Dušan Bajević - "Princ sa Neretve"

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: Dušan Bajević - "Princ sa Neretve"

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 20 mar 2020, 11:54

harixs je napisao/la:
20 mar 2020, 04:32
Haha dijasporaca sto su se nalozili..Pogotovo ovi sto zavrse kao malo neke skole i odu na par utakmica pa pocnu pametovat i ponizavat, a predaci mu prije desetak godina dosli iz neke vukojebine. Po elokvenciji ih mozes prepoznat da iz njega izvire go ppk..ebo li vas Deni Avdic i Muamer Tankson...
Poslije Kolasinca dijaspora nije ponudila jednog igraca vaznog pomena, osim par ovih sto im je bila druga opcija.
Evo ja sam iz srca Sarajeva, i slazem se sa svim iznad?
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

babino
Postovi: 7183
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Dušan Bajević - "Princ sa Neretve"

Post Postao/la babino » 20 mar 2020, 11:55

evo pozdrav iz zenice i potpis na ovaj filgudov post!

Avatar
Vucevich
Postovi: 11217
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50
Kontakt:

Re: Dušan Bajević - "Princ sa Neretve"

Post Postao/la Vucevich » 20 mar 2020, 14:21

DrFilgud je napisao/la:
20 mar 2020, 08:10
Umjesto pljuvanja po dijaspori, bolje da tu energiju usmjere na kritiku domaceg fudbala. Da pokusaju promijeniti nesto na bolje.
:tokralju:

Da li je i dijaspora kriva za ovo?

slika

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: Dušan Bajević - "Princ sa Neretve"

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 20 mar 2020, 15:40

Prosjek godina ove reprezentacije je 27,3 ......................................

Iz u21 ko je izašao a da je polupristojan? Najbolji igrač iz u21 propao u Češkoj i vratio se u propuh ligi. Kapiten Čavar nema 1.500 minuta seniorskog fudbala , a sljedece godine puni 23.

Najbolji igrač lige Mujakić, momentalno nogiran iz Belgije.

Moze se reci najgorih u16 i u17 posljednjih godina.... :shhh: :shhh: :shhh:

Šta rade ljudi iz saveza? Koji je plan? Vizija? Misija?
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

Avatar
Vucevich
Postovi: 11217
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50
Kontakt:

Re: Dušan Bajević - "Princ sa Neretve"

Post Postao/la Vucevich » 20 mar 2020, 15:46

DuljevinhoHaraldo je napisao/la:
20 mar 2020, 15:40
Prosjek godina ove reprezentacije je 27,3 ......................................

Iz u21 ko je izašao a da je polupristojan? Najbolji igrač iz u21 propao u Češkoj i vratio se u propuh ligi. Kapiten Čavar nema 1.500 minuta seniorskog fudbala , a sljedece godine puni 23.

Najbolji igrač lige Mujakić, momentalno nogiran iz Belgije.

Moze se reci najgorih u16 i u17 posljednjih godina.... :shhh: :shhh: :shhh:

Šta rade ljudi iz saveza? Koji je plan? Vizija? Misija?
Ne postoji. Zato je Šabić novi trener U17, a Starčević U21.

Da se podsjetimo, rezultati trenerskog maga Starčevića:

slika

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Dušan Bajević - "Princ sa Neretve"

Post Postao/la DrFilgud » 20 mar 2020, 15:50

DuljevinhoHaraldo je napisao/la:
20 mar 2020, 15:40
Prosjek godina ove reprezentacije je 27,3 ......................................

Iz u21 ko je izašao a da je polupristojan? Najbolji igrač iz u21 propao u Češkoj i vratio se u propuh ligi. Kapiten Čavar nema 1.500 minuta seniorskog fudbala , a sljedece godine puni 23.

Najbolji igrač lige Mujakić, momentalno nogiran iz Belgije.

Moze se reci najgorih u16 i u17 posljednjih godina.... :shhh: :shhh: :shhh:

Šta rade ljudi iz saveza? Koji je plan? Vizija? Misija?
Plan - Otici na kakvo lijepo putovanje, pecenje, muziku
Vizija - Zadrzati se na poziciji i slijedeci mandat
Misija- Parazitiranje

mire96
Postovi: 1055
Pridružen/a: 01 sep 2017, 00:49
Kontakt:

Re: Dušan Bajević - "Princ sa Neretve"

Post Postao/la mire96 » 20 mar 2020, 17:08

U drzavi haman nista ne fukncionise, sport ponajmanje. Ocekivati da ce fudbalska liga biti neki izuzetak od pravila je u najmanju ruku preoptimisticno, tako da se na to moze zaboraviti.

Avatar
Vucevich
Postovi: 11217
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50
Kontakt:

Re: Dušan Bajević - "Princ sa Neretve"

Post Postao/la Vucevich » 20 mar 2020, 17:16

mire96 je napisao/la:
20 mar 2020, 17:08
U drzavi haman nista ne fukncionise, sport ponajmanje. Ocekivati da ce fudbalska liga biti neki izuzetak od pravila je u najmanju ruku preoptimisticno, tako da se na to moze zaboraviti.
Pa jesu li Makedonija, Albanija, Moldavija i Bugarska neke ekonomske velesile?

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Dušan Bajević - "Princ sa Neretve"

Post Postao/la DrFilgud » 20 mar 2020, 18:46

mire96 je napisao/la:
20 mar 2020, 17:08
U drzavi haman nista ne fukncionise, sport ponajmanje. Ocekivati da ce fudbalska liga biti neki izuzetak od pravila je u najmanju ruku preoptimisticno, tako da se na to moze zaboraviti.
OK, ali onda moramo prihvatiti da je dijaspora osnovni izvor kvalitenog igrackog kadra za reprezentaciju, pa je tako i tretirati.
Posvetiti joj punu paznju, kontaktirati svakog zanimljivog igraca, od najranijih kategorija, i pripremati ga za poziv ili promjenu sportskog drzavljanstva.

Ovako imamo situaciju da je 90% kvalitetnog kadra u reprezentaciji, dolazilo/dolazi iz inostranstva, a imamo domaci fudbalski establisment koji nista ne radi da im pomogne da stanu pod nasu zastavu.
Velika vecina je u reprezentaciju dosla preko medija, nekih entuzijasta amatera, na nagovor klupskih kolega...najmanje sistemski, preko saveza kako bi i trebalo.
Onda se jos pojave i ovi sto nabrajaju propale talente iz inostranstva, da bi dokazali da kao ni dijaspora ne nudi kvalitet :roll:
Naravno, ignorisu cinjenicu da je u debiju na SP, od 11 igraca prve postave, 10 bilo iz dijaspore.

Avatar
Tili
Postovi: 1234
Pridružen/a: 17 nov 2019, 01:34
Kontakt:

Re: Dušan Bajević - "Princ sa Neretve"

Post Postao/la Tili » 20 mar 2020, 21:05

Jeli ziv :kafa:

Harise
Postovi: 2723
Pridružen/a: 22 sep 2018, 00:48
Kontakt:

Re: Dušan Bajević - "Princ sa Neretve"

Post Postao/la Harise » 20 mar 2020, 21:10

slika

slika


Trenutno uz Mateo Susic najbolji rješenje za desnog beka. Darko Todorovic je dokao da se na njega nemore racunati. Zoran Kvrzic isto nije dobro rješenje trenutno...

mire96
Postovi: 1055
Pridružen/a: 01 sep 2017, 00:49
Kontakt:

Re: Dušan Bajević - "Princ sa Neretve"

Post Postao/la mire96 » 20 mar 2020, 21:27

Vucevich je napisao/la:
20 mar 2020, 17:16
mire96 je napisao/la:
20 mar 2020, 17:08
U drzavi haman nista ne fukncionise, sport ponajmanje. Ocekivati da ce fudbalska liga biti neki izuzetak od pravila je u najmanju ruku preoptimisticno, tako da se na to moze zaboraviti.
Pa jesu li Makedonija, Albanija, Moldavija i Bugarska neke ekonomske velesile?
Ne radi se o ekonomiji, radi se o ozbiljnosti. A inace da, kakve god one bile sve su to dosta ozbiljnije zemlje od nas. Ne mozemo se mi porediti sa Bugarskom koja ima preko 200 medalja na OI, a vala ni sa Makedonijom koja je bar u rukometu dala dvostrukog prvaka Evrope. Sta mi imamo osim sjedece odbojke? A to je samo sport, u ostale sfere zivota da ne ulazim.
DrFilgud je napisao/la:
20 mar 2020, 18:46
OK, ali onda moramo prihvatiti da je dijaspora osnovni izvor kvalitenog igrackog kadra za reprezentaciju, pa je tako i tretirati.
Posvetiti joj punu paznju, kontaktirati svakog zanimljivog igraca, od najranijih kategorija, i pripremati ga za poziv ili promjenu sportskog drzavljanstva.

Ovako imamo situaciju da je 90% kvalitetnog kadra u reprezentaciji, dolazilo/dolazi iz inostranstva, a imamo domaci fudbalski establisment koji nista ne radi da im pomogne da stanu pod nasu zastavu.
Velika vecina je u reprezentaciju dosla preko medija, nekih entuzijasta amatera, na nagovor klupskih kolega...najmanje sistemski, preko saveza kako bi i trebalo.
Onda se jos pojave i ovi sto nabrajaju propale talente iz inostranstva, da bi dokazali da kao ni dijaspora ne nudi kvalitet :roll:
Naravno, ignorisu cinjenicu da je u debiju na SP, od 11 igraca prve postave, 10 bilo iz dijaspore.
Generalno se slazem jer znam da je liga ka.rina i znam da nasi strucnjaci ne rade dovoljno da promovisu repku vani. Ne planiram ih braniti. Medjutim, mi ako hocemo kontinuirane rezultate mi (tacnije, oni koji su odgovorni za to) moramo napraviti odrziv sistem, a to moze ukljucivati samo zdravu domacu ligu gdje barem ima jedan klub koji ce izbaciti solidnog i dobrog igraca u evropskim okvirima tu i tamo. Nema previse interesa da se nesto napravi po tom pitanju jer smo neozbiljni, i onda da, ostaje da se nadamo da ce neko pristati da dodje iz dijaspore. Ali moramo imati na umu da pored toga sto se nasi slabo zanimaju za to, slabije ce se i dijaspora zanimati za to. Tacnije imat ces dosta slabije igrace od prethodnih koji ce zahtjevati dosta vise da dodje, i to mozda opet imajuci u vidu da bi mogao zaigrati za domacu zemlju. Nas je ova zadnja generacija prosrala i mi necemo jos decenijama imati toliko srece kao sto smo imali okupljajuci tu ekipu. A i sami vidimo da pored i tog kvaliteta, uvijek nas je nesta kocilo da napravimo iskorak. Moglo je i moralo vise od jednog svjetskog prvenstva. Ali imamo mi jos koraka da pruzimo prije nego se uozbiljimo. Mozemo se sada nadati da Dusko izvuce maksimum iz ove ekipe, ili poslije eventualno neka sok terapija u vidu suspenzije od UEFAe da nas razbudi kao zadnji put.

Avatar
Vucevich
Postovi: 11217
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50
Kontakt:

Re: Dušan Bajević - "Princ sa Neretve"

Post Postao/la Vucevich » 20 mar 2020, 21:34

mire96 je napisao/la:
20 mar 2020, 21:27
Generalno se slazem jer znam da je liga ka.rina i znam da nasi strucnjaci ne rade dovoljno da promovisu repku vani. Ne planiram ih braniti. Medjutim, mi ako hocemo kontinuirane rezultate mi (tacnije, oni koji su odgovorni za to) moramo napraviti odrziv sistem, a to moze ukljucivati samo zdravu domacu ligu gdje barem ima jedan klub koji ce izbaciti solidnog i dobrog igraca u evropskim okvirima tu i tamo. Nema previse interesa da se nesto napravi po tom pitanju jer smo neozbiljni, i onda da, ostaje da se nadamo da ce neko pristati da dodje iz dijaspore. Ali moramo imati na umu da pored toga sto se nasi slabo zanimaju za to, slabije ce se i dijaspora zanimati za to. Tacnije imat ces dosta slabije igrace od prethodnih koji ce zahtjevati dosta vise da dodje, i to mozda opet imajuci u vidu da bi mogao zaigrati za domacu zemlju. Nas je ova zadnja generacija prosrala i mi necemo jos decenijama imati toliko srece kao sto smo imali okupljajuci tu ekipu. A i sami vidimo da pored i tog kvaliteta, uvijek nas je nesta kocilo da napravimo iskorak. Moglo je i moralo vise od jednog svjetskog prvenstva. Ali imamo mi jos koraka da pruzimo prije nego se uozbiljimo. Mozemo se sada nadati da Dusko izvuce maksimum iz ove ekipe, ili poslije eventualno neka sok terapija u vidu suspenzije od UEFAe da nas razbudi kao zadnji put.
Možda bi se nešto i moglo uraditi po tom pitanju, ali... :zviz:
Ko dila travu u NSBiH: Od UEFA-e dobili sredstva za 15 terena, a napravili dva
https://www.fo.kus.ba/sport/fudbal/ko-d ... a/1711733/ :kafa:

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: Dušan Bajević - "Princ sa Neretve"

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 20 mar 2020, 21:44

Dušan Bajević bi mogao biti najkorumpiraniji selektor ikada. Ali sačekajmo drugi spisak...
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

Avatar
Tili
Postovi: 1234
Pridružen/a: 17 nov 2019, 01:34
Kontakt:

Re: Dušan Bajević - "Princ sa Neretve"

Post Postao/la Tili » 20 mar 2020, 21:48

DuljevinhoHaraldo je napisao/la:
20 mar 2020, 21:44
Dušan Bajević bi mogao biti najkorumpiraniji selektor ikada. Ali sačekajmo drugi spisak...
Drugi spisak ce biti isti tj slican :kafa: jer u medjuvremenu doce do novih talenata 28 + :kafa:

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Dušan Bajević - "Princ sa Neretve"

Post Postao/la DrFilgud » 20 mar 2020, 22:31

Ma mislim da je on bio koncentrisan na 16-17 igraca za koje je smatrao da mogu iznijeti baraz, a ostali su tu da statiraju. Zato spisak i jeste takav kakav je.
Ne ocekujte od Bajevica da izlijeci bolesti bh fudbala, to zahtijeva energiju i entuzijazam, a on je prestar je za te stvari.
Od njega treba ocekivati, da one koji budu pozvani dovedeni u red, utegne, pripremi takticki i psiholoski i provede nas kroz baraz.
Ja mislim da za to jos ima snage, znanja i autoriteta.

Avatar
holyman
Postovi: 7902
Pridružen/a: 16 jan 2013, 23:01
Kontakt:

Re: Dušan Bajević - "Princ sa Neretve"

Post Postao/la holyman » 20 mar 2020, 22:39

Jel ziv princ sa neretve obzirom da se nalazi u sedmoj zivotnoj dobi
NEMA NAZAD

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: Dušan Bajević - "Princ sa Neretve"

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 20 mar 2020, 22:49

Princ bi trebao da igra šaha, pije čaj od jagorčevine i uživa u penziji. A ne da vodi reprezentaciju na izdisaju, u najstresnijoj mogućoj situaciji.
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

Salih1984
Postovi: 3811
Pridružen/a: 20 mar 2018, 14:19
Kontakt:

Re: Dušan Bajević - "Princ sa Neretve"

Post Postao/la Salih1984 » 20 mar 2020, 23:54

DuljevinhoHaraldo je napisao/la:
20 mar 2020, 21:44
Dušan Bajević bi mogao biti najkorumpiraniji selektor ikada. Ali sačekajmo drugi spisak...
Ko da se on šta pita kod spiska hahaha
Ja bi svjetlo zvao mrakom da te nije @Tili....

Avatar
DamirT
Postovi: 13412
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Dušan Bajević - "Princ sa Neretve"

Post Postao/la DamirT » 21 mar 2020, 10:04

Valjda se spisak malo popravi do baraza...
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: 19vendetta87, Kamaga11, Rimes87 i 40 gostiju.