Edin Džeko

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
unitarista
Postovi: 203
Pridružen/a: 27 nov 2022, 03:38
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la unitarista » 05 feb 2023, 23:52

hurem je napisao/la:
05 feb 2023, 23:50
Bio je najslabiji pojedinac u dobrom Interu.
Ne znam da li je ista napravio za 70 minuta igre izuzev one asistencije iz kornera za Lautara.
Po mom mišljenju slaba partija veceras i samo rezultat ga spašava slabijih ocjena i kritika.
Siguran je bio na lopti, podijelio je par lijepih lopti. Treba biti iskren i reći da i nije bilo nekih upotrebljivih lopti prema Edinu. Vezni red Intera nema pravu šesticu ili desetku koja bi dijelila lopte. Hakan je nažalost živi prosjek.
nisam čiko sa avatara.

zeljovac21
Postovi: 2010
Pridružen/a: 06 jul 2019, 18:35
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la zeljovac21 » 06 feb 2023, 00:08

DuljevinhoHaraldo je napisao/la:
02 feb 2023, 10:05
Dzeko je imao sve alate, od duel igre, do suta.

Njegov najveci problem je manjak mobilnosti i koncentracije u 1 od recimo 2-3 meca.
Ovo je stoposto.

Avatar
marconato
Postovi: 12158
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la marconato » 07 feb 2023, 22:34

h1a2s3o4 je napisao/la:
02 feb 2023, 08:29
Ovaj forum je dobar jer na njemu možeš vidjeti razne vrste budala. :zviz:

Poredi čovjek Vlahovića tj. njegove igre sa 22 ili 23 godine sa Džekinim igrama kada ima 36 godina. :clap: To su neke nove visine dostignute. Ili se radi o djetetu ili o zahlupano/neobrazovanom čovjeku. Bolje za tebe da si dijete, jer bi onda još bilo nade za tebe.

Džeko u tim godinama harao u Njemačkoj, neki tamo Wolfsburg vodio do titule.

Ali upravu si donekle za jednu stvar, a to je da se napadači iz zemalja bivše Juge i mogu porediti sa Dzekom samo u ovim njegovim godinama. Drugačije ne bi bilo fer. :kafa:
Pa evo poredicemo ih u Vlahovićevim godinama.

- Džeko s pune 23. zakljucno sa sezonom 08/09 postigao 40 golova u Bundesligi.
- Vlahović s pune 23. zakljucno sa ovom sezonom postigao 59 golova u Serie A, s tim da lik nije igrao 10-ak kola zbog povrede i da ima jos do kraja sezone 17 kola...

Da, tacno. Džeko je vodio Wolf do titule, ali nije isto igrati u jako dobro poslozenom timu od kojeg niko nista ne ocekuje i u gigantu poput Juventusa koji je krizi epskih razmjera.

P.S. Ima Vlahović jos hljeba da se najede da bi dostigao Džekinu karijeru, ali obzirom na njegov kvalitet i potencijal, nije to nista nedostizno, pa cak i da ga prekuca... ;)
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Horoz
Postovi: 1440
Pridružen/a: 03 jan 2023, 12:00
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la Horoz » 07 feb 2023, 22:44

Kriteriji za kvalitet napadača su, između ostalog, i kontinuitet i sklonost povredama. Pisalo se i da je Jović bolji od Džeke, pa eto, iako je Vlahović klasa iznad Jovića. Nego generalno beze veze su ta poređenja još uvijek. Džeko je najbolji ex Yu napadač od devedesetih (barem). Ima Vlahović da se dokazuje godinama, da opravda poređenje sa Džekom. Potencijal sigurno da ima.

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21255
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la Epidaurus » 07 feb 2023, 22:53

Jovic je neopjevano go.vno od igraca. U HNLu i srpskoj ligi ima boljih napadaca od tog cobana.

Avatar
RoninX
Postovi: 1923
Pridružen/a: 25 dec 2020, 14:03
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la RoninX » 07 feb 2023, 23:32

marconato je napisao/la:
07 feb 2023, 22:34
h1a2s3o4 je napisao/la:
02 feb 2023, 08:29
Ovaj forum je dobar jer na njemu možeš vidjeti razne vrste budala. :zviz:

Poredi čovjek Vlahovića tj. njegove igre sa 22 ili 23 godine sa Džekinim igrama kada ima 36 godina. :clap: To su neke nove visine dostignute. Ili se radi o djetetu ili o zahlupano/neobrazovanom čovjeku. Bolje za tebe da si dijete, jer bi onda još bilo nade za tebe.

Džeko u tim godinama harao u Njemačkoj, neki tamo Wolfsburg vodio do titule.

Ali upravu si donekle za jednu stvar, a to je da se napadači iz zemalja bivše Juge i mogu porediti sa Dzekom samo u ovim njegovim godinama. Drugačije ne bi bilo fer. :kafa:
Pa evo poredicemo ih u Vlahovićevim godinama.

- Džeko s pune 23. zakljucno sa sezonom 08/09 postigao 40 golova u Bundesligi.
- Vlahović s pune 23. zakljucno sa ovom sezonom postigao 59 golova u Serie A, s tim da lik nije igrao 10-ak kola zbog povrede i da ima jos do kraja sezone 17 kola...

Da, tacno. Džeko je vodio Wolf do titule, ali nije isto igrati u jako dobro poslozenom timu od kojeg niko nista ne ocekuje i u gigantu poput Juventusa koji je krizi epskih razmjera.

P.S. Ima Vlahović jos hljeba da se najede da bi dostigao Džekinu karijeru, ali obzirom na njegov kvalitet i potencijal, nije to nista nedostizno, pa cak i da ga prekuca... ;)
zamislite koliko se ovaj mitoman svaki put stresira kad Dzeko zabije i podigne ljestvicu za jos jedan gol koji ce njegov vlah "stici" (sve to bez sutiranja penala). jadnik povazdan skrola svaku temu na svakom podforumu ne bi li nasao nesto gdje se spominje neki srbin iz srbije (jer su ovi srbi iz genocidnog brloga antitalenti pa nema koga spomenut) kao da radi za BIA-u - odjel za virtuelnu propagandu...

jadnice shvati da Dzeko nije samo zbir golova, nego kao sto kaze Gazetta "ne znas da li ima vise klase ili inteligencije u igri". devetka koja i u poznim igrackim godinama silazi u sredinu i onda djeli lopte kao desetka. ubojit sa obje noge. zabija glavom. ima vlastiti trjedmark kad drzi protivnika na ledjima i niko mu ne moze uzeti loptu. ....masa prelijepih golova....nikad teze povrede u karijeri kao Lebron...itd itd

Fenomen...

i kao takav.... trn u oku svetosavskim fasistima

soko
Postovi: 3706
Pridružen/a: 21 jan 2009, 15:34
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la soko » 08 feb 2023, 00:12

Edin Dzeko - u BL od 111 utakmica, 66 golova i 27 asistencija.. to dok je bio mlad
ovo u Seria A 256 utakmica - 105 golova i 50 asistencija

Dusan 124 utakmice, 57 golova i 9 asistencija.

Eto neki brojki sto po godinama sto po ligama. Samo npr kolika je razlika u asistencijama kad se poredi Edin sa ovim ostalim igracima iz bivse Yuge

Avatar
marconato
Postovi: 12158
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la marconato » 08 feb 2023, 08:01

RoninX je napisao/la:
07 feb 2023, 23:32
marconato je napisao/la:
07 feb 2023, 22:34
h1a2s3o4 je napisao/la:
02 feb 2023, 08:29
Ovaj forum je dobar jer na njemu možeš vidjeti razne vrste budala. :zviz:

Poredi čovjek Vlahovića tj. njegove igre sa 22 ili 23 godine sa Džekinim igrama kada ima 36 godina. :clap: To su neke nove visine dostignute. Ili se radi o djetetu ili o zahlupano/neobrazovanom čovjeku. Bolje za tebe da si dijete, jer bi onda još bilo nade za tebe.

Džeko u tim godinama harao u Njemačkoj, neki tamo Wolfsburg vodio do titule.

Ali upravu si donekle za jednu stvar, a to je da se napadači iz zemalja bivše Juge i mogu porediti sa Dzekom samo u ovim njegovim godinama. Drugačije ne bi bilo fer. :kafa:
Pa evo poredicemo ih u Vlahovićevim godinama.

- Džeko s pune 23. zakljucno sa sezonom 08/09 postigao 40 golova u Bundesligi.
- Vlahović s pune 23. zakljucno sa ovom sezonom postigao 59 golova u Serie A, s tim da lik nije igrao 10-ak kola zbog povrede i da ima jos do kraja sezone 17 kola...

Da, tacno. Džeko je vodio Wolf do titule, ali nije isto igrati u jako dobro poslozenom timu od kojeg niko nista ne ocekuje i u gigantu poput Juventusa koji je krizi epskih razmjera.

P.S. Ima Vlahović jos hljeba da se najede da bi dostigao Džekinu karijeru, ali obzirom na njegov kvalitet i potencijal, nije to nista nedostizno, pa cak i da ga prekuca... ;)
zamislite koliko se ovaj mitoman svaki put stresira kad Dzeko zabije i podigne ljestvicu za jos jedan gol koji ce njegov vlah "stici" (sve to bez sutiranja penala). jadnik povazdan skrola svaku temu na svakom podforumu ne bi li nasao nesto gdje se spominje neki srbin iz srbije (jer su ovi srbi iz genocidnog brloga antitalenti pa nema koga spomenut) kao da radi za BIA-u - odjel za virtuelnu propagandu...

jadnice shvati da Dzeko nije samo zbir golova, nego kao sto kaze Gazetta "ne znas da li ima vise klase ili inteligencije u igri". devetka koja i u poznim igrackim godinama silazi u sredinu i onda djeli lopte kao desetka. ubojit sa obje noge. zabija glavom. ima vlastiti trjedmark kad drzi protivnika na ledjima i niko mu ne moze uzeti loptu. ....masa prelijepih golova....nikad teze povrede u karijeri kao Lebron...itd itd

Fenomen...

i kao takav.... trn u oku svetosavskim fasistima
Osnovni preduslov za bilo kakvu diskusiju je citati s razumijevanjem, ali ti za to ocigledno nisi sposoban, jer da jesi, procitao bi moju poslednju recenicu i sve bi ti bilo jasno i ne bi pisao ove nebuloze iz prvog pasusa.

Ja sam se samo nadovezao na post @h1a.. i slazem se da je nezahvalno porediti igraca od 37 i od 23, ali se mogu porediti u godinama u kojima je Vlahović sada.

Apsolutno uvazavam i respektujem Džekinu igracku velicinu i slazem se da je najbolji centarfor postratne ex yu. Nemam nikakav problem s tim! Za ostale ne mogu pricati i garantovati, jer ih nisam gledao, ali ponavljam, nije to nista nedostizno i nista spektakularno (vanvremenski). Ne pricamo o R9. Znaci, Dušan mora jos puno da se trudi i radi da bi dostigao taj nivo, da ima srece sa povredama i izborom narednog kluba, jer Juve je ocigledni promasaj.

Sportski pozdrav :wave:
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
ASD
Postovi: 26165
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la ASD » 08 feb 2023, 08:13

Ma ne mogu se Vlahović i Džeko porediti jer je Vlahović mlad igrač. Svašta mu se može desiti i dobro i loše u međuvremenu.
Tek nakon 10 godina bi mogli početi s poređenjem.

Horoz
Postovi: 1440
Pridružen/a: 03 jan 2023, 12:00
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la Horoz » 08 feb 2023, 09:09

soko je napisao/la:
08 feb 2023, 00:12
Edin Dzeko - u BL od 111 utakmica, 66 golova i 27 asistencija.. to dok je bio mlad
ovo u Seria A 256 utakmica - 105 golova i 50 asistencija

Dusan 124 utakmice, 57 golova i 9 asistencija.

Eto neki brojki sto po godinama sto po ligama. Samo npr kolika je razlika u asistencijama kad se poredi Edin sa ovim ostalim igracima iz bivse Yuge
Upravo to, Vlahović čak ni statistički ne nadmašuje Džeku, u kontekstu godina, broja odigranih utakmica i učinka. A gdje je 15 godina igranja na najvišem nivou.

Beko
Postovi: 1867
Pridružen/a: 21 jan 2013, 21:41
Lokacija: The Hydra Island
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la Beko » 08 feb 2023, 09:32

jedna od Dzekinih kvaliteta, koja pokazuje koliko je on u stvari psihicki jaka osoba, da kod njega nema odustajanja, jer za dijete iz ratnog i godinama obkruzenog i bombardovanog Sarajeva ne postoji "odabrao los klub", jer "nema srece u novoj sredini" je izgovor za pi*ki*e.

u Ceskoj je orao na posudi po njivama druge lige, dok se nije vratio u prvu cesku ligu, gdje ga je nasao Felix Magath, koji ga je i doveo u Njemacku

tu u Njemackoj je mozda imao i najlaksi dio karijere, jer mlad i neobterecen pritiskom uspjeha i konkurencije

kasnije u MC, Romi i Interu je prevaziso mnoge igrace, kako u direktnoj konkurenciji, tako u duzini karijere na vrhunskom nivoju

pogledajte tim Cityja iz 2014/15, gdje su ti igraci sad, gdje je Dzeko.

da ga aBd posluzi zdravlje i do kraja kariere brez vecih povreda prodje, koliko god on to igrao

ali nesto sluti, da bi on mogao jos jednom napraviti transfer u veci klub od Intera



Ima Srbija dosta korektnih momaka u sportu, ali Vlahovic to nije.
Kako bi ateisti rekli, karma vraca. Shiptarski pozdrav Dusku, sve najbolje i svako dobro u zivotu.

Horoz
Postovi: 1440
Pridružen/a: 03 jan 2023, 12:00
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la Horoz » 08 feb 2023, 09:38

Ma bezvezena diskusija. Ovaj samo čeka da malo podbode bošnje, bošnje da uzvrate. I tako u krug :D

Avatar
marconato
Postovi: 12158
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la marconato » 08 feb 2023, 09:45

Horoz je napisao/la:
08 feb 2023, 09:38
Ma bezvezena diskusija. Ovaj samo čeka da malo podbode bošnje, bošnje da uzvrate. I tako u krug :D
Nisam ja nikoga "podbadao". Bošnje su se navukle na trolovanje @jasmina agica na prethodnoj str. Ja sam se nadovezao samo u kontekstu godina i pisao argumentovano, kao sto uvijek radim...
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Horoz
Postovi: 1440
Pridružen/a: 03 jan 2023, 12:00
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la Horoz » 08 feb 2023, 10:01

marconato je napisao/la:
08 feb 2023, 09:45
Horoz je napisao/la:
08 feb 2023, 09:38
Ma bezvezena diskusija. Ovaj samo čeka da malo podbode bošnje, bošnje da uzvrate. I tako u krug :D
Nisam ja nikoga "podbadao". Bošnje su se navukle na trolovanje @jasmina agica na prethodnoj str. Ja sam se nadovezao samo u kontekstu godina i pisao argumentovano, kao sto uvijek radim...
Pa što se ti navlačiš na trolanje @jasmina agica?
Mislim bez veze, ko da čekaš u busiji da neko napiše nešto o srpskim igračima i iskočiš :D

Avatar
marconato
Postovi: 12158
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la marconato » 08 feb 2023, 10:06

Horoz je napisao/la:
08 feb 2023, 10:01
marconato je napisao/la:
08 feb 2023, 09:45
Horoz je napisao/la:
08 feb 2023, 09:38
Ma bezvezena diskusija. Ovaj samo čeka da malo podbode bošnje, bošnje da uzvrate. I tako u krug :D
Nisam ja nikoga "podbadao". Bošnje su se navukle na trolovanje @jasmina agica na prethodnoj str. Ja sam se nadovezao samo u kontekstu godina i pisao argumentovano, kao sto uvijek radim...
Pa što se ti navlačiš na trolanje @jasmina agica?
Mislim bez veze, ko da čekaš u busiji da neko napiše nešto o srpskim igračima i iskočiš :D
Ne navlacim, nisam njemu ni replicirao, nego drugom liku kad se diskusija vec razvila...
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Centre forward
Postovi: 6073
Pridružen/a: 26 jun 2010, 14:37
Lokacija: Rudolf Diesel straße
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la Centre forward » 08 feb 2023, 10:09

Nije ti lijepo za to Bošnje, ne ponaša se tako u gostima.

Koji je to prijeratni CF boji od Džeke? Edin je sad za sad najbolja devetka ikad rodjena na ovim prostorima.
05.09.1995 ♥

11-0-0 Rekordmeister

Ratzel Hettner Ritter Meyer Waldseemüller

Avatar
Shategabri
Postovi: 14495
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la Shategabri » 08 feb 2023, 10:10

marconato je napisao/la:
08 feb 2023, 08:01


Osnovni preduslov za bilo kakvu diskusiju je citati s razumijevanjem, ali ti za to ocigledno nisi sposoban, jer da jesi, procitao bi moju poslednju recenicu i sve bi ti bilo jasno i ne bi pisao ove nebuloze iz prvog pasusa.

Ja sam se samo nadovezao na post @h1a.. i slazem se da je nezahvalno porediti igraca od 37 i od 23, ali se mogu porediti u godinama u kojima je Vlahović sada.

Apsolutno uvazavam i respektujem Džekinu igracku velicinu i slazem se da je najbolji centarfor postratne ex yu. Nemam nikakav problem s tim! Za ostale ne mogu pricati i garantovati, jer ih nisam gledao, ali ponavljam, nije to nista nedostizno i nista spektakularno (vanvremenski). Ne pricamo o R9. Znaci, Dušan mora jos puno da se trudi i radi da bi dostigao taj nivo, da ima srece sa povredama i izborom narednog kluba, jer Juve je ocigledni promasaj.

Sportski pozdrav :wave:
Vlahović ima sve predispozicije, ako ga zaobiđu povrede i još bitnije, a što je do njega, ako ga ne proguta slava (o čemu smo već na nekoj temi - hint: Jović), onda može.
Hoće li, vidjećemo. Čitava karijera je pred njim.
Koševo Zapad

Horoz
Postovi: 1440
Pridružen/a: 03 jan 2023, 12:00
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la Horoz » 08 feb 2023, 10:11

marconato je napisao/la:
08 feb 2023, 10:06
Ne navlacim, nisam njemu ni replicirao, nego drugom liku kad se diskusija vec razvila...
A evo i ja se navukoh na @jasmina agića. Nego samo nastavite tako

Avatar
Shategabri
Postovi: 14495
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la Shategabri » 08 feb 2023, 10:15

JasminAgic je napisao/la:
03 feb 2023, 15:09
h1a2s3o4 je napisao/la:
02 feb 2023, 09:14
JasminAgic je napisao/la:
02 feb 2023, 08:42


Eto Dzeko svjetska klasa bio, a ne rezerva rezervi u Cityu i godinama napadac osrednjeg kluba poput Rome. :bow:
Evo da ti odgovorim vodeći se tvojom logikom.

Zamisli kakav napadač moraš biti da kao rezerva rezervi budeš jedan od najvažnijih igrača Citya kada su osvojili titulu, a da pri tome ne mislim samo na zadnju utakmicu.
Ili, opet tvojom logikom, da osrednji klub poput Rome vodiš skoro do finala Lige šampiona. :kafa:
Dzeko nije nikad bio world class napadac kao sto je Vlahovic proteklih par sezona. Takav napadac ne provede svoje najbolje godine u klubu ranga Rome.
Vlahović je na početku karijere.
World class u Fiorentini :lol:
Vidim ide dobro u Juventusu.
Toliko dobro da tabloidi izmišljaju ponude Reala.

Vlahović mora da pojede dosta pure da bi postigao ono što je Džeko.
Ti si jedan obični zajedljivi sitni trol koji ovakvim upisima pokušava biti primjećen.
Koševo Zapad

Avatar
OldFashioned
Postovi: 7946
Pridružen/a: 08 okt 2020, 02:18
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la OldFashioned » 08 feb 2023, 11:23

slika
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: BHFreak, Imajednabrigada, Licniznanstvenik, lolcina, sagitarius i 48 gostiju.