Finska - BiH / Italija - BiH (08.06 & 11.06.2019)

Moderatori/ce: ribery,_dreamer_,insider,Monolog

Koliko cemo bodova osvojiti u ove dvije utakmice?

0 bodova
84
27%
1 bod
55
18%
2 boda
3
1%
3 boda
69
22%
4 boda
75
24%
6 bodova
24
8%

Ukupno glasova: 310

Captain4
Kontakt:

PostPostao/la Captain4 » 12 jun 2019, 00:38

*[email protected]* WroteColon:mrgreen:
Captain4 WroteColon
delinjo WroteColonhoce hoce...mi sve dobijemo sa Civicem...ostali kiksaju ko iz pickeee... haha

Šta fali Civicu?

Fali mu života, kondicije i umijeća sa loptom.

On ovakve utakmice u životu odigrao nije. Isto ko ja na terminu nakon dvije godine. E tako je izgledao.

Odigrao je odličan meč, pokrio maksimalno dobro na lijevoj strani. Druga je stvar što ti od njega očekuješ da odigra kao Marcos Alonso. Nikakve zamjerke nemam za meč, više nego dobar. Kao i svi večeras.
ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah
bit ću spreman da zaboravim

Raonffa
Kontakt:

PostPostao/la Raonffa » 12 jun 2019, 00:42

Ne znam ni ja što se ovoliko zamjera Todoroviću i Ćiviću, pa momci su maksimalno limitirali Chiesu, Bernandeskija i Insignea, pogotovo Ćivić ne znam da je ikako ispao protiv protivničkog krila, Todorović je pred kraj ispadao al' to nije toliko do njega nego zato što nam je vezni red pao, teško je braniti krila onakve klase 1 na 1, to teško da može ijedan igrač na svijetu.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

FliX
Kontakt:

PostPostao/la FliX » 12 jun 2019, 00:42

Raonffa WroteColonNe znam ni ja što se ovoliko zamjera Todoroviću i Ćiviću, pa momci su maksimalno limitirali Chiesu, Bernandeskija i Insignea, pogotovo Ćivić ne znam da je ikako ispao protiv protivničkog krila, Todorović je pred kraj ispadao al' to nije toliko do njega nego zato što nam je vezni red pao, teško je braniti krila onakve klase 1 na 1, to teško da može ijedan igrač na svijetu.

+1

*[email protected]*
Kontakt:

PostPostao/la *[email protected]* » 12 jun 2019, 00:43

Captain4 WroteColonOdigrao je odličan meč, pokrio maksimalno dobro na lijevoj strani. Druga je stvar što ti od njega očekuješ da odigra kao Marcos Alonso. Nikakve zamjerke nemam za meč, više nego dobar. Kao i svi večeras.

Šta se ima očekivati od igrača koji u 50' umre na terenu?

Ako bi ikada trebao moći trčati i davati svoj maksimum onda je to sada.
Zadnja izmjena: *[email protected]*, dana/u 12 jun 2019, 00:44, ukupno mijenjano 1 put.
Rođeni to je brat
Veležov to je sin
Pjeva mu sada armija cijela
Naprijed Hasić Šemsudin!

Osim13
Kontakt:

PostPostao/la Osim13 » 12 jun 2019, 00:43

I meni je Ćivić sasvim dobar bio. Imao je i onaj dobar šut u drugom.
1946, 1971-72, 1997–98, 2000–01, 2001–02, 2009–10, 2011–12, 2012–13
----
1999–2000, 2000–01, 2002–03, 2010–11, 2011–12, 2017-18
----
1998, 2000, 2001
-----
Rome - London - Paris - Rome - Istanbul - MADRID
-----
20.0 CLUB

invincible1921
Kontakt:

PostPostao/la invincible1921 » 12 jun 2019, 00:44

Raonffa WroteColonNe znam ni ja što se ovoliko zamjera Todoroviću i Ćiviću, pa momci su maksimalno limitirali Chiesu, Bernandeskija i Insignea, pogotovo Ćivić ne znam da je ikako ispao protiv protivničkog krila, Todorović je pred kraj ispadao al' to nije toliko do njega nego zato što nam je vezni red pao, teško je braniti krila onakve klase 1 na 1, to teško da može ijedan igrač na svijetu.

Todorovic je ispao u prvih pola sata bar 4 puta i to tako ispo da ga je robj mogo odma izvest.

U drugom njje ispado jer ga nisu ni napadali nesto

Civic solidan
Zadnja izmjena: invincible1921, dana/u 12 jun 2019, 00:45, ukupno mijenjano 1 put.
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama...

!INTER ---Manchester City!

NY KNICKS!

Ako sam patriota nisam budala....

Captain4
Kontakt:

PostPostao/la Captain4 » 12 jun 2019, 00:44

Meni je žao manjine na ovom podforumu koja je objektivna i realna, koja ovdje ne dođe da liječi svoje frustracije i da yebe Prosinečkom i igračima sve po spisku. Ovaj bosanskohercegovački pesimizam i patuljizam je meni neviđen.

Ova reprezentacija ima potencijal da se nosi sa najboljima - to je jasno.
Ova reprezentacija nije više reprezentacija koja će lagano dobijati mečeve zbog tehničke nadmoći - to je jasno.

Puno lakše igramo kada nismo favoriti nego kada ganjamo rezultat. Sa Pjanićem i Džekom 18b u ovih 6 utakmica je realno. Večeras je to dokazano. Druga je stvar hoćemo li ih ostvariti ili ne.

*[email protected]*
Kontakt:

PostPostao/la *[email protected]* » 12 jun 2019, 00:46

Ako se trebamo zadovoljiti igračima tipa Čivić, Sarić i Cimirot onda nije čudo da nas Lihtenštajn mlati, a ne Finska. Toliko od mene...
Rođeni to je brat
Veležov to je sin
Naprijed Hasić Šemsudin!

Raonffa
Kontakt:

PostPostao/la Raonffa » 12 jun 2019, 00:46

*[email protected]* WroteColon
Captain4 WroteColonOdigrao je odličan meč, pokrio maksimalno dobro na lijevoj strani. Druga je stvar što ti od njega očekuješ da odigra kao Marcos Alonso. Nikakve zamjerke nemam za meč, više nego dobar. Kao i svi večeras.

Šta se ima očekivati od igrača koji u 50' umre na terenu?

Ako bi ikada trebao moći trčati i davati svoj maksimum onda je to sada.

Na osnovu čega je pao, je l' to puhalo preko njegove strane, ispadao, griješio? Ne kontam stvarno, momak odigrao apsolutno korektnu tekmu, čak mogu reći i odličnu s obzirom na očekivanje i na to protiv koga je igrao, a i da je imao žuti karton čitavih 25 minuta drugog poluvremena koliko je proveo do one povrede (rebra ili čega već, nisam skontao najbolje), ni Chiesa ni Bernandeski to nisu uspjeli iskoristiti ni u jednom momentu.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Captain4
Kontakt:

PostPostao/la Captain4 » 12 jun 2019, 00:48

Ja iskreno nisam nikako opazio Bernandeskija na terenu.

Raonffa
Kontakt:

PostPostao/la Raonffa » 12 jun 2019, 00:49

invincible1921 WroteColon

Todorovic je ispao u prvih pola sata bar 4 puta i to tako ispo da ga je robj mogo odma izvest.

U drugom njje ispado jer ga nisu ni napadali nesto

Civic solidan

Ne znam, ja se ne sjećam nijednog tragičnog ispadanja.

Kako ga nisu napadali, pa sve im je išlo preko lijeve strane i Insignea, al' on i Bešić su odlično zatvarali njega i Emersona, ne znam da su ih dva puta izigrali za devedeset minuta.

*[email protected]*
Kontakt:

PostPostao/la *[email protected]* » 12 jun 2019, 00:50

Raonffa WroteColonNa osnovu čega je pao, je l' to puhalo preko njegove strane, ispadao, griješio? Ne kontam stvarno, momak odigrao apsolutno korektnu tekmu, čak mogu reći i odličnu s obzirom na očekivanje i na to protiv koga je igrao, a i da je imao žuti karton čitavih 25 minuta drugog poluvremena koliko je proveo do one povrede (rebra ili čega već, nisam skontao najbolje), ni Chiesa ni Bernandeski to nisu uspjeli iskoristiti ni u jednom momentu.

Lik je ispuhao, nema kondicije za poziciju koju igra...
Rođeni to je brat
Veležov to je sin
Naprijed Hasić Šemsudin!

Captain4
Kontakt:

PostPostao/la Captain4 » 12 jun 2019, 00:52

@Pipita
Uopšte se nije primjetilo da je ispuhao. Momak je igrao u oba pravca, ginuo za svaku loptu, borio se, nije nijednom doveo ekipu u opasnost po gol.

Raonffa
Kontakt:

PostPostao/la Raonffa » 12 jun 2019, 00:53

*[email protected]* WroteColon
Raonffa WroteColonNa osnovu čega je pao, je l' to puhalo preko njegove strane, ispadao, griješio? Ne kontam stvarno, momak odigrao apsolutno korektnu tekmu, čak mogu reći i odličnu s obzirom na očekivanje i na to protiv koga je igrao, a i da je imao žuti karton čitavih 25 minuta drugog poluvremena koliko je proveo do one povrede (rebra ili čega već, nisam skontao najbolje), ni Chiesa ni Bernandeski to nisu uspjeli iskoristiti ni u jednom momentu.

Lik je ispuhao, nema kondicije za poziciju koju igra...

Hajde eto ok, to si valjda samo ti primjetio...

A poprilično sam siguran da znam primjetiti kada neki igrač fizički padne, kao što su npr pali Sarić i Višća pred kraj tekme, pa i Cimirot koji je izgledao kao da je igrao 120 minuta u momentu kada je ušao na teren.
Zadnja izmjena: Raonffa, dana/u 12 jun 2019, 00:54, ukupno mijenjano 1 put.

Madal
Kontakt:

PostPostao/la Madal » 12 jun 2019, 00:53

Ok je ovo. Odlična utakmica i pristup naših igrača. Gojak kapa dole momcino. Mada ovo nije iznenađenje za sve one koji su gledali Dinamo ili mladu repku, i cak je ovaj odabir njega za prvih 11 došao prekasno.

Protiv Finske debakl i trenera i igrača, protiv Italije druga priča. Jbg naplatili Italijani sreću koja nas je pratila u Ligi Nacija tako da se mi nemamo sta žaliti da smo nezasluzeno izgubili.
A protiv Finske nam se desila utakmica koja nam se redovno dešava u svakim kvalifikacijama. Kad su svi indisponirani, loše postavljena igra i nikakva motivacija igrača. Napamet mi padaju Rumunija u gostima, Slovačka kod kuće i Kipar kod kuće kao neke utakmice slične toj.
Mi smo svoje protiv Grčke prokockali. Utakmica koju smo morali dobiti a nismo. I vjerovatno će nas to i koštati.
Samo Tuzla je, samo Tuzla je, pjesme pjevala, kontra četnika, kontra ustaša, kontra SDA nacionalista.

SAVEZ NAPOLJE!

Raonffa
Kontakt:

PostPostao/la Raonffa » 12 jun 2019, 00:56

Btw niko neće pohvaliti Todorovića što je fino otvorio Višći prostor kada je provukao loptu između dva talijanska igrača za Bešića, kod našeg gola naravno.

Da se ja pitam Darko bi se do kraja kvalifikacija maksimalno isforsirao na poziciji desnog beka, momak ima kvalitet, samo mu treba povjerenje i kontinuitet, pogotovo u reprezentaciji. U klubu će to aBd doći na svoje, tek mu je prva sezona u RBS.

Da je imao kontinuitet kao Ćivić, garantujem da bi danas imali mladog kvalitetnog startnog desnog beka bez ikakve dileme
Zadnja izmjena: Raonffa, dana/u 12 jun 2019, 00:57, ukupno mijenjano 1 put.

*[email protected]*
Kontakt:

PostPostao/la *[email protected]* » 12 jun 2019, 00:57

Raonffa WroteColon
Hajde eto ok, to si valjda samo ti primjetio...

A poprilično sam siguran da znam primjetiti kada neki igrač fizički padne, kao što su npr pali Sarić i Višća pred kraj tekme, pa i Cimirot koji je izgledao kao da je igrao 120 minuta u momentu kada je ušao na teren.

Pred kraj prvog poluvremena je već evidentno bilo. Nastavkom utakmice u situacijama je jedva disao. Vjeruj mi da je preofirno bilo...
Rođeni to je brat
Veležov to je sin
Naprijed Hasić Šemsudin!

JohnCleese
Kontakt:

PostPostao/la JohnCleese » 12 jun 2019, 00:58

damir_82 WroteColon
JohnCleese WroteColonNeka vam ovo bude nauk za ubuduce.
Prodat ce vas i dobar mec u Armeniji ili u Grckoj ili kuci protiv Finske.
Jadne vase fudbalske karijere ako mislite da zavise iskljucivo od jednog meca u Torinu, a pogotovo jadna nasa reprezentacija.

Dok glave ne budu takve da ovakav pristup imaju na treningu, ovaj kvalitet nema neku šansu..
Samo Bešića je prodala jedna utakmica, ostale će prodati kontinuitet, što je i normalno..
Nemamo mi pojma koliko smo loši, i hajd da kenjamo kako bi Vrančić i Dulja okrenuli utakmicu.. Da ih je uveo, a da smo zijanili, opet bi se sralo što ih je uveo.. Sa ovim kvalitetom je sve lutrija.. Ovdje pored postave moraš pogoditi sa igračima jer oni dobre tekme ne igraju redovno, već povremeno.. Šta ćeš zamjeriti Gojaku večeras? Izgubljen duel protiv Veratija? Zuki korner iz kojeg pada gol? Pjaniću slobodnog igrača kod drugog gola? Višći propuštenu šansu? Loše odigranu loptu Bešića?
Da bi pobijedili Italiju, mora da se poklopi sve.. Večeras se nije poklopilo na našu, već na žalost na njihovu stranu...
Bravo za ideju, bravo za zalaganje, trud, borbu.. Sve ostalo, večeras nije bilo u domenu ekipe, i spada u šbbkbb..

Ma tacno tako.

Za nastavak kvalifikacija, kljucno je samo jedno, a to je da motiv i voljni momenat nikada vise ne smiju da budu lutrija. Svaki igrac koji dobije poziv za reprezentaciju to treba da spozna sam u svojoj glavi, prvenstveno.
Zuknovic i Pjanic su se lijepo dotakli te tematike, a da li ce to ostati samo na rijecima vidjet cemo vec naredno okupljanje a posebo ce to pokazati daleki let za Armeniju.
Nije problem u slijepim vođama, problem je u slijepim sljedbenicima.

Svabo je to...

Captain4
Kontakt:

PostPostao/la Captain4 » 12 jun 2019, 00:58

Ovakav pristup ti garantuje 14/18 bodova do kraja. Smijem glavu na panj staviti da ćemo uzeti 14 bodova ako ovako svaku utakmicu odigramo.

Puno smo mi ovom utakmicom dobili, nismo ni svjesni još koliko. Gojak, čeličenje bekova, još jedna tekma Pjanića kao generala, Šehić dokazan, timska igra, dokaz da smo svima protivnik sa kojim neće biti lahko.

Euro će doći, nadam se direktno.

*[email protected]*
Kontakt:

PostPostao/la *[email protected]* » 12 jun 2019, 01:01

Captain4 WroteColonOvakav pristup ti garantuje 14/18 bodova do kraja. Smijem glavu na panj staviti da ćemo uzeti 14 bodova ako ovako svaku utakmicu odigramo.

Puno smo mi ovom utakmicom dobili, nismo ni svjesni još koliko. Gojak, čeličenje bekova, još jedna tekma Pjanića kao generala, Šehić dokazan, timska igra, dokaz da smo svima protivnik sa kojim neće biti lahko.

Euro će doći, nadam se direktno.

Odbrane jedan na jedan i šutevi svaka čast. Postavke prekida užas užasa...
Rođeni to je brat
Veležov to je sin
Naprijed Hasić Šemsudin!

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Trenutno korisnika/ca: DevilsAdvocate, Vucevich i 12 gostiju.