BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Koliko ćemo bodova osvojiti u ove 2 utakmice?

0
52
19%
1
41
15%
2
19
7%
3
15
6%
4
30
11%
6
112
42%
 
Ukupno glasova: 269

LuisEnrique
Postovi: 30
Pridružen/a: 21 avg 2019, 15:28
Kontakt:

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la LuisEnrique » 09 sep 2019, 23:15

DevilsAdvocate je napisao/la:
hurem je napisao/la:Finci bi porazom protiv nas bili pod velikim pritiskom i pitanje je kako će se nositi s njim. Dolazimo im na -2 boda, a Armenija će se izjednačiti s njima i plus će igrati međusobno kada budu imali isti broj bodova (12)...ako Armenija u međuvremenu ne kiksa u Lihtenštajnu, a to im nije strano.. prošle jeseni su kiksali. :)
Mi smo sada bez pritiska, a ipak još uvijek sa šansama.
Finci bi nakon poraza protiv nas bili pod velikim pritiskom već u narednom meču protiv Armenije...a svakako da bismo i mi bili motivisaniji u Grčkoj.
Aaajmo biti pozitivni. :)
Veoma realno da se desi ako novi selektor proizvede neki pozitivni sok, eh onda nasa stara dobro poznata ''historijska utakmica'' protiv Italije na Bilinom polju gdje cemo vodit do 80' minute i Immobile nam uvali dva za preokret :bih:
Vas dvojica kao da ste prespavali ove kvalifikacije. Čuj mi bez pritiska... Finska IMA igru i bježi nam ogromnih 5 bodova. I da ih uzmemo u Zenici, opet je to dva manje. A šest bodova u igri, zaboravimo li na amatere Lihtejnštajna. Obje ekipe imaju gostovanje Grčkoj, dakle oni imaju zicer protiv Armenije kući, a mi da se vadimo protiv Talijana?! :D :D :D :D

Grčka je uoči ove dvije tekme dovela novog selektora, pa smo vidjeli kako su odigrali.

Umjesto što kalkulišete nerealno, bolje gledajte da što više ekipa iz LN grupa B ode direktno na EP, odnosno da ostane samo jedna ekipa LN grupe A, pa da isisaju sve više ekipa grupe B, čime bi nama preostalo ekipa iz grupe C i time makar imali više šansi za odlazak na EP2020.

LuisEnrique
Postovi: 30
Pridružen/a: 21 avg 2019, 15:28
Kontakt:

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la LuisEnrique » 09 sep 2019, 23:25

Skinuto sa uefa.com

On the basis of the current European Qualifiers standings, the following teams would be involved in the play-offs:

Path A: Netherlands, Switzerland, Iceland, Bulgaria/Israel*
Path B: Bosnia and Herzegovina, Austria, Wales, Czech Republic
Path C: Scotland, Norway, Serbia, Bulgaria/Israel*
Path D: Georgia, North Macedonia, Belarus, Luxembourg

*In the current scenario, a draw would decide which side from Bulgaria or Israel would fill the empty slot in Path C path, and which would compete in Path A.

Sumnjam da će Kosovo ostati drugo, dakle otpada Češka. Iz grupe A ostaće samo Island, što povlači Sjevernu Irsku i Dansku dole. Velsu je ključna slijedeća protiv Slovaka i ko tu bude poražen, ide u baraž. Puno if, then... ali recimo ovako:

Path A: Island plus tri neprvoplasirane ekipe iz B, npr. Island, Češka, Sjeverna Irska i Vels.
Path B: BiH, Danska (kao pobjednici lige nacija), plus dvije neprvoplasirane ekipe iz C, Izrael ili Bugarska.

Avatar
Mokes
Postovi: 14887
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la Mokes » 09 sep 2019, 23:31

Din je napisao/la:
DrFilgud je napisao/la:Ko ce iz nase lige ici na popunjavanje lige A, kojoj ce najverovatnije trebati dvije ekipe?
Najbolje plasirani (osim pobjednika grupa i onih koji se direktno plasiraju) ili najlosije plasirani u nasoj ligi?
Neće niko, retardirana pravila, ligu A ispunjava neko iz lige C...
Hoće, jer se liga A popunjava iz lige B. Ustvari ne popunjava, već ekipe iz lige B steču pravo na baraž, ako iz A ne bude 4. Koje repke će igrati, to će se odrediti izvlačenjem. S tim da pobjednici grupa (mi, Danska, Švedska, Ukrajina) se nećemo izvlačiti.

Evo ovdje objašnjeno kako će izgledati
slika
Za slučaj da sve iz A se plasiraju na EP
slika
Za slučaj da se ne plasiraju manje od 4, a više od 0.

Tek sad vidim ovo za drugi scenario, kakva smijurija :rol:

Znači samo se pobjednici grupe ne izvlače, ovi ostali svi. Da mi je znati koji mozak je ovo skontao ovako :tokralju:

EDIT. ipak ovaj drugi slučaj se može kootno otpisati, jer tek sad vidim da je ovo samo za slučaj da svo pobjednici grupa lige B odu na EURO.
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
DevilsAdvocate
Postovi: 1569
Pridružen/a: 28 jan 2015, 17:31
Kontakt:

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la DevilsAdvocate » 09 sep 2019, 23:44

Mokes je napisao/la:
Din je napisao/la:
DrFilgud je napisao/la:Ko ce iz nase lige ici na popunjavanje lige A, kojoj ce najverovatnije trebati dvije ekipe?
Najbolje plasirani (osim pobjednika grupa i onih koji se direktno plasiraju) ili najlosije plasirani u nasoj ligi?
Neće niko, retardirana pravila, ligu A ispunjava neko iz lige C...
Hoće, jer se liga A popunjava iz lige B. Ustvari ne popunjava, već ekipe iz lige B steču pravo na baraž, ako iz A ne bude 4. Koje repke će igrati, to će se odrediti izvlačenjem. S tim da pobjednici grupa (mi, Danska, Švedska, Ukrajina) se nećemo izvlačiti.

Evo ovdje objašnjeno kako će izgledati
slika
Za slučaj da sve iz A se plasiraju na EP
slika
Za slučaj da se ne plasiraju manje od 4, a više od 0.

Tek sad vidim ovo za drugi scenario, kakva smijurija :rol:

Znači samo se pobjednici grupe ne izvlače, ovi ostali svi. Da mi je znati koji mozak je ovo skontao ovako :tokralju:

EDIT. ipak ovaj drugi slučaj se može kootno otpisati, jer tek sad vidim da je ovo samo za slučaj da svo pobjednici grupa lige B odu na EURO.
Ovo neko napusen pravio Samira mi :rol: :rol: Na kraju krajeva samo vise komplikovan oblik regularnog baraza, dobit cemo neku ostrvsku ekipu u finalu ili skandinavsku i popusit ko i uvijek :kafa:
'I was young, I was survivin' the times. Waitin' for my moment, I was destined to shine..'

Avatar
hurem
Postovi: 8615
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la hurem » 09 sep 2019, 23:55

Dobit ces Zidove i zapaprit ce ti godinama jedan od najboljih igrača u kvalifikacijama - Zahavi.
Još je rano o barazu pricati...bit ce tu dosta izmjena...mozda nakon oktobarskih utakmica krenuti s kalkulacijama.

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la Osim13 » 09 sep 2019, 23:58

A ček kako se igra poslije taj baraž, polufinala i finale ili?
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
Poligon10
Postovi: 5669
Pridružen/a: 29 jan 2015, 19:30
Kontakt:

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la Poligon10 » 09 sep 2019, 23:59

Osim13 je napisao/la:A ček kako se igra poslije taj baraž, polufinala i finale ili?
Da, da. Bez revanša.

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la Osim13 » 10 sep 2019, 00:00

Poligon10 je napisao/la:
Osim13 je napisao/la:A ček kako se igra poslije taj baraž, polufinala i finale ili?
Da, da. Bez revanša.
Treba onda nać mjesta pored Kirin kante i za diplomu baraža :opaopa: :bih:
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
invincible1921
Postovi: 10132
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la invincible1921 » 10 sep 2019, 00:12

Osim13 je napisao/la:
Poligon10 je napisao/la:
Osim13 je napisao/la:A ček kako se igra poslije taj baraž, polufinala i finale ili?
Da, da. Bez revanša.
Treba onda nać mjesta pored Kirin kante i za diplomu baraža :opaopa: :bih:
U kojoj drzavi?
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
Madal
Postovi: 3602
Pridružen/a: 16 avg 2018, 11:58
Kontakt:

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la Madal » 10 sep 2019, 00:12

Karambeu je napisao/la:Na stranu sve ovo oko Robija koji se totalno pogubio, ne znam za vas ali mene uzasno nervira prica kako smo ispodprosjecna reprezentacija. Da, suhog kvaliteta nema i to nam je svima jasno, ali glavno što nama nedostaje je SISTEM.

Zavirite malo u klubove reprezentativaca npr. Švicarske, Mađarske, Švedske, Poljske...Realno gledajući, mi smo odprilike nekako u tom rangu, a to su većinom reprezentacije koje manje više stalno igraju velika takmičenja. (Mađari igrali Euro i sada idu 99%)....U zagradama pored imena njihovih igrača naći ćete klubove poput Krasnodara, MOL Vidija, Ujpesta, Bruggea, AIK-a, Thuna i slične....I to čak šta više, radi se o igračima koji su nosioci njihove igre.

Međutim, poenta je u tome da su to igrači koji u sezoni u svojim klubovima imaju 40+ utakmica u nogama u ligama koje nisu loše i kad 22 takva igrača ukomponuješ u jedan tim, onda taj tim može biti pravo moćan i jak.

Na prvu će prosječan navijač reći kako je eto i kod nas situacija sada takva, ali opet smo loši. Istina je da je Prosinečki za razliku od predhodnika dao više šansu igračima iz liga poput Češke, Slovačke i sličnim...ali daleko je to od poređenja sa gore navedenim reprezentacijama jer recimo jedan Todorović nije ni mežu 18 igrača u njemačkom drugoligašu Holsten Kielu, Mihojević koji nije mogao igrati u PAOK-u, Atromitosu, sada dolazi iz AUE-a pravo u reprezentaciju, Ćivić je redovno dobijao poziv iako je više bio na tribinama nego na klupi Sparte, Kodro dok nije znao jel u Mainzu ili Kopenhagenu je bio redovan na spisku itd, itd...A svaki put kad bi mu se na press konferenciji postavilo pitanje za nekog drugog igrača, našao bi se ko uvrijeđena mlada pravdajući se da je to najbolje što ima...Ne želim i neću da ulazim u to jesu li to bili menadžersi talovi, procjena ili šta, ali je sve to jedan od razloga zbog čega smo tu gdje jesmo....

A itekako da imamo igrača u Holandiji, Poljskoj, Belgiji, koji su nosioci svojih ekipa i imaju po 40+ utakmica u nogama po sezoni, npr: Memišević (Groningen), Kožulj (Pogon), Vukotić (Beveren), Bureković (Ujpest)....

I koliko god nekome bilo smješno ime Burekovića ili Vukotića, taj Bureković je prošle sezone bio najbolji bek mađarske lige iz koje Ćivić sada redovno dobija poziv. Vukotić koji je 95. godište daleko je veći potencijal od Zukanovića koji ide u Al Ahli da na kraju karijere uzme još love...Takav Zukanović više nema ni motiva ni zelje kad dodje na okupljanje iz daleke Arabije...Sa druge strane dajem ruku u vatru da bi Vukotic kad sam ga vec uzeo za primjer odigrao duplo bolje, kvalitetnije i srčanije, a igra u jačoj ligi ako ćemo već. Nažalost, kod nas jož važi, ako si igrao za Genovu, ko da još uvijek igraš, iako si i tamo bio kanta. Sa druge strane totalna suprotnost je Mato Jajalo, koji je među najboljim igračima u Udineseu ali kod nas kad mu se jednom dogodio Kipar, ne opra Matu više niko....

Da sumiram, daleko od toga da reprezentaciju treba sada zatrpati takvim igračima, ali itekako bi trebali prestati posmatrati kvalitet reprezentacije po tome gdje igrači (ne)igraju, nego graditi tim od 22 igrača koji po sezoni imaju 30-40 utakmica pa nebitno da li se radi o Hrvatskoj, Mađarskoj, Belgiji, Holandiji...

Za početak reprezentaciju podhitno očisiti od Zukanovića, Sarića, Ćivića, Todorovića, Mihojevića, Bajića i sličnih i polako napraviti neku bazu igrača na koje se mora računati. Dilavera podhitno zaganjati pa barem Dino Begić u općini Tomislavgrad čekao u redu na šalteru da mu sredi papire....Dilaver, Kožulj, Memišević, Aničić, Vukotić, Menalo, Prcić, Hodžić, Hajrović...su igrači na koje se treba obratiti pažnja, uvrstiti u neki širi spisak i napraviti tim od 22-23 spremna igrača.
Odličan post kojeg treba na svakoj stranici citirati.
Novi selektor prvo treba promijeniti spisak, istina nisu potrebne drastične promjene niti ih možemo uraditi, niti je to toliko loše kao u eri Susica recimo po pitanju igraca, ali nam je potrebno da se najbolji igrači pozovu i budu na spisku.

Golmani - obavezno vratiti Begovica i razmisliti da bude prvi golman, kvalitetom je možda čak i ispod Sehica ali on u pravom smislu komanduje odbranom za razliku od Sehica koji nema to u sebi
Stoperi - Zukanovicu se obavezno zahvaliti i ni ne pomišljati da ga pozovemo ponovo. Sunjic i Bicakcic su sasvim solidni stoperi, a moramo pozvati i probati još makar 2 stopera, a imamo ih : Memisevic, Vukotic, Anicic, Mujakic i Dilaveru srediti papire obavezno. Pravi selektor bi morao gledati svake mečeve ovih igrača i odabrati koga od njih pozvati a kome čak i pruziti šansu od prve minute u nekoj utakmici, i odlučiti koji bi se stoperi, od ovih na raspolaganju, najbolje nadopunjavali na terenu. E sad druga je stvar sto mi vec dugo vremena nemamo pravog selektora.
Lijevi bek - Kolasinac je prvi izbor ali ozbiljan je kandidat za klupe ako nastavi sa ovakvim katastrofalnim igrama. Nastic, Burekovic, pa i Civic trebaju biti tu drugi izbor, možda čak i izbaciti Kolasinca sa spiska jer onaj Sead koji je igrao u Armeniji ne zaslužuje ni na klupi biti.
Desni bek - Todorović je odlično igrao u prijateljskim utakmicama, sada je očajan i ovakav definitivno ne treba startati, čak ni na klupi biti. Ali eto tu se i testira sposobnost selektora da i kroz razgovor sa igračima izvuče maksimum od svakog, da ne kažem i više od onog što može, jer Darko se svaki napad usere da ne sjebe a u odbrani moli Boga da ne napadaju na njegovoj strani. Sad je stvar sto nemamo ni alternativa jer je Vranjes konjina, jedino Bicakcica, Bešića ili Cimirota da guramo na tu poziciju.
Def. vezni - Jajalo ispred Cimirota i Bešića mora biti po izboru mada svi trebaju biti pozvani a samo jedan od njih da starta. Ono protiv Finske gdje su vezni red činili Saric, Bešić i Cimirot je patnja i osnovno fudbalsko neznanje.
Vezni red - Pjanic, Gojak, Krunic pa i Vrancic su igrači koji imaju kvalitet napraviti višak i uraditi nešto makar protiv reprezentacija ranga Armenije. I eto ti Kozulja spomenu, i ja sam ga se sjetio kad je Lončar ulazio, i on bi trebao dobiti priliku, dugo mi se neki igrač u PLBiH nije svidio kao on i bas sam mislio, da će napraviti odličnu karijeru, mada eto i da do kraja karijere ostane standardan u Poljskoj opet je to sasvim solidno.
Krila - tu smo katastrofa, samo smo na Duljeviću, Hajrovicu i Visci i to nam je godinama najveća boljka tima, s tim da bi ja opet bio za Viscu ispred Hajrovica u prvih 11 jer je Hajrovic divlji igrač ograničene inteligencije, ili makar tako igra, koji se ubio za zadnjih 20min kad ne znaš šta ćeš a treba ti gol da mu dodaješ pa nek je puca.
Napad - tu smo katastrofa i Edina treba zvati dok jos hoda na dvije noge. I za zamjenu bilo koga osim Bajića. Ja ne mogu da vjerujem da neko onako visok zračnog duela ne može dobiti.
A ljudi slabo pamte to je ovde glavni problem
ko te jeb'o godinama **** te opet
-Beogradski sindikat

UPRAVA NAPOLJE!

LuisEnrique
Postovi: 30
Pridružen/a: 21 avg 2019, 15:28
Kontakt:

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la LuisEnrique » 10 sep 2019, 00:28

invincible1921 je napisao/la:
Poligon10 je napisao/la:
Osim13 je napisao/la:A ček kako se igra poslije taj baraž, polufinala i finale ili?
Da, da. Bez revanša.
U kojoj drzavi?
How will the play-off ties be decided?
The highest-ranked team in each path will play the country ranked fourth, with the nations placed second and third contesting the other semi-final.

Unlike previous play-offs, these will be single-leg knockout matches, with the highest-ranked teams hosting each semi-final. The host for each path's play-off final will be drawn in advance on 22 November 2019.

Trenutno smo 42. Vels je 24. Austrija 27. Češka 43.

Dakle, Vels - Češka i Austrija - BiH. Ali tabela će se do 22/11/2019 promijeniti bezbroj puta.

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la Vucevich » 10 sep 2019, 00:29

Ranked po poziciji u Ligi Nacija, ne po FIFA rankingu.

Avatar
invincible1921
Postovi: 10132
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la invincible1921 » 10 sep 2019, 00:31

Znaci gostujemo kako god
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
Mokes
Postovi: 14887
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la Mokes » 10 sep 2019, 00:33

invincible1921 je napisao/la:Znaci gostujemo kako god
Ne, domaćini smo.
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
invincible1921
Postovi: 10132
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la invincible1921 » 10 sep 2019, 00:35

Mokes je napisao/la:
invincible1921 je napisao/la:Znaci gostujemo kako god
Ne, domaćini smo.
Pa kako smo mi najbolje plasirana repka ? :D
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

LuisEnrique
Postovi: 30
Pridružen/a: 21 avg 2019, 15:28
Kontakt:

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la LuisEnrique » 10 sep 2019, 00:35

Ozbiljno?
Ako je tako, ne obećava najbolje, jer su Austrija, Vels, Slovačka, bolje rangirani od nas.

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la Vucevich » 10 sep 2019, 00:36

invincible1921 je napisao/la:Znaci gostujemo kako god
100% smo domacini u prvoj utakmici. Ali, kolika je to prednost, tesko je reci. Bilino Polje vise nije nekakav zastrasujuci faktor godinama unazad.

Avatar
invincible1921
Postovi: 10132
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la invincible1921 » 10 sep 2019, 00:37

Vucevich je napisao/la:
invincible1921 je napisao/la:Znaci gostujemo kako god
100% smo domacini u prvoj utakmici. Ali, kolika je to prednost, tesko je reci. Bilino Polje vise nije nekakav zastrasujuci faktor godinama unazad.
Znaci nije sve u jednoj drzavi ko ovo u portugalu sto bi
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la Vucevich » 10 sep 2019, 00:39

invincible1921 je napisao/la:
Pa kako smo mi najbolje plasirana repka ? :D
Jednostavno, mi smo jedina ekipa u diviziji B koja je osvojila 10 bodova u Ligi Nacija. Ostali su manje.

Avatar
invincible1921
Postovi: 10132
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: BiH - Finska/Grčka - BiH (12.10./15.10)

Post Postao/la invincible1921 » 10 sep 2019, 00:45

Vucevich je napisao/la:
invincible1921 je napisao/la:
Pa kako smo mi najbolje plasirana repka ? :D
Jednostavno, mi smo jedina ekipa u diviziji B koja je osvojila 10 bodova u Ligi Nacija. Ostali su manje.
U tom grmu lezi zec ja gledam ovo fifino :D

Pa sta je sa finalom kako i tu nismo ?
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Imajednabrigada i 15 gostiju.