Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
JackTheStripper
Postovi: 2847
Pridružen/a: 18 okt 2013, 13:00
Lokacija: Kod kmeta na sijelu
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la JackTheStripper » 24 mar 2018, 00:24

Volio bi da ovo bude baza igrača reprezentacije u narednim kvalifikacijama;

Burić, Begović (Pirić), Šehić

Bičakćić, Kolašinac, Zukanović, Memišević, Vranjes, Sunjić

Ćavar, Menalo, Bešić, Pjanić, Prcić, Duljević. Hajrović, Milosević, Cimirot, Grahovac, Krunić, Hadziahmetović, Gojak

Prevljak, Demirović, Hodzić, Bajić, Džeko, Kodro
Tvrd je Bošnjak, voćka čudnovata,
ne slomi ga, al zube polomi.

Avatar
JackTheStripper
Postovi: 2847
Pridružen/a: 18 okt 2013, 13:00
Lokacija: Kod kmeta na sijelu
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la JackTheStripper » 24 mar 2018, 00:30

Volio bi vidjeti ovu formaciju:

slika
Tvrd je Bošnjak, voćka čudnovata,
ne slomi ga, al zube polomi.

Avatar
High
Postovi: 19698
Pridružen/a: 27 jun 2008, 17:25
Lokacija: Сɖϸɖѣє□о

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la High » 24 mar 2018, 00:31

Zakarić zaslužuje još jednu šansu!
Ako u selo dođe bog kog seljaci nisu na vlastitim kolima dovukli, oguliće ga i pojesti mu džigericu i meso i oglodati kosti. A njegove crvene krpe razapeće na slavolucima.

Avatar
rope11
Postovi: 17612
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la rope11 » 24 mar 2018, 00:36

jadni mema, čitavu utakmicu sam imao dojam da izgleda kao slon u staklenom izlogu :mrgreen:


razumijem prosinečkog koji hoće isprobati sve opcije jer nam je ta desna strana rak rana već dugo vremena, ali znao sam odmah da ovaj neće moći odgovoriti zadatku jer jednostavno ni sa jednog aspekta nije taj tip igrača koji bi mogao igrati bilo gdje osim na stoperu.


što se mene tiče, vranješ je sad zasad skroz ok solucija za desnog beka (u krajnjem slučaju imamo bičakčića kao drugu opciju koji nije baš bio tolika grozota), bar dok se ne rodi taj famozni desni bek koji će biti iole dovoljno kvalitetan da igra u prvoj postavi.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
JackTheStripper
Postovi: 2847
Pridružen/a: 18 okt 2013, 13:00
Lokacija: Kod kmeta na sijelu
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la JackTheStripper » 24 mar 2018, 00:46

Zaboravio sam i Višću, za njega također ima mjesto. Nisam baš impresioniran Zakarićem i ovim Sarićem. Igrače koje sam naveo u postu gore su ti na koje možemo i trebamo računati. I možda još par njih iz mlađih reprezentacija. To je to. Milina je ne gledati Vršajevića, Sušića i Hadžića.
Tvrd je Bošnjak, voćka čudnovata,
ne slomi ga, al zube polomi.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26255
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la Raonffa » 24 mar 2018, 00:50

Najgore što Vranješ samo u reprezentaciji igra desnog beka, da on i u klubu igra tu poziciju pa hajde, stekao bi neku rutinu. Ovako, nikad se on neće uspješno transformisati iz stopera u beka. U defanzivi je on ok, ne boji se duela, ne boji se lopte, nije ni spor, dobro se postavlja, dobro pokriva prostor, može proći kao dobar defanzivni bek.

Al' boljka u ofanzivi se itekako osjeti, ode on yebiga i u napad, odigra nešto sa krilom ili veznjakom, neki dupli pas, neki prodor nešto, al' vidi se da nije taj igrač i da nije školovan bek, za onaj nivo koji nama treba.

Sve u ofanzivi mu je nekako na pola, centaršut nikad ne znaš kakav će biti, nekad će se ubaciti u prostor nekad neće razumijeti šta je saigrač htio, nema izraženu ofanzivnu kretnju za beka, nije to to jednostavno u ofanzivi. Al' yebiga, boljeg nemamo, tako da je on kao što Rope kaže najbolja i u ovakvim uslovima skroz solidna opcija.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Vucevich
Postovi: 11217
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la Vucevich » 24 mar 2018, 01:01

Saric i Zakaric nemaju sta da traze u reprezentaciji. Nadam se da je konacno svima jasno. Postoji razlog zasto se ne pozovu igraci iz Premijer Lige, jer nije kvalitetna. Kao sto Irska nema nijednog igraca iz Irske lige, i Vels nema nijednog igraca iz Velske lige

Avatar
JackTheStripper
Postovi: 2847
Pridružen/a: 18 okt 2013, 13:00
Lokacija: Kod kmeta na sijelu
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la JackTheStripper » 24 mar 2018, 01:05

Vucevich je napisao/la:Saric i Zakaric nemaju sta da traze u reprezentaciji. Nadam se da je konacno svima jasno. Postoji razlog zasto se ne pozovu igraci iz Premijer Lige, jer nije kvalitetna. Kao sto Irska nema nijednog igraca iz Irske lige, i Vels nema nijednog igraca iz Velske lige

Slažem se. Ni Medunjaninu nije mjesto u reprezentaciji.
Tvrd je Bošnjak, voćka čudnovata,
ne slomi ga, al zube polomi.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26255
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la Raonffa » 24 mar 2018, 01:09

Ma kakvi oni i reprezentativna karijera.

Zakarić je nominalno naše treće najbolje desno krilo nakon Višće i Hajrovića, al' bolje je da se gura mladi Peco npr. Sarić isto tako, on nije ni među tri najbolja igrača po pozicijama u veznom redu, tako da je i o njemu smiješno raspravljati.

Mada hajde, za ovo okupljanje im možeš opravdati pozive, za budućnost ne. Ne moraju se pod svaku cijenu zvati igrači iz PL, ako ih zoveš onda zovi nekoga ko ti možda može biti od koristi, npr Stojkić koji je najbolji lijevi bek lige već godinama, i u ovakvoj situaciji bolje je njega pozvati kao nekoga iz PL, nek' bude tu momak ionako smo deficitarni na toj poziciji.

Ako već nema nikoga ko bi mogao biti od koristi onda zovni dva, tri mlada igrača nek' budu tu, neka uče. Al' kao što već rekoh, za mlade je opravdano, svi imaju obaveze u mladim reprezentacijama, a eto kad se već morao zvati neko iz PL onda nek' je zvao ove pomenute, nije to toliki problem.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Poligon10
Postovi: 5627
Pridružen/a: 29 jan 2015, 19:30
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la Poligon10 » 24 mar 2018, 02:11

Zakarić je u onih 20ak minuta odradio više nego Višća za nekih 10ak tekmi. Kad ste vidjeli da je Višća nekome "prodao" dribling ili uradio nešto konkretno na krilu? - Ja vala slabo ikada. Dosta mi je tih alibi igrača i krila koji "igraju" defanzivu. Hoću Dulju, Hajrovića i slične igrače koji se ne libe rizikovati i igrati fudbal.

Volio bih da Robert nastavi sa ovom 433 jer ima perspektivu. Bešić i Pjanić sa nekim u vezi i Džeko i Dulja sa nekim na krilu. To su dobitne kombinacije. Odbrana se mora nekako "sklepati" jer i sam ne znam koja je najbolja kombinacija.

Avatar
Maestro
Postovi: 5963
Pridružen/a: 26 okt 2008, 03:54
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la Maestro » 24 mar 2018, 02:19

Hocemo u maju i junu imati ove iz mlade na raspolaganju il ce i tad biti utakmica u-21? Volio bi ove mlade prikljuciti za iduce utakmice
Može Petev ostati sto godina, ali to više nema smisla. Ne znam možemo li više potonuti – jasan je Topić.

Tuta Petrov

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la kobe24 » 24 mar 2018, 02:31

Maestro je napisao/la:Hocemo u maju i junu imati ove iz mlade na raspolaganju il ce i tad biti utakmica u-21? Volio bi ove mlade prikljuciti za iduce utakmice
Moci ce igrati za A tim, jer je naredni mec U21 reprezentacije tek u septembru.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
DevilsAdvocate
Postovi: 1569
Pridružen/a: 28 jan 2015, 17:31
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la DevilsAdvocate » 24 mar 2018, 02:32

Kad vidim ovu nasu odbranu na dizelaski pogon cas mi se place cas mi se smije od muke, zalosno majke mi da mi nemamo niti jednog kvalitetnog defanzivca osim Kolasinca koji ni sam nije sjena onoga sto je prije bio, pa bukvalno kao da igramo sa 2 igraca manje od pocetka i nadam se da nakon danasnjih plivanja svima treba bit jasno zasto Sehic ne moze Begovicu papuca okrenut...
'I was young, I was survivin' the times. Waitin' for my moment, I was destined to shine..'

Avatar
<3 LiMes <3
Postovi: 1569
Pridružen/a: 27 jan 2011, 20:26
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la <3 LiMes <3 » 24 mar 2018, 02:45

Niko da istakne Šehića, koji je bez dileme trenutno bolji golman od Begovića. Bega je po mom mišljenju postao prosječan golman, kiks igrač, za kojeg se nadam da se neće vratiti na naš gol. Igra vrlo loša, mada zbog puno stvari ovu tekmu ne bih uzimao kao neko mjerilo. Svidja mi se ideja da golman učestvuje više u igri. Protiv Senegala možemo vidjeti pravu sliku.
<3 NK Čelik <3 Manchester United <3 LA Lakers <3
Eric Cantona: "Falcao sada može na miru da umre, sretan jer je stigao na sam vrh fudbala. Poslije Uniteda postoji samo nizbrdica".

Avatar
Maestro
Postovi: 5963
Pridružen/a: 26 okt 2008, 03:54
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la Maestro » 24 mar 2018, 02:49

kobe24 je napisao/la:
Maestro je napisao/la:Hocemo u maju i junu imati ove iz mlade na raspolaganju il ce i tad biti utakmica u-21? Volio bi ove mlade prikljuciti za iduce utakmice
Moci ce igrati za A tim, jer je naredni mec U21 reprezentacije tek u septembru.
E to vec odlicno zvuci. Tako da i to isprobamo. Nama treba odbrana do kvalifikacija. I to sto brze.
Može Petev ostati sto godina, ali to više nema smisla. Ne znam možemo li više potonuti – jasan je Topić.

Tuta Petrov

Avatar
svrakino1921
Postovi: 15654
Pridružen/a: 14 sep 2017, 15:31
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la svrakino1921 » 24 mar 2018, 05:12

Ibrahim Sehic golman za lige petice

semcho
Postovi: 1477
Pridružen/a: 05 nov 2010, 18:54
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la semcho » 24 mar 2018, 06:02

Napisao sam ja odma poslje utakmice, Šehić briljirao, naravno uz Duiljevica i Kodru koji su se borili do bola, Šehić imao par intervencija ko Buffon.

babino
Postovi: 7183
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la babino » 24 mar 2018, 07:40

tekma losa, ocekivano.
teren na oko lijep ali tezak za igru i ocekivati puno od dzeke i pjanica je nemoguce, finis klupske sezone, klubovima jako bitni.

sehic je imao par lijepih odbrana ali zar se on ne prizive zbog igre nogom sto begovic kao ne zna. mene on sinoc nije ubijedio da je puno bolji u tom segmentu od begovica, nekoliko losih reakcija, najlosija je ono ispucavanje lopte u korner. ono da je begovic uradio, video klip bi se vrtio na ovom mjestu.
sve u svemu, drago mi je sto imamo solidnu zamjenu begovicu.

odbrana je bas bila kriminalna. ovako nece moci protiv manea, keite i ostalih.
koliko su losi bico i zuka, svi znamo njihove karakteristike ( osim roberta izgleda), toliko su formacijom i izborom igraca za neke pozicije u samom startu osudjeni na propast.
desna strana ti ne mogu biti memisevic ( mlad, debi, ne zna igrati tu poziciju jer je ne igra) i kodro ( nije niti ce biti krilo nekada, od klasicnog napadaca ne mozes ocekivati neku pomoc odbrani)
druga strana duljevic i kolasinac, kako seo igra u zadnje vrijeme i ovo je kao da si stavio dva krila bez beka. ne znam sta je ali seo vise nije isti igrac defanzivno. naprijed to lijepo izgleda sa njima dvojicom ali dobri i brzi protivnici ce nas pojesti ukoliko izvedemo slicnu ili istu kombinaciju u utorak.

elvis saric - iskreno ne znam zasto je taj momak poceo tekmu. nadam se da je trener htio da vidi moze li odigrati u ovom okruzenju slicno kao protiv americkih amatera, trebalo je da je vidio dovoljno pa ga i izveo:-)

pjanic nista, besic ok. napad je bio ok, uz pravog dzeku ce biti jos bolje.

sve u svemu, prva robertova tekma, zima, los teren, samo dva treninga i moramo pricekati neko vrijeme da vidimo na cemu smo s njim.
cak i senegal nam nece puno pomoci osim samo treneru da vidi na koga moze ili ne moze racunati.
samo u buduce igrac poput sarica da ima prednost u odnosu na prcica ili krunica, to se mora kritikovati na sva zvona, jos lik u prvih 11 ( da barem nema onu jev rejsku kapicu na glavi kao ja:-)

mma_hz
Postovi: 10523
Pridružen/a: 05 nov 2010, 23:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la mma_hz » 24 mar 2018, 09:08

Znaci igramo na posjed,i lopta ide od noge do noge.Nema napucavanja,uvijek se trazi najblizi suigrac.
Mozda to i ne bude tako lose,al na odbrani moramo raditi nevjerovatno mnogo,mozda Kolasinca na stoperu probati.
Nezz nisam pametan,toliko je "teretnjaka" u odbrani,kako nijedan igrac koji moze igrati na beku da se rodi u ovoj Bosni.
FK SARAJEVO.

MUSTAFIC MIRZA!

SLOBODNA PALESTINA,BEZ CIONISTA!!

Avatar
sarajevo46
Postovi: 1079
Pridružen/a: 26 jul 2015, 13:48
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la sarajevo46 » 24 mar 2018, 09:31

<3 LiMes <3 je napisao/la:Niko da istakne Šehića, koji je bez dileme trenutno bolji golman od Begovića. Bega je po mom mišljenju postao prosječan golman, kiks igrač, za kojeg se nadam da se neće vratiti na naš gol. Igra vrlo loša, mada zbog puno stvari ovu tekmu ne bih uzimao kao neko mjerilo. Svidja mi se ideja da golman učestvuje više u igri. Protiv Senegala možemo vidjeti pravu sliku.
Porediš Šehića i Begovića i njihov kvalitet? Jedan skupio u Engleskoj preko 220, drugom je vrhunac karijere do sada barem Qarabag. Hajde da je Šehić nešto mlađi od ovog pa ima tu potencijala nekog, ali ovako šega porediti golmana iz Englske s 200+ nastupa i golmana Qarabaga.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Beduin, Imajednabrigada, samobih, supervizor i 39 gostiju.