Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
KrajisnikBosnjak
Postovi: 3564
Pridružen/a: 28 okt 2016, 19:59
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la KrajisnikBosnjak » 23 mar 2018, 22:24

Pričajte vi šta hoćete, ali pobjeda je pobjeda! ;)
⚜ Simpatizer reprezentacija BiH i FK Sarajevo 🔴⚪

Avatar
zgembo89
Postovi: 4841
Pridružen/a: 19 avg 2010, 01:10
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la zgembo89 » 23 mar 2018, 22:26

Moggi je napisao/la:kad skontate da je prva utakmica, da na spisku uopste nisu milicevic, prcic, hajrovic, hodzic, djuric, vrancic, begovic, cocalic, krunic, jajalo, djumic, pored ovih iz u21 sto dolaze, + nastic, pavlovic, budimir, burnic etc od potencijalnih, misljenja sam da se moze lagano izvuci repka za ep
Sve sto si nabrojo od igraca je u 5deka

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la Moggi » 23 mar 2018, 22:29

u maju ce sigurno pozive iz u21 dobiti menalo i Todorović, mozda i mihojevic/serbecic i gojak ako pocnu igrati redovno
Zarathustra

Avatar
bihuzur
Postovi: 2609
Pridružen/a: 08 feb 2018, 05:14
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la bihuzur » 23 mar 2018, 22:30

jel senegal drzava,
i kad igramo protiv njih?

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la Moggi » 23 mar 2018, 22:33

zgembo89 je napisao/la:
Moggi je napisao/la:kad skontate da je prva utakmica, da na spisku uopste nisu milicevic, prcic, hajrovic, hodzic, djuric, vrancic, begovic, cocalic, krunic, jajalo, djumic, pored ovih iz u21 sto dolaze, + nastic, pavlovic, budimir, burnic etc od potencijalnih, misljenja sam da se moze lagano izvuci repka za ep
Sve sto si nabrojo od igraca je u 5deka
hajrovic u formi, krunic koji ce preci u Fiorentinu, prcic i milicevic koji igraju redovno, djuric koji uvijek daje novu dimenziju, begovic da ne govorim, to je 5-6 igraca koji u ok formi ce da budu pojacanja. za potencijalne nismo sigurni ni da robert zna za njih tako da ne vrijedi pricati
Zarathustra

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24471
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la Goalgetter » 23 mar 2018, 22:34

bhsport je napisao/la: Od najave posjeda i atraktivne igre, do toga da ne mogu 3 pasa sastaviti, velika je razlika. I sam Robert kaže da je prvo poluvrijeme ok a drugo odron.
Doduše prijateljska je, pa može isprobavati. Drugo poluvrijeme jedno od najgorih u istoriji.
Vidjet ćemo u Maju valjda neki rukopis.
Ja bih ipak jos malo pricekao sa kritikama - prije svega, jer moze se reci reprezentacija se prvi put okupila, odradila dva lagana treninga u teskim uslovima i odigrala danasnju utakmicu. Robi ce snositi odgovornost za losu igru, kad za to vec bude vrijeme, ali nametnuti ekipi svoju filozofiju i stil igre u 3 dana je skoro pa nemoguce.

Ali sigurno da ne treba zatvarati oci pred ovakvom losom igrom u drugom poluvremenu, podsjeca me na ono drugo poluvrijeme u utakmici protiv Albanije prosle godine u prijateljskoj kad smo dobili 2:1. Ne vidim ovdje neki veci pomak u odnosu na vremena Bazdarevica, gdje jednostavno ne mozemo kontrolisati igru protiv ekipa koje se mogu nositi sa nama u sredini, predajemo im prelako inicijativu i nemamo mirnocu u igri, na tome podhitno treba raditi. Nakon Senegala mislim da mozemo podvuci neku crtu i dati neku pocetnu ocjenu Prosineckom. Sto se mene tice neka probava u prijateljskim sta hoce, ako rezultat u septembru nece izostati.

Ovakav start me ne sikira nesto previse, Mesu smo hvalili u nebesa nakon prvog remija protiv Austrije i pobjede protiv Izraela, a onda... :mrgreen:
Zadnja izmjena: Goalgetter, dana/u 23 mar 2018, 22:34, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la Trigger » 23 mar 2018, 22:34

Uz sve, slabosti u igri/igračima - zadovoljan, jer značajno je kada pobjediš a slabo igraš. Čestitke akterima.

Prvo poluvrijeme i nekako - drugo k'o da sam gleda'o utakmicu Čelik - Vitez :(
U 'sredini' tri vezana dodavanja nisu uspjeli napraviti, toliko pogrešnih dodavanja i poigravanje u odbrani, 20 metara od svog gola - to je za 'zatvora' !

Najbolji igrač Bugarske je danas bio Zukanović - ima l' nade da se on oprosti od repke!?

Memišević nije bek, momak je stoper, vrlodobar i nije gori, mislim i bolji, od Bičakčića. O Zukanoviću sam sve rekao - taj je najopasniji po naš gol! :shock:

Imam špurijus da će Robi nakon Senegala mnogima igračima kasti: "hvala, dosta je bilo".

Desni bek je problem #1, ali i 'sredina' je i dalje 'tanka'. OK, Bešić će se vratiti (vjerujem u njega), traži se 'treći' uz njega i Pjanića. Ne vjerujem da se Robi odrekao Krunića, Prcića...

Nadam se da će problematične pozicije u ekipi Robi riješiti, zna on znanje i realan je, ne traži alibi, a mnogo toga će on još isprobati.

Lično, iako ne volim biti jedan od 'milion selektora', bi volio u repki vidjeti Menala, Lončara, Gojaka...
Bosno moja poharana....

Tristan10
Postovi: 5183
Pridružen/a: 14 jan 2018, 17:58
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la Tristan10 » 23 mar 2018, 22:56

Ja sam i prije utakmice pisao, da kao prvo igraci moraju da igraju na svojim prirodnim pozicijama. Napisao sam da je pozvan jedan lijevi bek i hrpa stopera. Moglo se naslutiti na sta ce liciti. Nista mi nemamo od toga da ti stoperi igraju u OK klubovima ako mi kao cjelina nemamo potrebnu dinamiku u ekipi, i tako ne izgledamo kako bi trebali da budemo. Ako nemoze Nastic da igra, zovi onda Corica iz Sirokog, barem bi imao desnog beka. Bicakcic i Zukanovic su spori. Vidi se isto da Zukanovic skroz lose odgovara igri koju Prosinecki preferira, jer imam osjecaj da nije to bas igra koja se igra u Serie A. Koliko smijesno zvucilo, Graovac i Mihojevic u Americi su bolje odigrali od Bickacica i Zukanovica. Ljudi kritikuju Kolasinca, a mi gola nebi vidili da njega nema i njegovih prodora. Jeste slabiji u defanzivi, ali i krilo je isto tako zaduzeno da tu pomaze. Na sredini terena imas Pjanica, Besica, i Sarica. Sve cemo golove primiti zbog njihove liminitrane igre u defanzivi i onda ce bekovi ispadati, tako cemo misliti da su bekovi krivi. Duljevic, Kodro su odigrali dobro. Zakaric isto, dosta bolje nego u Americi. Sehic dosta dobar. I na kraju treba reci da ono malo sto je Prevljak igrao, vidi se da zna.

Avatar
Miske01
Postovi: 1075
Pridružen/a: 07 jan 2018, 00:29
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la Miske01 » 23 mar 2018, 23:11

Senegal 1:1 Uzbekistan...
Idemo i njih uzeti u mnogo boljim uslovima i s mnogo više naših navijača u Le Havreu!
BHF

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la Moggi » 23 mar 2018, 23:16

ja bih bio zadovoljan da i njih naguzimo isto ko i ove nocas
Zarathustra

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37501
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la tuzlak1987 » 23 mar 2018, 23:18

Jel moguce da smo mi od Nigerije izgubili :urnebes:

Tristan10
Postovi: 5183
Pridružen/a: 14 jan 2018, 17:58
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la Tristan10 » 23 mar 2018, 23:20

Moggi je napisao/la:ja bih bio zadovoljan da i njih naguzimo isto ko i ove nocas
Bilo kakva pobjeda je dobro dosla zbog samopouzdanja i rankinga.

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la Osim13 » 23 mar 2018, 23:21

Volio bih vidjeti Memisevica na mjestu stopera, to nam ja rak rana uz desnog beka.
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

mma_hz
Postovi: 10522
Pridružen/a: 05 nov 2010, 23:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la mma_hz » 23 mar 2018, 23:27

Jadni Memisevic nikada vise ne treba igrati na onoj poziciji,danas smo igrali bukvalno sa igrace manje,I ako vidis da covjeka ne ide,probas nesto drugo pa jel prijateljska ili nije da se pokusava.Izgleda da je i Zuti onaj fah da je na prijateljskim ozbiljan a na takmicarskim cirkus,
FK SARAJEVO.

MUSTAFIC MIRZA!

SLOBODNA PALESTINA,BEZ CIONISTA!!

Avatar
hurem
Postovi: 8575
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la hurem » 23 mar 2018, 23:28

Zasto niko ne spominje vremenske uvjete ili poprilicno zaledjeni teren na pojedinim djelovima, ljudi su iz cista mira padali po terenu jer je klizavo, Besic i Pjanic se jedva okrecu oko sopstvene ose zbog loseg, tvrdog i skliskog terena...i onda dodju neki i pricaju o pas igri.
Veceras se pas igra mogla uspostaviti samo u odbrani i to u situaciji kada protivnik ne pravi izraziti presing.

Ako bude ovakva predstava i u Francuskoj onda mozete palamudriti, naravno podrazumijevam da ce uvjeti i vremenski i na terenu biti bolji.

Kao sto sam i prije tekme i na poluvremenu spominjao, meni je samo bitno bilo da tekma zavrsi i da prodjemo bez povreda...eto na kraju i pobjeda, sasvim OK.

Po meni ova tekma nije nikakvo mjerilo i to je to.
Idemo dalje.

Meni je jedino zao sto je danas isforsira Pjanica 90 minuta..nadam se da Robi nece izmisljati toplu vodu i da ce Miretu dodijeliti Juventusovu ulogu.

Protiv Senegala ocekujem:

Sehic
Vranjes, dva stopera, Kolasinac
Pjanic, Besic, Medo (ili neko dr.)
Visca, Dzeko, Dulja
Zadnja izmjena: hurem, dana/u 23 mar 2018, 23:31, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26255
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la Raonffa » 23 mar 2018, 23:28

Biće to bolje iz utakmice u utakmicu, ipak se vidjelo nešto na čemu će Robi insistirati i kako će izgledati njegova reprezentacija, to je pas igra, rješavanje presinga protivnika kroz dva tri pasa i onda istrčavanje brze kontre. Bugari su izašli skroz visoko tokom čitavog meča, mislim da je to Prosinečki i želio da vidi kako ćemo se snaći u toj situaciji gdje nam udare presing a mi moramo po travi 'izvući' loptu na sredinu terena bez nekog bezglavog nabijanja lopte prema Džeki.

Da je bilo dobro nije, al' s obzirom da su radili tek dva treninga sa novim selektorom, mislim da može proći.

Već protiv Senegala očekujem bolju utakmicu, neće Senegalci izlaziti ovako visoko sigurno, mislim da ćemo tu imati više loptu u svojim nogama, i biće zanimljivo vidjeti kako ćemo odgovarati "po izgubljenoj lopti", da li ćemo moći da ih ispratimo fizički u toj tranziciji iz napada u odbranu (u našem slučaju).

Ono što Robertu nikako ne ide u prilog za ovakvu igru je to što mi nemamo nimalo okretne stopere plus nema pravog desnog beka, to je nešto što on teško može "uštimati" s obzirom da nema puno opcija i da imamo poprilično slične profile stopera kojima brzina i okretljivost nisu jača strana, a to je nabitnije za ovu igru koju selektor forsira.

Protiv Senegala očekujem najjaču moguću ekipu na terenu, Šehić; Vranješ, Memišević, bilo ko, Kolašinac; Pjanić, Bešić; Duljević; Medunjanin (Milošević), Višća; Džeko.

Dakle jedina dilema je stoper i ta desetka ili taj treći veznjak u sredini (zavisi da li će to biti 4-3-3 ili 4-2-3-1). Za drugog stopera je apsolutno svejedno, možda je još Šunjić i najbolja opcija (frajer veći od Zuke i Bičakčića al' opet mi djeluje pokretljivije nego oni). Taj treći veznjak u sredini, iskreno ja bih tu volio Cimija (ako je u pitanju 4-3-3) radi kompatibilnosti i trke, ili Miloševića (ako je u pitanju 4-2-3-1) čisto zato što nam je to perspektiva na toj poziciji. Al' opet kontam, pošto će ganjati posjed, mislim da Medunjanin ima najveće šanse da se nađe u početnih 11.

Kako god, meni ovo djeluje kao nešto novo, kao neki put ka novoj Robijevoj reprezentaciji i apsolutno ću ga podržati do kraja.

PS: Prava je šteta što se Lulić oprostio, kako bi nam on legao u sredini sa Pjanićem i Bešićem, to nisu yebene istine. Nažalost, on je prvu i zadnju utakmicu na toj poziciji centralnog veznjaka odigrao protiv Belgije, i na kraju se ispostavilo da mu je to zadnja tekma u dresu reprezentacije, jbg.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la Moggi » 23 mar 2018, 23:39

robert zaprijetio ko nabije na dzeku nek se ne nada pozivu u maju
Zarathustra

Avatar
Brcanskamalta
Postovi: 2239
Pridružen/a: 01 mar 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la Brcanskamalta » 23 mar 2018, 23:40

Ljudi gdje je bio prenos da mogu vratiti da na miru pogledam utakmicu danas nisam bio u mogucnosti.....
"Ako doznaju Bošnjaci da neću sam samcat biti u ratu, hrabrije će vojevati." (pismo Papi Piju II 1462.)
Stjepan Tomasevic

"Od slavnijeh smo tebi Slava i od Bošnjaka mi poslani." ("Pavlimir", 1632.)
Junije Palmotic

Avatar
Miske01
Postovi: 1075
Pridružen/a: 07 jan 2018, 00:29
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la Miske01 » 23 mar 2018, 23:43

Brcanskamalta je napisao/la:Ljudi gdje je bio prenos da mogu vratiti da na miru pogledam utakmicu danas nisam bio u mogucnosti.....
Face
BHF

Avatar
Sheyi
Postovi: 12095
Pridružen/a: 10 jan 2009, 17:19
Lokacija: kraj puta
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la Sheyi » 24 mar 2018, 00:09

Ne možeš staviti stopera na beka i očekivati od istog da bude Evra. Ne bi moglo ići, jer se ipak radi o Samiru Memiseviću. :nene:

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 29 gostiju.