Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

gruezi
Postovi: 3895
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la gruezi » 04 dec 2022, 05:24

Arnelv52 je napisao/la:
03 dec 2022, 16:54
zgembo89 je napisao/la:
03 dec 2022, 11:32
Gledam sinoc jednu Svicarsku da nema stranaca oni bi bili ko Luksemburg iako imaju sve uslove terene itd.
Jednostavno bivsa Juga ima talente za fudbal dva Kosovara Xhaka i Saqiri drze rep. U vrhu.
Isto tako i mi kad bi se ova djeca iskupila da igraju za nas mi bi se setali kroz grupe..Neshvatljivo mi je da jedan Erhan Masovic ode igrat za Srbiju a prvi trener psuje siptarsku majku itd.
I masa njih sad je na prekretnici od Huseinbasica Gigovica iz Rome onog 18g sto ima itd
Pretpostavljam da je tu glavni razlog sličan k'o i u nekim drugim zemljama. Oni fudbal vide kao sport za siromašne zato i nema puno orginalnih Švicaraca u repki.

I Francuzi bi bili puno slabiji da im nema Afrikanaca. Po meni se tu ne radi o talentu nego o tome.
Nije bas... 25 posto stanovnika svicarske su doseljenici tj rodzeni su negdje drugo..dodaj tu ljude koji su rodzeni tu a od roditelja imigranata ili ove poput rubena vargasa kojima je samo jedan roditelj etnicki svicarac dodzes hladno na oko 50 posto stanovnistva.. onda pogledas sastav ekipe I vidjet ces da je procenat cistih svicaraca slican njihovom udjelu u stanovnistvu..sommer elvedi frauler rieder aerbicher su sve odlicni igraci.. isto tako I hokej kao I rukomet su poprilicno popularni medzu etnickim svicarcima a puno manje medzu migrantima tako da I to treba uzet u obzir... slicna stvar je I sa francuskom , imigranti 90 posto igraju samo fudbal dok etnicki francuzi oni bogatiji igraju ragbi , a ovaj srednji stalez vecinom fudbal ali ih dosta igra I kosarku I rukomet... I dosta bijelih francuza su immigrantskog porijekla dole na azurnoj Obali je tona spanaca( izbjegli za vrijeme gradzanskog rata otud braca hernandez) , poljaka( koscielny, kurzawa) , onda ovi iz alsace-Lorraine su mahom svabe( griezmann, arsene Wenger,) pa da nezavoravimo baske( lizerazu, deschamps) , katalonce( grad perpignan) , britonce( nantes I rennes) pa korzika itd... pocetkom 20 vijeka u francuskoj je bilo 95 posto bjelaca a jedva 50 posto je govorilo francuski kao maternji...tako veliko je pitanje ko je zapravo pravi francuz...

Avatar
Varg
Postovi: 2611
Pridružen/a: 06 maj 2019, 20:34
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Varg » 04 dec 2022, 09:24

baboedindzeko09 je napisao/la:
04 dec 2022, 00:29
zenicanin je napisao/la:
04 dec 2022, 00:08
Zna li ko vise o Dzenanu Pejcinovicu? Clan U-18 Njemacke reprezentacije i Wolfsburga. Pise kao druga drzava Crna Gora, da li mozda ipak ima neku poveznicu s BIH? https://www.transfermarkt.com/dzenan-pe ... ler/819636
Kicker ga poredi s Dzekom , ima ekstra statistiku u mladim reprezentacijama
https://www.kicker.de/spitzname-dzeko-u ... rtikel.amp
Pisalo se ovdje već dosta o njemu, otac mu je iz CG kao i taj dio familije, međutim ako je suditi po FB-u njegove mame koja je često u Sarajevu, očigledno da ona ima neku povezanost sa BiH, međutim, kao i babo mu, mali kači samo cg zastave/slike u dresovima/u trenerkama s ocem
što znači da će na kraju igrati za Njemačku. Sigurno postoji neki razlog zasto ne igrao za cg u15 pa sve ostalo za DE
EKSLUZIVNO: Samo za vas, bice sve u redu. Pobjeda ce biti registrovana. Ovo je informacija iz prve ruke, delegat me je nazvao i rekao da će biti sve u redu. Pozdrav. Modži.

Avatar
Maestro
Postovi: 5963
Pridružen/a: 26 okt 2008, 03:54
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Maestro » 04 dec 2022, 14:53

Muharemovic danas odigrao 90 minuta za Juventus u pobjedi od 1:0.
To su mu prve minute nakon gotovo dva mjeseca na klupi. Razlog je sto nije na spisku bio kapiten od 33 godine. Kartoni, povreda sta vec.
Ovaj prelazak u Juventus je greska bio. Ostanak u Wolfsbergeru bio bi ispravna opcija. Imao bi sad vec preko dvije godine seniorskog fudbala.
Može Petev ostati sto godina, ali to više nema smisla. Ne znam možemo li više potonuti – jasan je Topić.

Tuta Petrov

zenicanin
Postovi: 1291
Pridružen/a: 11 feb 2009, 21:51
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la zenicanin » 04 dec 2022, 19:58

baboedindzeko09 je napisao/la:
04 dec 2022, 00:29
zenicanin je napisao/la:
04 dec 2022, 00:08
Zna li ko vise o Dzenanu Pejcinovicu? Clan U-18 Njemacke reprezentacije i Wolfsburga. Pise kao druga drzava Crna Gora, da li mozda ipak ima neku poveznicu s BIH? https://www.transfermarkt.com/dzenan-pe ... ler/819636
Kicker ga poredi s Dzekom , ima ekstra statistiku u mladim reprezentacijama
https://www.kicker.de/spitzname-dzeko-u ... rtikel.amp
Pisalo se ovdje već dosta o njemu, otac mu je iz CG kao i taj dio familije, međutim ako je suditi po FB-u njegove mame koja je često u Sarajevu, očigledno da ona ima neku povezanost sa BiH, međutim, kao i babo mu, mali kači samo cg zastave/slike u dresovima/u trenerkama s ocem

Hvala na odgovoru, slabo ulazim na forum pa nisam upratio.

Benkara21
Postovi: 3556
Pridružen/a: 01 avg 2015, 14:27
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Benkara21 » 04 dec 2022, 22:34

Samed Baždar?
Yugoslavia: ★★
Bosnia&Herzegovina League: ★★★★★
Bosnia&Herzegovina Cup: ★★★★★★★
Super Cup: ★
18.05.2019. 🏆

Avatar
Sheyi
Postovi: 12150
Pridružen/a: 10 jan 2009, 17:19
Lokacija: kraj puta
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Sheyi » 04 dec 2022, 22:53

Mogao bi Bajrektarevic planuti iduce sezone u MLS, ove godine je igrao par tekmi, ima 17 godina, vidjecemo. Bas bi nam dobrodoslo dobro desno krilo u buducnosti :) to da je vec kao mlad dio tima u MLS je velika stvar s obzirom na ogromnu drzavu, a mali broj klubova, da bi dosao u prvi tim MLS ekipe trebas biti sigurno veliki potencijal, inace bi zavrsio u koledzu, a bio je skoro dio U19 repke SAD-a. :)

Imajednabrigada
Postovi: 1696
Pridružen/a: 14 sep 2021, 11:58
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Imajednabrigada » 04 dec 2022, 23:20

Kad opet starta MLS jel zna neko?
"****** se trudi da uradi nešto korisno, bez ličnog interesa, i drvlje i kamenje na njega... Da se slučajno ne bi namnožilo takvih, to je formula po kojoj BiH funkcioniše." - @Horoz

Avatar
marlostanf1eld
Postovi: 2039
Pridružen/a: 14 jul 2021, 01:12
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la marlostanf1eld » 04 dec 2022, 23:40

Sheyi je napisao/la:
04 dec 2022, 22:53
Mogao bi Bajrektarevic planuti iduce sezone u MLS, ove godine je igrao par tekmi, ima 17 godina, vidjecemo. Bas bi nam dobrodoslo dobro desno krilo u buducnosti :) to da je vec kao mlad dio tima u MLS je velika stvar s obzirom na ogromnu drzavu, a mali broj klubova, da bi dosao u prvi tim MLS ekipe trebas biti sigurno veliki potencijal, inace bi zavrsio u koledzu, a bio je skoro dio U19 repke SAD-a. :)
Veliki je patriota mali, nece odbiti poziv ako dodje, na nama je

Unknown2
Postovi: 9108
Pridružen/a: 02 mar 2015, 22:19
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Unknown2 » 04 dec 2022, 23:51

As previously announced, the MLS 2023 regular season will kick off on February 25.


Nadam se da ce i Pidro biti u prvi 11. :kafa:

Imajednabrigada
Postovi: 1696
Pridružen/a: 14 sep 2021, 11:58
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Imajednabrigada » 05 dec 2022, 00:38

Esmir, u Americi medju rajom poznatiji kao "bosanski Messi" i zbilja tako izgleda stilom igre pa i fizicki milina ga gledati.
Momak je veliki talenat, gledao sam ga protiv Miamia ima dribling, šut, zadnji pas , brzinu. Jedino sto mu fali je da fizicki još malo ojača ali tek mu je 17.
"****** se trudi da uradi nešto korisno, bez ličnog interesa, i drvlje i kamenje na njega... Da se slučajno ne bi namnožilo takvih, to je formula po kojoj BiH funkcioniše." - @Horoz

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la ReX » 05 dec 2022, 05:15

Sheyi je napisao/la:
04 dec 2022, 22:53
Mogao bi Bajrektarevic planuti iduce sezone u MLS, ove godine je igrao par tekmi, ima 17 godina, vidjecemo. Bas bi nam dobrodoslo dobro desno krilo u buducnosti :) to da je vec kao mlad dio tima u MLS je velika stvar s obzirom na ogromnu drzavu, a mali broj klubova, da bi dosao u prvi tim MLS ekipe trebas biti sigurno veliki potencijal, inace bi zavrsio u koledzu, a bio je skoro dio U19 repke SAD-a. :)
Bice interesantno vidjeti hoce li Selmir Miscic dobiti priliku u prvom timu Portlanda. Ove sezone je odigrao dosta dobro za njihov drugi tim nakon dolaska iz Phile. Jedan od najstandardniji fudbalera.

:bih:
@igrajlopte 🐦

Avatar
Maestro
Postovi: 5963
Pridružen/a: 26 okt 2008, 03:54
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Maestro » 05 dec 2022, 09:16

Sheyi je napisao/la:
04 dec 2022, 22:53
Mogao bi Bajrektarevic planuti iduce sezone u MLS, ove godine je igrao par tekmi, ima 17 godina, vidjecemo. Bas bi nam dobrodoslo dobro desno krilo u buducnosti :) to da je vec kao mlad dio tima u MLS je velika stvar s obzirom na ogromnu drzavu, a mali broj klubova, da bi dosao u prvi tim MLS ekipe trebas biti sigurno veliki potencijal, inace bi zavrsio u koledzu, a bio je skoro dio U19 repke SAD-a. :)
Pa gdje ih izvlacite vise. :mrgreen: @Zukane momka nema na transfermarktu, pravi mu profil. :thumbup:
Može Petev ostati sto godina, ali to više nema smisla. Ne znam možemo li više potonuti – jasan je Topić.

Tuta Petrov


Avatar
Maestro
Postovi: 5963
Pridružen/a: 26 okt 2008, 03:54
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Maestro » 05 dec 2022, 09:27

Zukanovic je napisao/la:
05 dec 2022, 09:22
Ima : https://www.transfermarkt.com/esmir-baj ... ler/925862

Samo je on Bajra a ne Bajre :D
Ah to znaci. :D odaklen je momak iz Bosne?
Vidim igrao je vec MLS.
Može Petev ostati sto godina, ali to više nema smisla. Ne znam možemo li više potonuti – jasan je Topić.

Tuta Petrov

Avatar
Sheyi
Postovi: 12150
Pridružen/a: 10 jan 2009, 17:19
Lokacija: kraj puta
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Sheyi » 05 dec 2022, 10:07

Maestro je napisao/la:
05 dec 2022, 09:27
Zukanovic je napisao/la:
05 dec 2022, 09:22
Ima : https://www.transfermarkt.com/esmir-baj ... ler/925862

Samo je on Bajra a ne Bajre :D
Ah to znaci. :D odaklen je momak iz Bosne?
Vidim igrao je vec MLS.
Imam ja kuma preziva se Bajrektarevic pa me povuklo :lolno:

Evo ga prije 12 godina dok ga je brat snimao





https://youtube.com/shorts/khuBnoZhStI?feature=share

Dobri su on i Kikanovic, jer preko Kikanovica smo culi da je obojici zelja da igraju nekada za Bosnu. :bih:

Avatar
Arvid
Postovi: 17088
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Arvid » 05 dec 2022, 10:11

slika

Radi li iko išta na ovom... :kafa:
I found freedom. Losing all hope was freedom.

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 05 dec 2022, 10:36

Arvid je napisao/la:
05 dec 2022, 10:11
slika

Radi li iko išta na ovom... :kafa:
Voli ga Mourinho a to moze samo znaciti da je potencijal i profesionalac.
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

Avatar
Maestro
Postovi: 5963
Pridružen/a: 26 okt 2008, 03:54
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Maestro » 05 dec 2022, 10:38

Sheyi je napisao/la:
05 dec 2022, 10:07
Maestro je napisao/la:
05 dec 2022, 09:27
Zukanovic je napisao/la:
05 dec 2022, 09:22
Ima : https://www.transfermarkt.com/esmir-baj ... ler/925862

Samo je on Bajra a ne Bajre :D
Ah to znaci. :D odaklen je momak iz Bosne?
Vidim igrao je vec MLS.
Imam ja kuma preziva se Bajrektarevic pa me povuklo :lolno:

Evo ga prije 12 godina dok ga je brat snimao





https://youtube.com/shorts/khuBnoZhStI?feature=share

Dobri su on i Kikanovic, jer preko Kikanovica smo culi da je obojici zelja da igraju nekada za Bosnu. :bih:
Vidis ja Kikanovica stanlo zaboravim. Imal za njega kakvi informacija u vezi prelaska u neku jacu ligu. Uglavnom solidan spisak igraca sto nam moze prosiriti kadar.
Može Petev ostati sto godina, ali to više nema smisla. Ne znam možemo li više potonuti – jasan je Topić.

Tuta Petrov

Avatar
Arvid
Postovi: 17088
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Arvid » 05 dec 2022, 10:48

Esmir Bajraktarevic and Noel Buck named to Generation Adidas Rising XI


Two prominent youth players within the Revs organization reconized by Major League Soccer
Ovo je ozbiljan podatak s obzirom na to da je MLS krcat mladim talentima.
I found freedom. Losing all hope was freedom.

Avatar
MoodyHank
Postovi: 4447
Pridružen/a: 22 mar 2021, 22:11
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la MoodyHank » 05 dec 2022, 17:45

Maestro je napisao/la:
05 dec 2022, 09:27
Zukanovic je napisao/la:
05 dec 2022, 09:22
Ima : https://www.transfermarkt.com/esmir-baj ... ler/925862

Samo je on Bajra a ne Bajre :D
Ah to znaci. :D odaklen je momak iz Bosne?
Vidim igrao je vec MLS.
Odaklen. :bow:
1992, 2006, 2009, 2011, 2015 🏆

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: DanijelTZ, denza, Imajednabrigada i 15 gostiju.