Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

tralalalalalalalala
Postovi: 31
Pridružen/a: 20 jun 2018, 22:34
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la tralalalalalalalala » 16 jul 2018, 23:50

Raonffa je napisao/la:
tralalalalalalalala je napisao/la:Naravno, to je ocigledno ne treba ni trositi rijeci na to, ali sa vremenom bi se mogli podici na neki visok nivo, ne na njihov nivo ali na visok sigurno. Nisu ni oni tek tako proigrali, trebalo je i njima vremena, dugo su oni svi zajedno u otprilike slicnom sastavu kao ovaj na prvenstvu.
Ma dobro, sa ovakvom našom ekipom i proširenim formatom Eura i SP-a, mi imamo taj kvalitet da bi se trebali plasirati na naredna velika takmičenja, pogotovo eto taj idući Euro.

Bitno je stvoriti prepoznatljiv stil igre, ukomponovati ekipu, definisati prvih 11 i uigravati ih. Da ne spominjemo vaneuropske selekcije koje su igrale na ovom prvenstvu, da se baziramo na europske, ja ću reći da ekipe poput Švedske, Islanda, Poljske, Švicarske ili Danske nisu uopšte toliko kvalitetnije od nas, al' su ekipe sa prepoznatljivim sistemom i stilom igre od kojeg nikada ne odstupaju, i zato su igrali ovo prvenstvo, sve ono što mi nismo imali od Brazila pa do kraja prošlih kvalifikacija.
Imas pravo, mi i jesmo na nivou tih reprezentacija vise manje. Nadam se da ce to Prosinecki ukomponovat i organizovat fino. Pozelio sam gledat nasu repku pogotovo nakon ovog prvenstva. Sve u svemu kvalififikacija na EP ne bi trebala doci u pitanje. Ali polako.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26255
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Raonffa » 16 jul 2018, 23:58

tralalalalalalalala je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:
tralalalalalalalala je napisao/la:Naravno, to je ocigledno ne treba ni trositi rijeci na to, ali sa vremenom bi se mogli podici na neki visok nivo, ne na njihov nivo ali na visok sigurno. Nisu ni oni tek tako proigrali, trebalo je i njima vremena, dugo su oni svi zajedno u otprilike slicnom sastavu kao ovaj na prvenstvu.
Ma dobro, sa ovakvom našom ekipom i proširenim formatom Eura i SP-a, mi imamo taj kvalitet da bi se trebali plasirati na naredna velika takmičenja, pogotovo eto taj idući Euro.

Bitno je stvoriti prepoznatljiv stil igre, ukomponovati ekipu, definisati prvih 11 i uigravati ih. Da ne spominjemo vaneuropske selekcije koje su igrale na ovom prvenstvu, da se baziramo na europske, ja ću reći da ekipe poput Švedske, Islanda, Poljske, Švicarske ili Danske nisu uopšte toliko kvalitetnije od nas, al' su ekipe sa prepoznatljivim sistemom i stilom igre od kojeg nikada ne odstupaju, i zato su igrali ovo prvenstvo, sve ono što mi nismo imali od Brazila pa do kraja prošlih kvalifikacija.
Imas pravo, mi i jesmo na nivou tih reprezentacija vise manje. Nadam se da ce to Prosinecki ukomponovat i organizovat fino. Pozelio sam gledat nasu repku pogotovo nakon ovog prvenstva. Sve u svemu kvalififikacija na EP ne bi trebala doci u pitanje. Ali polako.
Vjeruj mi da i ja volim gledati reprezentaciju, al' evo već drugi put nakon velikog takmičenja (prvi put je bila Francuska prije dvije godine) skontam koliko smo mi inferiorni u odnosu na veliku većinu ekipa sa tih prvenstava, al' ne toliko igrački, koliko taktički i fizički i to je ono što me užasno nervira i nadam se da će Robi to konačno promijeniti nakon četiri godine.

Da se razumijemo, isto je bilo i prije Brazila, samo što tada nismo bili toliko qurčeviti u smislu da smo tako jasno i glasno očekivali plasmane na velika takmičenja, pa me i nije toliko tangirala ta naša inferiornost.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
DaVinci
Postovi: 2827
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la DaVinci » 17 jul 2018, 00:24

Raonffa je napisao/la:Vjeruj mi da i ja volim gledati reprezentaciju, al' evo već drugi put nakon velikog takmičenja (prvi put je bila Francuska prije dvije godine) skontam koliko smo mi inferiorni u odnosu na veliku većinu ekipa sa tih prvenstava, al' ne toliko igrački, koliko taktički i fizički i to je ono što me užasno nervira i nadam se da će Robi to konačno promijeniti nakon četiri godine.

Da se razumijemo, isto je bilo i prije Brazila, samo što tada nismo bili toliko qurčeviti u smislu da smo tako jasno i glasno očekivali plasmane na velika takmičenja, pa me i nije toliko tangirala ta naša inferiornost.
Kako ne i igracki, druze ... pa mi imamo repku sa samo 2 (slovima dva) vrhunska igraca, 3 kvalitetna igraca i 17 prosjecnih igraca koji mogu biti pozvani a i ne moraju ... da ih i kloniramo to nam nije dovoljno protiv vrhunskih repki koji ce nas dotuc' pa makar do '97 imali pozitivan rezultat ... toliko smo inferiorni da mi ponekad nije jasno kako uopste pobjedimo ikog ... i ja se nadam da ce Robi, ili bar njegovi asistenti, pronaci 'pre-2014-tu' zicu opet ... jerbo ako se ne plasiramo na ovaj Euro, na koji se samo San Marino i Andora nece plasirati, onda gasi forum i stedi tastaturu za pametnije rabote ...
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
Cartman
Postovi: 29463
Pridružen/a: 24 avg 2008, 12:04
Lokacija: South Park, Colorado
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Cartman » 17 jul 2018, 00:36

Koje osvjezenje da konacno igramo bez Lulica. Hvala ti Boze.
Safet Susic zagonetan: "Volio bih da nas Izrael napadne"
The flowers of English football, the flowers of Manchester

Avatar
Raonffa
Postovi: 26255
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Raonffa » 17 jul 2018, 00:49

DaVinci je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Vjeruj mi da i ja volim gledati reprezentaciju, al' evo već drugi put nakon velikog takmičenja (prvi put je bila Francuska prije dvije godine) skontam koliko smo mi inferiorni u odnosu na veliku većinu ekipa sa tih prvenstava, al' ne toliko igrački, koliko taktički i fizički i to je ono što me užasno nervira i nadam se da će Robi to konačno promijeniti nakon četiri godine.

Da se razumijemo, isto je bilo i prije Brazila, samo što tada nismo bili toliko qurčeviti u smislu da smo tako jasno i glasno očekivali plasmane na velika takmičenja, pa me i nije toliko tangirala ta naša inferiornost.
Kako ne i igracki, druze ... pa mi imamo repku sa samo 2 (slovima dva) vrhunska igraca, 3 kvalitetna igraca i 17 prosjecnih igraca koji mogu biti pozvani a i ne moraju ... da ih i kloniramo to nam nije dovoljno protiv vrhunskih repki koji ce nas dotuc' pa makar do '97 imali pozitivan rezultat ... toliko smo inferiorni da mi ponekad nije jasno kako uopste pobjedimo ikog ... i ja se nadam da ce Robi, ili bar njegovi asistenti, pronaci 'pre-2014-tu' zicu opet ... jerbo ako se ne plasiramo na ovaj Euro, na koji se samo San Marino i Andora nece plasirati, onda gasi forum i stedi tastaturu za pametnije rabote ...
Ovdje govorim o samom plasmanu na velika takmičenja i igri, naravno da mi nikada nećemo imati reprezentaciju da se možemo kontinuirano potući sa najvećim reprezentacijama na svijetu (kao Hrvatska npr), al' imamo igrače od kojih bi pravi trener trebao i morao napraviti kompaktan tim i dobar sistem u kojem oni mogu doći do izražaja, pa da možemo biti koliko toliko konkurentni na velikoj sceni.

Mi ne znamo iz svojih igrača izvući maksimum, mi od igrača koji igraju u ligama petice napravimo poluamatere u reprezentativnom dresu. Ti kad gledaš našu reprezentaciju rekao bi da tu igraju Džeko, Pjanić i devet panjeva, a ne igrača koji igraju ozbiljan europski nogomet. Igrači poput Bičakčića, Zukanovića, Kolašinca, Ibiševića, Lulića ili Višće su u 90% utakmica repreznetacije izgledali kao panjevi, a kad igraju u svojim klubovima izgledaju sasvim ok, i tu dođemo do tog problema nepostojanja pravog sistema.

Znači reprezentacije poput Nigerije, Japana, Kostarike, Irana, Maroka, Egipta, Australije (plus gore nabrojane europske selekcije kojima možemo dodati i repke sa prošlog Eura tipa Albanija, Austrija, Mađarska, Češka, Slovačka...) na prvenstvima izgledaju deset puta ozbiljnije i organizovanije od nas, a neke od nabrojanih su daleko igrački inferiornije od naše reprezentacije (kada gledamo roster i igrače po klubovima). I kada spominjem ove vaneuropske reprezentacije, ne govorim o kvalifikacijama jer je jasno da je njihova konkurencija smiješna u odnosu na našu, nego govorim baš o nastupima tih reprezentacija na velikim takmičenjima.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Osim13 » 17 jul 2018, 07:28

Šunjić ima finu sezonu iza sebe

Toni Sunjic’s 2017/18 season for Dinamo Moscow:

- Averaging 2.8 interceptions per match. (Leads club)
- Pass completion at 87%. (Leads club)
- Average match rating of 7.1. (2nd highest for club)
- 3 goals/1 assist output from a central defender.
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
DamirT
Postovi: 13409
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la DamirT » 17 jul 2018, 12:36

Raonffa je napisao/la:
tralalalalalalalala je napisao/la:Naravno, to je ocigledno ne treba ni trositi rijeci na to, ali sa vremenom bi se mogli podici na neki visok nivo, ne na njihov nivo ali na visok sigurno. Nisu ni oni tek tako proigrali, trebalo je i njima vremena, dugo su oni svi zajedno u otprilike slicnom sastavu kao ovaj na prvenstvu.
Ma dobro, sa ovakvom našom ekipom i proširenim formatom Eura i SP-a, mi imamo taj kvalitet da bi se trebali plasirati na naredna velika takmičenja, pogotovo eto taj idući Euro.

Bitno je stvoriti prepoznatljiv stil igre, ukomponovati ekipu, definisati prvih 11 i uigravati ih. Da ne spominjemo vaneuropske selekcije koje su igrale na ovom prvenstvu, da se baziramo na europske, ja ću reći da ekipe poput Švedske, Islanda, Poljske, Švicarske ili Danske nisu uopšte toliko kvalitetnije od nas, al' su ekipe sa prepoznatljivim sistemom i stilom igre od kojeg nikada ne odstupaju, i zato su igrali ovo prvenstvo, sve ono što mi nismo imali od Brazila pa do kraja prošlih kvalifikacija.

Mi četiri godine nemamo sistema, četiri godine nismo imali pet utakmica gdje je igrala ista postava, sve je na ho-ruk i neki individualni kvalitet (koliko ga mi možemo i imati uopšte). U kvalifikacijama za Brazil mi smo imali sistem, koliko god Pape poslije usrao, prije Brazila je napravio sistem koji smo mi forsirali četiri godine i na kraju smo nagrađeni za sve to.

Ako sad kad imamo dvije mogucnosti ne odemo na Euro ukinut fudbal u drzavi
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
Sveti
Postovi: 10129
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Sveti » 18 jul 2018, 12:09

Jarane kad skontas da mi 10 godina prije dolaska robija nismo imali ozbiljnog selektora
naprijed rejal

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Moggi » 18 jul 2018, 12:31

Sveti je napisao/la:Jarane kad skontas da mi 10 godina prije dolaska robija nismo imali ozbiljnog selektora
Mehmed Baždarević: Deschampsa sam prije SP-a savjetovao o Belgijancima
kako mislis nismo
Zarathustra

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24471
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Goalgetter » 18 jul 2018, 13:14

Fasovao 11 golova u 3 utakmice od Belgije, i on njega kao savjetovao :rol: Hvala Mehmedu sto je spasio Francusku :bih: Uruci mu medalju Didier.

Avatar
Vucevich
Postovi: 11217
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Vucevich » 18 jul 2018, 13:27

Mehmed savjetovao Martinezu, skaut pomogao Dalicu... gdje moze bolje! Siguran sam da bi i mi osvojili SP sa ovim majstorima :bih:

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Drape » 19 jul 2018, 05:11

Europsko 2020. vjerovatno je posljedna prilika za neka imena koja su obilježila našu reprezentaciju da u karijeri nastupe na jednom prvenstvu Europe. Koliko će biti stari za dvije godine:

Begović(33)
Vranješ (31)
Pjanić(30)
Džeko (34)

Za SP 2022. ne vidim osim Pjanića da će iko trajati u reprezentaciji do tada, čak i da se plasiramo.

Avatar
HankMoody
Postovi: 6223
Pridružen/a: 01 jul 2015, 17:37
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la HankMoody » 19 jul 2018, 10:56

Drape je napisao/la:Europsko 2020. vjerovatno je posljedna prilika za neka imena koja su obilježila našu reprezentaciju da u karijeri nastupe na jednom prvenstvu Europe. Koliko će biti stari za dvije godine:

Begović(33)
Vranješ (31)
Pjanić(30)
Džeko (34)

Za SP 2022. ne vidim osim Pjanića da će iko trajati u reprezentaciji do tada, čak i da se plasiramo.
Begović će sigurno biti tu i 2022.
1992, 2006, 2009, 2011, 2015

mire96
Postovi: 1055
Pridružen/a: 01 sep 2017, 00:49
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la mire96 » 20 jul 2018, 11:18

Begovic je golman, on bi trebao nastupati i 2024. nije to nikakav problem. Mislim da bi i Vranjes bio prisutan tada. Ali bi se Dzeko nakon EP mogao oprostiti (i ranije od toga ako se ne uspijemo plasirati).

Avatar
Miske01
Postovi: 1075
Pridružen/a: 07 jan 2018, 00:29
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Miske01 » 20 jul 2018, 11:27

mire96 je napisao/la:Begovic je golman, on bi trebao nastupati i 2024. nije to nikakav problem. Mislim da bi i Vranjes bio prisutan tada. Ali bi se Dzeko nakon EP mogao oprostiti (i ranije od toga ako se ne uspijemo plasirati).
Džeko je rekao da dok god ga selektori zovu i dok go d bude mogao pomoći reprezentaciji, neće se opraštati. Znači još dugo će on biti tu, bar još pet godina
BHF

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Drape » 20 jul 2018, 11:33

Begović da bude prvi golman do 41. godine, igrao bi za BiH, a da npr. Prosinečki promoviše Šehića kao prvog golmana ne vjerujem da bi i u ovim kvalifikacijama bio član reprezentacije.

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36498
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Donnie Darko » 20 jul 2018, 12:39

Drape je napisao/la:Begović da bude prvi golman do 41. godine, igrao bi za BiH, a da npr. Prosinečki promoviše Šehića kao prvog golmana ne vjerujem da bi i u ovim kvalifikacijama bio član reprezentacije.
Zašto da promoviše dosta lošijeg golmana?

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Drape » 20 jul 2018, 12:44

Donnie Darko je napisao/la:
Drape je napisao/la:Begović da bude prvi golman do 41. godine, igrao bi za BiH, a da npr. Prosinečki promoviše Šehića kao prvog golmana ne vjerujem da bi i u ovim kvalifikacijama bio član reprezentacije.
Zašto da promoviše dosta lošijeg golmana?
filip13, jesi to ti? Moj post je najmanje o tome je li Šehić lošiji golman od Begovića. Mogao sam komotno i napisati "a da npr. Prosinečki promoviše nekog drugog kao prvog golmana", poenta posta ostala bi nepromjenjena.

Avatar
muhamedhulk
Postovi: 8049
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:04
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la muhamedhulk » 20 jul 2018, 22:23

Begi niko ni sad ne garantuje mjesto prvog golmana. Bara-bara su njih dva trenutno...
NEMA NAZAD!
FC Bayern Rekordmeister!
Sarajevo šampion!
Dallas Cowboys!

Safet Sušić - najbolji igrač u historiji Sarajeva i BiH, najbolji selektor u historiji reprezentacije BiH!

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6414
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la JavierBosnia » 20 jul 2018, 23:44

muhamedhulk je napisao/la:Begi niko ni sad ne garantuje mjesto prvog golmana. Bara-bara su njih dva trenutno...
:rol: :rol: :rol: :rol:
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 19 gostiju.