Ivaylo Petev

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Treba li Ivaylo Petev ostati selektor reprezentacije BiH?

Anketa je završila: 27 maj 2022, 23:49.

Da
23
22%
Ne
80
78%
 
Ukupno glasova: 103

Avatar
Arvid
Postovi: 17192
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Ivaylo Petev

Post Postao/la Arvid » 07 jan 2023, 11:57

hurem je napisao/la:
07 jan 2023, 10:54
Da zaključim ovu priču!

- Petev je bio i ostao GOSPODIN. Po mom mišljenju najveći gospodin koji je sjedio na našoj klupi. U pravom smislu te riječi.

- Po mom mišljenju nakon Cire najbolji trener koji nas je vodio.

- Došao u trenutku kada je reprezentacija bila na samom DNU i on licno docekan na nož, a potom je napravio nešto itekako obecavajuce. Cak i kvalitet reprezentacije u tom trenutku je bio najlosiji ikad.

- Ostavio idealne uvjete Hadzibegicu, znaci TOP. Samo treba da nastavi lijepu priču kao sto je to učinio Susic nakon Cire.

- Nije mi toliko zao zbog promjene selektora koliko zbog toga što su ga izradili i čekali maltene do zadnjeg dana a ovamo čovjek imao unosnije ponude. I naravno zato sto je Hadzibegic novi, ali hajd, želim mu sreću.

- Promijenio formaciju u 352 koja je tada bila idealna za nas. (Kaze jedan da nije izmislio toplu vodu jer su neki na forumu isto pisali. Pa niti jedan drugi selektor ne bi stavio tada 352 formaciju. Naravno da je izmislio toplu vodu neviđenu do tada izuzev kod Cire)

- Kvalifikaciona grupa bila izuzetno teško s tada aktuelnim svjetskim prvakom i najkvalitetnijom reprezentacijom na svijetu, Francuskom, odlicnom Ukrajinom, jos bolje organizovanom Finskom koja je godinama na nivou, nezgodnim Kazahstanom...i opet se Petev, uz nedostatak srece protiv Francuske i Kazahstana našao u situaciji da 2 kola prije kraja odlučuje o plasmanu i ne zavisi ni o kome. Desio se njegov poraz protiv Finske i priča je završena.

- Spiskovi mu bili skoro idealni gdje je od spiska do spiska izbacivao one koji u datom trenutku nisu zaslužili poziv a godinama tu bili kod prijašnjih selektora, npr. Loncar, Cipetic, Todorović, Milosevic, Hajradinovic, Tatar, Ziljkic, Jovicic, Kadusic, itd. (ovi su mi na prvu naumpali), a vratio ili isprofilisao Stevanovica, Demirovica, Ahmedhodžića, Hadzikadunica, Nalica, Prcica, Hadziahmetovica, Gazibegovica, Menala, Susica taman kad je trebalo, Dedica, zvao Kovačevića...
Bilo je tu minusa tipa Pirica i Danilovica iako su obojica i ranije bili redovno na spisku. Piric mozda najveći minus.

- Takticki odigrao odlicne kvalifikacije do Finske na Bilinom Polju iako je dosao u nemoguce uslove i haos. Nedostajalo sreće u nekim utakmicama (Kazahstan, Francuska).
Njegova nesreća je čak i to sto nije imao u grupi San Marino ili Lihtenštajn gdje će uzeti sigurnih 6 bodova. Zlobnici ne vide dalje od nosa. Objektivnost strana riječ.

- Recimo Mesa i Pape su u dva ciklusa osvojili 12 bodova protiv sl.reprezentacija.
Petev u dva ciklusa (kvalifikacije i LN ) nije imao niti jednu reprezentaciju tipa San Marino, Andora, Lihtenštajn...to su sigurne 4 pobjede i dosta bolja statistika.

- Prvi put u povijesti smo osvojili 1.mjesto u grupi kolo prije kraja.
Nikada mi ne bismo izgubili u Rumuniji da je utakmica imala rezultatski značaj i da nije izveo drugu postavu faktički. Ista priča s Ukrajinom u Zenici.

- Nema dileme da je JEDINI kiks u 14 takmičarskih utakmica bio onaj protiv Finske u Zenici.

- Pravovremene i prave IZMJENE su sinonim za Peteva.

- Na kraju, moj licni dojam nakon kvalifikacija je bio bolji nego nakon LN. Tamo smo imali igru ali ne i bodove, u LN bodove ali ne bas i neku igru.

Zaslužio je da nastavi graditi ovu lijepu priču koju je do sada izgradio, a koja je itekako obecavala i obecava. Toliko da ni Hadzibegic je neće moći upropastiti.

Želim mu sreću u daljnjoj karijeri!!!
:salut:
I found freedom. Losing all hope was freedom.

Hansestadt
Postovi: 2461
Pridružen/a: 20 sep 2022, 01:24
Kontakt:

Re: Ivaylo Petev

Post Postao/la Hansestadt » 07 jan 2023, 12:11

Upravo ti pozivi za utakmice protiv Crne Gore i Danske su mu bili kriminalni. Pa tu je igrao Ziljkic, pa onda Nukic(njega sam i zaboravio). Tad smo mi normalni navijaci odma i uvidili da nesto ne stima. Po takvoj logici ispade da za sve dobro sto se uradilo je zasluzan Petev, a za sve lose Bajevic. Namjestila mu se utakmica protiv Kuvajta da izbrise crni niz. U sustini, dok je Savezu valjao Petev, drzali ga, kasnije ga samo sutnuli. Znao je Petev dobro u sta se upusta, inace ne bi ni dobio posao. Sad je slobodan, i sa te strane ima sve predusolve da prihvati odlicne ponude, i dalje gradi svoju karijeru. Ljudi ovde brane Misimovica, covjek se htio da marise sa Bajevicem, i sad kroz pricu Peteva se opet moze viditi da nije ispao korektan u njegovim ocima.

Avatar
Sveti
Postovi: 10199
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Ivaylo Petev

Post Postao/la Sveti » 07 jan 2023, 16:10

Hansestadt je napisao/la:
07 jan 2023, 12:11
Upravo ti pozivi za utakmice protiv Crne Gore i Danske su mu bili kriminalni. Pa tu je igrao Ziljkic, pa onda Nukic(njega sam i zaboravio). Tad smo mi normalni navijaci odma i uvidili da nesto ne stima. Po takvoj logici ispade da za sve dobro sto se uradilo je zasluzan Petev, a za sve lose Bajevic. Namjestila mu se utakmica protiv Kuvajta da izbrise crni niz. U sustini, dok je Savezu valjao Petev, drzali ga, kasnije ga samo sutnuli. Znao je Petev dobro u sta se upusta, inace ne bi ni dobio posao. Sad je slobodan, i sa te strane ima sve predusolve da prihvati odlicne ponude, i dalje gradi svoju karijeru. Ljudi ovde brane Misimovica, covjek se htio da marise sa Bajevicem, i sad kroz pricu Peteva se opet moze viditi da nije ispao korektan u njegovim ocima.
Ja sam bio za peteva na pocetku, i to jedan od rijetkih na forumu, bio sam siguran, sto se kasnije u prvim utakmicama i potvrdilo, da je poslije cire nas najpismeniji trener. To je potvrdio promjenom formacije u onu kakva nam odgovara, igrali smo defanzivnije ali sa paletom igraca kakve smo imali, nismo mogli ocekivati tika taku. Medjutim nekad krajem prve godine ugovora sve se nekako raspalo i mislim da ga je pritisak sustigao i poceo je da improvizuje na odredjenim pozicijama i sa formacijama. Da ne pominjem fijasko sa bilbijom na spisku za ameriku, pozivanje menadzerskih igraca i sl.

U biti kako je dosao tako i otisao, ne vjerujem da bi ucinio ista vise od faruka svakako na klupi
naprijed rejal

Avatar
Madal
Postovi: 3603
Pridružen/a: 16 avg 2018, 11:58
Kontakt:

Re: Ivaylo Petev

Post Postao/la Madal » 07 jan 2023, 16:24

Veliki gospodin. Nismo te ni zasluzili Ivaylo. Sretno u nastavku karijere!
A ljudi slabo pamte to je ovde glavni problem
ko te jeb'o godinama **** te opet
-Beogradski sindikat

UPRAVA NAPOLJE!

Hansestadt
Postovi: 2461
Pridružen/a: 20 sep 2022, 01:24
Kontakt:

Re: Ivaylo Petev

Post Postao/la Hansestadt » 07 jan 2023, 19:02

Sveti je napisao/la:
07 jan 2023, 16:10
Hansestadt je napisao/la:
07 jan 2023, 12:11
Upravo ti pozivi za utakmice protiv Crne Gore i Danske su mu bili kriminalni. Pa tu je igrao Ziljkic, pa onda Nukic(njega sam i zaboravio). Tad smo mi normalni navijaci odma i uvidili da nesto ne stima. Po takvoj logici ispade da za sve dobro sto se uradilo je zasluzan Petev, a za sve lose Bajevic. Namjestila mu se utakmica protiv Kuvajta da izbrise crni niz. U sustini, dok je Savezu valjao Petev, drzali ga, kasnije ga samo sutnuli. Znao je Petev dobro u sta se upusta, inace ne bi ni dobio posao. Sad je slobodan, i sa te strane ima sve predusolve da prihvati odlicne ponude, i dalje gradi svoju karijeru. Ljudi ovde brane Misimovica, covjek se htio da marise sa Bajevicem, i sad kroz pricu Peteva se opet moze viditi da nije ispao korektan u njegovim ocima.
Ja sam bio za peteva na pocetku, i to jedan od rijetkih na forumu, bio sam siguran, sto se kasnije u prvim utakmicama i potvrdilo, da je poslije cire nas najpismeniji trener. To je potvrdio promjenom formacije u onu kakva nam odgovara, igrali smo defanzivnije ali sa paletom igraca kakve smo imali, nismo mogli ocekivati tika taku. Medjutim nekad krajem prve godine ugovora sve se nekako raspalo i mislim da ga je pritisak sustigao i poceo je da improvizuje na odredjenim pozicijama i sa formacijama. Da ne pominjem fijasko sa bilbijom na spisku za ameriku, pozivanje menadzerskih igraca i sl.

U biti kako je dosao tako i otisao, ne vjerujem da bi ucinio ista vise od faruka svakako na klupi
Ti menadzerski igraci se vrte u kontinuitetu. Evo primjer Almedin Ziljkic, igrac Borca. Pozove ga Bajevic, pa onda Petev nastavi, Ziljkic prelazi u Sloveniju i vise nije relevantan u okviru reprezentacije, jer je posao obavljen, a on realno nema kvalitet. Iskreno mozda ja grijesim, mozda nije tako uopste i samo slucajnost, ali eto meni je cudno. Sticajem okolnosti je doslo nekoliko mladih igraca i Petev ih je ispratio, sto je svakako pozitivno, i hvala mu. Ali statisticki gledano on je ispod Prosineckog, koji nas je isto uveo u ligu A nacija, i to pored za nase uslove teske Austrije. Ne branim Prosineckog uopste, nema sanse, samo mi je jako cudno da pojedini pisu kako je Petev najbolji selektor, kad brojevi drugacije govore. Da je nekim slucajem Petev imao protivnike poput Italije, Holandije i Poljske, ne vjerujem da bi nesto bolje prosao od Bajevica i Cvike, koji je bio izgubljen u vremenu i prostoru. I teze je bilo igrati protiv jako motivisane Italije, nego zasicene Francuske. Svaki selektor je radio u teskom trenutku na neki nacin, mozda nesto manje Susic, kojem su se odredjene stvari poklopile, i neka su, drago mi je.

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15725
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Ivaylo Petev

Post Postao/la BosniaBoston » 07 jan 2023, 19:07

Rezultati manje-više (solidni za naše prilike) ali jedini trener kod kojeg nisam se hvatao za glavu nakon objave postave, zbog nedostatka prilagodbe tokom utakmice i loših izjava i izmjena. Zbogom Ivajlo, nismo te zaslužili
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
DaVinci
Postovi: 2846
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Ivaylo Petev

Post Postao/la DaVinci » 07 jan 2023, 19:25

BosniaBoston je napisao/la:
07 jan 2023, 19:07
Rezultati manje-više (solidni za naše prilike) ali jedini trener kod kojeg nisam se hvatao za glavu nakon objave postave, zbog nedostatka prilagodbe tokom utakmice i loših izjava i izmjena. Zbogom Ivajlo, nismo te zaslužili
Samo to je golem apgrejd naspram tortura sto su nam predhodnici priredjivali svaki put ...
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
Sveti
Postovi: 10199
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Ivaylo Petev

Post Postao/la Sveti » 07 jan 2023, 21:10

BosniaBoston je napisao/la:
07 jan 2023, 19:07
Rezultati manje-više (solidni za naše prilike) ali jedini trener kod kojeg nisam se hvatao za glavu nakon objave postave, zbog nedostatka prilagodbe tokom utakmice i loših izjava i izmjena. Zbogom Ivajlo, nismo te zaslužili
**** bostone ti ko zlatna ribica, pa ja se ne sjecam iskreno utakmice u kojoj je dobro reagovao pri promjenu stanja na terenu
naprijed rejal

Avatar
DaVinci
Postovi: 2846
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Ivaylo Petev

Post Postao/la DaVinci » 07 jan 2023, 22:04

Sveti je napisao/la:
07 jan 2023, 21:10
BosniaBoston je napisao/la:
07 jan 2023, 19:07
Rezultati manje-više (solidni za naše prilike) ali jedini trener kod kojeg nisam se hvatao za glavu nakon objave postave, zbog nedostatka prilagodbe tokom utakmice i loših izjava i izmjena. Zbogom Ivajlo, nismo te zaslužili
**** bostone ti ko zlatna ribica, pa ja se ne sjecam iskreno utakmice u kojoj je dobro reagovao pri promjenu stanja na terenu
Sjecas li se jedne njegovih predhodnika ... :?:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

DeeWa
Postovi: 2001
Pridružen/a: 04 mar 2014, 19:19
Kontakt:

Re: Ivaylo Petev

Post Postao/la DeeWa » 08 jan 2023, 00:07

Meni je najludje od svega sto raja pravi sada neke teorije zavjera.

Petev je bio vicin igrac. I pljuvan je od samog starta. Na kraju, Vico odluci da ga smijeni i udovolji po prvi put u necemu navijacima bosne...i cim je to uradio opet ne valja i sada nove zavjere.
Ponosni osvajač kupa virtualne sportsport.ba BHT Premijer lige u prvoj sezoni.

Avatar
unitarista
Postovi: 203
Pridružen/a: 27 nov 2022, 03:38
Kontakt:

Re: Ivaylo Petev

Post Postao/la unitarista » 08 jan 2023, 00:16

Bošnjaci su jako teški ljudi. Prvo pljuju Peteva godinama, pa ga sad uzdižu, a Petev bio jedan obični bezveznjak na klupi "Zmajeva".
nisam čiko sa avatara.

Imajednabrigada
Postovi: 1702
Pridružen/a: 14 sep 2021, 11:58
Kontakt:

Re: Ivaylo Petev

Post Postao/la Imajednabrigada » 08 jan 2023, 01:57

Hahaha bas takoo nije ni cudno sto smoo u ....15 nekih lica i misljenja imamo zato nas svako cipelari.
"****** se trudi da uradi nešto korisno, bez ličnog interesa, i drvlje i kamenje na njega... Da se slučajno ne bi namnožilo takvih, to je formula po kojoj BiH funkcioniše." - @Horoz

denza
Postovi: 156
Pridružen/a: 28 nov 2022, 12:11
Kontakt:

Re: Ivaylo Petev

Post Postao/la denza » 08 jan 2023, 05:39

Sveti je napisao/la:
07 jan 2023, 11:19
babino je napisao/la:
07 jan 2023, 11:16
Sveti je napisao/la:
07 jan 2023, 11:12


A odakle ti to da je odbio, ima li igdje potvrdjena informacija da je on konkretno odbio da ide u rusiju?
sinoc lik rece da je gici rekao da nije za odigravanje te tekme.
Je li rekao da nije za odigravanje tekme ili da odbija svaku opciju vodjenja ekipe u rusiju?
Jasno je izjavio da je rekao savezu da je bio protiv igranja utakmice bar u tom vremenu dok se politička situacija ne promjeni…

Avatar
Sveti
Postovi: 10199
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Ivaylo Petev

Post Postao/la Sveti » 08 jan 2023, 09:53

DaVinci je napisao/la:
07 jan 2023, 22:04
Sveti je napisao/la:
07 jan 2023, 21:10
BosniaBoston je napisao/la:
07 jan 2023, 19:07
Rezultati manje-više (solidni za naše prilike) ali jedini trener kod kojeg nisam se hvatao za glavu nakon objave postave, zbog nedostatka prilagodbe tokom utakmice i loših izjava i izmjena. Zbogom Ivajlo, nismo te zaslužili
**** bostone ti ko zlatna ribica, pa ja se ne sjecam iskreno utakmice u kojoj je dobro reagovao pri promjenu stanja na terenu
Sjecas li se jedne njegovih predhodnika ... :?:
Ne, ali nije u tom poenta
naprijed rejal

Avatar
BiHSportman
Postovi: 537
Pridružen/a: 27 jan 2022, 23:06
Kontakt:

Re: Ivaylo Petev

Post Postao/la BiHSportman » 08 jan 2023, 19:58

Nismo zaslužili takvog stručnjaka i taktičara na našoj klupi. Zbogom Ivaylo do slijedećeg puta.
1921!

Unknown2
Postovi: 9108
Pridružen/a: 02 mar 2015, 22:19
Kontakt:

Re: Ivaylo Petev

Post Postao/la Unknown2 » 09 jan 2023, 15:33

Uskoro intervju na Transfermarktu. :kafa:

Avatar
SMR187
Postovi: 6439
Pridružen/a: 12 dec 2017, 21:29
Lokacija: Gʀɑɖɑĉɑc - Tuzla
Kontakt:

Re: Ivaylo Petev

Post Postao/la SMR187 » 10 jan 2023, 11:02

Zbogom selektore :bih: A s ovim šibicarom nek nam je bog na pomoći
SM to the R.
🔴 Zvijezda Gradačac
🔴 Manchester United
🟢 SS.ba liga | Joint FC

Avatar
BoixosNois1899
Postovi: 12029
Pridružen/a: 29 maj 2016, 14:38
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Ivaylo Petev

Post Postao/la BoixosNois1899 » 06 mar 2023, 20:31

Doskorašnji selektor nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine Ivaylo Petev preuzet će ekipu Ludogoretsa.

Petev, koji je do početka ove godine bio na selektorskoj poziciji Zmajeva gdje ga je naslijedio Faruk Hadžibegić, vraća se u Ludogorets, trofejni bugarski klub na čijem je čelu ovaj stručnjak zabilježio najslavnije dane trenerske karijere.
Gospodin :salut:
"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

FC Grizzlies

Avatar
Carti
Postovi: 2180
Pridružen/a: 03 dec 2021, 15:25

Re: Ivaylo Petev

Post Postao/la Carti » 06 mar 2023, 20:38

:tokralju:

Avatar
Justin
Postovi: 16849
Pridružen/a: 11 sep 2017, 17:34
Lokacija: Ellicott City
Kontakt:

Re: Ivaylo Petev

Post Postao/la Justin » 06 mar 2023, 20:43

BoixosNois1899 je napisao/la:
06 mar 2023, 20:31
Doskorašnji selektor nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine Ivaylo Petev preuzet će ekipu Ludogoretsa.

Petev, koji je do početka ove godine bio na selektorskoj poziciji Zmajeva gdje ga je naslijedio Faruk Hadžibegić, vraća se u Ludogorets, trofejni bugarski klub na čijem je čelu ovaj stručnjak zabilježio najslavnije dane trenerske karijere.
Gospodin :salut:
Vjerujem da ce ubrzo voditi neki klub iz top5 lige. Mlad je i vrijeme je pred njim.
Sarmelino † (29.08.2015-20.10.2019.) ⚜
dr. Alem Peterson
Captain4 † (14.05.2014-22.02.2022.) ⚜

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.