Amir Hadziahmetovic

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: Amir Hadziahmetovic

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 19 jan 2023, 23:39

U Tursku ides da ispijas cajeve, sukas sutliju i capcas cufte.
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

19vendetta87
Postovi: 4593
Pridružen/a: 06 jan 2023, 18:21
Kontakt:

Re: Amir Hadziahmetovic

Post Postao/la 19vendetta87 » 19 jan 2023, 23:53

Sve i da bude klupiran svaku utakmicu u Burnleyu, uvijek ce se moci vratiti u Konyu ili neki drugi klub u Turskoj. Ovo mu je vjerovatno prilika za vrhunac karijere, jer kasnije nece niko kupiti igraca iz turske lige koji ima 27+ godina jer vise prostora za napredak nece imati. Ne ide on u turisticke obilaske pa da je bitna velicina grada, nego da stvori neki legacy iza sebe, da osjeti kako je to igrati na prepunom Etihadu, Emiratesu, Old Traffordu, Anfieldu, itd, protiv svjetskih klubova i igraca. A bas skoro provjerih plate igraca, Amir u Konyi ima 270 000 godisnje, dok onaj jedan Makedonac koji je ljetos presao u Burnley ima 670 000 platu, a svaku utakmicu je klupiran. Znaci i Amir bi imao oko 700 000 platu minimum, moze samo veca biti
@Pitarsam aka Faćo je najveća maskota foruma

Avatar
unitarista
Postovi: 203
Pridružen/a: 27 nov 2022, 03:38
Kontakt:

Re: Amir Hadziahmetovic

Post Postao/la unitarista » 19 jan 2023, 23:58

Ma ovo je sad biti ili ne biti. Suludo je da ostaje u Turskoj, ali on najbolje zna. Ako je njemu gotiva jesti tufahije i piti čaj, bujrum... al' toga ima i u Engleskoj, a masu stvari bi naučio na Ostrvu.
nisam čiko sa avatara.

Hansestadt
Postovi: 2457
Pridružen/a: 20 sep 2022, 01:24
Kontakt:

Re: Amir Hadziahmetovic

Post Postao/la Hansestadt » 20 jan 2023, 00:02

Interesantno da ovi igraci iz dijaspore racionalnije razmisljaju, i ne prelaze u Turske klubove iako su sigurno imali ponude, samo onaj glupi Izet poletio :rol:

Grbavica786
Postovi: 608
Pridružen/a: 21 jun 2017, 23:34
Kontakt:

Re: Amir Hadziahmetovic

Post Postao/la Grbavica786 » 20 jan 2023, 00:05

Ljudi pricaju o gradu Burnleyu k’o da igraci tamo žive 🤣

Burnley 50km autoputem od Manchestera. Pa bukvalno svi igrači Burnleya, Boltona i Wigana žive u Manchesteru i idu na trening svaki dan.

Ali ponavljam, bitno da Bošnjo izračuna gdje je porez veći, **** igranje na Old Trafford, Anfield, Emirates.

Pare u džep i pravac Goztepe, Ankaragucu, Kayserispor hahahah

Hansestadt
Postovi: 2457
Pridružen/a: 20 sep 2022, 01:24
Kontakt:

Re: Amir Hadziahmetovic

Post Postao/la Hansestadt » 20 jan 2023, 00:20

Grbavica786 je napisao/la:
20 jan 2023, 00:05
Ljudi pricaju o gradu Burnleyu k’o da igraci tamo žive 🤣

Burnley 50km autoputem od Manchestera. Pa bukvalno svi igrači Burnleya, Boltona i Wigana žive u Manchesteru i idu na trening svaki dan.

Ali ponavljam, bitno da Bošnjo izračuna gdje je porez veći, **** igranje na Old Trafford, Anfield, Emirates.

Pare u džep i pravac Goztepe, Ankaragucu, Kayserispor hahahah
:tokralju:

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Amir Hadziahmetovic

Post Postao/la Raonffa » 20 jan 2023, 00:25

Hansestadt je napisao/la:
20 jan 2023, 00:02
Interesantno da ovi igraci iz dijaspore racionalnije razmisljaju, i ne prelaze u Turske klubove iako su sigurno imali ponude, samo onaj glupi Izet poletio :rol:
Vjerovatno zato što je taj iz dijaspore imao 10x lakši put za probiti se na veću scenu od nekog igrača koji je počeo u našoj ligi. Od uslova do radara raznoraznih skauta.

Naši odavde ako uspiju izaći iz PL BiH gledaju da što više čvaknu para jer vjerovatno svako od njih ima taj sindrom niže fudbalske/sportske vrijednosti, razmišljaju da se nagrade za sav trud, rad, pa vjerovatno i sreću koju su imali da su se dokopali nekog većeg nivoa.

Yebeno je i razmišljati o nekoj karijeri kada počneš iz BiH, evo ti primjer Marijana Ćavara, on i Amir su tu negdje po godinama (Amir godinu stariji, ali nebitno), oko obojice se digao podjednako veliki hajp dok su bili u našoj ligi. Marijan je fudbalski rezonovao i otišao u Eintracht Frankfurt, dok je Amir otišao u Konyu više za parama, iako smo mi svi smatrali da je i u onaj vakat iz Želje mogao otići pa možda i u neki klub liga petice, ali ako ništa u neki klub Zapadne/Centralne Evrope a ne yebene Turske.

I danas ti Čavar igra u Širokom Brijegu, dok je Amir jedan od bitnijih reprezentativaca i ima finu evropsku karijeru, a u prvobitnom trenutku je izgledalo da će možda Marijan imati bolju karijeru. Ko zna šta bi bilo da je Ćavar otišao u Tursku, a Amir u taj Eintracht, vjerovatno bi danas bila obrnuta situacija, a opet kažem ti prvobitno je izgledalo da je Marijan fudbalski napravio bolji potez.

Sa tim što u Amirovom slučaju, kada govorimo o današnjem vremenu i ovom transferu, postoji jedna caka, on je prije sedam godina otišao u Konyu i do sada se sigurno nauzimao velike love, vjerovatno je među "najbogatijim" od svih igrača koji su krenuli iz našeg blata.

Dakle, ne govorimo o Amiru prije sedam godina koji je možda birao hoće li u Zapadnu/Centralnu Evropu da proba izgraditi karijeru ili će u Tursku uzeti pare pa možda šta i fudbalski uspije (na kraju je postigao oboje), nego o Amiru koji u ovom momentu itekako može rizikovati i otići u bolju ligu za manje para - pa šta bude.

E zato mislim da apsolutno nema potrebe letiti za parama u Bešiktaš (ili kakav god da mu je razlog takvog razmišljanja, od poznavanja lige do jednog od najljepših gradova..., ne mora ni biti striktno lova), on glat može otići u Burnely, probati dići svoju karijeru na jedan ozbiljan evropski nivo, pa i ako ne uspije uvijek se može vratiti u Tursku i igrati za fine pare u većini klubova tamo.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Hansestadt
Postovi: 2457
Pridružen/a: 20 sep 2022, 01:24
Kontakt:

Re: Amir Hadziahmetovic

Post Postao/la Hansestadt » 20 jan 2023, 00:36

Cavar igra u Sirokom zato sto nema kvalitet za vise, jer je imao prilike i u 2. Bundesligi, pa i u Hrvatskoj. A sve mu je to omogucio transfer u Frankfurt. Sto se tice nasi igraca vani, ja uopste ne vidim da su imali lagan put, Demirovic se morao da dokazuje u 4 razlicite drzave, nije to uopste jednostavno ali je uspio, to je velika stvar. Ahmedhodzic se vucao po nekim mladjim kategorijama u Engleskoj, pa kasnije igrao za Danskog fenjerasa. Dobro je onaj iznad napisao, polete da klepnu sto vecu lovu i to je to.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Amir Hadziahmetovic

Post Postao/la Raonffa » 20 jan 2023, 00:47

Ma znam al' vjerovatno te ubije psihički kad vidiš da nisi ni blizu nekog evropskog nivoa, a važio si za jednog od većih talenata, ni ne čudi me što je završio u ŠB-u. Kažem ti kompleks niže fudbalske/sportske vrijednosti nose svi fudbaleri koji su karijeru počeli graditi u BiH, rijetko rijetko koji se toga uspio riješiti, možeš ih vjerovatno nabrojati na prste dvije ruke.

Što se tiče Demirovića, Ahmedhodžića, petog ili desetog igrača iz dijaspore, vjeruj mi da je 10x lakše dokazivati se u četiri različite države (pri tome je u pitanju i više nego pristojan nivo) ili u Danskoj nego kada to moraš raditi u BiH.

Pa naši najbolji igrači ako misle napraviti neku karijeru moraju iz naše lige upravo otići u takve klubove gdje je igrao Demirović ili Anel (za većinu je i to nemoguća misija), a vamo su kod nas ko biva već formirani igrači, zvijezde lige, dok Demir i Anel odu u takve klubove kao juniori i pokušavaju graditi karijeru.

E sad kad uzmeš sve to u obzir, ja mislim da je psihički puno lakše graditi karijeru kada u takve klube dođeš kao nekakav junior nego kao etablirani seniorske igrač iz neke lige. Zamisli kako je nekom našem igraču koji napravi transfer iz naše lige u neki (ispod)prosječan evropski klub i skonta da je daleko čak i tog nivoa, a u BiH bio među najboljima u ligi.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Grbavica786
Postovi: 608
Pridružen/a: 21 jun 2017, 23:34
Kontakt:

Re: Amir Hadziahmetovic

Post Postao/la Grbavica786 » 20 jan 2023, 01:07

Hansestadt je napisao/la:
20 jan 2023, 00:36
Cavar igra u Sirokom zato sto nema kvalitet za vise, jer je imao prilike i u 2. Bundesligi, pa i u Hrvatskoj. A sve mu je to omogucio transfer u Frankfurt. Sto se tice nasi igraca vani, ja uopste ne vidim da su imali lagan put, Demirovic se morao da dokazuje u 4 razlicite drzave, nije to uopste jednostavno ali je uspio, to je velika stvar. Ahmedhodzic se vucao po nekim mladjim kategorijama u Engleskoj, pa kasnije igrao za Danskog fenjerasa. Dobro je onaj iznad napisao, polete da klepnu sto vecu lovu i to je to.
Brate, igrom slučaja, imao sam priliku da upoznam bivseg kapitena Poljske, Tomasz Hajto. Počeo da mi priča kako se i dan danas čuje sa Bajramovićem i Krstajićem itd. Da skratin priču, pita me znam li za Štilića, reko pa gdje ne znam, navijam za Želju. Kaže kad je Štila bio HIT u Poljskoj, kad je bio na vrhuncu, Hajto mu preko druga agenta sredio da ide u Cvajtu, ne sjecam se ime kluba ali neko ko je ispao godinu prije ali imao ambicije da se vrati odmah, i kaže Štilić odbije radi €30,000 više godišnje što je dobio od neke lijeve ekipe iz Ukrajine. I sta bi poslje? Godinu u Ukrajini, pa onda Turska, Kipar i na kraju nazad u Bosnu. E to ti je Bošnjo, prvo pare pa tek onda sve ostalo.

Avatar
unitarista
Postovi: 203
Pridružen/a: 27 nov 2022, 03:38
Kontakt:

Re: Amir Hadziahmetovic

Post Postao/la unitarista » 20 jan 2023, 02:50

Grbavica786 je napisao/la:
20 jan 2023, 01:07
Hansestadt je napisao/la:
20 jan 2023, 00:36
Cavar igra u Sirokom zato sto nema kvalitet za vise, jer je imao prilike i u 2. Bundesligi, pa i u Hrvatskoj. A sve mu je to omogucio transfer u Frankfurt. Sto se tice nasi igraca vani, ja uopste ne vidim da su imali lagan put, Demirovic se morao da dokazuje u 4 razlicite drzave, nije to uopste jednostavno ali je uspio, to je velika stvar. Ahmedhodzic se vucao po nekim mladjim kategorijama u Engleskoj, pa kasnije igrao za Danskog fenjerasa. Dobro je onaj iznad napisao, polete da klepnu sto vecu lovu i to je to.
Brate, igrom slučaja, imao sam priliku da upoznam bivseg kapitena Poljske, Tomasz Hajto. Počeo da mi priča kako se i dan danas čuje sa Bajramovićem i Krstajićem itd. Da skratin priču, pita me znam li za Štilića, reko pa gdje ne znam, navijam za Želju. Kaže kad je Štila bio HIT u Poljskoj, kad je bio na vrhuncu, Hajto mu preko druga agenta sredio da ide u Cvajtu, ne sjecam se ime kluba ali neko ko je ispao godinu prije ali imao ambicije da se vrati odmah, i kaže Štilić odbije radi €30,000 više godišnje što je dobio od neke lijeve ekipe iz Ukrajine. I sta bi poslje? Godinu u Ukrajini, pa onda Turska, Kipar i na kraju nazad u Bosnu. E to ti je Bošnjo, prvo pare pa tek onda sve ostalo.
Zato i nije iskoristio ni 30% svog potencijala. Najbolji bošnjački dribler od nezavisnosti je Štila, a na kraju napravio tanku karijeru, ako uzmemo u obzir kakva je igračina bio. Morao je igrati za reprezentaciju i makar Bayer Leverkusen.
nisam čiko sa avatara.

Alipasino
Postovi: 7893
Pridružen/a: 07 apr 2010, 18:27
Kontakt:

Re: Amir Hadziahmetovic

Post Postao/la Alipasino » 20 jan 2023, 07:14

Kakav je ovaj peh a i Zeljo na kraju nece nigdje otic.Nije za njega Engleska sta vam je.Tamo tehnicki sporiji igraci nemaju sanse.Nema vremena za okretanje cuvanje lopte i razmišljanja.Mosa Galata.

Horoz
Postovi: 1624
Pridružen/a: 03 jan 2023, 12:00
Kontakt:

Re: Amir Hadziahmetovic

Post Postao/la Horoz » 20 jan 2023, 11:51

Lako je tuđim k... gloginje mlatit. :D
Garantujem da bi 99% kritičara odlaska u Bešiktaš/Fener/Galatu, da im na gutu staviš 5 ili 3 miliona za ugovor, uzelo pet. Otišli bi i u Rusiju ako treba. A za tastaturom idu priče o ambicijama, sportskim dometima, bošnjama.
Pa nije Amir retardiran, Njemu je 26 i nema još puno šansi da uzme dobre pare. Jasno da neko iz Švedeske može imati otpor prema Turskoj, on je tamo već kolko hoćeš godina. Taman da se nafutruje i riješi egzistenciju i velike Turske ekipe teško odbijaju i dosta bolji igrači. Te priče da se može iz Burnlya vratiti u Tursku, može ali u Ankaraguču.
Svaki navijač bi više volio da ga gleda protiv Cityja, Chelsea, al budite realni
Zadnja izmjena: Horoz, dana/u 20 jan 2023, 11:59, ukupno mijenjano 1 put.
“Dugotrajno robovanje i rđava uprava, mogu toliko unakaziti shvatanje jednog naroda, da mu se zdrav razum i sud potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može da razlikuje, ne samo dobro od zla, nego i sopstvenu korist od očigledne štete.” - Pisac

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: Amir Hadziahmetovic

Post Postao/la ReX » 20 jan 2023, 11:58

Horoz je napisao/la:
19 jan 2023, 23:06
ReX je napisao/la:
19 jan 2023, 22:30
DuljevinhoHaraldo je napisao/la:
19 jan 2023, 22:18
Kakav seljacki mentalitet da se ne odlucis ici u ekipu koja je prvoplasirana u Championship-u.
Slazem se, AKO su tacne te glasine... Bas nema logike u tom slucaju.

U ostalom, Burnley i Sheffield su skoro pa lock za Premiership. :hmmmmm:
A vidi, mi kao navijači bi naravno volili da nam reprezentativac igra u EPL, turska liga nam se zgadila. Ali već gore smo pisali, biraš između Istanbula i engleske provincijesa manje od 100 00 ljudi, između stadiona od 60 i 20 hiljada, i najvažnije, za vjerovatno duplo manje pare u Englekoj. S ovim Turcima bi izvjesno igrao Europu, ako ne ove, u narednih par godina, možda i CL.
S druge strane stoji da igraš u top ligi, protiv giganata, ali najvjerovatnije letiš nazad u championship.
E sad, kao navijč nema dileme šta bi mu preporučio. Više bi ga volio gledat protiv Evertona, nego protiv Kasimpaše, ali da sam ja ili ti u toj situaciji, dobro bi razmislili.
Vidi nesto. U pravu si ti u mnogim stvarima sto pises i sve je to okej. Ako stvarno covjek zeli, moze naci x argumenata i za jednu i drugu stranu. Medjutim, sve se na kraju svodi na ambicije doticnog fudbalera. Ako si ti 25 godina i profesionalni fudbaler, i imas priliku da zaigras u najboljoj ligi svijeta po mnogim i da budes na najvecoj fudbalskoj sceni.. a to tebi ne privlaci?

Onda o cemu mi fu**ing pricamo?! :crazy:
@igrajlopte 🐦

Avatar
Sheyi
Postovi: 12160
Pridružen/a: 10 jan 2009, 17:19
Lokacija: kraj puta
Kontakt:

Re: Amir Hadziahmetovic

Post Postao/la Sheyi » 20 jan 2023, 12:06

Ako te neko iz jace lige hoce i ako ces imati tu sansu da igras na svjetskoj pozornici izmedju 25. i 30. godine ili cak vise i ti u tom slucaju imas nekakve dileme i navodno se odlucujes za bilo kakav klub iz Turske je losa odluka. Ljudi vam pisu jucer, ti iz Burnleya za 3 godine ako ne ide mozes opet doci u Besiktas za iste pare kao sto i sada nude, a obrnuto neces, a u isto vrijeme imat ces i u Burnley primanja dobra. Sta vam je jbt

Horoz
Postovi: 1624
Pridružen/a: 03 jan 2023, 12:00
Kontakt:

Re: Amir Hadziahmetovic

Post Postao/la Horoz » 20 jan 2023, 12:07

ReX je napisao/la:
20 jan 2023, 11:58
Onda o cemu mi fu**ing pricamo?! :crazy:
A j.ebi ga, pričamo da nema ništa skandalozno u tome da se između Burnley i Bešiktaša, izabere Bešiktaš.
Mi smo ovdje napaljeni i gledamo iz jednog ugla, a to je uglavnom da naše igrače vidimo u lligama 5, ali mislima da bi možda i većina igrača izabrala opciju Bešiktaš.
@Sheyi
To da kad te nogiraju iz Burnleya možeš u Bešiktaš, neće biti. Možda kad te nogiraju iz Tottenhama, kao Dele Alija
Zadnja izmjena: Horoz, dana/u 20 jan 2023, 12:09, ukupno mijenjano 1 put.
“Dugotrajno robovanje i rđava uprava, mogu toliko unakaziti shvatanje jednog naroda, da mu se zdrav razum i sud potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može da razlikuje, ne samo dobro od zla, nego i sopstvenu korist od očigledne štete.” - Pisac

Hansestadt
Postovi: 2457
Pridružen/a: 20 sep 2022, 01:24
Kontakt:

Re: Amir Hadziahmetovic

Post Postao/la Hansestadt » 20 jan 2023, 12:08

Nije on jedini, imamo vise slicnih primjera. Pa evo i Mihojevic, igrao sasvim korektno u 2. Bundesligi, vjerovatno bi i dalje mogao da nastavi da se dokazuje i evt tim putem dodje do 1. Bundeslige. Medjutim visoke kriterije sto se tice primanja rezultira u to da zavrsi u neki Goztepe. I uvjek se vracamo na ono, dok smo imali igrace koji igraju u boljim Evropskim ligama, tad nam je reprezentacija bila na solidnom internacionalnom nivou, fakticki se znalo za nas. Sa igracima koji igraju po Turskoj prije smo na nivou jedne propale Bugarske. Nije ti isti igrac koji igra svake sedmice u Turskoj i npr Njemackoj ili Engleskoj, jednostavno nije, jer dobivas drugacije radne navike, sposbnosti, iako ti je potencijal na pocetku bio isti.
Zadnja izmjena: Hansestadt, dana/u 20 jan 2023, 12:18, ukupno mijenjano 1 put.

Grbavica786
Postovi: 608
Pridružen/a: 21 jun 2017, 23:34
Kontakt:

Re: Amir Hadziahmetovic

Post Postao/la Grbavica786 » 20 jan 2023, 12:12

Ali ja samo ne kontam ova prica da ce momak imati vecu platu u Besiktasu nego u Burnleyu? Odakle vam to majke ti? Pa eno jucer su objavili top 20 najbogatiji klubova za 2022 na ime prihoda, od 20 klubova, 14 klubova iz Engleske.

Pa Amir ce imati veće pare u Burnleyu nego u Turskoj 100%. Priča o porezima itd je smiješna. Pa frajer igra već 5 god u Konyi, nije igrao za kikiriki do sada pa da mu je sad ovo “bitka za egzistenciju”.

Kao sto neko rece, sve je do ambicija, zelis li da se boris i izboris za mjesto u prvi 11 i da igras na Anfieldu, Old Traffordu itd … ili zelis da trljas jajca i igras protiv Trabzona, Kayserija kao sto si i do sada.

Horoz
Postovi: 1624
Pridružen/a: 03 jan 2023, 12:00
Kontakt:

Re: Amir Hadziahmetovic

Post Postao/la Horoz » 20 jan 2023, 12:15

Grbavica786 je napisao/la:
20 jan 2023, 12:12
Ali ja samo ne kontam ova prica da ce momak imati vecu platu u Besiktasu nego u Burnleyu? Odakle vam to majke ti? Pa eno jucer su objavili top 20 najbogatiji klubova za 2022 na ime prihoda, od 20 klubova, 14 klubova iz Engleske.

Pa Amir ce imati veće pare u Burnleyu nego u Turskoj 100%. Priča o porezima itd je smiješna. Pa frajer igra već 5 god u Konyi, nije igrao za kikiriki do sada pa da mu je sad ovo “bitka za egzistenciju”.

Kao sto neko rece, sve je do ambicija, zelis li da se boris i izboris za mjesto u prvi 11 i da igras na Anfieldu, Old Traffordu itd … ili zelis da trljas jajca i igras protiv Trabzona, Kayserija kao sto si i do sada.
Po tome što ti govoriš, Amir je odbio i veće pare i top ligu i prestiž, samo zato što nema ambicije? Što li je Icardi došao u Galatu...
“Dugotrajno robovanje i rđava uprava, mogu toliko unakaziti shvatanje jednog naroda, da mu se zdrav razum i sud potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može da razlikuje, ne samo dobro od zla, nego i sopstvenu korist od očigledne štete.” - Pisac

Hansestadt
Postovi: 2457
Pridružen/a: 20 sep 2022, 01:24
Kontakt:

Re: Amir Hadziahmetovic

Post Postao/la Hansestadt » 20 jan 2023, 12:23

I stvarno je glup argument kao igranje CL i EL. Bili radije igrao par puta u godini protiv Feyenoorda, Bratislave i Duderlanga, ili svake sedmice protiv jacih protivnika. O cemu mi uopste pricamo.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 34 gosta.