Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la Moggi » 05 feb 2018, 21:27

umjesto djumica memisevic, i milicevic, ako kapic i grahovac budu dobri takodjer, graha prelazi valjda u rijeku, onda krunic i pavlovic, i vrsajevic ako vec nemamo nista bolje na RB makar igra standardno
Zarathustra

Avatar
forgempp
Postovi: 6550
Pridružen/a: 07 jan 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la forgempp » 05 feb 2018, 21:28

Prcic da, znao sam da cu nekoga zaboraviti, zato sam i napisao. Burnic ne vjerujem da je za A tima iskreno ali eto.
Rafa Nadal!

EDIN DŽEKO!!!

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6423
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la JavierBosnia » 05 feb 2018, 22:38

forgempp je napisao/la:Prcic da, znao sam da cu nekoga zaboraviti, zato sam i napisao. Burnic ne vjerujem da je za A tima iskreno ali eto.
Burnic ima tek 19 godina, i evo 8 nastupa za stuttgart, decko mora dobiti poziv cim prije. Mi cekamo da igrac napravi neki strasan transfer, da se probije i napravi pravi uspjeh i da mi ga pokupimo i tad trazimo korist neku, tad ce kasno biti.

Decko mora poziv dobiti, Vrancic isto. Bolje nego da gledamo Hadzice, Jajale, povratke Salihovica i slicno.
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24506
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la Goalgetter » 05 feb 2018, 22:48

Steta sto nece biti U21-reprezentativaca, definitivno su mogli neki zaigrati.

Burnica mislim da treba dovesti pod nasu zastavu, ali ne vjerujem da bi u trenutku bio neka pomoc i upgrade, jer ne igra nesto pretjerano dobro. Prvo sto sumnjam da ce ga Stuttgart otkupiti, a drugo, pitaj boga gdje ce sjedece godine na posudbu, ako mu BVB ne dadne sansu. Ali pored svega toga, mislim da je potencijal tu i da treba izganjati papirologiju. Polivalentan igrac, i skolovan. Ako bude solidan Bundesligaski igrac kao sto je to nekad Mujdza bio, za nas i vise nego dovoljno.
Na kraju krajeva, nema sanse da zaigra za Njemacku i ne znam sta se vise ceka, kao da on tu donosi neku odluku, i bira izmedju BiH i Njemacke, budimo realni.

Sto se tice spiska, nista spektakularno ne ocekujem, znamo vec imena koja su u opticaju manje/vise. Ocekujem povratak Prcica, ali ni on do sada u reprezentaciji nije pokazao skoro pa nista, stoga i ne ocekujem puno od njega, ali on je po stilu igre jedini koji poslije Pjanica i Medunjanina dolazi kao njihova zamjena u obzir, stoga ga jos treba forsirati.
Zadnja izmjena: Goalgetter, dana/u 05 feb 2018, 22:50, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
forgempp
Postovi: 6550
Pridružen/a: 07 jan 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la forgempp » 05 feb 2018, 22:49

Dobit ce on poziv kad tad, to je neupitno. Samo ne znam sto forsiras Vrancica, igra u Norwichu, sace 29 godina i to kako kad igra, nekad 90, nekad 30, nekad 20...
Imas ispred Pjanu, Cimirota, Besica, Medunjanina, pa cak bi prije i veterana Salihovica zvao iz HSV-a...
Rafa Nadal!

EDIN DŽEKO!!!

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la Raonffa » 05 feb 2018, 22:57

Vrančiću je mana što je 'dizelaš' kao i većina naših veznjaka, al' čisti onaj tehničar bez puno trke, znam dok sam ga gledao u Bundesligi.

S druge strane, ima poprilično dobar odigran broj utakmica za Norwich ove sezone, a opet ne vjerujem da neko ko nije motorički jak može nositi vezni red nekog engleskog tima, pa makar to bio tim u Championshipu. Da li su ga Englezi malo unaprijedili (mada star je on za neki napredak) ili su svi u ekipi Norwicha drvosječe pa Mario kao tehničar često igra (što je isto moguće) zaista ne znam, nisam ga pratio u Norwichu ove sezone nikako.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

soko
Postovi: 3744
Pridružen/a: 21 jan 2009, 15:34
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la soko » 05 feb 2018, 23:03

Prvih 11, ova formaciju po mom misljenju. Dzeko i Pjanic na pozicijama kao u klubu i po tome graditi tim.
Vratiti Lulica pod svaku cijenu.
---------------Dzeko-----------------
Dulja--------Deni-----------Visca
--------Lulic--------Pjanic---------
Seo----Zuka---Ermin---Vranjes
Beg na golu

I onda, zavisi od igranja i forme
--------------Hodzic----------------
Izet--------Milicevic---Stevanovic
-------Besic--------Pricic/Cimi------
Nastic--Jozo---Memis-----××××
Seha na gol

Ove iz U21 ne dirati jer momci igraju vazne utakmice i imaju sansu da idu na EP. Jedino taj drugi desni bek. Nek proba Besica tu. Mozda Todorovica al on treba U21 pogotovo ako Memija i Civic imaju povrede.
Gojak, Menalo i Amir H takodjer trebaju U21. Vaznije je ovo jer momci mogu daleko dogurati

Avatar
Vucevich
Postovi: 11248
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la Vucevich » 05 feb 2018, 23:11

Mnogo ce vise pomoci U21 igracima da budu sa Vinkom (kojeg ne cjenimo dovoljno sa obzirom sta radi za nas domaci fudbal) i da se plasiraju eventualno na prvenstvo nego da igraju 5 minuta u prijateljskoj nekoj

Avatar
Barbarossa
Postovi: 4658
Pridružen/a: 06 jan 2018, 18:56
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la Barbarossa » 05 feb 2018, 23:14

S nestrpljenjem čekam duele Vranješa i Sadio Manea
Svugdje u svijetu droga stvara zavisnost , samo na Kosovu nezavisnost.

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la Moggi » 05 feb 2018, 23:26

Barbarossa je napisao/la:S nestrpljenjem čekam duele Vranješa i Sadio Manea
bolje nego bicakcica sa istim, sto se moglo vidjeti u duelu liverpul-hofenhajm
Zarathustra

Avatar
AndreWilliams
Postovi: 591
Pridružen/a: 22 avg 2014, 13:33
Lokacija: Guinea-Bissau
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la AndreWilliams » 06 feb 2018, 02:39

Trenutnih 11:
--------------------------Begovic------------------------------

Vranjes-------Bico--------------------Zuka----------------Seo

----------------------Besic (Cimi)------------------------------

-----------Pjanic--------------------------Lulic-------------------

Hajrovic--------------------------------------------Visca

----------------------Dzeko--------------------------------------

Tristan10
Postovi: 5183
Pridružen/a: 14 jan 2018, 17:58
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la Tristan10 » 06 feb 2018, 11:27

forgempp je napisao/la:Znaci klasicno 23 igrača dobijaju poziv što se tiče oficijelnih mečeva.
Trebam pomoć oko toga, odnosno dajte vaše mišljenje.
1.Begovic (Golman)
2.Sehic (Golman)
3.Piric (Golman)
4.Bicakcic (Odbrana)
5.Zukanovic (Odbrana)
6.Kolasinac (Odbrana)
7.Vranjes (Odbrana)
8.Djumic (Odbrana)
9.Simunovic (Odbrana)
10.Sunjic(Odbrana)
11.Pjanic (Vezni)
12.Cimirot (Vezni)
13.Besic (Vezni)
14.Lulic (Vezni)
15.Medunjanin (Vezni)
16.Visca (Napad)
17.Duljevic (Napad)
18.Hajrovic (Napad)
19.Kodro (Napad)
20.Bajic (Napad)
21.Dzeko(Napad)
22.Salihovic (Vezni-možda, još se nije oprostio)
23. A. Hodzic(Napad).

Hajde dopune, ispravke, predloške. Znam da se Lula oprostio, ali on je igrač koji igra u velikom timu i dalje i to redovno.
Da se ja pitam, uputio bih pozive:
Jasarevic
Galic
Kovacevic, Memisevic ili Graovac.
Burnic
Milosevic
Prcic

Koje nebi zvao:
Djumic
Sunjic
Medunjanin
Kodro
Bajic
Salihovic

Moze se diskutovati Hodzic ili Mesanovic i to je relevantna diskusija. Ako Burnic nemoze, onda uputiti poziv Salihovicu ili Saricu jer neznam koga imamo na DM osim Besica. Volio bih viditi Galica iz Zrinjskog na desnom beku jer je Vranjes smijesan na toj poziciji u reprezentaciji, a isto tako i ono sto sam vidio u klubu. Volio bi isto viditi Jasarevica na lijevom beku kao alternativa za Kolasinca. I isto bih volio da vidim sta nam imaju ponuditi Kovacevic, Memisevic, Graovac. Najradije bih volio da ima vise prijateljskih utakmica pa da vidimo i sve njih sta nam mogu ponuditi. Npr Graovac je meni odlicno odigrao protiv Meksika, pa bi zato volio da vidim isto Kovacevica i Memisevica, jer sad imamo izuzetno spore igrace u odbrani. Isto bi extra bilo kad bi Prosinecki sa svojim timom mogao naci jednom bas kvalitetnog i modernog DM igraca.
Zadnja izmjena: Tristan10, dana/u 06 feb 2018, 13:13, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la Raonffa » 06 feb 2018, 11:43

Moggi je napisao/la:
Barbarossa je napisao/la:S nestrpljenjem čekam duele Vranješa i Sadio Manea
bolje nego bicakcica sa istim, sto se moglo vidjeti u duelu liverpul-hofenhajm
Mane će napraviti 'budalom' i puno bolje igrače od njih dvojice, svakako da Manea i slične ne možeš braniti individualno 1vs1, to mora biti neka vrsta zonske odbrane, pogotovo zato što konkretno Mane ima veliki radijus kretanja.

Baš se radujem prijateljskoj protiv Senegala, imaju trkački odlične igrače i sigurno će nam biti dobra provjera, po meni su u ovom trenutku vjerovatno i najbolja afrička reprezentacija.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Barbarossa
Postovi: 4658
Pridružen/a: 06 jan 2018, 18:56
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la Barbarossa » 06 feb 2018, 11:45

Najbolja Afrička i probably najdalje će otići na Sp od svih afro reprezentacija
Svugdje u svijetu droga stvara zavisnost , samo na Kosovu nezavisnost.

Avatar
DevilsAdvocate
Postovi: 1569
Pridružen/a: 28 jan 2015, 17:31
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la DevilsAdvocate » 06 feb 2018, 12:13

Bugarska je po meni dosta slicnija balkanskim reprezentacijama i skloni su precjenjivanju, misle da znaju igrat i onda fasuju po nosu, tu ocekujem minimalno 2 razlike jer ce oni ic na pobjedu nece gusit igru..

Senegal je kao macak u vreci ne znas protiv cega ces se borit, poznato je da Afričke reprezentacije imaju problema sa disciplinom u igri i previse se oslanjaju na individualnu igru, atmoafera u ekipi je uvijek upitna tako da očekujem od njih forsiranje Manea i Keite, u sredi nemaju kreativnih igraca i to im je mana, ukoliko pametno udjemo u igru mozemo veoma lako do pobjede samo ako zatvorimo njihova dva glavna igrača, ostatak ekipe ce vjerovatno igrati izgubljeno, ne zelim bit rasista ali njihovi igraci nisu bas cjenjeni po svojoj inteligenciji kao i vecina drugih tamnoputih igraca i uopste ih ne respektujem pretezno zbog historije crnih reprezentacija, Nigeriju bi recimo pregazili ko plitak potok samo da nismo imali ublehu Papeta koji igra bez lijevog beka i ekipu ne pripremi na klimatske uslove u Brazilu..

Jos da dodam da je Senegalu selektor crnac sto vam dovoljno govori o mogucim taktickim postavkama na nivou njemacke 5. lige, u prilog im ne ide i to sto su ocajno odigrali zadnji africki kup nacija kao apsoulutni favoriti, defitivno ocekujem nasu pobjedu ovde ako budemo u najjacem sastavu..
'I was young, I was survivin' the times. Waitin' for my moment, I was destined to shine..'

Avatar
Vucevich
Postovi: 11248
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la Vucevich » 06 feb 2018, 12:21

:crazy:

I selektor Nigerije je bio Nigerijanac Keshi pa nam je ogadio fudbal :kafa:

Avatar
DevilsAdvocate
Postovi: 1569
Pridružen/a: 28 jan 2015, 17:31
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la DevilsAdvocate » 06 feb 2018, 12:23

Vucevich je napisao/la::crazy:

I selektor Nigerije je bio Nigerijanac Keshi pa nam je ogadio fudbal :kafa:
Ne, nama je Pape ogadio fudbal :kafa:
'I was young, I was survivin' the times. Waitin' for my moment, I was destined to shine..'

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la dubrovnik » 06 feb 2018, 13:42

---------------------------------------------Begovic(Sehic)------------------------------------------
Vranjes(???????)------Bicakcic(Memisevic)--Zukanovic(Simunovic)------Kolasinac(NASTIC)
Visca(Hajrovic)------Pjanic(Prcic)--------Besic(Cimirot,BURNIC)--------Duljevic(Milicevic)
--------------------------------------------Milosevic(Krunic)----------------------------------------
------------------------------------Dzeko(Hodzic, Bajic)-------------------------------------------

Ove igrace bih pozvao na naredni set prijateljskih utakmica. Vodio sam se pretpostavkom(nadam se krivom) da Lulic ne pristane na povratak I da ovi momci iz U21 nece biti na raspolaganju za naredne 2 utakmice. Vise od svega bih volio vidjeti Gojaka kako ce funkcionirati iza Edina ali je on nenadoknadiv gubitak u mladoj reprezentaciji. Iz te ekipe se moze I mora u buducnosti zvati odredjeni broj igraca u seniore. Gojak, Hadziahmetovic, Serbedzic, Cavar, Menalo, Jukic, Demirovic, Loncar.

Avatar
Rimes87
Postovi: 2004
Pridružen/a: 19 mar 2013, 01:30
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la Rimes87 » 06 feb 2018, 14:02

DevilsAdvocate je napisao/la:Bugarska je po meni dosta slicnija balkanskim reprezentacijama i skloni su precjenjivanju, misle da znaju igrat i onda fasuju po nosu, tu ocekujem minimalno 2 razlike jer ce oni ic na pobjedu nece gusit igru..

Senegal je kao macak u vreci ne znas protiv cega ces se borit, poznato je da Afričke reprezentacije imaju problema sa disciplinom u igri i previse se oslanjaju na individualnu igru, atmoafera u ekipi je uvijek upitna tako da očekujem od njih forsiranje Manea i Keite, u sredi nemaju kreativnih igraca i to im je mana, ukoliko pametno udjemo u igru mozemo veoma lako do pobjede samo ako zatvorimo njihova dva glavna igrača, ostatak ekipe ce vjerovatno igrati izgubljeno, ne zelim bit rasista ali njihovi igraci nisu bas cjenjeni po svojoj inteligenciji kao i vecina drugih tamnoputih igraca i uopste ih ne respektujem pretezno zbog historije crnih reprezentacija, Nigeriju bi recimo pregazili ko plitak potok samo da nismo imali ublehu Papeta koji igra bez lijevog beka i ekipu ne pripremi na klimatske uslove u Brazilu..

Jos da dodam da je Senegalu selektor crnac sto vam dovoljno govori o mogucim taktickim postavkama na nivou njemacke 5. lige, u prilog im ne ide i to sto su ocajno odigrali zadnji africki kup nacija kao apsoulutni favoriti, defitivno ocekujem nasu pobjedu ovde ako budemo u najjacem sastavu..
Ovaj post je bilo veoma gadno citati. Ne mozes reci da ne zelis biti rasista i onda napisati post napakovan rasizmom do vrha.
He Came To Us From Bosnia,
Papac Papac,
The Best Left Back In Scotland Sing,
Papac Papac,
He Doesnt Score A Lot Of Goals But When He Does You'll Hear Us Roar,
Sasa Papac Rangers Number Five!

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Bugarska - BiH / Senegal - BiH 23/27.03.2018.

Post Postao/la Raonffa » 06 feb 2018, 14:11

Kae @Devils mrzim rasizam i sve crnce :lol: :D
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: 19vendetta87, Muumii i 89 gostiju.