Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

semcho
Postovi: 1477
Pridružen/a: 05 nov 2010, 18:54
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la semcho » 23 mar 2018, 20:54

Šehić, Duljevic i Kodro ponajbolji. Džeko rutinski, nije lose odigrao, samo dosta povuceno, medjutim kasnije se pokazalo da je to i najbolje ispalo. Tekma ko tekma, veoma neatraktivna i loša, reklo bi se, posjeta očaj, jest hladno i sve to, medjutim, ne kontam za nezainteresovanost. Greske nevjerovatne, kad skontaš sta su Bugari sve promasili mi smo prosli ekstra, da je neka ozbiljnija utakmica, vrlo guravo bi bilo.

samoposmatram
Postovi: 5271
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la samoposmatram » 23 mar 2018, 20:55

Velike pohvale novajlijama. Osjetio se grc u igri Sarica. Nije mala stvar predavati loptu Pjanicu i Dzeki. Memisevic je odigrao najbolje sto je mogao, ali nije za beka. Milosevic terier na terenu. Defenzivno dobro zatvarao lijevu stranu sa Kolasincem. Prevljak radi ono sto se trazi od spic igraca. Vidi se nema treme.

Kodro se pokazuje kao strasno koristan igrac. Da je nekako prenjeti Duljevicevu brzinu na Zakarica, a Zakaricevu drskost na Duljevica.

Zukanovic u ovim godinama igra neozbiljno. Nezna poslati loptu u out kad je pod pritiskom.

Prvih 11 protiv Senegala.

--- Kodro ----- Dzeko -------- Visca ---

--------- Cimirot -- Pjanic -- Besic -----------

- Kolasinac -- Sunjic -- Bicakcic -- Vranjes -

-------------------- Sehic -----------------------

semcho
Postovi: 1477
Pridružen/a: 05 nov 2010, 18:54
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la semcho » 23 mar 2018, 20:59

samoposmatram je napisao/la:Velike pohvale novajlijama. Osjetio se grc u igri Sarica. Nije mala stvar predavati loptu Pjanicu i Dzeki. Memisevic je odigrao najbolje sto je mogao, ali nije za beka. Milosevic terier na terenu. Defenzivno dobro zatvarao lijevu stranu sa Kolasincem. Prevljak radi ono sto se trazi od spic igraca. Vidi se nema treme.

Kodro se pokazuje kao strasno koristan igrac. Da je nekako prenjeti Duljevicevu brzinu na Zakarica, a Zakaricevu drskost na Duljevica.

Zukanovic u ovim godinama igra neozbiljno. Nezna poslati loptu u out kad je pod pritiskom.

Prvih 11 protiv Senegala.

--- Duljevic ----- Dzeko -------- Visca ---

--------- Cimirot -- Pjanic -- Besic -----------

- Kolasinac -- Sunjic -- Bicakcic -- Vranjes -

-------------------- Sehic -----------------------
Sjoj napada, ko Brazil na SP France 98!

Avatar
HPCompaq
Postovi: 2476
Pridružen/a: 14 dec 2017, 17:28
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la HPCompaq » 23 mar 2018, 21:01

Zakarić korektan večeras.Slično kao i Duljević.Ima napredka.Samo naprijed momci
Forza Freedom
SISTEM TE LAŽE ! !
Ne moš spavat,sutra utakmica,šta ćes ako izvučes bod dobro je.A oni dobra momčad,nije to da ti mozes doći u Tuzlu olako. Hatunić,Šećerbegović.Ma odlična momčad,Sloboda Tuzla."-Ivica Šurjak.

Avatar
harden
Postovi: 23225
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la harden » 23 mar 2018, 21:06

Vidi brace i komentara, tjerali bi selektora nakon par utakmica. Lik jos nije ni ozbiljan trening odradio :lol:
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

ovisnik
Postovi: 1099
Pridružen/a: 22 mar 2008, 20:00
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la ovisnik » 23 mar 2018, 21:08

Ovo danas je bilo loše.Puno igrača na neprirodnim pozicijama.Od Robija sam očekivao "izmisli" neke nove igrače.Obje bočne pozicije,stoperi,veznjak uz Pjanića i Bešića,su kritične pozicije i na njima trebamo nove igrače.Znam da izbor nije neki,ali se moraju probati novi igrači.Stavi pravog desnog beka na teren pa makar to bio Stojkić iz Zrinjskog,al nemoj gurati stopera na to mjesto,koji ne može odigrati ništa prema naprijed.Prva je utakmica u ovom sastavu i nadati se da će biti bolje,ali prema danas viđenom,slabe su nam šanse u ligi nacija i novim kvalifikacijama.

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 53945
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la MortemHz » 23 mar 2018, 21:11

Pobijedili smo reprezentaciju koja je jedno mjesto iznad nas na i to na njihovom terenu. Sa te strane mogu biti veoma zadovoljan iako igra nije bas bila na zadovoljavajucem nivou. Treba tu dosta stvari izmijeniti i posloziti ali posto su tek treninzi i prijateljske smatram da ima dovoljno vremena za tako nesto. Na nama je da podrzimo selektora i igrace pa sta bude. Nadam se da cemo otici u Katar na sljedece svjetsko a prije toga cemo svakako pokusati otici i na europsko.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

samoposmatram
Postovi: 5271
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la samoposmatram » 23 mar 2018, 21:12

ovisnik je napisao/la:Ovo danas je bilo loše.Puno igrača na neprirodnim pozicijama.Od Robija sam očekivao "izmisli" neke nove igrače.Obje bočne pozicije,stoperi,veznjak uz Pjanića i Bešića,su kritične pozicije i na njima trebamo nove igrače.Znam da izbor nije neki,ali se moraju probati novi igrači.Stavi pravog desnog beka na teren pa makar to bio Stojkić iz Zrinjskog,al nemoj gurati stopera na to mjesto,koji ne može odigrati ništa prema naprijed.Prva je utakmica u ovom sastavu i nadati se da će biti bolje,ali prema danas viđenom,slabe su nam šanse u ligi nacija i novim kvalifikacijama.
Lijevi bek.

Slazem se stobom, da treba traziti igrace koji igraju poziciju u klubovima. Ovo skodi pojedincu a i ekipi.

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la Moggi » 23 mar 2018, 21:27

evo srbi igraju isto ko i mi nocas i puse 2-1 od maroka yebenog, samo sto se oni pripremaju za sp a mi se sastali prvi put
Zarathustra

Avatar
DenchiNL
Postovi: 7631
Pridružen/a: 10 okt 2008, 19:06
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la DenchiNL » 23 mar 2018, 21:38

svrakino1921 je napisao/la:Steta sto Amar nije selektor
Bio bih siguran u plasman na EP
Amar je selektor Tuborga, ne može i tuborg i repku :urnebes: :rol: :rol:
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

ovisnik
Postovi: 1099
Pridružen/a: 22 mar 2008, 20:00
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la ovisnik » 23 mar 2018, 21:38

samoposmatram je napisao/la:
ovisnik je napisao/la:Ovo danas je bilo loše.Puno igrača na neprirodnim pozicijama.Od Robija sam očekivao "izmisli" neke nove igrače.Obje bočne pozicije,stoperi,veznjak uz Pjanića i Bešića,su kritične pozicije i na njima trebamo nove igrače.Znam da izbor nije neki,ali se moraju probati novi igrači.Stavi pravog desnog beka na teren pa makar to bio Stojkić iz Zrinjskog,al nemoj gurati stopera na to mjesto,koji ne može odigrati ništa prema naprijed.Prva je utakmica u ovom sastavu i nadati se da će biti bolje,ali prema danas viđenom,slabe su nam šanse u ligi nacija i novim kvalifikacijama.
Lijevi bek.

Slazem se stobom, da treba traziti igrace koji igraju poziciju u klubovima. Ovo skodi pojedincu a i ekipi.
Stojkića sam onako naveo,kao primjer,mada kad je u pitanju lijevi bek, ja bi rado vidio Nastića na lijevom beku,jer Kolašinac ispada u odbrani stalno, jednostavno je loš defanzivno zbog čega je i u Arsenalu izgubio mjesto, pogotovo na istoj strani sa sporim Zukanovićem.Danas je Memišević pao ljudima u očima jer je žrtvovan na desnom beku,a momak čitav život igra stopera i ni po čemu ne može odigrati beka,čak je u par navrata kod izvođenja auta i sam grimasama pokazivao koliko mu je loše na toj poziciji i da se nikako nije snašao.Osnova dobre postavke je da svaki igrač igra na svojoj prirodnoj poziciji a ne da pola tima improvizuje.

Avatar
delinjo
Postovi: 24109
Pridružen/a: 02 jun 2015, 15:42
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la delinjo » 23 mar 2018, 21:41

ek0 je napisao/la:
delinjo je napisao/la:babuka se ne fura na tika taku :njanjanja: :kafa:
Dobro si mi rek'o, ja sve kont'o ono tika taka :hmmmmm:. Samo je problem sto sam primjetio da u slucaju babuke i nakon dvije godine pozivas na strpljenje iako je kod babuke jedina konstanta to sto nema nikakvog napretka i to uz sve potrosene resurse i vrijeme. Sa druge strane vidim ovdje ocekujes "med i mlijeko" i to nakon tek prve prave utakmice i pored cinjenice da igracki kadar nije bio slabiji u zadnjih 10 godina. Vidim li ja to mozda dvostruke kriterije? :nedam:
naravno...babuki ne kroji Ramadani ekipu i ne odredjuje koga ce staviti...jedina razlika... i da sa babukom ce doci trofeji :wave: :kafa:
GO ROGER !!....peRFect !!!!
VOLIM ZELJEZNICAR!!

RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF

DzoniInglis
Postovi: 153
Pridružen/a: 24 avg 2012, 18:06
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la DzoniInglis » 23 mar 2018, 21:42

Pa dobro, realno je ovo bila užasna utakmica, ali opet ima tu nekih pozitivnih stvari. Konačno imamo pokrivena (ili barem neki izbor) oba krila, što se ne sjećam kada smo zadnji put imali. Treba posebno pohvaliti Zakarića, vidi se tu ona sportska drskost.
Šehić je trenutno bara bara sa Begovićem. Imamo dva golmana više srednje klase. Na Džeku ne treba više trošiti riječi.
Eh sad, odbrana je užas, mi moramo "roditi" barem jednog stopera ako mislimo biti konkurentni sa ozbiljnim ekipama.
Vezni red nešto bolji, ali realno je bilo tu dosta grešaka. Baš komentarišem utakmicu sa prijateljima, nekako nam svima izgleda kao da je Pjanić cijelu utakmicu proveo izbjegavajući povredu i čuvajući se za finiš sezone sa Juventusom. Bešić je napravio nekoliko grešaka, neke su bile plod generalno loše postavljenih igrača. Puno vremena je ostajao sam na velikim površinama terena.
Jedino mi je žao što Cimirota nismo vidjeli duže na terenu, nadam se njemu u prvom sastavu protiv Senegala. Također bih volio vidjeti i pravo desno krilo od prve minute, možda odmah pustiti Zakarića tu. I generalno bih cijelu odbranu zamijenio, sem Kolašinca.
S ovom pojavom krila mi je drago da konačno imamo neki normalan izbor igrača i možemo odigrati neku 4-5-1 formaciju koja bi donosila prevagu i na sredini terena, a i pružala Edinu podršku u napadu.
Ja ću sačekati još par utakmica da dam ocjenu Prosinečkom. Ako je ovo sve u cilju uigravanja onda ga podržavam, ako mu ovo na kraju ispadne vizija igre, onda je to sve realno jako loše.

Avatar
ek0
Postovi: 1081
Pridružen/a: 18 maj 2010, 23:11
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la ek0 » 23 mar 2018, 22:04

-
Zadnja izmjena: ek0, dana/u 01 maj 2018, 22:51, ukupno mijenjano 1 put.
https://www.youtube.com/watch?v=oPHKn1JYHcA

Avatar
zgembo89
Postovi: 4841
Pridružen/a: 19 avg 2010, 01:10
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la zgembo89 » 23 mar 2018, 22:06

Puno smo vracali loptu nazad i golmanu nikako ne mogu da shvatim kako neuspijevamo igrati pass igru tecnu od vidjet sesnaesterca vratimo se do svog golmana,odbrana neistinama realno slab igrački kadar plus sto nazadujemo 4 g od sp

tuzla075
Postovi: 473
Pridružen/a: 30 apr 2016, 22:15
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la tuzla075 » 23 mar 2018, 22:07

samoposmatram je napisao/la:
ovisnik je napisao/la:Ovo danas je bilo loše.Puno igrača na neprirodnim pozicijama.Od Robija sam očekivao "izmisli" neke nove igrače.Obje bočne pozicije,stoperi,veznjak uz Pjanića i Bešića,su kritične pozicije i na njima trebamo nove igrače.Znam da izbor nije neki,ali se moraju probati novi igrači.Stavi pravog desnog beka na teren pa makar to bio Stojkić iz Zrinjskog,al nemoj gurati stopera na to mjesto,koji ne može odigrati ništa prema naprijed.Prva je utakmica u ovom sastavu i nadati se da će biti bolje,ali prema danas viđenom,slabe su nam šanse u ligi nacija i novim kvalifikacijama.
Lijevi bek.

Slazem se stobom, da treba traziti igrace koji igraju u klubovima. Ovo skodi pojedincu a i ekipi.
1000% podrzavam ovaj komentar.Nadji brate pravog beka pa kud puklu da puklo.Ovako je ovaj Memisevic totalno izblamiran momak je jedva cekao da se rijesi lopte bojeci se da sta nepogrijesi.Inace odbrana katastrofalna da smo igrali protiv neke bolje ekipe uvalili bi nam pet komada.

tuzla075
Postovi: 473
Pridružen/a: 30 apr 2016, 22:15
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la tuzla075 » 23 mar 2018, 22:09

tuzla075 je napisao/la:
samoposmatram je napisao/la:
ovisnik je napisao/la:Ovo danas je bilo loše.Puno igrača na neprirodnim pozicijama.Od Robija sam očekivao "izmisli" neke nove igrače.Obje bočne pozicije,stoperi,veznjak uz Pjanića i Bešića,su kritične pozicije i na njima trebamo nove igrače.Znam da izbor nije neki,ali se moraju probati novi igrači.Stavi pravog desnog beka na teren pa makar to bio Stojkić iz Zrinjskog,al nemoj gurati stopera na to mjesto,koji ne može odigrati ništa prema naprijed.Prva je utakmica u ovom sastavu i nadati se da će biti bolje,ali prema danas viđenom,slabe su nam šanse u ligi nacija i novim kvalifikacijama.
Lijevi bek.

Slazem se stobom, da treba traziti igrace koji igraju u klubovima. Ovo skodi pojedincu a i ekipi.
1000% podrzavam ovaj komentar.Nadji brate pravog beka pa kud puklu da puklo.Ovako je ovaj Memisevic totalno izblamiran momak je jedva cekao da se rijesi lopte bojeci se da sta nepogrijesi.Inace odbrana katastrofalna da smo igrali protiv neke bolje ekipe uvalili bi nam pet komada.
I da nezaboravim pohvaliti Kodru,Duljevica i Zakarica.

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la Moggi » 23 mar 2018, 22:12

kad skontate da je prva utakmica, da na spisku uopste nisu milicevic, prcic, hajrovic, hodzic, djuric, vrancic, begovic, cocalic, krunic, jajalo, djumic, pored ovih iz u21 sto dolaze, + nastic, pavlovic, budimir, burnic etc od potencijalnih, misljenja sam da se moze lagano izvuci repka za ep
Zarathustra

Avatar
FrancescoTotti
Postovi: 9819
Pridružen/a: 31 maj 2015, 21:35
Lokacija: Vorkuta-Russia
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la FrancescoTotti » 23 mar 2018, 22:12

Ma sasvim korektna utakmica danas. Nije Bugarska toliko losa koliko vi mislite i kako je predstavljate. Nasi igraci se prvi put sastavili zajedno pod Robertovom palicom.
Igra dosta brza nego kod prethodnih selektora, vidi se da su uputstva bila da se igra od noge do noge za razliku od igre sa Bazdarevicem,
Odbrana je bila najlosiji dio tima, bolje da se ovaj sto ga danas zabi velsanima iz mlade reprezentacije prekomanduje u prvi tim nego da tu igraju tromi igraci poput bicakcica i vranjesa. Oni su stoperi i tu treba i da igraju.

Napad Duljevic-Dzeko-Visca/Hajrovic ce da pravi djecu vidjet cete :bih:
Dok smo živi stajaćemo iza bordo sotone!

Avatar
bhsport
Postovi: 11248
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la bhsport » 23 mar 2018, 22:24

Miske01 je napisao/la:
bhsport je napisao/la:Igra gora neko pod Mesom. Valja to znati.
Povedi nas menadzerski, rupo od trenera. Šta kaže posjed, atraktivna igra a u suštini veliko ništa.
Memišević promašaj na beku. Užas ukratko.
Aha, aha, a ti očekuješ da reprezentacija koja nije nikad zajedno igrala odjednom postane Španija s 80% posjeda lopte? De dođi sebi molim te. Do kvalifikacija ćemo igrati kao 2012/2013.
Od najave posjeda i atraktivne igre, do toga da ne mogu 3 pasa sastaviti, velika je razlika. I sam Robert kaže da je prvo poluvrijeme ok a drugo odron.
Doduše prijateljska je, pa može isprobavati. Drugo poluvrijeme jedno od najgorih u istoriji.
Vidjet ćemo u Maju valjda neki rukopis.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: denza, Rodeni i 15 gostiju.