Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Moggi » 29 mar 2018, 20:08

bhsport je napisao/la: On je nula od igrača. Otici će za džabe i ove 4 je igrao da se bolje proda. Nije medju 10 najboljih igrača lige.
Kraj priče. Sve ide ka tome, samo prodaja i menadzerski igrač za vinogradara. Fuj.
Ne spinuj sa Amarom, on više nije tema. Tema je dizanje cijene ohrdanog igrača BHPL.
Još poredis Dzeku i Sarica. Jesi dobar ba?
Dzeko sa 19 u teplicama, ovaj sa 24 u vinogradaru.
saric je prvo ime ove 4 prijateljske i to je cinjenica, zelim da ga vidjam na slj spiskovima
Zarathustra

samoposmatram
Postovi: 5371
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la samoposmatram » 29 mar 2018, 20:09

bhsport je napisao/la:
emir79 je napisao/la:
bhsport je napisao/la:Kuha se kuha,,masinerija kreće. Saric put Turske, misija pri kraju. Ko je slijedeći?
Daj ne seri svega ti. Sta si se uhvatio Sarica samo sto je igrac Sarajeva. Nabijate vas par bespotrebno komentare ne bi li srali po Prosineckom. Bitno je naci zrtvu, a zna se razlog sto pljujete Sarica.

Dzeku je licno Hollerbach gledao u dresu reprezentacije, jer je ga je Magath poslao da se uvjeri u kvalitet Edina Dzeke, iako je do tad sijaset utakmica imao u Teplicama.

Dzeko ne bi mrdnuo iz Teplica da nije postao A reprezentativac. Niko ovdje nece pricati o talovima, qurcima palcima kako je Dzeko prodan preko reprezentacije.

Manite se ba toga. Sta ste uzjahali vise na Prosineckog. Nije vam on kriv sto Amar nije izabran.

Sad cete i Prosineckom naci 10000000000 mana da ga ispljujete radi vlastitih interesa. Ko yebe reprezentaciju, tako to kod vas fercera.
On je nula od igrača. Otici će za džabe i ove 4 je igrao da se bolje proda. Nije medju 10 najboljih igrača lige.
Kraj priče. Sve ide ka tome, samo prodaja i menadzerski igrač za vinogradara. Fuj.
Ne spinuj sa Amarom, on više nije tema. Tema je dizanje cijene ohrdanog igrača BHPL.
Još poredis Dzeku i Sarica. Jesi dobar ba?
Dzeko sa 19 u teplicama, ovaj sa 24 u vinogradaru.
Ko je bolji od Sarica u premijer ligi na toj poziciji? Jovan mu je po statistici najblizi.

mire96
Postovi: 1056
Pridružen/a: 01 sep 2017, 00:49
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la mire96 » 29 mar 2018, 20:14

Pa nece ga Galatasaray kupiti samo zato sto ga je Prosinecki zvao u reprezentaciju jbt. Ako je istina da hoce da ga uzmu, a nisam bas uvjeren da ce tako biti, onda ce to biti jer vide kvalitet u njemu, a ne jer ga je eto Robi startao. Pa da je tako, Zakaric bi vec bio u Besiktasu, Tino u Interu, a Anelka u Unitedu. Pa nisu ni oni slijepi, valjda vide sta kupuju.

samoposmatram
Postovi: 5371
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la samoposmatram » 29 mar 2018, 20:25

Najbolje bi bilo da produzi ugovor. Igrao bi redovno a imao bi poziv u repku. I on i Zakaric zasluzuju da budu na sirem spisku. Kvalitet premijer lige nebi opao. Obadvojica odlaskom rizikuju da padnu u drugi plan u novom klubu.

Avatar
DevilsAdvocate
Postovi: 1569
Pridružen/a: 28 jan 2015, 17:31
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la DevilsAdvocate » 30 mar 2018, 00:41

Moggi je napisao/la:
bhsport je napisao/la: On je nula od igrača. Otici će za džabe i ove 4 je igrao da se bolje proda. Nije medju 10 najboljih igrača lige.
Kraj priče. Sve ide ka tome, samo prodaja i menadzerski igrač za vinogradara. Fuj.
Ne spinuj sa Amarom, on više nije tema. Tema je dizanje cijene ohrdanog igrača BHPL.
Još poredis Dzeku i Sarica. Jesi dobar ba?
Dzeko sa 19 u teplicama, ovaj sa 24 u vinogradaru.
saric je prvo ime ove 4 prijateljske i to je cinjenica, zelim da ga vidjam na slj spiskovima
Ne znam sto se uopste trudite da odgovarate ovim kantama foruma koji ne vide dalje od svoje mahale, pa ovakvi ce ti pljuvat i ako se plasiramo na euro samo zato jer 'NAM JE AMAR NABIO KOMPLEKSE' :lol: :lol: :lol:
'I was young, I was survivin' the times. Waitin' for my moment, I was destined to shine..'

Avatar
bhsport
Postovi: 11288
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la bhsport » 30 mar 2018, 09:18

emir79 je napisao/la:
bhsport je napisao/la: On je nula od igrača. Otici će za džabe i ove 4 je igrao da se bolje proda. Nije medju 10 najboljih igrača lige.
Kraj priče. Sve ide ka tome, samo prodaja i menadzerski igrač za vinogradara. Fuj.
Ne spinuj sa Amarom, on više nije tema. Tema je dizanje cijene ohrdanog igrača BHPL.
Još poredis Dzeku i Sarica. Jesi dobar ba?
Dzeko sa 19 u teplicama, ovaj sa 24 u vinogradaru.
Spinujes sam jer Saric ide BESPLATNO iz Sarajeva.

Naravno da je tema Amar i bice sve dok je Prosinecki selektor. Ovo znamo i ti i ja, nemoj da se lazemo.

Ne poredim ja Dzeku sa Saricem to ti vrlodobro znas. Nego poenta je ta da se moze neko naci poput tebe da i za Dzeku kaze da se prodao zahvaljujuci reprezentaciji, i da su bili talovi. Je si li zaboravio Dzekinog oca izjave i cesku reprezentaciju, nemoj da te podsjecam na to.

Znaci PRESTANITE!

Saric ide DZABA iz Sarajeva.
Saric se pokazao medju najboljim u Americi.
Saric je i protiv Senegala pokazao suprotnost toga sto ti tvrdis.
Saric ce biti reprezentativac sve dok ga Prosinecki poziva, a pozivace ga jer je ocigledno da mu se uklapa u sistem.
Emire, nabavi naocale pa ponovo procitaj sto sam ja prvi napisao. Saric ide besplatno i to velikim slovima, da bi ti napisao velikim slovima da ide dzaba. Ili nabavi naocale ili pocni da razmisljas.
Interesantno je da se ti uvijek javljas kao zastitnik ovih poluigraca za prodaju. Prvo to ide spin da imam nesto protiv igraca FKS, pa cu po ko zna koji put reci da sam prizivao Cimirota u reprezentaciji dok je igrao u FKS i da nam taj decko moze dati dodatni kvalitet da je jedina alternativa za Besica.
Poluproizvode tipa Sarica nikad necu podrzavati jer su tu kao i Tino, Avdija i Anelka samo da se pokusaju prodati.
Za Sarica pola ljudi na forumu nije ni culo, a i sam RP nije cuo dok mu nije podmetnut na Americku turneju. Ili ces me ubijediti da jedan Prosinecki prati Sarica od Goska, Vinogradara, preko Slobode do FKS i da je prepoznao njegov talenat u 28-oj godini i zovnuo ga u reprezentaciju i dao mu ulogu u 4 utakmice?
Slijedeci SPIN ide za Amara, Amar je zavrsena prica sto se tice selektora u najmanje naredne dvije godine, a kako je nastavio nakon januara (bez posla) i ubuduce, i vjerovatno ce moci sa Barbarezom da igra pokera ili sta vec da radi u zivotu, tako da hajde da ubuduce ne spominjes nekog ko sa reprezentacijom nema nikakve veze.
Dzeku poredis sa Saricem jer si naveo da se nikad nebi prodao da nije repke. To si napisao covjece. Dzeko je sa 19 bio u ceskoj, ovaj sa 19 jel dobacio do vinogradara pitanje je.
Saric jeste pokazao odredjeni kvalitet, pokazat ce ga svako na Saricevom nivou u nasoj ligi, a ovdje govorim o igracima tipa Dino Besirevic - Radnik, Ajdin Redzic - Krupa, Zlomislic - Siroki, da ne spominjem Tomislava Tomica koji je masina za Sarica.
Stavi svakog od ovih igraca pored Pjanica, Besica, Dzeke pa ces vidjeti koliko mogu i sta mogu.
Robert je selektor i ima pravo da radi ovakve stvari (sve dok ima rezultat), a vrijeme ce pokazati (kao sto je pokazalo i za poluigrace sa pocetka posta) gdje ce zavrsiti Saric.
Naravno bit ce interesantno pratiti sta ce biti sa Saricem za 2 mjeseca, ako ga u FKS stave na klupu jer je odbio produziti ugovor da bi se lakse mogao prodati na ljeto i tako ispaliti FKS (isto je Stevanovic uradio prosle godine za FKZ da te preduhitrim odmah). Da li ce i kako ce biti pozvan Elvis Saric u reprezentaciju?
Ako neko misli da ce on biti prodan u lige petice ili neki jak transfer na osnovu ovih prijateljskih utakmica, neka mi posalje drogu kojom se on puca, cisto da probam.
Mozes odgovoriti na ovo i pretpostavljam da hoces, kao i jos par koji ce Sarica proglasiti talentom sto vec i rade, sto se mene tice, stavljam tacku na ovu diskusiju jer se nemam sta vise dodati.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la dubrovnik » 30 mar 2018, 12:54

Osobno sam bio protiv poziva Saricu a pogotovu protiv njegovog uvrstavanja u prvi tim. Pozvan je na Americku turneju kao igrac koji je svakako imao mjesta u toj ekipi i svojim igrama je kupio kartu za sljedeci poziv. Kao i Menalo i jos pokoji igrac sa turneje. Pozvan je opet i nije se osramotio. Da budemo do kraja posteni jos jedan PL igrac je pozvan i ono malo minuta koje je dobio je odigrao puno losije od Sarica a o njemu se ne pise nista.
Mislim na Zakarica naravno. Uvjek sam bio protiv poziva ovakvim igracima iz PL. Svi smo vjerujem pristalice poziva Menalu i slicnim. Treba biti posten i reci da je Saric na jedan nacin potvrdio Robijev poziv ali bi ga vjerujem i Krunic potvrdio.
Da je Robi menadzerski selektor puno vise logike bi bilo u pozivu Krunicu nego Saricu. Ali ocito to ovdje nije slucaj. Cini mi se da mu se koliko got zvucalo suludo Saric svidio i zato ga je i pozvao.
Bez obzira na njegove solidne igre ja bih radije gledao neke potentnije igrace u sredini naseg veznog reda ali to neko drugi odlucuje.
Dok ide dobro i napredak u igri se vidi nemamo pravo da pljujemo nikog. Volio bih i da se Saric dobro proda i dokaze nam da smo svi bili u krivu.
Sto se Sarajeva tice, neka ubuduce budu pametniji kada potpisuju ugovore sa igracima. Treba nadodati da su nam u ovom sastavu ipak podarili 3 igraca a to nam govori da su poceli raditi i nekakvu korist reprezentaciji. To je za svaku pohvalu.
Zadnja izmjena: dubrovnik, dana/u 30 mar 2018, 13:16, ukupno mijenjano 1 put.

SemirSema
Postovi: 762
Pridružen/a: 29 jan 2017, 22:01
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la SemirSema » 30 mar 2018, 12:55

Pjaniću spavaš li mirno, Sariću majstore

Avatar
tobaccos
Postovi: 344
Pridružen/a: 05 jun 2015, 19:37
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la tobaccos » 30 mar 2018, 13:28

Jbt nisam znao da imamo ovako jake "menadžere". Dovoljno je da igrač odigra 2-3 prijateljske utakmice i oni ga odmah mogu prodati u neki jači klub.

Inače ti klubovi uopšte ne gledaju kako taj igrač zapravo igra. Oni vjeruju ovim "menadžerima" na riječ i odmah šalju ponude.

Avatar
hz1987
Postovi: 2089
Pridružen/a: 01 nov 2008, 10:27
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la hz1987 » 30 mar 2018, 14:24

ovdje se frka dize oko jednog sarica o kojem se pisu novinarski hvalospijevi za igre ispod reprezentativnog nivoa. na sta bi repka licila da je tu amar koji je imao ideju da 5-6 sarica gura? jedini igrac i ove nase lige koji odskace talentom je menalo, a ostalo treba dobro zapeti i raditi da bi dobili poziv u repku i to samo na pripreme.

Avatar
DenchiNL
Postovi: 7631
Pridružen/a: 10 okt 2008, 19:06
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la DenchiNL » 30 mar 2018, 20:48

Kako se vama čini zasad ovo što Robi radi?
meni je poprilično čudno da smo primili svega 1 gol u ove 4 tekme...mislio sam da ćemo tu imati više problema, pogotovo jer nismo igrali s istim igračima nazad mislim nijednu tekmu...tek se u ovoj zadnjoj tekmi počelo vidjeti neki smisao, neki pressing, ali treba još ovih tekmi, i odlično je što će ih biti još do početka kvala...mislim ipak kad se sjetim fakin kipra i propuha i ove sada tipa senegal koji se ipak sprema ozbiljno za sp...

idalje nismo brzi u kretanju ali mislim da nikad nismo bili, ima hejbet stvari koje me nerviraju a pogotovo u odbrani i iznošenju lopte iz 16erca i postavljanja ofsajd zamke, ali mislim da ćemo to otklanjat uigravanjem...samo da je desnog beka naći da valja do jeseni...
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

samoposmatram
Postovi: 5371
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la samoposmatram » 30 mar 2018, 21:26

Svidja mi se sto opet pokusavamo stvarati igru. Sto ofenzivni igraci imaju slobodu da stvaraju prilike. Protiv Senegala na momente organizovan visok pritisak, koji je imao efekta, je nesto sto prvi put gledamo u reprezentaciji. Nisam bio za Prosineckog, ali mi je drago zbog nacina na koji zeli da mu ekipa igra.

Mislim da ce bolna pozicija biti defenzivni vezni u postavi 4-1-4-1. Besic i Cimirot su dobri u formaciji sa duplom sestorkom, a da Pjanic igra registu, ali onda to nije 4-1-4-1. Nebi me iznenadilo, ako selektor nebude trazio druga rjesenja na toj poziciji. Mislim da selektor na toj poziciji trazi igraca tipa Rahimic, Matic ili Busquets i Fernandinho ako cemo spominjati igrace koji igraju ovu postavu.

Dzeko bi mogao ispastati u ovom sistemu igre, jer istureni napadac vise lici na false nine, nego na strikera.

Jos je rano donositi zakljucke, ali ako uspije stvoriti ekipu i ubjediti ih u nacin igre, mogli bi dogurati daleko. Jedino sto nam neide na ruku, je to sto nemamo tradiciju ovakvog fudbala na nasim prostorima i mozda nece proci u slucaju rezultatskih kriza. Takodjer ovakav nacin igre trazi da se igraci rano razvijaju u tom smjeru. To bi znacilo reprogram omladinskog fudbala i dodatno skolovanje trenera, da guraju ovaj sistem igre u skorijoj buducnosti. Ovo naravno u slucaju da uvjeri izvrsni odbor NFSBiH da je ovo pravi put za buducnost.

Uglavnom jako interesantan period ispred nas.

Sanfrancisco
Postovi: 955
Pridružen/a: 28 mar 2018, 22:57
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Sanfrancisco » 30 mar 2018, 22:10

Na koliko je vremenski potpisao Robi?

Avatar
Pivopija
Postovi: 3493
Pridružen/a: 06 maj 2014, 17:27
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Pivopija » 30 mar 2018, 22:18

Sanfrancisco je napisao/la:Na koliko je vremenski potpisao Robi?
Mislim, do kraja ovih kvalifikacija, s tim ako se plasira na euro onda do kraja eura.
SportSport.ba liga | Igrac ekipe FK Delfin

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Vucevich » 30 mar 2018, 23:14

Dok Dzeko moze igrati ne vjerujem da ce ikad biti na klupi

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la dubrovnik » 30 mar 2018, 23:26

DenchiNL je napisao/la:Kako se vama čini zasad ovo što Robi radi?
meni je poprilično čudno da smo primili svega 1 gol u ove 4 tekme...mislio sam da ćemo tu imati više problema, pogotovo jer nismo igrali s istim igračima nazad mislim nijednu tekmu...tek se u ovoj zadnjoj tekmi počelo vidjeti neki smisao, neki pressing, ali treba još ovih tekmi, i odlično je što će ih biti još do početka kvala...mislim ipak kad se sjetim fakin kipra i propuha i ove sada tipa senegal koji se ipak sprema ozbiljno za sp...

idalje nismo brzi u kretanju ali mislim da nikad nismo bili, ima hejbet stvari koje me nerviraju a pogotovo u odbrani i iznošenju lopte iz 16erca i postavljanja ofsajd zamke, ali mislim da ćemo to otklanjat uigravanjem...samo da je desnog beka naći da valja do jeseni...
Pa samo totalni amateri kao sto je bio Mesa mogu onako unakaziti reprezentaciju i postavit joj nogu u svakom mogucem taktickom dijelu igre.
Covjek uspori reprezentaciju i isprazni sredinu a onda pokusa imati posjed protiv Cipra koji ti jedino gol moze dati iz kontre. Ljudi prolaze kroz sredinu kako got zele. Problem BiH momcadi je poceo vec od zadnjeg dijela kvalifikacija za SP u mandatu SS.
Ljudi jednostavno nisu znali niti razumjeli taktiku nogometne igre sto je skoro nevjerovatno znajuci kako su dobri nogometasi bili i tko ih je sve trenirao.
Mislim da smo napokon dobili trenera koji nas nece praviti losijim sto je kad je u pitanju BiH ogroman uspjeh. Ostavljanje na klupi SS nakon SP i izbor MB nakon toga nas je u najmanju ruku kostao EP.
Mozda i neceg vise. Ovaj tim BiH nije smio imati takva 2 amatera na klupi. Ni po kakvu cijenu.

samoposmatram
Postovi: 5371
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la samoposmatram » 30 mar 2018, 23:36

Vucevich je napisao/la:Dok Dzeko moze igrati ne vjerujem da ce ikad biti na klupi
I netreba da bude na klupi, ali mu nelezi ovaj sistem. U ove dvije utakmice je vise licio na Benzemu u Realu. Stvarao je prostor i asistirao.

Avatar
KrajisnikBosnjak
Postovi: 3564
Pridružen/a: 28 okt 2016, 19:59
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la KrajisnikBosnjak » 31 mar 2018, 01:42

Džeko je takav igrač da ga zanima uspjeh kolektiva, a ne pojedinačan uspjeh!

Džeko je igračina i Džeko će se prilagoditi ostalim igračima da uspijemo u našoj namjeri, a to je nastup na EURU!

Nema sumnje da će Robert dati sve od sebe da odvede našu reprezentaciju na EURO, to mnogo znači i za nas, a i za njegov CV! :bih:
⚜ Simpatizer reprezentacija BiH i FK Sarajevo 🔴⚪

Avatar
BelminM23
Postovi: 9759
Pridružen/a: 17 maj 2012, 17:49
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la BelminM23 » 31 mar 2018, 06:52

Bolje igrača manje i Džeku, nego igrača više bez Džeka.

Avatar
Rimes87
Postovi: 2011
Pridružen/a: 19 mar 2013, 01:30
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Rimes87 » 31 mar 2018, 14:29

samoposmatram je napisao/la:
Vucevich je napisao/la:Dok Dzeko moze igrati ne vjerujem da ce ikad biti na klupi
I netreba da bude na klupi, ali mu nelezi ovaj sistem. U ove dvije utakmice je vise licio na Benzemu u Realu. Stvarao je prostor i asistirao.
To radi i u Romi, hebga.
He Came To Us From Bosnia,
Papac Papac,
The Best Left Back In Scotland Sing,
Papac Papac,
He Doesnt Score A Lot Of Goals But When He Does You'll Hear Us Roar,
Sasa Papac Rangers Number Five!

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: lol89 i 32 gosta.