Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Moderatori/ce: ribery,_dreamer_,insider,Monolog

Vucevich
Kontakt:

PostPostao/la Vucevich » 12 jun 2019, 00:08

Raonffa WroteColonTvoj poraz Roberte, na stranu što nismo iskoristili dosta prilika, što smo igrački dosta slabiji od Italije, al' ne možeš čovječe u 70oj minuti zatvarati utakmicu i povlačiti se pred svoj gol.

Ne možeš dati Talijanima 20 minuta da igraju viktorije i da osvoje tri boda u utakmici gdje su više zaslužili 0 bodova nego ta tri. Ne ide to, to nije pravi mentalitet.

A pogotovo što utakmica nije imala neku rezultatsku težinu u smislu da nam baš taj bod treba, pa eto hajde zatvorio ti utakmicu i nadaš se da ćeš ga izvući. Jedan ili nijedan bod, nas u ovakvim okolnostima ne vadi/ne ukupova nimalo, apsolutno nam je bilo svejedno. Da si pokušao da zabiješ taj drugi gol pred kraj, vjerujem da bi ga i dali, najbolja tekma naše reprezentacije, najveća pobjeda ikada, apsolutni preokret čitavih kvalifikacija i u glavama igrača i u glavama navijača, veliki primjer svim generacijama za budućnost, a i da je ostalo neriješeno i to bi valjda bio znak svima nama da se možemo nositi sa svima samo ako to istinski želimo, ali... Nažalost opet ostajemo u sivilu prosječnosti.

Sve si rekao majstore, nema ništa od nas dok ovako (ne) reaguje tokom utakmice.

Ima 3 izmjene, ma **** to, dovoljno 2 kada naši ne mogu hodati.
"Kod nas je reprezentacija kao da dođeš malo na odmor. Jedeš kolače, porodica, pokloni... onda idu utakmice i tu si mrtav. Tako je bilo kod nas", rekao je Lulić.

let3
Kontakt:

PostPostao/la let3 » 12 jun 2019, 00:11

Samo 4 boda u 4 utakmice. Bod po utakmici. Finci nam vec pobjegli 5 bodova :rol: imaju 9. Peti smo na tabeli, iza nas je samo Lihtenštajn.
Imali smo dvije domacinske utakmice i dva gostovanja. Od toga jedno teško (Italija).

Roberte, vi ste i statistički najslabija karika. Zbogom.

AtlaZ
Kontakt:

PostPostao/la AtlaZ » 12 jun 2019, 00:13

Roberto, da citiram Susica. Ti si izgleda zalutao ovdje. Nije trenerski posao za tebe maestro. Daj otkaz molim te :)

Osim13
Kontakt:

PostPostao/la Osim13 » 12 jun 2019, 00:16

Robi out Borče in
1946, 1971-72, 1997–98, 2000–01, 2001–02, 2009–10, 2011–12, 2012–13
----
1999–2000, 2000–01, 2002–03, 2010–11, 2011–12, 2017-18
----
1998, 2000, 2001
-----
Rome - London - Paris - Rome - Istanbul - MADRID
-----
20.0 CLUB

Wandelanoite
Kontakt:

PostPostao/la Wandelanoite » 12 jun 2019, 00:17

Veceras solidno postavljena taktika, natrpao vezni red i tako sprijecio posjed igru Talijana iz koje su stvarali protivnicima najvise problema u ovim kval. Mancini mu jos i pomogao jer je na bekove stavio stopera Mancinija iz Atalante i smijesnog Emersona koji nisu znali iskoristiti prostor koji su imali i sto je igrao bez napadaca koji moze da zadrzi loptu, izvuce stopere i stvori prostor da se krila zabodu u sesnaesterac.

Nazalost manjak kvaliteta, kondicije i ocajne zamjene su razlog vecerasnjeg poraza. Ova Italija se morala pobijediti veceras. Ukoliko nastavi sa guranjem menadzerskih poluigraca, a dobro se zna koji su to necemo vidjeti EURO.
MES QUE UN CLUB!
"Lahko je biti navijač Brazila, budi navijač Kipra."
Meša Mancini Selimović

Vucevich
Kontakt:

PostPostao/la Vucevich » 12 jun 2019, 00:17

AtlaZ WroteColonRoberto, da citiram Susica. Ti si izgleda zalutao ovdje. Nije trenerski posao za tebe maestro. Daj otkaz molim te :)

Naravno, samo je sebi spasio guzicu s ovom utakmicom. Sada će se pričati kako smo 'bili dobri', 'fajterski', 'do 70 minute smo bili bolji', ali ništa od toga nije bitno jer smo na kraju izgubili i trenutno smo iza Armenije i Finske. Eto toliko.
"Kod nas je reprezentacija kao da dođeš malo na odmor. Jedeš kolače, porodica, pokloni... onda idu utakmice i tu si mrtav. Tako je bilo kod nas", rekao je Lulić.

Raonffa
Kontakt:

PostPostao/la Raonffa » 12 jun 2019, 00:18

Vucevich WroteColon
Raonffa WroteColonTvoj poraz Roberte, na stranu što nismo iskoristili dosta prilika, što smo igrački dosta slabiji od Italije, al' ne možeš čovječe u 70oj minuti zatvarati utakmicu i povlačiti se pred svoj gol.

Ne možeš dati Talijanima 20 minuta da igraju viktorije i da osvoje tri boda u utakmici gdje su više zaslužili 0 bodova nego ta tri. Ne ide to, to nije pravi mentalitet.

A pogotovo što utakmica nije imala neku rezultatsku težinu u smislu da nam baš taj bod treba, pa eto hajde zatvorio ti utakmicu i nadaš se da ćeš ga izvući. Jedan ili nijedan bod, nas u ovakvim okolnostima ne vadi/ne ukupova nimalo, apsolutno nam je bilo svejedno. Da si pokušao da zabiješ taj drugi gol pred kraj, vjerujem da bi ga i dali, najbolja tekma naše reprezentacije, najveća pobjeda ikada, apsolutni preokret čitavih kvalifikacija i u glavama igrača i u glavama navijača, veliki primjer svim generacijama za budućnost, a i da je ostalo neriješeno i to bi valjda bio znak svima nama da se možemo nositi sa svima samo ako to istinski želimo, ali... Nažalost opet ostajemo u sivilu prosječnosti.

Sve si rekao majstore, nema ništa od nas dok ovako (ne) reaguje tokom utakmice.

Ima 3 izmjene, ma **** to, dovoljno 2 kada naši ne mogu hodati.

Ovo mu je treća zaredom gdje loše reaguje na stvari koje se dešavaju na terenu u datom momentu. Isto kao da ne gleda utakmicu i ne može raspoznati šta i kako treba raditi.

Protiv Grka na 2-1 i crveni za Pjanića, on ne čini ništa, uopšte ne zatvara rupu u sredini i tako do kraja tekme. Protiv Finske apsolutno ne osvježava sredinu terena, ne izbacuje destruktivce (Sarić, Cimirot) odnosno ne ubacuje ofanzivne igrače na vakat (Vrančić, Gojak) nego pravi nekakvu nigdje veze izmjenu Duljević-Bajić.

Protiv Italije opet sušta suprotnost od tekme sa Grčkom, umjesto da pokuša da ih dovrši, on se zatvara. Uglavnom, sve radi pogrešno.

Iako ću biti fer prema njemu, reći ću da je pametno postavio igru protiv Talijana, nagurao je igrača u sredinu terena te je tako onemogućio kvalitetan protok lopte protivniku, što je materijalizovano kroz solidne kontre i polukontre dok su naši stožerni (što bi rekli susjedi :mrgreen: ) igrači imali snage da to iznesu. U momentu kada je stožerne iz početne postave trebao zamijeniti stožernim sa klupe, on to nije uradio i time se kvalitetno pokakio na dobar posao sa početka meča.

Sve u svemu, stvarno je brutalno 'kažnjen' za sve svoje propuste, mislim da je ovo prvi selektor kojem se yebe sve po spisku ovako rano.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

hurem
Kontakt:

PostPostao/la hurem » 12 jun 2019, 00:46

Jel' stvarno neko moze izvaliti toliku glupost i kazati kako se nije trebao povuci?!
Robi to nije mogao birati, mi smo bili prisiljeni na povlacenje...u Torinu se samo Spanija ne bi povukla...sve i jedna druga reprezentacija bi se povukla zadnjih 20 minuta pri "negativnom" rezultatu po domacina, htjela ne htjela...to je tako.

Odmah mi se na pocetku svidjela postavka.
Robiju veceras zamjerim samo jednu stvar, a to je sto nije uveo Duljevica na vrijeme koji je svjez mogao iz kontre nesto napraviti.
pogledajte "Dolasci (The arrivals)" na youtube

Vucevich
Kontakt:

PostPostao/la Vucevich » 12 jun 2019, 00:55

Raonffa WroteColonOvo mu je treća zaredom gdje loše reaguje na stvari koje se dešavaju na terenu u datom momentu. Isto kao da ne gleda utakmicu i ne može raspoznati šta i kako treba raditi.

Protiv Grka na 2-1 i crveni za Pjanića, on ne čini ništa, uopšte ne zatvara rupu u sredini i tako do kraja tekme. Protiv Finske apsolutno ne osvježava sredinu terena, ne izbacuje destruktivce (Sarić, Cimirot) odnosno ne ubacuje ofanzivne igrače na vakat (Vrančić, Gojak) nego pravi nekakvu nigdje veze izmjenu Duljević-Bajić.

Protiv Italije opet sušta suprotnost od tekme sa Grčkom, umjesto da pokuša da ih dovrši, on se zatvara. Uglavnom, sve radi pogrešno.

Iako ću biti fer prema njemu, reći ću da je pametno postavio igru protiv Talijana, nagurao je igrača u sredinu terena te je tako onemogućio kvalitetan protok lopte protivniku, što je materijalizovano kroz solidne kontre i polukontre dok su naši stožerni (što bi rekli susjedi :mrgreen: ) igrači imali snage da to iznesu. U momentu kada je stožerne iz početne postave trebao zamijeniti stožernim sa klupe, on to nije uradio i time se kvalitetno pokakio na dobar posao sa početka meča.

Sve u svemu, stvarno je brutalno 'kažnjen' za sve svoje propuste, mislim da je ovo prvi selektor kojem se yebe sve po spisku ovako rano.

Pa i treba biti tako realno, lik kao da dobro posluži ekipu na Manageru da odrade 90 minuta onda napusti sobu i ostavi da se igraju. Jednostavno nećemo ništa uraditi ako nastavi ovako, moraš nesto mijenjati tokom utakmice ili ćeš kad tad pasti.

Zašto nije ubacio Vrančića koji može čuvati loptu a i ima jako opasan šut što smo i vidjeli u Norwichu? Ništa. Ne koristi izmjene, nastavi po starom a naši ne mogu hodati na terenu. Dok nastavi ovako po pitanju in-game managementa nema nas nigdje. Ima li gdje ovakvog selektora koji ne koristi izmjene? Ovo je već od one utakmice sa Austrijom u Zenici ovako.

Madal
Kontakt:

PostPostao/la Madal » 12 jun 2019, 01:00

Odličnih prvih 11, i jos jednom katastrofalne reakcije s klupe. Morali smo nastaviti s napadanjem i traženjem drugog gola, ako je izgovor da smo "pali", onda uvodi nekog da trci kontre i njemu izbijaj lopte.
Uvođenjem Cimirota smo prepustili Italijanima da nas okruze, bez da su oni pokazivali veliku želju za to, i zadovoljili se maksimalno bodom. I to nas je i koštalo.

Sve u svemu, napredak u odnosu na Finsku, ali boli činjenica da smo reprezentacija koja nikad ne pokaže 100% svojih mogucnosti zbog selektora. Da ne pričam kako je "bolno" gledati neke druge reprezentacije koje predvode selektori koji iz svoje ekipe izvuku 200%.
Samo Tuzla je, samo Tuzla je, pjesme pjevala, kontra četnika, kontra ustaša, kontra SDA nacionalista.

SAVEZ NAPOLJE!

Raonffa
Kontakt:

PostPostao/la Raonffa » 12 jun 2019, 01:01

hurem WroteColonJel' stvarno neko moze izvaliti toliku glupost i kazati kako se nije trebao povuci?!
Robi to nije mogao birati, mi smo bili prisiljeni na povlacenje...u Torinu se samo Spanija ne bi povukla...sve i jedna druga reprezentacija bi se povukla zadnjih 20 minuta pri "negativnom" rezultatu po domacina, htjela ne htjela...to je tako.

Robiju veceras zamjerim samo jednu stvar, a to je sto nije uveo Duljevica na vrijeme koji je svjez mogao iz kontre nesto napraviti.

Jedno je povući se, drugo je dati loptu protivniku u noge i pustiti da igraju viktorije oko tvog šesnaesterca. Hrvati su se u svakoj utakmici u Rusiji povlačili, al' su zato lomili protivnike ubojitim kontrama, mi smo od 70 minute lomili Talijane jedino kad izbijemo loptu na njihovu polovinu, pa se Bonući i Kijelini moraju vratiti nazad po nju, u tome je razlika.

I on da je uveo Duljevića i Vrančića, mogla se organizovati neka kontra po zemlji, a ono panično izbijanje lopte zadnjih 20 minuta je bruka i dokaz taktičke i trkačke odnosno fizičke nespremnosti i neozbiljnosti.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Raonffa
Kontakt:

PostPostao/la Raonffa » 12 jun 2019, 01:03

Vucevich WroteColon
Raonffa WroteColonOvo mu je treća zaredom gdje loše reaguje na stvari koje se dešavaju na terenu u datom momentu. Isto kao da ne gleda utakmicu i ne može raspoznati šta i kako treba raditi.

Pa i treba biti tako realno, lik kao da dobro posluži ekipu na Manageru da odrade 90 minuta onda napusti sobu i ostavi da se igraju. Jednostavno nećemo ništa uraditi ako nastavi ovako, moraš nesto mijenjati tokom utakmice ili ćeš kad tad pasti.

Zašto nije ubacio Vrančića koji može čuvati loptu a i ima jako opasan šut što smo i vidjeli u Norwichu? Ništa. Ne koristi izmjene, nastavi po starom a naši ne mogu hodati na terenu. Dok nastavi ovako po pitanju in-game managementa nema nas nigdje. Ima li gdje ovakvog selektora koji ne koristi izmjene? Ovo je već od one utakmice sa Austrijom u Zenici ovako.

Partijom protiv Finske su mi yebali majku, a poraz večeras na ovakav način me je dokusurio. Koliko god da sam ovo sve viđao i prije, koliko god da se ne bih trebao iznenaditi, vazda te sjebu.

A nemam više pojma moj Vučeviću, ovo večeras i još možda sutra-prekosutra malo prodiskutovati hladne glave o ovim utakmicama i planiram se tri mjeseca odmoriti od svega što je vezano za reprezentaciju, samo ću pratiti eventualne transfere naših reprezentativaca i to je to.
Zadnja izmjena: Raonffa, dana/u 12 jun 2019, 01:04, ukupno mijenjano 1 put.

Madal
Kontakt:

PostPostao/la Madal » 12 jun 2019, 01:04

hurem WroteColonJel' stvarno neko moze izvaliti toliku glupost i kazati kako se nije trebao povuci?!

U zadnjoj rečenici si sve sebi objasnio, niko nije očekivao da ih pritisnemo zadnjih 20min da im oči ispadnu, jer je to jednostavno nemoguće, nego da ubacimo nekog i da imamo neku taktiku da zaprijetimo. Ovo ubacivanje Cimirota je bilo čisto daj jos jednog defanzivnog i moli se Bogu da Italijani ne iskoriste jednu od brojnih šansi koje će napraviti kad nas okruze. Ali slabe nam molitve bile.
Samo Tuzla je, samo Tuzla je, pjesme pjevala, kontra četnika, kontra ustaša, kontra SDA nacionalista.

SAVEZ NAPOLJE!

Wisey
Kontakt:

PostPostao/la Wisey » 12 jun 2019, 01:06

Protiv Finske jedan korner ostavise onako covjeka samog na 16 metara, ide povratna i srecom frajer promasi citavu loptu. Bas u tom trenutku kontam koliko smo srece imali, jer takvu loptu bolji igrac zabija i to zakuca ti je u gol.

Eto danas skoro ista situacija samo sto na lopti nije bio neki nepoznati Finac nego majstor Insigne.

Vucevich
Kontakt:

PostPostao/la Vucevich » 12 jun 2019, 01:07

Raonffa WroteColon
Partijom protiv Finske su mi yebali majku, a poraz večeras na ovakav način me je dokusurio. Koliko god da sam ovo sve viđao i prije, koliko god da se ne bih trebao iznenaditi, vazda te sjebu.

A nemam više pojma moj Vučeviću, ovo večeras i još možda sutra-prekosutra malo prodiskutovati hladne glave o ovim utakmicama i planiram se tri mjeseca odmoriti od svega što je vezano za reprezentaciju, samo ću pratiti eventualne transfere naših reprezentativaca i to je to.

Vala je i tako najzdravije, ne vrijedi se ovoliko nervirati kada se isto sranje ponavlja u svakom kvalifikacijskom ciklusu.

*[email protected]*
Kontakt:

PostPostao/la *[email protected]* » 12 jun 2019, 01:11

Wisey WroteColonProtiv Finske jedan korner ostavise onako covjeka samog na 16 metara, ide povratna i srecom frajer promasi citavu loptu. Bas u tom trenutku kontam koliko smo srece imali, jer takvu loptu bolji igrac zabija i to zakuca ti je u gol.

Eto danas skoro ista situacija samo sto na lopti nije bio neki nepoznati Finac nego majstor Insigne.

Ne znamo braniti korner. Rak rana već ko zna koje kvalifikacije...
Rođeni to je brat
Veležov to je sin
Pjeva mu sada armija cijela
Naprijed Hasić Šemsudin!

Raonffa
Kontakt:

PostPostao/la Raonffa » 12 jun 2019, 01:15

Vucevich WroteColon
Raonffa WroteColon

Vala je i tako najzdravije, ne vrijedi se ovoliko nervirati kada se isto sranje ponavlja u svakom kvalifikacijskom ciklusu.

Vjeruj mi, ja sam skontao da mi je po zdravlje opasnije kada igramo dobro, večeras u prvom poluvremenu sam bio mokar k'o čep, nisam sjeo kako treba od nekakve euforije, al' zato u drugom čim smo primili gol, lagano sjeo i kontaj kako će na kraju izgubiti, iako smo i poslije izjednačenja igrali poprilično dobro, bio sam miran.

Dakle, poenta je da je moje zdravlje bolje kada igramo loše, valjda zato što je i očekivano :D

Vucevich
Kontakt:

PostPostao/la Vucevich » 12 jun 2019, 01:15

Wisey WroteColonProtiv Finske jedan korner ostavise onako covjeka samog na 16 metara, ide povratna i srecom frajer promasi citavu loptu. Bas u tom trenutku kontam koliko smo srece imali, jer takvu loptu bolji igrac zabija i to zakuca ti je u gol.

Jeste, skoro identična situacija, samo što je protiv Finske Uronen potpuno promašio loptu, dok je ovaj put Insigne stavio u mrežu. Siguran sam da su i to Italijani dobro skautirali, kod svakog kornera smo duboko uvučeni u naš šesnaesterac, ali jeb.iga.

Raonffa
Kontakt:

PostPostao/la Raonffa » 12 jun 2019, 01:19

Onaj korner je posebna priča...

Po meni je kvalitetnija bila akcija Finaca, ako ništa lopta je bila brža i po zemlji, bilo je teže reagovati. Ovo večeras se odmah nakon udarca iz kornera vidjelo da je u pitanju balonka koja ide nekom na nogu van kaznenog, prosto ne vjerujem kako niko nije odmah potrčao u blok. Naši čekali da lopta Insigneu haman padne na nogu da izađu, a za to vrijeme su Bonući, Kijelini i još jedan igrač Italije postavili vrhunske košarkaške blokove i oslobodili prazan put lopti do mreže.

Vucevich
Kontakt:

PostPostao/la Vucevich » 12 jun 2019, 01:23

Raonffa WroteColonOnaj korner je posebna priča...

Po meni je kvalitetnija bila akcija Finaca, ako ništa lopta je bila brža i po zemlji, bilo je teže reagovati. Ovo večeras se odmah nakon udarca iz kornera vidjelo da je u pitanju balonka koja ide nekom na nogu van kaznenog, prosto ne vjerujem kako niko nije odmah potrčao u blok. Naši čekali da lopta Insigneu haman padne na nogu da izađu, a za to vrijeme su Bonući, Kijelini i još jedan igrač Italije postavili vrhunske košarkaške blokove i oslobodili prazan put lopti do mreže.

Ne znam sta su tu radili, svaka iole ozbiljna ekipa ce gol zabiti iz ove situacije, pa pogledaj koliko prostora imaju... :?

slika

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.