Turska - BiH & BiH - Sjeverna Irska 11/15.10.

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
jestamaji
Postovi: 16503
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Turska - BiH & BiH - Sjeverna Irska 11/15.10.

Post Postao/la jestamaji » 16 okt 2018, 18:30

japa je napisao/la:Ova ekipa je dosta losija od Susiceve, vise cu biti iznenadjen ako prodjemo kroz kvalifikacije na Euro nego ako ne prodjemo, cak stavise kad bi stavljao pare prije bi stavio da necemo proci kroz kvalifikacije.

Zamisao i sistem Prosineckog u sustini nije los ali kvalitet igraca je itekako upitan, tri pobjede ne trebaju zavarati ovdje je vrlo lako moglo biti umjesto devet, dva boda pored naseg imena. Imali smo srece, jbg treba i to imati ali isto tako je jasno da ni to ne moze vjecno trajati.
to će jako zavisiti od grupe koju dobijemo. mi smo reprezentacija koja ima par protivnika protiv kojih teško može i par onih koji nam leže, to nije za svaku zemlju slučaj

damir_82
Postovi: 989
Pridružen/a: 30 avg 2009, 17:09
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Turska - BiH & BiH - Sjeverna Irska 11/15.10.

Post Postao/la damir_82 » 16 okt 2018, 18:45

japa je napisao/la:Ova ekipa je dosta losija od Susiceve, vise cu biti iznenadjen ako prodjemo kroz kvalifikacije na Euro nego ako ne prodjemo, cak stavise kad bi stavljao pare prije bi stavio da necemo proci kroz kvalifikacije.

Zamisao i sistem Prosineckog u sustini nije los ali kvalitet igraca je itekako upitan, tri pobjede ne trebaju zavarati ovdje je vrlo lako moglo biti umjesto devet, dva boda pored naseg imena. Imali smo srece, jbg treba i to imati ali isto tako je jasno da ni to ne moze vjecno trajati.
Jel treba da očekujemo apsolutnu dominaciju u utakmicama sa protivnicima našeg ili većeg ranga? Jel treba da protivnik nema šanse nikako? Jel treba kroz kvalifikacije da se prošetamo sa maksimalnim brojem bodova? Tom logikom lako smo se mogli kvalifikovati na još najmanje 3 velika takmičenja jer nismo imali sreće..
Da shvatimo prvo da smo skoro sve utakmice do sada igrali sa sebi ravnim, a ne sa ekipama iz lige D.. Da smo na pragu toga da u narednom izdanju lige nacija budemo u top 12 ekipa Evrope, pa možda i izborimo taj prvi šešir za neke naredne kvalifikacije.. Da nemamo kvalitet kojim ćemo onemogućiti protivnika da uputi šut ka golu..
Jesu li Irci imali sreću da im Zuka vrati onu loptu? Jesu li imali sreću da Zuku pogodi lopta koja ide u golaut? Jesu li imali sreću da Besic zakasni da isprati igrača?
Sreće smo imali, ali smo je borbom, trkom, zalaganjem i zaslužili..

Avatar
akisarajevo92
Postovi: 17783
Pridružen/a: 16 mar 2014, 11:24
Kontakt:

Re: Turska - BiH & BiH - Sjeverna Irska 11/15.10.

Post Postao/la akisarajevo92 » 16 okt 2018, 18:49

Mnogi zanemaruju da igramo sa ekipama naseg ranga gdje sitnice odlucuju, obje ekipe iz grupe su ucesnici proslog Eura

nema ovdje Estonije, Lihtestajna, Armenije i slicnih da se stvara lazna slika neke dominacije kroz lagane pobjede
Don't believe the hype.

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Turska - BiH & BiH - Sjeverna Irska 11/15.10.

Post Postao/la Osim13 » 16 okt 2018, 19:12

2018ta godina, ljudi se i dalje raspravljaju sa pajom :lol:
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: Turska - BiH & BiH - Sjeverna Irska 11/15.10.

Post Postao/la japa » 16 okt 2018, 20:28

damir_82 je napisao/la:
japa je napisao/la:Ova ekipa je dosta losija od Susiceve, vise cu biti iznenadjen ako prodjemo kroz kvalifikacije na Euro nego ako ne prodjemo, cak stavise kad bi stavljao pare prije bi stavio da necemo proci kroz kvalifikacije.

Zamisao i sistem Prosineckog u sustini nije los ali kvalitet igraca je itekako upitan, tri pobjede ne trebaju zavarati ovdje je vrlo lako moglo biti umjesto devet, dva boda pored naseg imena. Imali smo srece, jbg treba i to imati ali isto tako je jasno da ni to ne moze vjecno trajati.
Jel treba da očekujemo apsolutnu dominaciju u utakmicama sa protivnicima našeg ili većeg ranga? Jel treba da protivnik nema šanse nikako? Jel treba kroz kvalifikacije da se prošetamo sa maksimalnim brojem bodova? Tom logikom lako smo se mogli kvalifikovati na još najmanje 3 velika takmičenja jer nismo imali sreće..
Da shvatimo prvo da smo skoro sve utakmice do sada igrali sa sebi ravnim, a ne sa ekipama iz lige D.. Da smo na pragu toga da u narednom izdanju lige nacija budemo u top 12 ekipa Evrope, pa možda i izborimo taj prvi šešir za neke naredne kvalifikacije.. Da nemamo kvalitet kojim ćemo onemogućiti protivnika da uputi šut ka golu..
Jesu li Irci imali sreću da im Zuka vrati onu loptu? Jesu li imali sreću da Zuku pogodi lopta koja ide u golaut? Jesu li imali sreću da Besic zakasni da isprati igrača?
Sreće smo imali, ali smo je borbom, trkom, zalaganjem i zaslužili..
Prvo dje sam ja rekao da trebamo dominirati nad jacim ekipama ili naseg ranga?

Drugo to sto im je Zuka vratio loptu i sto Besic nije ispratio igraca nije stvar srece nego njihovih losih reakcija i gresaka.

ta istrcana floskula trkom smo zasluzili srecu je za debile, neke ekipe i vise pretrce i zalazu se pa na kraju dobiju ku?ac a ne srecu tako da ostavi se tih izlizanih fraza level Baho.


I da igrali smo sa sebi ravnim ekipama i to je problem jer Austrija i Sj. Irska nisu ekipe koje idu redovno na velika takmicenja a mi smo njih pobjedili vise sretno nego spretno tako da to dovoljno govori o nasoj kvaliteti.

damir_82
Postovi: 989
Pridružen/a: 30 avg 2009, 17:09
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Turska - BiH & BiH - Sjeverna Irska 11/15.10.

Post Postao/la damir_82 » 16 okt 2018, 22:03

japa je napisao/la:
damir_82 je napisao/la:
japa je napisao/la:Ova ekipa je dosta losija od Susiceve, vise cu biti iznenadjen ako prodjemo kroz kvalifikacije na Euro nego ako ne prodjemo, cak stavise kad bi stavljao pare prije bi stavio da necemo proci kroz kvalifikacije.

Zamisao i sistem Prosineckog u sustini nije los ali kvalitet igraca je itekako upitan, tri pobjede ne trebaju zavarati ovdje je vrlo lako moglo biti umjesto devet, dva boda pored naseg imena. Imali smo srece, jbg treba i to imati ali isto tako je jasno da ni to ne moze vjecno trajati.
Jel treba da očekujemo apsolutnu dominaciju u utakmicama sa protivnicima našeg ili većeg ranga? Jel treba da protivnik nema šanse nikako? Jel treba kroz kvalifikacije da se prošetamo sa maksimalnim brojem bodova? Tom logikom lako smo se mogli kvalifikovati na još najmanje 3 velika takmičenja jer nismo imali sreće..
Da shvatimo prvo da smo skoro sve utakmice do sada igrali sa sebi ravnim, a ne sa ekipama iz lige D.. Da smo na pragu toga da u narednom izdanju lige nacija budemo u top 12 ekipa Evrope, pa možda i izborimo taj prvi šešir za neke naredne kvalifikacije.. Da nemamo kvalitet kojim ćemo onemogućiti protivnika da uputi šut ka golu..
Jesu li Irci imali sreću da im Zuka vrati onu loptu? Jesu li imali sreću da Zuku pogodi lopta koja ide u golaut? Jesu li imali sreću da Besic zakasni da isprati igrača?
Sreće smo imali, ali smo je borbom, trkom, zalaganjem i zaslužili..
Prvo dje sam ja rekao da trebamo dominirati nad jacim ekipama ili naseg ranga?

Kad si rekao da smo "vrlo lako mogli imati dva boda umjesto devet".. Kako kontaš ostvariti pobjedu bez srkleta osim ako ne dozvoliš protivniku šansu?

japa je napisao/la: Drugo to sto im je Zuka vratio loptu i sto Besic nije ispratio igraca nije stvar srece nego njihovih losih reakcija i gresaka.

Dakle oni su loše reagovali pred našim golom i nisu znali postići gol.. Nemoj to pripisivati nekoj našoj sreći..
japa je napisao/la: ta istrcana floskula trkom smo zasluzili srecu je za debile, neke ekipe i vise pretrce i zalazu se pa na kraju dobiju ku?ac a ne srecu tako da ostavi se tih izlizanih fraza level Baho.

Ja tebe neću vrijeđati i nazivati imenima koja si zaslužio, jer trebaš naučiti diskutovati, razgovarati argumentima.. Taj svoj level ostavi za svoj svijet..
japa je napisao/la: I da igrali smo sa sebi ravnim ekipama i to je problem jer Austrija i Sj. Irska nisu ekipe koje idu redovno na velika takmicenja a mi smo njih pobjedili vise sretno nego spretno tako da to dovoljno govori o nasoj kvaliteti.
A mi smo ekipa koja redovno ide na velika takmičenja pa nam je iz poniženja ostvariti tri pobjede protiv ekipa koje su zadnjih godina uspješnije od nas..
Manjak igračke kvalitete kod nas nije upitan, ali je majstorija od ovoga napraviti tim koji se dobro nosi sa ekipama svog ranga!

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: Turska - BiH & BiH - Sjeverna Irska 11/15.10.

Post Postao/la japa » 16 okt 2018, 23:24

Pa napisao sam to u kontekstu igre koju smo prikazali, dakle ne treba nesto skakati na ovih 9 bodova kada su nijanse odlucivale da ta tabela izgleda potpuno suprotno od ovog sada...

Cuj nemoj pripisivati nekoj nasoj sreci, naravano da cu pripisati ljudi su fulali prazan gol, iako je to naravno do njih stoji cinjenica da su uspjevali u dvije utakmice stvarati stopostotne sanse sto govori o nama. Naravno ti ces ot izvrnuti i okrenuti na pricu kao da ja kazem dasmo mi njih trebali sabiti u sensesterac i dominirati 90 minuta sto je nebuloza ali isto tako nismo smjeli dozvoliti da nam ekipa kakva je Sj. Irska pogodi tri stative i promasi jos jednu stopostotnu sansu sve u jednoj utakmici. Mislim da to dovoljno govori o kvaliteti nase igre bez obzira sto smo uzeli tri boda.

Sta ti ja mogu to je otrcana fraza koju ponavljaju neznalice, cuj logike molim te trkom i zalaganjem smo zasluzili da protivnik promasi prazan gol :lol: :lol:

Naravno da nismo mi ta ekipa ali tripujemo si da smo neki kvalitet i hocemo na Euro a ne igramo nista bolje od ekipa koje vjerovatno nece ni prismrditi tom Euru (iako je isti prosiren). Naravno ja nisam fan i neko ko gleda leprsavu igru naravno da je rezultat bitniji ali mislim da je ovaj rezultat bio vise plod sretnih okolnosti nego neke kvaltete jer opet kazem smijeso zvuci kad jedna ekipa uzme 9 bodova i prva je da zanjih mozes reci da je vrlo lako i nimalo nerealno moglo da umjesto 9 bude 2 boda npr. ali tako je.

Nista ostaje da vidimo dokle ce ovako ici, bilo bi dobro kad bi se bar bod uzeo u Austriji da se osigura taj play off kao rezervna opcija jer iskreno ne vidim u ovoj ekipi kvlaitet da bude medju prve dvije u grupi, jedino ako nas zrijeb pomazi.

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Turska - BiH & BiH - Sjeverna Irska 11/15.10.

Post Postao/la Osim13 » 16 okt 2018, 23:47

Osim13 je napisao/la:2018ta godina, ljudi se i dalje raspravljaju sa pajom :lol:
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Turska - BiH & BiH - Sjeverna Irska 11/15.10.

Post Postao/la Moggi » 17 okt 2018, 00:03

bogami transfermarkt kaze da sad u punom spisku iznosimo oko 170mil poredjenja radi kada smo igrali sp bili smo 120mil, a ja vjerujem tm i kazem najjaci ikad :kafa:
Zarathustra

damir_82
Postovi: 989
Pridružen/a: 30 avg 2009, 17:09
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Turska - BiH & BiH - Sjeverna Irska 11/15.10.

Post Postao/la damir_82 » 17 okt 2018, 00:06

japa je napisao/la:Pa napisao sam to u kontekstu igre koju smo prikazali, dakle ne treba nesto skakati na ovih 9 bodova kada su nijanse odlucivale da ta tabela izgleda potpuno suprotno od ovog sada...

Cuj nemoj pripisivati nekoj nasoj sreci, naravano da cu pripisati ljudi su fulali prazan gol, iako je to naravno do njih stoji cinjenica da su uspjevali u dvije utakmice stvarati stopostotne sanse sto govori o nama. Naravno ti ces ot izvrnuti i okrenuti na pricu kao da ja kazem dasmo mi njih trebali sabiti u sensesterac i dominirati 90 minuta sto je nebuloza ali isto tako nismo smjeli dozvoliti da nam ekipa kakva je Sj. Irska pogodi tri stative i promasi jos jednu stopostotnu sansu sve u jednoj utakmici. Mislim da to dovoljno govori o kvaliteti nase igre bez obzira sto smo uzeli tri boda.

Sta ti ja mogu to je otrcana fraza koju ponavljaju neznalice, cuj logike molim te trkom i zalaganjem smo zasluzili da protivnik promasi prazan gol :lol: :lol:

Naravno da nismo mi ta ekipa ali tripujemo si da smo neki kvalitet i hocemo na Euro a ne igramo nista bolje od ekipa koje vjerovatno nece ni prismrditi tom Euru (iako je isti prosiren). Naravno ja nisam fan i neko ko gleda leprsavu igru naravno da je rezultat bitniji ali mislim da je ovaj rezultat bio vise plod sretnih okolnosti nego neke kvaltete jer opet kazem smijeso zvuci kad jedna ekipa uzme 9 bodova i prva je da zanjih mozes reci da je vrlo lako i nimalo nerealno moglo da umjesto 9 bude 2 boda npr. ali tako je.

Nista ostaje da vidimo dokle ce ovako ici, bilo bi dobro kad bi se bar bod uzeo u Austriji da se osigura taj play off kao rezervna opcija jer iskreno ne vidim u ovoj ekipi kvlaitet da bude medju prve dvije u grupi, jedino ako nas zrijeb pomazi.
Tipično, dvostruki aršini.. Baš smo imali sreću kad lopta koja ide u golaut pogađa našeg igrača pa stativu.. Baš smo imali sreću da Zukanovic izgubi balans i umjesto da izbije loptu doda protivniku..
Imali smo i sreće da Džeko čistu loptu nabije na vrh sjevera.. Da izađe pred golmana i spetlja se u prijemu..
Baš čista sreća za nas..
Nema tu ni trun sreće za protivnika, već samo na našoj strani.. Fakat logika..

Od kvalifikacija za SP 2010. smo svaki put završili najmanje u baražu (do poslednjih kvalifikacija), a i poslednji rezultati su nam osigurali drugi šešir, što nam daje za pravo da se možemo nadati jednom od prva dva mjesta u kvalifikacijama..

Nama je probleme napravila ekipa koja je prošla u knock out fazu prošlog Evropskog prvenstva, i u prošlim kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo igrala baraž, koji mi nismo igrali (a bili smo igrački snažniji).. Ekipa koja je pravila probleme i jačim ekipama nego što je naša..

Napisano je već da nemamo igrački kvalitet, ali to ne znači da pobjeđujemo na sreću, već iz sistema u kojem se zna ko šta radi.. Taj sistem izvlači jako puno iz prosječnog iračkog kadra kojim raspolažemo..
A ne vjerujem baš da ima puno ekipa koje mogu ciljati na bod ili pobjedu protiv Austrije, pogotovo u Beču..

P.S. A to što neistomisljenike nazivaš neznalicama više govori o tebi.. Mislim da smo dovoljno razmijenili mišljenja i da ako se do sad nismo razumjeli nećemo ni ubuduće.. Uživaj!
Osim13 je napisao/la:
Osim13 je napisao/la:2018ta godina, ljudi se i dalje raspravljaju sa pajom :lol:
Izgleda da sam neupućen..

Avatar
Mokes
Postovi: 14873
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: Turska - BiH & BiH - Sjeverna Irska 11/15.10.

Post Postao/la Mokes » 17 okt 2018, 00:10

Moggi je napisao/la:bogami transfermarkt kaze da sad u punom spisku iznosimo oko 170mil poredjenja radi kada smo igrali sp bili smo 120mil, a ja vjerujem tm i kazem najjaci ikad :kafa:
Od toga 100 miliona na 2 igrača. Još Višća i Kolašinac i dođeš do magične cifre od 120 miliona :ljepota:

Ili kad smo kod tih vrijednosti, Edin Višća četvrti najskuplji igrač, što znači da je to naš četvrti najbolji igrač :think:

I zaboravio si inflaciju cijena i vrijednosti ifrača sada i prije 4 godine :kafa:
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Turska - BiH & BiH - Sjeverna Irska 11/15.10.

Post Postao/la Moggi » 17 okt 2018, 00:11

Osim13 je napisao/la:2018ta godina, ljudi se i dalje raspravljaju sa pajom :lol:
2018 godina a ljudi jos pisu postove duze od tri reda :crazy:
Zarathustra

Avatar
DaVinci
Postovi: 2844
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Turska - BiH & BiH - Sjeverna Irska 11/15.10.

Post Postao/la DaVinci » 17 okt 2018, 01:11

alacious je napisao/la:
DaVinci je napisao/la:
lumani je napisao/la:Nismo Brasil da igramo lijepo i ispadamo mi smo Francuska igramo ruzno i pobjeđujemo
A nekad smo znali biti i Brazil pa mlatili buraniju k'o s poslom ... ovo sto mi sad igramo nije samo ruzno vec i nista posebno ... ja u ovih 8 Robijevih tekmi nista nisam vidio da kazem wow, napredak je ocigledan ... sinoc da su Irci imali Bajica (ili Kodru) u sastavu izvukli bi minimalno nerjeseno ... sva sreca pa nisu ... nama nazalost vec sljedeceg mjeseca predstoji hladjenje kad nas Spanija otrese k'o slinu a Autrija nas pretekne u grupi ... sto bi kolege irski forumasi rekli: Bosnia is a poor international side with 2 world class players ... :kafa:
Čulić se reg na forum
Dabogdom hoce se regat, prvo bi od mene dobio jezika za svoje mozdane spinove ... :)
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
TonySosa
Postovi: 7210
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: Turska - BiH & BiH - Sjeverna Irska 11/15.10.

Post Postao/la TonySosa » 17 okt 2018, 01:14

Moggi je napisao/la:
Osim13 je napisao/la:2018ta godina, ljudi se i dalje raspravljaju sa pajom :lol:
2018 godina a ljudi jos pisu postove duze od tri reda :crazy:
:thumbup:
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Avatar
Ramiy
Postovi: 2281
Pridružen/a: 04 jun 2018, 22:58
Lokacija: Banovici
Kontakt:

Re: Turska - BiH & BiH - Sjeverna Irska 11/15.10.

Post Postao/la Ramiy » 17 okt 2018, 04:21

TonySosa je napisao/la:
Moggi je napisao/la:
Osim13 je napisao/la:2018ta godina, ljudi se i dalje raspravljaju sa pajom :lol:
2018 godina a ljudi jos pisu postove duze od tri reda :crazy:
:thumbup:
:thumbup:
VICTORIA CONCORDIA CRESCIT

Ljubitelj ponedjeljka, vruce pive, loseg centarsuta i hladne zene.

TheChief
Postovi: 8111
Pridružen/a: 15 avg 2013, 17:32
Kontakt:

Re: Turska - BiH & BiH - Sjeverna Irska 11/15.10.

Post Postao/la TheChief » 17 okt 2018, 13:00

Moggi je napisao/la:bogami transfermarkt kaze da sad u punom spisku iznosimo oko 170mil poredjenja radi kada smo igrali sp bili smo 120mil, a ja vjerujem tm i kazem najjaci ikad :kafa:
Samo sto je tada maksimalna cijena bila 100-tinjak miliona eura a sada oko 200. Danas SMS vrijedi 90, a tad su Messi i Ronaldo vrijedili toliko.

Avatar
derrim
Postovi: 135
Pridružen/a: 28 maj 2018, 02:05
Lokacija: banovici
Kontakt:

Re: Turska - BiH & BiH - Sjeverna Irska 11/15.10.

Post Postao/la derrim » 17 okt 2018, 17:22

2018 a ljudi na avatareima nose osudjene ktlriminalce

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Turska - BiH & BiH - Sjeverna Irska 11/15.10.

Post Postao/la Osim13 » 17 okt 2018, 17:26

derrim je napisao/la:2018 a ljudi na avatareima nose osudjene ktlriminalce
:*******
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
Esport
Postovi: 4314
Pridružen/a: 06 avg 2016, 18:37
Kontakt:

Re: Turska - BiH & BiH - Sjeverna Irska 11/15.10.

Post Postao/la Esport » 17 okt 2018, 18:46

Osim13 je napisao/la:
Osim13 je napisao/la:2018ta godina, ljudi se i dalje raspravljaju sa pajom :lol:
E moj Japa, šta se sada papa
Dobije Paja do .... :oops:


Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Venom i 52 gosta.