Amir Hadziahmetovic

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
Stroj1946
Postovi: 8149
Pridružen/a: 24 nov 2016, 22:38
Kontakt:

Re: Amir Hadziahmetovic

Post Postao/la Stroj1946 » 28 mar 2023, 09:21

Visća 2. Turska majka. Otanjio dosta. Vidi se na igri. Ne znam otkud ta priča da je play, on prema naprijed nikad nije pokazivao neke kvalitete. Ne znam u šta raja gleda, osim šuta što ima, nije baš tehnički potkovan igrač, pas igra mu dosta limitirana za veznog i često se pogubi kad je pod presingom protivnika.
U prime-u igra i dalje u Turskoj, bez razlike što je u Besiktasu, to je samo ime, i dalje je to Turska liga. Šteta što nije ambiciozan, imo je predispozicije da igra ako ništa u Francuskoj, tamo bi napredovo na više polja da je otišo na vakat, ali teško da će to sa 26. Ovako će ostat prosjek.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Amir Hadziahmetovic

Post Postao/la ASD » 28 mar 2023, 13:41

h1a2s3o4 je napisao/la:
28 mar 2023, 04:03
ASD je napisao/la:
28 mar 2023, 03:56
Eto nek su Gigović i Omić za ozbiljnog veznog reda.
Gori od ovoga svakako ne mogu biti. Od čovjeka nema hajra ni u jednom pravcu.
Defanziva me njegova nervira. Već neko vrijeme.
Krunić, Pjanić, Cimirot trebaju početi naredni meč. Možda im i četvrtog dodati, nekog trkača.





h1a2s3o4 je napisao/la:
28 mar 2023, 04:03
Sve na stranu, ali ti si uvijek znao procijeniti igrača. :kafa:
Hbg, omakne se. :D
Ali ne desi mi se kao drugim forumašima da najavim Batistutu, a da on u roku od mjesec ode u 7.ligu.

Avatar
h1a2s3o4
Postovi: 2249
Pridružen/a: 20 avg 2017, 15:17
Kontakt:

Re: Amir Hadziahmetovic

Post Postao/la h1a2s3o4 » 28 mar 2023, 13:59

ASD je napisao/la:
28 mar 2023, 13:41
h1a2s3o4 je napisao/la:
28 mar 2023, 04:03
ASD je napisao/la:
28 mar 2023, 03:56
Eto nek su Gigović i Omić za ozbiljnog veznog reda.
Gori od ovoga svakako ne mogu biti. Od čovjeka nema hajra ni u jednom pravcu.
Defanziva me njegova nervira. Već neko vrijeme.
Krunić, Pjanić, Cimirot trebaju početi naredni meč. Možda im i četvrtog dodati, nekog trkača.
Pa to i kažem, defanziva koja ga je eto neko vrijeme možda i krasila ni nje više nema. A play on po meni nikad nije bio, barem ono što sam gledao u reprezentaciji. Kad bi se na njega oslonili u vezi uvijek smo smiješno izgledali, prvo što mi pada na pamet je prijateljska protiv Danske. A još je primjera.

Zreo je za klupiranja.

Po meni bazirano na ove zadnje dvije utakmice Tahirović uz Krunića bi trebao imati zagarantovano mjesto u prvih 11. Ne komplikuje previše, vrlo dobar defanzivno, dobro se kreće. Zaslužuje da ga se malo i istrpi, vidi se da ima potencijala. I njemu fali taj playmaking dio, ali defanzivno to nadoknjađuje uz to ne znamo još 100% da li je sakat za taj dio jer još uvijek igra pod grčem. Ali vidjelo se da i pod pritiskom zna odigrati.

Tom dvojcu pridodavati trećeg u vezi. Najbolje nekog kreatora. Svi se nadamo Pjaniću naravno, ali ako ne bude na raspolaganju tražiti alternative u Prciću, Omiću, Gigoviću(znam da nisi fan :mrgreen: ). Cimirot nije taj igrač, kao četvrti u vezi OK, ali kada igramo sa tri on je onda konkurencija Tahiroviću.

Gojaka ne spominjem jer je on isti slučaj kao i Amir. Ako je nekad i obećavao brzo je propao.

Ako već ne možemo naći kreatora u vezi onda se moraju naći štoperi koji to bolje rade. Zolotić je po meni puno bolji od Saničanina po tom pitanju, a ni Hadžikadunić nije loš. Anel je čak najbolji što se toga tiče, ali ove zadnje dvije utakmice kao da je u tom segmentu prespavao.

EDIT: Ne bi bilo loše ni Krdžalića ispratiti.
ASD je napisao/la:
28 mar 2023, 13:41
h1a2s3o4 je napisao/la:
28 mar 2023, 04:03
Sve na stranu, ali ti si uvijek znao procijeniti igrača. :kafa:
Hbg, omakne se. :D
Ali ne desi mi se kao drugim forumašima da najavim Batistutu, a da on u roku od mjesec ode u 7.ligu.
Ko je najavljivao Batistutu? :D
Zadnja izmjena: h1a2s3o4, dana/u 28 mar 2023, 14:22, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Amir Hadziahmetovic

Post Postao/la ASD » 28 mar 2023, 14:22

Prije bi Gigovića u startnu postavu stavio, nego Prcića, kada Pjanić igra.

Mora Tahirović još pure jesti, da defanzivno bude sposoban igrati u repci. Ja ga nigdje nisam vidio kada su nam probijali sredu, a on bi trebao biti zadnji vezni.
Kod Cimirota se to pozicioniranje najbolje vidjelo, jer je baš stao ispred defanzivaca na sredinu, da pokrije tu bolnu tačku koja nam je bila ranjiva.
Ja lično, ne vidim alternativu Cimirotu na toj poziciji. Svi ostali zaboravljaju defanzivne zadatke.

h1a2s3o4 je napisao/la:
28 mar 2023, 13:59

Ko je najavljivao Batistutu? :D
Ma ne mislim na tebe, ali bukvalno ovdje ima forumaša što najave igrača kako će biti igrač lige petice, a on kroz 20 dana ode u 6 ligu.

Avatar
h1a2s3o4
Postovi: 2249
Pridružen/a: 20 avg 2017, 15:17
Kontakt:

Re: Amir Hadziahmetovic

Post Postao/la h1a2s3o4 » 28 mar 2023, 14:47

ASD je napisao/la:
28 mar 2023, 14:22
Prije bi Gigovića u startnu postavu stavio, nego Prcića, kada Pjanić igra.

Mora Tahirović još pure jesti, da defanzivno bude sposoban igrati u repci. Ja ga nigdje nisam vidio kada su nam probijali sredu, a on bi trebao biti zadnji vezni.
Kod Cimirota se to pozicioniranje najbolje vidjelo, jer je baš stao ispred defanzivaca na sredinu, da pokrije tu bolnu tačku koja nam je bila ranjiva.
Ja lično, ne vidim alternativu Cimirotu na toj poziciji. Svi ostali zaboravljaju defanzivne zadatke.

h1a2s3o4 je napisao/la:
28 mar 2023, 13:59

Ko je najavljivao Batistutu? :D
Ma ne mislim na tebe, ali bukvalno ovdje ima forumaša što najave igrača kako će biti igrač lige petice, a on kroz 20 dana ode u 6 ligu.
Cimirot se jeste isticao na zadnjoj utakmici, ali nije baš da je prije toga briljirao. Imao je dovoljno utakmica da se nametne.

Meni Tahirović djeluje bolje i za budućnost bolja opcija. I kod drugog gola(kod kontre) on je ganjao i zatvorio Lobotku baš radeći posao defanzivnog veznog, kada je igrač naprijed izgubio loptu i samo stao(čini mi se Krunić). Tu je Tahirović odradio svoj dio posla odlično, a opet najviše je Hadžiahmetović kriv(uz Krunića koji je izgubio loptu) jer je kasnio, ispao i opet samo stao.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Amir Hadziahmetovic

Post Postao/la ASD » 28 mar 2023, 14:52

Ja nikog ne krivim pojedinačno kod tog gola jer je najmanje 7 igrača pogriješilo.
Najveća greška je što je igrač iz Slovačke lige zabio pored 4 naša u defanzivi.
Niko nije izletio. To se trebalo lagano otkloniti.

Avatar
h1a2s3o4
Postovi: 2249
Pridružen/a: 20 avg 2017, 15:17
Kontakt:

Re: Amir Hadziahmetovic

Post Postao/la h1a2s3o4 » 28 mar 2023, 14:59

Nije Tahirović pogriješio, u tome i jeste poenta jer si ga kritikovao da nije radio posao defanzivnog veznog, a kod tog gola baš je pokazao kako se to igra. Bio odlično pozicioniran, stigao, zatvorio. :kafa:
Možemo reći da su svi oko njega u veznom redu pogriješili.

Svi sada pljujemo Amira(jer je i zaslužio) ali i Krunić kod tog gola je kriv jer se ponašao kao da je kralj reprezentacije. Ne trči se njemu nakon što je izgubio loptu, ni da se potrudi. A i generalno bio je slab čitavu utakmicu, pojeli su ga.

Avatar
Sveti
Postovi: 10196
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Amir Hadziahmetovic

Post Postao/la Sveti » 28 mar 2023, 22:17

Amir nije igrac koji pokazuje lucidnost u igri, pogotovo ne kada je pod pritiskom, a protiv slovaka je u 80% situacija bio pod pritiskom. Nazalost jedini nas igrac koji zna da zadrzi hladnu glavu pod pritiskom je Pjanic, i iako sam poslije islanda poceo da serem kako mozda i ne mora da starta vise, on ipak mora da bude dio prve postave svaku utakmicu
naprijed rejal

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: Amir Hadziahmetovic

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 28 mar 2023, 22:28

Sveti je napisao/la:
28 mar 2023, 22:17
Amir nije igrac koji pokazuje lucidnost u igri, pogotovo ne kada je pod pritiskom, a protiv slovaka je u 80% situacija bio pod pritiskom. Nazalost jedini nas igrac koji zna da zadrzi hladnu glavu pod pritiskom je Pjanic, i iako sam poslije islanda poceo da serem kako mozda i ne mora da starta vise, on ipak mora da bude dio prve postave svaku utakmicu
Teško je, jedan dan se uvjerimo kako možemo bez shishare drugi dan se spustimo na zemlju :urnebes:
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

Avatar
Sveti
Postovi: 10196
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Amir Hadziahmetovic

Post Postao/la Sveti » 28 mar 2023, 22:35

DuljevinhoHaraldo je napisao/la:
28 mar 2023, 22:28
Sveti je napisao/la:
28 mar 2023, 22:17
Amir nije igrac koji pokazuje lucidnost u igri, pogotovo ne kada je pod pritiskom, a protiv slovaka je u 80% situacija bio pod pritiskom. Nazalost jedini nas igrac koji zna da zadrzi hladnu glavu pod pritiskom je Pjanic, i iako sam poslije islanda poceo da serem kako mozda i ne mora da starta vise, on ipak mora da bude dio prve postave svaku utakmicu
Teško je, jedan dan se uvjerimo kako možemo bez shishare drugi dan se spustimo na zemlju :urnebes:
A bilo ih je ljepota gledat kako sprintaju u osamdes i nekoj minuti, dok znamo da cucla ne bi mogo dalje od 55. Da dogura bez da uzvlaci stucne svaki tries sekundi :mrgreen:

Ali onda dodju slovaci i nasamaraju taj trkaci trio na sredini jer bukvalno ne mogu da uvezu tri pasa :rol:
naprijed rejal

zicer
Postovi: 279
Pridružen/a: 30 avg 2011, 18:31
Kontakt:

Re: Amir Hadziahmetovic

Post Postao/la zicer » 28 mar 2023, 22:45

Da, trčali su u Zenici i onda naš vrli selektor izjavi da su se istrošili. Pa jbt, ja to ne bih nikad izjavio. Za mlade sportiste, koji cesto igraju srijeda-subota kazes da su umorni....

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: Amir Hadziahmetovic

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 28 mar 2023, 23:03

zicer je napisao/la:
28 mar 2023, 22:45
Da, trčali su u Zenici i onda naš vrli selektor izjavi da su se istrošili. Pa jbt, ja to ne bih nikad izjavio. Za mlade sportiste, koji cesto igraju srijeda-subota kazes da su umorni....
To je to, splahnuli su do Brstislave i eto ti ga.

Nema ovdje lidera u ekipi.

Nemaš selektora.

Mene je ova zadnja utakmica ubila u pojam. Iako sam prije meceva rekao max 3 boda, pao sam pod uticajem dobrog izdanja protiv Islanda i ocekivao sam pobjedu ili remi a nikako samaranje od strane mrtvacke ekipe koja je pala u rezultatsku krizu.

Neko je dobro napisao, protiv Portugala ce da ginu, menadzeri, skauti gledaju i daj da se dokazem, primit neki frljavi gol i reci kako ipak ima neke nade. I onda protiv Lux patnja.

Realnoo, 1 bod MAX sto se ovog okupljanja tiče, ko nam u baraž dolazi? Jer i u nokaut fazama smo šampioni.
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

izdzezveubrazil
Postovi: 2356
Pridružen/a: 10 mar 2020, 12:46
Kontakt:

Re: Amir Hadziahmetovic

Post Postao/la izdzezveubrazil » 29 mar 2023, 14:11

Nije nas problem trcanje, sto se trcalo u drugom poluvremenu, a nije u prvom?

Isto je on postavio i Island i Slovacku, da svi stoje iza lopte i cekaju gresku protivnika. Da tako igramo protiv takvih ekipa, zesca sramota. A on to ne vidi ni danas, i najveci dio javnosti.

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24510
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: Amir Hadziahmetovic

Post Postao/la Goalgetter » 29 mar 2023, 14:42

U toj utakmici ti je trebao neki ofanzivni vezni igrac poput Gojaka (ali ne Gojak :mrgreen:) koji moze igrati ofanzivno i povezati linije, ovako smo jednostavno imali veliku rupu izmedju 2 napadaca, od kojih je jedan totalno senilan izvan svog 16rca, i Hadziahmetovica, Krunica i Tahirovica koji ne mogu igrati ulogu osim 6ice i 8ce. Totalno promasena taktika, Hadziahmetovic je toliko pasova prema naprijed upropastio, kako u utakmici protiv Islanda tako i ovdje, naprosto se izgubi kad predje centar. On je samo dobar iza centra, sve dalje je previse za njega.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Amir Hadziahmetovic

Post Postao/la ASD » 29 mar 2023, 14:58

Ma nemamo kvalitet. Mora se priznati. Puno je rupa na terenu.

Jednom mi je jedan trener rekao. Kontinuitet je najbolji pokazatelj kvaliteta, a mi to nikada nismo imali.
Protiv Islanda smo pokazali neke kvalitete koje naši igrači imaju, a protiv Slovačke smo pokazali slabosti koje isto tako naši igrači imaju.

linethreader
Postovi: 445
Pridružen/a: 11 jan 2022, 07:29
Kontakt:

Re: Amir Hadziahmetovic

Post Postao/la linethreader » 29 mar 2023, 15:37

ASD je napisao/la:
28 mar 2023, 14:22
Prije bi Gigovića u startnu postavu stavio, nego Prcića, kada Pjanić igra.

Mora Tahirović još pure jesti, da defanzivno bude sposoban igrati u repci. Ja ga nigdje nisam vidio kada su nam probijali sredu, a on bi trebao biti zadnji vezni.
Kod Cimirota se to pozicioniranje najbolje vidjelo, jer je baš stao ispred defanzivaca na sredinu, da pokrije tu bolnu tačku koja nam je bila ranjiva.
Ja lično, ne vidim alternativu Cimirotu na toj poziciji. Svi ostali zaboravljaju defanzivne zadatke.

h1a2s3o4 je napisao/la:
28 mar 2023, 13:59

Ko je najavljivao Batistutu? :D
Ma ne mislim na tebe, ali bukvalno ovdje ima forumaša što najave igrača kako će biti igrač lige petice, a on kroz 20 dana ode u 6 ligu.
Samo jedna digresija, Cimirot je igrao u drugoj formaciji, sa 4 nazad i 4 u sredini, to je potpuno drugacija situacija od one sa 3-5-2.. ne kazem sad da uopste nisi upravu, ali treba uzeti i to u obzir, i isto tako upute koje su imali obojica od selektora

izdzezveubrazil
Postovi: 2356
Pridružen/a: 10 mar 2020, 12:46
Kontakt:

Re: Amir Hadziahmetovic

Post Postao/la izdzezveubrazil » 29 mar 2023, 15:39

Upravo, neka verzija 4-4-2 romba se igrala i u njoj smo izgledali prilično dobro, čak na momente i opasno za gol Slovačke, i onda je senilni degenerik sve popišao prelaskom na 4-3-3.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Amir Hadziahmetovic

Post Postao/la Raonffa » 03 apr 2023, 00:09

Tanak danas i za Bešiktaš, ostao u svlačionici na poluvremenu i propustio opšte ludilo u drugom poluvremenu kakvu samo mogu prirediti Turci i niko više :mrgreen:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Bazinga12345
Postovi: 4747
Pridružen/a: 17 jul 2017, 15:42
Kontakt:

Re: Amir Hadziahmetovic

Post Postao/la Bazinga12345 » 03 apr 2023, 00:27

Raonffa je napisao/la:
03 apr 2023, 00:09
Tanak danas i za Bešiktaš, ostao u svlačionici na poluvremenu i propustio opšte ludilo u drugom poluvremenu kakvu samo mogu prirediti Turci i niko više :mrgreen:
Lošu je reakciju imao prije penala...
⭐ Velež Mostar ⭐

Zadnja klupa

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Amir Hadziahmetovic

Post Postao/la Raonffa » 03 apr 2023, 15:16

Bazinga12345 je napisao/la:
03 apr 2023, 00:27
Raonffa je napisao/la:
03 apr 2023, 00:09
Tanak danas i za Bešiktaš, ostao u svlačionici na poluvremenu i propustio opšte ludilo u drugom poluvremenu kakvu samo mogu prirediti Turci i niko više :mrgreen:
Lošu je reakciju imao prije penala...
Jest al' dobro nanizao je Turan još tri igrača poslije njega i dobio penal koji zapravo uopšte nije bio penal al' hajde nebitno, svakako su dobili na kraju.

Jučer je izgledao isto onako mlitavo kao protiv Slovaka zato je i izveden na poluvremenu. Komentator je rekao u toku prvog poluvremena da je kao bio upitan zbog neke povrede ali je ipak zaigrao od početka.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: safun79 i 16 gostiju.