Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
Esport
Postovi: 4314
Pridružen/a: 06 avg 2016, 18:37
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Esport » 02 feb 2018, 11:19

dino-92 je napisao/la:
Moggi je napisao/la:mislim da mu samo francuski fali da stigne pjanica na listi poliglota, govori nas, spanski, engleski bezbeli, i njemacki valjda, rodjen je u njemackoj.. da zna jos francuski savrsen za nasu dijasporasku repku
Engleski ne govori. Onu prvu utakmicu sam gledao sa američkim komentatorima, i oni su rekli da su intervjuisali robija, a da je prevodio mali ibisevic.
Na Engleskom se može sporazumijevati, ali nije lud da se provaljuje, kada ima kvalifikovanog prevodioca
:kafa:

Avatar
DevilsAdvocate
Postovi: 1569
Pridružen/a: 28 jan 2015, 17:31
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la DevilsAdvocate » 02 feb 2018, 11:24

Esport je napisao/la:
dino-92 je napisao/la:
Moggi je napisao/la:mislim da mu samo francuski fali da stigne pjanica na listi poliglota, govori nas, spanski, engleski bezbeli, i njemacki valjda, rodjen je u njemackoj.. da zna jos francuski savrsen za nasu dijasporasku repku
Engleski ne govori. Onu prvu utakmicu sam gledao sa američkim komentatorima, i oni su rekli da su intervjuisali robija, a da je prevodio mali ibisevic.
Na Engleskom se može sporazumijevati, ali nije lud da se provaljuje, kada ima kvalifikovanog prevodioca
:kafa:
Igro je godinu u Portsmuthu tako da...
'I was young, I was survivin' the times. Waitin' for my moment, I was destined to shine..'

Tristan10
Postovi: 5183
Pridružen/a: 14 jan 2018, 17:58
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Tristan10 » 02 feb 2018, 13:23

Pustite suplju molim vas. Koga briga koliko jezika zna, selektor je, nije ambasador, niti radi u savezu pa da su jezici krucialni. Koliko jezika znaju Begic, Bakovic, Sofrenic i Beus? To je dosta bitnije. I Amar Osim prica dosta dobro engleski i francuski. Hvala Bogu pa su vise ove utakmice zavrsene, tek ono interesantno slijedi. Obilazak i dialog sa trenutnim igracima, da se vrati povjerenje i prenese vizija igre za naredni period. Isto tako analiza igrackog kadra, problemi koje imamo, i traziti adekvatna rijesenje. Stupiti u dialog sa potencijalnim igracima.

mire96
Postovi: 1055
Pridružen/a: 01 sep 2017, 00:49
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la mire96 » 02 feb 2018, 14:42

Je li nam sad zvanicno slijedi utakmica sa Iranom, ili jos nije sigurno? Trebalo bi jos jednu utakmicu odigrati u tom periodu, protiv neke solidne evropske ekipe tipa Ceske ili Ukrajine ako bi moglo, to bi bio dobar test.

Avatar
Miske01
Postovi: 1076
Pridružen/a: 07 jan 2018, 00:29
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Miske01 » 02 feb 2018, 16:57

mire96 je napisao/la:Je li nam sad zvanicno slijedi utakmica sa Iranom, ili jos nije sigurno? Trebalo bi jos jednu utakmicu odigrati u tom periodu, protiv neke solidne evropske ekipe tipa Ceske ili Ukrajine ako bi moglo, to bi bio dobar test.
Iran (22.3) i Južna Koreja (2.6) još nisu ozvaničeni, a po imamo dva termina u martu i dva krajem maja i početkom juna. Bit će i augustovski termin za jednu prijateljsku utakmicu i jedan u novembru.
BHF

Avatar
miky_hz
Postovi: 23101
Pridružen/a: 23 feb 2009, 14:19
Lokacija: BoRdO mAhAlA
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la miky_hz » 03 feb 2018, 12:19

Već sad u martu igramo s Bugarskom i Senegalom. S Bugarima igramo 23.marta u Sofiji, a mislim 27.03.sa Senegalom u Francuskoj. Još ne znam gdje tačno – otkrio je Prosinečki
DINO MERLIN "Znas kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijas za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Zelju. Hvala Bogu ja nisam medju njima".

Avatar
Esport
Postovi: 4314
Pridružen/a: 06 avg 2016, 18:37
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Esport » 03 feb 2018, 12:39

miky_hz je napisao/la:Već sad u martu igramo s Bugarskom i Senegalom. S Bugarima igramo 23.marta u Sofiji, a mislim 27.03.sa Senegalom u Francuskoj. Još ne znam gdje tačno – otkrio je Prosinečki
Izgleda da Prosinečki, vrača stvari u normalu, biti će utakmica ali u Evropi, sa protivnicima koje on odobri.
Kodro je to probao, pa su ga otjerali. :hmmmmm:

Avatar
prisonbreak
Postovi: 10169
Pridružen/a: 14 jan 2017, 00:27
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la prisonbreak » 03 feb 2018, 12:49

Esport je napisao/la:
miky_hz je napisao/la:Već sad u martu igramo s Bugarskom i Senegalom. S Bugarima igramo 23.marta u Sofiji, a mislim 27.03.sa Senegalom u Francuskoj. Još ne znam gdje tačno – otkrio je Prosinečki
Izgleda da Prosinečki, vrača stvari u normalu, biti će utakmica ali u Evropi, sa protivnicima koje on odobri.
Kodro je to probao, pa su ga otjerali. :hmmmmm:
Robi je idealno rjesenje, vec se maksimalno posvetio sto nijedan selektor do sada nije. I opet ide Zeljinu djecu gledati a oni ga najvise kritikuju :urnebes:
Samo godine tuge s' tobom imam ja..
Samo godine bola i nadanja..

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Moggi » 03 feb 2018, 12:54

gdje je ta izjava?
Zarathustra

Tristan10
Postovi: 5183
Pridružen/a: 14 jan 2018, 17:58
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Tristan10 » 03 feb 2018, 13:01

prisonbreak je napisao/la:
Esport je napisao/la:
miky_hz je napisao/la:Već sad u martu igramo s Bugarskom i Senegalom. S Bugarima igramo 23.marta u Sofiji, a mislim 27.03.sa Senegalom u Francuskoj. Još ne znam gdje tačno – otkrio je Prosinečki
Izgleda da Prosinečki, vrača stvari u normalu, biti će utakmica ali u Evropi, sa protivnicima koje on odobri.
Kodro je to probao, pa su ga otjerali. :hmmmmm:
Robi je idealno rjesenje, vec se maksimalno posvetio sto nijedan selektor do sada nije. I opet ide Zeljinu djecu gledati a oni ga najvise kritikuju :urnebes:
Ja navijam za Zeljeznicar i ja sam isto bio za Prosineckog. Konacno osoba koja moze vratiti pozitivu oko reprezentacije. Budimo realni, nisu samo navijaci Zeljeznicara bili protiv Prosineckog. Jesu oni ovde bili bucni, to stoji. Ali 90% novinara su bili protiv Prosineckog, a sada samo promjenili misljenje, nebi li dobili neki "ekskluzivni" interviju. Glavna karakteristika bosanca, da se neprimjetno prilagodi svim uvjetima. To je ta ista garnitura, koja bi nazor forsirala igrace iz domace lige pa bi imali rezultate kao iz doba Fuada "Dajdze" Muzurovica, Mise Smajlovica, i Faruka Hadzibegica. Oni koji su bili protiv Amara Osima su samo bili protiv njega zbog svojih kompleksa manjevrijednosti. Cak bi i drzavu zaduzili da dovedemo Ancelottija samo da nije Osim. Jedan od argumenata je bio taj da je Osim u rangu sa Husrefom Musemicem. Covjek koji je vise puta smijenjen u Sarajevu, koji apsolutno nista nije napravio u Olimpiku, Mladosti, i tada jakoj Slobodi. I sad govoriti da je isti nivo kao Amar Osim. I sad ti isti jedva cekaju da Prosinecki pokaze rezultate, samo da bi opet uperili prst na simpatizere Amara, i rekli "eto, jesam li vam rekao". Cista tuga i bolest. Amar Osim je isto bio dobar kandidat.
Zadnja izmjena: Tristan10, dana/u 03 feb 2018, 13:44, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
DevilsAdvocate
Postovi: 1569
Pridružen/a: 28 jan 2015, 17:31
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la DevilsAdvocate » 03 feb 2018, 13:07

:bih:
miky_hz je napisao/la:Već sad u martu igramo s Bugarskom i Senegalom. S Bugarima igramo 23.marta u Sofiji, a mislim 27.03.sa Senegalom u Francuskoj. Još ne znam gdje tačno – otkrio je Prosinečki
Gdje si to procito?
'I was young, I was survivin' the times. Waitin' for my moment, I was destined to shine..'

Avatar
Makanaky
Postovi: 873
Pridružen/a: 06 jul 2010, 15:33
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Makanaky » 03 feb 2018, 13:14

Volim ovog čovjeka. Postoji jako mali broj ljudi - zapravo mislim da je on unikat - a da mogu da kažu da su i dinamovci i zvezdaši, da su igrali i za Real i za Barcelonu, da su svugdje dobrodošli. Nije tip koji razdvaja ljude. Na stranu to što je osvajao zlato sa YU U20 i bronzu sa Hrvatskom kao igrač, on kao selektor tek treba da zabilježi neki značajniji uspjeh, ali je realno ova repka najjača momčad koju je imao na raspolaganju. Baš me zanima kako će se nositi sa raznoraznim pritiscima i da li će gomilati igrače na terenu ili će težiti da svako igra ono što najbolje zna.
Lole, taman se ludilo raščisti / taman smo nadomak smisla / evo ih sledeći falšisti dok si rek'o piksla

Tristan10
Postovi: 5183
Pridružen/a: 14 jan 2018, 17:58
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Tristan10 » 03 feb 2018, 13:21

Makanaky je napisao/la:Volim ovog čovjeka. Postoji jako mali broj ljudi - zapravo mislim da je on unikat - a da mogu da kažu da su i dinamovci i zvezdaši, da su igrali i za Real i za Barcelonu, da su svugdje dobrodošli. Nije tip koji razdvaja ljude. Na stranu to što je osvajao zlato sa YU U20 i bronzu sa Hrvatskom kao igrač, on kao selektor tek treba da zabilježi neki značajniji uspjeh, ali je realno ova repka najjača momčad koju je imao na raspolaganju. Baš me zanima kako će se nositi sa raznoraznim pritiscima i da li će gomilati igrače na terenu ili će težiti da svako igra ono što najbolje zna.
Slazem se, on je jedna pozitiva i radi maksimalno. Treba se podrzati. Mozda i jedina osoba koja sve moze ujediniti, koliko je to moguce. Pod ujediniti mislim na etnicke, klubske, da li domace ili iz vana,i ostale frakcije koje su totalno bezpotrebne. Netreba se dizati u nebesa zbog njegov fudbalske karijere, to sto se poznaje sa Hierom, ili sto prica vise jezika, vec zbog neke njegove vizije i odanosti prema radu. Na kraju krajeva rezultati su jedino sto je bitno

Avatar
TMovac
Postovi: 2728
Pridružen/a: 14 avg 2009, 01:42
Lokacija: Država Željo
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la TMovac » 03 feb 2018, 13:28

Moggi je napisao/la:gdje je ta izjava?
Sport centar tacka ba.

Znaju li ovi nasi ijednu prijateljsku odigrat na teritoriji Bosne i Hercegovine. Od utakmice sa SAD-om na Kosevu ne sjecam se da smo ijednu igrali vise kod nas.
Ne idem ja na tu prokletu utakmicu da vidim "svemirski" fudbal, jer nema ga ovdje. I još dugo ga neće biti. Idem da gledam Želju zato što samo tih par sati imam osjećaj da negdje pripadam, da je nešto moje!

Avatar
Pivopija
Postovi: 3493
Pridružen/a: 06 maj 2014, 17:27
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Pivopija » 03 feb 2018, 13:36

TMovac je napisao/la:
Moggi je napisao/la:gdje je ta izjava?
Sport centar tacka ba.

Znaju li ovi nasi ijednu prijateljsku odigrat na teritoriji Bosne i Hercegovine. Od utakmice sa SAD-om na Kosevu ne sjecam se da smo ijednu igrali vise kod nas.
Jesmo protiv Lihtenstajna u Tuzli, to je bilo krajem avgusta ili pocetkom septembra 2014.
SportSport.ba liga | Igrac ekipe FK Delfin

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Moggi » 03 feb 2018, 13:44

“Nemoj me sada pitati o novom spisku, znaš da nisam imao dovoljno vremena razmišljati o tome.Sigurno je da će biti nekih igrača koji su sada nastupili u Americi. Mislim, momci se se zaista iskazali, od malog Menala do još nekih. Odigrali su fenomenalno. Zaista. I sigurno je da su zaslužili novi poziv”, potcrtava Robert Prosinečki.

sada vjerujem :mrgreen:

ovo je treci presedan u radu nfsbih, strani trener, dovodi cak 2 svoja pomocnika, bitno utice na izbor prijateljskih utakmica
Zarathustra

Avatar
Zenzo
Postovi: 3862
Pridružen/a: 25 dec 2016, 17:33
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Zenzo » 03 feb 2018, 14:08

23. marta igramo protiv Bugarske u Sofiji, 27. protiv Senegala.

FIFA termini, znaci bice najjaci sastav.
Zadnja izmjena: Zenzo, dana/u 03 feb 2018, 14:08, ukupno mijenjano 1 put.
- Zeljeznicar -

Avatar
TMovac
Postovi: 2728
Pridružen/a: 14 avg 2009, 01:42
Lokacija: Država Željo
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la TMovac » 03 feb 2018, 14:08

Pivopija je napisao/la:
TMovac je napisao/la:
Moggi je napisao/la:gdje je ta izjava?
Sport centar tacka ba.

Znaju li ovi nasi ijednu prijateljsku odigrat na teritoriji Bosne i Hercegovine. Od utakmice sa SAD-om na Kosevu ne sjecam se da smo ijednu igrali vise kod nas.
Jesmo protiv Lihtenstajna u Tuzli, to je bilo krajem avgusta ili pocetkom septembra 2014.
da upravo si, ali ipak to je bilo prije 3,5 godine. Bas previse. ne kazem da sve trebamo igrati kuci, ali mozemo makar jednu godisnje
Ne idem ja na tu prokletu utakmicu da vidim "svemirski" fudbal, jer nema ga ovdje. I još dugo ga neće biti. Idem da gledam Želju zato što samo tih par sati imam osjećaj da negdje pripadam, da je nešto moje!

Avatar
Linija
Postovi: 274
Pridružen/a: 30 jan 2018, 15:09
Lokacija: Radovici
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Linija » 03 feb 2018, 14:48

bolje u dijaspori više para za mafijašku organizaciju
"Benjamin Isović, sin slavnog pjevača narodne glazbe Safeta i autor navijačke himne Sarajeva, utakmicu između Željezničara i Videotona nazvao je najznačajnijom za svakog navijača Sarajeva."

Avatar
BelminM23
Postovi: 9759
Pridružen/a: 17 maj 2012, 17:49
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la BelminM23 » 03 feb 2018, 16:54

2015- 4
2016- 2
2017- 3
2018- 2

Domaće utakmice.

Onda kažu skupe karte...

Meni vala nije žao ni 100+KM izletiti za utakmicu.

Žao mu dati 40KM za regularnu ulaznicu, a imaš milion potencijalnih kupaca 10.000 ulaznica za utakmicu. Ali bitno je da prdi...

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 11 gostiju.