Katar 2022. - Kvalifikacije Grupa "D" (BiH)

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
hurem
Postovi: 8611
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Katar 2022. - Kvalifikacije Grupa "D" (BiH)

Post Postao/la hurem » 08 sep 2021, 22:00

Ukrajina je s 2 boda protiv Francuske faktički poništila jedan kiks protiv Kazahstana.
Bodovi saldo u direktnim okršajima za drugu poziciju (Bodovi protiv Francuske su bonus):

- Ukrajina osvojila 5 od mogućih 9 (uračunata bonus 2 boda)
- Finska osvojila 5 od mogućih 9 (nemaju bonus bodova)
- BiH osvojila 3 od mogućih 6 (uračunat bonus 1 bod), dakle imamo jednu utakmicu manje trenutno.
- Kazahstan osvojio 3 od mogućih 12 (nemaju bonus bodova)

Da smo sinoć pobijedili napravili bismo veliki korak ka barazu.
Dakle, za sada smo za nijansu u boljoj poziciji od drugih konkurenata:
Mi smo izgubili do sada 3 boda, Ukrajina i Finska po 4 a Kazahstan 9.
Bit ce veoma zanimljivo do kraja.

U svakom slučaju mi bismo trebali igrati baraz zahvaljujući LN jer je poprilično izvjesno da će svi iz grupe A izboriti plasman ili baraz kroz kvalifikacije, ako sam dobro razumio?!
Mi smo u prednosti u odnosu na Island jer je završio svoju grupu u LN s 0 bodova.
(Italija, Nizozemska, Poljska, Belgija, Danska, Engleska, Francuska, Portugal, Švicarska, Hrvatska, Španija, Njemačka, Švedska, Ukrajina)
Mi bismo trebali biti medju te 2 najbolje plasirane reprezentacije koje kroz kvalifikacije nisu izborile baraz za SP...
Izvisili bismo jedino ako bi Albanija i Finska zauzele 2.pozicije u svojim grupama a sto je nerealno za očekivati...hajd Finska inekako, Albanija (pre)teško.

Avatar
Vucevich
Postovi: 11248
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Katar 2022. - Kvalifikacije Grupa "D" (BiH)

Post Postao/la Vucevich » 08 sep 2021, 22:02

Nema šanse da ćemo igrati baraž preko Lige Nacija, ni teoretske. Tu idu pobjednici grupa, a mi smo zadnji bili.

slika

Avatar
Maestro
Postovi: 5963
Pridružen/a: 26 okt 2008, 03:54
Kontakt:

Re: Katar 2022. - Kvalifikacije Grupa "D" (BiH)

Post Postao/la Maestro » 08 sep 2021, 22:06

Ali zamislis zavrsis kvalifikacije bez pobjede LN takodzer bez pobjede i ides u baraz. :urnebes:
Može Petev ostati sto godina, ali to više nema smisla. Ne znam možemo li više potonuti – jasan je Topić.

Tuta Petrov

Avatar
Sheyi
Postovi: 12149
Pridružen/a: 10 jan 2009, 17:19
Lokacija: kraj puta
Kontakt:

Re: Katar 2022. - Kvalifikacije Grupa "D" (BiH)

Post Postao/la Sheyi » 08 sep 2021, 22:06

Pa ko ce ga igrati ako samo mi i Island ne odemo?

Avatar
Maestro
Postovi: 5963
Pridružen/a: 26 okt 2008, 03:54
Kontakt:

Re: Katar 2022. - Kvalifikacije Grupa "D" (BiH)

Post Postao/la Maestro » 08 sep 2021, 22:11

Ljudi moji ganjati ligu nacija D i tako izboriti barem EP :urnebes:
Može Petev ostati sto godina, ali to više nema smisla. Ne znam možemo li više potonuti – jasan je Topić.

Tuta Petrov

Avatar
hurem
Postovi: 8611
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Katar 2022. - Kvalifikacije Grupa "D" (BiH)

Post Postao/la hurem » 08 sep 2021, 22:18

@vucevich, tako sam razumio neki dan kad je neko pisao. Nisam ni provjeravao...mislio sam da je to to.
U svakom slučaju sistem baraza kroz LN je cista glupost, pravi cirkus i to sam pisao i za prošli ciklus.
Zamisli pobijedis u grupi 2x Sjevernu Irsku, osvojiš grupu s 10 bodova a oni imali samo 1 bod...i opet im daješ priliku da igraju baraz upravo protiv tebe i izbace te iako si ih, naglašavam, prethodno 2x pobijedio i ostavio daleko ispod sebe.
To je tačno neko glup osmislio da ni on sam jos uvijek ne konta koliko je to glupo...ali eto.
Dobro je Klopp onda govorio...

Avatar
Maestro
Postovi: 5963
Pridružen/a: 26 okt 2008, 03:54
Kontakt:

Re: Katar 2022. - Kvalifikacije Grupa "D" (BiH)

Post Postao/la Maestro » 08 sep 2021, 22:21

A da neko tu LN nije tako glupo sastavio mi baraza ne bi ni vidjeli. Bili smo cetvrti u grupi za EP2020. :kafa:
Može Petev ostati sto godina, ali to više nema smisla. Ne znam možemo li više potonuti – jasan je Topić.

Tuta Petrov

Avatar
JohnCleese
Postovi: 5722
Pridružen/a: 02 sep 2015, 09:52
Lokacija: zemlja "ciganska"
Kontakt:

Re: Katar 2022. - Kvalifikacije Grupa "D" (BiH)

Post Postao/la JohnCleese » 09 sep 2021, 07:25

hurem je napisao/la:
08 sep 2021, 22:00
Ukrajina je s 2 boda protiv Francuske faktički poništila jedan kiks protiv Kazahstana.
Bodovi saldo u direktnim okršajima za drugu poziciju (Bodovi protiv Francuske su bonus):

- Ukrajina osvojila 5 od mogućih 9 (uračunata bonus 2 boda)
- Finska osvojila 5 od mogućih 9 (nemaju bonus bodova)
- BiH osvojila 3 od mogućih 6 (uračunat bonus 1 bod), dakle imamo jednu utakmicu manje trenutno.
- Kazahstan osvojio 3 od mogućih 12 (nemaju bonus bodova)

Da smo sinoć pobijedili napravili bismo veliki korak ka barazu.
Dakle, za sada smo za nijansu u boljoj poziciji od drugih konkurenata:
Mi smo izgubili do sada 3 boda, Ukrajina i Finska po 4 a Kazahstan 9.
Bit ce veoma zanimljivo do kraja.

U svakom slučaju mi bismo trebali igrati baraz zahvaljujući LN jer je poprilično izvjesno da će svi iz grupe A izboriti plasman ili baraz kroz kvalifikacije, ako sam dobro razumio?!
Mi smo u prednosti u odnosu na Island jer je završio svoju grupu u LN s 0 bodova.
(Italija, Nizozemska, Poljska, Belgija, Danska, Engleska, Francuska, Portugal, Švicarska, Hrvatska, Španija, Njemačka, Švedska, Ukrajina)
Mi bismo trebali biti medju te 2 najbolje plasirane reprezentacije koje kroz kvalifikacije nisu izborile baraz za SP...
Izvisili bismo jedino ako bi Albanija i Finska zauzele 2.pozicije u svojim grupama a sto je nerealno za očekivati...hajd Finska inekako, Albanija (pre)teško.
Sve je to tako na papiru i sve izgleda dohvatljivo, ali druga strana medalje govori da smo blizi soluciji da ne ostvarimo niti jednu pobjedu do kraja kvalifikacija.

Treba 100 % provjeriti to za baraž da malo bolje pratimo druge grupe i reprezentacije.
Nije problem u slijepim vođama, problem je u slijepim sljedbenicima.


Svabo je to...

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Katar 2022. - Kvalifikacije Grupa "D" (BiH)

Post Postao/la DrFilgud » 09 sep 2021, 09:15

Vucevich je napisao/la:
08 sep 2021, 22:02
Nema šanse da ćemo igrati baraž preko Lige Nacija, ni teoretske. Tu idu pobjednici grupa, a mi smo zadnji bili.

slika
Tako bi trebalo bit, u igri su samo pobjednici grupa.

Avatar
Maestro
Postovi: 5963
Pridružen/a: 26 okt 2008, 03:54
Kontakt:

Re: Katar 2022. - Kvalifikacije Grupa "D" (BiH)

Post Postao/la Maestro » 09 sep 2021, 09:19

DrFilgud je napisao/la:
09 sep 2021, 09:15
Vucevich je napisao/la:
08 sep 2021, 22:02
Nema šanse da ćemo igrati baraž preko Lige Nacija, ni teoretske. Tu idu pobjednici grupa, a mi smo zadnji bili.

slika
Tako bi trebalo bit, u igri su samo pobjednici grupa.
Zadnja izmjena: Maestro, dana/u 09 sep 2021, 09:24, ukupno mijenjano 1 put.
Može Petev ostati sto godina, ali to više nema smisla. Ne znam možemo li više potonuti – jasan je Topić.

Tuta Petrov

Avatar
NerminFatic
Postovi: 1463
Pridružen/a: 12 feb 2021, 10:56
Kontakt:

Re: Katar 2022. - Kvalifikacije Grupa "D" (BiH)

Post Postao/la NerminFatic » 09 sep 2021, 09:22

Pa kakvo je pravilo o ulasku iz te LN?

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Katar 2022. - Kvalifikacije Grupa "D" (BiH)

Post Postao/la DrFilgud » 09 sep 2021, 09:30

Maestro je napisao/la:
09 sep 2021, 09:19
Vjerovatno su mislili na to da ce svi iz LN A se direktno plasirati ili biti drugi u grupi. A mi kao jedini iz LN A koji necemo biti prvi ni drugi u svojoj grupi punimo to mjesto ucesnika iz LN A.

Ostali bi samo mi i Island iz LN A bez prvog i drugog mjesta u kvalifikacijama. S tim da smo bolje plasirani od Islanda jer smo osvojili u LN A dva poena a oni ni jedan.
Po toj logici će se desit da skoro sigurno jedan, a moguće i oba učesnika baraža iz LN, ne budu pobjednici grupa.
Zašto su onda spominjali kriterij - pobjednici grupa?
Imamo 4 lige, a dva mjesta u baražu i ne možemo pratit kriterij plasmana unutar pojedinačnih liga.

Avatar
Maestro
Postovi: 5963
Pridružen/a: 26 okt 2008, 03:54
Kontakt:

Re: Katar 2022. - Kvalifikacije Grupa "D" (BiH)

Post Postao/la Maestro » 09 sep 2021, 09:37

DrFilgud je napisao/la:
09 sep 2021, 09:30
Maestro je napisao/la:
09 sep 2021, 09:19
Vjerovatno su mislili na to da ce svi iz LN A se direktno plasirati ili biti drugi u grupi. A mi kao jedini iz LN A koji necemo biti prvi ni drugi u svojoj grupi punimo to mjesto ucesnika iz LN A.

Ostali bi samo mi i Island iz LN A bez prvog i drugog mjesta u kvalifikacijama. S tim da smo bolje plasirani od Islanda jer smo osvojili u LN A dva poena a oni ni jedan.
Po toj logici će se desit da skoro sigurno jedan, a moguće i oba učesnika baraža iz LN, ne budu pobjednici grupa.
Zašto su onda spominjali kriterij - pobjednici grupa?
Imamo 4 lige, a dva mjesta u baražu i ne možemo pratit kriterij plasmana unutar pojedinačnih liga.
Izbrisao sam post jer sam tek kasnije skontao da samo dvije ekipe iz LN idu u baraz. Mislio sam da najbolja ekipa iz A, B, C i D ide u baraz. A mi tako uzimamo mjesto koje pripada LN A posto svi idu direktno odnosno kao drugoplasirani svoji grupa u baraz.

Pogledao sam na stranici UEFA ali nije jasno napisano.
Može Petev ostati sto godina, ali to više nema smisla. Ne znam možemo li više potonuti – jasan je Topić.

Tuta Petrov

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Katar 2022. - Kvalifikacije Grupa "D" (BiH)

Post Postao/la DrFilgud » 09 sep 2021, 09:41

Maestro je napisao/la:
09 sep 2021, 09:37
Izbrisao sam post jer sam tek kasnije skontao da samo dvije ekipe iz LN idu u baraz. Mislio sam da najbolja ekipa iz A, B, C i D ide u baraz. A mi tako uzimamo mjesto koje pripada LN A posto svi idu direktno odnosno kao drugoplasirani svoji grupa u baraz.

Pogledao sam na stranici UEFA ali nije jasno napisano.
Skonto sam.
Ovdje inače važi - babi se snilo, što joj je milo. ;)


babino
Postovi: 7197
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Katar 2022. - Kvalifikacije Grupa "D" (BiH)

Post Postao/la babino » 09 sep 2021, 09:49

prosto ko pasulj, NE MOZEMO u baraz preko LN:-)

tj. mozemo se pozdraviti sa barazom jer ovako labilna ekipa ne moze uzeti 9-12 bodova iz zadnje 4 tekme!

uzecemo dovoljno da tuti produze ugovor za euro, napredak ocigledan, ekipa se uigrava, bla bla, samim tim se vec mozemo pozdraviti i sa narednim kvalifikacijama.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Katar 2022. - Kvalifikacije Grupa "D" (BiH)

Post Postao/la DrFilgud » 09 sep 2021, 10:01

babino je napisao/la:
09 sep 2021, 09:49
prosto ko pasulj, NE MOZEMO u baraz preko LN:-)

tj. mozemo se pozdraviti sa barazom jer ovako labilna ekipa ne moze uzeti 9-12 bodova iz zadnje 4 tekme!

uzecemo dovoljno da tuti produze ugovor za euro, napredak ocigledan, ekipa se uigrava, bla bla, samim tim se vec mozemo pozdraviti i sa narednim kvalifikacijama.
Upravo prosto ko pasulj.
Sva će se propaganda, i novinarskih i forumskih plaćenika, u naredna dva mjeseca koncentrisat bildanje "argumenata" da Tuti treba produžit ugovor.
Nakon neriješenog protiv KAZAHSTANA u Zenici, već je proglašen za genijalnog stratega, koji nema igrače da odgovore na njegove zamisli. Cirkus. :D

babino
Postovi: 7197
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Katar 2022. - Kvalifikacije Grupa "D" (BiH)

Post Postao/la babino » 09 sep 2021, 10:05

DrFilgud je napisao/la:
09 sep 2021, 10:01
babino je napisao/la:
09 sep 2021, 09:49
prosto ko pasulj, NE MOZEMO u baraz preko LN:-)

tj. mozemo se pozdraviti sa barazom jer ovako labilna ekipa ne moze uzeti 9-12 bodova iz zadnje 4 tekme!

uzecemo dovoljno da tuti produze ugovor za euro, napredak ocigledan, ekipa se uigrava, bla bla, samim tim se vec mozemo pozdraviti i sa narednim kvalifikacijama.
Upravo prosto ko pasulj.
Sva će se propaganda, i novinarskih i forumskih plaćenika, u naredna dva mjeseca koncentrisat bildanje "argumenata" da Tuti treba produžit ugovor.
Nakon neriješenog protiv KAZAHSTANA u Zenici, već je proglašen za genijalnog stratega, koji nema igrače da odgovore na njegove zamisli. Cirkus. :D
ali pazi, i ukrajini je kazahstan zabio gol u zadnjim sekundama:-)
sa tutom na europsko aBd!

Avatar
Maestro
Postovi: 5963
Pridružen/a: 26 okt 2008, 03:54
Kontakt:

Re: Katar 2022. - Kvalifikacije Grupa "D" (BiH)

Post Postao/la Maestro » 09 sep 2021, 10:15

Mozda Husara moze sta dogovoriti s Uefom, naravno uz odgovarajucu „kaparu“ da nam to jedno mjesto u barazu kroz ligu nacija poklone. :bih:
Može Petev ostati sto godina, ali to više nema smisla. Ne znam možemo li više potonuti – jasan je Topić.

Tuta Petrov

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Katar 2022. - Kvalifikacije Grupa "D" (BiH)

Post Postao/la DrFilgud » 09 sep 2021, 10:18

Maestro je napisao/la:
09 sep 2021, 10:15
Mozda Husara moze sta dogovoriti s Uefom, naravno uz odgovarajucu „kaparu“ da nam to jedno mjesto u barazu kroz ligu nacija poklone. :bih:
Navodno UEFA sprema jedno mjesto na EP2024, za reprezentaciju s najboljom atmosferom. Al opet će nas Begović i ekipa syebat :(

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Amazon [Bot], avanti003, CAGarfia, Goalgetter, JavierBosnia, L-Train, Surreal i 100 gostiju.