Austrija - BiH & Španija - BiH 15/18.11.

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
Ramiy
Postovi: 2281
Pridružen/a: 04 jun 2018, 22:58
Lokacija: Banovici
Kontakt:

Re: Austrija - BiH & Španija - BiH 15/18.11.

Post Postao/la Ramiy » 19 nov 2018, 00:50

ASD je napisao/la:Mogli su vala i nekog pametnijeg naci, to barem nije tesko.
da nekog ko bi forsirao bajica :urnebes:
VICTORIA CONCORDIA CRESCIT

Ljubitelj ponedjeljka, vruce pive, loseg centarsuta i hladne zene.

Avatar
ASD
Postovi: 26224
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Austrija - BiH & Španija - BiH 15/18.11.

Post Postao/la ASD » 19 nov 2018, 00:51

Ramiy je napisao/la:
ASD je napisao/la:Mogli su vala i nekog pametnijeg naci, to barem nije tesko.
da nekog ko bi forsirao bajica :urnebes:
Prosineckog?

Avatar
Ramiy
Postovi: 2281
Pridružen/a: 04 jun 2018, 22:58
Lokacija: Banovici
Kontakt:

Re: Austrija - BiH & Španija - BiH 15/18.11.

Post Postao/la Ramiy » 19 nov 2018, 00:52

ASD je napisao/la:Prosineckog?
tebe ljubavi :ljepota:
VICTORIA CONCORDIA CRESCIT

Ljubitelj ponedjeljka, vruce pive, loseg centarsuta i hladne zene.

Avatar
ASD
Postovi: 26224
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Austrija - BiH & Španija - BiH 15/18.11.

Post Postao/la ASD » 19 nov 2018, 00:53

Ramiy je napisao/la:
ASD je napisao/la:Prosineckog?
tebe ljubavi :ljepota:
Hvala, mada nije tesko kakva je konkurencija.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61404
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Austrija - BiH & Španija - BiH 15/18.11.

Post Postao/la Virtu4l » 19 nov 2018, 00:54

ASD je napisao/la:
Ramiy je napisao/la:
u odsutvu moggija ja sam selektor to je svima poznato
Mogli su vala i nekog pametnijeg naci, to barem nije tesko.
:lol: :rol:

tačdaun :mrgreen:
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Ramiy
Postovi: 2281
Pridružen/a: 04 jun 2018, 22:58
Lokacija: Banovici
Kontakt:

Re: Austrija - BiH & Španija - BiH 15/18.11.

Post Postao/la Ramiy » 19 nov 2018, 00:59

de mojne
VICTORIA CONCORDIA CRESCIT

Ljubitelj ponedjeljka, vruce pive, loseg centarsuta i hladne zene.

Avatar
Brcanskamalta
Postovi: 2239
Pridružen/a: 01 mar 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Austrija - BiH & Španija - BiH 15/18.11.

Post Postao/la Brcanskamalta » 19 nov 2018, 01:06

Ako je Spanija igrala sa C ekipom mi smo sa B ekipom igrali (iz mnogih razloga).
Ali moramo biti realni pa reci da oni imaju 3 A ekipe a ne b c itd. ..A mi (nazalost)imamo samo dva top igraca i to nam falio Pjanic.
Kritika je normalna ali mi inace ne znamo malo,nego iz krajnosti u krajnost....
Nama je falio Pjanic,jedan od najboljih veznjaka svijeta,falio nam desni bek (Cimirot :lol: ),i Kolasinac,Vranjes...Begovic (za mene je bolji golman od Sehica svakom njegovo misljenje)s obzirom na sve nema im se sta prigovoriti.
Ja Robiju zamjeram druge stvari...Ponavljaju nam se iste stvari.Nikada ne igraju najbolji i najspremniji iako se svaki selektor zaklinjao da ce tako biti...
Forsira se Saric koji puno zuji malo meda daje...
Gojaka sam kritikovao ali momak zna lopte...U buducnosti on Pjanic i Besic u vezni red..obavezno.
Dalje,Kodro....Pa znamo vec koliko momak (ne)moze...Sto barem ne proba Hajrovica imao bi sirinu jer Kodro me razocarao mi nemamo zamjenu Duljevicu niti Visci...Krunic je vezni igrac ne krilo.
Bajic je kloc. .dokazano (barem u repki jbg )sto koji k zoves Demirovica ako mu ne das minute. ..Papak ubacuje Kodru...bravo majstore...Ima se sta pisati dugo...Ja Robertu ne zamjeram "bunker"protiv Spanije i svjetskih sila ali onu igru protiv Iraca neefikasnost sa Austrijom zamjeram jer sa Ekipama priblizne kvalitete to mora daleko bolje...Jao nama kada se Dzeko oprosti.....
"Ako doznaju Bošnjaci da neću sam samcat biti u ratu, hrabrije će vojevati." (pismo Papi Piju II 1462.)
Stjepan Tomasevic

"Od slavnijeh smo tebi Slava i od Bošnjaka mi poslani." ("Pavlimir", 1632.)
Junije Palmotic

Avatar
Zenga
Postovi: 1702
Pridružen/a: 05 sep 2008, 20:48
Lokacija: StarMO
Kontakt:

Re: Austrija - BiH & Španija - BiH 15/18.11.

Post Postao/la Zenga » 19 nov 2018, 01:20

Sve u svemu vecina igraca na visini zadatka individualno, ali jos bitnije je da nam kolektiv fercera, to je sve do Robija. Mislim da treba Begovica prikljuciti repki, jer je bolji golman od Sehica, koji je takodjer solidan. Trebaju nam repke poput Poljske i Islanda (pusti Ligu Nacija, plasirali se na EP-veliki rezultat + SP) biti primjer, jer oni su po igrackom kadru "tu negdje" sa nama - ako mogu oni, nema razloga da mi nebi mogli. Idealnih 11, po klubovima:

BiH
Bournemouth
Arsenal-Dinamo Moskva-Genoa-Hoffenheim
Juventus-M'boro-Basaksehir-Dynamo Dresden
Roma-Udinese

Poljska
Juventus
Monaco-Legia-SPAL-Sampdoria
Wolfsburg-Hull-Lokomotiva Moskva-Napoli
Bayern-Napoli

Island
Qarabag
Genclerbirligi-Lokeren-Rostov-CSKA Moskva
Cardiff-Aston Villa-Everton-Burnley
Augsburg-Nantes

Pobit se hrabro sa velikanima, a ove manje repke tipa Kipar, Izrael, Bugarska, Norveska (treci sesir) rutinski, kao sto recimo Hrvatska radi godinama :bih:

Avatar
Vucevich
Postovi: 11248
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Austrija - BiH & Španija - BiH 15/18.11.

Post Postao/la Vucevich » 19 nov 2018, 01:25

Koji nas to igrac igra u Udineseu? Mozda si mislio na Bajica ali 1) njegova epizoda u Italiji je gotova 2) nema sta da trazi u startnih jedanaest.

Avatar
Zenga
Postovi: 1702
Pridružen/a: 05 sep 2008, 20:48
Lokacija: StarMO
Kontakt:

Re: Austrija - BiH & Španija - BiH 15/18.11.

Post Postao/la Zenga » 19 nov 2018, 01:44

Ma dobro, yebat ga - posudba u TR ligu, nema sta traziti - nego eto njega kao primjer. Poenta svakako da smo tu negdje sa Poljskom i Islandom, ali je zabrinjavajuca cinjenica da smo jako slabo odigrali protiv S.Irske oba puta, te protiv Austrije u jednom mecu. To su realno nacije naseg nivoa, tu je to negdje. Potreban nam je svaki igrac, zato se nadam da nema konflikta u 2019-oj, selektor-Begovic/Kolasinac.

Mi smo mala drzava sa 2 vrhunska igraca, 4-5 nesto solidnijih i ostatak ili prosjek ili ispod toga. Nama realno nije mjesto medju top 12, ali uzivajmo dok traje, ako zabrljamo u kvalif. bice zayebano eliminirati UKR, RUS, DAN u barazu preko Lige Nacija u junu.

:bih:

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: Austrija - BiH & Španija - BiH 15/18.11.

Post Postao/la leorey » 19 nov 2018, 02:04

Da je ona ekipa sto je Mesa vodio, i da je prva postava, izgubili bi 5:0 100 %.

Onda se nije znalo sta ko igra doslovno. I moram reci da je predugo trajalo.
27.10.2020

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: Austrija - BiH & Španija - BiH 15/18.11.

Post Postao/la leorey » 19 nov 2018, 02:07

Cevap je napisao/la:Kakva "(c)" ekipa jestel vi normalni ako su vama 3 igrača Reala,1 Čelzija,1 Milana, Atletiko Madrida i 1 igrač Valensije ako vam oni u postavi čine C ekipu onda vam svaka čast.Ja sam zadovoljan oprobale su se neke taktike,igrači.Gojak potvrdio da je budućnost Nastić fino odigrao (da pohvalim samo neke).Za ove što pljuju šta vi hoćete nisu nas nadigrali nisu nas razvalili nismo mi "VELESILA" da ih sataremo.

P.S Ko će 4 mjeseca bez repke
ROBI MAJSTORE
Ono jesu rezerve, cak i Isco, covjek ne igra ni u Rejalu u zadnje vrijeme, koliko god to smijesno izgledalo.

Robi je to fino poslozio, ekipa ima i glavu i rep, imas 2 vrhunska igraca i to je to. Trka i zelja najvise raduje, to nisam gledao jos od prijateljskih protiv Obale Slonovace pred Brazil.
27.10.2020

Avatar
hule_barca
Postovi: 2403
Pridružen/a: 14 jan 2011, 13:24
Kontakt:

Re: Austrija - BiH & Španija - BiH 15/18.11.

Post Postao/la hule_barca » 19 nov 2018, 07:42

Španija je sinoć potvrdila ono što se moglo vidjeti u prethodnim mečevima pod palicom Prosinečkog. Raduje kompaktnost našeg tima kada se branimo u sistemu 4-5-1. To zaista izgleda na zavidnom nivou i to je apsolutno segment naše igre gdje se može reći da smo najviše napredovali. Ipak, da je sve tako super, mi bismo cijepali protivnike u svakom meču, ali naravno da nije. Imali smo dosta problema u prenošenju lopte na suparničku polovicu, što se može opravdati izostankom Pjanića, ali je također činjenica da trenutno nemamo nijednog igrača blizu Pjanića u tom segmentu. Onda se okrećemo većinom Džeki kada smo u teškoj situaciji, što Dijamant najčešće i riješi u našu korist, samo se pitam šta će biti kada Džeke više ne bude, ali otom potom. Dobra stvar sinoć s te strane je ubacivanje Višće u međulinije u kojima je nesmetano primao loptu i okomito krenuo prema protivničkom golu. Najveći nedostatak u Robijevom mandatu je očigledan, a on se ogleda u stvaranju prilika. Ta defanzivno odlična igra nam je poprilično skresala krila u napadu, što je nekad bilo naše najjače oružje. Sinoć smo bili blizu da još jednom izbjegnemo poraz, ali ne može se stalno igrati 0-0, treba nekad postići i pogodak, a da bi postigao pogodak, moraš pucati po golu. Nadam se da će Robi donijeti malo svježe krvi u napad, jer ovako očigledno i ne ide baš kako smo zamislili.
FK "Mladost" Kikači

Avatar
DenchiNL
Postovi: 7631
Pridružen/a: 10 okt 2008, 19:06
Kontakt:

Re: Austrija - BiH & Španija - BiH 15/18.11.

Post Postao/la DenchiNL » 19 nov 2018, 08:11

leorey je napisao/la:
Cevap je napisao/la:Kakva "(c)" ekipa jestel vi normalni ako su vama 3 igrača Reala,1 Čelzija,1 Milana, Atletiko Madrida i 1 igrač Valensije ako vam oni u postavi čine C ekipu onda vam svaka čast.Ja sam zadovoljan oprobale su se neke taktike,igrači.Gojak potvrdio da je budućnost Nastić fino odigrao (da pohvalim samo neke).Za ove što pljuju šta vi hoćete nisu nas nadigrali nisu nas razvalili nismo mi "VELESILA" da ih sataremo.

P.S Ko će 4 mjeseca bez repke
ROBI MAJSTORE
Ono jesu rezerve, cak i Isco, covjek ne igra ni u Rejalu u zadnje vrijeme, koliko god to smijesno izgledalo.

Robi je to fino poslozio, ekipa ima i glavu i rep, imas 2 vrhunska igraca i to je to. Trka i zelja najvise raduje, to nisam gledao jos od prijateljskih protiv Obale Slonovace pred Brazil.
Haveru igraci od 90 miliona asensio,isco mogu samo u spaniji bit "rezerve" momci preko 100 tekmi u realu do 21 godine :o :bow:
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
Probisvjet
Postovi: 11472
Pridružen/a: 23 jun 2009, 11:34
Lokacija: Kazan mahala
Kontakt:

Re: Austrija - BiH & Španija - BiH 15/18.11.

Post Postao/la Probisvjet » 19 nov 2018, 08:20

hz1987 je napisao/la:nekad smo slavili pobjede u prijateljskim, a s goricnom docekivali poraze u kvalifikacijama.
prijateljske utakmice sluze da ozbiljan i strucan trener uvidi ko koliko sta moze i kako moze odgovoriti na pojedine zadatke.
prijeteljske sluze za testiranje, sagledavanje i razmatranje opcija. sto je protivnik kvalitetniji, pregled stanja je bolji. super je sto smo igrali sa spanijom a ne sa moldavijom i slicnim ekipama.
poraz?
kakav crni poraz, pa zato prijateljske i sluze.
jesmo li nadigrani? nismo!
jesmo li rastureni? nismo!
jesmo li igrali oslabljeni i sa izmjenjenim sastavnom? jesmo!
jesmo li probali neke igrace? jesmo!

meni je ova tekma vaznija od 3-4 prethodne, iz jednog razloga. sto je robi imao priliku da vidi koliko moze cimirot, koliko moze nastic, kako funkcionise stoperski par zukanovic-bicakcic, kako se snalazi krunic, kako igra gojak. sve se to vidjelo u ovoj jednoj utakmici. mi smo lajici, ali robi je strucnjak.
za razliku od robijevih prethodnika, koji su prijateljske dozivljavali za dokazivanje i nabijanje euforije, robi radi mudro, njemu prijateljske sluze da sagleda situaciju, da analizira domete pojedinaca. vidio je dosta toga veceras. covjek nece da rizikuje na bitnim mecevima kombinacije koje nije probao. sto bi cekao bitnu utakmicu i da mu prvi put istraci stoperski par bicakcic-zukanovic. sto bi da razmislja ako se pjanic povrijedi ili kartonira, da onda mora izmisljati vezni red i rizikovati prvi put kombinujuci igrace da zakrpi sto nema. covjek je sve vidio sto treba da vidi. nemojte da vas iznenade neki novi pozivi u buducnosti.
:thumbup:
Fudbalski Klub Sloboda Tuzla Bosnia and Herzegovina. The English translation of the team's name is Football Club Freedom.

Avatar
DenchiNL
Postovi: 7631
Pridružen/a: 10 okt 2008, 19:06
Kontakt:

Re: Austrija - BiH & Španija - BiH 15/18.11.

Post Postao/la DenchiNL » 19 nov 2018, 08:34

JackTheStripper je napisao/la:
Izuzmemo li Asensia, Isca, Moratu, Rodriga, Susa, Azpilicuetu i Ceballosa, igrali su s C-ekipom.
:urnebes: :rol:
Kralju 3 igraca s klupe ne cine ovih 7 "C-ekipom"
Saberite se malo

Doslo je do provale :rol: :urnebes: :rol:
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Yanichar
Postovi: 269
Pridružen/a: 31 avg 2018, 12:28
Kontakt:

Re: Austrija - BiH & Španija - BiH 15/18.11.

Post Postao/la Yanichar » 19 nov 2018, 08:50

Da su igrali Begovic, Hajrovic i Prevljak dobili bi Spaniju 3:0 :) Tri vrhunska igraca koji bi imali mjesto i u brazilskom A timu!
Kakvi pacenici ovdje pisu...

Avatar
hz1987
Postovi: 2089
Pridružen/a: 01 nov 2008, 10:27
Kontakt:

Re: Austrija - BiH & Španija - BiH 15/18.11.

Post Postao/la hz1987 » 19 nov 2018, 08:53

i mi smo igrali s b-timom.
samo izostanak pjanica nas cini b-timom.
a zadnjih 10min smo igrali i sa c-timom.
sam izlazak dzeke uz ovaj b-tim bez pjanica je postao c-tim i bez dzeke. :lol: :lol: :lol:

Avatar
bhsport
Postovi: 11283
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Austrija - BiH & Španija - BiH 15/18.11.

Post Postao/la bhsport » 19 nov 2018, 09:07

Odlicna utakmica sa nase strane, vecinom smo kontrolisali utakmicu i zatvorili prilaze svom golu, samo nas je trenutak dekoncentracije kostao.
Cimirot kojem to nije prirodna pozicija je visio par puta i na kraju serija greska je pocela od njega koja je dovela do gola.
Robertu zamijeram kasne izmjene posebno sto je Sarica ostavio jako dugo nakon zutog i onog starta gdje mu je sudije progledao kroz prste.
Saric je trcao i nakon toga ali se pazio duela (logicno) sto je bio i uzrok smanjene agresivnosti na sredini terena gdje su on i Besic odradili lavovski posao.
Ova utakmica je pokazala da zamjenu za Pjanica nemamo i da ce je biti jako tesko naci, pokzala je da imamo i Nastica na lijevom beku kao i Bicu kao odlicnog stopera.
Iako nismo dali gol niti u jednoj utakmici, raduje igra u polju gdje dosta radimo posebno u odbrani i pokazatelj je da nismo slucajno jedina drzava sa ovih prostora u divziji A.
Kada se tu jos vrate Begovic, Kolasinac, Hajrovic mozemo napraviti probleme svima.
Bravo Roberte i bravo momci.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

gigun
Postovi: 573
Pridružen/a: 20 mar 2013, 17:56

Re: Austrija - BiH & Španija - BiH 15/18.11.

Post Postao/la gigun » 19 nov 2018, 10:04

Al ga neki upiru sa Begovićem, živi bili on je istorija. :bih:

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 28 gostiju.