Amar Dedić

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Amar Dedić

Post Postao/la Raonffa » 18 sep 2022, 14:46

Kao što kaže @hurem, besmisleno je raspravljati oko toga da li Dedić treba biti prva opcija na desnom beku u reprezentaciji, jasno je kao dan da mora igrati.

Sa druge strane, mislim da nas 99% zna da će u petak protiv Crne Gore tu bočnu (bekovsku) poziciju zauzeti Stevanović ili Sušić. I hajde, ja to i mogu donekle opravdati, možemo se voditi onom floskulom da nam pobjeda protiv CG garantuje prvo mjesto i baraž, pa eto ono idemo sa "provjerenim" snagama, s obzirom da Dedić nije uigran sa ostatkom ekipe.

Ali realno već protiv Rumunije dečko mora startati, a od sljedeće godine (tj. od početka kvala za Euro) svakako treba biti standardan u prvih 11, ukoliko naravno nastavi ovako igrati za klub, a ja se nadam da hoće.

I da, već od te sljedeće godine Sušića, Cipetića i ostale treba izbaciti sa spiska, prve i jedine opcije za desnog beka moraju biti Gazibegović i Dedić + naravno na Šabanovića obratiti pažnju ako bude imao minute u Angersu.

Miru Stevanovića tu i ne računam, on može pokriti sve po desnoj strani, od beka do krilnog napadača, tako da on i dalje treba ostati na spisku kao nekakav univerzalac.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Sheyi
Postovi: 12122
Pridružen/a: 10 jan 2009, 17:19
Lokacija: kraj puta
Kontakt:

Re: Amar Dedić

Post Postao/la Sheyi » 18 sep 2022, 18:15

Deseta tekma u nizu od prve minute, i to od 6 augusta sve. Jedini igrac Salzburga koji je u tom periodu sve utakmice poceo od prve :bih:

baltazar7
Postovi: 641
Pridružen/a: 05 jul 2018, 17:06
Kontakt:

Re: Amar Dedić

Post Postao/la baltazar7 » 19 sep 2022, 19:07

Sheyi je napisao/la:
18 sep 2022, 18:15
Deseta tekma u nizu od prve minute, i to od 6 augusta sve. Jedini igrac Salzburga koji je u tom periodu sve utakmice poceo od prve :bih:
Ako si čitao još detaljnije, momak posljednje 3 sezone, otkako je u seniorima, u pravilu je bio standardan u ekipama, igrao sve utakmice i skoro sve po 90 min. Dodaj još kupove, reprezentaciju, baš se vidi da je uvijek standardan, isporučuje, pouzdan. Jako je bitno da je zdrav i spreman, nema ni sa te strane nekih povreda i problema koji bi ga usporili.

Ja momka pratim već dobrih 7-8 godina, ima nekih razloga za to, RB Salzburg je još jedna očekivana stepenica u nj karijeri.

Ta ekipa je ljetos dovela iz Belgije čini mi se igrača, mladog, 5,5 miliona ga platili. Pokriva upravu tu desnu stranu, defanzivno. Dedić se za sada ustalio u ekipi, prvenstvo, Liga prvaka, Milan, Liverpool...

I samo kod nas je nakon svega navedenog moguće da se diskutuje o tome da li jedan ovakav kapacitet treba ili ne treba da igra.

Avatar
DamirT
Postovi: 13649
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Amar Dedić

Post Postao/la DamirT » 19 sep 2022, 19:13

Ako se protiv Rumunije ne pocne s njim na beku,yebem ovu reprezentaciju.Hajd protiv CG i nekako da ne pocne jer nam je najbitnija utakmica.Ako aBd pobijedimo njih,mora startat protiv Rumunije.Boljeg beka trenutno nemamo definitivno,a tek mu je 20 godina
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

baltazar7
Postovi: 641
Pridružen/a: 05 jul 2018, 17:06
Kontakt:

Re: Amar Dedić

Post Postao/la baltazar7 » 19 sep 2022, 19:20

Tako nekako. Iako sam prvi zagovornik da mu se da prava prilika i utakmica u reprezentaciji, slažem se da to u ovom trenutku ne mora biti možda ta protiv Crne Gore, da ne nabrajamo razloge, ali u prvoj narednoj, ako bude zdrav i spreman, njegovo ime mora biti na grafici u početnoj postavi.

izdzezveubrazil
Postovi: 2350
Pridružen/a: 10 mar 2020, 12:46
Kontakt:

Re: Amar Dedić

Post Postao/la izdzezveubrazil » 19 sep 2022, 19:45

Ma najiskrenije ne vidim što ne bi bio starter već protiv Crne Gore, mi više ne pričamo o igraču koji je nekakav potencijal, pričamo o redovnom starteru u Salzburgu kojem je, sad kad je Gazibegović otpao sa spiska, glavni konkurent za mjesto u timu Mateo Sušić. Uz dužno poštovanje Sušiću, nećemo se zajebavati. To nam zapravo može biti prednost u odnosu na prvu utakmicu.

dinodino2019
Postovi: 2354
Pridružen/a: 13 jul 2019, 13:42
Kontakt:

Re: Amar Dedić

Post Postao/la dinodino2019 » 19 sep 2022, 20:04

izdzezveubrazil je napisao/la:
19 sep 2022, 19:45
Ma najiskrenije ne vidim što ne bi bio starter već protiv Crne Gore, mi više ne pričamo o igraču koji je nekakav potencijal, pričamo o redovnom starteru u Salzburgu kojem je, sad kad je Gazibegović otpao sa spiska, glavni konkurent za mjesto u timu Mateo Sušić. Uz dužno poštovanje Sušiću, nećemo se zajebavati. To nam zapravo može biti prednost u odnosu na prvu utakmicu.
Ako budes igrao s tri stopera desno ide stevanovic
Živim za dan kada će KF otići iz našeg grada

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Amar Dedić

Post Postao/la ASD » 19 sep 2022, 20:30

Interesantno. On i Kolašinac ako budu bekovi u formaciji sa 3 štopera.
Slobodno možemo reći da imamo štopera (Anela) koji je ofanzivniji od oba beka.

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: Amar Dedić

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 19 sep 2022, 20:34

ASD je napisao/la:
19 sep 2022, 20:30
Interesantno. On i Kolašinac ako budu bekovi u formaciji sa 3 štopera.
Slobodno možemo reći da imamo štopera (Anela) koji je ofanzivniji od oba beka.
Momak moze biti dobar prosjecan igrac, ali daleko daleko da ce biti neki dobar Evropski igrac.

To se jednostavno odma vidi.
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

Avatar
Federer17
Postovi: 7109
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Amar Dedić

Post Postao/la Federer17 » 19 sep 2022, 21:01

ASD je napisao/la:
19 sep 2022, 20:30
Interesantno. On i Kolašinac ako budu bekovi u formaciji sa 3 štopera.
Slobodno možemo reći da imamo štopera (Anela) koji je ofanzivniji od oba beka.
Kolasinac je svoje najbolje utakmice u Arsenalu (a i karijeri) odigrao na poziciji kao wing back. Ako on ne preferira igrati ofanzivno (i tu se bolje ne snalazi), onda ga nikad nisi gledao.

Evo i ovaj momak se vec 'sahranjuje', inace imamo sve Dani Alvese i Evre na tim pozicijama. :)

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Amar Dedić

Post Postao/la ASD » 19 sep 2022, 21:11

Federer17 je napisao/la:
19 sep 2022, 21:01
ASD je napisao/la:
19 sep 2022, 20:30
Interesantno. On i Kolašinac ako budu bekovi u formaciji sa 3 štopera.
Slobodno možemo reći da imamo štopera (Anela) koji je ofanzivniji od oba beka.
Kolasinac je svoje najbolje utakmice u Arsenalu (a i karijeri) odigrao na poziciji kao wing back. Ako on ne preferira igrati ofanzivno (i tu se bolje ne snalazi), onda ga nikad nisi gledao.

Evo i ovaj momak se vec 'sahranjuje', inace imamo sve Dani Alvese i Evre na tim pozicijama. :)
Nisi ti odavno gledao Kolašinca.
Dobar je Dedić. Ali je fakt da je previše defanzivan za wing-backa. Što opet ne znači da ga se ne treba probati. Da budem iskren, i on i Kolašinac su mi trenutno bliže štoperima kada bi se igrala ta formacija, nego wing-backovima.
Kolašinac bi vjerovatno i igrao štopera, da Ćivić uspije prenijeti jednako kvalitetne partije iz kluba u reprezentaciju.

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: Amar Dedić

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 19 sep 2022, 21:22

U reprezentaciji ofanzivne kvalitete imaju samo Dzeko i Stevanovic.
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

Imajednabrigada
Postovi: 1671
Pridružen/a: 14 sep 2021, 11:58
Kontakt:

Re: Amar Dedić

Post Postao/la Imajednabrigada » 19 sep 2022, 21:22

DuljevinhoHaraldo je napisao/la:
19 sep 2022, 20:34
ASD je napisao/la:
19 sep 2022, 20:30
Interesantno. On i Kolašinac ako budu bekovi u formaciji sa 3 štopera.
Slobodno možemo reći da imamo štopera (Anela) koji je ofanzivniji od oba beka.
Momak moze biti dobar prosjecan igrac, ali daleko daleko da ce biti neki dobar Evropski igrac.

To se jednostavno odma vidi.
Slabo se to vidi.
Mali ce biti u rangu Salihamidzica a mozda ga i nadmaši, dakle evropski i svjetski igrac.
"****** se trudi da uradi nešto korisno, bez ličnog interesa, i drvlje i kamenje na njega... Da se slučajno ne bi namnožilo takvih, to je formula po kojoj BiH funkcioniše." - @Horoz

Avatar
Federer17
Postovi: 7109
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Amar Dedić

Post Postao/la Federer17 » 19 sep 2022, 21:36

ASD je napisao/la:
19 sep 2022, 21:11
Nisi ti odavno gledao Kolašinca.
Dobar je Dedić. Ali je fakt da je previše defanzivan za wing-backa. Što opet ne znači da ga se ne treba probati. Da budem iskren, i on i Kolašinac su mi trenutno bliže štoperima kada bi se igrala ta formacija, nego wing-backovima.
Kolašinac bi vjerovatno i igrao štopera, da Ćivić uspije prenijeti jednako kvalitetne partije iz kluba u reprezentaciju.
Istina da ga zadnjih par tekmi nisam gledao, ali ga pratim cijelu karijeru i ubijedjen sam da bi bez pola sekunde dvojbe prihvatio da igra ofanzivniju formaciju nego da bude vise defanzivno postavljen. Opasnih kikseva je imao u odbrani.

U Marseju jednostavno igra ono sto je prinudjen igrati, onaj Tavares mu je 'ukrao' poziciju.

Avatar
DaVinci
Postovi: 2834
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Amar Dedić

Post Postao/la DaVinci » 19 sep 2022, 22:35

DamirT je napisao/la:
19 sep 2022, 19:13
Hajd protiv CG i nekako da ne pocne jer nam je najbitnija utakmica.
A ne strahujes sto ce Civic pocet protiv CG ... :zviz:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Amar Dedić

Post Postao/la ASD » 19 sep 2022, 23:40

Federer17 je napisao/la:
19 sep 2022, 21:36
ASD je napisao/la:
19 sep 2022, 21:11
Nisi ti odavno gledao Kolašinca.
Dobar je Dedić. Ali je fakt da je previše defanzivan za wing-backa. Što opet ne znači da ga se ne treba probati. Da budem iskren, i on i Kolašinac su mi trenutno bliže štoperima kada bi se igrala ta formacija, nego wing-backovima.
Kolašinac bi vjerovatno i igrao štopera, da Ćivić uspije prenijeti jednako kvalitetne partije iz kluba u reprezentaciju.
Istina da ga zadnjih par tekmi nisam gledao, ali ga pratim cijelu karijeru i ubijedjen sam da bi bez pola sekunde dvojbe prihvatio da igra ofanzivniju formaciju nego da bude vise defanzivno postavljen. Opasnih kikseva je imao u odbrani.

U Marseju jednostavno igra ono sto je prinudjen igrati, onaj Tavares mu je 'ukrao' poziciju.
Prije je bio ofanzivan igrač i teška rupa u defanzivi.
Sad je skoro pa beskoristan naprijed, a defanzivno se strašno popravio. Dosta je ozbiljniji vidi se.
Imajednabrigada je napisao/la:
19 sep 2022, 21:22
Slabo se to vidi.
Mali ce biti u rangu Salihamidzica a mozda ga i nadmaši, dakle evropski i svjetski igrac.
Nema on motorike ni blizu za tog nivoa. Znači ni blizu.
Neka on bude korektan Bundesligaški igrač, biće sasvim dovoljno za njeg, a i za reprezentacije.

Avatar
Maestro
Postovi: 5963
Pridružen/a: 26 okt 2008, 03:54
Kontakt:

Re: Amar Dedić

Post Postao/la Maestro » 20 sep 2022, 14:37

Može Petev ostati sto godina, ali to više nema smisla. Ne znam možemo li više potonuti – jasan je Topić.

Tuta Petrov

Unknown2
Postovi: 9108
Pridružen/a: 02 mar 2015, 22:19
Kontakt:

Re: Amar Dedić

Post Postao/la Unknown2 » 20 sep 2022, 14:43

Dedic od 4 na 7 Mio € na TM :salut:

Imajednabrigada
Postovi: 1671
Pridružen/a: 14 sep 2021, 11:58
Kontakt:

Re: Amar Dedić

Post Postao/la Imajednabrigada » 20 sep 2022, 14:51

ASD je napisao/la:
19 sep 2022, 23:40
Federer17 je napisao/la:
19 sep 2022, 21:36
ASD je napisao/la:
19 sep 2022, 21:11
Nisi ti odavno gledao Kolašinca.
Dobar je Dedić. Ali je fakt da je previše defanzivan za wing-backa. Što opet ne znači da ga se ne treba probati. Da budem iskren, i on i Kolašinac su mi trenutno bliže štoperima kada bi se igrala ta formacija, nego wing-backovima.
Kolašinac bi vjerovatno i igrao štopera, da Ćivić uspije prenijeti jednako kvalitetne partije iz kluba u reprezentaciju.
Istina da ga zadnjih par tekmi nisam gledao, ali ga pratim cijelu karijeru i ubijedjen sam da bi bez pola sekunde dvojbe prihvatio da igra ofanzivniju formaciju nego da bude vise defanzivno postavljen. Opasnih kikseva je imao u odbrani.

U Marseju jednostavno igra ono sto je prinudjen igrati, onaj Tavares mu je 'ukrao' poziciju.
Prije je bio ofanzivan igrač i teška rupa u defanzivi.
Sad je skoro pa beskoristan naprijed, a defanzivno se strašno popravio. Dosta je ozbiljniji vidi se.
Imajednabrigada je napisao/la:
19 sep 2022, 21:22
Slabo se to vidi.
Mali ce biti u rangu Salihamidzica a mozda ga i nadmaši, dakle evropski i svjetski igrac.
Nema on motorike ni blizu za tog nivoa. Znači ni blizu.
Neka on bude korektan Bundesligaški igrač, biće sasvim dovoljno za njeg, a i za reprezentacije.
Jesi ti siguran da si ga gledao bar na tv ove zadnje utakmice LP.
"****** se trudi da uradi nešto korisno, bez ličnog interesa, i drvlje i kamenje na njega... Da se slučajno ne bi namnožilo takvih, to je formula po kojoj BiH funkcioniše." - @Horoz

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: Amar Dedić

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 20 sep 2022, 16:08

Gledali smo ga druže, zato i pišemo
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: has i 17 gostiju.