Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Wanderson
Postovi: 2685
Pridružen/a: 25 mar 2021, 09:25
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Wanderson » 27 okt 2021, 19:54

ASD je napisao/la:
27 okt 2021, 11:10
Wanderson je napisao/la:
25 okt 2021, 08:47
Masovic po prikazanom u ovom trenutku je drugi stoper po kvaliteti iza Ahmedhodzica.

Cuj Kovacevic :rol:

Pa momak ima 22 godine igra dobro u Bundesligi i sta je to nego argument da osiguras jos jednog solidnog stopera, koji sutra moze izrasti u odlicnog.

Treba zvati Kovacevica kojem je sljedeci klub Tuzla City.
Zar može jedan Mašović biti kvalitetniji od novog Vidića?
Hadzikadunic sad za sad je bolji nego Vidic sa 23, ima veliki potencijal da bude vazna karika u top ekipi.

Avatar
MoodyHank
Postovi: 4477
Pridružen/a: 22 mar 2021, 22:11
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la MoodyHank » 27 okt 2021, 20:20

Nije mi jasno da Đumić ni ove kup utakmice ne igra za Twente, toliko loš ne može biti.
1992, 2006, 2009, 2011, 2015 🏆

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la ASD » 27 okt 2021, 23:24

Wanderson je napisao/la:
27 okt 2021, 19:54
ASD je napisao/la:
27 okt 2021, 11:10
Wanderson je napisao/la:
25 okt 2021, 08:47
Masovic po prikazanom u ovom trenutku je drugi stoper po kvaliteti iza Ahmedhodzica.

Cuj Kovacevic :rol:

Pa momak ima 22 godine igra dobro u Bundesligi i sta je to nego argument da osiguras jos jednog solidnog stopera, koji sutra moze izrasti u odlicnog.

Treba zvati Kovacevica kojem je sljedeci klub Tuzla City.
Zar može jedan Mašović biti kvalitetniji od novog Vidića?
Hadzikadunic sad za sad je bolji nego Vidic sa 23, ima veliki potencijal da bude vazna karika u top ekipi.
Daj ne provaljuj se. Vidić je tada došao u rusku ligu već kao zvijezda koja se afirmisala u Crvenoj Zvezdi. Za velike pare.
Mogao je u ligi petice u većini klubova već tada igrati.
Mislim da je tada došao kao najskuplji defanzivac ruske lige svih vremena.

Tekstilac1970
Postovi: 7
Pridružen/a: 11 okt 2020, 20:45
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Tekstilac1970 » 28 okt 2021, 01:29

Nije jos 100 % ali izgleda da ce repka u Decembru ponovo u USA:
The United States is about to confirm one more game before the year ends as they continue preparations for the final stages of the World Cup qualifiers. According to multiple reports, the USMNT will play an exhibition match against Bosnia in December in Los Angeles, California.

Eto prilike da se probaju ova dva mlada momka iz USA plus sigurno opcija za one koji nece igrati ligu u Decembru posto nije FIFA termin.

Wanderson
Postovi: 2685
Pridružen/a: 25 mar 2021, 09:25
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Wanderson » 28 okt 2021, 17:42

ASD je napisao/la:
27 okt 2021, 23:24
Wanderson je napisao/la:
27 okt 2021, 19:54
ASD je napisao/la:
27 okt 2021, 11:10


Zar može jedan Mašović biti kvalitetniji od novog Vidića?
Hadzikadunic sad za sad je bolji nego Vidic sa 23, ima veliki potencijal da bude vazna karika u top ekipi.
Daj ne provaljuj se. Vidić je tada došao u rusku ligu već kao zvijezda koja se afirmisala u Crvenoj Zvezdi. Za velike pare.
Mogao je u ligi petice u većini klubova već tada igrati.
Mislim da je tada došao kao najskuplji defanzivac ruske lige svih vremena.
Vidic je u 23oj godini igrao prosjecnu sezonu u Rusiji, Hadzikadunic je s 22 najbolji mladi stoper lige po svim parametrima uz Diveeva.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la ASD » 28 okt 2021, 18:34

Wanderson je napisao/la:
28 okt 2021, 17:42
ASD je napisao/la:
27 okt 2021, 23:24
Wanderson je napisao/la:
27 okt 2021, 19:54

Hadzikadunic sad za sad je bolji nego Vidic sa 23, ima veliki potencijal da bude vazna karika u top ekipi.
Daj ne provaljuj se. Vidić je tada došao u rusku ligu već kao zvijezda koja se afirmisala u Crvenoj Zvezdi. Za velike pare.
Mogao je u ligi petice u većini klubova već tada igrati.
Mislim da je tada došao kao najskuplji defanzivac ruske lige svih vremena.
Vidic je u 23oj godini igrao prosjecnu sezonu u Rusiji, Hadzikadunic je s 22 najbolji mladi stoper lige po svim parametrima uz Diveeva.
Vidić bi iz tog perioda vrijedio kao kompletan današnji Rostov zajedno.
Koji je realno, bezveze ekipa. Pogotovo sada nakon što im je Normann otišao.

Avatar
giannini
Postovi: 704
Pridružen/a: 23 jun 2009, 09:43
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la giannini » 29 okt 2021, 17:40

Masovic prema njegovim rijecima nema nas pasos (drzavljanstvo) tako da je ta prica vjerovatno vec zavrsena (steta)

Avatar
Bazinga12345
Postovi: 4756
Pridružen/a: 17 jul 2017, 15:42
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Bazinga12345 » 29 okt 2021, 21:38

Kodro zabio za pobjedu Fehervara.
⭐ Velež Mostar ⭐

Zadnja klupa

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 30 okt 2021, 16:56

Rondić gol.
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 30 okt 2021, 17:19

Što se tiče ovih utakmica u USA , volio bih da se pozovu Kikanović i Rondić.
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la ReX » 31 okt 2021, 20:28



Valjda ne bude izrod kao Tanksson (koji je takodjer iz Norrköpinga), ako bude sta od njega :D Rodjen je 2002 tako da moze igrati za nasu U21 i iduci ciklus ako dodje do toga naravno.
@igrajlopte 🐦

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la ReX » 31 okt 2021, 20:31

Huskovic strijelac za Austriju Bec. Jasic ponovo u startnoj postavi WACa sa Dedicem.

Hajde Zvjezdane, rijesavaj to.. ;)
@igrajlopte 🐦

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la marconato » 31 okt 2021, 20:53

ASD je napisao/la:
28 okt 2021, 18:34
Wanderson je napisao/la:
28 okt 2021, 17:42
ASD je napisao/la:
27 okt 2021, 23:24


Daj ne provaljuj se. Vidić je tada došao u rusku ligu već kao zvijezda koja se afirmisala u Crvenoj Zvezdi. Za velike pare.
Mogao je u ligi petice u većini klubova već tada igrati.
Mislim da je tada došao kao najskuplji defanzivac ruske lige svih vremena.
Vidic je u 23oj godini igrao prosjecnu sezonu u Rusiji, Hadzikadunic je s 22 najbolji mladi stoper lige po svim parametrima uz Diveeva.
Vidić bi iz tog perioda vrijedio kao kompletan današnji Rostov zajedno.
Koji je realno, bezveze ekipa. Pogotovo sada nakon što im je Normann otišao.
Tek sada vidim ovu provalu :rol:

Vidić je vec s 21-22 bio masina koji je trpao Inzaghia i Del Piera u džep i odigrao x evropskih meceva za Zvezdu vs tadasnjih Chieva, Lazia, Rosenborga itd....
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

PatriceKwedi
Postovi: 1317
Pridružen/a: 03 avg 2021, 08:06
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la PatriceKwedi » 02 nov 2021, 06:39

Vidic u danasnjem nogometu ne bi vrijedio vise od 15 milijuna jer je covjek loptu vodio kao da je vatrena kugla, apsolutno operiran od bilo kakve igre s loptom. I u svoje doba mogao je doci do izrazaja samo u engleskoj ligi punoj krkana i mesara kakav je bio i sam. Danas bi mu ruska bila vrhunac karijere.
🔹

Avatar
hurem
Postovi: 8623
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la hurem » 02 nov 2021, 07:00

Ne želim ulaziti u raspravu Hadzikadunic - Vidic jer nemam pojma kakav je Srbin bio u to vrijeme...s 21,22,23 godine.
Ali argument da je strpao Del Piera i super smotanog, sporog Inzaghija je smiješan.
Evo recimo mnogo lakše je čuvati njih dvojicu nego Benzemu, Mbappea, Griezmana, Girouda.

Taj X tadašnjih mečeva u Europi nije toliko velik kako se na prvu cini...zapravo si nabrojao sve vrijedno pomena.
Ali to ništa nije mjerljivije u odnosu na Zenit, CSKA, Lokomotivu i općenito rusku Premier ligu.

Daleko od toga da bi Hadzikadunic mogao imati i sličnu karijeru kao Vidic niti pišem u tom tonu...niti da je bolji u periodu njihovih zivota 21,22,23 godine...Dennis je još uvijek na početku i nije napravio taj sledeci korak.
Samo sam se osvrnuo na argumentaciju @marconata a koja zapravo ništa ne govori u prilog Vidicu.

PatriceKwedi
Postovi: 1317
Pridružen/a: 03 avg 2021, 08:06
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la PatriceKwedi » 02 nov 2021, 07:07

Hadzikadunic je trenutno rezerva u jednoj od najlosijih ekipa ruske lige, nadam se da ovdje niko ne masta da ce igrati za United ili neki slican klub jer nece.
🔹

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la marconato » 02 nov 2021, 09:01

hurem je napisao/la:
02 nov 2021, 07:00
Ne želim ulaziti u raspravu Hadzikadunic - Vidic jer nemam pojma kakav je Srbin bio u to vrijeme...s 21,22,23 godine.
Ali argument da je strpao Del Piera i super smotanog, sporog Inzaghija je smiješan.
Evo recimo mnogo lakše je čuvati njih dvojicu nego Benzemu, Mbappea, Griezmana, Girouda.

Taj X tadašnjih mečeva u Europi nije toliko velik kako se na prvu cini...zapravo si nabrojao sve vrijedno pomena.
Ali to ništa nije mjerljivije u odnosu na Zenit, CSKA, Lokomotivu i općenito rusku Premier ligu.

Daleko od toga da bi Hadzikadunic mogao imati i sličnu karijeru kao Vidic niti pišem u tom tonu...niti da je bolji u periodu njihovih zivota 21,22,23 godine...Dennis je još uvijek na početku i nije napravio taj sledeci korak.
Samo sam se osvrnuo na argumentaciju @marconata a koja zapravo ništa ne govori u prilog Vidicu.
Inzaghi je u to doba bio nerjesiva enigma skoro svim stoperima svijeta. Toliko je bio smotan da je te sezone postigao 30 golova za Milan u svim takmicenjima. O Del Pieru nema potreba trositi rijeci...

Druze, pisem ti jer sam gledao svaki mec Zvezde i Vidića tada. Momak je odskakako od svih i kao sto neko rece, mogao je odmah igrati lige 5, ali je Spartak ponudio najvise para.

Sezone 2004-2005 su bile one kvalifikacije kad je Srbija sa BiH i Španijom primila samo 1 gol, a on s Krstajićem bio stub odbrane. Vidjeli smo kako je to izgledalo kad nije igrao na SP... ;)
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
hurem
Postovi: 8623
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la hurem » 02 nov 2021, 11:18

Francuzi koje sam nabrojao su teži za čuvanje nego Italijani koje si ti nabrojao.
Inzaghi je bio lagan za čuvanje u smislu da nije brz, fizicki nije dominantan, nije visok, nije dribler...on je majstor za otpatke i po tome je poznat.
Lakše je njega čuvati nego Mbappea, Benzemu, Girouda...
...
Kao sto sam rekao, nisam gledao tada Vidica i ne znam kakav je bio. Dennisa jesam i nije da mi trenutno uliva neku nadu da bi recimo mogao sutra igrati u Premiershipu bitnu ulogu u jačem klubu...ali možda griješim...nadam se da ce se tako i ispostaviti.
...
Moj osvrt je bio na tvoju argumentaciju koja je ko biva trebala ići u prilog Vidicu a zapravo nije tako... Tu je to negdje.

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14564
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la alan_kardec » 02 nov 2021, 11:33

hurem je napisao/la:
02 nov 2021, 07:00
Ne želim ulaziti u raspravu Hadzikadunic - Vidic jer nemam pojma kakav je Srbin bio u to vrijeme...s 21,22,23 godine.
Ali argument da je strpao Del Piera i super smotanog, sporog Inzaghija je smiješan.
Supersmotani Inzaghi je na početku te sezone do te utakmice protiv SCG 12.10., u prva tri kola lš dao 7 golova i 6 golova u 5 kola u Italiji. Toliko je smotan bio.

Ne znam koliko se ljudi koji pišu ovdje notorne gluposti, uopšte i sjećaju Inzaghija i Vidića, ali Inzaghi je u to vrijeme bio u Top 5 svjetskih napadača, dok je Vidić nešto kasnije nakon prelaska u Mančester, bio u top svjetskih stopera.
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
AndreWilliams
Postovi: 591
Pridružen/a: 22 avg 2014, 13:33
Lokacija: Guinea-Bissau
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la AndreWilliams » 02 nov 2021, 11:34

marconato je napisao/la:
02 nov 2021, 09:01
hurem je napisao/la:
02 nov 2021, 07:00
Ne želim ulaziti u raspravu Hadzikadunic - Vidic jer nemam pojma kakav je Srbin bio u to vrijeme...s 21,22,23 godine.
Ali argument da je strpao Del Piera i super smotanog, sporog Inzaghija je smiješan.
Evo recimo mnogo lakše je čuvati njih dvojicu nego Benzemu, Mbappea, Griezmana, Girouda.

Taj X tadašnjih mečeva u Europi nije toliko velik kako se na prvu cini...zapravo si nabrojao sve vrijedno pomena.
Ali to ništa nije mjerljivije u odnosu na Zenit, CSKA, Lokomotivu i općenito rusku Premier ligu.

Daleko od toga da bi Hadzikadunic mogao imati i sličnu karijeru kao Vidic niti pišem u tom tonu...niti da je bolji u periodu njihovih zivota 21,22,23 godine...Dennis je još uvijek na početku i nije napravio taj sledeci korak.
Samo sam se osvrnuo na argumentaciju @marconata a koja zapravo ništa ne govori u prilog Vidicu.
Inzaghi je u to doba bio nerjesiva enigma skoro svim stoperima svijeta. Toliko je bio smotan da je te sezone postigao 30 golova za Milan u svim takmicenjima. O Del Pieru nema potreba trositi rijeci...

Druze, pisem ti jer sam gledao svaki mec Zvezde i Vidića tada. Momak je odskakako od svih i kao sto neko rece, mogao je odmah igrati lige 5, ali je Spartak ponudio najvise para.

Sezone 2004-2005 su bile one kvalifikacije kad je Srbija sa BiH i Španijom primila samo 1 gol, a on s Krstajićem bio stub odbrane. Vidjeli smo kako je to izgledalo kad nije igrao na SP... ;)
A vala vidjeli smo ga cetiri godine kasnije protiv Gane i Australije, gdje je bio direktni krivac za poraze.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: greenwood i 58 gostiju.