Eldar Ćivić

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Eldar Ćivić

Post Postao/la Raonffa » 15 okt 2018, 22:59

Husika je napisao/la:
Esport je napisao/la:Mozete li mu oprostiti Dablin :crazy:
Ma kakav Dablin jesi vidio veceras kako ga saltaju i prelaze, cija je prva stativa?
Nastic je morao biti veceras na toj poziciji...
Kako ga šaltaju, niko ga prošao nije na lijevoj strani večeras :)

Slažem se da je ofanzivno nedorečen, al' defanzivno siguran i dobar.

Večeras najnesigurniji Zukanović, dva njegova poteza su mogla donijeti gol Ircima, da nije bilo toga, rekao bih da je bila perfektna tekma naše odbrane.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Eldar Ćivić

Post Postao/la ASD » 15 okt 2018, 23:11

Nije on uopste los igrac, vidim to kod otvaranja i kod iznosenja lopte danas.

Problem je sto ne igra u klubu i sto nema tu sigurnost jos u Repci, raja ga uzela na zub poslije prvog meca pa iz nekih situacija ne moze izvuci maksimum.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Eldar Ćivić

Post Postao/la Raonffa » 15 okt 2018, 23:21

Konačno imamo veliku širinu na poziciji lijevog beka, čak tri igrača, također na poziciji golmana smo proširili konkurenciju, umjesto da sve to bude veliki upgrade za reprezentaciju i same navijače, to se nažalost tumači na totalno pogrešan način.

Al' to smo mi jbg.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Eldar Ćivić

Post Postao/la ASD » 15 okt 2018, 23:28

Raonffa je napisao/la:Konačno imamo veliku širinu na poziciji lijevog beka, čak tri igrača, također na poziciji golmana smo proširili konkurenciju, umjesto da sve to bude veliki upgrade za reprezentaciju i same navijače, to se nažalost tumači na totalno pogrešan način.

Al' to smo mi jbg.
Dobijamo na sirini cijele Reprezentacije, Robi je za to zasluzan.
Mislim da bi konkretno ovaj momak, a jos neki bio zaboravljen da je neko drugi selektor.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Eldar Ćivić

Post Postao/la DrFilgud » 15 okt 2018, 23:48

Svaka cast Prosineckom, umjesto da sahrani momka nakon Belfasta, sto su svi trazili i ocekivali, on je od njega napravio solidnog beka u reprezentaciji.

damir_82
Postovi: 989
Pridružen/a: 30 avg 2009, 17:09
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Eldar Ćivić

Post Postao/la damir_82 » 16 okt 2018, 00:05

DrFilgud je napisao/la:Svaka cast Prosineckom, umjesto da sahrani momka nakon Belfasta, sto su svi trazili i ocekivali, on je od njega napravio solidnog beka u reprezentaciji.
Uvijek se sjetim Vranješa, Samarasa, Papeta..
Dobili smo momka koji će "dati ruke" u budućnosti i u sistemu biti bolji igrač nego li to jeste u stvari..
Vidjela se večeras namjera protivnika - Duge lopte na njegov bok kao i u prvoj utakmici.. Večeras postavka zatvorila taj segment i one odbijance smo kupili dosta često.. Fali mu sigurnosti kod posjeda.. Ne može biti onako poguren kad ima loptu u nogama, jer iz onog položaja tijela može samo napraviti problem, al to je taj strah koji kao da ga tjera da mu lopta mora biti na oku..
Sretno momcino u karijeri, i da ispraviš te nedostatke na svoju i našu radost!

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25264
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: Eldar Ćivić

Post Postao/la NEZALAGANJE » 16 okt 2018, 01:20

Raonffa je napisao/la:Konačno imamo veliku širinu na poziciji lijevog beka, čak tri igrača, također na poziciji golmana smo proširili konkurenciju, umjesto da sve to bude veliki upgrade za reprezentaciju i same navijače, to se nažalost tumači na totalno pogrešan način.

Al' to smo mi jbg.
Daj mi,majke ti,objasni sta vidis u ovom momku na lijevom beku?? Evo prosiri mi vidike,a ja cu ti napisati slijedece(posto si me pitao i na drugoj temi o njemu):Nije standardan u svom klubu,nije bek uopste,kretnje na poziciji jako slabe u ofanzivnom dijelu(centarsuta veceras nije imao),nesiguran u prijemu i predaji lopte,poprilicno spor. Reci mi da grijesim u necemu od ovog nabrojanog i argumentuj mi to,a dok to cinis imaj u vidu da je pozicija bocnog igraca jedna od 2-3 najvaznije pozicije u modernom fudbalu!?

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Eldar Ćivić

Post Postao/la Raonffa » 16 okt 2018, 01:23

NEZALAGANJE je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Konačno imamo veliku širinu na poziciji lijevog beka, čak tri igrača, također na poziciji golmana smo proširili konkurenciju, umjesto da sve to bude veliki upgrade za reprezentaciju i same navijače, to se nažalost tumači na totalno pogrešan način.

Al' to smo mi jbg.
Daj mi,majke ti,objasni sta vidis u ovom momku na lijevom beku?? Evo prosiri mi vidike,a ja cu ti napisati slijedece(posto si me pitao i na drugoj temi o njemu):Nije standardan u svom klubu,nije bek uopste,kretnje na poziciji jako slabe u ofanzivnom dijelu(centarsuta veceras nije imao),nesiguran u prijemu i predaji lopte,poprilicno spor. Reci mi da grijesim u necemu od ovog nabrojanog i argumentuj mi to,a dok to cinis imaj u vidu da je pozicija bocnog igraca jedna od 2-3 najvaznije pozicije u modernom fudbalu!?
A gdje sam ja napisao da vidim neku klasu u ovom momku?

Samo sam rekao da je dečko fino odradio posao večeras, da smo sa njim dobili na širini, da sada imamo tri lijeva beka koja možemo gurnuti u ekipu bez nekog straha.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25264
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: Eldar Ćivić

Post Postao/la NEZALAGANJE » 16 okt 2018, 01:24

Raonffa je napisao/la:
NEZALAGANJE je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Konačno imamo veliku širinu na poziciji lijevog beka, čak tri igrača, također na poziciji golmana smo proširili konkurenciju, umjesto da sve to bude veliki upgrade za reprezentaciju i same navijače, to se nažalost tumači na totalno pogrešan način.

Al' to smo mi jbg.
Daj mi,majke ti,objasni sta vidis u ovom momku na lijevom beku?? Evo prosiri mi vidike,a ja cu ti napisati slijedece(posto si me pitao i na drugoj temi o njemu):Nije standardan u svom klubu,nije bek uopste,kretnje na poziciji jako slabe u ofanzivnom dijelu(centarsuta veceras nije imao),nesiguran u prijemu i predaji lopte,poprilicno spor. Reci mi da grijesim u necemu od ovog nabrojanog i argumentuj mi to,a dok to cinis imaj u vidu da je pozicija bocnog igraca jedna od 2-3 najvaznije pozicije u modernom fudbalu!?
A gdje sam ja napisao da vidim neku klasu u ovom momku?

Samo sam rekao da je dečko fino odradio posao večeras, da smo sa njim dobili na širini, da sada imamo tri lijeva beka koja možemo gurnuti u ekipu bez nekog straha.
Ako ces tako gledati,bilo kojeg novog igraca da je stavio na beka mi smo dobili sirinu.Ha ja.Nije bitno da ima kvalitet za tu poziciju.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Eldar Ćivić

Post Postao/la Raonffa » 16 okt 2018, 01:28

NEZALAGANJE je napisao/la: Ako ces tako gledati,bilo kojeg novog igraca da je stavio na beka mi smo dobili sirinu.Ha ja.Nije bitno da ima kvalitet za tu poziciju.
Pa vidi jednu stvar, do prije pola godine si na toj poziciji imao samo Kolašinca, a sa Ćivićem i Nastićem si dobio igrače koji ga mogu dostojno zamjeniti kada ne igra. Jer ovo što je Ćivić pokazao protiv Austrije i Irske večeras, kao i Nastić protiv Turske, je dostojno zamjene Kolašincu, kada uzmemo u obzir kvalitet i domete naše reprezentacije, zar ne?

Ili možda misliš da mi imamo negdje još par Kolašinaca samo ih Robi nije oktrio? :)
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25264
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: Eldar Ćivić

Post Postao/la NEZALAGANJE » 16 okt 2018, 01:36

Raonffa je napisao/la:
Pa vidi jednu stvar, do prije pola godine si na toj poziciji imao samo Kolašinca, a sa Ćivićem i Nastićem si dobio igrače koji ga mogu dostojno zamjeniti kada ne igra. Jer ovo što je Ćivić pokazao protiv Austrije i Irske večeras, kao i Nastić protiv Turske, je dostojno zamjene Kolašincu, kada uzmemo u obzir kvalitet i domete naše reprezentacije, zar ne?

Ili možda misliš da mi imamo negdje još par Kolašinaca samo ih Robi nije oktrio? :)
A izvini gdje je tu na lijevoj strani Zukanovic?Jel to on nesto losije igrao od ovih novih na beku?Eto on mi je npr miljama ispred Civica(Nastica nismo puno vidjeli iako je protiv Turske bio dobar) i jedna od solucija kad je odbrana kompletna(racunajuci i Bicakcica).Evo veceras je Robi to mogao uraditi,ostaviti malog Todorovica na desnom beku,Zuku lijevo,a Vranjesa koji je dobar bio na stoperu ptotiv Turske upariti sa Sunjicem.Garantujem da bi bolje izgledalo,jer bi makar imao jednog klasicnog beka na svojoj poziciji.Ovako smo imali 2 stopera na bekovskim pozicijama.Nema teorije da se samnom ne mozes sloziti da bi to izgledalo bolje!?

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Eldar Ćivić

Post Postao/la Raonffa » 16 okt 2018, 01:43

NEZALAGANJE je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:
Pa vidi jednu stvar, do prije pola godine si na toj poziciji imao samo Kolašinca, a sa Ćivićem i Nastićem si dobio igrače koji ga mogu dostojno zamjeniti kada ne igra. Jer ovo što je Ćivić pokazao protiv Austrije i Irske večeras, kao i Nastić protiv Turske, je dostojno zamjene Kolašincu, kada uzmemo u obzir kvalitet i domete naše reprezentacije, zar ne?

Ili možda misliš da mi imamo negdje još par Kolašinaca samo ih Robi nije oktrio? :)
A izvini gdje je tu na lijevoj strani Zukanovic?Jel to on nesto losije igrao od ovih novih na beku?Eto on mi je npr miljama ispred Civica(Nastica nismo puno vidjeli iako je protiv Turske bio dobar) i jedna od solucija kad je odbrana kompletna(racunajuci i Bicakcica).Evo veceras je Robi to mogao uraditi,ostaviti malog Todorovica na desnom beku,Zuku lijevo,a Vranjesa koji je dobar bio na stoperu ptotiv Turske upariti sa Sunjicem.Garantujem da bi bolje izgledalo,jer bi makar imao jednog klasicnog beka na svojoj poziciji.Ovako smo imali 2 stopera na bekovskim pozicijama.Nema teorije da se samnom ne mozes sloziti da bi ti izgledalo bolje!?
Zukanović je prije svega stoper i mislim da on još od vremena kada je igrao u Belgiji nije igrao na poziciji lijevog beka (govorim o klupskoj karijeri), a od toga je prošlo već dosta godina i sezona. Pa čak ni kod nas nije puno igrao na toj poziciji.

I u ovom primjeru nije fazon ko je od njih bolji, recimo da pružaju isti kvalitet (Zukanović i Ćivić na lijevom beku, o njima govorim), ovdje je fol da si dobio na toj širini da ne moraš gurati neke igrače, čitaj Zukanovića, na neprimarne pozicije. Baš to je bogatstvo ove širine, imaš Ćivića i Nastića da ti mijenjaju Kolašinca, a Zukanovića fino ostaviš na prirodnoj poziciji :)

Pa ako ćeš iskreno, protiv Iraca sam bio za stopersku varijantu Šunjić-Zukanović zbog skok i duel igre. Vranješ je ukupno gledajući kvalitetniji stoper od njih dvojice vjerovatno, al' konkretno protiv ovih drvosječa bih birao njih dvojicu.

Todor bi mi bio ispred Vranješa, kao što gore rekoh, pristalica sam da igrači igraju na prirodnim pozicijama, Vranješ je ipak po nekoj prirodi stoper i desni bek mu nije primarna pozicija, i ne igra je već godinama. Al' eto, pisao sam ti već na onoj tamo temi, shvatam u neku ruku zašto je Vranješ počeo na ovoj poziciji večeras, iako ponavljam da sam za to da Todorović u budućnosti bude naš startni bek i vjerujem da će i biti :)
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25264
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: Eldar Ćivić

Post Postao/la NEZALAGANJE » 16 okt 2018, 01:54

Raonffa je napisao/la:
NEZALAGANJE je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:
Pa vidi jednu stvar, do prije pola godine si na toj poziciji imao samo Kolašinca, a sa Ćivićem i Nastićem si dobio igrače koji ga mogu dostojno zamjeniti kada ne igra. Jer ovo što je Ćivić pokazao protiv Austrije i Irske večeras, kao i Nastić protiv Turske, je dostojno zamjene Kolašincu, kada uzmemo u obzir kvalitet i domete naše reprezentacije, zar ne?

Ili možda misliš da mi imamo negdje još par Kolašinaca samo ih Robi nije oktrio? :)
A izvini gdje je tu na lijevoj strani Zukanovic?Jel to on nesto losije igrao od ovih novih na beku?Eto on mi je npr miljama ispred Civica(Nastica nismo puno vidjeli iako je protiv Turske bio dobar) i jedna od solucija kad je odbrana kompletna(racunajuci i Bicakcica).Evo veceras je Robi to mogao uraditi,ostaviti malog Todorovica na desnom beku,Zuku lijevo,a Vranjesa koji je dobar bio na stoperu ptotiv Turske upariti sa Sunjicem.Garantujem da bi bolje izgledalo,jer bi makar imao jednog klasicnog beka na svojoj poziciji.Ovako smo imali 2 stopera na bekovskim pozicijama.Nema teorije da se samnom ne mozes sloziti da bi ti izgledalo bolje!?
Zukanović je prije svega stoper i mislim da on još od vremena kada je igrao u Belgiji nije igrao na poziciji lijevog beka (govorim o klupskoj karijeri), a od toga je prošlo već dosta godina i sezona. Pa čak ni kod nas nije puno igrao na toj poziciji.

I u ovom primjeru nije fazon ko je od njih bolji, recimo da pružaju isti kvalitet (Zukanović i Ćivić na lijevom beku, o njima govorim), ovdje je fol da si dobio na toj širini da ne moraš gurati neke igrače, čitaj Zukanovića, na neprimarne pozicije. Baš to je bogatstvo ove širine, imaš Ćivića i Nastića da ti mijenjaju Kolašinca, a Zukanovića fino ostaviš na prirodnoj poziciji :)

Pa ako ćeš iskreno, protiv Iraca sam bio za stopersku varijantu Šunjić-Zukanović zbog skok i duel igre. Vranješ je ukupno gledajući kvalitetniji stoper od njih dvojice vjerovatno, al' konkretno protiv ovih drvosječa bih birao njih dvojicu.

Todor bi mi bio ispred Vranješa, kao što gore rekoh, pristalica sam da igrači igraju na prirodnim pozicijama, Vranješ je ipak po nekoj prirodi stoper i desni bek mu nije primarna pozicija, i ne igra je već godinama. Al' eto, pisao sam ti već na onoj tamo temi, shvatam u neku ruku zašto je Vranješ počeo na ovoj poziciji večeras, iako ponavljam da sam za to da Todorović u budućnosti bude naš startni bek i vjerujem da će i biti :)
Stani bolan.Pricas o neguranju Zukanovica na neprirodnu poziciju,a guras Civica na isti nacin?? :D Civic nije bek i ne treba mu traziti mjesto u repki,ako se ne moze izboriti za isto na svojoj poziciji.Slazemo se u tome da svi trebaju igrati prirodne pozicije,ali kad se vec krpi,pa bolje krpiti sa nekim defanzivcem ko je bolji igrac sveukupno?Zar ne?
Shvatam te i za ovu tekmu,ali u buducnosti ovaj decko nema sta traziti na ovoj poziciji.Zaista nema.Defanzivno nije pouzdan,ispastamo ofanzivno,a to ne mozemo sebi priustiti,jer kvaitetan protivnik ce zaustaviti Dzeku,a onda moramo imati sirinu u igri.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Eldar Ćivić

Post Postao/la Raonffa » 16 okt 2018, 02:00

NEZALAGANJE je napisao/la: Stani bolan.Pricas o neguranju Zukanovica na neprirodnu poziciju,a guras Civica na isti nacin?? :D Civic nije bek i ne treba mu traziti mjesto u repki,ako se ne moze izboriti za isto na svojoj poziciji.Slazemo se u tome da svi trebaju igrati prirodne pozicije,ali kad se vec krpi,pa bolje krpiti sa nekim defanzivcem ko je bolji igrac sveukupno?Zar ne?
Shvatam te i za ovu tekmu,ali u buducnosti ovaj decko nema sta traziti na ovoj poziciji.Zaista nema.Defanzivno nije pouzdan,ispastamo ofanzivno,a to ne mozemo sebi priustiti,jer kvaitetan protivnik ce zaustaviti Dzeku,a onda moramo imati sirinu u igri.
Kako Ćivić nije bek? On je klasični lijevi bek kroz čitavu dosadašnju karijeru, mislim pamtim ga još od mlađih uzrasta uvijek je igrao lijevog beka.

A ako si me konkretno pitao da li sam više volio večeras gledati bekovsku kombinaciju Vranješ-Ćivić ili kombinaciju Todorović-Zukanović, odgovor bi bio da mi je manje više svejedno, iako sam više za ovu opciju koja je igrala čisto zato što si imao jednog klasičnog beka i jednog stopera na beku, al' stopera koji je unazad par godina redovno igrao kao bek u reprezentaciji, mislim na Vranješa, koji je konkretno mnogo mnogo više igrao za reprezentaciju kao bek nego li što je igrao Zukanović.

A što se tiče Ćivićeve budućnosti, naravno u konkurenciji Kolašinca i Nastića, gdje je logično da imamo ipak dva lijeva beka (tri je ipak previše) i da je on najmlađi, da igra najmanje od njih, logično da neće biti redovno u reprezentaciji, tek tu da uleti kao zamjena ovoj dvojici.

Smatram da je Nastić kvalitetniji igrač, al' sticajem okolnosti pred ovu utakmicu, Ćivić je imao više iskustva u repki od Nastića, da se Nastić nije povrijedio pred onaj prvi meč sa Irskom, vjerovatno bi on bio startni bek i tada i protiv Austrije, a i večeras.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Testo
Postovi: 2484
Pridružen/a: 19 feb 2016, 22:52
Kontakt:

Re: Eldar Ćivić

Post Postao/la Testo » 16 okt 2018, 16:13

nula od igraca.
vjerovatno jedan od najgorih ikada u drzavnom dresu.
„Ne mogu, brate, ja igrati za novac i slušati kako treba da igram.
Hvala im, bili su korektni i nisu mi pravili probleme.
Rekao sam im da ja mogu da igram samo za Sarajevo.“

Avatar
Pivopija
Postovi: 3493
Pridružen/a: 06 maj 2014, 17:27
Kontakt:

Re: Eldar Ćivić

Post Postao/la Pivopija » 18 okt 2018, 11:31

Stalno pisete kako treba mladim igracima dati sansu, a kad im se da, onda te iste igrace sahranite. Ovako ce biti i za Gojaka, Demirovica, Prevljaka kad dobiju sansu.
SportSport.ba liga | Igrac ekipe FK Delfin

Avatar
Testo
Postovi: 2484
Pridružen/a: 19 feb 2016, 22:52
Kontakt:

Re: Eldar Ćivić

Post Postao/la Testo » 18 okt 2018, 21:13

Pa i treba davati mladim igračima šansu, ali onima koji to zaslužuju, a ne nekakvim likovima koji nemaju mjesta ni u Sparti U21.
„Ne mogu, brate, ja igrati za novac i slušati kako treba da igram.
Hvala im, bili su korektni i nisu mi pravili probleme.
Rekao sam im da ja mogu da igram samo za Sarajevo.“

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24512
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: Eldar Ćivić

Post Postao/la Goalgetter » 18 okt 2018, 21:16

Korektno je odigrao protiv Irske, ali nista vise. Po meni i dalje nikakve naznake da bi mogao biti dugorocno rjesenje na lijevom beku. Ali svakako svaka cast za trud i zalaganje, i prije svega respekt za Robija koji je imao muda staviti ga u sve tri utakmice Lige Nacija. :thumbup:

Avatar
Miske01
Postovi: 1076
Pridružen/a: 07 jan 2018, 00:29
Kontakt:

Re: Eldar Ćivić

Post Postao/la Miske01 » 18 okt 2018, 21:38

Samo cu reci da smo pobijedili kada god je Eldar igrao
BHF

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Eldar Ćivić

Post Postao/la jasmin10 » 19 okt 2018, 15:16

Miske01 je napisao/la:Samo cu reci da smo pobijedili kada god je Eldar igrao
To nema nikakve veze s njegovom igrom.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 39 gostiju.