Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Alipasino
Postovi: 7839
Pridružen/a: 07 apr 2010, 18:27
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Alipasino » 14 jan 2018, 22:03

Ovo nema veze SA klubom,izabran je i gotovo,vidjecemo sta CE bit.Imam valjda pravo da nisam zadovoljan SA izborom selektora,mozda me covjek i demantuje,ko zna.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Raonffa » 14 jan 2018, 22:12

Alipasino je napisao/la:Ovo nema veze SA klubom,izabran je i gotovo,vidjecemo sta CE bit.Imam valjda pravo da nisam zadovoljan SA izborom selektora,mozda me covjek i demantuje,ko zna.
Najgore je što će se većina takvih sakriti ko miševi u slučaju da ih demantuje, čak će ga dizati u nebesa više nego ovi što ga podržavaju od prvog momenta.

PS: Ne mislim na tebe lično, samo navodim primjer.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

crozla
Postovi: 911
Pridružen/a: 25 jan 2016, 11:15
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la crozla » 16 jan 2018, 10:05

slika
Sve, sve što era sazdala je ova,
Sve rušit, palit, sjeći treba;
A gradit bolje opet s nova!

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la DrFilgud » 16 jan 2018, 15:11

Obavezno pokusati vratiti Lulic i Ibisevica u repreezntaciju..
Ne da nemamo adekvatne zamjene, nego uopste nemamo igrace koji mogu izdrzati 90min , na nivou liga 5.

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6418
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la JavierBosnia » 16 jan 2018, 15:18

DrFilgud je napisao/la:Obavezno pokusati vratiti Lulic i Ibisevica u repreezntaciju..
Ne da nemamo adekvatne zamjene, nego uopste nemamo igrace koji mogu izdrzati 90min , na nivou liga 5.
Lula da, Vedo ne
Sebad bi mogao odigrati dvije utakmice zaredom, ibisevic zadnjih pola sata i to jedva. Bolje demirovica gurati nek se uci mali
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Avatar
Esport
Postovi: 4314
Pridružen/a: 06 avg 2016, 18:37
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Esport » 16 jan 2018, 16:45

JavierBosnia je napisao/la:
DrFilgud je napisao/la:Obavezno pokusati vratiti Lulic i Ibisevica u repreezntaciju..
Ne da nemamo adekvatne zamjene, nego uopste nemamo igrace koji mogu izdrzati 90min , na nivou liga 5.
Lula da, Vedo ne
Sebad bi mogao odigrati dvije utakmice zaredom, ibisevic zadnjih pola sata i to jedva. Bolje demirovica gurati nek se uci mali
Lulic ali na prirodnoj poziciji

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la DrFilgud » 16 jan 2018, 17:13

Esport je napisao/la:
JavierBosnia je napisao/la:
Lula da, Vedo ne
Sebad bi mogao odigrati dvije utakmice zaredom, ibisevic zadnjih pola sata i to jedva. Bolje demirovica gurati nek se uci mali
Lulic ali na prirodnoj poziciji
Lulic na poziciji centralnog veznog, s pjanom i Besicem (ako igra).
Sto se Demirovica tice, decko ipak nema ni minute ligaskog fudbala na seniorskom nivou. Kodro i Bajic vjerovatno nece biti bolji od Ibisevica, ni kada ovaj bude imo 40.
Ja se jos uvijek nadam da ce Hodzic prevazici ove oscilacije, trenutno jedini koji bi "sutra" mogao zamijeniti Ibisevica. Mozda u neko dogledno vrijeme i Prevljak, kao igrac s pristojnim kapacitetom

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6418
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la JavierBosnia » 16 jan 2018, 18:04

DrFilgud je napisao/la:
Esport je napisao/la:
JavierBosnia je napisao/la:
Lula da, Vedo ne
Sebad bi mogao odigrati dvije utakmice zaredom, ibisevic zadnjih pola sata i to jedva. Bolje demirovica gurati nek se uci mali
Lulic ali na prirodnoj poziciji
Lulic na poziciji centralnog veznog, s pjanom i Besicem (ako igra).
Sto se Demirovica tice, decko ipak nema ni minute ligaskog fudbala na seniorskom nivou. Kodro i Bajic vjerovatno nece biti bolji od Ibisevica, ni kada ovaj bude imo 40.
Ja se jos uvijek nadam da ce Hodzic prevazici ove oscilacije, trenutno jedini koji bi "sutra" mogao zamijeniti Ibisevica. Mozda u neko dogledno vrijeme i Prevljak, kao igrac s pristojnim kapacitetom
Imamo mi tih napadaca Hodzic, Djuric, Kodro, Bajic, pa eto i mladji Demirovic, Prevljak, dosta mladi momci.
Od Djurica nema nista, za Armina, Rijada i Kenana se iskreno nadamo svi da krenu malo, jedino Bajic je bio i konstantan u turskoj i napravio taj transfer pa cemo vidjeti sad kad se vrati u tursku vjerovatno.
Ovi mladi, po 19 godina koliko imaju vec, mogu jos jos i za U21 nastupati, ali godina, dvije jos malo da oni nadodju i to bi trebalo biti to.

Treba se nekad preuzeti rizik i shvatiti da nemas kad vise crpiti Ibisevica i Medunjanina nego moras zvati npr Hodzica i Gojaka koliko god losiji bili.
Ne mozes zvati Salihovica, moras traziti alternativu. Ne mozes ocekivati da se Spahic odjednom vrati, moras misliti na ostale sto imas...
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Moggi » 16 jan 2018, 18:14

sto se napadaca tice, prvi na piku bi mi bio milosevic, makar IGRA laznu 9 u konyi u vrhu napada iako je neki poluspic
Zarathustra

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la DrFilgud » 16 jan 2018, 18:24

JavierBosnia je napisao/la:
Imamo mi tih napadaca Hodzic, Djuric, Kodro, Bajic, pa eto i mladji Demirovic, Prevljak, dosta mladi momci.
Od Djurica nema nista, za Armina, Rijada i Kenana se iskreno nadamo svi da krenu malo, jedino Bajic je bio i konstantan u turskoj i napravio taj transfer pa cemo vidjeti sad kad se vrati u tursku vjerovatno.
Ovi mladi, po 19 godina koliko imaju vec, mogu jos jos i za U21 nastupati, ali godina, dvije jos malo da oni nadodju i to bi trebalo biti to.

Treba se nekad preuzeti rizik i shvatiti da nemas kad vise crpiti Ibisevica i Medunjanina nego moras zvati npr Hodzica i Gojaka koliko god losiji bili.
Ne mozes zvati Salihovica, moras traziti alternativu. Ne mozes ocekivati da se Spahic odjednom vrati, moras misliti na ostale sto imas...
Ma tu i jeste problem, lako bi se bilo odreci starijih, kada bi imali mlade koji istinski obecavaju. Gurnes ih u vatru, pa neka se dokazuju, ali vidi Bajica?
Ocigledno je da ne moze igrati u Italiji, Kodro je ispao iz prvog tima Mainza, koji se bori za opstanak u BL.
Hadziahmetovic je na klupi Konye (dobro, bio je povrijedjen, ali i prije nije bas odusevljavao), Milosevic neefikasan, neuvjerljiv, a znamo da je kvalitet turske lige itekako upitan...Krunic, serie B sa 25 godina, Prcica nema vec mjesecima, a realno je i on drugoligaski kapacitet. Cimirot tesko da ce napraviti iskorak, vec mu je 26... Ocekujemo kao nesto od Kapica, koji je otisao u prosjecan svicarski klub...

Ne znam, nema tu materijala od kog bi se moglo nesto ocekivati, pa da se oprostimo od ovih starijih i preuzmemo rizik.

Treba dati sansu Gojaku, vidjeti ima li hajra od ovog Cavara, sacekati da Demirovic zaigra, pa i njega probati...uz Hodzica, Prevljaka i mozda Hadziahmetovica, od kojih moze nesto biti. Od ovih ostalih, slaba nafaka.

Definitivno niko nije ni blizu Lulicevog i Ibisevicevog nivoa, zato mislim da ih treba drzati sve dok mozemo.

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 16 jan 2018, 18:33

mene Prevljak jako stilom igre podsjeca na Ibisevica.
inace sam misljenja, da uz Prevljaka, Milosevic i Hadziahmetovic vec sada imaju mjesta na spisku od 22 najboljih A-reprezentacije BiH.

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Moggi » 16 jan 2018, 18:50

edinjo-bih je napisao/la:mene Prevljak jako stilom igre podsjeca na Ibisevica.
inace sam misljenja, da uz Prevljaka, Milosevic i Hadziahmetovic vec sada imaju mjesta na spisku od 22 najboljih A-reprezentacije BiH.
s tim da i ovi hitno moraju napustit konyu koja je upitna za opstanak u ligi, takodjer mozda mesanovic uhvati zadnji voz za respektabilnu karijeru
Zarathustra

Avatar
Vucevich
Postovi: 11246
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Vucevich » 16 jan 2018, 18:57

Nece Hadziahmetovic nigdje za sad, cim je povrijedjen vec pola godine

samoposmatram
Postovi: 5291
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la samoposmatram » 16 jan 2018, 19:18

Selektor gaji igru sa posjedom, sto mora nas radovati sviju. Takav fudbal smo u momentima igrali u prošlosti protiv jačih ekipa pod Susicem.

Po vašem misljenju kakvi izazovi ocekuju selektora tokom mandata pred EP?

Avatar
Evander
Postovi: 14360
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Evander » 16 jan 2018, 19:29

Imamo li mi igrace za igru na posjed?
Ja ih ne vidim iskreno.

samoposmatram
Postovi: 5291
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la samoposmatram » 16 jan 2018, 19:41

Evander je napisao/la:Imamo li mi igrace za igru na posjed?
Ja ih ne vidim iskreno.
Slazem se da je izbor igraca koji igraju posjed sa nasim pasosom je jako mali. U Premijer ligi nema nijedne ekipe koja igra na posjed. Zrinjski, Sarajevo i Siroki su jedine ekipe koje pokusavaju da igraju na posjed, ali infrastruktura nedozvoljava neku ozbiljnost. Zeljo uvijek gradio igru na jakoj odbrani i direktnom fudbalu, osim nedavnog pokusaja sa slovencom. To sto ohrabruje u premijer ligi je da imamo tehnicki kvalitetne fudbalere. Sa pravim pristupom se mogu skolovati na posjed igru.


Pjanic je stvoren za igru, ma da manje igra na posjed u Juventusu, nego sto je igrao u Romi.
Dzeko je igrao na posjed prvi put mod Mclarenom i nije mu se svidjalo, ali je naucio kod Mancinija i danas se dobro snalazi u Romi.
Cimirot igra u Paoku posjed.
Kodro je skolovan u posjed igri.
Nemogu se sjetiti vise igraca.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la DrFilgud » 16 jan 2018, 19:46

Mislim da je izazov naci postavu koja ce moci takticki i fizicki da odrzi ozbiljan nivo. Da nam se vise ne desava nasa standardna boljka; slabe ekipe gazimo, cim se nadjemo protiv ekipe koja ima glavu i rep, pa jos ponekog kvalitetnog igraca, nema nas nigdje (nije uvijek tako bilo, ali se moze reci za veliku vecinu slucajeva).
Igru na posjed mogu igrati samo vrhunski timovi, koji imaju i tehniku i fizicku spremu, mi to nemamo. S Pjanicem i Medunjaninom cemo pobijediti svaku ispodprosjecnu ekipu, 9 od 10 puta, ali pitanje je sta s njima mozemo protiv kvalitenih ekipa uraditi? Mislim malo.

Ja bih pravio jednu takticku postavu ,i ekipu , kojom cemo igrati i protiv Luxemburga i protiv Njemacke, dakle ne bih se prilagodjavao protivniku. Postavu koja moze nabolje odgovoriti fizickim i taktickim zahtjevima modernog fudbala i to bih forsirao u svakoj utakmici.
Mozda bi ponekad skripalo protiv slabih reprezentaciaja, ne bi bili ubjedljivi , ali bi se brusili i uigravali.

samoposmatram
Postovi: 5291
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la samoposmatram » 16 jan 2018, 22:14

DrFilgud je napisao/la:Mislim da je izazov naci postavu koja ce moci takticki i fizicki da odrzi ozbiljan nivo. Da nam se vise ne desava nasa standardna boljka; slabe ekipe gazimo, cim se nadjemo protiv ekipe koja ima glavu i rep, pa jos ponekog kvalitetnog igraca, nema nas nigdje (nije uvijek tako bilo, ali se moze reci za veliku vecinu slucajeva).
Igru na posjed mogu igrati samo vrhunski timovi, koji imaju i tehniku i fizicku spremu, mi to nemamo. S Pjanicem i Medunjaninom cemo pobijediti svaku ispodprosjecnu ekipu, 9 od 10 puta, ali pitanje je sta s njima mozemo protiv kvalitenih ekipa uraditi? Mislim malo.

Ja bih pravio jednu takticku postavu ,i ekipu , kojom cemo igrati i protiv Luxemburga i protiv Njemacke, dakle ne bih se prilagodjavao protivniku. Postavu koja moze nabolje odgovoriti fizickim i taktickim zahtjevima modernog fudbala i to bih forsirao u svakoj utakmici.
Mozda bi ponekad skripalo protiv slabih reprezentaciaja, ne bi bili ubjedljivi , ali bi se brusili i uigravali.
Interesantno ce biti pratiti njegov rad sa ekipom, koja je blago receno navikla na ljenost i odmor na pripremama. Ovdje su neki navijaci znali pisati za Dzeka kako nemora ni trenirati ali ce opet igrati.
Sehic i Cocalic davaju izjave da je u pitanju trener sa autoritetom. Imali smo takvog jednom i to jako kratko. Njemu se desio Japan, a preslikana situacija ceka selektora sad u januaru. Bit ce interesantno kako ce proci sva organizacija tokom ove americke turneje. Nadam se da ce se savez pokazati u lijepom svijetlu i sprovesti sve zadatke koje selektor ocekuje da se urade.

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6418
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la JavierBosnia » 16 jan 2018, 22:32

samoposmatram je napisao/la:Selektor gaji igru sa posjedom, sto mora nas radovati sviju. Takav fudbal smo u momentima igrali u prošlosti protiv jačih ekipa pod Susicem.

Po vašem misljenju kakvi izazovi ocekuju selektora tokom mandata pred EP?
Izazov da formira igru, taktiku i ekipu.
Da formira odbranu koju nemamo godinama. Kod Mese u 10 utakmica smo imali 10 razlicitih stoperskih parova
Trebaju se naci 2 najkvalitetnija po karakteristikama pa i kad nisu u najboljoj forni trebali bi odigrati zajedno. A tu bi se trebali izsvojiti Zukanovic i Bicakcic, te eventualno Simunovic.

Treba traziti rjesenje na beku ili od Vranjesa praviti beka, a ne da ga glumi.

Treba obezbjediti igraca u sredini, najbolji bi bio Lulic ili mozda Gojak, mozda Visca kao poluspic.

Kad smo kod Visce, vidjeti sta je sa njim, sta mu ne odgovara u reprezentaciji.

Ostalo je manje vise jasno
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Avatar
Bazinga12345
Postovi: 4642
Pridružen/a: 17 jul 2017, 15:42
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Bazinga12345 » 16 jan 2018, 22:38

JavierBosnia je napisao/la:
Kad smo kod Visce, vidjeti sta je sa njim, sta mu ne odgovara u reprezentaciji.
Ne odgovara mu formacija 4 4 2. U formaciji sa jednim napadacem je bar 30% bolji jer ima vise prostora da utrcava.

Mislim da bi dobar bio i u napadu u tandemu sa Dzekom, tj. igrao bi malo povucenije, nekog poluspica kao sto si rekao.

Tu bi se manje osjetila slabost u segmentu driblinga, a dosla bi do izrazaja odlicna zavrsnica koju posjeduje.
⭐ Velež Mostar ⭐

Zadnja klupa

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: StevieG8, TheClown i 22 gosta.