Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
Bazinga12345
Postovi: 4746
Pridružen/a: 17 jul 2017, 15:42
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la Bazinga12345 » 06 feb 2018, 14:13

Raonffa je napisao/la:Kae @Devils mrzim rasizam i sve crnce :lol: :D
:thumbup: :lol:
⭐ Velež Mostar ⭐

Zadnja klupa

Avatar
forgempp
Postovi: 6553
Pridružen/a: 07 jan 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la forgempp » 06 feb 2018, 15:31

Africke reprezentacije trče, mi ne "trčimo" i to je problem. Svaka spremnija reprezentacija iz Afrike bi nas zgazila.
Rafa Nadal!

EDIN DŽEKO!!!

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la Raonffa » 06 feb 2018, 15:45

forgempp je napisao/la:Africke reprezentacije trče, mi ne "trčimo" i to je problem. Svaka spremnija reprezentacija iz Afrike bi nas zgazila.
Vjeruj da ne bi, ili barem ne bi smjela (eto Nigerija jeste, zahvaljujući našim greškama), svaka europska reprezentacija koja učestvuje na SP-u bi trebala uzeti svaku afričku reprezentaciju i vjerujem da bi Europljani dobili 8 od 10 utakmica protiv afričke reprezentacije (nebitno koja konkretno reprezentacija, samo da oba "uzorka" nastupaju na Svjetskom prvenstvu).

Tehnika i taktika će uvijek dobiti suho trčanje, mada fazon je što sada imaš dosta afričkih reprezentacija gdje igraju i tehnički jaki igrači, baš eto Senegal koji ima Manea i Keitu na krilima koji su sve samo ne suhi trkači. Pored Manea i Keite, u napadu imaju Niassea (Evertona), Nianga (Torino), Sow (nekad igrao za Fener, sad je negdje drugo u Turskoj), Babacar (sad u januaru otišao iz Fiorentine u Sassuolo na posudbu), mislim da je i Demba Ba senegalski reprezentativac. Uglavnom to je vrlo vrlo respektabilan napad.

Vezni red im komplet igra u Engleskoj (Premiership i Championship), Kouyate iz West Hama, Gueye iz Evertona i ostatak igrača iz Engleske, nisu nešto tehnički kompletni al' imaju dosta tehnike u napadu. I odbrana je tu vrlo jaka, pogotovo stoperi, Koulibaly iz Napolija, Mbodji iz Anderlechta, Sane iz Hannovera.

Uglavnom, daleko je to od samo trkačke reprezentacije, al' opet ponavljam nedostatak taktičke discipline će ih u većini slučajeva koštati protiv neke europske reprezentacije, iako po imenima igrača nisu ništa slabiji od barem 50% europskih selekcija koje će igrati na Svjetskom prvenstvu.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
DevilsAdvocate
Postovi: 1569
Pridružen/a: 28 jan 2015, 17:31
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la DevilsAdvocate » 06 feb 2018, 16:00

Bazinga12345 je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Kae @Devils mrzim rasizam i sve crnce :lol: :D
:thumbup: :lol:

Nije istina, svi ljudi su isti bez obzira jesul crni,zuti il normalni :zviz:
'I was young, I was survivin' the times. Waitin' for my moment, I was destined to shine..'

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la Raonffa » 06 feb 2018, 16:02

Ispravno razmišljanje :kafa:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6425
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la JavierBosnia » 06 feb 2018, 17:15

forgempp je napisao/la:Africke reprezentacije trče, mi ne "trčimo" i to je problem. Svaka spremnija reprezentacija iz Afrike bi nas zgazila.
Treba im dovesti Lulica da im pokaze sta je trcanje
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Avatar
FliX
Postovi: 4706
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la FliX » 07 feb 2018, 11:47

JavierBosnia je napisao/la:
forgempp je napisao/la:Africke reprezentacije trče, mi ne "trčimo" i to je problem. Svaka spremnija reprezentacija iz Afrike bi nas zgazila.
Treba im dovesti Lulica da im pokaze sta je trcanje
I Pjanica :D ... korak dukat..

Avatar
KrajisnikBosnjak
Postovi: 3564
Pridružen/a: 28 okt 2016, 19:59
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la KrajisnikBosnjak » 07 feb 2018, 22:44

Ova reprezentacija Bugarske je sve osim dobre reprezentacije. Kontam da protiv njih nećemo imati ama baš nikakvih problema, a sa Senegalom idemo na pobjedu, iako će teško biti! Ugl. prijateljske utakmice su u pitanju, ništa prevažno.
⚜ Simpatizer reprezentacija BiH i FK Sarajevo 🔴⚪

Avatar
FliX
Postovi: 4706
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la FliX » 08 feb 2018, 01:23

KrajisnikBosnjak je napisao/la:Ova reprezentacija Bugarske je sve osim dobre reprezentacije. Kontam da protiv njih nećemo imati ama baš nikakvih problema, a sa Senegalom idemo na pobjedu, iako će teško biti! Ugl. prijateljske utakmice su u pitanju, ništa prevažno.
Na iducoj Fifinoj listi, Bugarska ce biti ispred nas, a Senegal je to vec odavno!
Uglavnom mogli bi dobro napredovat ako ostvarimo dobre rezultate.

Avatar
Sveti
Postovi: 10195
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la Sveti » 08 feb 2018, 11:29

soko je napisao/la:Prvih 11, ova formaciju po mom misljenju. Dzeko i Pjanic na pozicijama kao u klubu i po tome graditi tim.
Vratiti Lulica pod svaku cijenu.
---------------Dzeko-----------------
Dulja--------Deni-----------Visca
--------Lulic--------Pjanic---------
Seo----Zuka---Ermin---Vranjes
Beg na golu

I onda, zavisi od igranja i forme
--------------Hodzic----------------
Izet--------Milicevic---Stevanovic
-------Besic--------Pricic/Cimi------
Nastic--Jozo---Memis-----××××
Seha na gol

Ove iz U21 ne dirati jer momci igraju vazne utakmice i imaju sansu da idu na EP. Jedino taj drugi desni bek. Nek proba Besica tu. Mozda Todorovica al on treba U21 pogotovo ako Memija i Civic imaju povrede.
Gojak, Menalo i Amir H takodjer trebaju U21. Vaznije je ovo jer momci mogu daleko dogurati
Odlicna prva postava. Kad skontam koliko bi lulic svojom trkom vise donio na cm nego sto je godinama truhnuo na krilnom napadacu.

Deni je takodje pun pogodak
naprijed rejal

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6425
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la JavierBosnia » 08 feb 2018, 11:59

Ma Bugari nemaju tim neki uopste, neke pojedince, ali imaju dosta dobre rezultate, negdje se pokazu na dobrom nivou, a negdje na amaterskom pa cmeo vidjeti
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Tristan10
Postovi: 5183
Pridružen/a: 14 jan 2018, 17:58
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la Tristan10 » 08 feb 2018, 12:21

Mislim da se treba pokusati sa Marinom Galicem iz Zrinjskog na desnom beku i Irfanom Jasaraevicem na lijevom beku sto je igrao za Krupu a sad je u Dalkurd FF iz Svedske. Galic ima 22 godine, i meni ima karakteristike modernog desnog beka, uz to godine da moze dalje da napreduje. Isti je i slucaj sa Jasarevicem. Dobili bi alternativu za Vranjesa (desni bek), i Kolasinca (lijevi bek). I nije mi jasno da se jedan Bekic zove na tim test utakmicama a ne Jasarevic, tako isto je Galic trebao dobiti poziv za Amerikuj turneju, posto ga ja smatram boljim bekom od Todorovica. Todorovic mi je vise kao krilo nego bek. Uz ove treba se uputiti poziv Burnicu. Momak ima godine i vec sad neko iskustvo sto nam moze valjati u buducnosti.

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la dubrovnik » 08 feb 2018, 14:40

Tristan10 je napisao/la:Mislim da se treba pokusati sa Marinom Galicem iz Zrinjskog na desnom beku i Irfanom Jasaraevicem na lijevom beku sto je igrao za Krupu a sad je u Dalkurd FF iz Svedske. Galic ima 22 godine, i meni ima karakteristike modernog desnog beka, uz to godine da moze dalje da napreduje. Isti je i slucaj sa Jasarevicem. Dobili bi alternativu za Vranjesa (desni bek), i Kolasinca (lijevi bek). I nije mi jasno da se jedan Bekic zove na tim test utakmicama a ne Jasarevic, tako isto je Galic trebao dobiti poziv za Amerikuj turneju, posto ga ja smatram boljim bekom od Todorovica. Todorovic mi je vise kao krilo nego bek. Uz ove treba se uputiti poziv Burnicu. Momak ima godine i vec sad neko iskustvo sto nam moze valjati u buducnosti.
Zasto bi ti dao prednost momku iz ovog Svedskog(nikad cuo) tima u odnosu na Nastica koji je ozbiljan lijevi bek I igra u dobrom Belgijskom klubu?
Ne postoji argument koji je na Jasarevicevoj strani.

Avatar
Bazinga12345
Postovi: 4746
Pridružen/a: 17 jul 2017, 15:42
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la Bazinga12345 » 08 feb 2018, 15:02

dubrovnik je napisao/la: Zasto bi ti dao prednost momku iz ovog Svedskog(nikad cuo) tima u odnosu na Nastica koji je ozbiljan lijevi bek I igra u dobrom Belgijskom klubu?
Ne postoji argument koji je na Jasarevicevoj strani.
Ne mislim ni ja da ćemo rješenje za rezervnog lijevog beka pronaći u Dalkurdu, ali nije ni Nastić uvjerljiv ove sezone. Vrlo rijetko je bio u prvih 11.
⭐ Velež Mostar ⭐

Zadnja klupa

Tristan10
Postovi: 5183
Pridružen/a: 14 jan 2018, 17:58
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la Tristan10 » 08 feb 2018, 15:14

Bazinga12345 je napisao/la:
dubrovnik je napisao/la: Zasto bi ti dao prednost momku iz ovog Svedskog(nikad cuo) tima u odnosu na Nastica koji je ozbiljan lijevi bek I igra u dobrom Belgijskom klubu?
Ne postoji argument koji je na Jasarevicevoj strani.
Ne mislim ni ja da ćemo rješenje za rezervnog lijevog beka pronaći u Dalkurdu, ali nije ni Nastić uvjerljiv ove sezone. Vrlo rijetko je bio u prvih 11.
Nemam nista protiv ni da se pokusa Nastic. Sto je jedan Irfan Jasarevic zavrsio u timu kao Dalkurd je dobro pitanje. Momak nije igrao ni u mladim selekcijama i igrao za klub u ligi koji je totalno nepoznat. To su glavni razlozi, i isto govori kakvi amateri rade u mladim selekcijama i generalno oko reprezetnacije. Takodje ni Galic isto nije, ali jeste potencijal. Jedan Bekic se bezveze zove na ovu Americku turneju, da valja napravio bi transfer poslije Kirin Kupa. Ako se iskljucivo gleda na kvalitet onda jedan Jasarevic ima potencijal. Mislim da je dobar kao back up zato sto je prodoran i fizicki spreman igrac. Nastic igra u boljem klubu i ligi. Ali isto tako mislim da neki igraci iz domace lige imaju potencijala za stepenicu vise. Npr kad bi napravio jedan tim iz domace lige i izabrao najbolje igrace na tim pozicijama igrao bi sigurno EL. Mozda i vise. Samo sto ni jedan klub nije blizu tog kvaliteta sam da to ostvari, i onda sve pada u vodu, ali na odredjenim pozicijama u nekim klubovima moze se naci kvalitet. Tim razmisljanjem se vodim.

Tristan10
Postovi: 5183
Pridružen/a: 14 jan 2018, 17:58
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la Tristan10 » 08 feb 2018, 15:49

Ono sto hocu da kazem, kad bi napravio jedan tim od najboljih igraca iz PL, sigurno bi igrao EL, nekad bi i LP ako bi imali srece u izvlacenju i dobili lakse protivnike. Ekipa bi bila slicnog kvaliteta kao Rosenborg, Malme, Kopenhagen koji igraju redovno LP ili npr Qarabag. U toj ekipi iz domace lige bi Jasarevic bio na lijevom beku kad bi se pitali ljudi koji prate domacu ligu. I on bi sigurno moga u tim okolnosti napraviti transfer u poznatiji klub. Nazalost niti jedan klub u domacoj ligi nije blizu da ima tu dominaciji i sve pada u vodu. Zato je Jasarevic zavrsio tu gdje jeste sad za sad, ali ima potencijal jer je isti igrac.

Avatar
Sheyi
Postovi: 12156
Pridružen/a: 10 jan 2009, 17:19
Lokacija: kraj puta
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la Sheyi » 08 feb 2018, 15:51

Ovaj portal bih.ba svako malo izbaci članak o Deniju Milošević, spominjući ga kao idealno rješenje za desetku. Možda on to i jeste, ali ipak turska liga...

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la Vucevich » 08 feb 2018, 15:57

Momak sa 22 god ne dominira u Turskoj ligi... mislim, sigurno vrijedi da ga pozivamo u reprezentaciju ali da li je novi Misimovic - nije.

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la Moggi » 08 feb 2018, 16:03

nastic mora da mijenja drzavljanstvo, kada to uradi bio bi prva rezerva sigurno, do tada ja ne vidim nikog sem pavlovica iz crotone da bude ok zamjena kolasincu
Zarathustra

Avatar
DevilsAdvocate
Postovi: 1569
Pridružen/a: 28 jan 2015, 17:31
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la DevilsAdvocate » 08 feb 2018, 16:25

Vucevich je napisao/la:Momak sa 22 god ne dominira u Turskoj ligi... mislim, sigurno vrijedi da ga pozivamo u reprezentaciju ali da li je novi Misimovic - nije.
U Turskoj ligi je i Visca dominantan i jedna od najboljih igraca barem statisticki pa smo vidli sta je u reprezentaciji u poredjenju sa skautom Hajrovicem, Bajic bio medju najboljim strijelcima pa smo vidli koliko je cijenjen u Udineseu, turska liga je precjenjena i Deni je samo prosjecan igrac u prosjecnom klubu prosjecne lige i cak dok je igrao na za nasu mladu repku bio je prosjecan igrac. Cavar i Gojak su za njega licno Miralem Pjanic i ne treba ovakav igrac kojeg mediji guraju toliko ofirno skoro kao Osima za selektora, da im uzima mjesto.
'I was young, I was survivin' the times. Waitin' for my moment, I was destined to shine..'

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Brazzzoo123, Imajednabrigada, RosicVildan i 33 gosta.