Turska - BiH & BiH - Sjeverna Irska 11/15.10.

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
hurem
Postovi: 8616
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Turska - BiH & BiH - Sjeverna Irska 11/15.10.

Post Postao/la hurem » 16 okt 2018, 01:46

NiftyDribbler je napisao/la:
hurem je napisao/la:Konstruktivna kritika?
Haman neki jos uvijek nisu svjesni o kakvoj smjeni generacije je rijec unazad 2,3 godine...boljeg od Robija nismo mogli dobiti.
Da je na klupi ostao Mesa, ili dosao recimo Amar, ubijedjen sam da bismo vec sada i Dzekom i Pjanicem bili nivo Makedonije,,kao i u "Mesinim" kvalifikacijama i to sa jacom repkom.
Jedno je istina a to je da ROBI IZVLACI MAKSIMUM IZ OVE REPREZENTACIJE!!!
Halo bolan, nema tu vise Spahica, Medunjanina, Lulica, Ibisevica, Misimovica, Salihovica itd...pa vidite da cojk nema koga ubaciti s klupe umjesto ili pored Dzeke...ubacuje Zakarica, halooo, Zakarica...o cemu mi ovdje pricamo...i onda hajmo pricati o spanskoj dominaciji...
Treba biti malo realan!
Kako je igro Todor u Belfastu?
Odlicno, isto kao i veceras. :kafa:
Imao si neki dan jedan fin komentar od jarana Hankica, ako si upratio...
Dovidjenja i prijatno!

Avatar
Poligon10
Postovi: 5669
Pridružen/a: 29 jan 2015, 19:30
Kontakt:

Re: Turska - BiH & BiH - Sjeverna Irska 11/15.10.

Post Postao/la Poligon10 » 16 okt 2018, 01:50

U ove 3 tekme stvarno ima mjesta kritici jer ekipa kao ekipa nije djelovala sistemski onako kako sam očekivao od njih tj. nadao sam se da ćemo napraviti iskorak po pitanju ideje koju Robi želi nametnuti. Igra po zemlji je bila suviše panična, kao nešto pokušavalo se naći rješenje ali je dosta puta završeno ispucavanjem napamet. Na momente je to bilo dosta dobro, znali smo se konsolidovati pa čim bi prebacili loptu do Džeke, koji bi u većini slučajeva riješio svog čuvara, napad bi otvorili i tako solidni zaprijetili. Ali, svi smo svjesni limitiranosti koju ova ekipa ima, a ima je maltene na 8 pozicija izuzev Džeke i Pjanića. Zato sam ja prvi dosta strpljiv kada je u pitanju rad Roberta Prosinečkog. Ovaj čovjek ima jasnu ideju, autoritet i cilj kako "izgurati" sa ovom reprezentacijom. Ekipa povratkom Kolašinca, Bičakčića, Todora, pozivanjem Gojaka i Hajrovića postaje barem 30% jača, a upravo su ovakvi igrači moguće rješenje za Robijev sistem. Selektor ima punu podršku, a nadam se da će nakon sreće koja ga je poslužila početi još bolje odrađivati svoj posao.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25263
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: Turska - BiH & BiH - Sjeverna Irska 11/15.10.

Post Postao/la NEZALAGANJE » 16 okt 2018, 01:59

Poligon10 je napisao/la:U ove 3 tekme stvarno ima mjesta kritici jer ekipa kao ekipa nije djelovala sistemski onako kako sam očekivao od njih tj. nadao sam se da ćemo napraviti iskorak po pitanju ideje koju Robi želi nametnuti. Igra po zemlji je bila suviše panična, kao nešto pokušavalo se naći rješenje ali je dosta puta završeno ispucavanjem napamet. Na momente je to bilo dosta dobro, znali smo se konsolidovati pa čim bi prebacili loptu do Džeke, koji bi u većini slučajeva riješio svog čuvara, napad bi otvorili i tako solidni zaprijetili. Ali, svi smo svjesni limitiranosti koju ova ekipa ima, a ima je maltene na 8 pozicija izuzev Džeke i Pjanića. Zato sam ja prvi dosta strpljiv kada je u pitanju rad Roberta Prosinečkog. Ovaj čovjek ima jasnu ideju, autoritet i cilj kako "izgurati" sa ovom reprezentacijom. Ekipa povratkom Kolašinca, Bičakčića, Todora, pozivanjem Gojaka i Hajrovića postaje barem 30% jača, a upravo su ovakvi igrači moguće rješenje za Robijev sistem. Selektor ima punu podršku, a nadam se da će nakon sreće koja ga je poslužila početi još bolje odrađivati svoj posao.
E to je to.Vrlo slican pogled na dosadasnje tekme pod Robijevim vodstvom imamo.Svakako podrska,daljnji rad,ali moramo poceti malo napredovati.Moraju se poceti ukljucivati ovi pominjani igraci i moramo imati raznolikost u igri.

let3
Postovi: 29041
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: Turska - BiH & BiH - Sjeverna Irska 11/15.10.

Post Postao/la let3 » 16 okt 2018, 02:13

Robi pokušava uspostaviti neki 4-5-1 sistem, gdje Duljevic i Visca u fazi napada transformišu formaciju u 4-3-3.
Ne može se ocekivati neka vrhunska napadacka igra sa prosjecnim igracima, sa Sarićem, Vranješom, Čivićem, Šunjićem itd...i ti momci daju svoj maksimum na terenu, nema im se šta zamjeriti....jbt, nama su izmjene kao neki jokeri sa klupe Cimirot i Zakarić, eventualno Bajić :crazy: mislim o cemu pricamo.

Jedna Argentina ima Messija, Higuaina, DiMariju, Dibalu, Aguera, Otamendija, Banegu itd - a igraju ko zadnja gov.na, trebaju im tri lopte u igri da se dogovore...zato što nemaju ni sistema, ni trenera, ni glavu ni rep, izgledaju ko izgubljene ovce na terenu.

Robi teško da može bolje sa ovim igracima, jednostavno nemamo pravo zahtjevati previše od ove ekipe. Cak i Bešić je član drugoligaškog kluba, a jedan je od glavnih veznjaka kod nas.

BosnaSTL
Postovi: 3849
Pridružen/a: 16 nov 2012, 04:06
Kontakt:

Re: Turska - BiH & BiH - Sjeverna Irska 11/15.10.

Post Postao/la BosnaSTL » 16 okt 2018, 02:27

Lete nisu bitni klubovi u kojim nasi igraci igraju!Mi smo uvijek imali igrace u velikim klubovima pa sta smo napravili?Besic il igro u Everetonu ili u premiership daje 110 posto na terenu!

let3
Postovi: 29041
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: Turska - BiH & BiH - Sjeverna Irska 11/15.10.

Post Postao/la let3 » 16 okt 2018, 02:34

BosnaSTL je napisao/la:Lete nisu bitni klubovi u kojim nasi igraci igraju!Mi smo uvijek imali igrace u velikim klubovima pa sta smo napravili?Besic il igro u Everetonu ili u premiership daje 110 posto na terenu!
Nisam ja ni mislio ništa loše o Bešiću, naprotiv - svaka mu cast ! veceras je pretrcao za trojicu.
Ali ono što hocu da kažem - mi smo prije 4-5 godina imali za klasu (ili cak dvije) bolju selekciju, pa smo se jedva kalifikovali na SP i to u vrlo povoljnoj grupi.
Robi ako uspije sa ovom ekipom napraviti plasman na Euro, to ce biti veca stvar od one Safetove iz Brazila.

Avatar
TonySosa
Postovi: 7219
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: Turska - BiH & BiH - Sjeverna Irska 11/15.10.

Post Postao/la TonySosa » 16 okt 2018, 02:49

Jel Višća fudbaler? :facepalm:
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: Turska - BiH & BiH - Sjeverna Irska 11/15.10.

Post Postao/la leorey » 16 okt 2018, 03:16

let3 je napisao/la:Robi pokušava uspostaviti neki 4-5-1 sistem, gdje Duljevic i Visca u fazi napada transformišu formaciju u 4-3-3.
Ne može se ocekivati neka vrhunska napadacka igra sa prosjecnim igracima, sa Sarićem, Vranješom, Čivićem, Šunjićem itd...i ti momci daju svoj maksimum na terenu, nema im se šta zamjeriti....jbt, nama su izmjene kao neki jokeri sa klupe Cimirot i Zakarić, eventualno Bajić :crazy: mislim o cemu pricamo.

Jedna Argentina ima Messija, Higuaina, DiMariju, Dibalu, Aguera, Otamendija, Banegu itd - a igraju ko zadnja gov.na, trebaju im tri lopte u igri da se dogovore...zato što nemaju ni sistema, ni trenera, ni glavu ni rep, izgledaju ko izgubljene ovce na terenu.

Robi teško da može bolje sa ovim igracima, jednostavno nemamo pravo zahtjevati previše od ove ekipe. Cak i Bešić je član drugoligaškog kluba, a jedan je od glavnih veznjaka kod nas.
To je to.

Mislim, nema se ni kvalitete kao nekad, ne treba ocekivat sad da igramo leprsavo i zabijamo 3-4 komada, ovo je neka nova generacija i raduje sto se vidi taj sistem i harmonija na relaciji trener-igrac.
27.10.2020

Avatar
soccerfan
Postovi: 8703
Pridružen/a: 09 jan 2011, 23:44
Kontakt:

Re: Turska - BiH & BiH - Sjeverna Irska 11/15.10.

Post Postao/la soccerfan » 16 okt 2018, 04:15

Ono sto mene raduje je sto se vidi da momci disu na terenu jedan za drugog. Nikome se vise ne moze reci ni da se ne trudi ni da ne trci! Posle onog prvog Edinovog gola, svi se grle, u njega ko u Titu gledaju (doduse ko i mi navijaci). On odma Harisu govori nesto, savjetuje ga kako dalje. Za borbu i zalaganje pod Robertovom palicom od 10 ne da se treba dati cista 10ka, nego 5o ako moze. Mozda nismo kvalitetni ko nekad, al timskom igrom i borbenoscu nadoknadujemo taj manjak kvaliteta. Radije cu gledati timsku igru, nego Dzeku u soko prodorima a ostali pokusavaju da ga pogode u glavu loptom nebil usla u go. (Mesino vrijeme) Momcima kapa ddo poda!
I Bogu je prosto bilo krstimol' se ili klanjamo....

Avatar
Rimes87
Postovi: 2011
Pridružen/a: 19 mar 2013, 01:30
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Turska - BiH & BiH - Sjeverna Irska 11/15.10.

Post Postao/la Rimes87 » 16 okt 2018, 04:23

Poligon10 je napisao/la:U ove 3 tekme stvarno ima mjesta kritici jer ekipa kao ekipa nije djelovala sistemski onako
Izvini, ali je ekipa djelovala VEOMA sistematski. Usput, igra po zemlji je bila odlicna. Molim te da pogledas ovu tekmu jos jednom ako budes imao vremena.
He Came To Us From Bosnia,
Papac Papac,
The Best Left Back In Scotland Sing,
Papac Papac,
He Doesnt Score A Lot Of Goals But When He Does You'll Hear Us Roar,
Sasa Papac Rangers Number Five!

semcho
Postovi: 1477
Pridružen/a: 05 nov 2010, 18:54
Kontakt:

Re: Turska - BiH & BiH - Sjeverna Irska 11/15.10.

Post Postao/la semcho » 16 okt 2018, 05:32

Svidja mi se atmosfera, bas djeluju kao tim, ekipa...

Avatar
KEC
Postovi: 1458
Pridružen/a: 28 okt 2012, 11:24
Kontakt:

Re: Turska - BiH & BiH - Sjeverna Irska 11/15.10.

Post Postao/la KEC » 16 okt 2018, 05:53

Novembar
Civic,Visca OUT
Seo,Izet IN
Bolje imat jedan nov BMW nego dva polovna Golfa 2

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54336
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Turska - BiH & BiH - Sjeverna Irska 11/15.10.

Post Postao/la MortemHz » 16 okt 2018, 07:01

NEZALAGANJE je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:
NEZALAGANJE je napisao/la: Cak i ljudi na ovom njihovom forumu su skontali da mi uopste ne izgledamo dobro,dok se kod nas pisu hvalospjevi.Ok,imamo rezultate,imamo sjajan niz,ne trazimo ni neko "umiranje u ljepoti" dok se igra,ali slabo igramo.Puno gresaka,puno prostora za protivnika da je to nevjerovatno.Htjeli mi to priznati ili ne,ove 3 tekme smo dobili na individualni kvalitet Dzeke i Pjanica i svako ko tvrdi suprotno se zavarava.Slabo je ovo.Ceka se taj povratak Kolasinca,ali se MORA naci mjesta i za Hajrovica,koji igra u zivotnoj formi,a ne moze da dobije poziv od raznih cimirota,milosevica,prcica,bajica koji nisu nikakva prevaga i sluze da se popuni broj...
Kako ne izgledamo dobro? Je l' to reprezentacija koja ima dva vrhunska igrača i devet prosječnih može izgledati, odnosno treba izgledati bolje nego u zadnje dvije tekme npr?

Ljudi zaboravljate da nam prvih 11 čine igrači Basaksehira, Dinamo Moskve, Suwona, Dresdena, Sparte Prag, Erzumspora itd, to je na svjetskom nivou goli prosjek.

Konkretno večerašnji meč, šta misliš da je trebalo/moglo bolje? Protivniku si na svoje greške dao dvije šanse, oni su stvorili jednu dobru gdje je igrač loše šutao i jednu polušansu iz koje su pogodili stativu, mi dali dva gola, jedan nam neopravdano poništen, stvorili još dvije stopostotne, te par polušansi, je l' to malo, je l' to loše?

Nismo mi ljudi moji Njemačka i Španija da negodujemo i tražimo zamjerke u osam utakmica zaredom bez poraza...
Sta je trebalo bolje?Prva je greska sa bekovima.Uzasni Civic dobio priliku opet da igra,iako decko od svog debija se gubi na toj poziciji.Isto tako s Vranjesom na desnom beku.Hajrovica,koji je najbolji u Dinamu, iz razloga samo poznatog Prosineckom-nema,iako Dinamo igra fantasticno.Krunic premalo sansi dobija za igranje,dok je tu nezamjenjivi Besic koji nije ni sjena onog igraca na kojeg smo navikli.Eto samo tu da se pocne i da igra izgleda bolje.

Nadalje,jesi li ti svjestan da je nas Sj.Irska bez igraca top klase kakve mi imamo,sveukupno nadigrala u dvomecu?? Jesi ti zadovoljan time? Ja nisam i ne mogu se pomiriti da nam takva reprezentaciji stvori 5-6 100% prilika u 2 meca.Protiv Austrije patnja,dok Dzeko ne rijesi.
Ja znam da mi nemam neke extra klasne igrace,ali ovo moxe i mora bolje,jer je slabo!!
Da bog da nas svi ovako nadigrali.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24510
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: Turska - BiH & BiH - Sjeverna Irska 11/15.10.

Post Postao/la Goalgetter » 16 okt 2018, 07:57

Stvorila je S.Irska i u Becu protiv Austrije tri 100% sanse pa nisu ovoliko kukali ko mi. Mislim nisu ljudi bezveze tu u nasem rangu, nisu levatska ekipa. U Belfastu je druga prica, tamo smo fakat nadigrani, ali sinoc osim ona 3-4 bljeska pred nasim golom oni nam nisu fakticki mogli puno.

Ali to stoji da imamo srece, ne znam stvarno kako :rol:

Avatar
HankMoody
Postovi: 6223
Pridružen/a: 01 jul 2015, 17:37
Kontakt:

Re: Turska - BiH & BiH - Sjeverna Irska 11/15.10.

Post Postao/la HankMoody » 16 okt 2018, 08:05

KEC je napisao/la:Novembar
Civic,Visca OUT
Seo,Izet IN
Nema teoretske šanse da se to desi, prije će ispasti Nastić i Milošević.
1992, 2006, 2009, 2011, 2015

Avatar
Poligon10
Postovi: 5669
Pridružen/a: 29 jan 2015, 19:30
Kontakt:

Re: Turska - BiH & BiH - Sjeverna Irska 11/15.10.

Post Postao/la Poligon10 » 16 okt 2018, 08:25

Rimes87 je napisao/la:
Poligon10 je napisao/la:U ove 3 tekme stvarno ima mjesta kritici jer ekipa kao ekipa nije djelovala sistemski onako
Izvini, ali je ekipa djelovala VEOMA sistematski. Usput, igra po zemlji je bila odlicna. Molim te da pogledas ovu tekmu jos jednom ako budes imao vremena.
Kralju vidiš da sam naglasio u 3 tekme. Generealizovao sam sva 3 nastupa i na osnovu toga sam izveo zaključak. Mada, uključujući i sinošnju tekmu imaš periode iz prvog i drugog poluvremena gdje smo izgledali kao skupina amatera koja samo nabija loptu glavom bez obzira. E sad, slažem se da smo sinoć izgledali ponajbolje u odnosu na prethodne dvije tekme jer smo u onih nekoliko navrata fino konstruisali napade i imali odličan presing. Uglavnom ova repka ima ogroman prostor za napredak, i ponoviću se, povratkom pojedinaca u ekipu može biti samo bolja.

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Turska - BiH & BiH - Sjeverna Irska 11/15.10.

Post Postao/la Osim13 » 16 okt 2018, 08:44

braco je napisao/la:
Suki46 je napisao/la:Ima li iko kakav forum od Iraca , da vidim koje je njihovo viđenje :?:
http://ourweecountry.ipbhost.com/topic/ ... ch-thread/
Is this how it feels to be Scottish?
:rol:
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
jestamaji
Postovi: 16521
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Turska - BiH & BiH - Sjeverna Irska 11/15.10.

Post Postao/la jestamaji » 16 okt 2018, 09:36

prvo avdiju vratiti pa tek onda sve ostalo

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Turska - BiH & BiH - Sjeverna Irska 11/15.10.

Post Postao/la Moggi » 16 okt 2018, 09:42

ne znam sto neki ovde ismijavaju kao zakaric je zamjena, covjek je preporodjen u partizanu i igra odlicno iza repku, za bajica maksumica milosevic vec se mogu sloziti ali i tuce uskoro doci bolje opcije izet, gojak, prevljak
Zarathustra

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Turska - BiH & BiH - Sjeverna Irska 11/15.10.

Post Postao/la Osim13 » 16 okt 2018, 09:57

Još uvijek ne razumijem čime smo zaslužili Edina Višću :tokralju: :kralj:

G O A T
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: 19vendetta87 i 16 gostiju.