Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Moderatori/ce: _dreamer_,insider,ribery,Monolog

Raonffa
Kontakt:

PostPostao/la Raonffa » 06 avg 2019, 13:37

DrFilgud WroteColon
Raonffa WroteColonMa nema u ex yu državama kvalitetnih domaćih trenera koji mogu 'ukrotiti' mentalitet balkanskih igrača. To je prosto tako, a stranca nećemo nikada dočekati ovdje, jer ne postoji ovdje ambijent za dobrog stranog trenera.

Da se vratim na trenere, trenutno imaš možda pet vrhunskih trenerskih imena (vrhunskih u odnosu na ostatak stručnjaka odavde, u globalu su neki prosjek) iz ovih država, a to su Vaha, Tudor, Kovač, Bilić, Petković i Jokanović, oni su dogurali do liga petice, sa tim da su Kovač i Bilić prvo bili selektori reprezentacije Hrvatske, pa tek onda su uspjeli na klupskom nivou. I to Kovač nije napravio ništa specijalno sa reprezentacijom, dok je Bilić imao odlične rezultate.

Eh fazon je u tome što ti njih ne može dovesti sada kada su napravili nešto u svojim klupskim menadžerskim karijerama, ne želi niko srozati ugled vođenjem wannabe zvijezdica kojima reprezentativne akcije dođu kao kraći odmor od klupskog fudbala, i to vrijedi za sve zemlje u regionu mimo Hrvata.

Tako da, konkretno za nas, ostane nam da ovako mijenjamo selektore svake 2-3 godine, u iščekivanju onog pravog koji se u suštini neće nikada pojaviti, nego nam je jedina šansa da igrači sami od sebe odluče da odrade profesionalno jedan kvalifikacioni ciklus, u tom slučaju nam i ne treba selektor. Malo smiješno zvuči, al' to je tako u našem regionu, ko misli da je Dalić nekakav vrhunski stručnjak, taj je prilično naivan, u igračima Hrvatske je proradio inat, želja, volja i imaš rezultat koji imaš i to je to.

Kako su Hrvati vicesampioni svijeta? Prije 20 godina su bili treci, a svo vrijeme su u top 10-15 reprezentacija svijeta.
Ne radi se tu o inatu i zelji, nego naprosto o pravilno postavljenom sistemu. Onda talenat, koji svi ovdje imamo, dodje na svoje.
Kod nas kriminalci, pilicari i korumpirani mediji vode kolo. Ovdje na forumu su izmisljeni svi moguci i nemoguci argumenti da se opravda ovaj odron od lige i reprezentacije. Raji je ispran mozak do mjere da svakog ko pokusa ukazati da nesto nije u redu, proglase neprijateljem, remetilackim faktorom bla,bla.
To je strategija, da te ubiju u pojam, da te uvjere da ne mozes bolje i da moras vjecno ostati u ovom blatu.
Prosinecki je covjek labilnog karaktera, po mjeri NFSBiH. Da je u nekom kvalitetnijem okruzenju, mozda bi bio i on kvalitetniji, ovdje se prilagodio a kafanskomahalskom mentalitetu i imamo to sto imamo.
Naivno je vjerovati da on moze nesto postici i promijeniti. Mozda uz puno, puno srece, kao u LN.
Stvari ce se promijeniti kad prestanemo podrzavati lopovluk i javasluk.

Zato što su Hrvati uvijek imali igrače za takvo nešto, čak su nekada i oni često podbacivali s obzirom kakve su generacije imali. Oni imaju taj kvalitet da im kvalifikacije dođu kao 'šetanje' i obično se plasiraju na svako veliko takmičenje, jer jednostavno previše je tu suhog kvaliteta da bi se patili u kvalifikacijama, dok kod nas imaš 2,5 igrača i opet javnost očekuje konstantna plasiranja na velika takmičenja.

Nije da pravdam nešto naše igrače i savez, naprotiv, al' Hrvati su kvalitetom level iznad svih i zato imaju uspjehe kakve imaju, a i kod njih vlada veliki javašluk u fudbalu, daleko je to od meda i mlijeka, pogotovo zadnjih par godina sve ovo što je povezano sa Mamićem i Šukerom, raznorazna previranja, bojkot reprezentacije i tako dalje. Al' opet ti kažem, Modriću, Rakitiću, Perišiću, Lovrenu, Mandži itd pukne film i ljudi dođu do finala, al' to je tako kada imaš skoro čitavu prvu postavu vrhunskih igrača, šta mi možemo sa 2,5 vrhunska igrača, Džeko i Pjanić se zainate protiv Italije, odigraju odlične mečeve al' džaba kada nemaju saigrače da ih isprate u tome, i tako već godinama maltene.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

DrFilgud
Kontakt:

PostPostao/la DrFilgud » 06 avg 2019, 14:20

Raonffa WroteColon
DrFilgud WroteColon
Raonffa WroteColonMa nema u ex yu državama kvalitetnih domaćih trenera koji mogu 'ukrotiti' mentalitet balkanskih igrača. To je prosto tako, a stranca nećemo nikada dočekati ovdje, jer ne postoji ovdje ambijent za dobrog stranog trenera.

Da se vratim na trenere, trenutno imaš možda pet vrhunskih trenerskih imena (vrhunskih u odnosu na ostatak stručnjaka odavde, u globalu su neki prosjek) iz ovih država, a to su Vaha, Tudor, Kovač, Bilić, Petković i Jokanović, oni su dogurali do liga petice, sa tim da su Kovač i Bilić prvo bili selektori reprezentacije Hrvatske, pa tek onda su uspjeli na klupskom nivou. I to Kovač nije napravio ništa specijalno sa reprezentacijom, dok je Bilić imao odlične rezultate.

Eh fazon je u tome što ti njih ne može dovesti sada kada su napravili nešto u svojim klupskim menadžerskim karijerama, ne želi niko srozati ugled vođenjem wannabe zvijezdica kojima reprezentativne akcije dođu kao kraći odmor od klupskog fudbala, i to vrijedi za sve zemlje u regionu mimo Hrvata.

Tako da, konkretno za nas, ostane nam da ovako mijenjamo selektore svake 2-3 godine, u iščekivanju onog pravog koji se u suštini neće nikada pojaviti, nego nam je jedina šansa da igrači sami od sebe odluče da odrade profesionalno jedan kvalifikacioni ciklus, u tom slučaju nam i ne treba selektor. Malo smiješno zvuči, al' to je tako u našem regionu, ko misli da je Dalić nekakav vrhunski stručnjak, taj je prilično naivan, u igračima Hrvatske je proradio inat, želja, volja i imaš rezultat koji imaš i to je to.

Kako su Hrvati vicesampioni svijeta? Prije 20 godina su bili treci, a svo vrijeme su u top 10-15 reprezentacija svijeta.
Ne radi se tu o inatu i zelji, nego naprosto o pravilno postavljenom sistemu. Onda talenat, koji svi ovdje imamo, dodje na svoje.
Kod nas kriminalci, pilicari i korumpirani mediji vode kolo. Ovdje na forumu su izmisljeni svi moguci i nemoguci argumenti da se opravda ovaj odron od lige i reprezentacije. Raji je ispran mozak do mjere da svakog ko pokusa ukazati da nesto nije u redu, proglase neprijateljem, remetilackim faktorom bla,bla.
To je strategija, da te ubiju u pojam, da te uvjere da ne mozes bolje i da moras vjecno ostati u ovom blatu.
Prosinecki je covjek labilnog karaktera, po mjeri NFSBiH. Da je u nekom kvalitetnijem okruzenju, mozda bi bio i on kvalitetniji, ovdje se prilagodio a kafanskomahalskom mentalitetu i imamo to sto imamo.
Naivno je vjerovati da on moze nesto postici i promijeniti. Mozda uz puno, puno srece, kao u LN.
Stvari ce se promijeniti kad prestanemo podrzavati lopovluk i javasluk.

Zato što su Hrvati uvijek imali igrače za takvo nešto, čak su nekada i oni često podbacivali s obzirom kakve su generacije imali. Oni imaju taj kvalitet da im kvalifikacije dođu kao 'šetanje' i obično se plasiraju na svako veliko takmičenje, jer jednostavno previše je tu suhog kvaliteta da bi se patili u kvalifikacijama, dok kod nas imaš 2,5 igrača i opet javnost očekuje konstantna plasiranja na velika takmičenja.

Nije da pravdam nešto naše igrače i savez, naprotiv, al' Hrvati su kvalitetom level iznad svih i zato imaju uspjehe kakve imaju, a i kod njih vlada veliki javašluk u fudbalu, daleko je to od meda i mlijeka, pogotovo zadnjih par godina sve ovo što je povezano sa Mamićem i Šukerom, raznorazna previranja, bojkot reprezentacije i tako dalje. Al' opet ti kažem, Modriću, Rakitiću, Perišiću, Lovrenu, Mandži itd pukne film i ljudi dođu do finala, al' to je tako kada imaš skoro čitavu prvu postavu vrhunskih igrača, šta mi možemo sa 2,5 vrhunska igrača, Džeko i Pjanić se zainate protiv Italije, odigraju odlične mečeve al' džaba kada nemaju saigrače da ih isprate u tome, i tako već godinama maltene.

Hrvati su imali kvalitetne igrace zato sto su imali, i imaju, kvalitetnu ligu, kvalitetne fudbalske skole, kvalitetan strucni kadar, profesionalan odnos prena radu. To je sve sto mi nemamo i u tome je sustina naseg problema. Nisu njima kvalitetni igraci pali s neba, nego su ih proizveli.
"Kod nas nije bilo tako, kod nas je bilo ozbiljno", odgovorio je Handanović.

Raonffa
Kontakt:

PostPostao/la Raonffa » 06 avg 2019, 14:34

DrFilgud WroteColonHrvati su imali kvalitetne igrace zato sto su imali, i imaju, kvalitetnu ligu, kvalitetne fudbalske skole, kvalitetan strucni kadar, profesionalan odnos prena radu. To je sve sto mi nemamo i u tome je sustina naseg problema. Nisu njima kvalitetni igraci pali s neba, nego su ih proizveli.

Hrvati imaju preduslove za takvo nešto, mi se ne možemo porediti sa Hrvatima nikako, kod nas politika igra glavnu ulogu pa tako i u sportu, kod nas ne može doći jedan Mamić u neki naš klub i napraviti ono što je napravio u Dinamu, prosto je zakonski nemoguće, kod nas 2/3 države odnosno klubovi, sportski radnici i ostali ljudi sa 2/3 teritorije ove države prije svega gledaju prema susjednim državama, njima prave i proizvode igrače, njima šalju najbolje, a nama ostanu oni koji ne mogu igrati za susjedne države.

I znaš, yebiga, kada sve imaš na umu, teško je doći i napisati "nas zeza što nemamo kadra, lige, škole, radne etike', ima i toga al' to je mali dio od svih problema koje mi imamo, a koje recimo Hrvati i Srbi nemaju jer su etnički jednonacionalne države (većinski) + još crpe izvor iz susjedne/susjednih zemalja.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

ultrabosnia
Kontakt:

PostPostao/la ultrabosnia » 06 avg 2019, 14:52

Raonffa WroteColon
DrFilgud WroteColonHrvati su imali kvalitetne igrace zato sto su imali, i imaju, kvalitetnu ligu, kvalitetne fudbalske skole, kvalitetan strucni kadar, profesionalan odnos prena radu. To je sve sto mi nemamo i u tome je sustina naseg problema. Nisu njima kvalitetni igraci pali s neba, nego su ih proizveli.

Hrvati imaju preduslove za takvo nešto, mi se ne možemo porediti sa Hrvatima nikako, kod nas politika igra glavnu ulogu pa tako i u sportu, kod nas ne može doći jedan Mamić u neki naš klub i napraviti ono što je napravio u Dinamu, prosto je zakonski nemoguće, kod nas 2/3 države odnosno klubovi, sportski radnici i ostali ljudi sa 2/3 teritorije ove države prije svega gledaju prema susjednim državama, njima prave i proizvode igrače, njima šalju najbolje, a nama ostanu oni koji ne mogu igrati za susjedne države.

I znaš, yebiga, kada sve imaš na umu, teško je doći i napisati "nas zeza što nemamo kadra, lige, škole, radne etike', ima i toga al' to je mali dio od svih problema koje mi imamo, a koje recimo Hrvati i Srbi nemaju jer su etnički jednonacionalne države (većinski) + još crpe izvor iz susjedne/susjednih zemalja.

Tacno tako, a s obzirom na to koliko im igraca iz BiH igra u prvim ekipama , moze se reci da cak i bolje radimo nego oni :opaopa:
I kad ti budu svi leđa okrenuli

Rosicky
Kontakt:

PostPostao/la Rosicky » 06 avg 2019, 16:07

Pa ni jedan od tih igrača nije proizvod BiH fudbala i akademija.
#OzilOut.

DeeWa
Kontakt:

PostPostao/la DeeWa » 06 avg 2019, 23:38

Nisu u sustini ali vecinom su oni zaigrali u nekim djecijim selekcijama u BiH pa su vidjeni kao talenti i uzeti.
Nisu prvi put sutnuli loptu u hrvatskoj ili srbiji
Ponosni osvajač kupa virtualne sportsport.ba BHT Premijer lige u prvoj sezoni.

Rosicky
Kontakt:

PostPostao/la Rosicky » 07 avg 2019, 01:20

Svejedno mi je to jako slaba utjeha i nikakav izgovor.
Da BiH ima uvjete i sve ono sto nema ne bi ti igrači tako lagano odlazili.
#OzilOut.

Zukanovic
Kontakt:

PostPostao/la Zukanovic » 10 avg 2019, 09:59

Selektore kako provodite odmor?

– Evo na Krku sam odmaram. U Sarajevu dolazim 18. augusta, a press je 19. augusta. Tu ću biti dva-tri dana.

Selektor prati igrače, a posebno ga raduje što je Bešić pronašao klub.

– Vidjet ću sve. Neki igrači su otišli na bolje. Vidjet ćemo šta je sa Bešićem, vidim da je u Sheffieldu, bitno je da igra. Dulja je u Francuskoj. Čekamo šta će biti sa Džekom. Manje-više zna se koji će igrači biti na spisku.

Zukanović i Sarić su u Saudijskoj Arabiji, ali selektor računa na njih.

– Ostaju naravno. Oni su otišli u najveći klub u Saudijskoj Arabiji. Sarić je bio u Koreji pa smo ga zvali, to neće biti problem.

Neki igrači sjajnim partijama kucaju na vrata reprezentacije, među njima je i Zvonimir Kožulj, član poljskog Pogona.

– A svi igraju dobro. Evo može li igrati Kožulj u reprezentacii, ajde ti meni reci? Ja ga znam iz Hajduka. Meni ne znači to što on može biti u grupi među 23. Koji igrač nama može napraviti prevagu? Ne vidim neku kvalitetu u datom trenutku. Možeš dovesti 35 igrača, a da li je to pomak za reprezentaciju. Zvat ćemo neke nove, mlade, koji nisu bili tu, koji su zaslužili poziv, ali zna se koji 15, 16 igrača tu igraju.

“Žutog” ne brine slaba forma Amera Gojaka.

Gojak nije u najboljoj formi. Ali, Gojak je tu. To se ne dešava samo Gojaku, nego i ostalim igračima. On je potencijal i budućnost. bh fudbala.

Zakarić je pod upitnikom.

– Otišao je iz Partizana. Ne znam šta će biti. Vidjet ćemo. Ne znam ni gdje je sad. Meni je bitno da su svi zdravi i da daju 100%.

Selektor je pratio utakmice Srarjeva i Zrinjskog u Evropi i dao komentar na potencijalne reprezentativce iz dva pomenuta kluba.

– Gledao sam sve utakmice u Evropi. Irfan Hadžić nije loš, ali vidjet ćemo sve. Mora se igrati i kad Džeko ode. Ne znam jel to ta zamjena. Žao mi je ovog Koljića, zbog povrede, bio je tu, daje puno golova u klubovima, izgleda moćno.

Selektor Prosinečki je na kraju razgovora i uputio čestitke povodom nastupajućeg Kurban-bajrama.

– Želim sve najbolje povodom Bajrama. Radio sam u Azerbejdžanu, znam kako ide to, kakvi su običaji.

bhfanatic14
Kontakt:

PostPostao/la bhfanatic14 » 10 avg 2019, 12:52

Samo u bosni i hercegovini mozemo vidjeti da imas 3 igraca u najboljoj ligi svijeta , od toga ni jedan ne igra za reprezentaciju :rol: :rol: tu treba sva prica da zavrsi o nekakvom treneru, taktici, postavkama, spiskovima, o postenju nekom, ko jos uvjek ne vidi da je Ovo kafansko-menadzerska repka toj osobi nazalost nema pomoci. Samo u Bh igraci iz saudi arabije dobijaju fiksno mjesto mjesec prije utakmica , Bez da iko zna u kakvom su stanju kakva je forma , igraju li tamo, znaci nemoraju ni igrat dobro nit se pokazat Ali imaju mjesto upisano. Kakvo je to selektiranje igraca ? Nikakvo jer forma i znanje ne igra ovdje nikakvu ulogu nego igre izvan terena odlucuju o pozivima . Zamisli igrac mu dolazi iz koreje i saudi arabije konstantno na utakmice ko da se radi o pjanicu ili nekom velemajstoru a ne o poluamateru , zato i jesmo jaki Liechtenstein je sve blizi i blizi. Zalosno je kako se bosnjo lahko proda i nema svoj mozak da prokonta neke stvari. Sada je vec kasno nemojte plakat za koji mjesec, jer ova selekcija ovakva nece vidjeti evropsko . To je sigurno , nerad i lopovluk uvjek bude kaznjen. Ovo je najveci menadzerski u historiji nase repke zapamtite to dobro.
Mario Vrancic - Osvajac engleskog Championshipa
Sanjin Prcic - Osvajac francuskog Kupa

Varg
Kontakt:

PostPostao/la Varg » 10 avg 2019, 12:56

iz ove izjave se da zaključiti da ce ponovo zvati vrančića... gubi moju podršku polahko

JavierBosnia
Kontakt:

PostPostao/la JavierBosnia » 10 avg 2019, 13:24

Irfan Hadzic?

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHA

SiamoNoi
Kontakt:

PostPostao/la SiamoNoi » 10 avg 2019, 13:35

DrFilgud WroteColonKako su Hrvati vicesampioni svijeta? Prije 20 godina su bili treci, a svo vrijeme su u top 10-15 reprezentacija svijeta.
Ne radi se tu o inatu i zelji, nego naprosto o pravilno postavljenom sistemu.

Slučajno kliknuo na temu,vidim Faraon nešto piše pa rekoh da bacim pogled kad ovaj se opet prosipa.Sistem u hrvatskom reprezentativnom nogometu :urnebes: Osim ako ne misliš ni kriminalni.

Ajd,bar znam sa kime imam posla na temi o Dzeki.Instant ignore.
#nožuzubima
#pintuseffect
#olujasaistoka
#mirišenatitulu

BoixosNois1899
Kontakt:

PostPostao/la BoixosNois1899 » 10 avg 2019, 13:36

ultrabosnia WroteColon
Tacno tako, a s obzirom na to koliko im igraca iz BiH igra u prvim ekipama , moze se reci da cak i bolje radimo nego oni :opaopa:

:rol: :rol: :rol:
"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

#BartomeuDimisio

Vucevich
Kontakt:

PostPostao/la Vucevich » 10 avg 2019, 13:45

Ostaju naravno. Oni su otišli u najveći klub u Saudijskoj Arabiji. Sarić je bio u Koreji pa smo ga zvali, to neće biti problem.

:roll:

Po cemu je Al-Ahli najveci klub u Saudijskoj Arabiji... niti ima najvise titula niti je trenutni prvak, opet ovaj muljator sere :puke:
"Kod nas je reprezentacija kao da dođeš malo na odmor. Jedeš kolače, porodica, pokloni... onda idu utakmice i tu si mrtav. Tako je bilo kod nas", rekao je Lulić.

babino
Kontakt:

PostPostao/la babino » 10 avg 2019, 14:25

Vucevich WroteColon
Ostaju naravno. Oni su otišli u najveći klub u Saudijskoj Arabiji. Sarić je bio u Koreji pa smo ga zvali, to neće biti problem.

:roll:

Po cemu je Al-Ahli najveci klub u Saudijskoj Arabiji... niti ima najvise titula niti je trenutni prvak, opet ovaj muljator sere :puke:

najveci je zato sto im ga je on nastelio sa svojim kolegom iz kroacije:-)

Kaunas
Kontakt:

PostPostao/la Kaunas » 10 avg 2019, 15:20

JavierBosnia WroteColonIrfan Hadzic?

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHA

Jesi ga gledao ikad slucajno?
15.10.2013.

JavierBosnia
Kontakt:

PostPostao/la JavierBosnia » 10 avg 2019, 15:23

Kaunas WroteColon

Jesam. Dobar al za nase lige. Izjavi covjek mozda ce biti on taj koji ce zamjeniti Dzeku, liku 26 godina, svi transferi su mu cini mi se dzaba bili ili za neku sicu

Zukanovic
Kontakt:

PostPostao/la Zukanovic » 10 avg 2019, 15:25

Ako dobije Hadzic poziv mora i Hebibovic i Krpic. realno niko iz nase lige treba za sad dobiti poziv za A Tim.

Kaunas
Kontakt:

PostPostao/la Kaunas » 10 avg 2019, 15:32

JavierBosnia WroteColon
Kaunas WroteColon

Jesam. Dobar al za nase lige. Izjavi covjek mozda ce biti on taj koji ce zamjeniti Dzeku, liku 26 godina, svi transferi su mu cini mi se dzaba bili ili za neku sicu

Dzeku nam niko ne moze zamijeniti to se zna. Al ode Dzeko u godine, a mi nemamo zamjene nikakve. Hadzic nije los, za klupe odlican.
15.10.2013.

JavierBosnia
Kontakt:

PostPostao/la JavierBosnia » 10 avg 2019, 15:34

E blago nama

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Trenutno korisnika/ca: babino i 5 gostiju.