:

PostPostao/la Sveti » 12 jun 2019, 10:50

Madal WroteColon

Ma slažem se ja u suštini s tobom, divlji je igrač i ne pomaže odbrani. Meni bi Višća opet bio prvo krilo. Nas najpodcjenjeniji i najkonstantniji igrač. I uvijek je borben. Samo sto ga raja hejta očekujući da ima poteze kao De Bruyne. A i običnom navijaču Hajrovic je atraktivniji, jbg puca i zabija. Slabo ko primjeti Viscin trud.
Moguće da ga ne poziva zbog svlačionice, ali ako ti ta budala razjebe svlačionicu, onda nam ni ta svlačionica nije necemu.

Visca nije krilo
naprijed rejal

Madal
Kontakt:

PostPostao/la Madal » 12 jun 2019, 10:58

Ma da, jasno, krilni napadač je. Opet nećeš na terenu u normalnoj formaciji imati i krilo i krilnog napadača. Ni Hajrovic nije krilo onda. Jedino pravo krilo koje imamo je Miroslav Stevanovic. Ne znam sta je s njim, ali ako je imalo u formi treba ga pozivati.

SAVEZ NAPOLJE!

invincible1921
Kontakt:

PostPostao/la invincible1921 » 12 jun 2019, 11:08

@QUARTERBACK i ja bi volio vidjeti memisevica umjesto recimo bicakcica ili zukanovica

NY KNICKS!

Adnan89
Kontakt:

PostPostao/la Adnan89 » 12 jun 2019, 11:56

let3 WroteColonSamo 4 boda u 4 utakmice. Bod po utakmici. Finci nam vec pobjegli 5 bodova :rol: imaju 9. Peti smo na tabeli, iza nas je samo Lihtenštajn.
Imali smo dvije domacinske utakmice i dva gostovanja. Od toga jedno teško (Italija).

Roberte, vi ste i statistički najslabija karika. Zbogom.

PA dobro brate ali Finska je pobjedila Lichenstein koji ce mo svi u grupi sigurno pobjediti pa to odmah mozes vec smanjiti pojene a mi Nismo njih jos igrali. Finska je kiks bila ali Nismo imali Pjanica (nebranim poraz ali kad nas gledam I ako je Finska on nama treba jer drugi nisu dovoljno dobri. Pjanica jedino protiv Lichenstajna ne treba a Finska isto ima igrace u solidnim klubovima) Grcku isto kao Finska smo se syebali sa 10igraca a taj igrac Pjanic koji nam najbolje drzi posjed lopte.

Stvarno se nebrinem cak smo najbolje od sviju odigrali protiv italija a mogli bi ih u Zenici pobjediti ili remi nikad se ne zna. Jedino je sto cu tvrditi je da ako nam Pjanke nebude igrao u ovim tekmama osim Lichenstajna nemamo sta trazti za drugo mjesto.
....Manchester United fan since 1993....

The truth is hard to swallow, it will leave you starved tomorrow - Talib Kwali

DrFilgud
Kontakt:

PostPostao/la DrFilgud » 12 jun 2019, 12:03

Ja sam bio spreman da sinoc idem pred OHR, s transparentom "Odlazi horoze žuti!".
Dzaba, izvukao se i valja nam ga trpiti do kraja kvalifikacija.
Do sada se nije pokazao ni kao strucnjak, ni karakter, valjda ce iz ovog zadnjeg okupljanja izvuci neke pouke i sloziti stvari.
Neko: Šta je razlog propadanja BHPL?
Ja: Iracionalna, ničim izazvana mržnja prema Bošnjacima, u kombinaciji sa snažnom islamofobijom.

invincible1921
Kontakt:

PostPostao/la invincible1921 » 12 jun 2019, 12:32

DrFilgud WroteColonJa sam bio spreman da sinoc idem pred OHR, s transparentom "Odlazi horoze žuti!".
Do sada se nije pokazao ni kao strucnjak, ni karakter, valjda ce iz ovog zadnjeg okupljanja izvuci neke pouke i sloziti stvari.

Kakav da je, veci je duplo i strucnjak i karakter od papeta, a o mesi levatu necu ni da pricam

NY KNICKS!

samoposmatram
Kontakt:

PostPostao/la samoposmatram » 12 jun 2019, 13:10

DrFilgud WroteColonJa sam bio spreman da sinoc idem pred OHR, s transparentom "Odlazi horoze žuti!".

Kakav da je, veci je duplo i strucnjak i karakter od papeta, a o mesi levatu necu ni da pricam

Seres proljev.
Igra je isti carina kao i kod Mese. Samo Dzeko i Sehic igraju svoje pozicije, ovo ostalo po starom. I ptice na grani znaju da je Dzeko selektor od Brazila pa do sada.

Treba ustati i reci: Italia, mama mia, Robi karam te i ja.

Sami sebi dovoljni, nikom drugom povoljni, ideološki pogubljeni, nepristojni čak i vulgarni
puni mržnje prema svakom, koji isto ne misli

to smo mi forumasi

Osim13
Kontakt:

PostPostao/la Osim13 » 12 jun 2019, 13:12

Ooooo Lorenzooo Insiiigneeeee
1971-72, 1997–98, 2000–01, 2001–02, 2009–10, 2011–12, 2012–13
----
1999–2000, 2000–01, 2002–03, 2010–11, 2011–12, 2017-18
----
1998, 2000, 2001
-----
Rome - London - Paris - Rome - Istanbul - MADRID
-----
20.0 CLUB

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.