Finska - BiH / Italija - BiH (08.06 & 11.06.2019)

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Koliko cemo bodova osvojiti u ove dvije utakmice?

0 bodova
84
27%
1 bod
55
18%
2 boda
3
1%
3 boda
69
22%
4 boda
75
24%
6 bodova
24
8%
 
Ukupno glasova: 310

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36498
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Finska - BiH / Italija - BiH (08.06 & 11.06.2019)

Post Postao/la Donnie Darko » 11 jun 2019, 23:36

Sva sreća pa će ova agonija biti gotova za par mjeseci, ljudima bi mozak progorio od kalkulacija da je sad novembar, a da se završavaju kvalifikacije godinu kasnije, kao što je bilo.

Ljudi hladno računaju nas da možemo maksimalne bodove uzeti, a Finska nas silovala nema par dana.

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: Finska - BiH / Italija - BiH (08.06 & 11.06.2019)

Post Postao/la dubrovnik » 11 jun 2019, 23:36

let3 je napisao/la:Hajd da vas malo spustiom na zemlju, pošto vidim da ste poceli fantazirati :mrgreen: :crazy:

Nama je veceras samo pobjeda igrala da ostanemo u nekoj utrci za to drugo mjesto. A pošto smo popušili kožnjak i od žabara, sad možemo slobodno reci da smo ispali iz utrke za prva dva mjesta.

Dakle, što se tice tabele tu stvari sasvim jasne - U prva 4 kola:
1. Italija 12 bodova, maximalan ucinak
2. Finska 9 bodova, zacementirano drugi
Ispod njih se koprca sirotinja: Armenija, Grčka i mi...s tim da je Armenija ipak bolja sa 6 bodova.


Za optimiste koji misle da ce samo BIH protiv Lihtenštajna uzeti 6 bodova a drugi kiksati protiv takve velesile, mogu se samo grohotom nasmijati :rol:

Dakle, preostaje nam stari dobri baraž :lolno: a znamo kako tu prolazimo :?
Ma Finci su vec igrali sa Lihtejstajnom a dolaze nama u goste. Tako da ova razlika i nije nedostizna.
Mi jos uvjek ne ovisimo o nikome nego o sami sebi.
Doduse kakva je trenutno situacija to nam nije neko ohrabrenje.

let3
Postovi: 28616
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: Finska - BiH / Italija - BiH (08.06 & 11.06.2019)

Post Postao/la let3 » 11 jun 2019, 23:38

Ma prethodne dvije utakmice su nam odredile sudbinu i zakopale sve naše šanse.

1. prosipanje vodstva od 2-0 protiv Grčke (na poluvremenu vodili 2-0)
2. rutinski poraz od Finske bez ispaljenog metka

Tu smo morali uzeti 6 bodova, da bi se nadaliu plasmanu na Euro i sad možemo qrcu svirati.

Robert Prosinečki je teška trenerska neznalica koja upropastila ove kvalifikacije svojim neznanjem, za njega je Azerbejdžan mjera (što su i hrvati davno provalili).
Zadnja izmjena: let3, dana/u 11 jun 2019, 23:39, ukupno mijenjano 2 puta.

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15642
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Finska - BiH / Italija - BiH (08.06 & 11.06.2019)

Post Postao/la BosniaBoston » 11 jun 2019, 23:39

Ovako ce situacija vjerovatno nakon 6 kola izgledat
Italija 18
Finska 12
BiH 10
Grcka 7
Armenija 6
Lihtenstajn 0
Naravno ako budemo igrali kako bog zapovijeda i ovo ostvarili,tekma protiv finske kuci u kasnijim rundama ce biti odlucujuca
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
Raonffa
Postovi: 26255
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Finska - BiH / Italija - BiH (08.06 & 11.06.2019)

Post Postao/la Raonffa » 11 jun 2019, 23:39

mire96 je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Koliko imaš kvaliteta toliko možeš i da ponudiš u jednoj ovakvoj utakmici, mi smo otprilike bili na našem najvećem maksimumu, mi bolje od ovoga ne možemo. Za nešto više nemamo taj igrački kvalitet (minus/plus Kolašinac i Krunić npr), a ono što nam najviše fali je bolja taktička disciplina, odnosno selektor, al' mi takvog teško možemo imati. Nemaju ga ni druge selekcije u regionu al' zato imaju puno veći igrački kvalitet kao Hrvatska.

Odigrali smo odličnih 60 minuta, onda ide pad što je i logično s obzirom na kvalitet igrača, i onda dolazimo do momenta selektorovog znanja i taktike, ima li muda osvježiti ekipu sa igračem koji može uraditi nešto prema naprijed, Prosinečki je pokazao da nema. Umjesto Vrančića ili Duljevića on ubacuje Cimirota, totalno nam ubije svaku mogućnost da istrčimo neku kontru, opredijelimo se da se branimo, standardno primamo gol i idemo kući sa 0 bodova uz konstataciju "igrali smo dobro al' jbg".

Naravno, uvijek ima i faktor nekakve sreće koju valjda nikada nismo imali, počevši od glupog (pa vjerovatno i neregularnog) gola Italije, pa onda i neiskorištene dvije odlične šanse al' to je nešto na čemu mi moramo učiti, al' nikako da naučimo i to je ono što je najgore.

I da, poslije ove utakmice sa Italijom, još više ti bude krivo zbog Finske odnosno zbog pristupa igrača i stručnog štaba, katastrofa.
Apsolutno se slazem sa napisanim. Gledao sam kako oteze sa izmjenama, kako su nas Italijani pritisli dok nasi jedva disu, i zadnjih desetak minuta sam samo cekao kad cemo primiti taj drugi gol. Do 75-80e minute je morao napraviti sve tri izmjene. Nastic umjesto Civica, Vrancic umjesto Sarica i Duljevic umjesto Visce. Mislim da bi to bilo sasvim dovoljno da osvjezimo sredinu i da ih ne pustamo tako lagano do gola koji je ovako samo cekao kad ce pasti. A uz to bismo imali prodore Duljevica i suteve Vrancica sa distance kao oruzje da mozda vratimo vodstvo. Sva krivica za vecerasnji poraz pada na ramena Prosineckog. Ali ko da gledam, bit ce standardne izjave - trudili smo se, bili smo dobri, vidi se napredak, nismo imali srece...

Ali **** ovo, i na pocetku kvala sam upisao dva poraza od Italije unaprijed. Mene boli sto zbog manjka ovakvog pristupa tj zbog letargicnosti smo ispusili od Finske. A tu se lome kvalifikacije. Svi pricaju o toj Francuskoj 2011. kad smo uzeli bod u Parizu, ali se ne prica o remiju u Albaniji, zbog kojeg na kraju i nismo izborili Euro. Standardna nasa prica od kad postojimo kao drzava, i nikad nauciti nesto iz toga.
Ma bezveze se povukao totalno, da je uradio te tri izmjene koje si ti napisao + Džeko i Pjanić koji stalno igraju mečeve ovakvog nivoa, to je apsolutno dovoljno da im stvoriš probleme zadnjih 20ak minuta. Pa i ako izgubiš **** ga, bod ti svakako malo šta znači, a možemo svi reći da smo odigrali jednu čitavu utakmicu protiv velike reprezentacije i da smo konstantno bili ti koji traže pobjedu, a siguran sam da bi im i dali drugi gol da smo stvorili još jednu ili dvije šanse.

A btw ova taktika sa povlačenjem je sama po sebi samoubistvo, svakako znaš da ćeš ga primiti jer mi nismo jedna od onih reprezentacija koja može igrati vrhunsku defanzivu na najvećem nivou, pogotovo kada je utakmica bliža kraju nego početku odnosno kada nemamo više toliko snage.

Ovo boldirano je ono što najviše boli, nama treba remi u Francuskoj da bi shvatili da smo mogli dobiti Albaniju u gostima i ne izgubiti 3:0 u Rumuniji. Treba nam poraz protiv Argentine da skontamo da možemo parirati najvećim na vrhunskom nivou. Treba nam poraz od Italije da bi shvatili da možemo dobiti yebenu Finsku i treba nam pobjeda Armenije u Atini da bi shvatili kolike su karine Grci.

I ovako godinama i nikako da naučimo da u kontinuitetu pobjeđujemo reprezentacije svog ili slabijeg ranga, našli bi se na bar još dva Eura i jednom baražu za SP.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Finska - BiH / Italija - BiH (08.06 & 11.06.2019)

Post Postao/la Osim13 » 11 jun 2019, 23:40

Budeš u grupi s Grčkom i Italijom i opet nekako Finska i Armenija imaju više bodova od tebe :lol:
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

joker90
Postovi: 21762
Pridružen/a: 15 nov 2014, 23:50
Lokacija: Arkham Asylum
Kontakt:

Re: Finska - BiH / Italija - BiH (08.06 & 11.06.2019)

Post Postao/la joker90 » 11 jun 2019, 23:43

Nećemo mi niđe dok je ovo bure žuto selektor!
Bahati, bahati Željkan!
1946

Avatar
Vucevich
Postovi: 11217
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50
Kontakt:

Re: Finska - BiH / Italija - BiH (08.06 & 11.06.2019)

Post Postao/la Vucevich » 11 jun 2019, 23:45

Utakmicu smo izgubili zbog toga što Prosinečki nema nikakvu taktičku fleksibilnost.

Mancini je tokom utakmice dosta toga mijenjao kada je vidio da im i ne ide baš, pogotovo u sredini terena. U zadnjih 15 minuta je bukvalno samo bilo pitanje vremena kada ćemo primiti gol jer smo se bezveze zatvorili isto kao i protiv Grčke. Igraš protiv je.bene Italije i ne koristiš treću izmjenu kada ti pola ekipe ne može hodati? Prosinečki ništa ne mijenja, dok Mancini tokom utakmice vidi šta ne valja i pravi izmjene, eto zašto idemo iz Torina bez boda.

A najgore od svega je da je Prosinečki ovom utakmicom sebi guzicu spasio i godinama će se pričati o 'historijskoj utakmici' u Torinu, gdje smo izgubili.

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21784
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Finska - BiH / Italija - BiH (08.06 & 11.06.2019)

Post Postao/la Unofficialpage » 11 jun 2019, 23:47

let3 je napisao/la:Hajd da vas malo spustiom na zemlju, pošto vidim da ste poceli fantazirati :mrgreen: :crazy:

Nama je veceras samo pobjeda igrala da ostanemo u nekoj utrci za to drugo mjesto. A pošto smo popušili kožnjak i od žabara, sad možemo slobodno reci da smo ispali iz utrke za prva dva mjesta.

Dakle, što se tice tabele tu stvari sasvim jasne - U prva 4 kola:
1. Italija 12 bodova, maximalan ucinak
2. Finska 9 bodova, zacementirano drugi
Ispod njih se koprca sirotinja: Armenija, Grčka i mi...s tim da je Armenija ipak bolja sa 6 bodova.


Za optimiste koji misle da ce samo BIH protiv Lihtenštajna uzeti 6 bodova a drugi kiksati protiv takve velesile, mogu se samo grohotom nasmijati :rol:

Dakle, preostaje nam stari dobri baraž :lolno: a znamo kako tu prolazimo :?
Tačno je to ali ni Finska ni Grčka ni Armenija nisu top ekipe, sad su prosjek (mislim prvenstveno na Grčku) i gubit će oni bodova sigurno između sebe. Jači smo od svih tih ekipa, na papiru, ukoliko sve shvatimo ozbiljno, budemo igrali kao večeras možemo ih sve dobiti osim Italije. Precjenjuju se te ekipe.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
Suki46
Postovi: 2903
Pridružen/a: 18 jan 2014, 18:11
Kontakt:

Re: Finska - BiH / Italija - BiH (08.06 & 11.06.2019)

Post Postao/la Suki46 » 11 jun 2019, 23:48

BosniaBoston je napisao/la:Ovako ce situacija vjerovatno nakon 6 kola izgledat
Italija 18
Finska 12
BiH 10
Grcka 7
Armenija 6
Lihtenstajn 0
Naravno ako budemo igrali kako bog zapovijeda i ovo ostvarili,tekma protiv finske kuci u kasnijim rundama ce biti odlucujuca
Finska kući i Grčka na strani , tu određujemo sudbinu sebi.Kad bi pristup ovakav bio i u Atini dobro bi bilo , ali prije da cemo se na Armeniji okliznuti nego u Grckoj nesta napraviti :thumbdown:
Yugoslav First League - ★★
Bosnian Premier League - ★★★★★
Bosnian Cup - ★★★★★★★
YNWA <3

staragarda
Interni moderator
Postovi: 12196
Pridružen/a: 15 avg 2012, 23:17
Kontakt:

Re: Finska - BiH / Italija - BiH (08.06 & 11.06.2019)

Post Postao/la staragarda » 11 jun 2019, 23:51

Al stoooooooooooo uvijek mi......pa kakoooooooooo
DA VIDIS...DA ZNAS...DA PAMTIS....11.07.1995....NEVER FORGET SREBRENICA

Avatar
Raonffa
Postovi: 26255
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Finska - BiH / Italija - BiH (08.06 & 11.06.2019)

Post Postao/la Raonffa » 11 jun 2019, 23:52

Unofficialpage je napisao/la:
let3 je napisao/la:Hajd da vas malo spustiom na zemlju, pošto vidim da ste poceli fantazirati :mrgreen: :crazy:

Nama je veceras samo pobjeda igrala da ostanemo u nekoj utrci za to drugo mjesto. A pošto smo popušili kožnjak i od žabara, sad možemo slobodno reci da smo ispali iz utrke za prva dva mjesta.

Dakle, što se tice tabele tu stvari sasvim jasne - U prva 4 kola:
1. Italija 12 bodova, maximalan ucinak
2. Finska 9 bodova, zacementirano drugi
Ispod njih se koprca sirotinja: Armenija, Grčka i mi...s tim da je Armenija ipak bolja sa 6 bodova.


Za optimiste koji misle da ce samo BIH protiv Lihtenštajna uzeti 6 bodova a drugi kiksati protiv takve velesile, mogu se samo grohotom nasmijati :rol:

Dakle, preostaje nam stari dobri baraž :lolno: a znamo kako tu prolazimo :?
Tačno je to ali ni Finska ni Grčka ni Armenija nisu top ekipe, sad su prosjek (mislim prvenstveno na Grčku) i gubit će oni bodova sigurno između sebe. Jači smo od svih tih ekipa, na papiru, ukoliko sve shvatimo ozbiljno, budemo igrali kao večeras možemo ih sve dobiti osim Italije. Precjenjuju se te ekipe.
A što bi mi njih shvatali ozbiljno? Historija nas uči da nismo dovoljno jaki da dobijemo top reprezentaciju, večeras se potvrdilo, historija nas uči da vrlo često kiksamo protiv sebi ravnih ili slabijih, eto prije par dana protiv Finske se potvrdilo.

Imala je ova generacija dovoljno kikseva da kada pogledaš, realno, znaš da će negdje kiksati gdje se ne očekuje.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Finska - BiH / Italija - BiH (08.06 & 11.06.2019)

Post Postao/la Osim13 » 11 jun 2019, 23:54

Šteta
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
Pogba
Postovi: 19665
Pridružen/a: 31 okt 2012, 11:03
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Finska - BiH / Italija - BiH (08.06 & 11.06.2019)

Post Postao/la Pogba » 11 jun 2019, 23:54

Ekipa prepuna mediokriteta s 2 klase. Super je ovo i odigrano jer je protivnik takav da igras iznad mogucnosti. Zato naravno ne cudi da te Finska rutinira, a bit ce jos takvih utakmica jer pravi problemi i nastupe kada si jaci na papiru, a samo zahvaljujući periodu Cire i Safeta.
Prolazi vrijeme "ratne djece" i tek ce njihovim odlaskom krenuti pad u nize jakosne skupine i prosječnost. Prosinecki je takodjer prosjecan trener koji i ne moze bolje s ovim sto ima.
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░

#MaxOUT

Avatar
Justin
Postovi: 16849
Pridružen/a: 11 sep 2017, 17:34
Lokacija: Ellicott City
Kontakt:

Re: Finska - BiH / Italija - BiH (08.06 & 11.06.2019)

Post Postao/la Justin » 11 jun 2019, 23:54

Niste vi normalni. Kalkulisete tu, a kvalifikacije tek pocele.

Sta i da odemo na prvenstvo? Da budemo kanta za nabijanje tamo. Nemamo kvaliteta trenutno u reprezentaciji. Kad ti igraju Civic, Saric i Duljevic nemas se cemu nadati.
Sarmelino † (29.08.2015-20.10.2019.) ⚜
dr. Alem Peterson
Captain4 † (14.05.2014-22.02.2022.) ⚜

Avatar
*p!p!t@*
Postovi: 7875
Pridružen/a: 29 apr 2010, 21:11
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: Finska - BiH / Italija - BiH (08.06 & 11.06.2019)

Post Postao/la *p!p!t@* » 11 jun 2019, 23:56

Je.bo te oblak i kalkulacije i kvalifikacije fraer zamalo Čivića umrlog u 50' ne ostavi na terenu iako je povrijeđen. Toliko ovaj lik ima muda da napravi izmjenu, a o trenerskom znanju da ne pričamo. Odlazi sve te je.ba.lo...
Rođeni to je brat
Veležov to je sin
Pjeva mu sada armija cijela
Naprijed Hasić Šemsudin!

Avatar
JohnCleese
Postovi: 5668
Pridružen/a: 02 sep 2015, 09:52
Lokacija: zemlja "ciganska"
Kontakt:

Re: Finska - BiH / Italija - BiH (08.06 & 11.06.2019)

Post Postao/la JohnCleese » 12 jun 2019, 00:01

Neka vam ovo bude nauk za ubuduce.
Prodat ce vas i dobar mec u Armeniji ili u Grckoj ili kuci protiv Finske.
Jadne vase fudbalske karijere ako mislite da zavise iskljucivo od jednog meca u Torinu, a pogotovo jadna nasa reprezentacija.
Nije problem u slijepim vođama, problem je u slijepim sljedbenicima.


Svabo je to...

Avatar
FliX
Postovi: 4687
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: Finska - BiH / Italija - BiH (08.06 & 11.06.2019)

Post Postao/la FliX » 12 jun 2019, 00:03

Gledam sad onako tabele i gledam kako bi taj baraz izgledo po trenutnoj situaciji i bilo bi ovako:
Sarajevo/Zenica: Bosna - Bugarska (jedna utakmica)
Bec/???: Austrija - Vels (jedna utakmica)

Neutralan teren: Pobjednici (jedna utakmica)

Avatar
invincible1921
Postovi: 10026
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Finska - BiH / Italija - BiH (08.06 & 11.06.2019)

Post Postao/la invincible1921 » 12 jun 2019, 00:04







:crazy: :crazy: :crazy:
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

mire96
Postovi: 1055
Pridružen/a: 01 sep 2017, 00:49
Kontakt:

Re: Finska - BiH / Italija - BiH (08.06 & 11.06.2019)

Post Postao/la mire96 » 12 jun 2019, 00:06

FliX je napisao/la:Gledam sad onako tabele i gledam kako bi taj baraz izgledo po trenutnoj situaciji i bilo bi ovako:
Sarajevo/Zenica: Bosna - Bugarska (jedna utakmica)
Bec/???: Austrija - Vels (jedna utakmica)

Neutralan teren: Pobjednici (jedna utakmica)
Valjda je samo jedan domacin? Portugal je bio domacin i za Svicarsku i za Holandiju.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: ziss i 25 gostiju.