Eldar Ćivić

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
Vucevich
Postovi: 11248
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Eldar Ćivić

Post Postao/la Vucevich » 23 maj 2019, 17:51

HankMoody je napisao/la: Učestvovao u 19 od 34 utakmice u ligi, standardniji od mnogih za kojima se kukalo ovdje.
Poput koga?

Nastić je bolji i standardniji igrač od Ćivića

Avatar
HankMoody
Postovi: 6223
Pridružen/a: 01 jul 2015, 17:37
Kontakt:

Re: Eldar Ćivić

Post Postao/la HankMoody » 23 maj 2019, 17:57

Vucevich je napisao/la:
HankMoody je napisao/la: Učestvovao u 19 od 34 utakmice u ligi, standardniji od mnogih za kojima se kukalo ovdje.
Poput koga?

Nastić je bolji i standardniji igrač od Ćivića
Pogledaj mu statistiku u Genku i mislim da nećeš tako misliti.
1992, 2006, 2009, 2011, 2015

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Eldar Ćivić

Post Postao/la DrFilgud » 23 maj 2019, 17:59

Vucevich je napisao/la:
HankMoody je napisao/la: Učestvovao u 19 od 34 utakmice u ligi, standardniji od mnogih za kojima se kukalo ovdje.
Poput koga?

Nastić je bolji i standardniji igrač od Ćivića
To je tacno.

Avatar
Vucevich
Postovi: 11248
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Eldar Ćivić

Post Postao/la Vucevich » 23 maj 2019, 18:01

HankMoody je napisao/la:
Vucevich je napisao/la:
HankMoody je napisao/la: Učestvovao u 19 od 34 utakmice u ligi, standardniji od mnogih za kojima se kukalo ovdje.
Poput koga?

Nastić je bolji i standardniji igrač od Ćivića
Pogledaj mu statistiku u Genku i mislim da nećeš tako misliti.
:rol: Pa ne govorimo valjda o periodu prije 4-5 mjeseci, jer je tada i ovaj Civic bio prebacen u U-21 ekipu Sparte, nego u zadnje vrijeme kao sto si i sam rekao.

I reci koji je to igrac da ljudi prizivaju a da igra manje od Civica?

Avatar
HankMoody
Postovi: 6223
Pridružen/a: 01 jul 2015, 17:37
Kontakt:

Re: Eldar Ćivić

Post Postao/la HankMoody » 23 maj 2019, 18:09

Vucevich je napisao/la::rol: Pa ne govorimo valjda o periodu prije 4-5 mjeseci, jer je tada i ovaj Civic bio prebacen u U-21 ekipu Sparte, nego u zadnje vrijeme kao sto si i sam rekao.

I reci koji je to igrac da ljudi prizivaju a da igra manje od Civica?
I u Oostendeu se u zadnje vrijeme nije naigrao, iako je dobro počeo, ja sam i dalje mišljenje da je Ćivić bolja alternativa Kolašincu nego Nastić.
1992, 2006, 2009, 2011, 2015

Avatar
Bazinga12345
Postovi: 4728
Pridružen/a: 17 jul 2017, 15:42
Kontakt:

Re: Eldar Ćivić

Post Postao/la Bazinga12345 » 12 jun 2019, 09:13

Solidan sinoć, poprilično je dobro zatvorio Bernardeschia.
⭐ Velež Mostar ⭐

Zadnja klupa

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24505
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: Eldar Ćivić

Post Postao/la Goalgetter » 12 jun 2019, 13:39

Meni je bio odlican sinoc do povrede, svaka cast.

Avatar
JohnCleese
Postovi: 5723
Pridružen/a: 02 sep 2015, 09:52
Lokacija: zemlja "ciganska"
Kontakt:

Re: Eldar Ćivić

Post Postao/la JohnCleese » 12 jun 2019, 14:22

Bravo momak :thumbup:
Igrac koji od svake nove utakmice odigrane za reprezentaciju napraduje i stice ne samo novo iskustvo, vec i kvalitet.
Nije problem u slijepim vođama, problem je u slijepim sljedbenicima.


Svabo je to...

Avatar
DevilsAdvocate
Postovi: 1569
Pridružen/a: 28 jan 2015, 17:31
Kontakt:

Re: Eldar Ćivić

Post Postao/la DevilsAdvocate » 12 jun 2019, 21:04

Prolazna ocjena i u jednoj i drugoj utakmici, pozitivno me iznenadio protiv Finske 6.9 , protiv Italije 6.9, defanizvno je besprejkorno odigrao dok je prema napred bio skroz nevidljiv i to mu je najveca mana, i dalje sam misljenja da bi Nastic bolje odigrao ali eto opravdao je povjerenje u ove dvije utakmice u izostanku Švabe..
'I was young, I was survivin' the times. Waitin' for my moment, I was destined to shine..'

Tristan10
Postovi: 5183
Pridružen/a: 14 jan 2018, 17:58
Kontakt:

Re: Eldar Ćivić

Post Postao/la Tristan10 » 12 jun 2019, 21:51

Decko koji nece nista specijalno napraviti u karijeri. Ne lici niti se ponasa kao bek, lose se postavlja, a naprijed je pogotovo liminitiran. Referenca igranja za A reprezentaciju ce nesto pomoci u karijeri, ali predvidjam mu slicnu karijeru ko Avdija Vrsajevic.

Avatar
hurem
Postovi: 8611
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Eldar Ćivić

Post Postao/la hurem » 16 jun 2019, 12:08

Dinamo Zagreb bi bio odlicna opcija...neko je i ranije, prije duplog sporta spominjao.
Ne mogu razumjeti HEJT velikog broja navijaca prema ovom momku koji je zasluzeno prekomandovan iz U21 i uskocio umjesto povrijedjenog Kolasinca, svoju priliku poprilicno iskoristio...izuzev debitantske utakmice u S.Irski gdje je istina bio los, ali uzet cemo u obzir da je debitantska i da su zapravo svi bili losi, pa tako i on.
Mnogi ga toliko kritikuju i spominju Nastica kao bolju opciju, ali pazite sada, garantovano, ali garantovano, nemaju niti jedan jedini vrijedan spominjanja ARGUMENT da je ovaj bolji od Civica...niti jedan jedini. TACKA.
Protiv Italije je bio skoro pa odlican...Berna, koji je toliko hvaljen od navijaca Juventusa i koji je lomio odbranu Atletico Madrida se nije vidio pored Eldara Civica.
Malo postovanja prema nasim igracima koji su u datom trenutku krpili necija odsustva i zasigurno ginuli na terenu bez obzira na neke svoje limite, nije na odmet.

Avatar
Mokes
Postovi: 14873
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: Eldar Ćivić

Post Postao/la Mokes » 16 jun 2019, 12:14

hurem je napisao/la:Dinamo Zagreb bi bio odlicna opcija...neko je i ranije, prije duplog sporta spominjao.
Ne mogu razumjeti HEJT velikog broja navijaca prema ovom momku koji je zasluzeno prekomandovan iz U21 i uskocio umjesto povrijedjenog Kolasinca, svoju priliku poprilicno iskoristio...izuzev debitantske utakmice u S.Irski gdje je istina bio los, ali uzet cemo u obzir da je debitantska i da su zapravo svi bili losi, pa tako i on.
Mnogi ga toliko kritikuju i spominju Nastica kao bolju opciju, ali pazite sada, garantovano, ali garantovano, nemaju niti jedan jedini ARGUMENT da je ovaj bolji od Civica...niti jedan jedini. TACKA.
Protiv Italije je bio skoro pa odlican...Berna, koji je toliko hvaljen od navijaca Juventusa i koji je lomio odbranu Atletico Madrida se nije vidio pored Eldara Civica.
Malo postovanja prema nasim igracima koji su u datom trenutku krpili necija odsustva i zasigurno ginuli na terenu bez obzira na neke svoje limite, nije na odmet.
Zato što se na forumu po automatizmu pljuje, a ne gleda se kako je neko odigrao. Ista stvar je i za Sarića. I Šunjić je odjednom rupa, iako je bio naš najboljo stopet zadnjih godina, ali eto 2 greške mijenjaju sve.
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
RollingPaper
Postovi: 3281
Pridružen/a: 11 avg 2016, 23:41
Kontakt:

Re: Eldar Ćivić

Post Postao/la RollingPaper » 16 jun 2019, 12:23

Poznajem ga od pijetlića, uvijek se izdvajao od ostalih i bio najbolji, ne po tehnici ili nekom ogromnom fudbalskom talentu vec snazi, borbenosti i duelu. Bio je kapiten u pionirima i kadetima Slobode pa otišao u Slovačku. Taj momak je pedantan i fizicki prejak igrač, to su njegove glavne vrline i ono zbog čega ga Robi voli. Igrači sa njegovim karakterom uvjek uspiju. Vidili ste onaj životinjski šut u trku sa distance protiv Italije...

Glupo je ga porediti sa Vršajevićem, za par godina Eldar će biti samo još bolji i napredniji bek.

Tristan10
Postovi: 5183
Pridružen/a: 14 jan 2018, 17:58
Kontakt:

Re: Eldar Ćivić

Post Postao/la Tristan10 » 16 jun 2019, 14:20

hurem je napisao/la:Dinamo Zagreb bi bio odlicna opcija...neko je i ranije, prije duplog sporta spominjao.
Ne mogu razumjeti HEJT velikog broja navijaca prema ovom momku koji je zasluzeno prekomandovan iz U21 i uskocio umjesto povrijedjenog Kolasinca, svoju priliku poprilicno iskoristio...izuzev debitantske utakmice u S.Irski gdje je istina bio los, ali uzet cemo u obzir da je debitantska i da su zapravo svi bili losi, pa tako i on.
Mnogi ga toliko kritikuju i spominju Nastica kao bolju opciju, ali pazite sada, garantovano, ali garantovano, nemaju niti jedan jedini vrijedan spominjanja ARGUMENT da je ovaj bolji od Civica...niti jedan jedini. TACKA.
Protiv Italije je bio skoro pa odlican...Berna, koji je toliko hvaljen od navijaca Juventusa i koji je lomio odbranu Atletico Madrida se nije vidio pored Eldara Civica.
Malo postovanja prema nasim igracima koji su u datom trenutku krpili necija odsustva i zasigurno ginuli na terenu bez obzira na neke svoje limite, nije na odmet.
Kad je Nastic usao, Italija krenula da napada intenzivnije preko druge strane. Ljudi odma skontali gdje na skripi, uradili analizu prije utakmice, i ciljano su isli na nasu slabu tacku. Meni bezveze igrac. To je moje misljenje i forum postoji za to. I neka predje u Dinamo meni to nece nista promjeniti. Svakako isto mislim da je Dilaver taraba. Ok za HNL, nista vise od toga.
Zadnja izmjena: Tristan10, dana/u 16 jun 2019, 14:24, ukupno mijenjano 1 put.

Tristan10
Postovi: 5183
Pridružen/a: 14 jan 2018, 17:58
Kontakt:

Re: Eldar Ćivić

Post Postao/la Tristan10 » 16 jun 2019, 14:22

RollingPaper je napisao/la:Poznajem ga od pijetlića, uvijek se izdvajao od ostalih i bio najbolji, ne po tehnici ili nekom ogromnom fudbalskom talentu vec snazi, borbenosti i duelu. Bio je kapiten u pionirima i kadetima Slobode pa otišao u Slovačku. Taj momak je pedantan i fizicki prejak igrač, to su njegove glavne vrline i ono zbog čega ga Robi voli. Igrači sa njegovim karakterom uvjek uspiju. Vidili ste onaj životinjski šut u trku sa distance protiv Italije...

Glupo je ga porediti sa Vršajevićem, za par godina Eldar će biti samo još bolji i napredniji bek.
Sta znaci pedantan?

Avatar
Varg
Postovi: 2608
Pridružen/a: 06 maj 2019, 20:34
Kontakt:

Re: Eldar Ćivić

Post Postao/la Varg » 16 jun 2019, 14:41

u svakom slučaju najbolji bek kojeg imamo na raspolaganju, kolasinca ne mozemo vise racunati
EKSLUZIVNO: Samo za vas, bice sve u redu. Pobjeda ce biti registrovana. Ovo je informacija iz prve ruke, delegat me je nazvao i rekao da će biti sve u redu. Pozdrav. Modži.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Eldar Ćivić

Post Postao/la Raonffa » 16 jun 2019, 16:06

Ni meni nije jasan hejt na momka, dečko stvarno daje maksimum za reprezentaciju, mlad je, neko ko je ponikao u blatu domaćeg fudbala, imao samo debitantsku utakmicu lošu gdje je maksimalno plivao, iako su tu utakmicu svi odigrali katastrofalno. U ostalim tekmama solidno odradio posao.

Mislim, razumijem ja kada raja pljuje po Sariću, hajde yebo te Sarić, igrač u godinama, igra u Koreji, igra na dijelu terena gdje imamo par igrača koji igraju u ligama petice i njemu griju klupu, stvarno ima rezona pitati se šta jedan Sarić radi u prvoj postavi reprezentaciji.

Al' što se tiče Ćivića, zaista ne razumijem, momak prekomandovan iz mlade u A selekciju, još uvijek relativno mlad igrač, a ono što je najbitnije, praktično je naš jedini lijevi bek sa iskustvom igranja nekakvih takmičarskih utakmica za reprezentaciju u ovom rosteru. I ja bih volio da tu igra Kolašinac, al' džaba kad on odigra svaku petu utakmicu za reprezentaciju, mora neko uskočiti umjesto njega kada se 'povrijedi', a boljeg nemamo.

Odnosno tu je Nastić, malo stariji igrač od Ćivića, al' kvalitet im je tu negdje, već sam pisao da je Bojan možda malo bolji ofanzivno, al' zato mislim da je Ćivić bolji defanzivno, pogotovo mi se čini da je vrlo dobar u igri 1 na 1, pokazao je on to već par puta u dresu reprezentacije protiv mnogo mnogo ozbiljnijih igrača kao što je, recimo, Bernandeski.

A i jednostavno tako se potrefilo da je Ćivić bio jedini dostupni bek kada je počela LN, da možda Nastić nije bio povrijeđen, možda bi on počeo u Belfastu i možda bi nam on bio startni bek kada nema Kolašinca. Al' Bože moj, ništa pretjerano za žaliti, iako bih i ja više volio vidjeti Nastića u prvih 11, al' ne smatram nešto pretjerano tragično to što je Ćivić ispred njega.

PS: Transfer u Dinamo bi mu bio pun pogodak, nema sumnje da će tamo postati igrač ako posjeduje tu 'žicu' da bude igrač sa respektabilnom karijerom.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Tristan10
Postovi: 5183
Pridružen/a: 14 jan 2018, 17:58
Kontakt:

Re: Eldar Ćivić

Post Postao/la Tristan10 » 16 jun 2019, 16:15

Glavni argumenti kad jedan igrac ne moze nista ponuditi jeste da je mlad i borben. Kasnije kako godine idu samo bude borben. Isto ko da vidim mladju verziju Dilvera. Kad vidis Nastica, vidis da ima stav jednog beka i ponasa se kao bek, i naprijed i nazad. Nas najbolji igrac protiv Spanije. Ja to ne vidim kod Civica.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Eldar Ćivić

Post Postao/la Raonffa » 16 jun 2019, 17:41

Jah eto, napisani argumenti za Ćivića nisu dovoljni i nisu zapravo argumenti, al' zato je strašan argument "ima stav jednog beka i ponaša se kao bek", šta to tačno znači svega ti? :lol:

I, da, po čemu je to Nastić odigrao bolje protiv Španije nego Ćivić protiv Italije? I to uzmi obzir da je sa Španijom bila prijateljska utakmica, što samo po sebi daje drugu dimenziju utakmicu, da ne kažem da im je sastav bio maksimalno izmiksan.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Tristan10
Postovi: 5183
Pridružen/a: 14 jan 2018, 17:58
Kontakt:

Re: Eldar Ćivić

Post Postao/la Tristan10 » 17 jun 2019, 11:38

Raonffa je napisao/la:Jah eto, napisani argumenti za Ćivića nisu dovoljni i nisu zapravo argumenti, al' zato je strašan argument "ima stav jednog beka i ponaša se kao bek", šta to tačno znači svega ti? :lol:

I, da, po čemu je to Nastić odigrao bolje protiv Španije nego Ćivić protiv Italije? I to uzmi obzir da je sa Španijom bila prijateljska utakmica, što samo po sebi daje drugu dimenziju utakmicu, da ne kažem da im je sastav bio maksimalno izmiksan.
Pogledaj gradju i stav Nastica. Fizicka konstrukcija beka, svaki put stoji uspravno, salje signal da su stvari pod kontrolom. Borben igrac. Na drugu stranu imas Civica, spustena glava, spustena ramena. Kad primi loptu meni je skroz nesiguran, krene naprijed spetlja se. Procitaj komentare sa Italijanskih portala, ljudi misle da se na kraju valjao da mi ukrademo koji minut, a on ispuhao ko balon pa ne moze vise.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Sveti i 39 gostiju.