BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Moderatori/ce: ribery,Monolog,_dreamer_,insider

Koliko ćemo bodova osvojiti u ove 2 utakmice?

0
52
19%
1
41
15%
2
19
7%
3
15
6%
4
30
11%
6
112
42%

Ukupno glasova: 269

let3
Kontakt:

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la let3 » 16 okt 2019, 19:53

harden je napisao/la:
let3 je napisao/la:
harden je napisao/la:Druze vidim vec treci cetvrti put pises kako je Mesa bio uspjesan, jesi ti ozbiljan? :lol:

Jok, eto nije naš najuspješniji selektor :lol: možda ti imaš neku najnoviju statistiku.
I ne izmišljaj da sam četiri puta to pisao ;) bezveze ti je to.

Iz glave znam da si makar dva puta napisao to. Sto si navalio na tu statistiku, sta imamo od toga?

Nemamo ništa, al statistika je tu cisto da se pokaže kako nama niko živ ne valja :lol: sve smo popišali :tokralju:
Pa na ovom forumu se ismijavaju najveci svjetski strucnjaci, nazivaju ublehama, Ferguson, Guardiola, Krojf itd...to znaš i sam ;) ..pun forum velikih kauč trenera koji svima traže mane i sve ismijavaju.

Vucevich
Kontakt:

Post Postao/la Vucevich » 16 okt 2019, 19:56

Zra je napisao/la:Stvarno, svi navalili na Zutog!
Lakse je promjenit jednog covjeka nego pola repke.
Il bolje receno, lakse se rijesit trenera nego priznat to sto je Pjanic izjavio!(?) Igracki kadar je prosjecan ...

Stavi na papir sve igrace repke i pogledajte gdje i kolko redovno igraju u svojim klubovima.
Sve ce vam se samo reci.
Kad bi imao malo vremena ucinio bi to za sve vas detaljno al ko ce se peglat.

Mozda pred baraz neka detaljna analiza :kafa:

Grcka nije ni nadigrala Gibraltar kao sto je nas nadigrala sinoc. Pusti se price o igracima.
Trenutni selektor reprezentacije BiH:

"BiH na žalost više nema šansi za EURO"
"Ne može se ništa promijeniti"
"Nisam uspio motivirati reprezentaciju"
"Prosinečki podvukao crtu: Nemamo više šansi u kvalifikacijama"

emir79
Kontakt:

Post Postao/la emir79 » 16 okt 2019, 19:57

Ne moze se porediti statistika nekog sa 20 utakmica i nekog sa 50. Sve sto vise utakmica imas sve je teze odrzati pozitivnu statistiku. Osim toga ima i drugih faktora, a to su jacina protivnika.

Zna se ko je najuspjesniji selektor i tu se nema sta raspravljati. To je Susic Safet i tu se zavrsava prica.
Protivnici Argentina 2x, Brazil, Njemacka, Francuska 2x, Portugal 2x, Belgija, Grcka 3x...
Titule YUG-BiH-- (6) 66/67, 84/85, 98/99, 06/07, 14/15, 18/19
Kup BiH---------- (6) 96/97, 97/98, 01/02, 04/05, 13/14, 18/19
Super kup BiH--- (1) 96/97

JohnCleese
Kontakt:

Post Postao/la JohnCleese » 16 okt 2019, 19:57

delinjo je napisao/la:pa statisicki Mesa jeste bio najbolji...ali **** statistiku moze mnogo oktkriti ali ono najbitnije ne ...a najbitnije je veliko takmicenje na koje nas on nije odveo u tu prica oko Mese treba zavrsiti ...

Bas tako :thumbup:
Jedne kvalifikacije upropastio, druge dosao do baraza koji je izgubio od Irske.

Robi jedne kvale i odmah baraz koji tek treba igrati :kafa:
Nije problem u slijepim vođama, problem je u slijepim sljedbenicima.

Svabo je to...

Salih1984
Kontakt:

Post Postao/la Salih1984 » 16 okt 2019, 19:58

Il bolje receno, lakse se rijesit trenera nego priznat to sto je Pjanic izjavio!(?) Igracki kadar je prosjecan ...

Stavi na papir sve igrace repke i pogledajte gdje i kolko redovno igraju u svojim klubovima.
Sve ce vam se samo reci.

Ko da finska ima neki extra kadar pa su prosli,igraci imaju kurcobolju ali je i zuti narkomancina raspala koja nije u stanju voditi gabon kamoli koga drugog

japa
Kontakt:

Post Postao/la japa » 16 okt 2019, 20:08

Ma ta statistika da je Bazdarevic u necemu najuspjesniji nam samo govori kakvo su **** te statistike inace. Klaun koji je syebo dva ciklusa (jedne kvale i jedan baraz ) je nekome najuspjesniji jer ima neke statistike nabijene na nekakvim tefericima po Japanu i prijateljskim. I ja sam Zeljovac ali Mesa je smece od trenera. A sto se tice Prosineckog on je pogubio sve konce i najbolje rijesenje u ovakvim situacijama je promjena selektora, kako bi nekim tim pozitivnim sokom koji obicno dodje poslije losih rezultata i promjene trenera probamo otici na taj yebeni Euro. Hej pazi ti mi ne mozemo da odemo na yebeni Euro u grupi pored Finske, Armenije i najgore Grcke ikad, pa yebem ti majku a neki me mentoli na pocetku kvala ubjedjivali kako smo mi za Grcku velesila jaci milion puta e evo ti sto si jaci pa mi od njih nismo bolji ni kada su krimalno losi..

Ja sam bio za Amara normalno ali kada sam saznao da ce Prosinecki biti selektor moram priznati da nisam bio mnogo razocaran jer sam opet mislio da je neki nivo iznad Bazdarevica i da ce taj nivo trenera biti dovoljan da mi u ovakvoj grupi odemo ali prevario sam se Prosinecki je rang Bazdarevica, nista se nije promjenilo a igraci sve losiji i losiji i imamo sad to sto imamo. A realno mislim da je nas neki vrhunac prosao i mislim da ce neki cetvrti sesir u narednim ciklusima biti neki standard za nas nesto tipa Armenija, Crna Gora i tako te drzave.

GoskGabela
Kontakt:

Post Postao/la GoskGabela » 16 okt 2019, 20:17

Sramote, treba vratiti baku sliskovica odmah,jedini on zna
Giorgos Tzavellas : "Bijeg iz sela. Čestitam svim suigračima"

Miske01
Kontakt:

Post Postao/la Miske01 » 16 okt 2019, 20:59

Fudbalska reprezentacija BiH sinoć je porazom u Atini ostala sa skoro nikakvim šansama za direktan plasman na EURO, te će put na to takmičenje tražiti u martu kroz baraž.

Danas, kada su se emocije koliko-toliko slegle, napravili smo spisak svih nastupa naše selekcije u ovom desetljeću, odnosno od početka 2011. godine.

Ukupno smo protiv 40 zemalja odigrali 80 utakmica u kojima imamo 40 pobjeda, 15 remija, te 25 poraza uz gol-razliku od 144:90.

UTAKMICE
Od tih 40 pobjeda, 26 smo ostvarili u kvalifikacijama, 8 u prijateljskim utakmicama, jednu na Svjetskom prvenstvu, 3 u Ligi nacija, te dvije na Kirin kupu u Japanu.

Remizirali smo 15 puta – 9 puta u kvalifikacijama, 5 puta u prijateljskim utakmicama i jednom u Ligi nacija.

Sinoć smo upisali 25. poraz – 14. u kvalifikacijama, 9 ih imamo u prijateljskim utakmicama i dva na Svjetskom prvenstvu.

GOLOVI (GOL-RAZLIKA)
Što se postignutih golova tiče, od 144, čak 105 smo postigli u kvalifikacijama, 26 u prijateljskim mečevima, 5 u Ligi nacija, te po 4 na Kirin kupu i Svjetskom prvenstvu.

Od primljenih 90, 59 smo primili u kvalifikacijama, 23 na prijateljskim utakmicama, 3 na Kirin kupu, četiri na Mundijalu u Brazilu i samo jedan u Ligi nacija.

ZANIMLJIVOSTI
Najviše utakmica smo odigrali protiv Grčke (7), te s Meksikom, Lihtenštajnom, Kiprom i Belgijom, po 4. Također, protiv Grčke imamo najviše remija, njih 5.

Najviše golova smo zabili Lihtenštajnu (20), te Kipru, Latviji i Gibraltaru, po 9, a najviše smo puta loptu vadili iz mreže protiv Belgije (12 puta), protiv Kipra (7), te Grčke i Portugala (6).

Najbolju gol razliku imamo, naravno, protiv Lihtenštajna (20:2), te Gibraltara (9:0), Latvije (9:1) i Luksemburga (8:0), a najlošiju protiv Belgije (5:12) i Portugala (2:6).

Najveću pobjedu ostvarili smo protiv Lihtenštajna (1:8) u Vaduzu 2012. godine, a slijede ju pobjede od 5:0 u Zenici nad Estonijom, Gibraltarom i Lihtenštajnom.

Najveće poraze doživjeli smo od Portugala (6:2), Belgije (4:0), te Rumunije i Izraela (3:0).

U Tuzli je Vedad Ibišević 4. septembra 2014. godine protiv Lihtenštajna postigao najbrži gol u historiji reprezentacije.

Na Bilinom polju pobijedili su samo Slovačka (0:1) i Kipar (1:2).

Porazna je statistika da nas je Kipar pobijedio dva puta u četiri utakmice i u njima nam zabio 7 golova, kao i da nam je Armenija zabila 5 u dvije utakmice, uz onu pobjedu od 4:2 u Jerevanu.

Vedad Ibišević je postao čovjek koji u svojoj kolekciji ima gol koji nas je odveo na Svjetsko prvenstvo, prvi gol na Svjetskom prvenstvu kao i najbrži gol u historiji reprezentacije. Također, jedini je naš igrač koji je zabijao i Argentini i Brazilu.

U ovom periodu viđena su tri hat-tricka, dva su djelo Edina Džeke (protiv Lihtenštajna i protiv Andore), a jedan Vedada Ibiševića (protiv Lihtenštajna).

Reprezentacije koje nam nisu zabile niti gol su Bjelorusije, Luksemburg, Litvanija, Vels, Andora, Gibraltar, Crna Gora, Bugarska, Senegal i Slovenija, a mi nismo uspjeli načeti mrežu Nigerije, Crne Gore i Senegala.

EURO 2020
Nadamo se da će nas Zmajevi u martu obradovati plasmanom na prvo Evropsko prvenstvo, a prvi meč baraža igramo u Zenici protiv Sjeverne Irske 26. marta 2020. godine!

NAPOMENA: U statistiku nisu ušle trening i revijalne utakmice protiv mlade reprezentacije BiH, FK Željezničar i U-21 ekipe Santosa.
PROCI CE SVE, ALI DUSA, OBRAZ I ONO STO JE DOBRO OSTAJE ZAUVEK!!!

sedra
Kontakt:

Post Postao/la sedra » 16 okt 2019, 22:01

Miske01 je napisao/la:Fudbalska reprezentacija BiH sinoć je porazom u Atini ostala sa skoro nikakvim šansama za direktan plasman na EURO, te će put na to takmičenje tražiti u martu kroz baraž.

Danas, kada su se emocije koliko-toliko slegle, napravili smo spisak svih nastupa naše selekcije u ovom desetljeću, odnosno od početka 2011. godine.

Ukupno smo protiv 40 zemalja odigrali 80 utakmica u kojima imamo 40 pobjeda, 15 remija, te 25 poraza uz gol-razliku od 144:90.

UTAKMICE
Od tih 40 pobjeda, 26 smo ostvarili u kvalifikacijama, 8 u prijateljskim utakmicama, jednu na Svjetskom prvenstvu, 3 u Ligi nacija, te dvije na Kirin kupu u Japanu.

Remizirali smo 15 puta – 9 puta u kvalifikacijama, 5 puta u prijateljskim utakmicama i jednom u Ligi nacija.

Sinoć smo upisali 25. poraz – 14. u kvalifikacijama, 9 ih imamo u prijateljskim utakmicama i dva na Svjetskom prvenstvu.

GOLOVI (GOL-RAZLIKA)
Što se postignutih golova tiče, od 144, čak 105 smo postigli u kvalifikacijama, 26 u prijateljskim mečevima, 5 u Ligi nacija, te po 4 na Kirin kupu i Svjetskom prvenstvu.

Od primljenih 90, 59 smo primili u kvalifikacijama, 23 na prijateljskim utakmicama, 3 na Kirin kupu, četiri na Mundijalu u Brazilu i samo jedan u Ligi nacija.

ZANIMLJIVOSTI
Najviše utakmica smo odigrali protiv Grčke (7), te s Meksikom, Lihtenštajnom, Kiprom i Belgijom, po 4. Također, protiv Grčke imamo najviše remija, njih 5.

Najviše golova smo zabili Lihtenštajnu (20), te Kipru, Latviji i Gibraltaru, po 9, a najviše smo puta loptu vadili iz mreže protiv Belgije (12 puta), protiv Kipra (7), te Grčke i Portugala (6).

Najbolju gol razliku imamo, naravno, protiv Lihtenštajna (20:2), te Gibraltara (9:0), Latvije (9:1) i Luksemburga (8:0), a najlošiju protiv Belgije (5:12) i Portugala (2:6).

Najveću pobjedu ostvarili smo protiv Lihtenštajna (1:8) u Vaduzu 2012. godine, a slijede ju pobjede od 5:0 u Zenici nad Estonijom, Gibraltarom i Lihtenštajnom.

Najveće poraze doživjeli smo od Portugala (6:2), Belgije (4:0), te Rumunije i Izraela (3:0).

U Tuzli je Vedad Ibišević 4. septembra 2014. godine protiv Lihtenštajna postigao najbrži gol u historiji reprezentacije.

Porazna je statistika da nas je Kipar pobijedio dva puta u četiri utakmice i u njima nam zabio 7 golova, kao i da nam je Armenija zabila 5 u dvije utakmice, uz onu pobjedu od 4:2 u Jerevanu.

Vedad Ibišević je postao čovjek koji u svojoj kolekciji ima gol koji nas je odveo na Svjetsko prvenstvo, prvi gol na Svjetskom prvenstvu kao i najbrži gol u historiji reprezentacije. Također, jedini je naš igrač koji je zabijao i Argentini i Brazilu.

U ovom periodu viđena su tri hat-tricka, dva su djelo Edina Džeke (protiv Lihtenštajna i protiv Andore), a jedan Vedada Ibiševića (protiv Lihtenštajna).

Reprezentacije koje nam nisu zabile niti gol su Bjelorusije, Luksemburg, Litvanija, Vels, Andora, Gibraltar, Crna Gora, Bugarska, Senegal i Slovenija, a mi nismo uspjeli načeti mrežu Nigerije, Crne Gore i Senegala.

EURO 2020
Nadamo se da će nas Zmajevi u martu obradovati plasmanom na prvo Evropsko prvenstvo, a prvi meč baraža igramo u Zenici protiv Sjeverne Irske 26. marta 2020. godine!

NAPOMENA: U statistiku nisu ušle trening i revijalne utakmice protiv mlade reprezentacije BiH, FK Željezničar i U-21 ekipe Santosa.

Jel ovo protiv Sjeverne Irske sad definitivno?
Gledo sam ih protiv Oranja...zeznuta ekipa,nimalo za potcijeniti... :?

holyman
Kontakt:

Post Postao/la holyman » 16 okt 2019, 22:04

Podjoh reci za nas je i armenija zeznuta. Onda se sjetim da je armenija velesila za nas i da to nisu ona vremena od prije 5-6 god. Sjeverna irska je je francuska sad za nas.

wobly92
Kontakt:

Post Postao/la wobly92 » 16 okt 2019, 22:20

Sve ce vam se samo reci.

Upravo. A dokaz im je ito što je izveo IDENTIČAN sastav koji je 3 dana prije razvalio Fince. Ništa nije promijenio, već su oni odigrali nadprosječno dobro, iznad svojih mogućnosti onu prvu utakmicu, da bi ih to nafuralo i ponijelo ih u nebesa, da bi nas Grci spustili.
Al ne, opet on kriv.
Ne branim ja ni njega, i ja sam za njegovu smjenu, al to nam neće ništa riješiti niti će nam plaho pomoći. Ovaj problem je mnogo dublji i trebaće puno vremena i rada (ono što mi kao narod najviše mrzimo, kakvi crnogorci) da se ovo ispravi sve.
When you see a person who has been given more than you in money and beauty, look to those who have been given less.

Zra
Kontakt:

Post Postao/la Zra » 16 okt 2019, 22:47

@wobly

Samo mi nije jasno kako je preporodio Azere.
Relativno losa repka je odjednom postala konkurentna.
Nadao sam se da ce se isto desiti kad je preuzeo Bh.

Glava mora pasti, a to ce sigurno biti glava debelog zutog. Sad jel pametno prije baraza ? I ko je idealan nasljednik ?

Novih 5-7 igraca nazalost neces naci :D

holyman
Kontakt:

Post Postao/la holyman » 16 okt 2019, 23:11

Mozda Nalicu dati priliku za utakmice u novembru, razmotriti kako ce ovi nezainteresovani igraci odigrati protiv italije, u slucaju nekog remija protiv njih te pobjede nad bravarima, ostavit ga da pripremi ekipu za baraz. Fudbalski obrazovan covjek koji ne bi bio marioneta saveza i koji po meni zasluzuje priliku.

Captain4
Kontakt:

Post Postao/la Captain4 » 16 okt 2019, 23:21

Miske01 je napisao/la:Fudbalska reprezentacija BiH sinoć je porazom u Atini ostala sa skoro nikakvim šansama za direktan plasman na EURO, te će put na to takmičenje tražiti u martu kroz baraž.

UTAKMICE

GOLOVI (GOL-RAZLIKA)

ZANIMLJIVOSTI

EURO 2020

Svaka čast na ovome, ali ima par grešaka.

Gol razlika protiv Portugala je 2-8, a i Estoniju smo 7-0 dobili 2008. čini mi se na Bilinom. Mada ove greške su mizerne za ostatak informacija.
Football Club Internazionale Milano - 18x prvaci italijanske lige, 7x prvaci kupa Italije, 3x prvaci Lige prvaka
Rafael Nadal - 19x GS prvak, 84 titule
Charles Leclerc - 2x pobjednik utrke F1, 7x pole position, 9x postolje

Mokes
Kontakt:

Post Postao/la Mokes » 16 okt 2019, 23:28

@captain, piše od 2011. takoda je tačno to za Portugal, 6-2 u gostima, kući 0-0. Za Estoniju si već rekao kad je igrana

I ko je pisao ovak članak, odakle mu (dez)informacija da prvu igramo s Sjevernom Irskom, kad će biti izvlačenje parova.
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

Sarmelino † (29.08.2015-20.10.2019.) ⚜

Salih1984
Kontakt:

Post Postao/la Salih1984 » 16 okt 2019, 23:29

holyman je napisao/la:Mozda Nalicu dati priliku za utakmice u novembru, razmotriti kako ce ovi nezainteresovani igraci odigrati protiv italije, u slucaju nekog remija protiv njih te pobjede nad bravarima, ostavit ga da pripremi ekipu za baraz. Fudbalski obrazovan covjek koji ne bi bio marioneta saveza i koji po meni zasluzuje priliku.

Kakav bolan nalic :rol:
Sta je on napravio u svojoj karijeri?kakav ozbiljan rezultat?jel on bio trener i jednog ozbiljnog kluba?
Pa Blaz Sliskovic je za njega Pep Guardiola

Captain4
Kontakt:

Post Postao/la Captain4 » 16 okt 2019, 23:33

Mokes je napisao/la:@captain, piše od 2011. takoda je tačno to za Portugal, 6-2 u gostima, kući 0-0. Za Estoniju si već rekao kad je igrana

I ko je pisao ovak članak, odakle mu (dez)informacija da prvu igramo s Sjevernom Irskom, kad će biti izvlačenje parova.

Moja greška, srdačno se izvinjavam. :kafa:

Neće biti nikakvo izvlačenje parova koliko ja znam, nego će se najslabije rangirana ekipa po ligi nacija nama dodijeliti. U tom slučaju vjerovatno će to biti Sjeverna Irska. A biće jedino izvlačenje za domaćinstvo koliko sam upratio.

Salih1984 je napisao/la:
holyman je napisao/la:Mozda Nalicu dati priliku za utakmice u novembru, razmotriti kako ce ovi nezainteresovani igraci odigrati protiv italije, u slucaju nekog remija protiv njih te pobjede nad bravarima, ostavit ga da pripremi ekipu za baraz. Fudbalski obrazovan covjek koji ne bi bio marioneta saveza i koji po meni zasluzuje priliku.

Sta je on napravio u svojoj karijeri?kakav ozbiljan rezultat?jel on bio trener i jednog ozbiljnog kluba?

Nalić je jedan veliki seronja i ništa više od toga. Sljedeći trener MORA biti Vinko Marinović, ja sam za opciju da preuzme kormilo odmah sada. Najbolje moguće rješenje, ali opet Robert neka završi ovaj ciklus za Euro pa kako god.
Football Club Internazionale Milano - 18x prvaci italijanske lige, 7x prvaci kupa Italije, 3x prvaci Lige prvaka
Rafael Nadal - 19x GS prvak, 84 titule
Charles Leclerc - 2x pobjednik utrke F1, 7x pole position, 9x postolje

JohnCleese
Kontakt:

Post Postao/la JohnCleese » 16 okt 2019, 23:33

Salih1984 je napisao/la:

Da li je tvoj jedini kandidat za eventualnu Robijevu zamjenu Nalic ? Holymane, a Salihov Sliskovic ?
Nije problem u slijepim vođama, problem je u slijepim sljedbenicima.

Svabo je to...

Salih1984
Kontakt:

Post Postao/la Salih1984 » 16 okt 2019, 23:35

JohnCleese je napisao/la:
Salih1984 je napisao/la:

Da li je tvoj jedini kandidat za eventualnu Robijevu zamjenu Nalic ? Holymane, a Salihov Sliskovic ?

Sliskovic je bio samo primjer kakva 0 od trenera je Nalic zato sam napisao da je Sliskovic za njega Guardiola.

holyman
Kontakt:

Post Postao/la holyman » 16 okt 2019, 23:36

Salih1984 je napisao/la:

Kao prvo procitaj prvu rijec mog posta, MOZDA.
Kao drugo eto zuti krmak je napravio nesto u svojoj karijeri i kakve je postigao rezultate sa nasom reprezentacijom? Idi pogledaj ponovo nasu zadnju utakmicu ako imas zivaca pa mi javi kakav rezultat je debeli napravio s nama.
Je li moras igrati za real kako bi mogao biti dobar trener? Edukovanje po evropi i rad sa omladincima se samo kod bosnje ne cijeni.
Koga biste to vi za selektora?

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Trenutno korisnika/ca: ASD i 11 gostiju.