Turska - BiH & BiH - Sjeverna Irska 11/15.10.

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
Bazinga12345
Postovi: 4756
Pridružen/a: 17 jul 2017, 15:42
Kontakt:

Re: Turska - BiH & BiH - Sjeverna Irska 11/15.10.

Post Postao/la Bazinga12345 » 16 okt 2018, 11:53

Vucevich je napisao/la:
Nekorisniji igrac dugo nije obukao dres reprezentacije Bosne i Hercegovine.
Čuj nekorisniji :lol:
Nego, nema te nesto na temi Sarica. :kafa:
⭐ Velež Mostar ⭐

Zadnja klupa

Yanichar
Postovi: 269
Pridružen/a: 31 avg 2018, 12:28
Kontakt:

Re: Turska - BiH & BiH - Sjeverna Irska 11/15.10.

Post Postao/la Yanichar » 16 okt 2018, 11:56

Gledao sam tekmu protiv Turske, a ko je u drugom bio dobar? Ko je bio bolji od Bajica?

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Turska - BiH & BiH - Sjeverna Irska 11/15.10.

Post Postao/la Vucevich » 16 okt 2018, 11:57

Bazinga12345 je napisao/la:
Vucevich je napisao/la:
Nekorisniji igrac dugo nije obukao dres reprezentacije Bosne i Hercegovine.
Čuj nekorisniji :lol:
Nego, nema te nesto na temi Sarica. :kafa:
Sta je tu pogresno?

Je li to hoces reci da dobro igra za reprezentaciju?

P.S nemoj slucajno ukrasti i ovaj post i zalijepiti na kliks

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: Turska - BiH & BiH - Sjeverna Irska 11/15.10.

Post Postao/la japa » 16 okt 2018, 12:05

hurem je napisao/la:@japa
Ne bi nas izmasakrirali ovi iz prvog sesira jer bi postavka na terenu i zadaci bili drugaciji, ali ti to ocito ne zelis shvatiti...isto kao sto.bi drugacije bilo da smo igrali protiv Lihtenstajna.
Opet ponavljam, ovaj niz od 8 utakmica je u tome veci jer smo igrali protiv kvalitetnih reprezentacija, a ne protiv Gibraltara, San Marina i sl.
8 tekmi bez poraza ne moze biti plod srece, nikako.
Sutra izgubimo od Spanije 5:0, pa sta...nek svaki put od takvih repki primimo 5 komada ali da redovno imamo pozitivne ishode protiv Austrije, Senegala, J.Koreje, S.Irske, Bugarske...Svicarske, Grcke, Slovacke, itd...
Sto bi bila drugacija? Pa nismo se sinoc bas ubili od napadanja i ofanzivne igre, cak naprotiv najopasniji smo bili kad Pjanic sjecne dugu loptu preko pola terena nakon sto Irci krenu naprijed i izgube loptu.

Definisi kvalitetne reprezentacije? Cini mi se da je tebi kvalitetno sve sto nije posljednji sesir, svi su kvalitet meni su kvalitet npr. one reprezentacije iz Evrope sto su igrale svjetsko zadnje (plus Holandija i Italija koje nisu ali definivitno jesu kvaliteten, doduse nisu vise sile ko prije)

To sto smo mi pobjedjivali u zadnje vrijeme i nije bogzna kakav kvalitet...Austrija i Sj Irksa su neka sredina evropskog fudbala i to u najbolju ruku ovi drugi da nije bilo izleta na prosli Euro bi bili ona reprezentacija na diobi posljednjeg i pretposljednjeg sesira i ni njih nismo bogzna sta nadigrali niti smo igrom pokazali superiornost u odnosu na ove dvije repke
Zadnja izmjena: japa, dana/u 16 okt 2018, 12:07, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Turska - BiH & BiH - Sjeverna Irska 11/15.10.

Post Postao/la Osim13 » 16 okt 2018, 12:07

Upitno je fudbalsko znanje ljudi koji preispituju kvalitete Edina GOAT Višće.
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
Brokula
Postovi: 30975
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Turska - BiH & BiH - Sjeverna Irska 11/15.10.

Post Postao/la Brokula » 16 okt 2018, 12:11

Što se provlači teza da su Irci promašili 3 100% šanse?????
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

lumani
Postovi: 14879
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Turska - BiH & BiH - Sjeverna Irska 11/15.10.

Post Postao/la lumani » 16 okt 2018, 12:14

:cry:
Brokula je napisao/la:Što se provlači teza da su Irci promašili 3 100% šanse?????

Pa I Dzeko je jednu +poništen gol=4:3.ja ne znam sta se kuka, ne znam kada je bio zadnji poraz.Nismo Brasil sa igramo lijepo i ispadamo mi smo Francuska igramo ruzno i pobjeđujemo

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: Turska - BiH & BiH - Sjeverna Irska 11/15.10.

Post Postao/la Hantraga » 16 okt 2018, 12:24

Pa bilo bi dobro da se ipak malo više igrači zovu prema zaslugama, formi i tako to. Realno, stimulativno to djeluje na igrače. Oni koji su bili tu, pa više nisu, trebaju znati da moraju raditi više. S druge strane, ovi koji se bore za upadanje u ekipu bi znali da imaju šanse i da su vazda na radaru.

Konkretno, evo kako bih ja to uradio za ove utakmice, pošto ne znam šta će biti do sljedećih.
1. Kjosevski niti je dobar ove sezone, niti cvjetaju ruže njemu u Želji sa svih aspekata. Totalno bespotreban. Ali, nisam siguran ko je treća opcija. Pirić ne brani, Burić klupiran. U našoj ligi nema nekog kvaliteta. Pa eto, zbog ovoga, valjda je ok i Kjosevski.
2. Kodro je u danskoj ligi skupio tek 292 minute (s tendencijom pada) i zabio 1 gol. Bajić je također zabio 1 gol na 170 minuta ove sezone. Za obojicu mislim da ih treba "kazniti" nepozivanjem. U novembru svakako opcija treba biti i Čataković (760 minuta u ligi i 713 Evropa, te 6+3 golova). Prevljak bi isto trebao biti u prednosti, makar da ga vidimo ako je fit. Svakako treba razmisliti i o Koljiću (1.046 minuta i 13 golova). U ovakvoj oskudici igrača naprijed, opcija bi morao biti i Bilbija. Realno, zaslužio je.
3. Na krilnoj poziciji mora biti Hajrović. Jednostavno, predobro se digao da ne bude nagrađen. Uz njega, sigurno će biti priključen i Gojak, što i treba biti. S druge strane, nisam siguran šta je uloga recimo Miloševića. Nije u nekoj formi i mislim da bi on mogao biti taj granični koji ispada.
4. Nazad, apsolutno vjerujem da za poziciju rezervnog lijevog beka treba biti borba Čivić-Nastić, a Čivića ne bih zvao sve dok ne počne igrati fudbal. Pa majku mu, ta Sparta Prag je ispodprosječna ekipa u bilo kakvim evropskim okvirima. Štaviše, mislim da je svakako bolje igrati za Osijek nego grijati klupu u Sparti Prag.

Dakle, po meni, ono bi trebalo da izgleda ovako:
GK: Begović, Šehić i treći po formi. Ako nema, prednost PLBiH i mlađi.
DR: Todorović i Vranješ (znam da je primarno stoper)
DL: Kolašinac i jedan od dvojice Nastić/Čivić.
DC: Šunjić, Zukanović, Bičakčić i još jedan igrač, a to je vjerovatno Memišević.
MC: Bešić, Pjanić, Krunić, Sarić, Gojak bi trebali biti sigurni, a za preostalu poziciju da se bore Cimirot, Prcić, Milošević.
Krila: Hajrović, Duljević, Višća, Zakarić, a kad se oporavi i o Jukiću ozbiljno razmišljati ovdje.
Napad: Džeko i neka dvojica od gore nabrojanih.

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Turska - BiH & BiH - Sjeverna Irska 11/15.10.

Post Postao/la Unofficialpage » 16 okt 2018, 12:34

Dobro je bilo ono sinoć. Igrači trče, bore se, zna se ko šta treba da radi. Vidi se napredak. S. Irska nije uopšte loša ekipa, plus nama nikako ne odgovara. U novembru pozvati Hajrovića, još će se vratiti Seo i uzeti par ovih iz U21 i imat ćemo dobru ekipu.

Sarić me oduševio. Trči, baš ono što je potrebno, možda nije za prvih 11 ali definitvno igrač kojeg treba imati u ekipi.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
DamirT
Postovi: 13974
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Turska - BiH & BiH - Sjeverna Irska 11/15.10.

Post Postao/la DamirT » 16 okt 2018, 12:34

Al jos ne mogu prebolit onaj gol Dijamanta iz "ofsajda"
Onaj gol bi usao u uzi krug za Puskasa
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
giannini
Postovi: 704
Pridružen/a: 23 jun 2009, 09:43
Kontakt:

Re: Turska - BiH & BiH - Sjeverna Irska 11/15.10.

Post Postao/la giannini » 16 okt 2018, 12:57

Hantraga je napisao/la:Pa bilo bi dobro da se ipak malo više igrači zovu prema zaslugama, formi i tako to. Realno, stimulativno to djeluje na igrače. Oni koji su bili tu, pa više nisu, trebaju znati da moraju raditi više. S druge strane, ovi koji se bore za upadanje u ekipu bi znali da imaju šanse i da su vazda na radaru.

Konkretno, evo kako bih ja to uradio za ove utakmice, pošto ne znam šta će biti do sljedećih.
1. Kjosevski niti je dobar ove sezone, niti cvjetaju ruže njemu u Želji sa svih aspekata. Totalno bespotreban. Ali, nisam siguran ko je treća opcija. Pirić ne brani, Burić klupiran. U našoj ligi nema nekog kvaliteta. Pa eto, zbog ovoga, valjda je ok i Kjosevski.
2. Kodro je u danskoj ligi skupio tek 292 minute (s tendencijom pada) i zabio 1 gol. Bajić je također zabio 1 gol na 170 minuta ove sezone. Za obojicu mislim da ih treba "kazniti" nepozivanjem. U novembru svakako opcija treba biti i Čataković (760 minuta u ligi i 713 Evropa, te 6+3 golova). Prevljak bi isto trebao biti u prednosti, makar da ga vidimo ako je fit. Svakako treba razmisliti i o Koljiću (1.046 minuta i 13 golova). U ovakvoj oskudici igrača naprijed, opcija bi morao biti i Bilbija. Realno, zaslužio je.
3. Na krilnoj poziciji mora biti Hajrović. Jednostavno, predobro se digao da ne bude nagrađen. Uz njega, sigurno će biti priključen i Gojak, što i treba biti. S druge strane, nisam siguran šta je uloga recimo Miloševića. Nije u nekoj formi i mislim da bi on mogao biti taj granični koji ispada.
4. Nazad, apsolutno vjerujem da za poziciju rezervnog lijevog beka treba biti borba Čivić-Nastić, a Čivića ne bih zvao sve dok ne počne igrati fudbal. Pa majku mu, ta Sparta Prag je ispodprosječna ekipa u bilo kakvim evropskim okvirima. Štaviše, mislim da je svakako bolje igrati za Osijek nego grijati klupu u Sparti Prag.

Dakle, po meni, ono bi trebalo da izgleda ovako:
GK: Begović, Šehić i treći po formi. Ako nema, prednost PLBiH i mlađi.
DR: Todorović i Vranješ (znam da je primarno stoper)
DL: Kolašinac i jedan od dvojice Nastić/Čivić.
DC: Šunjić, Zukanović, Bičakčić i još jedan igrač, a to je vjerovatno Memišević.
MC: Bešić, Pjanić, Krunić, Sarić, Gojak bi trebali biti sigurni, a za preostalu poziciju da se bore Cimirot, Prcić, Milošević.
Krila: Hajrović, Duljević, Višća, Zakarić, a kad se oporavi i o Jukiću ozbiljno razmišljati ovdje.
Napad: Džeko i neka dvojica od gore nabrojanih.
to je to manje/vise (eventualno + Loncar i Menalo iz U-21) :thumbup:

Avatar
JohnCleese
Postovi: 5734
Pridružen/a: 02 sep 2015, 09:52
Lokacija: zemlja "ciganska"
Kontakt:

Re: Turska - BiH & BiH - Sjeverna Irska 11/15.10.

Post Postao/la JohnCleese » 16 okt 2018, 13:15

Steta vasa pa Mesa nije ostao selektor :P
Garantujem da bi pozvao identicne igrace, cak i sa prvih 11 skoro pa svi bi bili zadovoljni. I da, bio bi i dodatni spisak da se ne daj Boze neko ne uvrijedi.

Ma repka bi bila smotra igraca sa bh pasosem koji trenutno igraju u najboljim eu klubovima. A na okupljanja bi dolazili kao da dolaze na gala vecer.

To bi vam 100% bilo zagarantovano, a neke druge manje bitne i trivijalne stvari tipa uspjesnost i rezultat.... ma ko jos mari za to.
Nije problem u slijepim vođama, problem je u slijepim sljedbenicima.


Svabo je to...

Avatar
harden
Postovi: 23572
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Turska - BiH & BiH - Sjeverna Irska 11/15.10.

Post Postao/la harden » 16 okt 2018, 13:23

Pantelija je napisao/la:Zamisli u nas foruma da su nas dva puta dobili hahahahahhaha
:lol:
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Turska - BiH & BiH - Sjeverna Irska 11/15.10.

Post Postao/la Drape » 16 okt 2018, 13:24

Selektor Sjeverne Irske pohvalio teren na Grbavici. A ne tako davno bilo je
“Osvojili smo tri boda i sretni smo zbog toga. Ja sam bio zabrinut da se ne povrijedim, ali srećom sve je dobro prošlo. FIFA mora nešto učiniti povodom ovoga, jer je bilo nemoguće igrati utakmicu na ovakvom terenu. Posljednji put sam igrao na sličnom terenu kada sam imao sedam godina”, rekao je De Bruyne i dodao:

“Ipak, došli smo da pobijedimo i to smo ostvarili. Imali smo nekoliko povrijeđenih igrača, ali smo svoj posao uradili kako treba. Teško je reći da li je neko igrao dobro ili loše, s obzirom da je nemoguće bilo kontrolisati loptu.”

Avatar
Pantelija
Postovi: 12896
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: Turska - BiH & BiH - Sjeverna Irska 11/15.10.

Post Postao/la Pantelija » 16 okt 2018, 13:31

harden je napisao/la:
Pantelija je napisao/la:Zamisli u nas foruma da su nas dva puta dobili hahahahahhaha
:lol:
Pa majke mi, procitao sam sve tamo, ljudi diskutuju o postavci, igracima, ulogama na terenu, bit ce bolje, samo ispraviti indicidualne greske, trener rekao da je fokus na kvalifikacijama itd. :D

Zamisljam vamo, **** lj te debela i zuta, ko te dovede, gledaj onog amrinog idi u romu picko pa tamo setaj, kakav pjanic nece da igra za repku a u juveu gine, ko poziva sarica i duljevica
I onda cistacica, savez , mreze na golovima, navijaci i ostali krivci :D
Tolika razlika u realnosti i mentalitetu.... u jednom postu sam nasao sustinu
Oni imaju igraca kao dzeko koji zavrsava prilike hladno, mi nemamo i zato promasujemo i gubimo
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

Beton
Postovi: 2624
Pridružen/a: 22 avg 2018, 00:09
Kontakt:

Re: Turska - BiH & BiH - Sjeverna Irska 11/15.10.

Post Postao/la Beton » 16 okt 2018, 13:47

Yanichar je napisao/la:
Beton je napisao/la:Fale ovdje još dva igrača ala Ordagic i Rodin i ova repka bi dogodine mogla i A diviziju razvaliti.
Ma kad bosanski Suarez aka Hadzic i bosanski Ramos aka Sadiku zaigraju ima da prekucamo i A diviziju, Spanija ce skidati gace pred nama!

Btw. ekipa koja pobjedjuje se ne mijenja, Visca je koristan i ofanzivno i defanzivno za tim i zato ce uvijek imati prednost nad Hajrovicem. Gojak ce polako dobijati minutazu, a za rezervnog napadaca mi je bas sega citati komentare, kao da su u pitanju igraci Milana, BVB-a, Sevilje, a ne rezerve Salzburga, Koldinga i BB-a. Toliko frustracija i bljuvotina oko toga koga pozvati, a svi u par grama.
Jesi to ti Saša Matiću, gdje i kada i kome je Višća bio koristan? :urnebes:

mangas
Postovi: 108
Pridružen/a: 08 sep 2018, 16:04
Kontakt:

Re: Turska - BiH & BiH - Sjeverna Irska 11/15.10.

Post Postao/la mangas » 16 okt 2018, 13:51

haj saric nema kvalitet ali se trudi i ima neke koristi od njega, al visca... nisam vidio da je ista uradio u ovoj utakmici osim sto je trco po krilu, a to bi i ja mogo da se malo fizickim spremim

Avatar
Ramiy
Postovi: 2281
Pridružen/a: 04 jun 2018, 22:58
Lokacija: Banovici
Kontakt:

Re: Turska - BiH & BiH - Sjeverna Irska 11/15.10.

Post Postao/la Ramiy » 16 okt 2018, 13:55

mangas je napisao/la:haj saric nema kvalitet ali se trudi i ima neke koristi od njega, al visca... nisam vidio da je ista uradio u ovoj utakmici osim sto je trco po krilu, a to bi i ja mogo da se malo fizickim spremim
Asistencija
VICTORIA CONCORDIA CRESCIT

Ljubitelj ponedjeljka, vruce pive, loseg centarsuta i hladne zene.

Avatar
Kaunas
Postovi: 13324
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Turska - BiH & BiH - Sjeverna Irska 11/15.10.

Post Postao/la Kaunas » 16 okt 2018, 13:58

Amarinho je napisao/la:Kazu na forumu tom da smo losi :D

ovaj jedan kaze lafo Bosnia "decent side" sto je hajmo reci prihvatljivo... kad ce mu ovaj drugi da smo ustvari losi :D a izgubili dva puta.

Podsjeca me na nase stare dane, kad nas je uzela neka tamo ekipa uglavnom da se nisu oznojili, a mi ono nase "veze nemaju, na SP/EP ce drugi nabijat gol razliku na njima" :D
Kad smo od Irske u barazu ispali :mrgreen:
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Turska - BiH & BiH - Sjeverna Irska 11/15.10.

Post Postao/la DrFilgud » 16 okt 2018, 14:21

Pantelija je napisao/la:
harden je napisao/la:
Pantelija je napisao/la:Zamisli u nas foruma da su nas dva puta dobili hahahahahhaha
:lol:
Pa majke mi, procitao sam sve tamo, ljudi diskutuju o postavci, igracima, ulogama na terenu, bit ce bolje, samo ispraviti indicidualne greske, trener rekao da je fokus na kvalifikacijama itd. :D

Zamisljam vamo, **** lj te debela i zuta, ko te dovede, gledaj onog amrinog idi u romu picko pa tamo setaj, kakav pjanic nece da igra za repku a u juveu gine, ko poziva sarica i duljevica
I onda cistacica, savez , mreze na golovima, navijaci i ostali krivci :D
Tolika razlika u realnosti i mentalitetu.... u jednom postu sam nasao sustinu
Oni imaju igraca kao dzeko koji zavrsava prilike hladno, mi nemamo i zato promasujemo i gubimo
To sam i ja sinoc citao na http://ourweecountry.ipbhost.com/topic/ ... ch-thread/ i istu stvar pomislio :lol:
Kod njih kad fuli sansu kazu "unlucky", kod nas sve na kamaru, do majmuna.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: hurem i 33 gosta.