Finska - BiH / Italija - BiH (08.06 & 11.06.2019)

Moderatori/ce: _dreamer_,insider,ribery,Monolog

Koliko cemo bodova osvojiti u ove dvije utakmice?

0 bodova
84
27%
1 bod
55
18%
2 boda
3
1%
3 boda
69
22%
4 boda
75
24%
6 bodova
24
8%

Ukupno glasova: 310

HerrEngelbert
Kontakt:

PostPostao/la HerrEngelbert » 07 jun 2019, 20:34

emir79 WroteColonMada je Italija sigurno prva, a mi svoje sanse moramo traziti za 2. mjesto. I 3 boda iz ove 2 utakmice je nama bolje.

Bojim se da smo mi svoje sanse za drugim mjestom prokockali gubitkom dva boda protiv Grcke.
"U zivotu postoje ljudi koji mogu i koji ne mogu, ja mogu!"

ASD
Kontakt:

PostPostao/la ASD » 07 jun 2019, 20:35

Pivopija WroteColonNajjaci alibi za sport u BiH je infrastruktura, nazalost vecina pusi tu pricu.

Neces vjerovati, ali nisi svjestan koliko su upravu.
Pratim lokalni klub u kojem sam i trenirao.

Taj klub do prije nekih 5 godina imao katastrofalan pomocni teren ako bi se moglo i nazvati terenom. Igralo se klasicno izbij-nabij, nije bilo nikakvog odigravanja i logicno nije bilo rezultata.

Kada se uredio pomocni teren, mislim jedina plasticna podloga u toj ligi odmah su djeca proigrala da im niko lopte ne moze uzeti. Eno ih i juniori i kadeti i pioniri prvi u ligi. Daju protivnicima i po 10 golova. :lol:

ASD
Kontakt:

PostPostao/la ASD » 07 jun 2019, 20:40

BosniaBoston WroteColonUprkos sve manjem interesovanju,BP uvijek idalje bude pun.Pretpostavljam da repka ne gubi popularnost kod zagrizenih navijaca,vec kod ljudi koje sport ne interesuje posebno.A ti ljudi su prevaga

Imas ih dosta sto ce doci jer je to in, doživljaj i tako će uvijek biti.
Ali da će se unaprijed par dana pričati o utakmicama, da će po gradu biti plakati reprezentativaca, da se nema u kafićima gdje sjesti kad su utakmice. To neće više nikad. jedino da nekim čudom uhvatimo nokaut fazu svjetskog.

ultrabosnia
Kontakt:

PostPostao/la ultrabosnia » 07 jun 2019, 20:50

Ne slazem se sa vama u svemu, cinjenica jeste da je opalo to interesovanje za razliku od prethodnog perioda. Ali isto tako, ovdje je dovoljna jedna iskra da se nalozi kompletna nacija. Prvi scenarij koji bi po meni to donio je pobjeda iz Torina (Amin) :D A i sama gostujuca posjeta ce potvrditi da nas ima jos dosta takvih
I kad ti budu svi leđa okrenuli

ultrabosnia
Kontakt:

PostPostao/la ultrabosnia » 07 jun 2019, 20:52

zenicanin WroteColon@ultrabosnia Jedna od mojih prvih utakmica,pa se navuces na njih tako da,ako si u Zenici,moras otici na Bilino.Ne bi je gledao nikad na TV-u,a da je na Bilinom Polju.S 7 godina svojih na Kosevu protiv Srbije,pa Spanija iste godine mjesec ranije,te su me najvise navukle.Sad je ipak malo drugacije,nakon 15 godina propustis prvu protiv Austrije u Zenici jer odes u Njemacku raditi..Tamo u Dojc kafic naziva ''Bosna'' 500m od mene,al otici da je gledam,nema sanse..

Nazalost sve veci stranci postajemo kod svoje kuce... Sve je to zivot
I kad ti budu svi leđa okrenuli

Pivopija
Kontakt:

PostPostao/la Pivopija » 07 jun 2019, 20:53

ASD WroteColon
Pivopija WroteColonNajjaci alibi za sport u BiH je infrastruktura, nazalost vecina pusi tu pricu.

Taj klub do prije nekih 5 godina imao katastrofalan pomocni teren ako bi se moglo i nazvati terenom. Igralo se klasicno izbij-nabij, nije bilo nikakvog odigravanja i logicno nije bilo rezultata.

Kada se uredio pomocni teren, mislim jedina plasticna podloga u toj ligi odmah su djeca proigrala da im niko lopte ne moze uzeti. Eno ih i juniori i kadeti i pioniri prvi u ligi. Daju protivnicima i po 10 golova. :lol:

Je li daju samo na domacem terenu ili i na gostujucoj sljaci?

ASD
Kontakt:

PostPostao/la ASD » 07 jun 2019, 21:09

Pivopija WroteColon
ASD WroteColon

Je li daju samo na domacem terenu ili i na gostujucoj sljaci?

Pa nema to veze, i Belgijanci su nas trpali na losoj Grbavici, kad je neko naucio igrati ali cinjenice su da infrastruktura igra veliku ulogu.

S tim da treba dodati, da igrac nece propasti zbog infrastrukture i nece uspjesti zbog infrastrukture, trenera ili sta ja znam vec jer to zavisi najvise od njeg. Sve su ostalo izgovori.
Ali da je olaksavajuca okolnost, jeste. Ogromna.

ultrabosnia WroteColonNe slazem se sa vama u svemu, cinjenica jeste da je opalo to interesovanje za razliku od prethodnog perioda. Ali isto tako, ovdje je dovoljna jedna iskra da se nalozi kompletna nacija. Prvi scenarij koji bi po meni to donio je pobjeda iz Torina (Amin) :D A i sama gostujuca posjeta ce potvrditi da nas ima jos dosta takvih

Nece sigurno, jer ovo sto je interesovanje opalo je najmanje zbog fudbala. Sa drzavom ima veze.

Varg
Kontakt:

PostPostao/la Varg » 07 jun 2019, 21:30

jel ako srbi ispuse 3-0 od Ukrajine nama je dovoljan bod sutra?

JavierBosnia
Kontakt:

PostPostao/la JavierBosnia » 07 jun 2019, 21:33

Kako meni ide na kura.c ova priča o prosipanju bodova protiv Grčke i da to znači izgubljeno 2 mjesto. Bože sačuvaj
Da smo gubili 0-2, pa preokrenuli na 2-2 bilo bi - uh spasili smo se, ekstra. Jest mi žao što nakon prvog poluvremena oanko završi, ali u nekom scenariju bih potpisao i X sa Grčkom kod kuće prije utakmice

Zašto da ih ne ganjamo u Atini, jesu to tamo nepobjedivi? Siguran sam da ih i dole možemo dobiti glat sa 2 gola razlike
A opet mislim da će borba za drugo mjesto biti sa Finskom, ne sa Grcima, Finci će njima uzeti bodove

Sutra pobjeda i ništa drugo, protiv Italije se idemo boriti i uzeti im bodove - navijački :D ono realno u meni nešto govori 0:0 obje tekme

Pivopija
Kontakt:

PostPostao/la Pivopija » 07 jun 2019, 22:11

ASD WroteColonPa nema to veze, i Belgijanci su nas trpali na losoj Grbavici, kad je neko naucio igrati ali cinjenice su da infrastruktura igra veliku ulogu.

S tim da treba dodati, da igrac nece propasti zbog infrastrukture i nece uspjesti zbog infrastrukture, trenera ili sta ja znam vec jer to zavisi najvise od njeg. Sve su ostalo izgovori.

Pa ima veze, jer svi infrastrukturu navode kao razlog, jos niko nije rekao da nema adekvatne trenere, nacin na koji se primaju igraci, mito i forsiranje, itd itd.

ASD
Kontakt:

PostPostao/la ASD » 07 jun 2019, 22:28

Pivopija WroteColon
ASD WroteColonPa nema to veze, i Belgijanci su nas trpali na losoj Grbavici, kad je neko naucio igrati ali cinjenice su da infrastruktura igra veliku ulogu.

Pa ima veze, jer svi infrastrukturu navode kao razlog, jos niko nije rekao da nema adekvatne trenere, nacin na koji se primaju igraci, mito i forsiranje, itd itd.

pa hbg, kakva liga, takvi i treneri.
Toga da se igraci guraju, skoro da i nema, bas izolovani slucajevi, prije je bilo toga, ali vec duze vrijeme ne.
Ali korupcija je veliki problem, namjestene utakmice recimo.

Pivopija
Kontakt:

PostPostao/la Pivopija » 07 jun 2019, 22:48

ASD WroteColon
pa hbg, kakva liga, takvi i treneri.
Toga da se igraci guraju, skoro da i nema, bas izolovani slucajevi, prije je bilo toga, ali vec duze vrijeme ne.
Ali korupcija je veliki problem, namjestene utakmice recimo.

Pa sta cini jednu ligu? Infrastruktura? Kakva je infrastruktura takvi su i treneri a takva je i liga, je li?

esprit24
Kontakt:

PostPostao/la esprit24 » 07 jun 2019, 22:57

Ljudi ja ne znam sta se desava ja samo do prije cetiri godine zivio za dan kada igra repka. Karte sam nabavljao na nacin da sam noc pred pustanje istih provodio u Olovu ispred autobuske stanice a pritom sam iz Gradacca. A vjerovali ili ne ove sedmice nisak procitao ni jedan clanak u vezi repke
Biti srcem vezan, u tome leži snaga..

DaVinci
Kontakt:

PostPostao/la DaVinci » 07 jun 2019, 23:12

esprit24 WroteColonLjudi ja ne znam sta se desava ja samo do prije cetiri godine zivio za dan kada igra repka. Karte sam nabavljao na nacin da sam noc pred pustanje istih provodio u Olovu ispred autobuske stanice a pritom sam iz Gradacca. A vjerovali ili ne ove sedmice nisak procitao ni jedan clanak u vezi repke

Blago tebi ... na sta si se navuko da mozemo i mi ... :bih:

esprit24
Kontakt:

PostPostao/la esprit24 » 07 jun 2019, 23:15

DaVinci WroteColon
esprit24 WroteColonLjudi ja ne znam sta se desava ja samo do prije cetiri godine zivio za dan kada igra repka. Karte sam nabavljao na nacin da sam noc pred pustanje istih provodio u Olovu ispred autobuske stanice a pritom sam iz Gradacca. A vjerovali ili ne ove sedmice nisak procitao ni jedan clanak u vezi repke

Blago tebi ... na sta si se navuko da mozemo i mi ... :bih:

Jbg obaveze stegle, beba mala, yebe me aplikacija ss.ba i svasta nesto :x uglavnom sutra sam uz njih srcem svim i do pobjede aBd
Biti srcem vezan, u tome leži snaga..

babino
Kontakt:

PostPostao/la babino » 07 jun 2019, 23:16

sta se desava? pa dobio si dijete i poslozio prioritete :D
jarane ja grcku gledao na tv-u a tekma u zenici a ranije 7 dana gledao kartu u ruci i icekivao tekmu...mene je presjeklo sa onim barazom protiv irske, tu su mi ohladili barem 30-40%:-)

Vucevich
Kontakt:

PostPostao/la Vucevich » 07 jun 2019, 23:17

Nikad manje euforije ili očekivanja prije neke tekme, ne bih znao uopšte da je utakmica sutra sudeći po forumima.

Ne znam je'l zbog rezultata protiv Grčke ili generalne kurcobolje.
Trenutni selektor reprezentacije BiH:

"BiH na žalost više nema šansi za EURO"
"Ne može se ništa promijeniti"
"Nisam uspio motivirati reprezentaciju"
"Prosinečki podvukao crtu: Nemamo više šansi u kvalifikacijama"

Tekashi
Kontakt:

PostPostao/la Tekashi » 08 jun 2019, 00:06

Zato sto smo prejaki. 0-3 Visca 2x i Dzeks

JavierBosnia
Kontakt:

PostPostao/la JavierBosnia » 08 jun 2019, 01:10

Inace se atmosfera mjeri po stranicama na forumu
Sta nas briga opcenito koliko njih zna i interesuje se za utakmicu? Ko ne zna za tekmu i ne treba znati, mi sto zivimo za ove trenutke znamo i kad se igra zadnja tekma a ne sta drugo

Manite se te price i atmosferi, euforiji, pocetak je kvalifikacija, zakuhava se tek, nakon ovog junskog termina ce stvari biti malo jasnije

Vucevich
Kontakt:

PostPostao/la Vucevich » 08 jun 2019, 01:16

JavierBosnia WroteColonInace se atmosfera mjeri po stranicama na forumu
Sta nas briga opcenito koliko njih zna i interesuje se za utakmicu? Ko ne zna za tekmu i ne treba znati, mi sto zivimo za ove trenutke znamo i kad se igra zadnja tekma a ne sta drugo

Manite se te price i atmosferi, euforiji, pocetak je kvalifikacija, zakuhava se tek, nakon ovog junskog termina ce stvari biti malo jasnije

Polako ratniče, reprezentacija je za državu a ne za pojedince, valjda je cilj da što više ljudi prate reprezentaciju a ne samo par lika. A uživo je još gore, nikakav znak da igramo sutra.
Trenutni selektor reprezentacije BiH:

"BiH na žalost više nema šansi za EURO"
"Ne može se ništa promijeniti"
"Nisam uspio motivirati reprezentaciju"
"Prosinečki podvukao crtu: Nemamo više šansi u kvalifikacijama"

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Trenutno korisnika/ca: Din, DrFilgud, Kompromis, mimmo79 i 11 gostiju.