BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Moderatori/ce: _dreamer_,insider,ribery,Monolog

Koliko ćemo bodova osvojiti u ove 2 utakmice?

0
31
25%
1
29
23%
2
16
13%
3
3
2%
4
7
6%
6
39
31%

Ukupno glasova: 125

Dalix
Kontakt:

PostPostao/la Dalix » 12 sep 2019, 00:05

1 bod iz ove dvije utakmice. Momentalno smo sposobni samo Lihtenštajn dobiti do kraja kvala, Italija i Finska dva poraza, sa Grčkom remi. :kafa:
15.06.2014 Vi ste PONOS NACIJE!

Powerlifting <3

DevilsAdvocate
Kontakt:

PostPostao/la DevilsAdvocate » 12 sep 2019, 07:43

Nece nam Finska pola centra preci sta vam je, o Grckoj da ne govorim, ko plitak potok vjerujte , Finskoj ce se karma vratit ko nama iz Lige nacija za ovo na guzove sto su brali bodove , odlucujuca je protiv Italije ovo ostalo sve vec pisem 3 boda :bih: p.s. Finska ce protiv Armenije i Grcke max 2 boda izvuci
'I was young, I was survivin' the times. Waitin' for my moment, I was destined to shine..'

LuisEnrique
Kontakt:

PostPostao/la LuisEnrique » 12 sep 2019, 09:33

DevilsAdvocate WroteColonNece nam Finska pola centra preci sta vam je, o Grckoj da ne govorim, ko plitak potok vjerujte , Finskoj ce se karma vratit ko nama iz Lige nacija za ovo na guzove sto su brali bodove , odlucujuca je protiv Italije ovo ostalo sve vec pisem 3 boda :bih: p.s. Finska ce protiv Armenije i Grcke max 2 boda izvuci

Osim prve protiv Italije, gledao sam sve utakmice Finske. Apsolutno nisi u pravu ovo što pišeš, Finska zasluženo ima 12 bodova. Kompaktna su ekipa, dobro stoje na terenu, čvrsti, svaki igrač ZNA svoj zadatak. A sada kada su im se vrata EP otvorila, svjesni su jako dobro šanse, nisu ni oni budale. Ljudi nikad nisu bili ni na SP, ni na EP, zamisli njima atmosfere, ložione, motivacije...
Bježe nam 5 bodova što je jako puno obzirom da su ostale tri tekme do kraja (zaboravi Liht). A čak se i Armenija ugurala u te neke kombinacije. Zaista ne vidim na čemu baziraš taj optimizam. Jesi vidio kako stojimo, igra bez plana, bez taktike, gube se lopte konstantno, s čim raspolažemo, ne razumijem s kojim igračima možeš pobijediti Finsku??!!

Nije Robi ostao da bi kroz kvale došao na EP, sve ti je rekao nakon tekme u Jerevanu. Vratio se levat, jer konta naoštriti ekipu kroz ove četiri tekme, pa kroz 180 minuta proći baraž. Mada onom izvalom o Švedskom sumnjam da uopšte zna u šta se upušta.

kinder_jaje
Kontakt:

PostPostao/la kinder_jaje » 12 sep 2019, 16:46

Najveca mana nase repke je nedostatak trke i sve dok.je tako bit cemo samo malo bolji od lihtenstajna.

vest
Kontakt:

PostPostao/la vest » 12 sep 2019, 17:01

kinder_jaje WroteColonNajveca mana nase repke je nedostatak trke i sve dok.je tako bit cemo samo malo bolji od lihtenstajna.

Nije samo to nego i uigranost. Prije si imao kostur Begovic, Spahic, Rahimic, Misimovic, Salihovic, Lulic, Ibisevic, Dzeko.
Danas imas Sehica koji nije naucio vodit odbranu, imas Todora koji je za Premijer ligu, zuku za penziju, celicnog Ermina koji je borac ali prosjek i nije vodja, kolasinca koji ili ima pogresne upute ili ih ne konta, besica za penziju, cimija koji je bio dobar zadnju ali nije vodja, indisponiranog pjanica i viscu, dobrog gojaka i dobrog Dzeku. Mi naprijed nismo ni odigrali lose, stvarali smo sanse i da je dosudjen penal pri 2-2 dobili bi.
Nas problem je bio Sehic, Zuka, Todor, Besic i uloga Kolasinca.
Evo mi smo dosli Mladi Muslimani, necemo trpit slabost ni straha, mi cemo skrsit dusmanina svog!

PeppermintSA
Kontakt:

PostPostao/la PeppermintSA » 12 sep 2019, 17:22

kinder_jaje WroteColonNajveca mana nase repke je nedostatak trke i sve dok.je tako bit cemo samo malo bolji od lihtenstajna.

Isto je bilo i sa prethodnom generacijom. Zavarala nas je ona jedna laka grupa. Kad smo god igrali protiv trkački jakih reprezentacija, taman tu bili Miske, Medunjanin, Ibisevic, Lulic Itd, gubili bi glat. Brzo se zaboravlja sestica u Portugalu.

hurem
Kontakt:

PostPostao/la hurem » 12 sep 2019, 17:53

Grupa koja te tjera da osvojis 25 od 30 bodova je sve samo ne lahka.
Ko garantuje da bi tada Portugal ili recimo Italijani uzeli 25+ bodova?
Tadašnja Grcka je bila izuzetno nezgodna i jaka,prosla baraz, prosla grupnu fazu na SP na kojem smo mi ispali...nakon Brazila krece i njihov i nas krah.
Slovačka jeste pala na početku kvalifikacija, ali promjenom selektora su se kasnije uzdigli sto su pokazali pobjedom u Zenici...
pogledajte "Dolasci (The arrivals)" na youtube

Vucevich
Kontakt:

PostPostao/la Vucevich » 12 sep 2019, 18:06

Nisu. Ta Slovačka je u utakmici prije nego što je nas uzela 1-0 remizirala sa Lihtenštajnom. Inače, to što smo uzeli 25 bodova valjda govori o tome koliko je bila lagana grupa, a ne koliko je bila teška?
Trenutni selektor reprezentacije BiH:

"BiH na žalost više nema šansi za EURO"
"Ne može se ništa promijeniti"
"Nisam uspio motivirati reprezentaciju"
"Prosinečki podvukao crtu: Nemamo više šansi u kvalifikacijama"

kinder_jaje
Kontakt:

PostPostao/la kinder_jaje » 12 sep 2019, 18:51

Drugo je sad imamo li mi igrace za te trke i ganjanja,gledam Kosovo i nemoguce koliko ljudi trce i "smetaju" jer igrace tipa Pjanica oni nemaju.
Po meni je Jajalo mnogo zahvalan igrac i ono sto sad igra u Udinezeu je po meni odlicno.
Krunic prije povrede je bio igrac kojeg bi stavio zajedno sa Pjanicem u sredinu,sad poslije povrede ne znam kakvo.je stanje sa njim.
Krila su nam neupotrebljiva pogotovo Visca i prosto je nemoguce da tako brzog Viscu ne iskoristis ni za jednu akciju da izadje sam na golmana.
Lijevo svakako lutamo Duljevic vazda nesto mrlja,rijetko kad sta produktivno ali haman boljeg nemamo.
Odbrana....

emir79
Kontakt:

PostPostao/la emir79 » 12 sep 2019, 18:56

Vucevich WroteColonNisu. Ta Slovačka je u utakmici prije nego što je nas uzela 1-0 remizirala sa Lihtenštajnom. Inače, to što smo uzeli 25 bodova valjda govori o tome koliko je bila lagana grupa, a ne koliko je bila teška?
Ta Slovacka je jaca od svih danasnjih nasih protivnika sem Italije, a i tu Italiju jos jacu nego danas su ti Slovaci znali tuci na SP-u i poslati kuci.
Grcka bila 11 na svijetu u tom momentu, i na kraju bila jedina iz baraza koja je igrala 1/8 SP u Brazilu.
Mi dosli iz treceg sesira, inace smo tad bili u rangu Brazila, tako da nam je grupa bila bas lagana. :kafa:
Titule YUG-BiH-- (6) 66/67, 84/85, 98/99, 06/07, 14/15, 18/19
Kup BiH---------- (6) 96/97, 97/98, 01/02, 04/05, 13/14, 18/19
Super kup BiH--- (1) 96/97

Vucevich
Kontakt:

PostPostao/la Vucevich » 12 sep 2019, 19:00

emir79 WroteColon
Vucevich WroteColonNisu. Ta Slovačka je u utakmici prije nego što je nas uzela 1-0 remizirala sa Lihtenštajnom. Inače, to što smo uzeli 25 bodova valjda govori o tome koliko je bila lagana grupa, a ne koliko je bila teška?
Ta Slovacka je jaca od svih danasnjih nasih protivnika sem Italije, a i tu Italiju jos jacu nego danas su ti Slovaci znali tuci na SP-u i poslati kuci.
Grcka bila 11 na svijetu u tom momentu, i na kraju bila jedina iz baraza koja je igrala 1/8 SP u Brazilu.
Mi dosli iz treceg sesira, inace smo tad bili u rangu Brazila, tako da nam je grupa bila bas lagana. :kafa:

Jaca, sigurno, sto su dokazali time sto su remizirali sa Latvijom, Litvanijom i Lihenstajnom i izgubili od Grcke dva puta. :lol:

emir79
Kontakt:

PostPostao/la emir79 » 12 sep 2019, 19:07

Vucevich WroteColon
emir79 WroteColon

Jaca, sigurno, sto su dokazali time sto su remizirali sa Latvijom, Litvanijom i Lihenstajnom i izgubili od Grcke dva puta. :lol:
30/25, 30/6, 8-1-1 polij se vrelom vodom da se malo trznes.
Tipicni balkanceros, kad dobijas, to je jer su drugi losi, kad izgubis **** si.

Inace mi svjetski prvaci, ta ce bivsi prvak Evrope i Slovacka koja je imala nastupe na prvenstvima, laganica je to za nas. :crazy:

Imas i sad "laganu grupu" jer je i drugi direkt kvalifikovan, pa gdje si?
Ko god kaze da je bilokoja grupa za nasu reprezentaciju lahka, taj nema 3 ciste u glavi.
Titule YUG-BiH-- (6) 66/67, 84/85, 98/99, 06/07, 14/15, 18/19
Kup BiH---------- (6) 96/97, 97/98, 01/02, 04/05, 13/14, 18/19
Super kup BiH--- (1) 96/97

Vucevich
Kontakt:

PostPostao/la Vucevich » 12 sep 2019, 19:16

emir79 WroteColon30/25, 30/6, 8-1-1 polij se vrelom vodom da se malo trznes.
Tipicni balkanceros, kad dobijas, to je jer su drugi losi, kad izgubis **** si.

Inace mi svjetski prvaci, ta ce bivsi prvak Evrope i Slovacka koja je imala nastupe na prvenstvima, laganica je to za nas. :crazy:

Imas i sad "laganu grupu" jer je i drugi direkt kvalifikovan, pa gdje si?
Ko god kaze da je bilokoja grupa za nasu reprezentaciju lahka, taj nema 3 ciste u glavi.

Odgovor nema veze sa onim sto si rekao, tj da je Slovacka bila jaca od svakog naseg protivnika osim Italije, sto ocigledno nije slucaj s obzirom da su zavrsili sa samo 13 bodova na kraju kvalifikacija. Ali dobro, ocigledno nisi shvatio sta neko misli kad kaze da je najlaksa grupa, to jeste da je je za ekipu iz treceg sesira bila najlaksa moguca grupa u tim kvalima. Sta si htio? Da smo dobili Spaniju i Francusku u grupi? Ili Portugal i Rusiju? Ili Belgiju i Hrvatsku? :lol: Ova ti je u rangu one da je propali Tincek bolji od polovine reprezentacije

Bazinga12345
Kontakt:

PostPostao/la Bazinga12345 » 12 sep 2019, 19:25

I ja mislim da je tadašnja Slovačka jača od ove Finske te naročito od Grčke i Armenije, ako ništa po imenima. Al' nebitno je to sada.

Vucevich
Kontakt:

PostPostao/la Vucevich » 12 sep 2019, 19:30

Bazinga12345 WroteColonI ja mislim da je tadašnja Slovačka jača od ove Finske te naročito od Grčke i Armenije, ako ništa po imenima. Al' nebitno je to sada.

Rezultati se gledaju, ne imena. Remiji sa Latvijom, Lihenstajnom i Litvanijom sve govore.

Wandelanoite
Kontakt:

PostPostao/la Wandelanoite » 12 sep 2019, 19:30

Ako bude amater Sehic branio primamo minimum 2 komada kao po običaju, što znači da za onaj 1 bod što sam najavio moramo i mi nekome zabiti 2.

Promijenit ću prognozu na 0 bodova iz ovog dvomeca, ne želim da se zaletim pa kao prosli put najavim 4, a ono bi 3.
MES QUE UN CLUB!
Ibrahim Šehić, Eldar Ćivić, Elvis Sarić, Edin Višća & Robert Prosinečki = propast bh. reprezentativnog fudbala.

Bazinga12345
Kontakt:

PostPostao/la Bazinga12345 » 12 sep 2019, 19:36

Vucevich WroteColon
Bazinga12345 WroteColonI ja mislim da je tadašnja Slovačka jača od ove Finske te naročito od Grčke i Armenije, ako ništa po imenima. Al' nebitno je to sada.

Rezultati se gledaju, ne imena. Remiji sa Latvijom, Lihenstajnom i Litvanijom sve govore.

To je druga stvar, izgubili smo i mi sada od Armenije ali to ne znači da su jaci od nas. Barem po meni.

hurem
Kontakt:

PostPostao/la hurem » 12 sep 2019, 22:12

Vucevich WroteColon

Onda si kontradiktoran.
U slucaju Slovacke se gledaju rezultati i jedino su oni mjerljivi, a u nasem slucaju nisu mjerljivi jer 25 od 30 bodova ne govori o nasoj snazi tadašnjoj nego o "lahkoci" grupe?! Mi smo tada kvalitetom bili medju 15 najboljih reprezentacija u Europi, usudio bih se reci i 10 ali hajd da ne pretjerujem, i bar duplo jaci nego sto smo sada, ali eto grupa je bila lahka i tadašnja Grcka slaba...a nemoj zaboraviti ko im je selektor bio i kako su godinama na FIFA-inoj listi stojali.
Ako uzmemo u obzir da prva dva idu direktno na EP, onda su ova trenutna grupa,i ona sa Walesom, Izraelom i Belgijom u svakom slučaju lakse od one za SP u Brazilu gdje je samo prvoplasirani imao osiguran plasman na završnicu i gdje je haman u 90% slucajeva dovoljno 19 bodova za plasman na EP a ne 25, a vrlo cesto i 16,17 od 30. Besmisleno je uopće raspravljati.
Zadnja izmjena: hurem, dana/u 12 sep 2019, 22:24, ukupno mijenjano 1 put.
pogledajte "Dolasci (The arrivals)" na youtube

Vucevich
Kontakt:

PostPostao/la Vucevich » 12 sep 2019, 22:24

Nije kontradiktorno. Grupa je bila daleko najlakša u kvalifikacijama, stvarno ne mogu shvatiti kako neko može tvrditi suprotno. Reci mi sad koja je grupa bila manje kvalitetna od naše u tim kvalifikacijama? Najjači tim u grupi Grčka i onda Slovačka u krizi. Naravno da možeš sad tvrditi kako je Grčka ovakva ili onakva, ali smo dobili Grčku kad smo mogli u grupi dobiti Španiju, Njemačku i ostale. Pa mora biti makar jedan tim poput Grčke u grupi, nećemo dobiti Gibraltar iz prvog šešira...

Lakša grupa sa ponajboljim timom na svijetu Belgijom i Velsom koja je nakon kvalifikacija dogurala do polufinale evropskog prvenstva? :lolno:

Grčka najgori tim iz prvog šešira, Slovačka najgori tim iz drugog, nema se šta više reći

slika

Mokes
Kontakt:

PostPostao/la Mokes » 12 sep 2019, 22:47

Ta Grčka je igrala 1/8 finala SP. Španija i Engleska nisu. Tako da tu priču oko najlakše grupe okači mačku o rep.
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.