Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la DrFilgud » 21 jun 2018, 16:27

Sjetite se reprezentacije pod palicom Bake Sliskovica. U prvih 11 je imao po 4-5 igraca iz BHPL, a napravio je respektabilan, borben i disciplinovan tim.
Ciro naslijedio rasturenu reprezentaciju, smjenu generacija.
Nadarevic, Supic, Pandza, Berberovic, Muratovic, Jahic su bili, vise manje, standardni reprezentativci i opet smo
imali i igru, skoro dosli do vode.
To su, po mom misljenju , dva najbolja selektora koji su vodili nasu reprezentaciju.
Ako Prosinecki uspije da napravi sto su oni napravili, s ovim igracima ne bi trebalo biti problem da se plasiramo na EP.

babino
Postovi: 7197
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la babino » 21 jun 2018, 16:36

na ovaj euro treba biti 'strucnjak' da nas ne kvalifikuje.
zna to i robert vrlo dobro, zbog toga nas je i uzeo.
plasman+fin rezultat na euru i eto poziva od ozbiljnih klubova koji dobro placaju.
U plasman na euro vjerujem, tj ubijedjen sam u to ali isto tako sumnjam da ce nas robert voditi u kvalama za qatar.

aqarius
Postovi: 3898
Pridružen/a: 12 maj 2009, 16:54
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la aqarius » 21 jun 2018, 17:16

Ako odemo na EURO,a vjerujem da hoćemo,to donosi gomilu love,Robiju će pripasti dobar dio.E sada kakva nam bude grupa u kvalama,a čini mi se da je i povećan broj učesnika na sljedećem SP ,gdje bi drugi izbjegao doigravanje ne reci da nas Robi nebi ponovo vodio..,Opet sve zavisi kako će nam ekipa funkcionisiti u ovim kvalama i ligi nacija,hoće li to ličiti na nešto,,možda i mi sami otjeramo Robija,a možda i mu kleknemo da ostane..puno je tu možda..

master44
Postovi: 876
Pridružen/a: 28 feb 2010, 12:48
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la master44 » 21 jun 2018, 17:23

Nije mi bila poenta hocemo li otici na Euro ili ne, otisli smo u Brazil pa izgledali neozbiljno a poslije toga evo 4 godine jos gore. Mislio sam na nedostatak sistema, analize, taktike, ozbiljnosti. Da li je moguce da je i do igraca koji reprezentaciju i okupljanja ne shvataju ozbiljno, nego daj da se odmorimo i uzivamo. Posto sam pisao na ovoj temi, valjda ce Robert sta promijeniti.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la DrFilgud » 21 jun 2018, 17:58

master44 je napisao/la:Nije mi bila poenta hocemo li otici na Euro ili ne, otisli smo u Brazil pa izgledali neozbiljno a poslije toga evo 4 godine jos gore. Mislio sam na nedostatak sistema, analize, taktike, ozbiljnosti. Da li je moguce da je i do igraca koji reprezentaciju i okupljanja ne shvataju ozbiljno, nego daj da se odmorimo i uzivamo. Posto sam pisao na ovoj temi, valjda ce Robert sta promijeniti.
Vidjecemo, vjerujem da ce Prosinecki znacajno unaprijediti igru, a i vec se vidi napredak.
Primamo malo golova, nema nabijanja lopte, djelujemo organizovano...
Sto se tice discipline i ozbiljnosti, tu ne mislim da ce Robi napraviti neke dramaticne promjene.
Moze se primijetiti da on gradi jaranski odnos sa igracima i vjerovatno ce im tolerisati neke stvari i izlaziti u susret.
Naravno, nas zanimaju rezultati i ako tu sve bude u redu, jaranski odnos je plus.
I ja bih volio da vidim jednog trenera poput Vahe, da ih postroji i utjera u šišu, **** ga, Robi nije taj.

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la dubrovnik » 21 jun 2018, 19:07

Mi sa Robijem ne mozemo pogrijesiti I nestvarno je da smo ga uspjeli dobiti za selektora. Poklopilo nam se vise stvari. Mamiceva vlast je Prosineckom onemogucila profilaciju na normalan nacin I on je izabrao najtezi put. Dokazivanje kroz Tursku ligu I Azarbejdzan su nemoguca misija pa je I njemu Bosna dosla kao dar sa neba. Potentna ekipa sa kojom svoju karijeru moze dici na jedan veci nivo I mislim da ce mu to I poci za rukom.
Bez problema cemo se plasirati na EP I vjerujem da cemo tamo igrati solidan nogomet. Nakon toga cemo se bojim se pozdraviti sa Robijem. Na nasu srecu izgleda I da imamo spremne kandidate za njegovu zamjenu. Njih prvenstveno vidim u selektoru U21 tima I Robijevom pomocniku Elviru Rahimicu. Nadam se da ce Robi obaviti posao do kraja I podmladiti tim te da ce ovoj dvojici u tom slucaju posao biti olaksan.
I savez mi je poceo buditi nadu. Limitiraju broj stranaca I prisiljavaju klubove da igraju sa domacim igracima. Evo I Zeljeznicar mjenja travnjak. Uvjeti se pomalo poboljsavaju. Mlade ekipe igraju bolje I cini se da se ipak sve pomalo krece.
Jednu stvar BiH klubovi nikako da poprave I to je rak rana domaceg nogometa. Treneri.
Gledao sam Zeljove juniore u onih nekoliko utakmica u LP-a I onog drekavca na njihovoj klupi, pa onda pogledam ovog trenera Akademije Sarajeva koji se nije udostojio ni licencu da uzme a vec je kao osvojio seniorsku titulu. Njegovi intervjui su za anale. Pa Musemicevo slijeganje ramenima, pa skakanje oko terena nekih bivsih Zeljovih trenera, pa zvizdaljku u ustima Musemicevog prethodnika. Pa zadnja 2 selektora I njihovu elokvenciju I takticko znanje. Strah me uhvati. Toliko talenta u velikim BiH klubovima propada radi recenih persona da je to tragedija.
Zrinjski je osvojio titule zadnjih godina samo radi pravilnijeg izbora struke a ne radi boljeg igrackog kadra. U ovo sam 100 % siguran. Onda pogledam Bilica, Kovaca, Tudora isl. I jasno mi je gdje lezi problem BiH nogometa.
Tek kada pamet I zelja za ucenjem bude uvjet pri izboru trenera a ne postapalica "vojnik kluba" bit ce vidljiv napredak I na tom polju. Do tada neka nam je bog na pomoci. Srecom neko drugi stvori Marinovica, Custovica a vjerujem da ce usavrsiti i Rahimica pa neka nada za drzavni tim postoji. Klubovi se po ovom pitanju moraju sto prije osvijestiti jer im u suprotnom spasa nema.

Avatar
delija
Postovi: 1108
Pridružen/a: 29 jan 2009, 23:40
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la delija » 21 jun 2018, 22:23

E dobro si to rekao, "vojnici klubova" su trenutno rak rana bh fudbala. I konstantno se isti treneri vrte po klubovima. Nikakvog napretka tu nema.

DeeWa
Postovi: 2001
Pridružen/a: 04 mar 2014, 19:19
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la DeeWa » 21 jun 2018, 23:02

master44 je napisao/la:Ne znam gdje da napisem, jer nema odgovarajuće teme pa mi se ova čini najprikladnija. Potaknut igrama reprezentacija koje su po imenima (rankingu) slabije od nas a pružaju odlične igre na SP 2018, ne može se ne primjetiti postojanje sistema u svim linijama, a što je najbitnije u fazi odbrane. Je li moguće da nas do sada nije vodio trener koji se razumije u taj segment ? Očigledno je i do pomoćnika, analize i svega, ali čudno mi je da u 2018 ne vodimo računa o tome. Samo se nama dešava da u bitnim utakmicama i odlučujućim primimo 3-6 golova, umjesto da se izadje čvrsto, jako pa čeka šansa. Da li će Robert i njegovi pomoćnici šta promijeniti u svemu ovome, vidjet ćemo ali po meni dublja je pozadina, iza koje stoji nemar i nerad i nepraćenje svjetskih tokova fudbala.

Pa problem je sto smo imali Papeta i bazdarevica koji nemaju to takticko znanje. Oni znaju samo sta znaci presing, kratki pasovi, duge lopte i kontranapad pa proberu od toga sta im valja.
Taktika je mnogo vise od toga. Ne mora se daleko ici, na youtubeu postoje stotine i stotine klipova od raznih velikih poznatih menadzera i njihovih taktika, kako su igrali igraci u odbrani, u sredini terena, u napadu, kako su kompakti, kako imaju svi svoje zadatke i slicno. To mi jednostavno nikad nismo imali.
Za roberta opet ne znam, trebamo tek da vidimo na nekim ozbiljnijim utakmicama, igrali smo uglavnom prijateljske pa ne moze biti neko pravo mjerilo. On je vjerovatno bolji od obojice medjutim koliko zna postaviti ekipu vidjet cemo.
Problem nam je i taj sto cesto mijenjamo igrace, narocito u odbrani. Tu uvijek ima najvise promjena tako da je tesko i njima da naprave neku konstantu.
Ponosni osvajač kupa virtualne sportsport.ba BHT Premijer lige u prvoj sezoni.

Avatar
Miske01
Postovi: 1076
Pridružen/a: 07 jan 2018, 00:29
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Miske01 » 22 jun 2018, 12:01

Selektor iz BiH odveo Japan na Mundijal u Rusiju.

Selektor iz BiH odveo Švicarsku na Mundijal sa 9 pobjeda u kvalifikacijama i tamo uzeo bod Brazilu.

Selektor iz BiH pobijedio Kostariku na Mundijalu.

Selektor iz BiH naslijedio Čačića kad je bilo najkritičnije i odveo Hrvatsku na Mundijal i razmontirao Nigeriju i Argentinu.

Selektor iz BiH odveo BiH u Nikoziju i popušio od Kipra i ostao bez Mundijala. Nadam se da će Robert biti uspješan kao neko od pomenutih selektora iz BiH koji treniraju druge države.
BHF

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la dubrovnik » 22 jun 2018, 13:28

Miske01 je napisao/la:Selektor iz BiH odveo Japan na Mundijal u Rusiju.

Selektor iz BiH odveo Švicarsku na Mundijal sa 9 pobjeda u kvalifikacijama i tamo uzeo bod Brazilu.

Selektor iz BiH pobijedio Kostariku na Mundijalu.

Selektor iz BiH naslijedio Čačića kad je bilo najkritičnije i odveo Hrvatsku na Mundijal i razmontirao Nigeriju i Argentinu.

Selektor iz BiH odveo BiH u Nikoziju i popušio od Kipra i ostao bez Mundijala. Nadam se da će Robert biti uspješan kao neko od pomenutih selektora iz BiH koji treniraju druge države.
Ma sve to sto si napisao jesu fakti ali niti jedan od tih selektora nikad nije radio u BiH od vremena njezine samostalnosti. Ovaj sto je pobjedio Kostariku je u nekakvom dilu sa Radnikom iz Bijeljine I cini mi se da taj klub od njegovog ulaska prodaje igrace bolje nego I jedan drugi PL tim. Gledajuci na ovaj nacin mogao si I napisati da je najbolji obrambeni igrac u utakmici sa Argentinom rodjen u Kraljevoj Sutjesci, strijelac treceg gola u Zenici a najborbeniji momak na terenu u Bosanskoj Posavini. Ali nije poanta u tome. Ti treneri I igraci su rasli I stasavali daleko od domacih krumpirista u rukama pravih strucnjaka. Ne mogu neznalice imati vrhunski proizvod a uciti mogu samo oni koji imaju zelju I mentalni kapacitet za tako nesto.
Ovog zadnjeg iz Nikozije ni Ivica Osim nije mogao nauciti a onda znas koliki su mu limiti. Ne bih zelio ispasti bezobrazan ali mislim da neki od nas imaju limite koji im omogucavaju da budu odlicni nogometasi ali su ograniceni u trenerskom pozivu. Koliko vidim upravo se takvima najcesce u ruke daju omladinski I seniorski klubovi u BiH. Rezultat toga I jest da u finalu imas problem ako zelis domaceg strucnjaka na klupi reprezentacije.
Od rata naovamo jedino Amar Osim I Meho Kodro su treneri Sarajevskih klubova koji djeluju dovoljno kapacitirani da uopce obavljaju trenerski posao. Amar je nazalost izgleda lijen a Meho je bio neshvacen od genijalne uprave Sarajeva navikle na sumanute vojnike kluba.

Avatar
muhamedhulk
Postovi: 8088
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:04
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la muhamedhulk » 22 jun 2018, 14:23

Vinko Marinovic je produkt domaceg 'krompirista'. Samo je bitna volja, koju nema Uscuplic a koju npr. ima Fedja Dudic koji fino vodi Gosk.
NEMA NAZAD!
FC Bayern Rekordmeister!
Sarajevo šampion!
Dallas Cowboys!

Safet Sušić - najbolji igrač u historiji Sarajeva i BiH, najbolji selektor u historiji reprezentacije BiH!

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la dubrovnik » 27 jun 2018, 19:53

Rugali smo se nekolicina nas sa Koreom I predvidjali joj debakl na SP. Sada ispade da im je Visca dao golova koliko aktualni SP+Svedjani+Mexico. Sada ta pobjeda I utakmica protiv Senegala itekako dobijaju na tezini.

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24510
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Goalgetter » 27 jun 2018, 20:21

dubrovnik je napisao/la:Rugali smo se nekolicina nas sa Koreom I predvidjali joj debakl na SP. Sada ispade da im je Visca dao golova koliko aktualni SP+Svedjani+Mexico. Sada ta pobjeda I utakmica protiv Senegala itekako dobijaju na tezini.
Ne treba podcjenjivati, ali ni precjenjivati tu pobjedu, te remi protiv Senegala. To su ipak bile prijateljske utakmice, takmicarska utakmica je nesto sasvim drugo. ;) Ali kao sto sam i pisao, obje predstave su bile dosta obecavajuce i daju nadu za optimizam.

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Vucevich » 27 jun 2018, 20:28

Postoje neke ideje i dobra filozofija i to se moglo vidjeti u prijateljskim utakmicama, a ostaje da vidimo kako cemo odigrati protiv Austrije i Sjeverne Irske.

Nema razloga sto BiH ne bi mogla uraditi recimo sta je ova Svedska, na papiru nisu mnogo bolji od nas, prvi napadac im ove godine nije zabio nijedan gol u Francuskoj Ligue 1.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Drape » 27 jun 2018, 23:51

Švedska je u grupi sa Francuskom i Holandijom izborila baraž, u baražu izbacila Italiju, na SP prošli grupu a da Njemačka nije. Sve to sa ekipom koja je po imenima slabija čak i od naše. Njihovi najbolji napadači su nivo Rijad Bajić.

bordobijeli
Postovi: 14258
Pridružen/a: 27 okt 2011, 14:57
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la bordobijeli » 28 jun 2018, 00:10

Drape je napisao/la:Švedska je u grupi sa Francuskom i Holandijom izborila baraž, u baražu izbacila Italiju, na SP prošli grupu a da Njemačka nije. Sve to sa ekipom koja je po imenima slabija čak i od naše. Njihovi najbolji napadači su nivo Rijad Bajić.
oni normalno gledaju na sport hladno su primili sto selektor nije uvrstio Zlatana na SP ,podrzavaju reprezentaciju, uzivaju ,bore se ,ne traze praroblem gdje ga nema itd . svjesni svoji mana i kvaliteta njihov selektor izjavi da su NJemci bolja reprezentacija i niko nista kod nas bi razapelo selektora kad bi tako nesto izjavio bilo bi predao se ,gubitncki mentalitet ,kako moze bit selektor a ne vjeruje u ekipu itd itd . jednostavno Švedi su to .

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Vucevich » 28 jun 2018, 00:12

Drape je napisao/la:Švedska je u grupi sa Francuskom i Holandijom izborila baraž, u baražu izbacila Italiju, na SP prošli grupu a da Njemačka nije. Sve to sa ekipom koja je po imenima slabija čak i od naše. Njihovi najbolji napadači su nivo Rijad Bajić.
Selektor, i tacka.

Neki jos nisu shvatili koliko smo nazadovali pod curanom Bazdarevicem, jedan od najgorih trenera u Evropi u 21om vijeku.

Avatar
DaVinci
Postovi: 2846
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la DaVinci » 28 jun 2018, 00:31

Vucevich je napisao/la:
Drape je napisao/la:Švedska je u grupi sa Francuskom i Holandijom izborila baraž, u baražu izbacila Italiju, na SP prošli grupu a da Njemačka nije. Sve to sa ekipom koja je po imenima slabija čak i od naše. Njihovi najbolji napadači su nivo Rijad Bajić.
Selektor, i tacka.

Neki jos nisu shvatili koliko smo nazadovali pod curanom Bazdarevicem, jedan od najgorih trenera u Evropi u 21om vijeku.
Kaze neki dan da je samo dobio jos 2 godine vidjeli bi mi na sta bi licila reprezentacija ... znaci trebale bi mu citavih 5 godina da ekipa proigra koja je prije njega igrala ko navijena ... frajer izjavi takvo nesto i ostade ziv ... koji mentol ... al' eto bar je patriota ...
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Vucevich » 28 jun 2018, 00:33

DaVinci je napisao/la:
Vucevich je napisao/la:
Drape je napisao/la:Švedska je u grupi sa Francuskom i Holandijom izborila baraž, u baražu izbacila Italiju, na SP prošli grupu a da Njemačka nije. Sve to sa ekipom koja je po imenima slabija čak i od naše. Njihovi najbolji napadači su nivo Rijad Bajić.
Selektor, i tacka.

Neki jos nisu shvatili koliko smo nazadovali pod curanom Bazdarevicem, jedan od najgorih trenera u Evropi u 21om vijeku.
Kaze neki dan da je samo dobio jos 2 godine vidjeli bi mi na sta bi licila reprezentacija ... znaci trebale bi mu citavih 5 godina da ekipa proigra koja je prije njega igrala ko navijena ... frajer izjavi takvo nesto i ostade ziv ... koji mentol ... al' eto bar je patriota ...
Licila bi na Azerbejdzansku reprezentaciju budemo li realni.

Konacno sad imamo neku igru.

Avatar
BoixosNois1899
Postovi: 12025
Pridružen/a: 29 maj 2016, 14:38
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la BoixosNois1899 » 28 jun 2018, 00:34

DaVinci je napisao/la:
Vucevich je napisao/la:
Drape je napisao/la:Švedska je u grupi sa Francuskom i Holandijom izborila baraž, u baražu izbacila Italiju, na SP prošli grupu a da Njemačka nije. Sve to sa ekipom koja je po imenima slabija čak i od naše. Njihovi najbolji napadači su nivo Rijad Bajić.
Selektor, i tacka.

Neki jos nisu shvatili koliko smo nazadovali pod curanom Bazdarevicem, jedan od najgorih trenera u Evropi u 21om vijeku.
Kaze neki dan da je samo dobio jos 2 godine vidjeli bi mi na sta bi licila reprezentacija ... znaci trebale bi mu citavih 5 godina da ekipa proigra koja je prije njega igrala ko navijena ... frajer izjavi takvo nesto i ostade ziv ... koji mentol ... al' eto bar je patriota ...
Pa dovoljno govori činjenica da smo bili oko 20-og mjesta na FIFA rang listi kad nas je on preuzeo, da bi u vrijeme njegovog odlaska sa klupe bili 40 i neki. :lol:
To dovoljno govori o kakvom se stručnjaku radi.
"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

FC Grizzlies

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 25 gostiju.