Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la ReX » 20 mar 2023, 15:33

TMovac je napisao/la:
20 mar 2023, 15:25
RacioEmocionalan je napisao/la:
20 mar 2023, 13:30
Justin je napisao/la:
19 mar 2023, 20:33
Ovdje cim vide nekog sa nasim imenom u Austriji ili Svedskoj stvore od njega buducu zvijezdu.
Reci koja je alternativa, sta bolje imamo od njih? PLBiH Akademije? Slazem se da svako treba da se dokaze, ali je sasvim normalno da su nam interesantni.
iz PLBiH trebaju dobijati poziv igraci do 23 godine i mladji koji bas dominiraju ( kao uvakat sto su dominirali Amir Hadziahmetovic, Memija, Bajic, Visca ), pa bi mozda umjesto Turske zavrsili negdje u zapadnoj europi i drugacije se razvijali. Pozivanje starohana od 24+ godina koji mozda mogu dobaciti do Ceske, Poljske, Danske i HNL-a nema smisla pozivati.
Slazem se kao prvo. Osim ovo za transfere. Nazalost zbog EU pravila u fudbalu mnogi od nasih igraca i ostvaraju transfere bas u Tursku i slicno a ne na zapad. Naravno ima i do kvaliteta, odnosno mozda nisu trazeni. Ali naprimjer Sehic je to bas najbolje rekao. Njemu je propao transfer u Spaniju dok je igrao za Qarabag jer nisu bili spremni da ga potpisu jer u vecini slucajeva mozes imati samo par igraca na spisku koji nemaju EU-pasos.

Tako da, nazalost ima i do toga puno...
@igrajlopte 🐦

Avatar
Sheyi
Postovi: 12149
Pridružen/a: 10 jan 2009, 17:19
Lokacija: kraj puta
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Sheyi » 20 mar 2023, 15:38

Kad bi regije Tuzla, Zenica, Sarajevo i Bihac sredstvima pokrenuli razvoj mladih igraca nama bi dijaspora bila slag na torti samo. A za to ne treba nista izmisljati nego samo kopirati kako to drugi rade i imas buducnost.

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 20 mar 2023, 15:43

Treba samo više velikih terena praviti, da djeca mogu da se bave ovim sportom.

Mi uopste nismo fudbalska nacija, 95% ljudi su samo igrali fudbal na male.

U Turskoj na svakom cosku imas terene za 7 na 7, velike terene gdje mozes uzeti loptu i sutati u slobodno vrijeme.

Ja u Sarajevu, ne znam da se djeca mogu okupiti i ici sutati loptu na velike.
Zadnja izmjena: DuljevinhoHaraldo, dana/u 20 mar 2023, 15:49, ukupno mijenjano 2 puta.
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

Avatar
Spahic98
Postovi: 867
Pridružen/a: 09 jan 2020, 17:04

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Spahic98 » 20 mar 2023, 15:45

Sheyi je napisao/la:
20 mar 2023, 15:38
Kad bi regije Tuzla, Zenica, Sarajevo i Bihac sredstvima pokrenuli razvoj mladih igraca nama bi dijaspora bila slag na torti samo. A za to ne treba nista izmisljati nego samo kopirati kako to drugi rade i imas buducnost.
Istina ,ne treba nikakva pamet za to.Ali zato treba puno para.

19vendetta87
Postovi: 4507
Pridružen/a: 06 jan 2023, 18:21
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la 19vendetta87 » 20 mar 2023, 16:50

DuljevinhoHaraldo je napisao/la:
20 mar 2023, 15:43
Treba samo više velikih terena praviti, da djeca mogu da se bave ovim sportom.

Mi uopste nismo fudbalska nacija, 95% ljudi su samo igrali fudbal na male.

U Turskoj na svakom cosku imas terene za 7 na 7, velike terene gdje mozes uzeti loptu i sutati u slobodno vrijeme.

Ja u Sarajevu, ne znam da se djeca mogu okupiti i ici sutati loptu na velike.
S obzirom na takvu infrastruktur kod Turaka kao sto kazes, i s obzirom da ih je 80 miliona, i nemaju neku kvalitetnu reprezentaciju
@Pitarsam aka Faćo je najveća maskota foruma

Avatar
zgembo89
Postovi: 4921
Pridružen/a: 19 avg 2010, 01:10
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la zgembo89 » 20 mar 2023, 17:47

Sta znaci Piksijeva izjava danas za Kovacevica vazno je da imamo saglasnost za njega ?

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la ReX » 20 mar 2023, 17:50

zgembo89 je napisao/la:
20 mar 2023, 17:47
Sta znaci Piksijeva izjava danas za Kovacevica vazno je da imamo saglasnost za njega ?
Dogovili se da nastupa za Srbiju ali nemaju zeleno svjetlo FIFAe. Nista manje, nista vise.
@igrajlopte 🐦

GG3
Postovi: 2758
Pridružen/a: 30 okt 2021, 21:49
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la GG3 » 20 mar 2023, 17:57

Spahic98 je napisao/la:
20 mar 2023, 15:45
Sheyi je napisao/la:
20 mar 2023, 15:38
Kad bi regije Tuzla, Zenica, Sarajevo i Bihac sredstvima pokrenuli razvoj mladih igraca nama bi dijaspora bila slag na torti samo. A za to ne treba nista izmisljati nego samo kopirati kako to drugi rade i imas buducnost.
Istina ,ne treba nikakva pamet za to.Ali zato treba puno para.
Ma ne treba ni toliko para ( ako ne racunas Infrastrukturu) Ali treba znanja, volje i strpljenja! A mi u Bosni nemamo strpljenja ni za sta …. Sve da nam je preko noci!
Fakijevi Power Rangersi 🥁🥁

bob
Postovi: 4419
Pridružen/a: 28 nov 2008, 15:40
Lokacija: ..............................
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la bob » 20 mar 2023, 18:30

DuljevinhoHaraldo je napisao/la:
20 mar 2023, 15:43


Ja u Sarajevu, ne znam da se djeca mogu okupiti i ici sutati loptu na velike.
mah bila je prica slicna i za kosarku mislim u tom fazonu, gdje se sam snalazis za obruc i slicno a danas ovaj dio ns, centar, sg na svakom koraku igraliste renovirano slobodno za uci i igrati a nigdje nikog niti na terenu niti talenata :D

lol89
Postovi: 902
Pridružen/a: 16 jan 2019, 00:48
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la lol89 » 20 mar 2023, 18:44

Jel' ovo piksi najavljuje jos jednu "kradju" fudbaleri iz BiH

Avatar
zgembo89
Postovi: 4921
Pridružen/a: 19 avg 2010, 01:10
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la zgembo89 » 20 mar 2023, 19:01

lol89 je napisao/la:
20 mar 2023, 18:44
Jel' ovo piksi najavljuje jos jednu "kradju" fudbaleri iz BiH
Tacno ne znam jel ima neki u U21 da je dobar Srbin ? Izgleda ovaj Piksi je kreno redom uzinat igrace pomislio sam da je Bajcetic iz Liverpola al za njeg se posebno oglasio

Avatar
Vucevich
Postovi: 11248
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Vucevich » 20 mar 2023, 19:04

Nema. Svi koji su kvalitetni već igraju za Srbiju, i nama ostaju menadžerski igrači koji ne mogu igrati u drugoj diviziji Austrije.

Avatar
TopRemove
Postovi: 1354
Pridružen/a: 08 sep 2020, 00:19
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la TopRemove » 20 mar 2023, 19:29

Datum je 17. oktobar 2022. godine, Huseinbašić ima 3 G/A u zadnje tri utakmice u Bundesligi, Hamulić ima 5 G/A u zadnje tri utakmice u Poljskoj i anonimni 19-godišnji Tahirović se prvi put pojavljuje u timu Rome.

Kako sve propade kroz nekoliko mjeseci.

Avatar
zgembo89
Postovi: 4921
Pridružen/a: 19 avg 2010, 01:10
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la zgembo89 » 20 mar 2023, 19:33

TopRemove je napisao/la:
20 mar 2023, 19:29
Datum je 17. oktobar 2022. godine, Huseinbašić ima 3 G/A u zadnje tri utakmice u Bundesligi, Hamulić ima 5 G/A u zadnje tri utakmice u Poljskoj i anonimni 19-godišnji Tahirović se prvi put pojavljuje u timu Rome.

Kako sve propade kroz nekoliko mjeseci.
I povreda Kolasinca

Jusko00
Postovi: 596
Pridružen/a: 27 jun 2018, 16:47
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Jusko00 » 20 mar 2023, 20:11

lol89 je napisao/la:
20 mar 2023, 18:44
Jel' ovo piksi najavljuje jos jednu "kradju" fudbaleri iz BiH
Cetkovic :urnebes:

Avatar
Suvorov
Postovi: 1424
Pridružen/a: 31 jul 2022, 08:54
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Suvorov » 20 mar 2023, 21:48

TMovac je napisao/la:
20 mar 2023, 15:25
RacioEmocionalan je napisao/la:
20 mar 2023, 13:30
Justin je napisao/la:
19 mar 2023, 20:33
Ovdje cim vide nekog sa nasim imenom u Austriji ili Svedskoj stvore od njega buducu zvijezdu.
Reci koja je alternativa, sta bolje imamo od njih? PLBiH Akademije? Slazem se da svako treba da se dokaze, ali je sasvim normalno da su nam interesantni.
iz PLBiH trebaju dobijati poziv igraci do 23 godine i mladji koji bas dominiraju ( kao uvakat sto su dominirali Amir Hadziahmetovic, Memija, Bajic, Visca ), pa bi mozda umjesto Turske zavrsili negdje u zapadnoj europi i drugacije se razvijali. Pozivanje starohana od 24+ godina koji mozda mogu dobaciti do Ceske, Poljske, Danske i HNL-a nema smisla pozivati.
Cuj Memija dominirao hahah. Mozda u prijateljskoj utakmici protiv Romanije sa Pala.

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 20 mar 2023, 22:02

Računica je jednostavna ko god je prepišao mtel ligu, imao je kapacitet da bude regionalni nivo, da li u Hrvatskoj, Mađarskoj ili Turskoj.

Ja sam za da se pozivaju u23 dominatori mtel lige.

Ivan Bašić je recimo trebao već do sada biti nagrađen barem pozivom.
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino


Avatar
TMovac
Postovi: 2729
Pridružen/a: 14 avg 2009, 01:42
Lokacija: Država Željo
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la TMovac » 20 mar 2023, 23:36

Suvorov je napisao/la:
20 mar 2023, 21:48
TMovac je napisao/la:
20 mar 2023, 15:25
RacioEmocionalan je napisao/la:
20 mar 2023, 13:30


Reci koja je alternativa, sta bolje imamo od njih? PLBiH Akademije? Slazem se da svako treba da se dokaze, ali je sasvim normalno da su nam interesantni.
iz PLBiH trebaju dobijati poziv igraci do 23 godine i mladji koji bas dominiraju ( kao uvakat sto su dominirali Amir Hadziahmetovic, Memija, Bajic, Visca ), pa bi mozda umjesto Turske zavrsili negdje u zapadnoj europi i drugacije se razvijali. Pozivanje starohana od 24+ godina koji mozda mogu dobaciti do Ceske, Poljske, Danske i HNL-a nema smisla pozivati.
Cuj Memija dominirao hahah. Mozda u prijateljskoj utakmici protiv Romanije sa Pala.
To sto nisi gledao utakmice protiv Ferencvarosa i Standarda je tvoj problem. Tada je Zeljina mladost bas odlicno odigrala europske utakmice. Malo je nedostajalo da izbacimo i Standarda.
Ne idem ja na tu prokletu utakmicu da vidim "svemirski" fudbal, jer nema ga ovdje. I još dugo ga neće biti. Idem da gledam Želju zato što samo tih par sati imam osjećaj da negdje pripadam, da je nešto moje!

zaostrog
Postovi: 807
Pridružen/a: 11 nov 2021, 23:34
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la zaostrog » 21 mar 2023, 00:56

Mada se slažem sa generalnim stavom, ovdje igrači moraju biti dominantni čak do 20. ili 21., te već do tada ići vani, da bi od njih imali velika očekivanja, nisu vala primjer ti koje si naveo :D Memija nikad nije bio dominantan u Želji, a čak je i za Višću bilo jasno da nije kalibar za lige petice recimo (čak je napravio više od očekivanog). Bajić i Hadžiahmetović jesu.

A i ta priča o mladosti mi je nategnuta, nevezano sad za tebe i Želju, nego inače kad se kod naših klubova priča. Ok, u toj ekipi fakat jesu bili mladi Hadžiahmetović prije svih, pa onda Memija i Sadiković Damir, ali tu su bili i Kokot, Đelmić, Kosorić, Blagojević, Mladenović, Tiago, Stokić itd. A i mi igrača od 21 smatramo mladim, a nije :)

Helem, igrači ovdje trebaju igrati sa 17-18, sa 19 ili 20 da imaju 50+ nastupa u PLBiH i da idu dalje. Izuzetak su možda samo stoperi i golman. Recimo Hadžiahmetović je primjer. Ili Šerbečić čak što se ovog dijela tiče. Sarajevo je moglo isto napraviti s Radovcem da ga je pustilo na vrijeme. Pa evo i s Đokanovićem se zakasnilo. Ali, prvi uslov je da sa 18 imaju mjesto prvotimca. Drugi je da ga klub pusti do 20. Treći je da se ne zalete ko Ćavar, Nikolić ili čak Šerbečić pri izboru kluba.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Amazon [Bot] i 42 gosta.