Euro 2020 - Kvalifikacije

Moderatori/ce: _dreamer_,insider,ribery,Monolog

Vucevich
Kontakt:

PostPostao/la Vucevich » 09 sep 2019, 23:24

bordobijeli WroteColonOzbiljan trener nece doci gdje nacionalni kljuc glavni faktor u svemu. Gdje zbog naciionalizma moras tjerati igrace itd itd. Mi smo drzava gdje svi selektori a niko pojma nema. Svako uzme za pravo da sve komentarise a nema pojma o tome. glava, mentalitet i sve ukupna situacija u drzavi je odraz i ovakav sport. Grčka je primjer kad su ušli u EU dizali kredite imali love strašno ekspanziju imali tad su bili prvaci europe u fudbalu i košarci nakon tog dosla kriza sad ih nema nigdje. Sistem je bitan selektor samo jedan šraf u nizu.

Preuveličavaju se ti ostali faktori da bi se opravdali loši rezultati.

Slovenci su bukvalno samo promjenili selektora, nije tu bilo nikakve drastične promjene u sistemu, i u 6 utakmica su otišli od ekipe koja je ispala u najniži rang Lige Nacija do ekipe koja se bori za plasman na Evropsko Prvenstvo.
Trenutni selektor reprezentacije BiH:

"BiH na žalost više nema šansi za EURO"
"Ne može se ništa promijeniti"
"Nisam uspio motivirati reprezentaciju"
"Prosinečki podvukao crtu: Nemamo više šansi u kvalifikacijama"

bordobijeli
Kontakt:

PostPostao/la bordobijeli » 09 sep 2019, 23:36

Vucevich WroteColon
bordobijeli WroteColonOzbiljan trener nece doci gdje nacionalni kljuc glavni faktor u svemu. Gdje zbog naciionalizma moras tjerati igrace itd itd. Mi smo drzava gdje svi selektori a niko pojma nema. Svako uzme za pravo da sve komentarise a nema pojma o tome. glava, mentalitet i sve ukupna situacija u drzavi je odraz i ovakav sport. Grčka je primjer kad su ušli u EU dizali kredite imali love strašno ekspanziju imali tad su bili prvaci europe u fudbalu i košarci nakon tog dosla kriza sad ih nema nigdje. Sistem je bitan selektor samo jedan šraf u nizu.

Slovenci su bukvalno samo promjenili selektora, nije tu bilo nikakve drastične promjene u sistemu, i u 6 utakmica su otišli od ekipe koja je ispala u najniži rang Lige Nacija do ekipe koja se bori za plasman na Evropsko Prvenstvo.

Nije ovo samo reprezentacija u fudbalu. mi nemamo uopšte sporta, klub ni jedan ne moze dva kola proci u europi. Ja neam potrebu da branim ni opravdavam Robya ni bilo koga drugog. Moje misljenje je da strucni ljudi nece da dodju zato sto nije uredjen sport u drzavi. Sušić derao Slovenijiu i odveo nas na SP otjerali ga ko kera, nema kako pogano ga nisu zvali cak i fanaticosi trans neznalice. Nece niko doci ozbiljan da ga sutra popljuju. Malo šansi da nesto napravis a sigurno ce te popljuvati, nisu Vaha, Bajevic i slicni budale sto ne zele biti selektori

majestic24
Kontakt:

PostPostao/la majestic24 » 09 sep 2019, 23:41

bordobijeli WroteColon
Vucevich WroteColon

Nije ovo samo reprezentacija u fudbalu. mi nemamo uopšte sporta, klub ni jedan ne moze dva kola proci u europi. Ja neam potrebu da branim ni opravdavam Robya ni bilo koga drugog. Moje misljenje je da strucni ljudi nece da dodju zato sto nije uredjen sport u drzavi. Sušić derao Slovenijiu i odveo nas na SP otjerali ga ko kera, nema kako pogano ga nisu zvali cak i fanaticosi trans neznalice. Nece niko doci ozbiljan da ga sutra popljuju. Malo šansi da nesto napravis a sigurno ce te popljuvati, nisu Vaha, Bajevic i slicni budale sto ne zele biti selektori

Susic je samo bio u pravo vrijeme na pravo mjesto....reprezentacija je bila u uzlaznoj putanji. Dzeko,Ibisevic,Lulic,Pjanic,besic,Spahic,Begovic...svi igrali,svi bili extra u klubovima za koje su nastupali.
GLORY,GLORY MAN.UNITED : 1907–08, 1910–11, 1951–52, 1955–56, 1956–57, 1964–65, 1966–67, 1992–93, 1993–94, 1995–96, 1996–97, 1998–99, 1999–2000, 2000–01, 2002–03, 2006–07, 2007–08, 2008–09, 2010–11 , 2012-13

..:::The Black Mamba Strikes Again::...

bordobijeli
Kontakt:

PostPostao/la bordobijeli » 09 sep 2019, 23:53

Sušić je primjer a poenta price da ovdje lahko zsboravljaju i brzo te šutnu. Sliškovic levat, pape tele, roby krmak, Osim morž, itd. Sto jednom vahi to treba da ga svaka šonja proziva i da mu namecu pomocnike a novca ne moze ni blizu dobiti koliko vani zaradi.

JonSnow
Kontakt:

PostPostao/la JonSnow » 09 sep 2019, 23:55

bordobijeli WroteColonSušić je primjer a poenta price da ovdje lahko zsboravljaju i brzo te šutnu. Sliškovic levat, pape tele, roby krmak, Osim morž, itd. Sto jednom vahi to treba da ga svaka šonja proziva i da mu namecu pomocnike a novca ne moze ni blizu dobiti koliko vani zaradi.

Sušić je svojim idiotlukom zaslužio otkaz. Umjesto da se ko gospodin povukao nakon SP, kojeg je usput rečeno on usrao onom sramotom protiv NIgerije, ostao je i usro kvalifikacije porazom od Kipra i Izraela.
Od njega se pravi mit, jer je bio na pravom mjestu u pravo vrijeme, a zapravo ne da nije dobar stručnjak nego je još bezobrazni seljak koji je u ključnim trenucima ganjao inat.
Zadnja izmjena: JonSnow, dana/u 09 sep 2019, 23:57, ukupno mijenjano 1 put.

Osim13
Kontakt:

PostPostao/la Osim13 » 09 sep 2019, 23:56

Znači pred nama je historijski baraž, joj kako će da gori i sarma da se jede
Ezekiel 25:17

"tata zagorio sam daj da te opalim "

bordobijeli
Kontakt:

PostPostao/la bordobijeli » 10 sep 2019, 00:02

JonSnow WroteColon
bordobijeli WroteColonSušić je primjer a poenta price da ovdje lahko zsboravljaju i brzo te šutnu. Sliškovic levat, pape tele, roby krmak, Osim morž, itd. Sto jednom vahi to treba da ga svaka šonja proziva i da mu namecu pomocnike a novca ne moze ni blizu dobiti koliko vani zaradi.

Sušić je svojim idiotlukom zaslužio otkaz. Umjesto da se ko gospodin povukao nakon SP, kojeg je usput rečeno on usrao onom sramotom protiv NIgerije, ostao je i usro kvalifikacije porazom od Kipra i Izraela. Od njega se pravi mit, jer je bio na pravom mjestu u pravo vrijeme, a zapravo ne da nije dobar stručnjak nego je još bezobrazni seljak koji je u ključnim trenucima ganjao inat.

O ovom ja i pricam ovdje si odma seljak, tele, itd. Balkan pogon mentalitet i zato nam je sport u banani nikog ne postujemo i nista ne cijenimo ni Ivicu Osima ni Sliškovica ni Sušića ni Barbareza ni Konjica ni Dzeku. Mi bi onog švabu sto sline jede na klupi i gura ruke u gace dosad razapeli da vodi nasu selekciju.

tale07
Kontakt:

PostPostao/la tale07 » 10 sep 2019, 00:07

Jesmo li se kvalifikovali dje ?

hurem
Kontakt:

PostPostao/la hurem » 10 sep 2019, 00:16

Pape se sam ukopao...islo je to sve lijepo dok nije sutnuo Rahimica pa i tada zahvalnog Zahirovića..slucaj TSS je dno dna..krenula je igra bez klasičnog DM-a a samim tim i kriza rezultata...SAD, Slovačka, nekako preživjeli kvalifikacije i plasirali se na SP...Egipat...i onda kao da je poslusao glas javnosti u jednom trenutku (Obala Slonovače, Meksiko, Argentina)...i onda protiv Nigerije nastavio furati neki svoj inat i tako sve do otkaza.
Kao što bez Rahimica tada nije islo...mora tu biti neko iskusan i da je pravi DM, tako i sada primamo kao na traci jer nemamo klasičnog DM-a.
Najbolje sto trenutno mozemo pozvati jeste JAJALO i ja se iskreno nadam da ce novi selektor racunati na njega u oktobru.
pogledajte "Dolasci (The arrivals)" na youtube

ReX
Kontakt:

PostPostao/la ReX » 10 sep 2019, 00:24

@bordobijeli

Nemoj se ljutiti, covjek ti je obrazlozio na super nacin problem Susica. Znalo je se odma poslije Brazila da ako nastavi u kvalifikacijama bice katastrofa. Trebao je odma dati otkaz. To sto ti njega branis jer je legenda tvog kluba je druga stvar.

bordobijeli
Kontakt:

PostPostao/la bordobijeli » 10 sep 2019, 06:45

ReX WroteColon@bordobijeli

Nemoj se ljutiti, covjek ti je obrazlozio na super nacin problem Susica. Znalo je se odma poslije Brazila da ako nastavi u kvalifikacijama bice katastrofa. Trebao je odma dati otkaz. To sto ti njega branis jer je legenda tvog kluba je druga stvar.

Nije Sušić uopšte bitan u ovome o cemu sam pisao.

gazijabih
Kontakt:

PostPostao/la gazijabih » 10 sep 2019, 07:47

U kvalifikacijama je najvažnije pred utakmicu dobro motivirati igrače, izabrati 11 igrača koji u posljednja 2 mjeseca igraju u kontinuitetu po 90min za svoje timove. Ne trebaš biti veliki stručnjak, jer tahtika je u kvalifikacionim utakmicama manje bitna. Bitno je da je igrač motiviran,u formi i što je najvažnije na svojoj približno prirodnoj poziciji. Par treninga pred utakmicu to malo još ispegla.
To su upravo protiv nas pokazale ekipe od kojih smo gubili. Razliku su pravili motiv i forma igrača na svojim prirodnim pozicijama.
Nama pola sastava nije sastavilo 60min u kontinuitetu zadnjih pola godine, a motivirani su bili kao na sahranama da su bili pred meč.

LEO10
Kontakt:

PostPostao/la LEO10 » 10 sep 2019, 07:55

Ma ova nasa reprezentacija je odraz cijele drzave, ljudi pozna se kvalitetan rad u svakom polju, a kod nase reprezentacije i drzave nema toga. A umisljeni smo da smo medju najboljim repkama.
Gledas ove slabije ekipe kako ginu na terenu, evo Slovenija nam je za primjer koja kvalitetom nikad nije bila kao mi, a imaju vise uspijeha i ovaj ciklus im ide odlicno, a imaju dva igraca kvalitetna. Sa ovkvim radom odnosno neradom u i oko repke, vise ne mozemo ocekivati, nazalost.

Hans
Kontakt:

PostPostao/la Hans » 10 sep 2019, 08:04

Zanimljivo je kako se za jako puno izbornika sa ovih prostora govori da je bio "na pravom mjestu u pravo vrijeme". S tim častimo Dalića i Ćiru na klupi Hrvatske, Sušića u BiH. Znači, tko god napravi ikakav uspjeh, on je tu samo pasivni promatrač, ali kada se dogodi neuspjeh, kriv je izbornik.

Beko
Kontakt:

PostPostao/la Beko » 10 sep 2019, 08:28

LEO10 WroteColonMa ova nasa reprezentacija je odraz cijele drzave, ljudi pozna se kvalitetan rad u svakom polju, a kod nase reprezentacije i drzave nema toga. A umisljeni smo da smo medju najboljim repkama.
Gledas ove slabije ekipe kako ginu na terenu, evo Slovenija nam je za primjer koja kvalitetom nikad nije bila kao mi, a imaju vise uspijeha i ovaj ciklus im ide odlicno, a imaju dva igraca kvalitetna. Sa ovkvim radom odnosno neradom u i oko repke, vise ne mozemo ocekivati, nazalost.

Da je nama igrac radilica kao Bezjak, i jedan mudonja kao sto je Verbic....uuhhh

Din
Kontakt:

PostPostao/la Din » 10 sep 2019, 08:29

Hantraga WroteColon@Din

Apsolutno sam siguran da Crna Gora ne može na Euro. Jednostavno, nemaju kvalitet, niti zanos čak. Njih bilo koja ozbilna repka okrene. Oni imaju Englesku i Kosovo na strani i upitno je da li mogu tu više od boda u vrh glave. A i dobiti Češku kući nije jednostavno uopšte. Prosto, meni tu Češka djeluje najzrelije i dalje.

Ostalo prolazi ok, mada ostali rezultati jok. Pa Island sad ima 12, a imaju Andora (H), Moldavija (A), Albanija (A), Turska (A), Francuska (H). Uzeti će više od 3 boda čak i da se trude da ne uzmu :D Ili očekivati od Škota da uzmu 10/12 u preostalim utakmicama :D A od Kazahstana samo 3 (mada imaju Kipar kući, San Marino itd.) :D Ili od Izraela očekivati 9/12 :D

Mi bi trebali navijati da Slovačka prođe, zatim Irska, Danska, Austrija, Češka, Turska :D Sve su ovo naši potencijalni protivnici za baraž. Ako bi se svi nekako plasirali, mi bi za protivnike imali prvo Izrael, a zatim boljeg iz tekme Vels-Sjeverna Irska. Ovo je puno bolje nego da neki od ovih gore upadne.

To bi nam bilo super pošto smo sve te ekipe već pobijeđivali ranije.

coelho41
Kontakt:

PostPostao/la coelho41 » 10 sep 2019, 09:47

Večeras duel za prvo mjesto. Engleska - Kosovo.
Moderator Sarmelino RIP
21.01.2018. - 17.07. 2019

FoSte95
Kontakt:

PostPostao/la FoSte95 » 10 sep 2019, 13:54

Pape se sam ukopao onom bravurom protiv Nigerije, a da ne pričam o formaciji protiv Izraela u svojoj posljednjoj utakmici na čelu repke. Sam je sebi otkaz propisao tada a i konstantnim pozivanjem Avdije Vršajevića
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

https://onedrive.live.com/view.aspx?resid=53B854EA5D48DCA9!2651&ithint=file%2cxlsx&app=Excel&authkey=!ABI6BVZzPWLR510

Salih1984
Kontakt:

PostPostao/la Salih1984 » 10 sep 2019, 13:56

FoSte95 WroteColonPape se sam ukopao onom bravurom protiv Nigerije, a da ne pričam o formaciji protiv Izraela u svojoj posljednjoj utakmici na čelu repke. Sam je sebi otkaz propisao tada a i konstantnim pozivanjem Avdije Vršajevića

Sto je najsmjesnije Vrsajevic bolji od Todorovica :rol: .
Ali nadam se s obzirom na njegove godine da ce postati bolji

DrFilgud
Kontakt:

PostPostao/la DrFilgud » 10 sep 2019, 14:52

Ovdje su raja alergicna (barem jedan dio) na nepotizanm i korupciju i vide ih gdje ih mozda i nema. Te stvari su kljucne da slijedeci selektor ima mir u kuci. Transparentnost i argumentovanje zasto se neko poziva/ne poziva.
Valjda je jasno da one fraze "selektor odgovara za rezultat i poziva koga hoce, bla, bla", ne pale. Do sada se ispostavilo da je ovaj forum bolje prepoznao i predvidio mnoge stvari od struke.
Mutljava je doprinijelo gubljenju popularnosti Safeta, to se prenijelo i na ekipu, pa igraci mozda i podsvjesno pocnu da bojkotuju selektora.
Vjerovatno je i Robiju donekle nastetilo price oko nepozivanja Begovica, Kolasinca, pozivanja Sarica, gluhi telefoni s nekim igracima ...sve se to odrazi i na ekipu.
I oni citaju portale, forume, diskutuju medjusobom, vide ono sto vidimo i mi.
"Kod nas nije bilo tako, kod nas je bilo ozbiljno", odgovorio je Handanović.

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Trenutno korisnika/ca: ASD, hurem i 12 gostiju.