Euro 2020 - Kvalifikacije

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Din
Postovi: 210
Pridružen/a: 28 mar 2019, 14:26
Kontakt:

Re: Euro 2020 - Kvalifikacije

Post Postao/la Din » 11 sep 2019, 22:11

Mokes je napisao/la:
MortemHz je napisao/la:
bordobijeli je napisao/la:Bgm liga nacija dobra šansa da odemo na euro. U polufinalu igramo kuci a onda za finale se izvlaci ko ce biti domacin. Wels, Austrija, i jedna od ove tri Bugarska, Izrael i Madjarska.
Daj nam taj Izrael. :kafa:
Vas će u C ligu staviti, logično.

Nama daj Bugare :kafa:

Još uvijek je dosta toga otvoreno. Jedina sigurica su Rusija i Ukrajina, ostalo se sve vrlo lako može promijeniti. Iskreno, s svakim možemo igrati i svakoga izbaciti, ali isto tako i od svakoga izgubiti. Volio bih saml da Irsku izbjegnemo.
Nema vala nešto puno smisla sada ni kalkulirati koga možemo dobiti u baražu. Nisu to neke velesile čim su u baražu. U istoj su banani kao i mi. Neko bi rekao da nemamo sreće u baražu, ali realno, 2 puta smo izvukli ebeni Portugal :lol: Haj to protiv Irske je bio trenutak slabosti :lol: Ovaj baraž je puno sličniji onom Kirin kupu kojeg smo sa nekom B ekipom uspjeli osvojiti. Sjevernu Irsku smo dobili dva puta, tako da bih nekako najviše volio ili nju ili onu nesrećnu Bugarsku :lol:

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: Euro 2020 - Kvalifikacije

Post Postao/la Hantraga » 11 sep 2019, 22:32

Ove trenutne liste su fakat uzalud. :D Konkretno, iz naše divizije su sigurni vala: Ukrajina, Rusija, Češka, Turska. Švedska ima ok situaciju, jer Rumunija ima težak raspored. Danska i Irska su sad u nepovoljnijoj poziciji od Švicarske. No, jedna će sigurno ići dalje. Dakle, ovdje bi mogli tražiti prvog protivnika. Austrija također kontroliše situaciju i čak uz poraz u Sloveniji (potencijalni) imaju fine šanse za prolazak. Vels i Slovačka su u borbi s Mađarima, a mislim da Slovačka nakon pobjede u Budimpešti ima najbolje šanse. I Sjeverna Irska ima baš tanke šanse, bez obzira na trenutni plasman.

Dakle, po meni, to može biti:
Najgora, a realna opcija
BiH-Sjeverna Irska
Danska-Vels
Srednja, a realna opcija
BiH-Sjeverna Irska
Vels-Irska
Najlakša, a realna opcija
BiH-Izrael
Vels-Sjeverna Irska

Din
Postovi: 210
Pridružen/a: 28 mar 2019, 14:26
Kontakt:

Re: Euro 2020 - Kvalifikacije

Post Postao/la Din » 11 sep 2019, 23:02

Hantraga je napisao/la:Ove trenutne liste su fakat uzalud. :D Konkretno, iz naše divizije su sigurni vala: Ukrajina, Rusija, Češka, Turska. Švedska ima ok situaciju, jer Rumunija ima težak raspored. Danska i Irska su sad u nepovoljnijoj poziciji od Švicarske. No, jedna će sigurno ići dalje. Dakle, ovdje bi mogli tražiti prvog protivnika. Austrija također kontroliše situaciju i čak uz poraz u Sloveniji (potencijalni) imaju fine šanse za prolazak. Vels i Slovačka su u borbi s Mađarima, a mislim da Slovačka nakon pobjede u Budimpešti ima najbolje šanse. I Sjeverna Irska ima baš tanke šanse, bez obzira na trenutni plasman.

Dakle, po meni, to može biti:
Najgora, a realna opcija
BiH-Sjeverna Irska
Danska-Vels
Srednja, a realna opcija
BiH-Sjeverna Irska
Vels-Irska
Najlakša, a realna opcija
BiH-Izrael
Vels-Sjeverna Irska
Kontam da bi mogli dobiti i Bugarsku u prvoj rundi. To bi nam bilo super jer, em bi bili domaćini, em je to Bugarska koja je realno godinama poprilično neozbiljna repka. Mada ni Izraelci ni S. Irci u prvom kolu ne bi bili loši. Mislim da ćemo u finalu igrati 90%, pošto fakat dobro igramo kući. Naša poslijednja loša utakmica na domaćem terenu bila je protiv Kipra u kvalama za EURO 2016 (1:2). U finalu moliti Boga da igramo kući, jer bi nam šanse tako bile puno veće. Mada smo znali u gostima dobiti i Švicu, Japan, Južnu Koreju, i dosta ih više. Ako ništa drugo, Prosinečki nam je donio Ligu A Lige Nacija u Zenicu/Sarajevo, bićemo u 1. ili 2. potu kvala za SP 2022., a i ako se ne uspijemo tada plasirati kroz grupu, već imamo aman zagarantiran baraž. Koliko smo puno dobili iz 4 utakmice iz Lige B :hmmmmm:

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Euro 2020 - Kvalifikacije

Post Postao/la Osim13 » 11 sep 2019, 23:11

Ja msm da od tog nema ništa :lol:
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Din
Postovi: 210
Pridružen/a: 28 mar 2019, 14:26
Kontakt:

Re: Euro 2020 - Kvalifikacije

Post Postao/la Din » 11 sep 2019, 23:21

Osim13 je napisao/la:Ja msm da od tog nema ništa :lol:
Time will tell :hmmmm:

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4212
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Euro 2020 - Kvalifikacije

Post Postao/la Ghuraba » 11 sep 2019, 23:43

Ja mislim da cemo mi direktno u finale te Lige nacija, a mozda cak i direktno izborimo EP. Tako bar Robi kaze... :kafa:

Din
Postovi: 210
Pridružen/a: 28 mar 2019, 14:26
Kontakt:

Re: Euro 2020 - Kvalifikacije

Post Postao/la Din » 11 sep 2019, 23:49

Ghuraba je napisao/la:Ja mislim da cemo mi direktno u finale te Lige nacija, a mozda cak i direktno izborimo EP. Tako bar Robi kaze... :kafa:
Necemo sigurno direktno, jedino da se plasiraju svi iz Lige B, svi iz Lige C koji nisu na prvoj poziciji u grupama, i svi iz Lige D koji nisu na prvoj poziciji u grupama. Drugim riječima, da od 24 mjesta na Euru, svoje mjesto kroz regularne kvale izbori 28 repki koje nisu na prvim pozicijama grupa Lige Nacija, i koje nisu ucestvovale u Ligi A. Tako da, da. Robi kaze, al Robi voli da slaze :lol:

Avatar
invincible1921
Postovi: 10131
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Euro 2020 - Kvalifikacije

Post Postao/la invincible1921 » 11 sep 2019, 23:53

Znam da je vjerovatno pitano sto puta al eo opet ne.kontam jednj strav :)

Ako recimo sve ekipe iz A divizije odu na euro a samk recimo island ne ode, jel onda oni automatski idu ili sta?
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
Pivopija
Postovi: 3493
Pridružen/a: 06 maj 2014, 17:27
Kontakt:

Re: Euro 2020 - Kvalifikacije

Post Postao/la Pivopija » 12 sep 2019, 00:31

invincible1921 je napisao/la:Znam da je vjerovatno pitano sto puta al eo opet ne.kontam jednj strav :)

Ako recimo sve ekipe iz A divizije odu na euro a samk recimo island ne ode, jel onda oni automatski idu ili sta?
Ne idu, igraju baraz, a preostale pozicije popunjavaju reprezentacije iz b divizije koje nisu pobjednici grupa, a ako i tu nema dovoljno reprezentacija, onda idu iz c divizije.
SportSport.ba liga | Igrac ekipe FK Delfin

Avatar
invincible1921
Postovi: 10131
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Euro 2020 - Kvalifikacije

Post Postao/la invincible1921 » 12 sep 2019, 00:35

Pivopija je napisao/la:
invincible1921 je napisao/la:Znam da je vjerovatno pitano sto puta al eo opet ne.kontam jednj strav :)

Ako recimo sve ekipe iz A divizije odu na euro a samk recimo island ne ode, jel onda oni automatski idu ili sta?
Ne idu, igraju baraz, a preostale pozicije popunjavaju reprezentacije iz b divizije koje nisu pobjednici grupa, a ako i tu nema dovoljno reprezentacija, onda idu iz c divizije.
:thumbup:

Aha aha, vec sam pomislio ubacit ce pobjednike grupa :D al kontam nea logike, boris se budes prvi i ko nagradu ti uvale svabe...

A de mi reci zar nije baraz A divizije vec odigran :hmmmmm: ono u portugalu sto je bilo...sta A divizjna ima dva baraza
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
Mokes
Postovi: 14873
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: Euro 2020 - Kvalifikacije

Post Postao/la Mokes » 12 sep 2019, 00:42

invincible1921 je napisao/la:
Pivopija je napisao/la:
invincible1921 je napisao/la:Znam da je vjerovatno pitano sto puta al eo opet ne.kontam jednj strav :)

Ako recimo sve ekipe iz A divizije odu na euro a samk recimo island ne ode, jel onda oni automatski idu ili sta?
Ne idu, igraju baraz, a preostale pozicije popunjavaju reprezentacije iz b divizije koje nisu pobjednici grupa, a ako i tu nema dovoljno reprezentacija, onda idu iz c divizije.
:thumbup:

Aha aha, vec sam pomislio ubacit ce pobjednike grupa :D al kontam nea logike, boris se budes prvi i ko nagradu ti uvale svabe...

A de mi reci zar nije baraz A divizije vec odigran :hmmmmm: ono u portugalu sto je bilo...sta A divizjna ima dva baraza
Nije to bio baraž, već se igrao turnir za pobjednika Lige nacija.
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
invincible1921
Postovi: 10131
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Euro 2020 - Kvalifikacije

Post Postao/la invincible1921 » 12 sep 2019, 00:42

Znaci uefa bije ko nece na Euro i mi eto vjerovatno necemo....
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
akisarajevo92
Postovi: 17784
Pridružen/a: 16 mar 2014, 11:24
Kontakt:

Re: Euro 2020 - Kvalifikacije

Post Postao/la akisarajevo92 » 12 sep 2019, 00:45

Smarate se glupostima i kalkulacijama, sacekajte barem da se prvo zavrse kvalifikacije i vidimo ko direktno ide na Euro
Don't believe the hype.

Avatar
Sheyi
Postovi: 12149
Pridružen/a: 10 jan 2009, 17:19
Lokacija: kraj puta
Kontakt:

Re: Euro 2020 - Kvalifikacije

Post Postao/la Sheyi » 12 sep 2019, 03:14

Još jedno zanimljivo pitanje odnosno konstatacija :mrgreen:

Recimo svi su se plasirali osim Islanda iz grupe A, oni trebaju sada tri protivnika, sad iz grupe B od pobjednika grupa, samo se mi nismo plasirali, onda i mi trebamo 3 protivnika. Eh sad gledajući cijelu ligu B, bez plasmana bi ukupno gledajući trebali ostati Mi, S. Irska, Wales, Danska ili Irska ili vjerovatno Austrija, eh recimo da 5 ekip iz ove lige ne ide direktno, a gore vec Islandu trebaju 3, je li uzimaju nekoga od ovih koji su ostali oni prvo? Ako da, kad pokupe npr. Austriju, Irsku i Wales, onda mi ostanemo sami sa Sjevernim Ircima, tada bi trebali dobiti ekipe iz trece lige, **** ako ne mozemo to proci. Selam, ode raditi dalje :lol:

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: Euro 2020 - Kvalifikacije

Post Postao/la Hantraga » 12 sep 2019, 11:23

Ni teoretski ne možemo dobiti Bugarsku, ako se Finci plasiraju direktno. Jedina teorija za Bugarsku je da iz naše grupe direktno ode Armenija :D
Sheyi je napisao/la:Još jedno zanimljivo pitanje odnosno konstatacija :mrgreen:

Recimo svi su se plasirali osim Islanda iz grupe A, oni trebaju sada tri protivnika, sad iz grupe B od pobjednika grupa, samo se mi nismo plasirali, onda i mi trebamo 3 protivnika. Eh sad gledajući cijelu ligu B, bez plasmana bi ukupno gledajući trebali ostati Mi, S. Irska, Wales, Danska ili Irska ili vjerovatno Austrija, eh recimo da 5 ekip iz ove lige ne ide direktno, a gore vec Islandu trebaju 3, je li uzimaju nekoga od ovih koji su ostali oni prvo? Ako da, kad pokupe npr. Austriju, Irsku i Wales, onda mi ostanemo sami sa Sjevernim Ircima, tada bi trebali dobiti ekipe iz trece lige, **** ako ne mozemo to proci. Selam, ode raditi dalje :lol:
Ne valja ova logika. Baraži se popunjavaju "odozdo prema gore". Dakle, najbolje 4 ekipe iz svake divizije koje se nisu plasirale igraju baraž. Ako nedostaje takvih ekipa, onda se popunjavaju sa ekipama iz nižih divizija. Međutim, ovdje vrijedi princip "odozdo prema gore". Dakle, recimo da iz divizije A Island i Švicarska ne ostvari plasman. Iz divizije B neka to budu BiH, Vels i Sjeverna Irska. Iz divizije C se plasira jedino Finska.

Baraž divizije D je valjda svima jasan. Baraž divizije C bi igrale Škotska, Norveška, Srbija i Bugarska (najbolje 4 po plasmanu bez Finske). Onda bi naš baraž igrali: BiH, Vels, Sjeverna Irska i Izrael (najbolja ekipa iz sljedeće divizije koja ne igra baraž te divizije). Baraž divizije A bi igrali: Švicarska, Island, Mađarska i Rumunija (najbolje ekipe iz divizije C koje nisu ostvarile plasman u baraž, a nisu upale ni u divizija B baraž).

Dakle, da ne mozgate, opcije koje sam gore napisao su jedine moguće. :D

Avatar
Mokes
Postovi: 14873
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: Euro 2020 - Kvalifikacije

Post Postao/la Mokes » 12 sep 2019, 12:24

Sheyi je napisao/la:Još jedno zanimljivo pitanje odnosno konstatacija :mrgreen:

Recimo svi su se plasirali osim Islanda iz grupe A, oni trebaju sada tri protivnika, sad iz grupe B od pobjednika grupa, samo se mi nismo plasirali, onda i mi trebamo 3 protivnika. Eh sad gledajući cijelu ligu B, bez plasmana bi ukupno gledajući trebali ostati Mi, S. Irska, Wales, Danska ili Irska ili vjerovatno Austrija, eh recimo da 5 ekip iz ove lige ne ide direktno, a gore vec Islandu trebaju 3, je li uzimaju nekoga od ovih koji su ostali oni prvo? Ako da, kad pokupe npr. Austriju, Irsku i Wales, onda mi ostanemo sami sa Sjevernim Ircima, tada bi trebali dobiti ekipe iz trece lige, **** ako ne mozemo to proci. Selam, ode raditi dalje :lol:
Ovako, uzmimo da ne idu Island i 6 koje si naveo (BiH, S.Irska, Irska, Wales, Danska, Austrija).

Mi i Danci bi bili fiksni u ligi B, tj, ne bismo mogli igrati s Islandom, jer smo pobjednici grupe. Sad od ovih preostalih bi se izvlačenjem odredila 2 koja će igrati s nama. S Islandom bi igrale preostale 2 i preostala iz grupe C.

Što se tiče ovoga dijela vezanog za ligu C, možemo dobiti jedino ako iz B bude manje od 4 tima. Znači trebaju se plasirati makar 9 timova.
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

Din
Postovi: 210
Pridružen/a: 28 mar 2019, 14:26
Kontakt:

Re: Euro 2020 - Kvalifikacije

Post Postao/la Din » 12 sep 2019, 22:42

Hantraga je napisao/la:Ni teoretski ne možemo dobiti Bugarsku, ako se Finci plasiraju direktno. Jedina teorija za Bugarsku je da iz naše grupe direktno ode Armenija :D
Sheyi je napisao/la:Još jedno zanimljivo pitanje odnosno konstatacija :mrgreen:

Recimo svi su se plasirali osim Islanda iz grupe A, oni trebaju sada tri protivnika, sad iz grupe B od pobjednika grupa, samo se mi nismo plasirali, onda i mi trebamo 3 protivnika. Eh sad gledajući cijelu ligu B, bez plasmana bi ukupno gledajući trebali ostati Mi, S. Irska, Wales, Danska ili Irska ili vjerovatno Austrija, eh recimo da 5 ekip iz ove lige ne ide direktno, a gore vec Islandu trebaju 3, je li uzimaju nekoga od ovih koji su ostali oni prvo? Ako da, kad pokupe npr. Austriju, Irsku i Wales, onda mi ostanemo sami sa Sjevernim Ircima, tada bi trebali dobiti ekipe iz trece lige, **** ako ne mozemo to proci. Selam, ode raditi dalje :lol:
Ne valja ova logika. Baraži se popunjavaju "odozdo prema gore". Dakle, najbolje 4 ekipe iz svake divizije koje se nisu plasirale igraju baraž. Ako nedostaje takvih ekipa, onda se popunjavaju sa ekipama iz nižih divizija. Međutim, ovdje vrijedi princip "odozdo prema gore". Dakle, recimo da iz divizije A Island i Švicarska ne ostvari plasman. Iz divizije B neka to budu BiH, Vels i Sjeverna Irska. Iz divizije C se plasira jedino Finska.

Baraž divizije D je valjda svima jasan. Baraž divizije C bi igrale Škotska, Norveška, Srbija i Bugarska (najbolje 4 po plasmanu bez Finske). Onda bi naš baraž igrali: BiH, Vels, Sjeverna Irska i Izrael (najbolja ekipa iz sljedeće divizije koja ne igra baraž te divizije). Baraž divizije A bi igrali: Švicarska, Island, Mađarska i Rumunija (najbolje ekipe iz divizije C koje nisu ostvarile plasman u baraž, a nisu upale ni u divizija B baraž).

Dakle, da ne mozgate, opcije koje sam gore napisao su jedine moguće. :D
Čuj to? A zapravo da, ne možemo dobiti Bugarsku ako se Finci plasiraju... Nema veze, nije ni Izrael baš neka velesila.

Din
Postovi: 210
Pridružen/a: 28 mar 2019, 14:26
Kontakt:

Re: Euro 2020 - Kvalifikacije

Post Postao/la Din » 12 sep 2019, 22:44

Jeste i vi skontali ovu želju ovih U21 reprezentativaca. Dečki 10× lošije uslove imaju od Belgije, i igraju nulu na njihovom terenu. :hmmmmm: Ove kvale za U21 repku fakat izgledaju svijetlo. To se baš za A repku i ne može reći :lol:

Avatar
invincible1921
Postovi: 10131
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Euro 2020 - Kvalifikacije

Post Postao/la invincible1921 » 13 sep 2019, 01:27

Din je napisao/la:Jeste i vi skontali ovu želju ovih U21 reprezentativaca. Dečki 10× lošije uslove imaju od Belgije, i igraju nulu na njihovom terenu. :hmmmmm: Ove kvale za U21 repku fakat izgledaju svijetlo. To se baš za A repku i ne može reći :lol:
Nisam gledo pa necu da sudim, niti osporavam bilo sta, ali belgija u21 je smijesna repka..pogledaj im rezultate. Nisu nikog dobili ima godina.

Od sastava koji je igro protiv nas cuo sam za onog amuzua koji je 26ti igrac nikad losikeg anderlechta
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
Justin
Postovi: 16849
Pridružen/a: 11 sep 2017, 17:34
Lokacija: Ellicott City
Kontakt:

Re: Euro 2020 - Kvalifikacije

Post Postao/la Justin » 13 sep 2019, 01:33

invincible1921 je napisao/la:
Din je napisao/la:Jeste i vi skontali ovu želju ovih U21 reprezentativaca. Dečki 10× lošije uslove imaju od Belgije, i igraju nulu na njihovom terenu. :hmmmmm: Ove kvale za U21 repku fakat izgledaju svijetlo. To se baš za A repku i ne može reći :lol:
Nisam gledo pa necu da sudim, niti osporavam bilo sta, ali belgija u21 je smijesna repka..pogledaj im rezultate. Nisu nikog dobili ima godina.

Od sastava koji je igro protiv nas cuo sam za onog amuzua koji je 26ti igrac nikad losikeg anderlechta
I Nijemci dugo nisu imali losiji sastav. Ali opet tesko da mozemo proci.
Sarmelino † (29.08.2015-20.10.2019.) ⚜
dr. Alem Peterson
Captain4 † (14.05.2014-22.02.2022.) ⚜

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Burberry46 i 42 gosta.