Sjeverna Irska - BiH & BiH - Austrija 8/11.9.

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
Fudo
Postovi: 4282
Pridružen/a: 07 sep 2009, 10:29
Kontakt:

Re: Sjeverna Irska - BiH & BiH - Austrija 8/11.9.

Post Postao/la Fudo » 10 sep 2018, 11:22

faruk993 je napisao/la:Vidim da ovdje mnogi imaju nerealna ocekivanja. Proslo je vrijeme kad smo mi imali kvalitetnu reprezentaciju, kad su tu bili Spahic, Papac, Mujdza, Rahimic, Lulic, Misimovic. Ovo sada sto imamo je goli prosjek i u skladu s tim treba imati i ocekivanja.
Pa ako je nerealno ocekivati da se najmanje ravnopravno igrom mozes nositi sa repkom poput sjeverne irske, onda se pozdraviti sa kvalifikacijama. Koje to mega zvijezde ia sj. Irska ima pa da nas nako nadigraju? Ne igraju samo imena
BordoCrvena...Fk.Sarajevo i Liverpool

Avatar
Esport
Postovi: 4314
Pridružen/a: 06 avg 2016, 18:37
Kontakt:

Re: Sjeverna Irska - BiH & BiH - Austrija 8/11.9.

Post Postao/la Esport » 10 sep 2018, 11:36

faruk993 je napisao/la:Vidim da ovdje mnogi imaju nerealna ocekivanja. Proslo je vrijeme kad smo mi imali kvalitetnu reprezentaciju, kad su tu bili Spahic, Papac, Mujdza, Rahimic, Lulic, Misimovic. Ovo sada sto imamo je goli prosjek i u skladu s tim treba imati i ocekivanja.
Po ćemu se neralna očekivanja da se pobijedi Austrija, igramo na domaćem terenu a oni su solidna reprezentacija a ne neki bauk. Motiva imamo, jer sa pobijedom imamo maksimalne šanse za drugi šešir u kvalifikacijama za EURO. Pesimisti se vode nerazumnim(možda oni misle da su opravdane a ja smatram da su pretjerane) kritikama pojedinaca, i ne tako dobrom igrom od prije par dana, koja nam je ipak kako-tako donjela željeni rezultat.
Sutra će biti dosta drugaćiji sastav, razlićita postavka igre, drugi tip protivnika + domaći teren. Zbog ovakvih komentara sam zahvalan SK-u što će nam omogućiti da gledamo utakmicu bez komentatorskih baljezgarija.

Abd, sutra će nas i Vinko i Robi obradovati.
:bih:

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Sjeverna Irska - BiH & BiH - Austrija 8/11.9.

Post Postao/la Vucevich » 10 sep 2018, 11:37

faruk993 je napisao/la:Vidim da ovdje mnogi imaju nerealna ocekivanja. Proslo je vrijeme kad smo mi imali kvalitetnu reprezentaciju, kad su tu bili Spahic, Papac, Mujdza, Rahimic, Lulic, Misimovic. Ovo sada sto imamo je goli prosjek i u skladu s tim treba imati i ocekivanja.
Nije nerealno ocekivati da Sjeverna Irska protiv nas ne izgleda kao Spanija 2010e.

Nemamo Papca, Mujdzu, Rahimica... ali zato imamo Kolasinca, Todorovica, Besica, Krunica, Prcica, Duljevica :bih:

Avatar
hurem
Postovi: 8623
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Sjeverna Irska - BiH & BiH - Austrija 8/11.9.

Post Postao/la hurem » 10 sep 2018, 12:15

Nisu nerealna ocekivanja izboriti 2.mjesto u kvalifikacijama i 1.u ovoj grupi Lige nacija...mada bit ce tesko protiv Austrije. Gledao sam ih par puta u proslim kvalifikacijama gdje su dominirali ali gubili bodove, kao recimo protiv Srbije u gostima, Walesa i sl.
Nece biti nimalo lahko.
Trenutno imamo ekipu za to famozno drugo mjesto, ali za dvije godine kad budemo na Euru, mozda budemo mnogo bolji:
Za Dzeku, Pjanica, Kolasinca, Begovica, Besica vec sve znamo. Vranjes standardno odgovoran, kao i Visca.
Krunic bi mogao dosta napredovati, tu je Prcic...dosta zavisi od toga kako ce se razviti prije svih Todorovic te Duljevic, Gojak bi trebao biti vazna karika za dvije godine ako nastavi ovim tempom. Spreman Hajrovic nam je jako bitan, kao i nametnuti Bicakcic u Hoffenheimu. Prevljaka samo da povrede zaobidju akoBogda.
Plus ovi neki igraci iz U-21 koji kucaju na A-reprezentacije kao i starijih koje nisam spomenuo...
Uglavnom, poenta je da mozemo na Euru biti na tom nekom istom nivou kao sada sto se kvalitete tice, ali po meni se nazire jedna jaca repka, prije nego se Dzeko oprosti.
Dvije godine stariji i iskusniji, kvalitetniji ako bude sve kao sto se ocekuje:
2020.godina:
Begovic, Sehic;
TODOROVIC, Vranjes, Bicakcic, Sunjic, (Radeljic, Serbecic), Kolasinac;
Pjanic, Besic, GOJAK, KRUNIC, Prcic (Loncar, Cavar);
HAJROVIC, Visca, Duljevic;
Dzeko, PREVLJAK, DEMIROVIC...
......
VELIKIM slovima sam stavio one od kojih ponajvise ocekujemo u narednom periodu i koji bi mogli unaprijediti nasu igru, za razliku od Bajica, Milosevica i sl.
Jos je tu nekih igraca koji su clanovi i neki koji bi mogli uskociti, ali stavio sam neku sadasnju okosnicu kao i one koji bi za dvije godine mogli biti vazan faktor u reprezentaciji.
JA SAM OPTIMISTA u svakom slucaju, bar za naredne 2,3 godine, a do tada cemo znati kakva je situacija s nasljednicima Dzeke i pisati o buducnosti nakon 2020.,2021.godine :)

Jusko00
Postovi: 596
Pridružen/a: 27 jun 2018, 16:47
Kontakt:

Re: Sjeverna Irska - BiH & BiH - Austrija 8/11.9.

Post Postao/la Jusko00 » 10 sep 2018, 12:23

Mene zanima za koga ce sutra navijati Valentin Incko :kafa: :beba: :bih:

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Sjeverna Irska - BiH & BiH - Austrija 8/11.9.

Post Postao/la Vucevich » 10 sep 2018, 12:43

Selektor našeg državnog tima Robert Prosinečki za sutrašnji duel (Zenica, 20.45 sati) sa Austrijom može računati i na defanzivca Bojana Nastića, koji je u nedjelju trenirao punim intenzitetom.
:pray:

Šehić - Nastić, Šunjić, Zukanović, Todorović - Krunić, Bešić, Pjanić - Duljević, Džeko, Višća

mirzatele
Postovi: 11964
Pridružen/a: 07 feb 2013, 01:24
Kontakt:

Re: Sjeverna Irska - BiH & BiH - Austrija 8/11.9.

Post Postao/la mirzatele » 10 sep 2018, 12:58

Umjesto Krunica Saric i imas prvih 11 za sutra

faruk993
Postovi: 174
Pridružen/a: 07 sep 2015, 10:05
Kontakt:

Re: Sjeverna Irska - BiH & BiH - Austrija 8/11.9.

Post Postao/la faruk993 » 10 sep 2018, 13:03

Fudo je napisao/la:
faruk993 je napisao/la:Vidim da ovdje mnogi imaju nerealna ocekivanja. Proslo je vrijeme kad smo mi imali kvalitetnu reprezentaciju, kad su tu bili Spahic, Papac, Mujdza, Rahimic, Lulic, Misimovic. Ovo sada sto imamo je goli prosjek i u skladu s tim treba imati i ocekivanja.
Pa ako je nerealno ocekivati da se najmanje ravnopravno igrom mozes nositi sa repkom poput sjeverne irske, onda se pozdraviti sa kvalifikacijama. Koje to mega zvijezde ia sj. Irska ima pa da nas nako nadigraju? Ne igraju samo imena

Sjeverna Irska zadnja dva kvalifikaciona ciklusa ima bolje rezultate od nas (plasman na EURO i baraz za svjetsko sa Svicarskom). Istina je da nemaju mega zvijezde u ekipi, ali njihovi igraci vecinom igraju u Championshipu koji je jaci od mnogih liga gdje nasi igraci igraju. Ne opravdavam nasu katastrofu od igre u subotu, ali samo kazem da ne treba praviti smak svijeta u slucaju da se ne plasiramo na EP. S obzirom na kvalitet rostera koji posjedujemo, to ne bi bilo nikakvo iznenadjenje.

Avatar
Madal
Postovi: 3603
Pridružen/a: 16 avg 2018, 11:58
Kontakt:

Re: Sjeverna Irska - BiH & BiH - Austrija 8/11.9.

Post Postao/la Madal » 10 sep 2018, 13:04

Tuzno je sto ce startati Saric ispred Radeta ali to je taj Robijev rukopis izgleda.

Solidan nam je sastav, samo se molite kako god znate i umijete, da nam se ne povrijedi stoper jer onda imamo sanse dobiti Austriju.
A ljudi slabo pamte to je ovde glavni problem
ko te jeb'o godinama **** te opet
-Beogradski sindikat

UPRAVA NAPOLJE!

Avatar
Esport
Postovi: 4314
Pridružen/a: 06 avg 2016, 18:37
Kontakt:

Re: Sjeverna Irska - BiH & BiH - Austrija 8/11.9.

Post Postao/la Esport » 10 sep 2018, 13:06

faruk993 je napisao/la:
Fudo je napisao/la:
faruk993 je napisao/la:Vidim da ovdje mnogi imaju nerealna ocekivanja. Proslo je vrijeme kad smo mi imali kvalitetnu reprezentaciju, kad su tu bili Spahic, Papac, Mujdza, Rahimic, Lulic, Misimovic. Ovo sada sto imamo je goli prosjek i u skladu s tim treba imati i ocekivanja.
Pa ako je nerealno ocekivati da se najmanje ravnopravno igrom mozes nositi sa repkom poput sjeverne irske, onda se pozdraviti sa kvalifikacijama. Koje to mega zvijezde ia sj. Irska ima pa da nas nako nadigraju? Ne igraju samo imena

Sjeverna Irska zadnja dva kvalifikaciona ciklusa ima bolje rezultate od nas (plasman na EURO i baraz za svjetsko sa Svicarskom). Istina je da nemaju mega zvijezde u ekipi, ali njihovi igraci vecinom igraju u Championshipu koji je jaci od mnogih liga gdje nasi igraci igraju. Ne opravdavam nasu katastrofu od igre u subotu, ali samo kazem da ne treba praviti smak svijeta u slucaju da se ne plasiramo na EP. S obzirom na kvalitet rostera koji posjedujemo, to ne bi bilo nikakvo iznenadjenje.
Kako za koga :hmmmmm:

faruk993
Postovi: 174
Pridružen/a: 07 sep 2015, 10:05
Kontakt:

Re: Sjeverna Irska - BiH & BiH - Austrija 8/11.9.

Post Postao/la faruk993 » 10 sep 2018, 13:08

Esport je napisao/la:
faruk993 je napisao/la:Vidim da ovdje mnogi imaju nerealna ocekivanja. Proslo je vrijeme kad smo mi imali kvalitetnu reprezentaciju, kad su tu bili Spahic, Papac, Mujdza, Rahimic, Lulic, Misimovic. Ovo sada sto imamo je goli prosjek i u skladu s tim treba imati i ocekivanja.
Po ćemu se neralna očekivanja da se pobijedi Austrija, igramo na domaćem terenu a oni su solidna reprezentacija a ne neki bauk. Motiva imamo, jer sa pobijedom imamo maksimalne šanse za drugi šešir u kvalifikacijama za EURO. Pesimisti se vode nerazumnim(možda oni misle da su opravdane a ja smatram da su pretjerane) kritikama pojedinaca, i ne tako dobrom igrom od prije par dana, koja nam je ipak kako-tako donjela željeni rezultat.
Sutra će biti dosta drugaćiji sastav, razlićita postavka igre, drugi tip protivnika + domaći teren. Zbog ovakvih komentara sam zahvalan SK-u što će nam omogućiti da gledamo utakmicu bez komentatorskih baljezgarija.

Abd, sutra će nas i Vinko i Robi obradovati.
:bih:
Nije nerealno ocekivati da se pobjedi Austrija, ali ako izgubimo ovdje i u medijima ce biti puno negativnih reakcija prema igracima i Prosineckom. Kao sto se moze ocekivati pobjeda, isto tako se moze ocekivati i poraz, jer nismo mi toliko kvalitetna reprezentacija da podrazumijevamo pobjedu kad igramo protiv protivnika tipa Sj. Irska ili Austrija. Nasa reprezentacija je u evidentnom padu sto se tice kvaliteta igraca od SP 2014.

faruk993
Postovi: 174
Pridružen/a: 07 sep 2015, 10:05
Kontakt:

Re: Sjeverna Irska - BiH & BiH - Austrija 8/11.9.

Post Postao/la faruk993 » 10 sep 2018, 13:13

Vucevich je napisao/la:
faruk993 je napisao/la:Vidim da ovdje mnogi imaju nerealna ocekivanja. Proslo je vrijeme kad smo mi imali kvalitetnu reprezentaciju, kad su tu bili Spahic, Papac, Mujdza, Rahimic, Lulic, Misimovic. Ovo sada sto imamo je goli prosjek i u skladu s tim treba imati i ocekivanja.
Nije nerealno ocekivati da Sjeverna Irska protiv nas ne izgleda kao Spanija 2010e.

Nemamo Papca, Mujdzu, Rahimica... ali zato imamo Kolasinca, Todorovica, Besica, Krunica, Prcica, Duljevica :bih:
Slazem se da su Irci protiv nas izgledali kao Spanci i tu nema opravdanja, ali svi ti igraci koje si nabrojao osim Kolasinca ne bi imali mjesta u ekipi koja je igrala kvalifikacije za EP 2012 i SP 2014 (tu mislim na danasnjeg Besica, a ne onog od prije 3,4 god.), sto govori da smo u evidentnom padu sto se tice kvalitete igraca.

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: Sjeverna Irska - BiH & BiH - Austrija 8/11.9.

Post Postao/la dubrovnik » 10 sep 2018, 13:18

Nasa reprezentacija je dovoljno kvalitetna da plasman na EP ne dolazi u pitanje. Dovoljno smo kvalitetni kada smo kompletni da budemo favoriti protiv Austrije u Zenici. Ja osobno ocekivam pobjedu i sa ovako osiromasenim sastavom. Jos uvjek ne razumijem zasto Robi ne zove Memisevica za ovu utakmicu. Momak je u BiH ako sam dobro shvatio. Nikako mi to nije jasno.
Ja ga stvarno podrzavam i smatram da je on prava osoba za nas ali ne smijemo zanemarivati da mi nismo bas ekipa tipa Luxemburga i da nam je EP u ovom formatu uspjeh. Na kraju krajeva on se obavezao da ce to uraditi i to bi trebala biti obaveza. Vucevichev sastav iznad je i po meni najbolje sto imamo u ovom momentu.

babino
Postovi: 7197
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Sjeverna Irska - BiH & BiH - Austrija 8/11.9.

Post Postao/la babino » 10 sep 2018, 13:23

@faruk993, ti se bas natovario da nas ubijedis kako smo kanta od ekipe..
ti znas da na euro ide 24 ekipe i da je to skoro pola evrope?
kazes dobri sj irci, igraju u championshipu koji je jak...
hajd ti sad meni reci kako ova ekipa ne zasluzuje da bude medju 24 ekipe u evropi:
Begovic (epl)
todorovic(uel) - vranjes (uel) - bicakcic (bl i ucl) - kolasinac (epl i uel)
pjanic (seria a i ucl) - krunic(seria a) - prcic/cimirot (primera i uel)
visca (ok klub) - dzeko (seria a i ucl) - duljevic/hajrovic (dresden kvari sliku)

(dodas tu zukanovica, nastica, gojaka, prevljaka, sunjica.....umalo zaboravih sarica iz samsunga :D )

treba se robert prestati baviti ovim poslom ako nas ne odvede na euro!

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Sjeverna Irska - BiH & BiH - Austrija 8/11.9.

Post Postao/la Vucevich » 10 sep 2018, 13:43

Potencijalna opcija sa klupe :bih:

slika

icetea01
Postovi: 415
Pridružen/a: 11 dec 2010, 22:30
Kontakt:

Re: Sjeverna Irska - BiH & BiH - Austrija 8/11.9.

Post Postao/la icetea01 » 10 sep 2018, 13:45

Hoce li biti spreman Nastic za utakmicu protiv Austrije? Ne vidim nista da se o njemu pise u novinama, a vidim svi ga stavljaju u pocetni sastav.

bhfanatic14
Postovi: 4255
Pridružen/a: 24 avg 2011, 14:07
Kontakt:

Re: Sjeverna Irska - BiH & BiH - Austrija 8/11.9.

Post Postao/la bhfanatic14 » 10 sep 2018, 13:53

icetea01 je napisao/la:Hoce li biti spreman Nastic za utakmicu protiv Austrije? Ne vidim nista da se o njemu pise u novinama, a vidim svi ga stavljaju u pocetni sastav.
Navodno je spreman, a dali ce pocet to je vec skakljivo pitanje..nebi me cudilo da mu opet civic pocne na lijevom beku..

@vucko dobra slika prcketa, daj prcke sta si se stisno plati koju tortu,kafu ,ovim menadzerima oko repke pa da te gledamo u prvih 11 konacno. Nemoguce da igras u prvih 11 rennesa i levantea a u Bh nemozes. Cudno je to ...
Mario Vrancic - Osvajac engleskog Championshipa
Sanjin Prcic - Osvajac francuskog Kupa

SAVEZ NAPOLJE ! ! !

Avatar
Fudo
Postovi: 4282
Pridružen/a: 07 sep 2009, 10:29
Kontakt:

Re: Sjeverna Irska - BiH & BiH - Austrija 8/11.9.

Post Postao/la Fudo » 10 sep 2018, 14:01

faruk993 je napisao/la:
Fudo je napisao/la:
faruk993 je napisao/la:Vidim da ovdje mnogi imaju nerealna ocekivanja. Proslo je vrijeme kad smo mi imali kvalitetnu reprezentaciju, kad su tu bili Spahic, Papac, Mujdza, Rahimic, Lulic, Misimovic. Ovo sada sto imamo je goli prosjek i u skladu s tim treba imati i ocekivanja.
Pa ako je nerealno ocekivati da se najmanje ravnopravno igrom mozes nositi sa repkom poput sjeverne irske, onda se pozdraviti sa kvalifikacijama. Koje to mega zvijezde ia sj. Irska ima pa da nas nako nadigraju? Ne igraju samo imena

Sjeverna Irska zadnja dva kvalifikaciona ciklusa ima bolje rezultate od nas (plasman na EURO i baraz za svjetsko sa Svicarskom). Istina je da nemaju mega zvijezde u ekipi, ali njihovi igraci vecinom igraju u Championshipu koji je jaci od mnogih liga gdje nasi igraci igraju. Ne opravdavam nasu katastrofu od igre u subotu, ali samo kazem da ne treba praviti smak svijeta u slucaju da se ne plasiramo na EP. S obzirom na kvalitet rostera koji posjedujemo, to ne bi bilo nikakvo iznenadjenje.
Pa sam sebi dajes kontra argument jarane
BordoCrvena...Fk.Sarajevo i Liverpool

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: Sjeverna Irska - BiH & BiH - Austrija 8/11.9.

Post Postao/la Rokoko87 » 10 sep 2018, 14:06

Batje će nas Austrija skromnih 0;1
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Avatar
Esport
Postovi: 4314
Pridružen/a: 06 avg 2016, 18:37
Kontakt:

Re: Sjeverna Irska - BiH & BiH - Austrija 8/11.9.

Post Postao/la Esport » 10 sep 2018, 14:10

Rokoko87 je napisao/la:Batje će nas Austrija skromnih 0;1
Ćene

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 24 gosta.