Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Tristan10
Postovi: 5183
Pridružen/a: 14 jan 2018, 17:58
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Tristan10 » 21 avg 2018, 21:52

dubrovnik je napisao/la:
Tristan10 je napisao/la:Reprezentacije kao sto su Svicarska, Danska, Svedska su trenutno ispred nas zbog njihove ekonomske jacine. Da oni to nemaju mislim da bi bili dosta ispod nas. I sada mozemo igrati ravnopravno sa njima, ali su u globalu ispred nas. Nama ne treba puno, najveci nedostatak kod nas jeste manjak kapitala u domacim klubovima. To imaju klubovi u regiji, mi to nemamo. Kad bi to imali, onda bi domaca liga mogla izbaciti kompletne igrace direktno u velike evropske timove. Za tako nesto je potrebno da privatni novac dodje do klubova, kao i dosta veca pomoc drzave. Opet nedostatak kapitala u domacim klubovima je najveci problem.
Najveci problem je nedostatak strucnih ljudi, rad sa mladim igracima i nepostojanje adekvatnih terena. Novca u Bosni nikad nije bilo ali se igrao opasan nogomet.
Ima i toga, ali ipak je to do nedostatka kapitala, jer i struku je tesko naci, da ima kvalitet a da se moze platiti. I oni imaju druge opcije, sad je trziste globalno. Nije slucajno da ovi timovi iz Slovacke biljeze dobre rezultate, kad je citava autoindustrija tamo. Nama najvise treba vise kapitala, da se igrac ne mora odma pustiti za sitne cifre, da se ima kontinuitet. Slabo vise ko igra za raju :)

crozla
Postovi: 911
Pridružen/a: 25 jan 2016, 11:15
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la crozla » 21 avg 2018, 21:58

dubrovnik je napisao/la:
crozla je napisao/la:E moj Vuchevicu, samo se lazete, sve je u ku.rcu, a ova reprezentacija bi da spaja. Samo realno, situaciju i ne moras poznavati da znas. Gdje god je tri, sve u ku.rcu.
Ova reprezentacija treba igrati nogomet a ne spajati. O ovoj 3-ici bi trebao pisati po drugim forumima jer je ovo mjesto za sport. Usput najbolji Hrvatski nogometas i Kosarkas su od 2.
I bome su bas vrhunski.
Ospbno, to mi je apsurd. Kada pogledas rukometni i kosarkaski savez, vidis kakve probleme imas. Pogotovo u rukometu, gdje je ocaj. Pojma nemas sto se dogadja, a da ti pricam rekao bi da to ne postoji.
Steta za Prosineckog, a realno Begovic mu ni kopacke cistiti.
Sve, sve što era sazdala je ova,
Sve rušit, palit, sjeći treba;
A gradit bolje opet s nova!

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la dubrovnik » 21 avg 2018, 22:23

Tristan10 je napisao/la:
dubrovnik je napisao/la:
Tristan10 je napisao/la:Reprezentacije kao sto su Svicarska, Danska, Svedska su trenutno ispred nas zbog njihove ekonomske jacine. Da oni to nemaju mislim da bi bili dosta ispod nas. I sada mozemo igrati ravnopravno sa njima, ali su u globalu ispred nas. Nama ne treba puno, najveci nedostatak kod nas jeste manjak kapitala u domacim klubovima. To imaju klubovi u regiji, mi to nemamo. Kad bi to imali, onda bi domaca liga mogla izbaciti kompletne igrace direktno u velike evropske timove. Za tako nesto je potrebno da privatni novac dodje do klubova, kao i dosta veca pomoc drzave. Opet nedostatak kapitala u domacim klubovima je najveci problem.
Najveci problem je nedostatak strucnih ljudi, rad sa mladim igracima i nepostojanje adekvatnih terena. Novca u Bosni nikad nije bilo ali se igrao opasan nogomet.
Ima i toga, ali ipak je to do nedostatka kapitala, jer i struku je tesko naci, da ima kvalitet a da se moze platiti. I oni imaju druge opcije, sad je trziste globalno. Nije slucajno da ovi timovi iz Slovacke biljeze dobre rezultate, kad je citava autoindustrija tamo. Nama najvise treba vise kapitala, da se igrac ne mora odma pustiti za sitne cifre, da se ima kontinuitet. Slabo vise ko igra za raju :)
Ja sam uvjeren da kapital nije problem nego kriva selekcija struke. Bazdarevic, Susic, Hadzibegic, Musemic ... Ako nisi u stanju od rata na ovamo promjeniti percepciju strucnog sportskog radnika sa ovog problem nogometa u BiH ti je odmah kristalno jasan. Bosanski nogomet ce u danasnje vrijeme tesko prospetirat u klupskim Evropskim takmicenjima sto je i u proslosti rijetko radio. Veci problem je sto ove neznalice nisu u stanju odgojiti dobrog igraca. Strasno je sto su i mladi treneri na isti kalup. Ne postoji elokventan covjek koji vodi jedan nogometni kolektiv u Sarajevu. Mozda je to nekad Osim junior mogao postati ali se pogubio negdje uz put. To je strahota jer pricamo o periodu od 20 godina.

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la dubrovnik » 21 avg 2018, 22:27

Moggi je napisao/la:
dubrovnik je napisao/la:
Tristan10 je napisao/la:Reprezentacije kao sto su Svicarska, Danska, Svedska su trenutno ispred nas zbog njihove ekonomske jacine. Da oni to nemaju mislim da bi bili dosta ispod nas. I sada mozemo igrati ravnopravno sa njima, ali su u globalu ispred nas. Nama ne treba puno, najveci nedostatak kod nas jeste manjak kapitala u domacim klubovima. To imaju klubovi u regiji, mi to nemamo. Kad bi to imali, onda bi domaca liga mogla izbaciti kompletne igrace direktno u velike evropske timove. Za tako nesto je potrebno da privatni novac dodje do klubova, kao i dosta veca pomoc drzave. Opet nedostatak kapitala u domacim klubovima je najveci problem.
Najveci problem je nedostatak strucnih ljudi, rad sa mladim igracima i nepostojanje adekvatnih terena. Novca u Bosni nikad nije bilo ali se igrao opasan nogomet.
ovakvi ljudi kao nalić su potrebni nasim klubovima, kodro nekoc
Slazem se. Ali kako ce takvi doci do izrazaja od domacih vojnika klubova koji su u sebe ulozili taman onoliko koliko im trenerka u kojoj secu kosta. Ako trener pokusa nesto promjeniti u pristupu i radu bit ce miniran od poluigraca koje vodi, suludih uprava i konkurenata amatera(domacih vojnika).

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37501
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la tuzlak1987 » 22 avg 2018, 01:22

JohnCleese je napisao/la:Hocemol' pravit kult reprezentacije? Reprezentacije iznad svih? Hocemo!

Robert :"Begovic ovog puta nije pozvan. Niko nije nezamjenjiv " Ide permanentno kme kmeee!
Prevazilazite sami sebe :lol: :rol:

Nije bosanski mahalski mentalitet spreman sa bilo kakav iskorak. Radije dajte kakvih trac-partija i zvezdi granda.

Ave Robi. Samo jako.
Kakav iskorak, reprezentacija je jednako mahalaska kakva bi bila i sa Osimom, a kakva je bila i sa onim proslim trenerima. Da nesto uradis kako treba ne moras otpisati odlicnog golmana za ovaj rang reprezentacije jer kao drugu opciju imas golmana koji ne brani u Turskoj ligi. Ovo je samo srozavanje kvaliteta, a nikakav ustroj jer vjerovatno neko diriguje tamo iza o tome ko ce igrati, a ko ne.
Begovic uopste ne rusi kult reprezentacije, u rangu je sa svakim drugim igracem, niti se trudi manje od drugih niti nesto trece. Njegov izostanak nece promijeniti qrcobolju kod onih standardnih. Ti njih moras motivisati, a kult se stvar pomocu njihovih karaktera na osnovu kojih bi se mladji mogli ugledati u buducnosti, a oni karakterni kompletno svi nisu ni sa Begovicem ni bez njega. Nama je potrebno da trener njih zna motivisati za 90 minuta, a to sto ocekujete da ce biti kao Hrvatski igraci samo sanjate.
Eto bas ce sada oni da odigraju svaku 110% jer on ide na kartu toga "kada sam otpisao Begovica mogu svakog", a mislim da uopste nece dobiti efekat koji trazi jer ovo dotice najvise navijace. Njima treba objasniti ko je gazda na kulturniji nacin i pametnije, a ne radikalno jer na radikalno reaguju jos gore posto odmah postoji ta prica da Begovic ne brani zbog Hasagica.
Zadnja izmjena: tuzlak1987, dana/u 22 avg 2018, 01:29, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Cartman
Postovi: 29463
Pridružen/a: 24 avg 2008, 12:04
Lokacija: South Park, Colorado
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Cartman » 22 avg 2018, 01:29

Lazove, vrati Asmira.
Safet Susic zagonetan: "Volio bih da nas Izrael napadne"
The flowers of English football, the flowers of Manchester

ra1981
Postovi: 1310
Pridružen/a: 23 apr 2008, 18:35
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la ra1981 » 22 avg 2018, 02:14

crozla je napisao/la:E moj Vuchevicu, samo se lazete, sve je u ku.rcu, a ova reprezentacija bi da spaja. Samo realno, situaciju i ne moras poznavati da znas. Gdje god je tri, sve u ku.rcu.
Ti bi najradije državu rasformirao.E druže taj film nećeš gledati.Idi na herceg-bosna forum i na p.o.s.k.o.k.info pa tamo maštajte o NDH.

crozla
Postovi: 911
Pridružen/a: 25 jan 2016, 11:15
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la crozla » 22 avg 2018, 08:24

ra1981 je napisao/la:
crozla je napisao/la:E moj Vuchevicu, samo se lazete, sve je u ku.rcu, a ova reprezentacija bi da spaja. Samo realno, situaciju i ne moras poznavati da znas. Gdje god je tri, sve u ku.rcu.
Ti bi najradije državu rasformirao.E druže taj film nećeš gledati.Idi na herceg-bosna forum i na p.o.s.k.o.k.info pa tamo maštajte o NDH.
Kakva ba NDHa, treba podvuci crtu. Kvalitet , a ne kvamtitet. Zemlja je znanja. Govorim ti o sportu, vrlo sporo ide naprijed. Evo ti primjer. U Savezu kasne polusezonu sa implementacijom preporuka UEFE.
Realno, cudno je to sve. Svi bi radili, promovirali i trenirali, bez emocije i strasti, razmes.
Robert Prosinecki je ispred svih, jednostavno njega moras postovati, kontinuirano je bio u vrhu 88, 98 sto da ne i 18, on nigdje nije bio prolaznik. Svjestan je da ima Pirica i Kjosevskog koji je medju 5 igraca lige. Ima pravo ne zvati Begovica, on je osgovoran za retultat. Ovo je presing.
Sve, sve što era sazdala je ova,
Sve rušit, palit, sjeći treba;
A gradit bolje opet s nova!

Tristan10
Postovi: 5183
Pridružen/a: 14 jan 2018, 17:58
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Tristan10 » 22 avg 2018, 09:57

Rijeka, Maribor, Osjek, Olimpija pa i ovi Makedonski timovi prave nesto zbog ulaganja, tj kapitala. Nisu ni ti timovi ostavili znacajan trag u bivsoj drzavi a sada bi. Kad imas kapital onda mozes da planiras i sprovedes strategiju, dovedes kvalitetne ljude. Kad nemas onda i dolazi do neracionalnih odluka. Nasa reprezentacija ce imati velike koristi kad mi budemo imali takav tim ili timove, ali za to treba ulaganja. Bez toga mozes samo da planiras iz sezonu u sezonu, najbolji igraci odlaze kao slobodni igraci ili bez znacajnog obestecenja, a za narednu sezonu mozes da samo dovedes slobodnog igraca.

Avatar
hurem
Postovi: 8575
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la hurem » 22 avg 2018, 10:12

Ovaj put Robi nije lazov, niti jedanput nije rekao da je razgovarao s Asmirom po ovom pitanju, vec je rekao da se cuo s njim kada je ovaj otkazao nastup u Juznoj Koreji iz nedovoljno opravdanih razloga, te da je cekao PRVOBITNO da objavi spisak za Ligu nacija pa ce se tek potom cuti s Asmirom!
Hajd sto kvazinovinari ne znaju prenijeti vijest, nego i veliki broj forumasa lazu na covjeka i jedu neku stvar na puna usta bez imalo skrupula.
I onda taj PROFESIONALAC asmir se poziva na kvazinovinare i reaguje, haha.
Ko god malo bolje razmisli shvatit ce da je Robi napravio pravu stvar i to je cinjenica, svidjalo se to nekome ili ne...

Na kraju, jel to Robi mora javiti Asmiru zasto ga nije pozvao, ili jesi ili nisi na spisku, tacka.
Jel to Robi sutra mora objasnjavati Milosevicu zasto ga nije pozvao, ili ce jednostavno procitati spisak na kojem doticnog nema.
Jel to Robi zvao Memisevica i objasnjavao mu zasto ga nema na spisku?
Jel treba tako da radi, da svaki put zove svakog igraca i objasnjava svoje postupke?
Pa Asmir je ikona, ne mozes njega porediti...bla bla...Asmir je birao tekme, vrlo vazne utakmice za uigravanje je preskocio tako da je zasluzio ovakav tretman.

Avatar
JohnCleese
Postovi: 5668
Pridružen/a: 02 sep 2015, 09:52
Lokacija: zemlja "ciganska"
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la JohnCleese » 22 avg 2018, 10:15

tuzlak1987 je napisao/la:
JohnCleese je napisao/la:Hocemol' pravit kult reprezentacije? Reprezentacije iznad svih? Hocemo!

Robert :"Begovic ovog puta nije pozvan. Niko nije nezamjenjiv " Ide permanentno kme kmeee!
Prevazilazite sami sebe :lol: :rol:

Nije bosanski mahalski mentalitet spreman sa bilo kakav iskorak. Radije dajte kakvih trac-partija i zvezdi granda.

Ave Robi. Samo jako.
Kakav iskorak, reprezentacija je jednako mahalaska kakva bi bila i sa Osimom, a kakva je bila i sa onim proslim trenerima. Da nesto uradis kako treba ne moras otpisati odlicnog golmana za ovaj rang reprezentacije jer kao drugu opciju imas golmana koji ne brani u Turskoj ligi. Ovo je samo srozavanje kvaliteta, a nikakav ustroj jer vjerovatno neko diriguje tamo iza o tome ko ce igrati, a ko ne.
Begovic uopste ne rusi kult reprezentacije, u rangu je sa svakim drugim igracem, niti se trudi manje od drugih niti nesto trece. Njegov izostanak nece promijeniti qrcobolju kod onih standardnih. Ti njih moras motivisati, a kult se stvar pomocu njihovih karaktera na osnovu kojih bi se mladji mogli ugledati u buducnosti, a oni karakterni kompletno svi nisu ni sa Begovicem ni bez njega. Nama je potrebno da trener njih zna motivisati za 90 minuta, a to sto ocekujete da ce biti kao Hrvatski igraci samo sanjate.
Eto bas ce sada oni da odigraju svaku 110% jer on ide na kartu toga "kada sam otpisao Begovica mogu svakog", a mislim da uopste nece dobiti efekat koji trazi jer ovo dotice najvise navijace. Njima treba objasniti ko je gazda na kulturniji nacin i pametnije, a ne radikalno jer na radikalno reaguju jos gore posto odmah postoji ta prica da Begovic ne brani zbog Hasagica.
Prvi iskorak je da nema bilo kakvog vrdanja kada dodje poziv za predstavljanje drzave. Ne dolazis zbog svojih drugara kojih vise nema, niti zbog trenera, strucnog staba ili bilo kakvog drugog manjeg razlogu u odnosu na razlog da dolazis u reprezentaciju zbog reprezentacije.
Da je na ovom prostoru kult licnosti veci od reprezentacije dokaz su kmecanja, podistavanja i ponizavanja svih ostalih bilo da su nadredjeni Begovicu ili kolega koji su istoj ravni kao on ( barem bi trebali biti, a nisu). Nije li sramota pljunuti na najmanje 5 a u praksi i na dosta vise osoba zbog jedne licnosti ako za sebe vec kazes da si navijac reprezentacije?

Za ovo kratko vrijeme na klupi BiH mislim da Robert polako pravi i drugi iskorak. To je samar za mahalu i tracanje, tj samar za dusevnu hranu prosjecnog bosanca. Nije li se na osnovu trac- partije Robi prozivao kao menadzer-tal zbog slucaja Saric. Sad kada ga ponovo pozvao i poslije "transfer-tala" tako je samar na obrazu trac- partijanera zabridio. Medjutim, takvi i dalje ne odustaju pa prevazilaze sami sebe :bow:
Nesumnjam da ce se i ovo mahalisanje nastalo u Asmirovu cast ( vise necast al hajd') biti vraceno kao bumerang u obraz ljubitelja vise lika nego djela naseg najsexi i "najprofi" igraca :mrgreen:

Prosinecki treba da zna da ce svako pomjeranje iz dosadasnje i dugogodisnje ucmalosti podizati nesnosljivu prasinu koju ce trebati rastjerati znanjem i hrabroscu zato samo jako i bez posustajanja :bih:

Nakon posljednje pressice ide jos veca podrska za Roberta :salut:
Nije problem u slijepim vođama, problem je u slijepim sljedbenicima.


Svabo je to...

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Drape » 22 avg 2018, 10:26

AB ne obavještava selektora da zbog porodičnih razloga ne može doći, već mu govori da može ako baš mora, ali radije ne bi(mogu misliti kakvi su to bili razlozi). Robert ne želi u timu igrača koji će igrati utakmicu "ako baš mora", radije se samo složio da propusti.

Naredno okupljanje, Robert ga ne poziva jer i dalje ne želi u timu igrača koji igra za reprezentaciju "ako baš mora".

Kad se bolje razmisli, šta je nejasno? Robert nije rekao da ga nije pozvao zbog (ne)kvaliteta, već stava i odnosa kojeg ne smatra pozitivnim za ekipu koju vodi. To je očito jedini igrač koji se istakao tim negativnim odnosom, čak su i Džeko i Pjanić bez pogovora otišli na drugi kontinent.


A za one koji kažu da Begović nikada nije radio isto ovo, da mu je karijera bez mrlje i onda eto dođe Robert da podmeće legendi:

Piplica: Nije mi žao što nema Begovića


Nije mi nikoga žao. Ko neće da dođe, ne mora, rekao je u utorak Tomislav Piplica, trener golmana reprezentacije BiH, komentarišući slučaj "Begović".

Golman Stouk Sitija nije se odazvao na poziv za prijateljske utakmice sa Slovačkom i Meksikom, te ga selektor Safet Sušić zbog toga nije uvrstio na spisak za Rumuniju. Piplica smatra da bez obzira na Begovićeve golmanske kvalitete, ne treba pridavati preveliku važnost njegovom izostanku.

"Treba da se posvetimo onima koji su spremni da daju sve od sebe kako bi pobijedili u subotu. Svaki kvalitetan igrač nam je dobrodošao, ali nikoga nećemo moliti ako neće da igra. Mi imamo dobrih golmana i neće biti problema što se toga tiče", kazao je Piplica, koji je upravo protiv Rumuna imao posljednji nastup na golu reprezentacije BiH:

"Da, bilo je upravo tako i tada smo izgubili. Rumune nikada nismo pobijedili, ali to je prošlost. U subotu smo mi favoriti", zaključio je Piplica.

Asmir Begović prije nekoliko dana navodno je izjavio da se više neće odazivati u reprezentaciju dok je Safet Sušić selektor. Popularni Pape juče je o tome dao samo kratak komentar.

"Ne bih sada o tome. Ako mi bude trebao, zvaću ga. Međutim, ne znam da li bi iko na mom mjestu zvao Begovića nakon svega što je uradio", istakao je Sušić.

http://www.nezavisne.com/sport/fudbal/P ... vica/83603

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37501
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la tuzlak1987 » 22 avg 2018, 12:12

JohnCleese je napisao/la:
Prvi iskorak je da nema bilo kakvog vrdanja kada dodje poziv za predstavljanje drzave. Ne dolazis zbog svojih drugara kojih vise nema, niti zbog trenera, strucnog staba ili bilo kakvog drugog manjeg razlogu u odnosu na razlog da dolazis u reprezentaciju zbog reprezentacije.
Da je na ovom prostoru kult licnosti veci od reprezentacije dokaz su kmecanja, podistavanja i ponizavanja svih ostalih bilo da su nadredjeni Begovicu ili kolega koji su istoj ravni kao on ( barem bi trebali biti, a nisu). Nije li sramota pljunuti na najmanje 5 a u praksi i na dosta vise osoba zbog jedne licnosti ako za sebe vec kazes da si navijac reprezentacije?

Za ovo kratko vrijeme na klupi BiH mislim da Robert polako pravi i drugi iskorak. To je samar za mahalu i tracanje, tj samar za dusevnu hranu prosjecnog bosanca. Nije li se na osnovu trac- partije Robi prozivao kao menadzer-tal zbog slucaja Saric. Sad kada ga ponovo pozvao i poslije "transfer-tala" tako je samar na obrazu trac- partijanera zabridio. Medjutim, takvi i dalje ne odustaju pa prevazilaze sami sebe :bow:
Nesumnjam da ce se i ovo mahalisanje nastalo u Asmirovu cast ( vise necast al hajd') biti vraceno kao bumerang u obraz ljubitelja vise lika nego djela naseg najsexi i "najprofi" igraca :mrgreen:

Prosinecki treba da zna da ce svako pomjeranje iz dosadasnje i dugogodisnje ucmalosti podizati nesnosljivu prasinu koju ce trebati rastjerati znanjem i hrabroscu zato samo jako i bez posustajanja :bih:

Nakon posljednje pressice ide jos veca podrska za Roberta :salut:
Odakle ti zakljucak da on dolazi zbog svojih drugara? Odigrao je sigurno 15 i vise prijateljskih koje su bile apsolutno nebitne. U reprezentaciji su uvijek postojali oni drugi igraci koji dolaze tu na izlet, medju njima prvi Dzeko pa tek onda ostali. I upravo su ti koji su kroz historiju bili veca imena od Begovica, a neki su i danas u reprezentaciji su krivi za taj mentalitet jer su dolazili na okupljanja kao na izlete. Ovdje se ocito ne krije tu razlog vec je razlog lobiranje Hasagica da brani Sehic. Sada ti meni reci kako je to profesionalno da pred dvije bitne utakmice ti pozoves 2 golmana bez iskustva i koji nisu taj nivo i golmana koji je otisao za parama u Tursku pa ne brani? Nije kriticno ako vi obicni navijaci ne mozete skontati da golman koji ne brani mjesec dva nije dostojan da uleti iznenada i nije spreman ali hajde sto on to ne razumije. Ili ipak razumije ali tjera igrice i pusta da igraju oni za koje je izlobirano. Tako da se u ovoj muljazi i mahalaskoj reprezentaciji moze svakom smjestiti ako zelis da ga izbacis iz kombinacija, samo ako imas namjeru od svakog igraca mozes napraviti negativca. Kao sto je Susic radio sa spiskom za svjetsko pa pozvao dva igraca koja nemaju nikakve zasluge u kvalifikacijama.

Kakav to ovdje tacno samar za mahalu imamo? Imas Kjosevskog koji nije dobro usao u sezonu, a u inostranstvu imas Burica koji je provjeren golman i brani. Za Sarica ako nekom nije jasno da su menadzerske igre onda ne znam? Uz to je maksimalno poguran otisao u ebenu Aziju. :rol: I onda kao igrac neke tamo Azijske ekipe dobije poziv. :tokralju:
Samo je nastavljen mahalaski pristup, nije nista od toga odmakao. A cim su u tim se vratili igraci koji su godinama standardni izgubila se i ona trka i borba iz prvih par utakmica kada su igrali oni koji nemaju mjesta u reprezentaciji.
Kakve su to tacno drasticne promjene napravljene osim sto je doveden ispodprosjecni Nastic kakvih ima i u PL, a na stoperu zadrzana 3 mrtvaca dok Memisevic i Serbecic nemaju poziva.

Mozemo misliti da on pravi rokade pa onda se dize prasina ili je on ipak samo jos jedan u nizu i dio citavog tog tala? A sta je i kako je skontamo tek kada neko nabusi Sehica, kao i po obicaju za ostale slucajeve u proslosti.

Avatar
ek0
Postovi: 1081
Pridružen/a: 18 maj 2010, 23:11
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la ek0 » 22 avg 2018, 12:46

-
Zadnja izmjena: ek0, dana/u 21 okt 2018, 10:26, ukupno mijenjano 1 put.
https://www.youtube.com/watch?v=oPHKn1JYHcA

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la DrFilgud » 22 avg 2018, 13:10

ek0 je napisao/la:
Pa to i jeste problem. Nesposobni i neškolovani novinari, otvoreno pitaju čovjeka da li je sad razgovarao sa Begovićem i on im kaže da nije, napišu da jeste razgovarao. Begović to pročita, kaže da nije razgovarao i na kraju dobiješ žutilo. Proziva se Prosinečki da je lažov, proziva se Begović da je izvlakač, a sve zbog pametnjakovića bez zrna logike.
I na kraju imaš ujebanu atmosferu u najvažnijem trenutku, a ekipa je ionako uveliko kvalitetom limitirana u odnosu na prošla vremena.
Majstore, de poslusaj jos jednom sta Prosinecki kaze, ali pazljivo.
3.56 Novinar: Da li ste u medjuvremenu razgovarali s Begovicem i objasnili razloge?
3:59 Prosinecki: (preklapaju se) Jesam, razgovarao sam sa njim, nije uopste problem...i nisam htio nista dok ne bude ovaj spisak...

I onda ide muljanje, odgovor koji valjda treba da proizvede upravo stio je proizveo - ni za glavu, ni za rep.
Pa cak i ako se odnosi na taj njihov razgovor pred okupljanje, ako Prosinecki misli da su razlozi neopravdani(kao sto kaze) sto mu nije rekao?
Nego mu trebalo 3 mjeseca da skonta da ga ovaj folira :roll:

Avatar
JohnCleese
Postovi: 5668
Pridružen/a: 02 sep 2015, 09:52
Lokacija: zemlja "ciganska"
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la JohnCleese » 22 avg 2018, 13:21

tuzlak1987 je napisao/la:
JohnCleese je napisao/la:
Prvi iskorak je da nema bilo kakvog vrdanja kada dodje poziv za predstavljanje drzave. Ne dolazis zbog svojih drugara kojih vise nema, niti zbog trenera, strucnog staba ili bilo kakvog drugog manjeg razlogu u odnosu na razlog da dolazis u reprezentaciju zbog reprezentacije.
Da je na ovom prostoru kult licnosti veci od reprezentacije dokaz su kmecanja, podistavanja i ponizavanja svih ostalih bilo da su nadredjeni Begovicu ili kolega koji su istoj ravni kao on ( barem bi trebali biti, a nisu). Nije li sramota pljunuti na najmanje 5 a u praksi i na dosta vise osoba zbog jedne licnosti ako za sebe vec kazes da si navijac reprezentacije?

Za ovo kratko vrijeme na klupi BiH mislim da Robert polako pravi i drugi iskorak. To je samar za mahalu i tracanje, tj samar za dusevnu hranu prosjecnog bosanca. Nije li se na osnovu trac- partije Robi prozivao kao menadzer-tal zbog slucaja Saric. Sad kada ga ponovo pozvao i poslije "transfer-tala" tako je samar na obrazu trac- partijanera zabridio. Medjutim, takvi i dalje ne odustaju pa prevazilaze sami sebe :bow:
Nesumnjam da ce se i ovo mahalisanje nastalo u Asmirovu cast ( vise necast al hajd') biti vraceno kao bumerang u obraz ljubitelja vise lika nego djela naseg najsexi i "najprofi" igraca :mrgreen:

Prosinecki treba da zna da ce svako pomjeranje iz dosadasnje i dugogodisnje ucmalosti podizati nesnosljivu prasinu koju ce trebati rastjerati znanjem i hrabroscu zato samo jako i bez posustajanja :bih:

Nakon posljednje pressice ide jos veca podrska za Roberta :salut:
Odakle ti zakljucak da on dolazi zbog svojih drugara? Odigrao je sigurno 15 i vise prijateljskih koje su bile apsolutno nebitne. U reprezentaciji su uvijek postojali oni drugi igraci koji dolaze tu na izlet, medju njima prvi Dzeko pa tek onda ostali. I upravo su ti koji su kroz historiju bili veca imena od Begovica, a neki su i danas u reprezentaciji su krivi za taj mentalitet jer su dolazili na okupljanja kao na izlete. Ovdje se ocito ne krije tu razlog vec je razlog lobiranje Hasagica da brani Sehic. Sada ti meni reci kako je to profesionalno da pred dvije bitne utakmice ti pozoves 2 golmana bez iskustva i koji nisu taj nivo i golmana koji je otisao za parama u Tursku pa ne brani? Nije kriticno ako vi obicni navijaci ne mozete skontati da golman koji ne brani mjesec dva nije dostojan da uleti iznenada i nije spreman ali hajde sto on to ne razumije. Ili ipak razumije ali tjera igrice i pusta da igraju oni za koje je izlobirano. Tako da se u ovoj muljazi i mahalaskoj reprezentaciji moze svakom smjestiti ako zelis da ga izbacis iz kombinacija, samo ako imas namjeru od svakog igraca mozes napraviti negativca. Kao sto je Susic radio sa spiskom za svjetsko pa pozvao dva igraca koja nemaju nikakve zasluge u kvalifikacijama.

Kakav to ovdje tacno samar za mahalu imamo? Imas Kjosevskog koji nije dobro usao u sezonu, a u inostranstvu imas Burica koji je provjeren golman i brani. Za Sarica ako nekom nije jasno da su menadzerske igre onda ne znam? Uz to je maksimalno poguran otisao u ebenu Aziju. :rol: I onda kao igrac neke tamo Azijske ekipe dobije poziv. :tokralju:
Samo je nastavljen mahalaski pristup, nije nista od toga odmakao. A cim su u tim se vratili igraci koji su godinama standardni izgubila se i ona trka i borba iz prvih par utakmica kada su igrali oni koji nemaju mjesta u reprezentaciji.
Kakve su to tacno drasticne promjene napravljene osim sto je doveden ispodprosjecni Nastic kakvih ima i u PL, a na stoperu zadrzana 3 mrtvaca dok Memisevic i Serbecic nemaju poziva.

Mozemo misliti da on pravi rokade pa onda se dize prasina ili je on ipak samo jos jedan u nizu i dio citavog tog tala? A sta je i kako je skontamo tek kada neko nabusi Sehica, kao i po obicaju za ostale slucajeve u proslosti.
Svasta ti napisa. Svjedno, niko vam ne moze oduzeti pravo da nastavite vagati rijeci i prejudicirati selektoreve odluke ;)
Nije problem u slijepim vođama, problem je u slijepim sljedbenicima.


Svabo je to...

Avatar
ek0
Postovi: 1081
Pridružen/a: 18 maj 2010, 23:11
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la ek0 » 22 avg 2018, 13:41

-
Zadnja izmjena: ek0, dana/u 21 okt 2018, 10:26, ukupno mijenjano 1 put.
https://www.youtube.com/watch?v=oPHKn1JYHcA

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la DrFilgud » 22 avg 2018, 13:50

ek0 je napisao/la:
DrFilgud je napisao/la: Majstore, de poslusaj jos jednom sta Prosinecki kaze, ali pazljivo.
3.56 Novinar: Da li ste u medjuvremenu razgovarali s Begovicem i objasnili razloge?
3:59 Prosinecki: (preklapaju se) Jesam, razgovarao sam sa njim, nije uopste problem...i nisam htio nista dok ne bude ovaj spisak...

I onda ide muljanje, odgovor koji valjda treba da proizvede upravo stio je proizveo - ni za glavu, ni za rep.
Pa cak i ako se odnosi na taj njihov razgovor pred okupljanje, ako Prosinecki misli da su razlozi neopravdani(kao sto kaze) sto mu nije rekao?
Nego mu trebalo 3 mjeseca da skonta da ga ovaj folira :roll:
I šta kaže nakon toga? Da nije htio razgovarati dok ne izbaci spisak i da će nakon toga razgovarati s njim o razlozima zašto nije na spisku. To svakom čovjeku sa gramom logike signalizira da se sve ostalo što Prosinečki lupa o razgovorima prije odnosi na neki period u prošlosti, najvjerovatnije prethodna okupljanja jer on gornjom rečenicom isključuje da je razgovarao s njim u skorije vrijeme. Pa ako to nije dovoljno da jedan čak i polupismeni novinar shvati poentu priče, onda neka savez unajmni posebnog prevodioca na pojednostavljeni jezik za novinare.
Je li razumijes bosanski ?
pitanje: Da li ste medjuvremenu razgovarali i objasnili mu razloge?
odgovor: Jesam, razgovarao sam s njim , nije uopste problem
Ovo poslije se mozda odnosi da nije nista htio iznositi u javnost, prije spiska? Mozda, mozda ne, mozda trebamo prevodioca, tumaca, parapsihologa da saznamo sta je selektor htio reci?
Begovic je reagovao na ono sto je selektor rekao, a ne sto ti ili ja mislimo da je mislio.

Avatar
ek0
Postovi: 1081
Pridružen/a: 18 maj 2010, 23:11
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la ek0 » 22 avg 2018, 14:20

-
Zadnja izmjena: ek0, dana/u 21 okt 2018, 10:25, ukupno mijenjano 1 put.
https://www.youtube.com/watch?v=oPHKn1JYHcA

Avatar
muhamedhulk
Postovi: 8049
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:04
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la muhamedhulk » 22 avg 2018, 14:37

hejteri robija ce reci da selektor ne zna sta prica, te da je on zvao begovica prije objavljivanja spiska i saopcio mu da nece dobiti poziv. :lol:
ne znam jel' treba na engleskom da covjek kaze da NIJE pricao sa begom jos od zadnjeg otkazivanja istog za utakmice u koreji...
novinari = amateri.
NEMA NAZAD!
FC Bayern Rekordmeister!
Sarajevo šampion!
Dallas Cowboys!

Safet Sušić - najbolji igrač u historiji Sarajeva i BiH, najbolji selektor u historiji reprezentacije BiH!

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: EdinjoBos, Imajednabrigada, supervizor i 34 gosta.