Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

let3
Postovi: 29064
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la let3 » 10 sep 2019, 23:08

JohnCleese je napisao/la:
let3 je napisao/la:
JohnCleese je napisao/la:Robi izvrsi sjecu "zvijezda" i napravi ekipu.

Veliko pitanje je da li ikome sljedeci igraci trebaju i za klupe : Zukanovic, Kolasinac, Besic, Visca. Mozda samo ovaj posljednji u redu.
Pjanic prva izmjena na poluvremenu cim pocne sa nervozom, greskama i alibi pasovima, a i Dzeko se smije izvesti.
Aha, kako da ne :crazy: baš ce na Dzeki i Pjaniću šiljiti kitu i na njima bildati autoritet , kao primjer drugima jel :lol: how yes no

Robi je i ono malo autoriteta što je imao u javnosti i među navijacima prosuo sa ovom sramnom odlukom da se vrati i da bude sluga Begića i lopovske bratije. Robert je moralna ništarija i sramota ove selekcije, a mogao je bar otici u stilu kad je vec to najavio.
Prevede ti ovo sebi svojim rijeci i sta te briga :cool:
Ma znat' ce popularni Zuti sta treba, ne brinem se. Veliki je to igrac/trener/covjek :salut:
Hoce, hoce, ko što je i dosad znao :lol:
U grupi sa Italijom, Grčkom, Armenijom i Finskom, završi kao peti, iza svih, svi ga natrpaju ko kur.avu :rol: :tokralju: veliki je to trener i covjek.

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Osim13 » 10 sep 2019, 23:15

Šta Pjanić
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61448
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Virtu4l » 10 sep 2019, 23:20

Još uvijek ne mogu da vjerujem da je ovo konačni rasplet situacije. Baš smo svi pomislili evo napokon neko sa moralom i ljudskim vrijednostima, ali ne, Prosinečki se morao popišati sebi u usta i pokazati da je ipak nula od čovjeka. Zaista ga nikada nisam vrijeđao ili kritikovao za nešto van terena, ali ovoga puta su savez i selektor pomjerili granice.

Vjerovati u plasman na EP iz ove grupe možemo samo mi bolesnici, koji smo uvijek vjerovali dok je postojala i najmanja matematička šansa, ali oni koji vuku konce ne bi trebali tako razmišljati.

Prosinečki je loš koliko i Baždarević, ako ne i lošiji, i zaista ne vidim šta on može promijeniti u igri našeg tima. Trebao nam je neko novi, da privede kvalifikacije kraju i pripremi ekipu za ligu nacija, ali sada je kasno i bacićemo još četiri utakmice, pratiti Finsku, kalkulisati, i na kraju je veoma realno da ostanemo kratki u svakom takmičenju.

Polako ali sigurno nam ubijaju volju za reprezentacijom, vjerujem da se većina vas tako osjeća.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
JohnCleese
Postovi: 5744
Pridružen/a: 02 sep 2015, 09:52
Lokacija: zemlja "ciganska"
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la JohnCleese » 10 sep 2019, 23:20

Iznosim vlastito misljenje, optimizam, recept za dalje i bas se dobro osjecam. Ne pravim splekte, konstrukcije niti paranoisem.

Mnogo teska grupa kad uzmemo u obzir nase egoiste i folirante na terenu. U prosjeku od 10 utakmica tek 3-4 shvate i ponasaju se kao reprezentativci.
Nije problem u slijepim vođama, problem je u slijepim sljedbenicima.


Svabo je to...

Avatar
Varg
Postovi: 2627
Pridružen/a: 06 maj 2019, 20:34
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Varg » 10 sep 2019, 23:20

DrFilgud je napisao/la: A ti kao provociras i uzivas, jer nam propada reprezentacija?
To neki dobar fol, sta li je...
mislio sam da je to opis tvog radnog mjesta
EKSLUZIVNO: Samo za vas, bice sve u redu. Pobjeda ce biti registrovana. Ovo je informacija iz prve ruke, delegat me je nazvao i rekao da će biti sve u redu. Pozdrav. Modži.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la DrFilgud » 10 sep 2019, 23:25

JohnCleese je napisao/la:Iznosim vlastito misljenje, optimizam, recept za dalje i bas se dobro osjecam. Ne pravim splekte, konstrukcije niti paranoisem.

Mnogo teska grupa kad uzmemo u obzir nase egoiste i folirante na terenu. U prosjeku od 10 utakmica tek 3-4 shvate i ponasaju se kao reprezentativci.
Ne pravis ti spletke i konstrukcije, ti samo podrzavas one koji decenijama prave spletke i konstrukcije.
Ocigledno se i dobro osjecas, jelda ono :njanjanja:
Cetvrto mjesto iza Armenije i finske, iiiidemo pozitivno.

Avatar
JohnCleese
Postovi: 5744
Pridružen/a: 02 sep 2015, 09:52
Lokacija: zemlja "ciganska"
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la JohnCleese » 10 sep 2019, 23:31

DrFilgud je napisao/la:
JohnCleese je napisao/la:Iznosim vlastito misljenje, optimizam, recept za dalje i bas se dobro osjecam. Ne pravim splekte, konstrukcije niti paranoisem.

Mnogo teska grupa kad uzmemo u obzir nase egoiste i folirante na terenu. U prosjeku od 10 utakmica tek 3-4 shvate i ponasaju se kao reprezentativci.
Ne pravis ti spletke i konstrukcije, ti samo podrzavas one koji decenijama prave spletke i konstrukcije.
Ocigledno se i dobro osjecas, jelda ono :njanjanja:
Cetvrto mjesto iza Armenije i finske, iiiidemo pozitivno.
Nije problem u slijepim vođama, problem je u slijepim sljedbenicima.


Svabo je to...

totasef1
Postovi: 1157
Pridružen/a: 03 mar 2012, 14:22
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la totasef1 » 10 sep 2019, 23:47

Pa jel ima iko normalan ko bi prebacio krivnju na igrace. Normalno da su krivi igraci al mi nemamo boljih i treba i ovo malo kvaliteta sto imamo sacuvati. Prosinecki treba da ide iz prostog razlosta sto ovu selekciju koju imamo NIJE napravio timom!!! To je posao selektora i ako nemas pomaka u igri pa makar nekad i rezultatski kiksao, ne vidim razlog zasto bi ostao. Liga Nacija je nikakvo takmicenje jer ce na kraju u barazu sa nama biti ekipe koje nisu ni pobijedile u svojim grupama. Svakako smo ligu osvojili uz dosta srece i vise puta sam rekao da je ta Liga nacija dala prevelik kredit Prosineckom, veci cak i od Susica koji nas je odveo na Svjetsko. Susic pred kraj mandata nije bio samomedijski kritikovan nego skoro pa lincovan a do dan danas nijedna medijska kritika nije upucena Robiju.
Prosinecki je kiksao 3 utakmice vec. Grci kuci, Finci u gostima i sad protiv Armenaca a ne treba zaboraviti i da je malo falilo da i kuci kiksamo protiv Armenaca.
Ogromna stvar isto tako je da su nas sve ekipe okrenule u drugom poluvremenu!!! Italija, Finska, Grcka i Armenija u obje utakmice su nas nadigrale u drugom poluvremenu.
Gledaocima i forumasima je na nekim utakmicama bilo jasno da smo pali, na nekim igracima vidis da nemaju snage i Prosinecki ne reaguje na vrijeme sa izmjenama.

Sve do ove zadnje dvije utakmice i Gojaka nije uspio nametnuti novog igraca u reprezentaciji sto je bar dosad bila stvar kod drugih selektora jos od Bake Slislovica pa do Cire, Papeta i Mese. I tu mislim da je poprilicno zakasnio jer Gojak je trebao dobiti priliku jos prije godinu dana.

Prosinecki sigurno iza sebe ima najlosije kvalifikacije u zadnjih 15 godina.
Ne plasirati se na prvenstvo i nije toliko lose koliko je losa cinjenica da se nalazimo u jednoj od najlosijih grupa.
Godinama smo se mucili u nezgodnim grupama, gubili u barazu ali u svemu tome smo stvorilii ovu reprezentaciju koja je vec nekoliko ciklusa drugi nosioc. Halo, drugi nosioc a nekad smo bili cetvrti pa ti hajd se sa 3 dobre ekipe bori za prvo, eventualno drugo mjesto.
I dobijemo grupu u kojoj moramo biti bolji od Finaca i Armenaca koji nikad nisu bili na velikom takmicenju i Grcke koja je toliko propala da ni Farska ostrva i Lihtensajn ne mogu dobiti.
I u takvoj grupi mi ne mozemo imati 20 bodova. 20 bodova u ovoj grupi bi bilo dovoljno za EP, mozda i manje a koliko kvalifikacija smo imali sa tim brojem bodova pa ispusili na kraju.
Prosinecki mora da ide! Ne samo da nas je kostao Evropskog nego nas je kostao i povoljnog zrijeba za SP. Jer da smo igrali kako treba otisli bi na prvenstvo plus bi i dalje bili drugi rang. Ovako kvale za SP sigurno cekamo kao treci rang pa mozda cak i cetvrti ako ovako nastavimo a bgm sa ovom generacijom mi sa boljim ekipama nemamo sta traziti.
To je to

gruezi
Postovi: 3894
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la gruezi » 11 sep 2019, 00:05

Ko su ti iz io saveza koji su glasali protiv robertove smjene...imenom i prezimenom? Zna li ko?

Avatar
HongKong
Postovi: 2111
Pridružen/a: 29 apr 2019, 15:04
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la HongKong » 11 sep 2019, 00:06

:lol:
Ovo samo kod nas ima. Treba otjerati jednog od najboljih veznjaka na svijetu, igraca koji iz godine u godinu osvaja prvenstvo italije, igra jake i zahtjevne utakmice, da bi ostao ko? Lik kojem je najveci uspjeh u trenerskoj karijeri posao u zvezdi i treniranje azerbejdzana. Nevjerovatno.
Svako normalan bi gradio ekipu oko takvog igraca i podredio sve da izvuce sto vise od njega jer ocito da ima ogroman kvalitet dok igra na jednom takvom nivou. Samo kod nas se podrazumjeva da on vuce ekipu bez obzira ko je oko njega i sta radi na terenu. Kad na kraju primimo par komada od armenaca, finaca, kiprana i slicnih opet pljuvati tog veznog igraca.
Realno i nismo za bolje od ovoga.
Cuva Bog Zelju svog!


Avatar
DaVinci
Postovi: 2846
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la DaVinci » 11 sep 2019, 00:50

Virtu4l je napisao/la:Polako ali sigurno nam ubijaju volju za reprezentacijom, vjerujem da se većina vas tako osjeća.
Da, nema fajde se pratit ovaj Monti Pajton vise ... treba insan malo volit i sebe ... :kafa:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
bhpremierliga12
Postovi: 2302
Pridružen/a: 07 mar 2018, 16:20
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la bhpremierliga12 » 11 sep 2019, 00:55

DaVinci je napisao/la:
Virtu4l je napisao/la:Polako ali sigurno nam ubijaju volju za reprezentacijom, vjerujem da se većina vas tako osjeća.
Da, nema fajde se pratit ovaj Monti Pajton vise ... treba insan malo volit i sebe ... :kafa:
Eh tako je od Kipra kod mene, samo laganica, bez stresa. Jos lijepo Lulic sve potvrdi sto se znalo i zasto da se stresiram kad njih boli ona stvar? Samo lagano, nadam se da ce sada stadion biti prazniji nego prije sedmicu, da ce samo ove ublehe sponzorske doci da prave selfije.
Na te ne dam, na te ne dam, na te ne dam Slobodo,
ja te volim, ja te volim, to uvijek reci cu ponosno!

Avatar
Captain4
Postovi: 10730
Pridružen/a: 14 maj 2014, 17:04
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Captain4 » 11 sep 2019, 01:16

Prosinečki je sam sebe popišao i to maksimalno. Bio sam mišljenja da treba završiti ovaj ciklus i da on treba sam ligu nacija voditi, ali poštovao sam njegovu odluku kada se ostavka spominjala. A sada, iz nekih x razloga mijenja odluku i ostaje selektor. :thumbdown: Očajnički potez, pao je svima u očima jer je pregazio sebe i svoje stavove. Vjerujem da njemu nije do ovog posla, vjerovatno mu se ne sviđa atmosfera na relaciji igrači-savez-stručni štab. Ali kukavički je napustiti brod čim krene tonuti. Sve u svemu, dobro je što je ostao jer teško da neko drugi može odvesti ekipu na euro preko lige nacija osim njega. Tako je kako je.

Sada je najbitnije krenuti sa nule, shvatiti da postoje kakve-takve šanse za odlazak na euro ako se poklope neke stvari, ali to je skoro pa i neizvodivo bez maksimalnog truda i maksimalnog broja poena. Naša šansa su mečevi Grčke/Armenije sa Fincima, ali opet to je mizerno. Pobiti se sa svima i ne igrati preko qurca. Najbitnija stvar je ta da je mogućnost još prisutna, bitno je vratiti reprezentaciju ljudima sa dvije pobjede u oktobru, pa Talijane napasti svim silama u Zenici za (mogući) odlazak na euro.

Ne bih tražio krivce ni u Prosinečkom ni u igračima ni u savezu. Svi zajedno trebaju ovo prebroditi i dati sve od sebe da se noge dogodine peru u evropskim prijestolnicama. Sve u svemu, jače nego ikad, forza Robi, forza BiH. :bih:
"We need to suffer. And we need to fight."

Avatar
Rimes87
Postovi: 2012
Pridružen/a: 19 mar 2013, 01:30
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Rimes87 » 11 sep 2019, 01:54

Morel' kod nas bez drame? Nako pitam...
He Came To Us From Bosnia,
Papac Papac,
The Best Left Back In Scotland Sing,
Papac Papac,
He Doesnt Score A Lot Of Goals But When He Does You'll Hear Us Roar,
Sasa Papac Rangers Number Five!

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Raonffa » 11 sep 2019, 02:42

Sve ovo mi liči na jednu veliku katastrofu u najavi, al' ovaj put katastrofu koja će presuditi i selektoru i savezu, a Boga mi i 'zlatnoj generaciji' igrača, od onih koji su ostali tu još uvijek.

Još uvijek se ovo može vratiti na pravi put, još uvijek možemo uz Džeku i Pjanića afirmisati novu generaciju reprezentativaca u vidu Mujakića, Memiševića, Šerbečića, Gojaka, Lončara, Menala, ovo je pravi trenutak da se to uradi, a uvjeren sam da bi nam ovi igrači + nekoliko povratnika tipa Begović i Hajrović mogli obezbijediti taj nastup na Euru, al' to mora uraditi selektor.

A ja koliko vidim, njegove izjave tri dana nakon ponuđene ostavke i 'nemoguće misije' idu u smjeru toga da još ništa nije izgubljeno, da imamo šanse i kroz kvale i kroz baraž, da se svima može desiti jedna loša utakmica, što znači da ništa nije naučio iz ovih silnih kikseva u posljednje vrijeme.

Novi spisak će brzo, za 20ak dana, već tu ćemo vidjeti gdje sve ovo vodi, al' nisam nimalo optimističan.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
emir_
Postovi: 5757
Pridružen/a: 07 okt 2008, 16:13
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la emir_ » 11 sep 2019, 07:45

Kakvi forumasi takva reprezentacija

Avatar
hule_barca
Postovi: 2403
Pridružen/a: 14 jan 2011, 13:24
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la hule_barca » 11 sep 2019, 07:51

Iako smo svi očekivali da je Robert bivši, čini da ovaj as ima devet života. Vidjet ćemo koliko je ova odluka dobra. Činjenica je da je možda ishitreno djelovao, da nije sagledao sve činjenice, odnosno šta je potpisao u ugovoru. Sa tačke gledišta iz Saveza, koliko god mi mislili da su neznalice, olakšali su sebi posao. Vremena za izbor novog selektora je zaista premalo, ako uzmemo u obzir da za 10 dana se moraju slati pozivi reprezentativcima za sljedeće kvalifikacijske utakmice. Takva trka s vremenom za izbor novog selektora ne znam šta bi proizvela. S druge strane, Robert je ostvario rezultat u Ligi nacija, iako ni tamo igra nije bila na sjajnom nivou i možda ipak zaslužuje i tu drugu šansu. Možda nas ovaj šamar konačno sve razbudi, i Roberta i igrače i Savez. Ipak, ako je Robert ostao samo pod moranjem, radi plaćanja penala Savezu za jednostrani raskid ugovora, pitanje je šta bi to moglo proizvesti. U tom slučaju bi ovaj brod mogao samo još dalje tonuti. Smatram ipak da će Robert dati sve od sebe i pokušati ispraviti neke stvari koje nije radio najbolje. Sve ćemo vidjeti u meču protiv Finske, a do tad su sve samo naglabanja. Pobjeda bi nas ponovo podigla, ali bitnije od pobjede će biti da vidimo kako se igrači ponašaju, jesu li oni taj 'virus' te kako će sama publika reagovati.
FK "Mladost" Kikači

Avatar
slusalica
Postovi: 1926
Pridružen/a: 18 apr 2018, 12:23
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la slusalica » 11 sep 2019, 08:30

emir_ je napisao/la:Kakvi forumasi takva reprezentacija
:urnebes:

neznalice , moj brate. Ovde ili je prosjek godina 11 ili je football manager glavni izvor saznjanja o fudbalu (+ prosjek godina 11)

:mrgreen:
tz tz tz tz tz tz

Avatar
najrodjeniji
Postovi: 381
Pridružen/a: 21 jul 2019, 14:14
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la najrodjeniji » 11 sep 2019, 08:35

Zar ima još budala koji vjeruju u ovaj raspad od reprezentacije !?

Ja ne idem više radi ulaznica, nek se dijaspora izdr*ava po Zenici i Sarajevu, njima i nije bitno ko je selektor i kako se igra, nek mogu okačit story da su bili tu kad je bilo najteže :D ( za nerazumne, pjesma Švabe iz 93' )

Naravno da su igrači krivi za sve, pa svako okupljanje zatvaraju tajne partije po Mostaru. Nekom smeta tjeranje Panjića ? Pa da nekad odigra bolje od Sarića i bilo bi se razloga buniti.

Roberta sam podržavao ali očito je i on samo još jedan koji uništava i ono malo ljubavi što je ostalo za ovu reprezentaciju.

Uglavnom nek se yebu svi, ja sam digao ruke, a i mnogi, su ili će tek jako skoro
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ VELEŽA. BUDI NAVIJAČ OLIMPICKA.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 30 gostiju.