Finska - BiH / Italija - BiH (08.06 & 11.06.2019)

Moderatori/ce: ribery,_dreamer_,insider,Monolog

Koliko cemo bodova osvojiti u ove dvije utakmice?

0 bodova
84
27%
1 bod
55
18%
2 boda
3
1%
3 boda
69
22%
4 boda
75
24%
6 bodova
24
8%

Ukupno glasova: 310

invincible1921
Kontakt:

PostPostao/la invincible1921 » 12 jun 2019, 03:00

harden WroteColon
let3 WroteColon
Monolog WroteColon
Bešić ubjedljivo najgori na terenu; ali je haman onom petom uspio zamaskirati jednu od najkriminalnijih predstava.[/u] Imao je možda tri-četiri dobra poteza na meču, sve ostalo je kasnio, birao užasna rješenja, gurao u vatru igrače koji su u gorim pozicijama + pokriveni čuvarima. Mume se mora dozvati. Ovo što on pokazuje nije za prvih 11 i sreća njegova što su Cimirot i Sarić nikakva konkurencija, jer bi u protivnom bio na klupi.

Ubjedljivo najgori igrac na terenu. Ni ta peta ni zamaskirala svu njegovu lošinu. Dosta grešaka u predaji, neprecizni pasovi, nepromišljeni startovi, precijenjuje svoje mogucnosti.
Bešić mora na klupu.

Kako prije pete syeba dva dobra napada, na 20ak metara od gola umjesto da dadne odmah loptu on neke laznjake baca, prvi napad gurnu Visci loptu ne bi je 3 Ronalda ustopala :tokralju: :rol:

Vrhunac njegovog nastupa veceras je ona lopta Sehi, pa i Neuer bi se prepao da mu je igrac onako vrati ... izvuce Seha to, pola minute kasnije Dzeko je sa centra zavrnu u korner :tokralju:

Haj sve to inekako, al ne znam jeste li primjetili kolko je puta pogriejsio unutar 30 40 metara od naseg gola bespotrebnim driblanjem i biranjem nekog nemoguceg pasa. Sva sreca pa je uglavnom verati slao prejake lopte ili nam je sudija davao faul. Bez pretjerivanja brat bratu mogo je bit kriv za jos bar tri gola.
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama...

!INTER ---Manchester City!

NY KNICKS!

Ako sam patriota nisam budala....

harden
Kontakt:

PostPostao/la harden » 12 jun 2019, 03:19

Rober ' ne mogu nista zamjeriti momcima ' Prosinecki

svaka izjava ista :rol:
suvise arogantan

emir79
Kontakt:

PostPostao/la emir79 » 12 jun 2019, 06:46

Koliko glupsti se valja to je nevjerovatno.
Bar 5-6 igraca nabrojaste koji nisu valjali nista, a momci su u utakmici bili ravnopravni svjetstkoj sili jbt.
Pojedincima kada smeta neki igrac, izmisljace neke stvari samo da ga ocrni. Odvratno kakav kretenizam.
Titule YUG-BiH-- (6) 66/67, 84/85, 98/99, 06/07, 14/15, 18/19
Kup BiH---------- (6) 96/97, 97/98, 01/02, 04/05, 13/14, 18/19
Super kup BiH--- (1) 96/97

totasef1
Kontakt:

PostPostao/la totasef1 » 12 jun 2019, 06:48

Jel moguce da nijednu jedinu kritiku od medija nema Prosinecki. Imamo 4 boda iz 4 utakmice kvalifikacija a objavljuju se clanci nekog optimizma kao da imamo 9!
Pa ko je ovdje lud...
Hoce li iko spomentuti to da nas protivnici nadigravaju u drugom poluvremenu i da su nas dosad svi osim Armenije okrenuli a i to je visilo zadnjih par minuta.

Denchi
Kontakt:

PostPostao/la Denchi » 12 jun 2019, 07:40

totasef1 WroteColonJel moguce da nijednu jedinu kritiku od medija nema Prosinecki. Imamo 4 boda iz 4 utakmice kvalifikacija a objavljuju se clanci nekog optimizma kao da imamo 9!
Pa ko je ovdje lud...
Hoce li iko spomentuti to da nas protivnici nadigravaju u drugom poluvremenu i da su nas dosad svi osim Armenije okrenuli a i to je visilo zadnjih par minuta.

a dobro imamo 2 sa lihtenštajnom, 2 sa armenijom,finci ćiku, italija ćiku
more bit svašta
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

hz1987
Kontakt:

PostPostao/la hz1987 » 12 jun 2019, 07:58

totasef1 WroteColonJel moguce da nijednu jedinu kritiku od medija nema Prosinecki. Imamo 4 boda iz 4 utakmice kvalifikacija a objavljuju se clanci nekog optimizma kao da imamo 9!
Pa ko je ovdje lud...

prva utakmica protiv armenije - ispod ocekivanja - pobjeda vise rutinski
druga utakmica protiv grka - odlicno prvo poluvrijeme, drugo poluvrijeme vile ih nosale. crveni karton i drugi tok meca skroz. tradicionalno vec ne leze
treca utakmica, bajram, lako cemo, javasluk i poraz ko samar
cetvrta utakmica, na nivou koji ocekujemo, poraz vise nesretan nego zasluzen.
mi bi odmah da glavu sijecemo.
prvo, igraci su nam ka.rine obicne, sezona zavrsena, pola ih nema 90min u nogama zadnja 3-4 mjeseca kako treba. de malo kriticki jbmu! sinoc je pokazao kako sa 2 igracine, 2 prosjecna i 7 polovnjaka igrao egal sa talijanima. to sto nema ovog, onog, sto nije stavio tog i tog...selektor je, njegova zadnja. mi bi rotirali 3-5-2, 4-5-1, 4-3-3, 5-4-1, 6-3-1, 3-6-1, 4-4-2 kao da smo klub a ne repka. isto da je PES.
de malo realno sagledati sliku. odradio ligu nacija, imamo 2 tekme tu kao popravni, imamo jos pregrst tekmi i bice u grupi svega izmedju finaca i grka, armenci ce otrgnuti jos nekom bod. uzeti lihtenstajn, kuci fince, u gostima armence, s grcima se pomarisati a sa talijanima kao sinoc. to bi trebalo biti dovoljno za 2 mjesto.

ElCartel11
Kontakt:

PostPostao/la ElCartel11 » 12 jun 2019, 08:16

Zao mi je sto vrancic nije dobio priliku niakkou ove 2 utakmice. Momak igra u zivotnoj formi, pogotovo mi je zao sto nije igrao protiv Finske jer sam uvjeren, da bi bili opasniji. A i sinoc bi dosta bolje odradio posao od Sarica ili Besica.

Protiv slabijih repki trio u sredini Pjanic-Vrancic-Gojak, protiv jacih nam treba dobar razbijac na sredini, a to nisu ni Besic ni Cimirot.
BOSANSKA KRAJINA!

IDEMO BORDO BIJELI, SARAJEVO U SRCU ZA ZIVOT CIJELI!

DamirT
Kontakt:

PostPostao/la DamirT » 12 jun 2019, 08:17

Robijevu sudbinu odlucuju utakmice protiv Finske i Grcke.Ako tu ne osvojimo 6 bodova,mislim da on dobija otkaz
29.11.1919
FKR TZ

jestamaji
Kontakt:

PostPostao/la jestamaji » 12 jun 2019, 08:23

...
Zadnja izmjena: jestamaji, dana/u 12 jun 2019, 08:27, ukupno mijenjano 1 put.

jestamaji
Kontakt:

PostPostao/la jestamaji » 12 jun 2019, 08:26

DamirT WroteColonRobijevu sudbinu odlucuju utakmice protiv Finske i Grcke.Ako tu ne osvojimo 6 bodova,mislim da on dobija otkaz

misliš 12 boba iz naredne četiri? :mrgreen:

ElCartel11 WroteColonZao mi je sto vrancic nije dobio priliku niakkou ove 2 utakmice. Momak igra u zivotnoj formi, pogotovo mi je zao sto nije igrao protiv Finske jer sam uvjeren, da bi bili opasniji. A i sinoc bi dosta bolje odradio posao od Sarica ili Besica.

Protiv slabijih repki trio u sredini Pjanic-Vrancic-Gojak, protiv jacih nam treba dobar razbijac na sredini, a to nisu ni Besic ni Cimirot.

i ja otprilike tako mislim, mada bi se možda i bešić mogao uglaviti sa nekim specijalnim zadatkom. on je jedan od rijetkih kod nas koji mogu 90 minuta izgurati
ako robi misli na evropsko, moraće uigrati tako nešto do playoffa, izgraditi "novi" tim koji onda može imati šansu u playoffu, a i za SP ako nas onda žrijeb za 2022 "pomazi", to je ipak puno bitnije od posranog evropskog a te kvalifikacije sa ovakvim timom bolje i da ne počinjemo!

babino
Kontakt:

PostPostao/la babino » 12 jun 2019, 08:27

babino WroteColon
Goalgetter WroteColonUzecemo Itlaiju u utorak.

necemo ih uzeti ali nas nece razbiti kao sto mnogi ocekuju.
bez sumnje, odigrace puno bolje nego u finskoj, izgubicemo tijesno i sto je najgore, pokazat ce da mogu, dobicemo laznu sliku da je finska ipak samo los dan i u septembru sve iz pocetka.
tako do kraja kvalifikacija gdje ce nam, ko da gledam, dlaka faliti za 2. mjesto, odigracemo neku historijsku i zijaniti:-)

kad je baraz u pitanju, jednog protivnika nismo mogli proci, mozda bude lakse sada kad su dva:-)

:kafa:
to je sve sto mogu reci na ovu tekmu od sinoc,laganu kahvu popiti....i da, pose rem se na roberta i njegove takticke mudrolije...ima li neko mu da da ga pita zna li on da postoji opcije trece zamjene, pogotovo kad ti ekipa dise na skrge, fuj.

jestamaji
Kontakt:

PostPostao/la jestamaji » 12 jun 2019, 08:29

babino WroteColon
babino WroteColon
Goalgetter WroteColonUzecemo Itlaiju u utorak.

necemo ih uzeti ali nas nece razbiti kao sto mnogi ocekuju.
bez sumnje, odigrace puno bolje nego u finskoj, izgubicemo tijesno i sto je najgore, pokazat ce da mogu, dobicemo laznu sliku da je finska ipak samo los dan i u septembru sve iz pocetka.
tako do kraja kvalifikacija gdje ce nam, ko da gledam, dlaka faliti za 2. mjesto, odigracemo neku historijsku i zijaniti:-)

kad je baraz u pitanju, jednog protivnika nismo mogli proci, mozda bude lakse sada kad su dva:-)

:kafa:
to je sve sto mogu reci na ovu tekmu od sinoc,laganu kahvu popiti....i da, pose rem se na roberta i njegove takticke mudrolije...ima li neko mu da da ga pita zna li on da postoji opcije trece zamjene, pogotovo kad ti ekipa dise na skrge, fuj.

i ja sam se sinoć pito je li to kod nas ugrade selektoru kakav blok u vušugla da ne koristi izmjene ... pape je znao kad smo čuvali rezultat ne napraviti izmjenu u dodatnom vremenu ali okej, pape je jedan, taj je znao igrati i bez lijevog beka :crazy: :mrgreen:

Juventinisimo
Kontakt:

PostPostao/la Juventinisimo » 12 jun 2019, 08:39

Koliko smo puta culi te price...kako je BiH dobra,imaju dobre igrace, namucili smo se...bla bla bla..i evo opet, rola se ista spika..

Realnost je jedna...imamo 4 boda od mogucih 12..5 na tabeli..sto bi rekli,ima jos bodova..ima, nije da nema, samo ih mi ne skupljamo..
Prije smo se "ubijali" da budemo drugi, da idemo u baraz..sada nam drugo mjesto, vec drugi EP ciklus, daleko k'o prije prvo..

Slijedece okupljanje Finska docekuje Grcku...uz to imaju 4 domace tekme od 6 preostalih..jedino bi im Italija mogla uzeti tri boda..
Nama i Grcima dolaze..a kako Grci igraju, Finci se sa pravom imaju nadati povoljnom rezultatu..hajmo reci da smo mi "tvrd" orah za njih..
Znaci, ako pobjede tri kod kuce, sto je realno..imaju 9+9=18 bodova..ako uzmu bilo sta iz Grcke..19/21..ali hajde, neka izgube od nas i Grka. ostaju na 18...

Mi imamo 4, halo ba cetiri boda..uzimamo L dva puta =10..uzmemo Armence(na strani) i Fince = 16..ostaju dvije, Italija kuci i Grci na strani..ni jedni ni drugi nam nece tako lako dati bodove..a jednu od te dvije moramo pobjediti..

Septembar, L i Armenija...hajde, tu mozemo sa L odigrati pripremno za Armeniju..ne moramo se trositi..
Oktobar, Finska i Grcka...ovdje ce se vec mnogo toga znati..obje tekme ce biti teske i obje se moraju pobjediti..
Novembar, Italija i L..ako zabrljamo Oktobar, valja se vaditi na Italiji..nije nemoguce ali oni bi trebali biti bolji nego juce..sta da radimo kad nismo znali iskoristiti poklon u Torinu..nista talijani posebno nisu odigrali...samo sto mi nismo znali..a cisto sumnjam da ce nam opet poklanjati..

Finska u Septembru ima Grcku i Italiju kuci..oni ce vjerovatno dati sve od sebe i pokusati pobjediti Grcku, za talijane ce bunkerisati..
U Oktobru prvo nama, pa kuci sa Armencima..nije tezak dvomec..
Novembar, L kuci i Grci na strani..

Skoro su igrali sa Grcima u Liga Nacija..kod kuce dobili 2:0 a tamo izgubili 1:0..realno mogu biti optimisti..imaju sve u svojim nogama..mi im poklonili...

Ko bi rekao da ce nam Finska biti konkurent :crazy:

Nasim momcima nista necu cestitati na "hrabroj" igri, puno bolje nego protiv Finaca...bla bla bla..to je bilo i prije...napale se na jace i stavljaju sebe u izloge(France, Belgija) a evo i Italija je to docekala..
Ne ide se na prvenstvo sa dobrom igrom protiv favoritima, ako se sta uzme, dobro je.. nego se napalis i porazbijas konkurente..
37 ★★★ SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★★★ 37

JerryLouis
Kontakt:

PostPostao/la JerryLouis » 12 jun 2019, 08:48

Ni meni nije jasno zasto se ovoliko drami oko drugog mjesta.
Pa Finska nek samo jednom odigra x s Grckom (a to je vjerovatno vec iduce kolo kuci s Grcima, kojima je ovo zadnja sansa da se uhvate voza) mi dobijemo Lihtenstajn i prilazimo im na -3 boda.
Sve ostale utakmice neka odigramo isto kao i Finska, bitno je samo da ih kuci dobijemo vise od 2-0 i mi smo drugi.

Nije nadrealno, ali svakako da nije zahvalna situacija. Bez obzira na sve, mislim da protiv Lihtenstajna treba da napunimo stadion i povratimo momcima samopouzdanje, jer su to nakon sinocnje utakmice itekako zasluzili. Onda ih ispratiti u Armeniju, pa da oktobar docekamo mozda sa istim brojem bodova kao Finska (kojoj nakon Grcke gostuje Italija, a ta Italija ce iduca dva kola igrati maksimalno ozbiljno da bi vec osigurala plasman)

DamirT
Kontakt:

PostPostao/la DamirT » 12 jun 2019, 08:50

jestamaji WroteColon
DamirT WroteColonRobijevu sudbinu odlucuju utakmice protiv Finske i Grcke.Ako tu ne osvojimo 6 bodova,mislim da on dobija otkaz

misliš 12 boba iz naredne četiri? :mrgreen:

ElCartel11 WroteColonZao mi je sto vrancic nije dobio priliku niakkou ove 2 utakmice. Momak igra u zivotnoj formi, pogotovo mi je zao sto nije igrao protiv Finske jer sam uvjeren, da bi bili opasniji. A i sinoc bi dosta bolje odradio posao od Sarica ili Besica.

i ja otprilike tako mislim, mada bi se možda i bešić mogao uglaviti sa nekim specijalnim zadatkom. on je jedan od rijetkih kod nas koji mogu 90 minuta izgurati
ako robi misli na evropsko, moraće uigrati tako nešto do playoffa, izgraditi "novi" tim koji onda može imati šansu u playoffu, a i za SP ako nas onda žrijeb za 2022 "pomazi", to je ipak puno bitnije od posranog evropskog a te kvalifikacije sa ovakvim timom bolje i da ne počinjemo!

Ma dobro,ocekujem protiv Lihtenstajna i Armenije pobjedu,oni nam nisu neki konkurenti
29.11.1919
FKR TZ

Maestro
Kontakt:

PostPostao/la Maestro » 12 jun 2019, 09:22

emir79 WroteColonKoliko glupsti se valja to je nevjerovatno.
Bar 5-6 igraca nabrojaste koji nisu valjali nista, a momci su u utakmici bili ravnopravni svjetstkoj sili jbt.
Pojedincima kada smeta neki igrac, izmisljace neke stvari samo da ga ocrni. Odvratno kakav kretenizam.

Jos navalili na sarica a spominju vrancica kao zamjenu. A nikako ne igraju istu poziciju. Nista novo ovdje. Nije ni meni saric za prvi jedanest ali toliko se pretjeruje kao da pricamo o zidaneu a ne o vrancicu.

Beko
Kontakt:

PostPostao/la Beko » 12 jun 2019, 09:23

Treba biti realan i priznati da su nam sanse za plasman jako nizke posle ove dvije utakmice.
Potrebno nam je jos minimalno 16 bodova. A moramo Grcima i Armencima u goste.

let3
Kontakt:

PostPostao/la let3 » 12 jun 2019, 09:28

Imam neki osjecaj da pojedinci ovdje misle kako cemo samo mi uzeti 6 bodova od Lihtenštajna, a ostali kiksati u utakmicama protiv te fudbalske velesile :crazy: :mrgreen:
Ocito nismo svjesno koliko su nas utakmice protiv Grčke i Finske unazadile.

Helem, nakon 4 kola mi smo se vratili našoj omiljenoj i tradicionalnoj disciplini - kalkulisanju :mrgreen: putem ogromnog optimizma i nekih nategnutih kalkulacija se želimo nekako plasirati na Euro, ali tabela nas demantuje i bolno spušta na zemlju. Ona kaže da nam drugoplasirani Finci bježe 5 bodova, imaju mnogo bolju gol razliku od nas i igraju bolje od nas. Zapravo, nama i Armenija bježi dva boda :shock: Neka Finska pobjedi Armeniju i remiziraju protiv Grka - oni ce lagano završiti kao drugi. I još nešto, ko nama garantuje da cemo pobjediti Finsku više od 2 razlike (to jest ko garantuje da cemo ih pobjediti uopšte) + ko garantuje da cemo pobjediti Italiju kod nas, jer svi ti prosuti bodovi nam trebaju.

nebeskasila
Kontakt:

PostPostao/la nebeskasila » 12 jun 2019, 09:31

Uvijek isto. Protiv jakih ekipa odigramo najbolje sto mozemo. Tu he trud zelja volja borba sve protiv slabih ne znaju trcati isto ko termin. Imamo sanse ali smo sami sebe sjebali. Tu usranu grcku armenija dobija a nama kod kuce bodove uzimaju. Sve sto se opustamo

Prog321
Kontakt:

PostPostao/la Prog321 » 12 jun 2019, 09:33

Nema se šta kalkulisati.
BiH ima osiguran baraž.
Neka ostali kalkulišu.

Nama treba sejo i hajrović. Ili barem neko sličan njihovim kvalitetima. I mi uzimamo bilo kog ko dođe u baraž.
Osim portugala :D

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Trenutno korisnika/ca: DrFilgud, mavi i 11 gostiju.