Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
Brcanskamalta
Postovi: 2239
Pridružen/a: 01 mar 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Brcanskamalta » 19 mar 2018, 14:28

Zbog cega nema Begovica,pa branio je sada za vikend.....
"Ako doznaju Bošnjaci da neću sam samcat biti u ratu, hrabrije će vojevati." (pismo Papi Piju II 1462.)
Stjepan Tomasevic

"Od slavnijeh smo tebi Slava i od Bošnjaka mi poslani." ("Pavlimir", 1632.)
Junije Palmotic

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Moggi » 19 mar 2018, 14:34

Brcanskamalta je napisao/la:Zbog cega nema Begovica,pa branio je sada za vikend.....
oce da brani za kanadu
Zarathustra

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la dubrovnik » 19 mar 2018, 14:35

bhsport je napisao/la:Kjosevski je uz Pirica najbolji golman lige, prosao je sve U21 kategorije i sada je dobio poziv kao peti golman. Znaci Begovic i Buric van stroja pa Vedran kao treca opcija. Decko je kao i Piric jos uvijek mlad za golmana i sigurno je bolji golman od Husica i ostalih megatalenata.
Tesko da ce u buducnosti biti ozbiljna opcija za repku ali u ovom momentu kao treci golman u ovakvoj situaciji je poziv opravdan.
@dubrovnice, sta kazes za Sehica koji je visok, Pirica koji je isto tako visok? Biti golman ne znaci da je potrebno imati visinu, naprotiv refleks je puno vazniji a danasnji golmani trebaju biti i stoperi i izlaziti pravovremeno sto Vedran odlicno radi.
Nisam se referirao na Sehica jer je on uzevsi u obzir vecinu parametara vjerovatno najbolji proizvod BiH PL od kada postoji. Kad mu ispratis karijeru postanes svijestan koliko je tuzno da igrac koji svoje najbolje dane trosi u Kazahstanu figurira kao tvoj protuargument. Ovaj mali iz Hajduka ima 17 godina i vec je Real pitao za njega. Pogledaj Velezove golmane kroz povijest. Evo na pamet mi padaju Curkovic, Irovic, Maric ... pa onda se upitaj gdje je golmanska skola BiH u ovom momentu ako joj je top proizvod Sehic koji realno i nije los golman. Ali ...
Ne govorim ni da za kvalitet golmana nije vazan reflex, nogometna inteligencija ili neki drugi atribut ali osnovna odlika velike vecine danasnjih top golmana je visina. Kepeci su iznimka od pravila.

Avatar
zanatlija57
Postovi: 103
Pridružen/a: 20 apr 2012, 23:57
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la zanatlija57 » 19 mar 2018, 14:42

Kjosevski nije ozbiljna opcija i ona je privremena, ali je trnutno uz Pirića najbolji u PL. Nemamo nikakvo drugo rješenje i to je tako. O školi golmana Veleža...o školi nogometa Veleža...o ljepoti igre Veleža...nekad bilo i žao mi je što je tako. Razlozi su više nego jasni. Iscjepkanost zemlje nosi iscjepkanost i sporta i nogometa a u njemu golmana. Jug BiH nekad je gravitirao prema Veležu a u klubu dobri treneri...od takvih znam da u Želji je radio Esad Ibrahimović koji je sada u ženskoj reprezentaciji, od ostalih poznatih golmanskih imena nema niko...problem su treneri.

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la dubrovnik » 19 mar 2018, 14:48

zanatlija57 je napisao/la:Kjosevski nije ozbiljna opcija i ona je privremena, ali je trnutno uz Pirića najbolji u PL. Nemamo nikakvo drugo rješenje i to je tako. O školi golmana Veleža...o školi nogometa Veleža...o ljepoti igre Veleža...nekad bilo i žao mi je što je tako. Razlozi su više nego jasni. Iscjepkanost zemlje nosi iscjepkanost i sporta i nogometa a u njemu golmana. Jug BiH nekad je gravitirao prema Veležu a u klubu dobri treneri...od takvih znam da u Želji je radio Esad Ibrahimović koji je sada u ženskoj reprezentaciji, od ostalih poznatih golmanskih imena nema niko...problem su treneri.
Pa naravno da su treneri problem. To je poanta mog posta. Iscjepkanost baze nije problem jer golmane niko ne proizvodi. Znaci problem je kao i u svemu ostalom "struka". Talenat nije nestao samo ga niko ne zna prepoznati. Ako i postoji mlad i potentan golman vrlo ce tesko dobiti sansu u prvom timu.
U regiji su 20-godisnjaci redovno na golu najvecih klubova.

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Moggi » 19 mar 2018, 14:56

begovic 198cm, piric 192 cm o cem pricate
dobar je asmir u zraku al zato prima svaku u visini koljena
Zarathustra

Avatar
zanatlija57
Postovi: 103
Pridružen/a: 20 apr 2012, 23:57
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la zanatlija57 » 19 mar 2018, 15:01

Najveći Asmirov problem je visoka lopta. Zakovan je za liniju i to je ono što uče golmane na zapadu, posebno Engleskoj. Čuvaj liniju a štoperi će ostalo. Zato su golmani sa ovih prostora cijenjeni bili uvijek, dobri na liniji još bolji u zraku. Bega je visko, što je prednost i sada su svi dobri golmani njegove konstitucije. Na liniji je dobar, jedan na jedan još bolji ali na centaršuteve baš šepa. Šteta.

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 19 mar 2018, 22:14

- Gledam malog Smaila Prevljaka, zabi ga u prvoj minuti Lasku, Gojko Cimirot već podiže prvi trofej sa Standardom u Kupu protiv Genka, Mire (Miralem Pjanić, op. a.) solidan s Juventusom protiv SPAL-a, ljepotica u Mostaru između Zrinjskog i Željezničara, Mario Vrančić i Milan Đurić strijelci u engleskom Čempionšipu... Mora se to sve pažljivo pratiti, nema druge. Presretan sam, puno mi je srce. Igraju svi, standardni su i blistaju u svojim klubovima – kazao je Prosinečki.

iz avazsporta

Avatar
kovacic
Postovi: 1324
Pridružen/a: 27 jul 2009, 10:36
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la kovacic » 20 mar 2018, 13:03

zanatlija57 je napisao/la:Najveći Asmirov problem je visoka lopta. Zakovan je za liniju i to je ono što uče golmane na zapadu, posebno Engleskoj. Čuvaj liniju a štoperi će ostalo. Zato su golmani sa ovih prostora cijenjeni bili uvijek, dobri na liniji još bolji u zraku. Bega je visko, što je prednost i sada su svi dobri golmani njegove konstitucije. Na liniji je dobar, jedan na jedan još bolji ali na centaršuteve baš šepa. Šteta.
Upravo to, zato su njemački golmani najviše cijenjeni danas (Neuer, ter Stegen, Leno, Trapp, Horn, Baumann, Karius...)

Što se tiče mlađih igrača, bio je mali Karačić velika nada bh. fudbala, vrlo rano debitovao u Zrinjskom, pa eno grije klupu u Sandhausenu, brani nekad u 5. ligi za drugi tim :crazy:
Čitav problem bh. ekipa je konzistencija kod selekcije kadra, sve dok ne zadržiš ekipu na okupu 3-4 godine, talente do 21 (iako ih liga pomalo ubija, nema sumnje da dižu kvalitet iste), nema tu ništa od europskih ambicija. :)

ANTIFA !
Postovi: 6637
Pridružen/a: 05 mar 2011, 21:26
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la ANTIFA ! » 20 mar 2018, 13:23

zanatlija57 je napisao/la:Najveći Asmirov problem je visoka lopta. Zakovan je za liniju i to je ono što uče golmane na zapadu, posebno Engleskoj. Čuvaj liniju a štoperi će ostalo. Zato su golmani sa ovih prostora cijenjeni bili uvijek, dobri na liniji još bolji u zraku. Bega je visko, što je prednost i sada su svi dobri golmani njegove konstitucije. Na liniji je dobar, jedan na jedan još bolji ali na centaršuteve baš šepa. Šteta.



:mrgreen:
MOSTAR U SRCU VELEŽ DO GROBA !

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la dubrovnik » 20 mar 2018, 14:13

Bravo Robi!!!
I ne treba moliti nikog da igra. Pozvati svakog potencionalno dobrog igraca koji moze unaprijediti igru reprezentacije. Da!!!
Ali moliti nikad i nikoga.
Posebno mi je drago da cak prati i nase igrace koji igraju po drugim Evropskim ligama. Sve ide dobro sada je vrijeme da vidimo i igru. Nadam se da ce Prcic, Krunic i slicni igraci ubuduce biti ispred losih PL igraca. Dobro je i sto racuna na 3 U21 igraca.
Cini mi se da sve ide u dobrom smijeru.
Makar se nadam da je tako.

samoposmatram
Postovi: 5352
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la samoposmatram » 20 mar 2018, 17:27

Imamo malo vremena, i u tom periodu slijedi neko upoznavanje, prvo želimo da vidimo da li su zdravi, imali su puno utakmica, jesu li umorni, tako da ćemo po tome nekako slagati treninge. Probat ćemo odraditi ono što smo zamislili, kako bi trebala da izgleda ekipa u prvoj utakmici a onda i u drugoj u kojoj u biti želim da igraju svi, da imaju minutažu i da vidimo neke nove igrače koji do sada nisu bili. Planirali smo i neki razgovor kako bi se upoznali sa razmišljanjima kako ja to želim, odnosno kako mi to vidimo ekipu i šta hoćemo prenijeti na igrače. Tako brzo prođu dva-tri dana a imamo mnogo toga što bismo htjeli uraditi", kaže Prosinečki, te dodaje kako će Zmajevi igrati drukčije u odnosu na Baždarevićev mandat.

Promijenit ćemo sistem igre, to je sigurno. To smo i najavljivali, a nešto smo pokušali i u Americi. Sad ćemo vidjeti neke igrače koje do sada nismo vidjeli ili koji su imali manju minutažu, uostalom ove dvije utakmice nam služe za to. Dobro je da imamo rezultat da pobjeđujemo, zbog atmosfere i samopouzdanja. Ali nije mi primarno to, nego da vidim igrače i kako će funkcionirati u nekom novome sistemu koji mi želimo. Ja vjerujem da za njih neće biti neke velike promjene jer su svi profesionalci, igraju u velikim klubovima, nego jednostavno to je samo prilagodba i siguran sam da oni to mogu.

Mi smo kroz utakmice koje sam gledao u kvalifikacijama za SP izgledali u nekim momentima dobro, a u nekim i loše kad se prima veliki broj golova, kao protiv Belgije, pa Kipra, gdje smo vodili 2:0. Znači da ćemo poraditi na onome u čemu smo bili deficitarni u tim utakmicama. Želim da BiH, koja ima dobre igrače, bude dominantna, tako da ćemo na tome raditi, da mi držimo loptu, da smo mi ti koji imamo posjed lopte, jer mislim da to možemo.

Ne mogu baš razumjeti kad se priča o motivaciji, to mi je nekako nerealno jer kad se dolazi u reprezentaciju, kad se dobije poziv da igraš, mislim da veće motivacije ne može biti od toga. Vjerujem da svi koji će doći u ove dvije utakmice će biti motivirani da naprave rezultat i da se pokažu u najboljem izdanju jer je to vrlo bitno za naše navijače. To ostaje u sjećanjima ljudi, kao i odlazak na neko veliko takmičenje. Svi to pamte. Pričat ćemo ako treba i o motiviranju, ali mislim da je to najmanji problem za ove profesionalce i sve one koji žele igrati za reprezentaciju", govori Robert.

Radili smo neke analize. Bugarska je reprezentacija koja nije prošla na SP, koja je igrala promjenjivo, nekad dobro, nekad lošije. Napravili su i neka iznenađenja a njihovi igrači igraju po Rusiji, Turskoj, Italiji, Poljskoj. Imaju kvalitet i sigurno da je to jedan odličan test za nas. Bit će sigurno zanimljivo u obje utakmice. Senegal se vrlo lako plasirao na SP tako da će to biti jedna odlična utakmica u Le Havreu gdje su svi spremni i željni dokazivanja, jer su to utakmice u kojima će selektor odlučivati ko će od njih ići na SP. Kao što sam već rekao, i za nas je ovaj meč dobar test, i mogu samo dodati da baš volim prave utakmice. Pored ove dvije imat ćemo ih još, kroz Ligu nacija ali i ostale prijateljske utakmice koje smo dogovorili sa Španijom, Turskom i Južnom Korejom. Tu je i susret u petom mjesecu sa Crnom Gorom koja je jedna od onih reprezentacija kojoj je malo falilo da ode u dodatne kvalifikacije za plasman na SP, a tu nikad ne znaš šta će se desiti. U svakom slučaju slijedi nam dosta zanimljivih provjera u narednom periodu", rekao je Prosinečki.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Raonffa » 20 mar 2018, 19:07

Nisam upratio, je l' dao neki intervju u vezi Lulića ovih dana?
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la dubrovnik » 20 mar 2018, 20:51

Raonffa je napisao/la:Nisam upratio, je l' dao neki intervju u vezi Lulića ovih dana?
Izjava se odnosila na Simunovica ali se u njegovim rijecima mogu pronaci svi koji bilo cime uvjetuju igre za reprezentaciju. Kod Robija to izgleda i nece ici bas lako. Imas na duplom sportu kratak interview na tu temu.

Avatar
JackTheStripper
Postovi: 2847
Pridružen/a: 18 okt 2013, 13:00
Lokacija: Kod kmeta na sijelu
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la JackTheStripper » 20 mar 2018, 21:01

Volio bi vidjeti ovu ekipu, uigranu. Mislim da se na njima treba graditi buduci kostur reprezentacije. Naravno, idealno bi bilo da su svi u formi i da redovno igraju u svojim klubovima;

Buric, Sehic, Piric

Bicakcic, Vranjes, Kolasinac, Zukanovic, Memisevic

Cimirot, Prcic, Besic, Pjanic, Krunic, Milosevic, Hadziahmetovic, Gojak, Duljevic, Hajrovic, Grahovac, Menalo, Cavar

Prevljak, Hodzic, Bajic, Kodro, Demirovic

Valjda ispliva jos njih nekoliko talenata iz U21, U19...
Tvrd je Bošnjak, voćka čudnovata,
ne slomi ga, al zube polomi.

babino
Postovi: 7197
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la babino » 20 mar 2018, 21:07

JackTheStripper je napisao/la:Volio bi vidjeti ovu ekipu, uigranu. Mislim da se na njima treba graditi buduci kostur reprezentacije. Naravno, idealno bi bilo da su svi u formi i da redovno igraju u svojim klubovima;

Buric, Sehic, Piric

Bicakcic, Vranjes, Kolasinac, Zukanovic, Memisevic

Cimirot, Prcic, Besic, Pjanic, Krunic, Milosevic, Hadziahmetovic, Gojak, Duljevic, Hajrovic, Grahovac, Menalo, Cavar

Prevljak, Hodzic, Bajic, Kodro, Demirovic

Valjda ispliva jos njih nekoliko talenata iz U21, U19...
ti bi dzeku u penziju znaci..
svasta.

Avatar
JackTheStripper
Postovi: 2847
Pridružen/a: 18 okt 2013, 13:00
Lokacija: Kod kmeta na sijelu
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la JackTheStripper » 20 mar 2018, 21:09

babino je napisao/la:
JackTheStripper je napisao/la:Volio bi vidjeti ovu ekipu, uigranu. Mislim da se na njima treba graditi buduci kostur reprezentacije. Naravno, idealno bi bilo da su svi u formi i da redovno igraju u svojim klubovima;

Buric, Sehic, Piric

Bicakcic, Vranjes, Kolasinac, Zukanovic, Memisevic

Cimirot, Prcic, Besic, Pjanic, Krunic, Milosevic, Hadziahmetovic, Gojak, Duljevic, Hajrovic, Grahovac, Menalo, Cavar

Prevljak, Hodzic, Bajic, Kodro, Demirovic

Valjda ispliva jos njih nekoliko talenata iz U21, U19...
ti bi dzeku u penziju znaci..
svasta.

Zaboravih, naravno i Dzeko treba biti tu jos tih nekoliko godina dok moze. A i on ce jednog dana otici.
Tvrd je Bošnjak, voćka čudnovata,
ne slomi ga, al zube polomi.

klikker79
Postovi: 53
Pridružen/a: 29 dec 2017, 08:40
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la klikker79 » 20 mar 2018, 21:26

dubrovnik je napisao/la:
bhsport je napisao/la:Kjosevski je uz Pirica najbolji golman lige, prosao je sve U21 kategorije i sada je dobio poziv kao peti golman. Znaci Begovic i Buric van stroja pa Vedran kao treca opcija. Decko je kao i Piric jos uvijek mlad za golmana i sigurno je bolji golman od Husica i ostalih megatalenata.
Tesko da ce u buducnosti biti ozbiljna opcija za repku ali u ovom momentu kao treci golman u ovakvoj situaciji je poziv opravdan.
@dubrovnice, sta kazes za Sehica koji je visok, Pirica koji je isto tako visok? Biti golman ne znaci da je potrebno imati visinu, naprotiv refleks je puno vazniji a danasnji golmani trebaju biti i stoperi i izlaziti pravovremeno sto Vedran odlicno radi.
Nisam se referirao na Sehica jer je on uzevsi u obzir vecinu parametara vjerovatno najbolji proizvod BiH PL od kada postoji. Kad mu ispratis karijeru postanes svijestan koliko je tuzno da igrac koji svoje najbolje dane trosi u Kazahstanu figurira kao tvoj protuargument. Ovaj mali iz Hajduka ima 17 godina i vec je Real pitao za njega. Pogledaj Velezove golmane kroz povijest. Evo na pamet mi padaju Curkovic, Irovic, Maric ... pa onda se upitaj gdje je golmanska skola BiH u ovom momentu ako joj je top proizvod Sehic koji realno i nije los golman. Ali ...
Ne govorim ni da za kvalitet golmana nije vazan reflex, nogometna inteligencija ili neki drugi atribut ali osnovna odlika velike vecine danasnjih top golmana je visina. Kepeci su iznimka od pravila.
Zaboravio si na Vukašina Petranovića!

Tristan10
Postovi: 5183
Pridružen/a: 14 jan 2018, 17:58
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Tristan10 » 20 mar 2018, 21:50

Za kojeg golmana od 17 godina iz Hajduka je Real pitao? Meni je licno Kenan Hasagic bio dobar golman dok je branio u reprezentaciji. Povrede su ga sprijecile da napravi bolju karijeru, ali prije Begovica mi je sasvim dobar golman bio. Kjosevski moze napraviti solidnu karijeru sa pravim razvojom.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Raonffa » 20 mar 2018, 22:52

dubrovnik je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Nisam upratio, je l' dao neki intervju u vezi Lulića ovih dana?
Izjava se odnosila na Simunovica ali se u njegovim rijecima mogu pronaci svi koji bilo cime uvjetuju igre za reprezentaciju. Kod Robija to izgleda i nece ici bas lako. Imas na duplom sportu kratak interview na tu temu.
Uredu to, mislim konkretno na ono ko je koga zvao i ko je koga trebao zvati, pošto su im izjave kontradiktorne, tj. neko od njih dvojice nije upravu.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 20 gostiju.