Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
grbavicka1921
Postovi: 1328
Pridružen/a: 10 feb 2017, 12:47
Lokacija: Sindikat profi fudbalera BiH
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la grbavicka1921 » 01 jun 2018, 15:15

Robi, nijedan igrač nije nezamjenjiv, tako i trebaš raditi u budućnosti. čestitam!
*"Nije to bolest rijetka, nisu posljedice rata, al' ja sam prvo rek'o ŽELJO pa sam poslije rek'o tata."

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Moggi » 01 jun 2018, 17:16

ne vracati todora u u21 vise nikako, forsirati na beku (bolje nego susic, Martic ili trositi vranjesa), istrpiti greske kojih ce biti ali imati beka za par godina.

time dobijamo vranjesa na stoperu koji je, danas smo vidjeli, nas najbolji stoper, upariti sa manjim zlom od ostalih i uigravati to.

dakle : todor-vranjes-bilo ko svejedno-kolasinac
Zarathustra

Avatar
harden
Postovi: 23572
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la harden » 01 jun 2018, 19:21

Moggi je napisao/la:ne vracati todora u u21 vise nikako, forsirati na beku (bolje nego susic, Martic ili trositi vranjesa), istrpiti greske kojih ce biti ali imati beka za par godina.

time dobijamo vranjesa na stoperu koji je, danas smo vidjeli, nas najbolji stoper, upariti sa manjim zlom od ostalih i uigravati to.

dakle : todor-vranjes-bilo ko svejedno-kolasinac
Tako je :thumbup:
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Unofficialpage » 01 jun 2018, 20:09

Dok god postoje šanse da se u21 plasira na EP ne bih ja nikog dirao iz tog tima. Puno će njima, svima, značiti to prvenstvo. A za A tim bit će vremena, čim šanse izgbubimo mnoge u A tim prebaciti.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Osim13 » 01 jun 2018, 20:11

Moggi je napisao/la:ne vracati todora u u21 vise nikako, forsirati na beku (bolje nego susic, Martic ili trositi vranjesa), istrpiti greske kojih ce biti ali imati beka za par godina.

time dobijamo vranjesa na stoperu koji je, danas smo vidjeli, nas najbolji stoper, upariti sa manjim zlom od ostalih i uigravati to.

dakle : todor-vranjes-bilo ko svejedno-kolasinac
Upravo tako. Drugi stoper uz Vranjesa zasto ne Graovac, steta sto ga nije isprobavao u ovim prijateljskim, sumnjam da ce kad bude najpotrebnije. Zukanovic i Sunjic su meni sega igraci totalno.
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Wandelanoite » 01 jun 2018, 20:14

Daj Graovca koji nije mogao peskire nositi u Mouscronu, a ostavi Bicakcica iz Hoffenheima na klupi :roll: :roll:
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Moggi » 01 jun 2018, 20:16

dodati ovoj ekipi krunic , prcic, memisevic, hajrovic, prekomandovati neke i cekati da neko iz u21 bukne slj sezone (menalo,loncar, mihojevic, demirovic, cavar,gojak ,serbecic ili neko treci) i trebalo bi to da bude respektabilan tim sa dosta mladjih momaka, od kojih neki obecavaju
Zadnja izmjena: Moggi, dana/u 01 jun 2018, 20:20, ukupno mijenjano 1 put.
Zarathustra

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Osim13 » 01 jun 2018, 20:17

Svakako da je Bicakcic bolja opcija od Sunjica/Zukanovica, ali sa takvim stavom i postom me odbijas od sebe za neki kvalitetan razgovor. Cao.
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Vucevich » 01 jun 2018, 20:19

Osim13 je napisao/la: Drugi stoper uz Vranjesa zasto ne Graovac.
:rol:

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Osim13 » 01 jun 2018, 20:24

Vucevich je napisao/la:
Osim13 je napisao/la: Drugi stoper uz Vranjesa zasto ne Graovac.
:rol:
Pretpostavljam da si se tako valjao i prije par mjeseci kada je neko spominjao Todorovica, prije par godina Duljevica, Visce, i tako.

Zasto ne isprobati, ne vidim nista lose u tome. Covjek je sigurno medju najboljim stoperima domace lige ako ne i najbolji. Zovni ga, isprobaj, valja valja ne valja Boze moj. Prijateljske valjda i služe za to. Vama ako je simpa gledati danas Zukanovica kako ulijece s dvije noge u prazno, onda ok, bujrum gledajte.
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Vucevich » 01 jun 2018, 20:27

Osim13 je napisao/la:
Vucevich je napisao/la:
Osim13 je napisao/la: Drugi stoper uz Vranjesa zasto ne Graovac.
:rol:
Pretpostavljam da si se tako valjao i prije par mjeseci kada je neko spominjao Todorovica, prije par godina Duljevica, Visce, i tako.

Zasto ne isprobati, ne vidim nista lose u tome. Covjek je sigurno medju najboljim stoperima domace lige ako ne i najbolji. Zovni ga, isprobaj, valja valja ne valja Boze moj. Prijateljske valjda i služe za to. Vama ako je simpa gledati danas Zukanovica kako ulijece s dvije noge u prazno, onda ok, bujrum gledajte.
Todorovic igra jer bukvalno nemamo drugog desnog beka, Duljevic jer je konkurencija na lijevom krilu nepostojeca. Kud ces staviti Graovca pored Bicakcica, Zukanovica, Memisevica, Djumica, cak i recimo Mihojevica? Nije uspio doci ni do klupe u Mouscronu.

Inace vec je dobio sansu u reprezentaciji, igrao je protiv SADa i Meksika.
Zadnja izmjena: Vucevich, dana/u 01 jun 2018, 20:29, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Moggi » 01 jun 2018, 20:28

ovaj adnan kovacevic je interesantan takodjer, spominjao se neki transfer sada na ljeto u ligu 5

imamo li neko pojacanje privoditi promjenom sportskog u A tim ?
Zarathustra

Avatar
soccerfan
Postovi: 8709
Pridružen/a: 09 jan 2011, 23:44
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la soccerfan » 01 jun 2018, 21:14

Bravo Roberte,bravo!! :bow:
I sam Bog zna koliko je tesko motivirati igrace u prijateljskim tekmama pogotovo u ovom terminu gdje su si glavama na odmoru.
Iz dvije tekme"4 boda" nije lose. Vise se vidi igre i organizacije i taktike u ove dvije tekme nego za Mesin citan mandat.
Nezgodan je momenat,smjena generacija i jasno je da ce trebati vremena da se svi uigraju na terenu.
Ali meni ovo jako dobro djeluje i nadam se da ces svoj plan do kraja uspjeti srovesti i odvesti nas na veliko prvenstvo.
Uveo je vec dosta svjeze krvi,trazi igrace. Iz Visce je izvukao vise nego svi ostali selektori zajedno.Samo ovako nastavi! :bih: :bih:
I Bogu je prosto bilo krstimol' se ili klanjamo....

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Moggi » 01 jun 2018, 21:18

„Naravno, presretan zbog golova ali ono što je najbitnije da polako postajemo kolektiv, jaka ekipa koja zna i želi igrati fudbal. Ono što selektor traži od nas u svakom novom meču izgleda sve bolje i bolje", rekao je Višća za nfsbih.ba, pa je dodao:

"Sigurno da ima i malih grešaka ali moramo da budemo strpljivi i mi i navijači. Stvari će doći na svoje. Ova ekipa može jako puno i vjerujem da je ovo samo početak jedne velike priče. Danas su igrači koji su igrali, kao i oni koji su ušli sa klupe pokazali su da postajemo jak kolektiv, radimo jedan za drugog, trčimo, a kvalitet sigurno imamo".
Zarathustra

Avatar
Pivopija
Postovi: 3493
Pridružen/a: 06 maj 2014, 17:27
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Pivopija » 01 jun 2018, 21:55

Drago mi je da Prosineckog nije strah dati sansu mladim igracima.
SportSport.ba liga | Igrac ekipe FK Delfin

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Moggi » 01 jun 2018, 22:01

sta mislite o grahovcu iz rijeke ? citavu polusezonu je odigrao svaku utakmicu. hajradinovic takodjer nije za zanemariti.

mada mislim da robert izbjegava da zove igrace iz HNL da ne bi bilo kako prodaje preko repke igrace hrvatskim klubovima jer smatram da je hajrovic trebao naci mjesto na ovom spisku
Zarathustra

damir_82
Postovi: 989
Pridružen/a: 30 avg 2009, 17:09
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la damir_82 » 01 jun 2018, 22:13

Moggi je napisao/la:sta mislite o grahovcu iz rijeke ? citavu polusezonu je odigrao svaku utakmicu. hajradinovic takodjer nije za zanemariti.

mada mislim da robert izbjegava da zove igrace iz HNL da ne bi bilo kako prodaje preko repke igrace hrvatskim klubovima jer smatram da je hajrovic trebao naci mjesto na ovom spisku
Ja se iskreno nadam da Žuti neće razmišljati tako primitivno.. Što se mene tiče nek uzme one igrače koji mu trebaju za njegovu viziju.. Dok ti budu igrali kako treba, ja neću psovati i "odgovorno tvrditi" da je xy bolji..
Vidjeli smo kod Mese da ne igraju najbolji po imenima, da nam Zuka nije rješenje svih naših problema u odbrani..
A isto ne vjerujem da će Žuti puno eksperimentisati kad nađe dobitnu kombinaciju.. Svjestan je i on da se ne mogu svi probati.. Pokazuje to i u ovim prijateljskim, gdje ne daje baš svima šansu.. Vidi on dosta i na treningu, a i pokazao je time da mu nije nebitan rezultat u ovim utakmicama..

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Vucevich » 01 jun 2018, 22:14

Moggi je napisao/la:sta mislite o grahovcu iz rijeke ? citavu polusezonu je odigrao svaku utakmicu. hajradinovic takodjer nije za zanemariti.

mada mislim da robert izbjegava da zove igrace iz HNL da ne bi bilo kako prodaje preko repke igrace hrvatskim klubovima jer smatram da je hajrovic trebao naci mjesto na ovom spisku
Grahovac moze biti solidna back-up opcija, ne vidim mjesta za Hajradinovica u ovoj formaciji i sistemu

Avatar
Maxi
Postovi: 529
Pridružen/a: 23 jul 2011, 00:27
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Maxi » 01 jun 2018, 22:29

Bravo za današnju utakmicu, vidi se "ruka" Prosinečkog.

Šehić - Todorović, Vranješ, Zukanović, Kolašinac - Cimirot, Bešić, Pjanić, Duljević, Višća - Džeko :hmmmmm:

Žao mi je što nije isprobao Memisevica na stoperu u ovim utakmicama. Ubacio sam Zukanovica kao najiskusnijeg u paru sa Vranješom. Nadam se da ćemo ovako igrati!
Plavo je srce u meni!
FKŽ 1921 🔵⚪

Avatar
soccerfan
Postovi: 8709
Pridružen/a: 09 jan 2011, 23:44
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la soccerfan » 01 jun 2018, 22:49

Maxi je napisao/la:Bravo za današnju utakmicu, vidi se "ruka" Prosinečkog.

Šehić - Todorović, Vranješ, Zukanović, Kolašinac - Cimirot, Bešić, Pjanić, Duljević, Višća - Džeko :hmmmmm:

Žao mi je što nije isprobao Memisevica na stoperu u ovim utakmicama. Ubacio sam Zukanovica kao najiskusnijeg u paru sa Vranješom. Nadam se da ćemo ovako igrati!
Meni se mnogo svida sto vidim.Od Argentine na SP ovako lijep nogomet nismo igraliSve ostalo je bilo patnja.
Cim sam cuo kandidate bio sam za Prosineckog. Ipak je iole sa strane covjek i strucan je. Sa Hrvatskom i Bilicem je cudo napravio.
Siguran sam da ce i nas unaprijediti. Unazaditi ne bih bas rekao da moze. Atmosfera izmedu igraca djeluje kao odlicna sto mi se dopada.
Svi se bore i bodre jedni druge. Naravno da su igracu koji su sve tekme do zadnje u klubu doci umorni i da mozda ove tekme nece tako ozbiljno
shvatiti i to je ljudska psiha.Jednostavno tako je. Oni su tu da podrze na erenu i van njega nove klince koji dolaze. Dzeko i Pjanic na ovim pripremama su mi se bas pokazali kao prave vode.Besic isto. Dzeko je mnogo puta aplaudirao i Duljevicu i Todorovicu kad posalju loptu da ih motivise i podrzi. Opet kaze mnogo mi se svida sto vidim jer cjela mi ekipa djeluje nekako pozitivnije,motivirano,borbeno. A to ruku na srce odavno vidjeli nismo.
I Bogu je prosto bilo krstimol' se ili klanjamo....

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 42 gosta.