Edin Džeko

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
Arvid
Postovi: 17187
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la Arvid » 17 sep 2021, 11:16

Jah, stvarno šokantno da Džeko koji ulazi u 36-tu godinu života nije na razini Lukakua koji je u životnom vrhuncu karijere.
I found freedom. Losing all hope was freedom.

Swanfilter
Postovi: 849
Pridružen/a: 25 dec 2018, 12:39
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la Swanfilter » 17 sep 2021, 11:29

Lukaku vec zabio cenera golova za Man U, pa sad kukulele ...

babino
Postovi: 7197
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la babino » 17 sep 2021, 11:36

Swanfilter je napisao/la:
17 sep 2021, 11:29
Lukaku vec zabio cenera golova za Man U, pa sad kukulele ...
mislis celski...

Avatar
meepo
Postovi: 4131
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la meepo » 17 sep 2021, 12:16

hurem je napisao/la:
17 sep 2021, 10:55
1. Lukaku penaldzija dao prošle sezone 24 gola u Seriji A, od toga 6 penala, tako da to dodje na 18 golova u sezoni sto uopće nije toliko impresivno ako imaš na umu da je igrao u prvaku i haman svaku 90 minuta. (Iako sam prije 2,3 godine govorio da će biti centarfor broj 1 u svijetu otprilike u ovo vrijeme) :)
2. Druga stvar, u LP protiv Reala je bio nevidljiv...kao i protiv Shakhtara...jedino je Mehengladbahu zabijao.

S Dzekom ce bar grupu proci!
A Scudetto ce biti teze odbraniti jer su ove sezone protivnici konkurentniji nego prošle...
Joj brate jesi smiješan. Penal da je lako dati svako bi sutao. Ko je kriv Dzeki sto je loš izvođač penala ? I to 6 - 24 okači mačku o rep gol je gol nema veze kako ga je postigao. A i ti si gledao Lukakua par utakmica sigurno prosle sezone inace ne bi pisao takve gluposti. Lik je u drugoj utakmici unistio Milan izgledao je kao express voz. Inter je mnogo slabiji ove sezone zbog njegovog odlaska.

Avatar
hurem
Postovi: 8621
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la hurem » 17 sep 2021, 12:39

Penali su lažna statistika pa ti pričaj sta hoćeš...meni je zao sto se oni računaju. Da se pitam uveo bih pravilo da sutira penal onaj koji ga je i izborio...
Toliko su lažni da Immobilea niko ne gleda kao ozbiljnog napadača...Sto li?
Mourinho (mislim da je on u pitanju) svojevremeno nije htio dovesti Lacazettea kada je vidio koliko je ovaj penala dodao lažnoj statistici.

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 17 sep 2021, 12:44

Lukaku je nivo iznad Džeke po svim parametrima. Lukaku je WC napadač i to dokazuje sada u Chelseau. Da ne ulazim u to koliko je fizički superiorniji ili superiorniji u završnicama.

Ljudi ne žele priznati da je Džeko trenutno samo još jedan od prosječnih evropskih napadača koji je nivo ispod recimo nekih iznadprosječnih poput Vardy, Vlahović itd.

Džeko je u rangu Weghorsta.

Čim prije se prosječni Bosanski navijač presabere i shvati da je Džekina trenutna uloga mizerna, i da jedini razlog što nije davno smaknut iz prvih 11 je zato što su ostale opcije nivo Serie B, nivo cvajte itd itd.
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

Avatar
FKBilder
Postovi: 1739
Pridružen/a: 25 jun 2021, 14:17
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la FKBilder » 17 sep 2021, 12:57

DuljevinhoHaraldo je napisao/la:
17 sep 2021, 12:44
Lukaku je nivo iznad Džeke po svim parametrima. Lukaku je WC napadač i to dokazuje sada u Chelseau. Da ne ulazim u to koliko je fizički superiorniji ili superiorniji u završnicama.

Ljudi ne žele priznati da je Džeko trenutno samo još jedan od prosječnih evropskih napadača koji je nivo ispod recimo nekih iznadprosječnih poput Vardy, Vlahović itd.

Džeko je u rangu Weghorsta.

Čim prije se prosječni Bosanski navijač presabere i shvati da je Džekina trenutna uloga mizerna, i da jedini razlog što nije davno smaknut iz prvih 11 je zato što su ostale opcije nivo Serie B, nivo cvajte itd itd.
Edin zavrsava karijeru, ovaj na vrhuncu zivota...
Kada vas covjek cita Edina trazi negdje u pocetnih 11 Sprece iz donjih Rainaca. Nevjerovatno.

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 17 sep 2021, 12:59

Mi da imamo elitnog napadača nabrali bi sigurno još 4 bodova.
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

Avatar
kontrasviju
Postovi: 2328
Pridružen/a: 02 mar 2018, 21:36
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la kontrasviju » 17 sep 2021, 13:05

Stvarno sramota Edine, kako te nije stid da sa 35 godina nisi na nivou Lukakua koji je na vrhuncu karijere. :thumbdown:
1921

Avatar
meepo
Postovi: 4131
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la meepo » 17 sep 2021, 13:50

hurem je napisao/la:
17 sep 2021, 12:39
Penali su lažna statistika pa ti pričaj sta hoćeš...meni je zao sto se oni računaju. Da se pitam uveo bih pravilo da sutira penal onaj koji ga je i izborio...
Toliko su lažni da Immobilea niko ne gleda kao ozbiljnog napadača...Sto li?
Mourinho (mislim da je on u pitanju) svojevremeno nije htio dovesti Lacazettea kada je vidio koliko je ovaj penala dodao lažnoj statistici.
Pa sto ih Edin ne sutira ? Da je zabio 10 golova iz penala drugacije bi pisao ovdje. Realnost je da koliko god penal izgledao lagan za izvesti nije to za svakog ima tu mnogo elemenata i plus psiholoske igre.

Lukaku je top 5 napadača na svijetu i tu priča završava. On je trenutno na nivou na kojem je Edin bio u njegovim godinama mozda i čak na višem.

Edina volim, jer je jedan od naših najbolji igrača ikad mozda i najbolji, ali čovjek ulazi u 36 godinu i treba malo realno pisati.

TheChief
Postovi: 8111
Pridružen/a: 15 avg 2013, 17:32
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la TheChief » 17 sep 2021, 14:01

hurem je napisao/la:
17 sep 2021, 12:39
Penali su lažna statistika pa ti pričaj sta hoćeš...meni je zao sto se oni računaju. Da se pitam uveo bih pravilo da sutira penal onaj koji ga je i izborio...
Toliko su lažni da Immobilea niko ne gleda kao ozbiljnog napadača...Sto li?
Mourinho (mislim da je on u pitanju) svojevremeno nije htio dovesti Lacazettea kada je vidio koliko je ovaj penala dodao lažnoj statistici.
Seria A:
Ciro - 263 utakmice - 159 golova - 38 penala
Dzeko - 202 utakmice - 86 golova - 3 penala

Golova iz igre po mecu:
Ciro - 0.46
Dzeko - 0.41

Ciro nije ozbiljan napadac zbog drugih stvari.

Avatar
obagol
Postovi: 960
Pridružen/a: 06 sep 2011, 18:59
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la obagol » 17 sep 2021, 15:35

Lukaku je u određenim aspektima jako limitiran igrač. Conte je maksimalno iskoristio njegove dobre strane i sve podredio njemu. Lukakuovi nedostaci dođu do izražaja kad ekipa krene kombinovati kroz sredinu, kad na malom prostoru treba razmijeniti pasove sa veznjacima, razigrati nekog...Džeko je za Lukakua lično Messi u tom segmentu. Lukaku je životinja kad dobije loptu na 40 metara od gola i prostor ispred sebe. Zbog toga je Inter bio zadnji u grupi LP prošle godine. Conte nije imao nikakav plan B niti ga je mogao imati sa Lukakuom. Evo sad Chelsea već više igra na duge lopte zbog Lukakua. Džeko nije ništa lošiji golgeter od Lukakua, i jedan i drugi znaju profuliti zicer. Lukaku je fizički nadmoćniji a Džeko je tehnički potkovaniji igrač. Za ovo što Inzaghi igra, mislim da je Džeko za nijansu korisniji nego Lukaku. To bi trebalo biti vidljivo u Ligi prvaka gdje vjerujem da će proći grupu. Za Contea nisam siguran da bi opet prošao.

Alipasino
Postovi: 7893
Pridružen/a: 07 apr 2010, 18:27
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la Alipasino » 17 sep 2021, 15:47

Dzeko je najbolji igrac svih vremena BiH.Normala da danas nije kosto je bio a kad pogledas gdje su oni sto su ga nekad poredili sa njim tipa Negredo I ostali Dzeko je u prvih 11 Italijanskog prvaka.Vozdra.Trenutno Lukaku je bolji ali on je trenutno i broj 1 napadac u Evropi.

Avatar
L-Train
Postovi: 18359
Pridružen/a: 10 mar 2010, 23:56
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la L-Train » 17 sep 2021, 15:48

Zasto se uopste porede trenutni Lukaku i Dzeko?,kao da poredis Mbappea i Lucasa Vasqueza
Okusi strah, bol, mrznju i barut
i zivi u toj nadi da ce sutra ipak svanut,
na sekund nosi teret mojih rana
dok grad ti sapce pricu jezikom oziljaka.

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4222
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Edin Džeko

Post Postao/la Ghuraba » 17 sep 2021, 22:23

Trenutno je pet klasicnih napadaca koji su ispred njega: Lewandowski, Lukaku, Kane, Benzema i Haaland. Svi ostali su losiji, bez obzira sto ima 35 godina.

Swanfilter
Postovi: 849
Pridružen/a: 25 dec 2018, 12:39
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la Swanfilter » 17 sep 2021, 23:00

Dzeko prvi put u karijeri igra za klub vrijedan njegovog imena. Druga stvar sto je do toga dosao sa 35 godina.

Covjek je do ubitacne statistike dosao kroz klubove tipa Roma, Wolsburg, pa i City. A tamo znamo ko je bio konkurencija, Aguero i Tevez na vrhuncu. Mancinijev miljenik, Baloteli..

Sta bi bilo, kad bi bilo, da je imao srecu Lewe ili Benzeme, pa igrati u jednom, a vrhunskom klubu.

Nadam se da ce ga sreca posluziti zbog smijesnih zabara. Ako je u Romi mogao do najboljeg strijelca, moze valjda i u Interu opravdati ovaj ugovor ...

Avatar
FKBilder
Postovi: 1739
Pridružen/a: 25 jun 2021, 14:17
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la FKBilder » 17 sep 2021, 23:05

TheChief je napisao/la:
17 sep 2021, 14:01
hurem je napisao/la:
17 sep 2021, 12:39
Penali su lažna statistika pa ti pričaj sta hoćeš...meni je zao sto se oni računaju. Da se pitam uveo bih pravilo da sutira penal onaj koji ga je i izborio...
Toliko su lažni da Immobilea niko ne gleda kao ozbiljnog napadača...Sto li?
Mourinho (mislim da je on u pitanju) svojevremeno nije htio dovesti Lacazettea kada je vidio koliko je ovaj penala dodao lažnoj statistici.
Seria A:
Ciro - 263 utakmice - 159 golova - 38 penala
Dzeko - 202 utakmice - 86 golova - 3 penala

Golova iz igre po mecu:
Ciro - 0.46
Dzeko - 0.41

Ciro nije ozbiljan napadac zbog drugih stvari.
Dzeko koliko je imao asistencija slobodno mu mozemo ih dodati ko golove.
Koliko Lukaku i Ciro imaju asistencija zajedno u karijeri, a koliko Dzeko...
Niti je vezni tu samo da trci ko konj i asistira niti je nspadac tu samo da dadne gol. Svaki igrac ima svoj stil, i svoje kvalitete,tako da su te konstantne usporedbe glupost.
Dzeko je kompletniji igrac i napadac od obojice navedenih.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la Raonffa » 18 sep 2021, 00:12

Ciro je klasični i prosječni Talijan čiji kvalitet nestane čim ne igra u Seriji A i protiv talijanskih timova, to se kroz cijelu njegovu karijeru vidjelo.

Džeko je za klasu bolji igrač od njega i ne znam otkud vam on uopšte u komparaciji sa Edinom :D
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Cepi1981
Postovi: 1041
Pridružen/a: 05 maj 2013, 00:32
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la Cepi1981 » 18 sep 2021, 03:03

Zbilja ste neozbiljni, kakav Ciro, kakav Lukaku i ostale cjepanice i konji tegljaci jer Dzeko je tu negdje u drustvu Van Bastena.
"Mi Bošnjaci njekad slavni narod sad jedva da smo živi nas samo kao očenutu glavu od stabla slavjanskog gledaju priatelji naukah i žale nas.... Vrime je da se i probudimo od dugovične nemarnosti.."
Fra Ivan Franjo Jukic aka Slavoljub Bosnjak

Avatar
Rosicky
Postovi: 8329
Pridružen/a: 11 feb 2012, 02:01
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la Rosicky » 18 sep 2021, 11:58

FKBilder je napisao/la:
17 sep 2021, 23:05
TheChief je napisao/la:
17 sep 2021, 14:01
hurem je napisao/la:
17 sep 2021, 12:39
Penali su lažna statistika pa ti pričaj sta hoćeš...meni je zao sto se oni računaju. Da se pitam uveo bih pravilo da sutira penal onaj koji ga je i izborio...
Toliko su lažni da Immobilea niko ne gleda kao ozbiljnog napadača...Sto li?
Mourinho (mislim da je on u pitanju) svojevremeno nije htio dovesti Lacazettea kada je vidio koliko je ovaj penala dodao lažnoj statistici.
Seria A:
Ciro - 263 utakmice - 159 golova - 38 penala
Dzeko - 202 utakmice - 86 golova - 3 penala

Golova iz igre po mecu:
Ciro - 0.46
Dzeko - 0.41

Ciro nije ozbiljan napadac zbog drugih stvari.
Dzeko koliko je imao asistencija slobodno mu mozemo ih dodati ko golove.
Koliko Lukaku i Ciro imaju asistencija zajedno u karijeri, a koliko Dzeko...
Niti je vezni tu samo da trci ko konj i asistira niti je nspadac tu samo da dadne gol. Svaki igrac ima svoj stil, i svoje kvalitete,tako da su te konstantne usporedbe glupost.
Dzeko je kompletniji igrac i napadac od obojice navedenih.
Al ti lupas gluposti ovo nema nigdje.

Dzeko sa 35g ima 68 assista
Immobile 31g ima 52 assista
Lukaku 28g ima 58 assista

Nema sta pobjego im je neće ga nikad stići

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 31 gost.