Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_


Avatar
Dokoljenko
Postovi: 1621
Pridružen/a: 18 feb 2019, 15:22
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Dokoljenko » 27 mar 2019, 12:39

Guardiola za siromasne.
“Planiram sve podrediti stilu igrača. Kao i svi, i ja želim da mi tim igra poput Barcelone ili Manchester Cityja, trener sam koji voli imati posjed, dominaciju i igru od noge do noge”.
Mi smo Željini, Željo je naš!

"Samo je pitanje vremena, kada će se Željina lokomotiva ponovo okititi zastavama slave i uspjeha"

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Vucevich » 27 mar 2019, 12:47

Dokoljenko je napisao/la:Guardiola za siromasne.
“Planiram sve podrediti stilu igrača. Kao i svi, i ja želim da mi tim igra poput Barcelone ili Manchester Cityja, trener sam koji voli imati posjed, dominaciju i igru od noge do noge”.
Barcelona koja protiv jedne Grčke ima 39% posjeda lopte na domaćem terenu.

Avatar
BIHfan
Postovi: 10763
Pridružen/a: 25 jul 2008, 20:01
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la BIHfan » 27 mar 2019, 12:49

Vrijeme mu je da vrati Hajrovica vise, ovo sa Duljevice i Zakaricem je cirkus postao. Nama treba igrac koji moze gol dati iz nicega u ovim situacijama ko sinoc a jedini koji to moze je Izet.
Rose joins Oscar Robertson, Michael Jordan, Jerry West, Larry Bird, LeBron James and Dwyane Wade among those only able to average at least 25 points, 7.5 assists and four rebounds in a season.
FK DELFIN NEUM

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Vucevich » 27 mar 2019, 12:51

Prva velika pogreška koju su Bosanci i Hercegovci i njihov hrvatski izbornik napravili klasična je za prostore na kojima obitavamo. Dopustili su da im striktno i jedino rezultat kreira generalnu sliku i tako je barem donekle zamagli. Kao i kod Hrvata i Srba, i kod nas u BiH vlada atmosfera u kojoj se isticanje problema, ma kako oni mali ili veliki ali očiti bili, predstavlja kao neprijateljski i nedovoljno patriotski čin. Na svako sasvim logično i normalno pitanje odgovor je “****, imamo rezultat, ne kvari atmosferu” kojim takvi, valjda potpuno nesvjesno, potvrđuju teoriju površnosti koja važi za naš nogomet.
:bow: :bow: :bow: majstor

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Raonffa » 27 mar 2019, 13:53

Nije problem ukazati na nešto što ne valja, problem je koliko je realno popraviti to što ne valja.

Ja koliko sam shvatio Prosinečkom se najviše zamjeralo što smo u većini susreta puštali protivniku loptu, pogotovo kada imamo rezultat.

Dakle, od reprezentacije BiH se očekuje da pobjeđuje, da igra dobro, da limitira protivnike, da igra vrhunsku defanzivu, i to ne protiv Lihtenštajna nego ni manje ni više protiv reprezentacija poput Sj.Irske, Austrije ili Grčke, reprezentacija koje su daleko uspješnije od naše u zadnjih nekoliko godina, i protiv kojih nikako ne možeš da se postaviš kao neki strašni favorit gdje ih trebaš ubiti, zgaziti, izdominirati na terenu.

Mi malo previše živimo u nebesima, misleći da smo neki veliki kvalitet, eh da mi svaku utakmicu možemo odigrati kao sinoć 20 minuta, to bi bilo najbolje, a ne sumnjam da bi i tada bilo nezadovoljnih :D
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Wandelanoite » 27 mar 2019, 14:06

U slučaju loših igara i poraza u naredna dva meca, nadam se da ce odstupiti sam, a sa sobom odvesti i sarajevske menadžere i amatere. Nepozivanje i neigranje Begovića i Hajrovica su nedopustivi za našu selekciju.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
JonSnow
Postovi: 6181
Pridružen/a: 17 jun 2014, 00:28
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la JonSnow » 27 mar 2019, 14:11

Grčka je **** od ekipe koja osim bunarenja i cigančenja ne zna ništa drugo jer nemaju kvalitet. Izvlači ih samo mentalitet i ta luda nafaka kojoj očito nema kraja.
Naš je problem što nas oni samom svojom pojavom nerviraju i što mi ulazimo u utakmicu znajući unaprijed da će nas cigani do te mjere naživcirat da će šake počet raditi.
Finci su ih riješili u LN jer oni imaju takav mentalitet da ne padaju na njihove seljačke fazone i provokacije. Mit oko Grčke smo stvorilo samo MI, ostali su ih davno pročitali i relativno ih rutinski otresu.
Iskreno se nadam da ćemo se popišat po njima u sred Atene, ali pozanavajući nas ovo je san.

gruezi
Postovi: 3894
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la gruezi » 27 mar 2019, 16:04

Ovo je dobra stvar sto se desila sinoc jer sad se nadam da ce decembarski prestati sa preseravanjem i poceti pozivati najbolje sto bosna i hercegovina ima... A tu spadaju i begovic i dilaver i prcic i hajrovic...dilaver je do prije par godina skoro iskljucivo igrao desnog beka i sigurno nam moze pomoci ako nista onda na toj poziciji..nije valjda da ga robi koji zivi u zagrebu nemoze pozvat na kafu sa par ljudi u savezu da im da sve papire i da se to rijesi..krila su nam mrtvi prosjek i hajrovic je za klasu bolji od sve i jednoga iako i on jedva da je nesto malo iznad evropskog prosjeka...gojak ili krunic tj jedan od ove dvojice mora biti na terenu a protiv finske ce morati obojica...za klasu su bolji igraci od cimirota..mi nemamo taj luksuz da mozemo otpisivati igrace..svaki koji nam moze pomoci bar malo potreban nam je..mozda nebi bilo lose otici lulicu na noge i zamoliti ga da se vrati da igra desnog beka s ibzirom da je desnjak..mozda je bolje da igramo sa trojicom pozadi jer takva igra odgovara i bicakcicu i zukanovicu a pogotovo bi odgovarala seji...decembarskom bi bolje bilo da se urazumi i prestane kurcit jer ako se u sljedece dvije tekme uzme manje od 4 boda mogao bi biti bivsi....vec polako skuplja gnjev raje nepozivanjem hajrovica...ovo sto smo vodjeli protiv armenije je blago reci katastrofa a koliko je armenija losa vidjeli smo u mecu s finskom...finci su nagazna mina i mogu kiksati ali i pobijedit svakoga...

Avatar
Probisvjet
Postovi: 11472
Pridružen/a: 23 jun 2009, 11:34
Lokacija: Kazan mahala
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Probisvjet » 27 mar 2019, 16:29

Wandelanoite je napisao/la:U slučaju loših igara i poraza u naredna dva meca, nadam se da ce odstupiti sam, a sa sobom odvesti i sarajevske menadžere i amatere. Nepozivanje i neigranje Begovića i Hajrovica su nedopustivi za našu selekciju.
Hajrovic i nekako, ali Begovic brani ko kita.
Fudbalski Klub Sloboda Tuzla Bosnia and Herzegovina. The English translation of the team's name is Football Club Freedom.


Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Osim13 » 27 mar 2019, 17:01

Sveti je napisao/la:Vratite nam saju :tokralju:

https://www.google.com/amp/s/www.klix.ba/amp/130721022
Najveće ljeto u historiji fudbala BiH, Pape trener Barce i Tino Sven Sušić potpisao za Inter.
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

babino
Postovi: 7197
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la babino » 27 mar 2019, 18:58

ovaj lik vec godina sve sto napise ja bih uokvirio..

a nije da nas nema i na ovom forumu koji vide ove probleme od pocetka robertovog mandata.
uz par ljudi,najglasniji sam bio na ovom mjestu za njegov izbor ali da stvari ne idu kako treba, ne idu, to se mora reci.
nama je bitno ne talasati, eto imamo rezultat, kakva kaze sreca, bitno je pobjedjivati itd..

koliko god sinoc popili gorku pilulu,mene drzi jos uvijek, sada se moze reci da ovaj bod i nije toliko los.
ide juni da vidimo od cega je robert jer ovo do sada nije dovoljno.
yebes fudbal i euro ako ne mozemo fince dobiti, pa oni vise ni u ski skokovima nisu dobri:-)
a mi ih se bojimo kao da su portugal u najmanju ruku.

Avatar
JonSnow
Postovi: 6181
Pridružen/a: 17 jun 2014, 00:28
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la JonSnow » 27 mar 2019, 19:08

Ovaj bod je za **** realno.
Prvo što su nam **** po ko zna koji put nabili komplekse. Drugo, mentalno će nas uništit saznanje da smo imali 2 gola prednosti i da smo ispustili proziv glavnih konkurenata. Treće, izgubili smo najboljeg igrača iduće dvije ključne utakmice.
Ovaj bod je jednak porazu.

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Wandelanoite » 27 mar 2019, 19:11

babino je napisao/la:
ovaj lik vec godina sve sto napise ja bih uokvirio..

a nije da nas nema i na ovom forumu koji vide ove probleme od pocetka robertovog mandata.
uz par ljudi,najglasniji sam bio na ovom mjestu za njegov izbor ali da stvari ne idu kako treba, ne idu, to se mora reci.
nama je bitno ne talasati, eto imamo rezultat, kakva kaze sreca, bitno je pobjedjivati itd..

koliko god sinoc popili gorku pilulu,mene drzi jos uvijek, sada se moze reci da ovaj bod i nije toliko los.
ide juni da vidimo od cega je robert jer ovo do sada nije dovoljno.
yebes fudbal i euro ako ne mozemo fince dobiti, pa oni vise ni u ski skokovima nisu dobri:-)
a mi ih se bojimo kao da su portugal u najmanju ruku.
I ja sam bio jedan od najvećih zagovarača za Robija i tu nema dileme. Sad sam možda i najveci pljuvač istog, jer jbg samo treba bit realan i procijeniti situaciju ko svako normalan. Najgori su mi oni sto kazu eto vi svi selektori, pa da je SAF selektor i da poziva Milosevica, Zakarica, Duljevica ispred Hajrovica to nije normalno, da ne govorim o situaciji s golmanima. Robi je se uskurcio, poceo izmišljati toplu vodu i izigravati velikog trenera, a to ne ide tako, naveo sam to i poslije Belfasta jer vec smo tad imali velike probleme.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Raonffa » 27 mar 2019, 19:13

E sigurno nam samo Hajrović nedostaje da bi mogli dominirati protiv protivnika i da nas neko ne može natjerati da se branimo.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
hurem
Postovi: 8621
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la hurem » 27 mar 2019, 19:15

Robi izvlaci iz ovog tima skoro pa maksimum i to je jedina istina!
Malo realnosti ne bi bilo na odmet, pa i pojedinih novinara.
Cijelo vrijeme imas samo Dzeku i Pjanica, i napokon ti se prikljuci Kolasinac kao treci klasni igrac, ali opravdano ostajes bez vaznog Vranjesa. Ma ko sta govorio, Vranjes je bio medju 5,6 nasih najvaznijih igraca.
Vidim neki porede Robija s Bazdarevicem ali u isto vrijeme nece reci da je Mesa pored ovih trenutnih reprezentativaca imao i Lulica, Ibisevica, Spahica, Medunjanina...
Neki ocito nisu svjesni koliko smo kvalitetom slabiji u odnosu na prije 2,3 godine a 5,6 godina pogotovo.

Robiju jedino kao vecu zamjerku vidim u Hajrovicu, mada ovaj put je svakako povrijedjen bio.
Nadam se da ce ga pozvati u junu.
Vidjet cemo da li ce koristiti Prcica umjesto Pjanica za Finsku...
Ima vremena za kakvo takvo rjesenje, zavisno od forme pojedinih igraca.

Avatar
bavariapivo
Postovi: 1543
Pridružen/a: 25 sep 2013, 16:26
Lokacija: Salzburg
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la bavariapivo » 27 mar 2019, 19:38

Wandelanoite je napisao/la:U slučaju loših igara i poraza u naredna dva meca, nadam se da ce odstupiti sam, a sa sobom odvesti i sarajevske menadžere i amatere. Nepozivanje i neigranje Begovića i Hajrovica su nedopustivi za našu selekciju.
imal sta gluplje nego ovo sra.nje sa managerima?

pa nesto gluplje neces procitati ovdje, mozda jos da je bao kriv za nerijesni rezultat :urnebes:

Pa Begovic je mrtvom kikseru Borucu rezerva, i da ga je pozvao ne bi mu branio...

Avatar
Maestro
Postovi: 5963
Pridružen/a: 26 okt 2008, 03:54
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Maestro » 27 mar 2019, 19:55

Wandelanoite je napisao/la:
babino je napisao/la:
ovaj lik vec godina sve sto napise ja bih uokvirio..

a nije da nas nema i na ovom forumu koji vide ove probleme od pocetka robertovog mandata.
uz par ljudi,najglasniji sam bio na ovom mjestu za njegov izbor ali da stvari ne idu kako treba, ne idu, to se mora reci.
nama je bitno ne talasati, eto imamo rezultat, kakva kaze sreca, bitno je pobjedjivati itd..

koliko god sinoc popili gorku pilulu,mene drzi jos uvijek, sada se moze reci da ovaj bod i nije toliko los.
ide juni da vidimo od cega je robert jer ovo do sada nije dovoljno.
yebes fudbal i euro ako ne mozemo fince dobiti, pa oni vise ni u ski skokovima nisu dobri:-)
a mi ih se bojimo kao da su portugal u najmanju ruku.
I ja sam bio jedan od najvećih zagovarača za Robija i tu nema dileme. Sad sam možda i najveci pljuvač istog, jer jbg samo treba bit realan i procijeniti situaciju ko svako normalan. Najgori su mi oni sto kazu eto vi svi selektori, pa da je SAF selektor i da poziva Milosevica, Zakarica, Duljevica ispred Hajrovica to nije normalno, da ne govorim o situaciji s golmanima. Robi je se uskurcio, poceo izmišljati toplu vodu i izigravati velikog trenera, a to ne ide tako, naveo sam to i poslije Belfasta jer vec smo tad imali velike probleme.
ti ne kritikujes nego ti lazes i ljudima, u ovom slucaju robertu podvaljivas da prodaje igrace. Davno si ti presao granice normale. Ti ko @fanatik sirite lazi na racun druge osobe. Saberi se malo i razmisli sta pises.
Da hajrovic i begovic trebaju biti tu, trebaju. Ali ko ti garantuje da ce ti igraci ti donjeti pobjedu? Begovic je zasluzeno poslan na klupu. Tu se nema sta selektoru prigovarati. Sto se hajrovica tice povreda je tu tako da svakako nebi bio opcija za jucer. Tu je jos dilaver sto fali i to je to. U junu treba biti hajrovic tu i onda je pozvano sve sto iole valja. O ibisevicu i lulicu nema price. Momci su se oprostili prije dolaska roberta i to treba postovati.
Može Petev ostati sto godina, ali to više nema smisla. Ne znam možemo li više potonuti – jasan je Topić.

Tuta Petrov

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Wandelanoite » 27 mar 2019, 20:05

Maestro je napisao/la:
Wandelanoite je napisao/la:
babino je napisao/la: ovaj lik vec godina sve sto napise ja bih uokvirio..

a nije da nas nema i na ovom forumu koji vide ove probleme od pocetka robertovog mandata.
uz par ljudi,najglasniji sam bio na ovom mjestu za njegov izbor ali da stvari ne idu kako treba, ne idu, to se mora reci.
nama je bitno ne talasati, eto imamo rezultat, kakva kaze sreca, bitno je pobjedjivati itd..

koliko god sinoc popili gorku pilulu,mene drzi jos uvijek, sada se moze reci da ovaj bod i nije toliko los.
ide juni da vidimo od cega je robert jer ovo do sada nije dovoljno.
yebes fudbal i euro ako ne mozemo fince dobiti, pa oni vise ni u ski skokovima nisu dobri:-)
a mi ih se bojimo kao da su portugal u najmanju ruku.
I ja sam bio jedan od najvećih zagovarača za Robija i tu nema dileme. Sad sam možda i najveci pljuvač istog, jer jbg samo treba bit realan i procijeniti situaciju ko svako normalan. Najgori su mi oni sto kazu eto vi svi selektori, pa da je SAF selektor i da poziva Milosevica, Zakarica, Duljevica ispred Hajrovica to nije normalno, da ne govorim o situaciji s golmanima. Robi je se uskurcio, poceo izmišljati toplu vodu i izigravati velikog trenera, a to ne ide tako, naveo sam to i poslije Belfasta jer vec smo tad imali velike probleme.
ti ne kritikujes nego ti lazes i ljudima, u ovom slucaju robertu podvaljivas da prodaje igrace. Davno si ti presao granice normale. Ti ko @fanatik sirite lazi na racun druge osobe. Saberi se malo i razmisli sta pises.
Da hajrovic i begovic trebaju biti tu, trebaju. Ali ko ti garantuje da ce ti igraci ti donjeti pobjedu? Begovic je zasluzeno poslan na klupu. Tu se nema sta selektor prigovarati. Sto se hajrovica tice povreda je tu tako da svakaku nebi bio opcija za jucer. Tu je jos dilaver sto fali i to je to. U junu treba biti hajrovic tu i onda je pozvano sve sto iole valja. O ibisevicu i lulicu nena price. Momci su se oprostilibprije dolaska roberta i to treba postovati.
Sta lazem? Prosineckog sam licno vidio u jednom restoranu na Ilidži kako sjedi sa ljudima bliskim Želji (viđao sam ga i u restoranu Sinđelić u BG dok je vodio Zvezdu sa nekim menadžerima tako da znam da voli menadžerske igre). Arezina i Stevanovic su vrbovani u Zelju obećanjima da ce dobiti pozive u reprezentaciju. Po cemu Kjosevski zaslužuje biti tu? Reci mi po cemu? Po cemu Deni Milosevic, Goran Zakaric, Haris Duljevic i Edin Visca zaslužuju biti ispred Hajrovica? Po cemu Kenan Piric zaslužuje biti ispred Begovića? Zasto se ne završavaju papiri za Emira Dilavera koji je trenutno najbolji bh. stoper? Je li Robertu dokazano da laze o igračima u medijima?

Previse je tu stvari koje nemaju veze sa igrom i taktikom i koje nas mogu koštati odlaska na Euro, o taktici i igri ne bih raspravljao jer je nemamo i to svako normalan vidi.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 35 gostiju.