BiH - Lihtenštajn/Armenija - BiH (05.09./08.09.)

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Koliko ćemo bodova osvojiti u ove 2 utakmice?

0
18
6%
1
7
2%
2
2
1%
3
48
17%
4
54
19%
6
155
55%
 
Ukupno glasova: 284

fontes
Postovi: 123
Pridružen/a: 08 nov 2018, 15:00
Kontakt:

Re: BiH - Lihtenštajn/Armenija - BiH (05.09./08.09.)

Post Postao/la fontes » 11 sep 2019, 11:18

Slažem se da je velika većina odigrala ispod svakog nivoa u Armeniji, ali mi i nemamo mnogo bolje alternative. Vidim da se na forumu priziva Jajalo, Begović, Đurić, Hajrović, Dilaver... Neki od njih bi mogli sigurno pomoći, ali iste te igrače(osim Dilavera) se tjeralo nakon sličnih kriminalnih partija kao ove sada. Tako da je upitno kakva su to pojačanja za ekipu. Možda samo kao trzaj nekima da probude voljni momenata u repki, ali kvalitetno manje više isti nivo.
Šehića se jedva čekalo na golu nakon kikseva redovnih kikseva Begovića, a sada se istog priziva bez igranja u kontinuitetu.

Mislim da nemamo baš luksuz odricati se nekih igrača npr. čitam negdje komentar da treba prestati pozivati Bičakčića zbog 4 gola u Erevanu :roll: Pa igra čovjek u Bundesligi, možda i najstandarniji uz Džeku i Pjanića u svojoj ekipi. Kakve su to alternative...Cocalić? :facepalm:

Jednostavno nemam mi mnogo bolje od ovoga. Svakako da je ekipa jača od levela Armenije, ali kada analizirate dublje i vidite fenomen Višće(igre klub-repka), fenomeni tipa Kodro(jak klub po imenu, ne igra), igrače po S.Arabiji ili donedavno Koreji, onda je upitno jesmo li toliko jači...

Avatar
avenija
Postovi: 13634
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: BiH - Lihtenštajn/Armenija - BiH (05.09./08.09.)

Post Postao/la avenija » 11 sep 2019, 12:31

Postoje li prepreke ikakave da Dilaver zaigra protiv FINSKE ?
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

Avatar
SafetSajo
Postovi: 993
Pridružen/a: 13 okt 2013, 13:38
Kontakt:

Re: BiH - Lihtenštajn/Armenija - BiH (05.09./08.09.)

Post Postao/la SafetSajo » 11 sep 2019, 13:07

avenija je napisao/la:Postoje li prepreke ikakave da Dilaver zaigra protiv FINSKE ?
drzavljanstvo ;)

trenutno je "austrijanac"
.....::::::::::::::::iHala Madrid…y nada más::::::::::::::::.....

LuisEnrique
Postovi: 30
Pridružen/a: 21 avg 2019, 15:28
Kontakt:

Re: BiH - Lihtenštajn/Armenija - BiH (05.09./08.09.)

Post Postao/la LuisEnrique » 11 sep 2019, 14:58

fontes je napisao/la:Slažem se da je velika većina odigrala ispod svakog nivoa u Armeniji, ali mi i nemamo mnogo bolje alternative. Vidim da se na forumu priziva Jajalo, Begović, Đurić, Hajrović, Dilaver... Neki od njih bi mogli sigurno pomoći, ali iste te igrače(osim Dilavera) se tjeralo nakon sličnih kriminalnih partija kao ove sada. Tako da je upitno kakva su to pojačanja za ekipu. Možda samo kao trzaj nekima da probude voljni momenata u repki, ali kvalitetno manje više isti nivo.
Šehića se jedva čekalo na golu nakon kikseva redovnih kikseva Begovića, a sada se istog priziva bez igranja u kontinuitetu.

Mislim da nemamo baš luksuz odricati se nekih igrača npr. čitam negdje komentar da treba prestati pozivati Bičakčića zbog 4 gola u Erevanu :roll: Pa igra čovjek u Bundesligi, možda i najstandarniji uz Džeku i Pjanića u svojoj ekipi. Kakve su to alternative...Cocalić? :facepalm:

Jednostavno nemam mi mnogo bolje od ovoga. Svakako da je ekipa jača od levela Armenije, ali kada analizirate dublje i vidite fenomen Višće(igre klub-repka), fenomeni tipa Kodro(jak klub po imenu, ne igra), igrače po S.Arabiji ili donedavno Koreji, onda je upitno jesmo li toliko jači...
Mislim da raja pišu u revoltu, imamo antitalenta na klupi, taktičku neznalicu i dvoličnjaka. Izgubljena dva boda protiv Grčke je njegova greška. Zove Zukanovića i Sarić iz Saudije/ Koreje, ali za Misketa iz Kine, Medunjanina iz US nije bilo mjesta. Begovića ne zove jer ne brani, a zove Bešića. Begovića bih zvao jer je pozitivna osoba, ima višegodišinje iskustvo igranja za reprezentaciju, te vjerujem da bi njegovim prisustvom svi profitirali. Jajalo je puno bolja opcija od Bešića. Igra konstantno za Udinese i dobar je. :clap:
Sa ostalim se slažem, mala smo mi nacija da se tako lako odričemo i zaboravljamo kvalitetne igrače (ne kontam zbog čega bi se odjednom odrekli Bičakčića). Ali konstantno forsiranje igrača koji se ne zalažu ili su totalno van forme, nikome ne donosi dobro. Nadam se da će Žuti do 10-og mjeseca par stvari skontati. Kvalitet je prisutan, ali njihova motivacija ne.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: BiH - Lihtenštajn/Armenija - BiH (05.09./08.09.)

Post Postao/la Drape » 13 sep 2019, 16:24

Vidjeli smo sav nekvalitet zadnje linije protiv Armenije ali pitanje je i zašto su oni toliko bili izloženi, danas se sve ekipe brane organizovano gdje svi učestvuju u defanzivnim zadacima, mi smo igrali sa dvojicom zadnjih veznih Bešićem i Cimirotom i Armenci su opet lagano dolazili do naše zadnje linije i razotkrivali sve njene mane.

Avatar
vest
Postovi: 723
Pridružen/a: 17 mar 2011, 13:42
Kontakt:

Re: BiH - Lihtenštajn/Armenija - BiH (05.09./08.09.)

Post Postao/la vest » 13 sep 2019, 17:11

Zato sto smo igrali u gostima. Zato sto oni nisu vise talasika kao nekada i napreduju. Zato sto su uzeli i u grckoj. Zato sto nam je mentalitet "sta ce armenija".
Zato sto se besic zajebaje. Zato sto nam golman bjezi od lopte. Zato sto je zuka u penziji a mi ga i dalje zovemo.
Zato sto selektor nije radnik i veze nema ko gdje kad igra od nasih igraca.
Nad Banja Lukom svice sudnja zora, s rusima se ratovati mora!

Avatar
invincible1921
Postovi: 10133
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: BiH - Lihtenštajn/Armenija - BiH (05.09./08.09.)

Post Postao/la invincible1921 » 13 sep 2019, 17:57

Drape je napisao/la:Vidjeli smo sav nekvalitet zadnje linije protiv Armenije ali pitanje je i zašto su oni toliko bili izloženi, danas se sve ekipe brane organizovano gdje svi učestvuju u defanzivnim zadacima, mi smo igrali sa dvojicom zadnjih veznih Bešićem i Cimirotom i Armenci su opet lagano dolazili do naše zadnje linije i razotkrivali sve njene mane.
Besic grijesi u odbrani i u napadu gubi lopte u najgorim mogucim situacijama gdje direktnl izlaze odbranu. Kolasinac ne igra odbranu, todorovic los....Sistem errorr
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: DanijelTZ i 40 gostiju.