Elvir Koljić

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
DaVinci
Postovi: 2844
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Elvir Koljić

Post Postao/la DaVinci » 12 dec 2018, 00:27

Elvir zasluzuje da se nadje na spisku prije Kodre zasigurno ... to niko ne moze osporiti ... Kodri ni repka vise ne moze pomoci a Koljicu moze itekako ... igraci k'o sto je Elvir se trebaju promovisati preko repke je cemo svi imati koristi od toga u buducnosti ... :kafa:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
Rimes87
Postovi: 2004
Pridružen/a: 19 mar 2013, 01:30
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Elvir Koljić

Post Postao/la Rimes87 » 12 dec 2018, 03:16

DaVinci je napisao/la:Elvir zasluzuje da se nadje na spisku prije Kodre zasigurno ... to niko ne moze osporiti ... Kodri ni repka vise ne moze pomoci a Koljicu moze itekako ... igraci k'o sto je Elvir se trebaju promovisati preko repke je cemo svi imati koristi od toga u buducnosti ... :kafa:
Kada bi svaki put u svom postu umjesto Koljića stavio Demirović, u potpunosti bih se složio s tobom.
He Came To Us From Bosnia,
Papac Papac,
The Best Left Back In Scotland Sing,
Papac Papac,
He Doesnt Score A Lot Of Goals But When He Does You'll Hear Us Roar,
Sasa Papac Rangers Number Five!

Avatar
Esport
Postovi: 4314
Pridružen/a: 06 avg 2016, 18:37
Kontakt:

Re: Elvir Koljić

Post Postao/la Esport » 12 dec 2018, 09:27

Ćim igrača Ćunić forsira, nije on za Reprezentacije.

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6423
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Elvir Koljić

Post Postao/la JavierBosnia » 12 dec 2018, 10:17

U poredjenju sa Kodrom i Bajicem su i Krpic i Ahmetovic igracine.

Nije kalibar za repku nikako
Nisu ni kodro ni bajic, al nekako vise dajem prednost Ermedinu i Smailu
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: Elvir Koljić

Post Postao/la Hantraga » 12 dec 2018, 10:41

KrajisnikBosnjak je napisao/la:Prvo pogledajte stadione u Rumuniji, pa organizaciju lige, pa tv prijenose, pa klubove i tako dalje i onda prosudite.

Treba se pratiti klupski fudbal širom Evrope da možeš pričati o kvaliteti nekog prvenstva.

Rumunska liga nije loša liga, Rumunija je i kao država u svakom smislu napredovala, ispred nas daleko.
Rumunska liga je doživjela strmoglav pad u posljednjih par godina. Recimo, ako računamo samo posljednje 4 godine, rumunska liga je tek 32. u Evropi.
Klubovi, igrači koji igraju tamo, sav taj dekor je baš srozan posljednjih godina.

Avatar
Vucevich
Postovi: 11248
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Elvir Koljić

Post Postao/la Vucevich » 12 dec 2018, 11:09

JavierBosnia je napisao/la:U poredjenju sa Kodrom i Bajicem su i Krpic i Ahmetovic igracine.

Nije kalibar za repku nikako
Nisu ni kodro ni bajic, al nekako vise dajem prednost Ermedinu i Smailu
Nije kalibar za repku? Kad smo to postali Njemacka?

Avatar
JonSnow
Postovi: 6168
Pridružen/a: 17 jun 2014, 00:28
Kontakt:

Re: Elvir Koljić

Post Postao/la JonSnow » 12 dec 2018, 11:24

JavierBosnia je napisao/la:U poredjenju sa Kodrom i Bajicem su i Krpic i Ahmetovic igracine.

Nije kalibar za repku nikako
Nisu ni kodro ni bajic, al nekako vise dajem prednost Ermedinu i Smailu
Na čovjeku se promjena klubova i liga uopće ne osjeti, i to je po meni pravi pokazatelj njegove kvalitete. Ti kad promijeniš dva kukuruz kluba unutar iste lige treba ti par mjeseci da dođeš sebi, a kamoli da pređeš iz naše banana lige za koju je rumunjska Premiership.
Zadnja izmjena: JonSnow, dana/u 12 dec 2018, 11:31, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
JonSnow
Postovi: 6168
Pridružen/a: 17 jun 2014, 00:28
Kontakt:

Re: Elvir Koljić

Post Postao/la JonSnow » 12 dec 2018, 11:30

.

Avatar
DaVinci
Postovi: 2844
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Elvir Koljić

Post Postao/la DaVinci » 12 dec 2018, 12:05

Rimes87 je napisao/la:
DaVinci je napisao/la:Elvir zasluzuje da se nadje na spisku prije Kodre zasigurno ... to niko ne moze osporiti ... Kodri ni repka vise ne moze pomoci a Koljicu moze itekako ... igraci k'o sto je Elvir se trebaju promovisati preko repke je cemo svi imati koristi od toga u buducnosti ... :kafa:
Kada bi svaki put u svom postu umjesto Koljića stavio Demirović, u potpunosti bih se složio s tobom.
Demirovic ce izbaciti Bajica iz rulacije ... ja sad predlazem Kodrinju zamjenu ... :)
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6423
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Elvir Koljić

Post Postao/la JavierBosnia » 12 dec 2018, 12:43

Vucevich je napisao/la:
Nije kalibar za repku? Kad smo to postali Njemacka?
Nismo Njemacka, ali nije ni napadac iz Rumunije neophodan kao sto pricate..
Bajic je drugi napadac i to bi trebali znati prema ovom sto je Robert do sada i zvao i stavljao da igra.

A taj treci ce biti ili Kodro ili Prevljak, Demirovic ostaje mladima..

Da se razumijemo i ja sam za promjene, samo sto objektivno gledano nece mijenjati sad ekipu u kvakifikacijama
Vidio je koga je htio vidjeti i prati koga je htio pratiti
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Avatar
ASD
Postovi: 26223
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Elvir Koljić

Post Postao/la ASD » 12 dec 2018, 13:35

Bajic je nas drugi napadac, ima dobru minutazu u dobrom klubu i s takvim statusom ce tesko pasti sa mjesta drugog napadaca.
Vjerujem da bi se svi ostali napadaci izuzev Dzeke rado mijenjali s njim.

Sto se tice Koljica, neka nastavi sa partijama pa vjerujem da ce dobiti svoju sansu.

Avatar
Denchi
Postovi: 16637
Pridružen/a: 28 nov 2018, 15:13
Kontakt:

Re: Elvir Koljić

Post Postao/la Denchi » 12 dec 2018, 17:04

Miske01 je napisao/la:pa u poredjenju s bajicem i kodrom je ok, ali da je neka igracina, nije
bolji je od obojice, ima visinu, ima tehniku bolju od navedenih, izvodi prekide bolje od navedenih, igra sa obje noge+glavom(tj. zabija), taktički je fleksibilniji....može igrati i polušpica, lagano istrči kontru, može na krilu definitivno bolje od Kodre, ima odličan šut van 16.... :stop:

doduše ko nije bolji od te dvojice pravo je pitanje...
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
Federer17
Postovi: 7127
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Elvir Koljić

Post Postao/la Federer17 » 12 dec 2018, 19:07

Denchi je napisao/la: bolji je od obojice, ima visinu, ima tehniku bolju od navedenih, izvodi prekide bolje od navedenih, igra sa obje noge+glavom(tj. zabija), taktički je fleksibilniji....može igrati i polušpica, lagano istrči kontru, može na krilu definitivno bolje od Kodre, ima odličan šut van 16.... :stop:
Ronaldo?

Avatar
Denchi
Postovi: 16637
Pridružen/a: 28 nov 2018, 15:13
Kontakt:

Re: Elvir Koljić

Post Postao/la Denchi » 12 dec 2018, 19:22

Federer17 je napisao/la:
Denchi je napisao/la: bolji je od obojice, ima visinu, ima tehniku bolju od navedenih, izvodi prekide bolje od navedenih, igra sa obje noge+glavom(tj. zabija), taktički je fleksibilniji....može igrati i polušpica, lagano istrči kontru, može na krilu definitivno bolje od Kodre, ima odličan šut van 16.... :stop:
Ronaldo?
provjeri pa mi reci da lažem :problem: :kafa:
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
ASD
Postovi: 26223
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Elvir Koljić

Post Postao/la ASD » 12 dec 2018, 20:04

Denchi je napisao/la:
Miske01 je napisao/la:pa u poredjenju s bajicem i kodrom je ok, ali da je neka igracina, nije
bolji je od obojice, ima visinu, ima tehniku bolju od navedenih, izvodi prekide bolje od navedenih, igra sa obje noge+glavom(tj. zabija), taktički je fleksibilniji....može igrati i polušpica, lagano istrči kontru, može na krilu definitivno bolje od Kodre, ima odličan šut van 16.... :stop:

doduše ko nije bolji od te dvojice pravo je pitanje...
Pretjerujes druze, i Bajic i Kodro su igrali na nesto vecem nivou od njeg.
Jos sa sigurnoacu ne mozemo znati koje bi kvalitete imao na tom nivou.
Evo konkretno, Bajic je u nas u ligi imao jako dobar sut, bolji nego sto ga je Koljic imao, ali taj sut da bi bio dobar i na visem nivou trazi dosta rada.
Sad je pitanje koliko je zapravo dovoljna Koljiceva brzina, njegova snaga i utrcavanje ispred stopera i ostali kvaliteti.

Avatar
hurem
Postovi: 8611
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Elvir Koljić

Post Postao/la hurem » 12 dec 2018, 21:08

Bajic je bio nevjerovatan sa svojih 19,20 godina, gurao se ravnopravno s 30-godisnjacima, odlicno se gradio i primao dubinske lopte, cuvao posjed...zato sam ga cak bio vidio i na mjestu 10-ke s obzirom na sporost...
..umjesto da napreduje godinama u tim segmentima, on djeluje tako mlitavo na terenu da je to za ne povjerovati.

Sto se tice Koljica, ako nastavi zabijati, svakako ga treba zovnuti, robusniji i cvrsci trenutno od Prevljaka koji u zadnje vrijeme previse vremena provodi na klupi zahvaljujuci povredi. STETA, a najvise je obecavao.
Licno bih volio da Robi pozove Koljica i jos jedanput na licu mjesta uvjeri se u njegove kvalitete, da li i koliko moze pomoci. Americku turneju se ne moze racunati, realno, a tu je Elvir bio poprilicno los.
Da se razumijemo, nije me impresionirao ni u 2,3 tekme u Rumuniji koje sam gledao, ali golovi govore u korist njega.
Nije mala stvar zabiti 17,18 golova u 4 mjeseca!

Opet, mart i forma nasih napadaca pred kvalifikacijske utakmice ce najbolje govoriti o njima...vidjet cemo.

Avatar
Denchi
Postovi: 16637
Pridružen/a: 28 nov 2018, 15:13
Kontakt:

Re: Elvir Koljić

Post Postao/la Denchi » 12 dec 2018, 21:12

ASD je napisao/la:
Denchi je napisao/la:
Miske01 je napisao/la:pa u poredjenju s bajicem i kodrom je ok, ali da je neka igracina, nije
bolji je od obojice, ima visinu, ima tehniku bolju od navedenih, izvodi prekide bolje od navedenih, igra sa obje noge+glavom(tj. zabija), taktički je fleksibilniji....može igrati i polušpica, lagano istrči kontru, može na krilu definitivno bolje od Kodre, ima odličan šut van 16.... :stop:

doduše ko nije bolji od te dvojice pravo je pitanje...
Pretjerujes druze, i Bajic i Kodro su igrali na nesto vecem nivou od njeg.
Jos sa sigurnoacu ne mozemo znati koje bi kvalitete imao na tom nivou.
Evo konkretno, Bajic je u nas u ligi imao jako dobar sut, bolji nego sto ga je Koljic imao, ali taj sut da bi bio dobar i na visem nivou trazi dosta rada.
Sad je pitanje koliko je zapravo dovoljna Koljiceva brzina, njegova snaga i utrcavanje ispred stopera i ostali kvaliteti.
pa dobro ne govorim o nivou uopšte, posebno jer je i njima prevelik, nije da se ijedan od njih snašao na tom nivou...

govorim o formi, ova dva zajedno nemaju 5 golova, ovaj ima 18 komada u 2 lige jbg...

bolju tehniku, kontrolu lopte, prijem ima od obojice, to je fakt...prekide takođe izvodi redovno, kompletniji je igrač od njih, da li će doći do nihovog tog nekog većeg levela, treba mu dati par sezona, jer su obojica par godina stariji...međutim što se repke tiče, mislim da je očigledno da Kodro i Bajić nemaju ništa ponuditi nakon 10 nastupa to je iz aviona vidljivo, totalno bezopasni, žali Bože Đurića i njegove ozljede jer da se to nije desilo nikad ne bi ni došli ni do tog broja nastupa... :stop: :kafa:
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
ASD
Postovi: 26223
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Elvir Koljić

Post Postao/la ASD » 12 dec 2018, 22:15

Denchi je napisao/la:
pa dobro ne govorim o nivou uopšte, posebno jer je i njima prevelik, nije da se ijedan od njih snašao na tom nivou...

govorim o formi, ova dva zajedno nemaju 5 golova, ovaj ima 18 komada u 2 lige jbg...

bolju tehniku, kontrolu lopte, prijem ima od obojice, to je fakt...prekide takođe izvodi redovno, kompletniji je igrač od njih, da li će doći do nihovog tog nekog većeg levela, treba mu dati par sezona, jer su obojica par godina stariji...međutim što se repke tiče, mislim da je očigledno da Kodro i Bajić nemaju ništa ponuditi nakon 10 nastupa to je iz aviona vidljivo, totalno bezopasni, žali Bože Đurića i njegove ozljede jer da se to nije desilo nikad ne bi ni došli ni do tog broja nastupa... :stop: :kafa:
Ne vjerujem da ih Robi poziva iz zafrkancije, vjerovatno vidi nesto u njima.
Iskreno, ja Kodru nebi zvao jer mu je forma ispod svakog nivoa, ne igra nikako, a nije da nemamo konkurencije ali opet vjerujem Robiju i nadam se da on nesto vidi.

Sto se tice poredjenja Bajic vs Koljic.
Bajica sam pratio u tri kluba (Udinese ne racunam).
Koljica sam pratio u Borcu, Krupi, nesto kratko u Lechu, pa opet u Krupi i sad u Rumuniji.

Tehnicki su tu negdje, ne bih rekao da je Koljic bolji, po tom pitanju je bolje izgledao samo kad se vratio iz Lecha.
Bajica pamtim kad je igrao i desno krilo i kasnije kad je presao u napadaca nakon odlaska Hodzica koliko se sjecam. Tehnicki je bio OK, imao je tu ljevicu i solidno se gradio, nije bio ni prespor kao sada.
Kad je otisao u Tursku, vidio je da mu brzina tu ne moze pomoci i okrenuo se snazi.
Svoju igru je morao mnogo promijeniti kako bi se prilagodjavao visim nivoima.

Koljica se sjecam iz Borca, tehnicki ispodprosjecan igrac.
Glavni kvalitet mu bio uci u sansu, ali imao taj problem sto je masao zicere.
Sjecam ga se iz Krupe, opet glavni kvalitet sto je znao uci u sansi, imao taj golgeterski instinkt i u tom klubu cesto zabijao, ali i dalje tehnicki nije bio ni za nase lige neki poseban nivo.
Bajic poprilicno bolji bio u tim godinama.
Nakon Lecha, kad se Koljic vratio tu je mnogo unaprijedio svoju igru pa je postao predominantan igrac. Mnogo tehnicki bio bolji, mnogo bolji opcenito, najbolji igrac lige.
Eh sad, prelaskom u Rumuniju, ne dominira na nacin kao u nasoj ligi ali dominira i dalje u onome sto rade napadaci.
Sad je problem da predje u neku jacu ekipu koliko bi morao promijeniti svoju igru, koliko bi se morao odreci nekih kvaliteta i koliko bi zapravo mogao pruziti.
U odnosu na sadasnju ekipu, Konyaspor bi bio napredak, a Istanbul BB za Konyaspor ogroman napredak gdje fakticki imas 20 igraca koji mogu sutra igrati u Ligi petici.
To je argument koji ide Bajicu u prilog, Robi se mozda nebi volio kockati s njim, s Bajicem ima nwku sigurniju opciju jer je poprilicno iskusniji.
Druga stvar, Bajic u svom klubu vise nije strijelac, Koljic u svom jeste.
Kod nas je Dzeko taj igrac kojem se pravi prostor naprijed, Bajic je tu mozda da moze raditi bez lopte i pomoci Dzeki kad budemo ganjali rezultat.
Meni je Koljic odlican igrac i nadam se da ce dobiti poziv, zasluzio je ali opet vjerujem da Robi zna sta radi.

Avatar
Denchi
Postovi: 16637
Pridružen/a: 28 nov 2018, 15:13
Kontakt:

Re: Elvir Koljić

Post Postao/la Denchi » 16 dec 2018, 07:12

ASD je napisao/la:
Ne vjerujem da ih Robi poziva iz zafrkancije, vjerovatno vidi nesto u njima.
Iskreno, ja Kodru nebi zvao jer mu je forma ispod svakog nivoa, ne igra nikako, a nije da nemamo konkurencije ali opet vjerujem Robiju i nadam se da on nesto vidi.

Sto se tice poredjenja Bajic vs Koljic.
Bajica sam pratio u tri kluba (Udinese ne racunam).
Koljica sam pratio u Borcu, Krupi, nesto kratko u Lechu, pa opet u Krupi i sad u Rumuniji.

Tehnicki su tu negdje, ne bih rekao da je Koljic bolji, po tom pitanju je bolje izgledao samo kad se vratio iz Lecha.
Bajica pamtim kad je igrao i desno krilo i kasnije kad je presao u napadaca nakon odlaska Hodzica koliko se sjecam. Tehnicki je bio OK, imao je tu ljevicu i solidno se gradio, nije bio ni prespor kao sada.
Kad je otisao u Tursku, vidio je da mu brzina tu ne moze pomoci i okrenuo se snazi.
Svoju igru je morao mnogo promijeniti kako bi se prilagodjavao visim nivoima.

Koljica se sjecam iz Borca, tehnicki ispodprosjecan igrac.
Glavni kvalitet mu bio uci u sansu, ali imao taj problem sto je masao zicere.
Sjecam ga se iz Krupe, opet glavni kvalitet sto je znao uci u sansi, imao taj golgeterski instinkt i u tom klubu cesto zabijao, ali i dalje tehnicki nije bio ni za nase lige neki poseban nivo.
Bajic poprilicno bolji bio u tim godinama.
Nakon Lecha, kad se Koljic vratio tu je mnogo unaprijedio svoju igru pa je postao predominantan igrac. Mnogo tehnicki bio bolji, mnogo bolji opcenito, najbolji igrac lige.
Eh sad, prelaskom u Rumuniju, ne dominira na nacin kao u nasoj ligi ali dominira i dalje u onome sto rade napadaci.
Sad je problem da predje u neku jacu ekipu koliko bi morao promijeniti svoju igru, koliko bi se morao odreci nekih kvaliteta i koliko bi zapravo mogao pruziti.
U odnosu na sadasnju ekipu, Konyaspor bi bio napredak, a Istanbul BB za Konyaspor ogroman napredak gdje fakticki imas 20 igraca koji mogu sutra igrati u Ligi petici.
To je argument koji ide Bajicu u prilog, Robi se mozda nebi volio kockati s njim, s Bajicem ima nwku sigurniju opciju jer je poprilicno iskusniji.
Druga stvar, Bajic u svom klubu vise nije strijelac, Koljic u svom jeste.
Kod nas je Dzeko taj igrac kojem se pravi prostor naprijed, Bajic je tu mozda da moze raditi bez lopte i pomoci Dzeki kad budemo ganjali rezultat.
Meni je Koljic odlican igrac i nadam se da ce dobiti poziv, zasluzio je ali opet vjerujem da Robi zna sta radi.
Bajić nazaduje to se slažem i to krupnim koracima, nije on nikad ni navikao raditi pressing nešto posebno a naročito se sad navikao da je on centralni špic i ne adaptira se u repci na drugačije okolnosti, uđe i čeka loptu...što je loše po njega jer je apsolutno nevidljiv na taj način, protraćena izmjena

posebno u kontrastu na druge špiceve koji rade za ekipu(Ahmetović npr. čak i Kodro u dosta manjoj mjeri) ili još više se osjeti kada uđe krilo koje odmah odvlači čovjeka još ako je tehnički dobro pa prođe igrača i napravi trk u prostor...to je značajna promjena na terenu...

Koljić je dobio poziv iz Krupe, a vjerujem da će sada takođe jer je u ozbiljnj formi, napravio je taj korak prema vani, sada treba stepenicu više ali ne u lige 5ice, jer to bi bilo previše za njega, neki subtop, ala Holandija, Belgija...gdje defanzivci i golmani nisu posebno dobri....

Kodro baš krizira i u ne baš dobrim klubovima, zadnja 3 trenera nisu vidjeli ništa u njemu, visok, ništa specijalno glavom, dosta spor...nema dodatnih vještina...već se počinje pričat da igra na prezime...

ova dvojica su ispred Koljića samo po tom nekom broju nastupa i što igraju vani, mada mislim da su Koljić i Kodro tu negdje sada po rangu u repci...

volio bih vidjeti npr. Koljića iza Džeke, kako bi to funkcionisalo... :hmmmmm:
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
HankMoody
Postovi: 6223
Pridružen/a: 01 jul 2015, 17:37
Kontakt:

Re: Elvir Koljić

Post Postao/la HankMoody » 16 dec 2018, 11:24

Denchi je napisao/la:
ASD je napisao/la:
Ne vjerujem da ih Robi poziva iz zafrkancije, vjerovatno vidi nesto u njima.
Iskreno, ja Kodru nebi zvao jer mu je forma ispod svakog nivoa, ne igra nikako, a nije da nemamo konkurencije ali opet vjerujem Robiju i nadam se da on nesto vidi.

Sto se tice poredjenja Bajic vs Koljic.
Bajica sam pratio u tri kluba (Udinese ne racunam).
Koljica sam pratio u Borcu, Krupi, nesto kratko u Lechu, pa opet u Krupi i sad u Rumuniji.

Tehnicki su tu negdje, ne bih rekao da je Koljic bolji, po tom pitanju je bolje izgledao samo kad se vratio iz Lecha.
Bajica pamtim kad je igrao i desno krilo i kasnije kad je presao u napadaca nakon odlaska Hodzica koliko se sjecam. Tehnicki je bio OK, imao je tu ljevicu i solidno se gradio, nije bio ni prespor kao sada.
Kad je otisao u Tursku, vidio je da mu brzina tu ne moze pomoci i okrenuo se snazi.
Svoju igru je morao mnogo promijeniti kako bi se prilagodjavao visim nivoima.

Koljica se sjecam iz Borca, tehnicki ispodprosjecan igrac.
Glavni kvalitet mu bio uci u sansu, ali imao taj problem sto je masao zicere.
Sjecam ga se iz Krupe, opet glavni kvalitet sto je znao uci u sansi, imao taj golgeterski instinkt i u tom klubu cesto zabijao, ali i dalje tehnicki nije bio ni za nase lige neki poseban nivo.
Bajic poprilicno bolji bio u tim godinama.
Nakon Lecha, kad se Koljic vratio tu je mnogo unaprijedio svoju igru pa je postao predominantan igrac. Mnogo tehnicki bio bolji, mnogo bolji opcenito, najbolji igrac lige.
Eh sad, prelaskom u Rumuniju, ne dominira na nacin kao u nasoj ligi ali dominira i dalje u onome sto rade napadaci.
Sad je problem da predje u neku jacu ekipu koliko bi morao promijeniti svoju igru, koliko bi se morao odreci nekih kvaliteta i koliko bi zapravo mogao pruziti.
U odnosu na sadasnju ekipu, Konyaspor bi bio napredak, a Istanbul BB za Konyaspor ogroman napredak gdje fakticki imas 20 igraca koji mogu sutra igrati u Ligi petici.
To je argument koji ide Bajicu u prilog, Robi se mozda nebi volio kockati s njim, s Bajicem ima nwku sigurniju opciju jer je poprilicno iskusniji.
Druga stvar, Bajic u svom klubu vise nije strijelac, Koljic u svom jeste.
Kod nas je Dzeko taj igrac kojem se pravi prostor naprijed, Bajic je tu mozda da moze raditi bez lopte i pomoci Dzeki kad budemo ganjali rezultat.
Meni je Koljic odlican igrac i nadam se da ce dobiti poziv, zasluzio je ali opet vjerujem da Robi zna sta radi.
Bajić nazaduje to se slažem i to krupnim koracima, nije on nikad ni navikao raditi pressing nešto posebno a naročito se sad navikao da je on centralni špic i ne adaptira se u repci na drugačije okolnosti, uđe i čeka loptu...što je loše po njega jer je apsolutno nevidljiv na taj način, protraćena izmjena

posebno u kontrastu na druge špiceve koji rade za ekipu(Ahmetović npr. čak i Kodro u dosta manjoj mjeri) ili još više se osjeti kada uđe krilo koje odmah odvlači čovjeka još ako je tehnički dobro pa prođe igrača i napravi trk u prostor...to je značajna promjena na terenu...

Koljić je dobio poziv iz Krupe, a vjerujem da će sada takođe jer je u ozbiljnj formi, napravio je taj korak prema vani, sada treba stepenicu više ali ne u lige 5ice, jer to bi bilo previše za njega, neki subtop, ala Holandija, Belgija...gdje defanzivci i golmani nisu posebno dobri....

Kodro baš krizira i u ne baš dobrim klubovima, zadnja 3 trenera nisu vidjeli ništa u njemu, visok, ništa specijalno glavom, dosta spor...nema dodatnih vještina...već se počinje pričat da igra na prezime...

ova dvojica su ispred Koljića samo po tom nekom broju nastupa i što igraju vani, mada mislim da su Koljić i Kodro tu negdje sada po rangu u repci...

volio bih vidjeti npr. Koljića iza Džeke, kako bi to funkcionisalo... :hmmmmm:
Koljić iza Džeke bi bilo kao i Ibišević iza Džeke.
1992, 2006, 2009, 2011, 2015

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: head88, kobac, Rimes87, Skojevska i 47 gostiju.