Sjeverna Irska - BiH & BiH - Austrija 8/11.9.

Moderatori/ce: _dreamer_,TaRgEt_,ribery,Monolog,harden,insider,TaRgEt_,ribery,Monolog,harden,insider,_dreamer_

Zagor
Kontakt:

Re: Sjeverna Irska - BiH & BiH - Austrija 8/11.9.

Post Postao/la Zagor » 09 sep 2018, 02:04

"Dobar dan, mi smo FK Sarajevo, izvolite se branit"

"OOOooOOO Šta se desilo, pa te ludo volim Saraj"vo
AAAaaaAAA Niko nikada neće znati šta se dešava""""

kompleks zvani *Sarajevo*

jasta
Kontakt:

Post Postao/la jasta » 09 sep 2018, 02:07

Vezni red nam je doslovno ubijen. Taktički izgubljen meč, totalno. Individualni kvalitet u oba pravca presudio. Džeko naprijed, Zuka i Toni nazad, uz odlicnog Šehića. Izmjene samo da se nešto mjenja, red je. Bekovi kriza. Bešić zavaljen, Čivić i porvrijeđen i van svih formi i neiskusan. Daleko od toga da ga treba prekrižit. Sarić šta god i kako god, danas prelomi utakmicu. Uporan i borben, dovoljno smiren. Vjerovatno ovaj trojac u vezi nije najsretnije riješenje. Duljević kao Hajrović igrač poteza. Ne bi bilo loše da je i Izet tu oko tima.

rope11
Kontakt:

Post Postao/la rope11 » 09 sep 2018, 02:12

Danas sam slično pričao i opet ponavljam, ma ko smo bolan mi pa da očekujemo da nadigramo Irsku i lagano ih dobijemo?

Jest, bilo je loše, vjerovatno jedna od gorih naših utakmica otkako pratim reprezentaciju i generalno se može bolje, ali nismo mi bolan ništa igrački bolji od njih. Onaj mrtvi prosjek, da nema Pjanića i Džeke bili bi na još nižem nivou jer neki prosječan poznavaoc fudbala ne bi ni znao nabrojati ostalih 9 igrača koji su danas igrali. Plus na sve to, bili smo desetkovani povredama. I opet nekako uzmemo 3 boda i to na njihovom terenu što ni puno boljim reprezentacijama nije uspjevalo.

Mi sebe stvarno precjenjujemo. Nismo loši, nismo nivo Farskih otoka, Kazahstana ni Moldavije, ali nismo baš toliko ni igrački jaki da očekuješ da razbiješ irce u Belfastu, iste one sj. irce koji su izborili EP pretprošle godine i došli čini mi se do šesnaestine finala gdje ih je za dlaku dobio Vels.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.

FORZA MILAN !

jasta
Kontakt:

Post Postao/la jasta » 09 sep 2018, 02:21

rope11 je napisao/la:Danas sam slično pričao i opet ponavljam, ma ko smo bolan mi pa da očekujemo da nadigramo Irsku i lagano ih dobijemo?

Jest, bilo je loše, vjerovatno jedna od gorih naših utakmica otkako pratim reprezentaciju i generalno se može bolje, ali nismo mi bolan ništa igrački bolji od njih. Onaj mrtvi prosjek, da nema Pjanića i Džeke bili bi na još nižem nivou jer neki prosječan poznavaoc fudbala ne bi ni znao nabrojati ostalih 9 igrača koji su danas igrali. Plus na sve to, bili smo desetkovani povredama. I opet nekako uzmemo 3 boda i to na njihovom terenu što ni puno boljim reprezentacijama nije uspjevalo.

Mi sebe stvarno precjenjujemo. Nismo loši, nismo nivo Farskih otoka, Kazahstana ni Moldavije, ali nismo baš toliko ni igrački jaki da očekuješ da razbiješ irce u Belfastu, iste one sj. irce koji su izborili EP pretprošle godine i došli čini mi se do šesnaestine finala gdje ih je za dlaku dobio Vels.

Ali isto tako ne očekujemo i da nas razmontiraju ljudi. S. Irska je nezgodna i tvrda ekipa to se znalo. Ipak barem za klasu lošiji tim od R. Irske koja nam je isto očitala lekciju. Nije se očekivala ovolika dominacija i to je sve.

Dado
Kontakt:

Post Postao/la Dado » 09 sep 2018, 02:24

Siguran sam da se niko ovdje ne zali na rezultat i nevjerujem da je iko ocekivao da cemo razbiti sj. Irce. Ucesnici EP i vise rangirani od nas trenutno na Fifa rankingu vjerujem da bi mogli biti zadovoljni i nerjesenim ishodom.

Nije cak previse ni bitno kako smo dosli do pobjede ali ono sto sviju treba da zabrine je da sa ovakvom igrom u narednim utakmicama cemo debelo polomiti zube.

Nafaka nije vjecna.

leorey
Kontakt:

Post Postao/la leorey » 09 sep 2018, 02:54

Nemamo bekove a ni sredinu. Svaka ozbiljnija ekipa ce nas rasut.
27.10.2020

rope11
Kontakt:

Post Postao/la rope11 » 09 sep 2018, 03:01

Pa nisu nas razmontirali, uzeli smo 3 boda :mrgreen:

Kad te recimo razmontira Izrael i uzme 3 boda, e to je strašno... ovako nije toliko kad si ti taj koji ide kući sa pobjedom. :mrgreen:

Ono jučer stvarno jest loše izgledalo, ali kad uzmeš u obzir protivnika koji je u sličnom rangu kao ti, gostujući teren, previše povreda i gušenje određenih igrača na pogrešnim stranama jer nismo imali izbora, onda se može doći do zaključka da to ni nije bilo tako loše i alarmantno. Tri boda u džep i ćao, idemo dalje.

To što dosta ljudi smatra da smo mi neki bitan faktor u fudbalu i da smo trebali ubiti irce kao da smo igrali protiv reprezentacije Džibutija, to je neka druga stvar.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.

FORZA MILAN !

Derdiyok
Kontakt:

Post Postao/la Derdiyok » 09 sep 2018, 03:18

Najbitnije je to da smo odnijeli pun plijen, medjutim brine me ova statistika. Ne pamtim u svom životu da se ovako nesta desilo. ( osim one situacije kad je Granada dobila Real 1-0 bez ijednog suta, Cristiano dao autogo ).

Jednostavno se nisam tome nadao ( nije niko ) da ce nas ovi Irci tako "ubiti" bez obzira sto smo imali izostanke. Sutevi, korneri, dodavanja...

Nadam se da nam se ovo nece ponoviti. Jbg, koliko smo i mi puta imali pehova u raznim utakmicama dobro nam se ista vratilo.
® GONGASHI POWERHOUSE ®

harden
Moderator
Kontakt:

Post Postao/la harden » 09 sep 2018, 03:28

Donnie Darko je napisao/la:mnogo ljudi je spomenulo simeonea danas

onima koji su bili ozbiljni, a nadam se da ih nema, preporučio bih vam da pogledate utakmicu atletica nekad

Atleticu ovoliko prilika ne stvore u citavoj sezoni koliko su ovi nama danas. :rol:
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

TeamHandBall
Kontakt:

Post Postao/la TeamHandBall » 09 sep 2018, 04:47

:bih: Jebote po ovom forumu imamo vise strucnjaka fudbalskih(koji gledaju utakmicu pored malih ekrana I kompjutera I veoma dobro poznaju fudbal) nego fudbalera I trenera reprezentacije (koji nemaju pojma o fudbalu).Stvarno cudno, cudnije I od igre reprezentacije koja istina nije blistala ali su pobijedili I osvojili tri velika boda.Ko god je igrao bilo kakav sport razumije sta znaci igrati oslabljen bez 3-4 igraca I koliko igracima znaci pobijediti sa takvim timom I jos u gostima.Jesu oni imali posjed,ali smo I mi imali jos 2-3 odlicne sanse.Zato Napred BOSNO do nove pobjede u utorak ….. :bih:

Miske01
Kontakt:

Post Postao/la Miske01 » 09 sep 2018, 05:48

Ljudi su imali dominaciju u igri, zbog cijele odbrane koja nam je falila i Besica u veznom redu, a to je PET IGRACA, dakle skoro 50% ekipe. U velikim šansama 3:3, mi smo iskoristili jednu vise i pobijedili. Aj cao, uzimamo i Austriju
BHF

babino
Kontakt:

Post Postao/la babino » 09 sep 2018, 07:44

TeamHandBall je napisao/la::bih: Jebote po ovom forumu imamo vise strucnjaka fudbalskih(koji gledaju utakmicu pored malih ekrana I kompjutera I veoma dobro poznaju fudbal) nego fudbalera I trenera reprezentacije (koji nemaju pojma o fudbalu).Stvarno cudno, cudnije I od igre reprezentacije koja istina nije blistala ali su pobijedili I osvojili tri velika boda.Ko god je igrao bilo kakav sport razumije sta znaci igrati oslabljen bez 3-4 igraca I koliko igracima znaci pobijediti sa takvim timom I jos u gostima.Jesu oni imali posjed,ali smo I mi imali jos 2-3 odlicne sanse.Zato Napred BOSNO do nove pobjede u utorak ….. :bih:

hajd ti 'strucnjak' idi komentarisi rukomet.

bordo_Sarajevo
Kontakt:

Post Postao/la bordo_Sarajevo » 09 sep 2018, 07:46

Slatka pobjeda!, ali ja se ne mogu sjetiti utakmice da jedan tim bukvalno dominra od pocetka do kraja utakmice i da fasuje onako :shock: ne znam dali je to bila neka strategija Robija jer je znao da ce oni napasti odmah, ali cijelu tekmu onako odigrati :shock:
Sjever pamti te, PULJICU VEDRANE !!

Bosna I Hercegovina repka svetinja, FK Sarajevo svetinja, KK Bosna, RK Bosna !!!!!!!

nisi sa topom, sto mislis da ces moc sad ?!..

Srebrenica-11-07-1995-never forget, never forgive !!

DenchiNL
Kontakt:

Post Postao/la DenchiNL » 09 sep 2018, 07:49

jedini razlog što smo brljali juče jeste dizanje lopte tj. dodavanja duga na Džeku i preskakanje igre, nismo držali loptu nego poklanjali ovima da nas siluju, ekipa koja ne zna igrat ništa osim Rush/kick te je navukla da igraš po njihovom tempu i divljem stilu igre prvih 20 minuta....čim smo je malo spustili i primirili loptu sjevnula je šansa Džeke pa onda asistencija za Duljevića....trebali smo držati loptu i dodavati se u nedogled, uspavati ih dodavanjem, vraćati lopte, držati posjed po svaku cijenu i praviti onakve prilike...Bešić na beku, troma i spora igra stopera, rovit lijevi bek, drugi golman, falilo nam je igrača pogotovo nazad koji se ne boje lopte....naše izmjene se nisu vidjele na terenu a to se ne smije desiti da uđe igrač svjež sa klupe i ne trudi se i ne vidi se, uklopi se u sivilo...višća se nije vidio ne godi mu ova strana, ili samo igra u turskoj...Šunjić skoro kriminalan, on i Zukanović su toliko spori igrači a Zuka je mrtav bio pred kraj tekme, 18 kornera smo poklonili, gdje u mlađoj repci se bore stoperi da ne daju korner, pa prime loptu grade se okreću, a sinoć su seniori poklanjali i namjerno nabijali u korner, ekipa je visila u našem 16ercu predugo svaki put i generalno smo se puno prepali ovih i bili iza lopte dosta, ovo je ekipa za kantanje, samo nama ne leže ovi rastrčani,, svi za jednog furke...i tako su ga jedino iz kornera i mogli dat ove krampe irske...3 godine smo još mogli igrat ne bi ga iz igre dali....

mislim da će bit lakše sa austrijom igrat
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

coelho41
Kontakt:

Post Postao/la coelho41 » 09 sep 2018, 07:58

Yebo bas statistika Irske, bolje da se bave atletikom nego fudbalom. 18 kornera, a 0 iskorištenih. Imali su 8 šuteva u okvir gola, a mi imali 3 + stativu Duljevića, strašno.
This is Hansi Flick's world and we're just living in it.

bordo_Sarajevo
Kontakt:

Post Postao/la bordo_Sarajevo » 09 sep 2018, 08:04

Pa dali su gol iz 17. kornera :rol: :facepalm:
Sjever pamti te, PULJICU VEDRANE !!

Bosna I Hercegovina repka svetinja, FK Sarajevo svetinja, KK Bosna, RK Bosna !!!!!!!

nisi sa topom, sto mislis da ces moc sad ?!..

Srebrenica-11-07-1995-never forget, never forgive !!

DenchiNL
Kontakt:

Post Postao/la DenchiNL » 09 sep 2018, 08:07

bordo_Sarajevo je napisao/la:Pa dali su gol iz 17. kornera :rol: :facepalm:

i to ko? vjerovatno najmanji lik u komplet Irskoj, jer ga niko nije ni čuvo... :facepalm:
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

DenchiNL
Kontakt:

Post Postao/la DenchiNL » 09 sep 2018, 08:42

Raonffa je napisao/la:
Vucevich je napisao/la:moze li neko objasniti koja je bila svrha izmjene Pjanic -> Bajic

koja nam je uopste bila formacija u tom trenutku?

Ispade prije svega prinudna izmjena zbog te povrede Pjanića (koliko je ozbiljno btw zna li se?), Bešić se vratio u sredinu, Višća na beka, sve ok, al' ne kontam što izrotira Dulju i Bajića, obojicu ih gurnu na slabije pozicije, Dulju sa lijevog na desno krilo hajde to manje više, može on odigrati na oba krila, al' stvarno mi nije jasno zašto Bajić na lijevo krilo kada je momak napadač, a u omladinskim kategorijama je bio krilo i to isključivo desno krilo.

Mislim ovako sad kad vratim film hladne glave, ne možeš ti plaho ni srati na igru, kad skontaš da su na desnom beku igrali Bešić i Višća, na lijevom beku Zakarić, na lijevom krilu Bajić, dobro smo mi i izgledali koliko je to sve izrotirano bilo, ne ponovilo se :mrgreen:

bio kod Husrefa na predavanju :rol: :urnebes: :clap: nama sve logično :rol: :urnebes:

Vucevich je napisao/la:
Opcije na sredini terena trebaju biti: Besic, Pjanic, Prcic, Krunic, Loncar, Gojak, Catakovic.

Cimirot i Saric nisu potrebni.

Budalaštine, kad imaš trokut u sredini veznjaka od kojih je jedan defanzivni a drugi play, treći mora biti nešto između , kontrolirajući veznjak, box-to-box trkač koji ima ili dobro dodavanje ili **** šut sa distance...tako da će uvijek to biti Sarić koji gine za dres i ima dobru loptu i pokretljivost ili Cimi sa trkom ili da traži trećeg u Lončaru, Rahmanoviću iz Sarajeva, i sličnim igračima... prcić,krunić su tehničari i prelagani za tu rolu(osim ako ne igramo sa nekim san marinom) odnosno mogu bit rezerva pjanketu, Ćataković je napadač...polušpic najdefanzivnije....

Vucevich je napisao/la:Visca, lijevi bek? :crazy:

Ako mora nek tu stavi Zukanovica.

vratili bi se unazad kroz vrijeme zbog Zukine "brzine" na toj poziciji...bukvalno bi došo profa da traži Martyja deloreanom...
opuhali bi ga irci po krilu...treba tu naći trećeg , nek proba ovog iz Širokog Markovića ili nek traži, selektuje dalje...

FliX
Kontakt:

Post Postao/la FliX » 09 sep 2018, 10:02

Dobit Austriju, a oni izmedju sebe nek odigraju X i to je to. Nakon toga nek navijaju za nas u kvalfama da im propustimo mjesto preko LN..
:-D

robertkosar
Kontakt:

Post Postao/la robertkosar » 09 sep 2018, 10:15

TeamHandBall je napisao/la::bih: Jebote po ovom forumu imamo vise strucnjaka fudbalskih(koji gledaju utakmicu pored malih ekrana I kompjutera I veoma dobro poznaju fudbal) nego fudbalera I trenera reprezentacije (koji nemaju pojma o fudbalu).Stvarno cudno, cudnije I od igre reprezentacije koja istina nije blistala ali su pobijedili I osvojili tri velika boda.Ko god je igrao bilo kakav sport razumije sta znaci igrati oslabljen bez 3-4 igraca I koliko igracima znaci pobijediti sa takvim timom I jos u gostima.Jesu oni imali posjed,ali smo I mi imali jos 2-3 odlicne sanse.Zato Napred BOSNO do nove pobjede u utorak ….. :bih:

Zemlja sa najvise selektora na svijetu :mrgreen:
KOMUNIKACIJA SAMO NA BOSANSKOM

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Trenutno korisnika/ca: Maestro i 16 gostiju.