Zvjezdan Misimovic

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
Tekashi
Postovi: 15943
Pridružen/a: 03 apr 2019, 20:54
Kontakt:

Re: Zvjezdan Misimovic

Post Postao/la Tekashi » 11 sep 2021, 02:12

Tesko nama kad se Edin oprosti.


Pretili Demirovic :rol:

Unknown2
Postovi: 9108
Pridružen/a: 02 mar 2015, 22:19
Kontakt:

Re: Zvjezdan Misimovic

Post Postao/la Unknown2 » 18 sep 2021, 15:23

“Nakon utakmice protiv Kazahstana nije bilo jednostavno, neću reći da smo izašli kao gubitnici, ali osjećaj je bio ružan. Sreća što poslije toga nismo imali utakmica i što su se igrači vratili klubovima. Zaboravit će to… Ipak, mladi su i ovo trebaju izvući kao pouku, treba naučiti iz takvih situacija”, rekao je Misimović.

Koliko je medijski istup Asmira Begovića narušio atmosferu?

“Ne znam ni kako bih ono prokomentarisao. Sve je to bilo ciljano, kao dušmani koji ne žele uspjeh… Ako Begović već ima neki problem sa mnom, onda me mogao pozvati na telefon, reći šta i kako, pogotovo jer smo dijelili svlačionicu. Sa Spahićem, recimo, nemam nikakav problem. Begović je možda želio tu medijsku kampanju, da bude u medijima, ali sve to za mene je sada prošlost. Takve glupe izjave ne želim ni da komentarišem, ostalo će advokati riješiti.

Veliku ste ulogu odigrali u dovođenju Dennisa Hadžikadunića i Anela Ahmedhodžića pod bh. zastavu. Ima li još zanimljivih fudbalera u dijaspori?

“U kontaktu sam sa nekoliko mladih fudbalera koji bi u budućnosti mogli dobro doći reprezentaciju, ali vidjet ćemo, nije gotovo dok ih ne vidim u našem dresu. Sada se stvara jedan novi tim, nova generacija na kojoj ćemo temeljiti našu budućnost.

Neki su vas i odbili. Konkretno, Bećir Omeragić.

“On je prvo rekao da želi igrati za nas, a onda se predomislio, smatrajući da će imati bolju perspektivu u Švicarskoj. Odlučio je tako i to je to. To je njegova odluka i morat će da živi s njom.

Javnost sve više mijenja mišljenje o Ivaylu Petevu.

– Moje mišljenje o njemu danas i zimus je isto. Radi se o dobrom stručnjaku koji zna raditi svoj posao, što je najbitnije, a potrebno mu je i malo sreće da se rezultati poklope. Igrači su osjetili kakav je on i kao trener i kao osoba.

Dobro, a kakav je kao osoba?

– Porodičan, prefin, na zemlji… S fudbalske strane, zna dobro analizirati protivnika, vidjeti mane i vrline… Ali, na kraju je rezultat taj koji govori. Još samo to da dođe. Inače, nama sada nije pod moranjem da se plasiramo na Svjetsko prvenstvo jer je cilj da stvorimo taj neki tim za budućnost, a i ovaj modus novi je jako težak, čak i kada uđeš u baraž. No, težimo ka tome i sve dok postoji šansa, nadamo se.

Jesu li vam teško pale uvrede javnosti kada ste “lobirali” za Peteva pored Barbareza?

“U to vrijeme su bile dvije struje, poklopio se i taj izbor predsjednika, a stari režim nije htio da se makne iz fotelja. Na sve načine pokušali su preko svojih ljudi, svojih novinara da to sabotiraju. Naravno da mi nije svejedno kada pročitam te neke uvrede, ali znam da sam čist i da radim ono što je najbolje za reprezentaciju. Svjedoci smo i sami da danas sve više ljudi vjeruje Petevu. ”

Svojevremeno ste izjavili da vas je Hasan Salihamidžić doveo u reprezentaciju. Hoćete li vi sada njegovog sina Nicka?

“Nick ima kvalitet, igra za U19 tim Bayerna i svakako je interesantan, ali problem je što još nema naše državljanstvo.”

Zdravstveno stanje Ćire Blaževića nije baš najbolje. Imate li neku poruku za njega? Niste baš bili u dobrim odnosima.

“Zdravlje je najbitnije. Želim mu da ozdravi i da živi još dugo.”

Imate li kakav savjet za Pjanića? Otišao je u Tursku, gdje ste i vi bili svojevremeno.

“Dovoljno je Pjanić iskusan, zna šta ga čeka tamo. Sada sa Bešiktašom igra Ligu prvaka, vjerovatno će to trajati samo do zime, a onda će biti interesantno i za njega kada fokus bude samo na turskoj ligi. Nakon problema u Barceloni njemu je najbitnije da igra, zbog toga se i odlučio za Bešiktaš, a svakako da je to i za reprezentaciju dobro. Drago mi je također i što je Bešić našao novi klub. Nadam se da će se brzo vratiti u formu.”

Kako izgleda saradnja Misimovića i predsjednika Zeljkovića?

“Imamo dobar odnos, ja sam njemu savjetnik. Čovjek drži do svojih riječi i smatram da mu treba dati šansu. Suvišna je ta prašina koju diže stari režim. Dao je obećanje oko terena i VAR-a i vjerujem da će ih ispuniti.”

Unknown2
Postovi: 9108
Pridružen/a: 02 mar 2015, 22:19
Kontakt:

Re: Zvjezdan Misimovic

Post Postao/la Unknown2 » 20 sep 2021, 22:45

**** aktivno prati naše talente u BiH i inostranstvu. Ubjedljivo smo prvi pisali o Anelu, Dennisu, ranije o Prevljaku, Miloševiću i mnogim drugim igračima. Koliko to pomaže radu N/FSBiH?

– Pa, budući da nemamo baš razvijen taj skauting sistem, sigurno da pomaže jer ni ja ne mogu popratiti svu djecu koja igraju širom Evrope. Ima nas svugdje, pa i u Americi. Svaka preporuka je dobro došla i svaku ćemo uzeti i razmatranje, provjeriti, a na kraju selektor je taj koji odlučuje i bira.

:tokralju:

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: Zvjezdan Misimovic

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 20 sep 2021, 22:58

Znam da je Ahmedhodžić kvalitetan i Halvadžić koji je bio u Malmo ne znam da li je i sada.
Ovo je napisao Vandenaloite 2014-e.
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

CevapiPrijeUtakmice
Postovi: 357
Pridružen/a: 26 dec 2020, 18:16
Kontakt:

Re: Zvjezdan Misimovic

Post Postao/la CevapiPrijeUtakmice » 01 dec 2021, 15:56

slika
Asmir Begović - Najbolji golman u Bh. historiji

Tiktaktoe
Postovi: 835
Pridružen/a: 15 mar 2021, 17:42
Kontakt:

Re: Zvjezdan Misimovic

Post Postao/la Tiktaktoe » 01 dec 2021, 18:30

Miske nakon huskovica zavrsava omica...
Vrabac kriminalac

Fudbalbr1
Postovi: 442
Pridružen/a: 28 nov 2016, 15:51
Kontakt:

Re: Zvjezdan Misimovic

Post Postao/la Fudbalbr1 » 01 dec 2021, 18:43

Tiktaktoe je napisao/la:
01 dec 2021, 18:30
Miske nakon huskovica zavrsava omica...
Miske jedino sa husarom sredjuje uplatnice

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: Zvjezdan Misimovic

Post Postao/la ReX » 01 dec 2021, 18:44

Fudbalbr1 je napisao/la:
01 dec 2021, 18:43
Tiktaktoe je napisao/la:
01 dec 2021, 18:30
Miske nakon huskovica zavrsava omica...
Miske jedino sa husarom sredjuje uplatnice
:urnebes: :salut:
@igrajlopte 🐦

EdinjoBos
Postovi: 1281
Pridružen/a: 14 feb 2021, 10:12
Kontakt:

Re: Zvjezdan Misimovic

Post Postao/la EdinjoBos » 01 dec 2021, 18:45

Fudbalbr1 je napisao/la:
01 dec 2021, 18:43
Tiktaktoe je napisao/la:
01 dec 2021, 18:30
Miske nakon huskovica zavrsava omica...
Miske jedino sa husarom sredjuje uplatnice
e koje je sad istina?

Fudbalbr1
Postovi: 442
Pridružen/a: 28 nov 2016, 15:51
Kontakt:

Re: Zvjezdan Misimovic

Post Postao/la Fudbalbr1 » 01 dec 2021, 19:08

EdinjoBos je napisao/la:
01 dec 2021, 18:45
Fudbalbr1 je napisao/la:
01 dec 2021, 18:43
Tiktaktoe je napisao/la:
01 dec 2021, 18:30
Miske nakon huskovica zavrsava omica...
Miske jedino sa husarom sredjuje uplatnice
e koje je sad istina?
Istina je da Huskovica jos niko nije kontaktiro

Tiktaktoe
Postovi: 835
Pridružen/a: 15 mar 2021, 17:42
Kontakt:

Re: Zvjezdan Misimovic

Post Postao/la Tiktaktoe » 01 dec 2021, 19:30

Fudbalbr1 je napisao/la:
01 dec 2021, 19:08
EdinjoBos je napisao/la:
01 dec 2021, 18:45
Fudbalbr1 je napisao/la:
01 dec 2021, 18:43

Miske jedino sa husarom sredjuje uplatnice
e koje je sad istina?
Istina je da Huskovica jos niko nije kontaktiro
Kontaktiran i zavrsen
Vrabac kriminalac

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: Zvjezdan Misimovic

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 01 dec 2021, 19:41

Vec imamo boljeg i mobilnijeg napadaca u vidu Demirovica?

Premlad je jos ali presmijesno je da bude pozivan u A repku.
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

OnakoBa
Postovi: 581
Pridružen/a: 05 dec 2020, 18:28
Kontakt:

Re: Zvjezdan Misimovic

Post Postao/la OnakoBa » 03 dec 2021, 16:17

DuljevinhoHaraldo je napisao/la:
01 dec 2021, 19:41
Vec imamo boljeg i mobilnijeg napadaca u vidu Demirovica?

Premlad je jos ali presmijesno je da bude pozivan u A repku.
Huskovic? Ili neko drugi?
Mi smo porodica i svi ćemo za BiH na terenu ostaviti srce. Meni državni dres sve znači. Tri smo nacije, ali jedna duša. Svi smo rođeni u jednoj državi i mislim da je konačno došlo vrijeme da shvatimo to.
- Dejan Malinović

Avatar
1921boy
Postovi: 5812
Pridružen/a: 10 avg 2019, 12:09
Kontakt:

Re: Zvjezdan Misimovic

Post Postao/la 1921boy » 25 mar 2022, 22:55

Pošto obraz **** raspala?

babino
Postovi: 7197
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Zvjezdan Misimovic

Post Postao/la babino » 25 mar 2022, 23:27

ovaj je prava chetnicka hinjara, gori 100 puta od tute i vice dodinog.

Ljudevit
Postovi: 44
Pridružen/a: 23 mar 2022, 13:16
Kontakt:

Re: Zvjezdan Misimovic

Post Postao/la Ljudevit » 26 mar 2022, 07:18

**** jedina ti je referenca uvijek bila sto nisi Musliman debela ubleho

Avatar
Maestro
Postovi: 5963
Pridružen/a: 26 okt 2008, 03:54
Kontakt:

Re: Zvjezdan Misimovic

Post Postao/la Maestro » 27 mar 2022, 17:18

Jel se sta radi na novim igracima ili samo cevapi se jedu? :bih:
slika
Može Petev ostati sto godina, ali to više nema smisla. Ne znam možemo li više potonuti – jasan je Topić.

Tuta Petrov

Unknown2
Postovi: 9108
Pridružen/a: 02 mar 2015, 22:19
Kontakt:

Re: Zvjezdan Misimovic

Post Postao/la Unknown2 » 21 apr 2022, 14:36

Nakon što je Izvršni odbor Nogometnog saveza Bosne i Hercegovine naložio svim selektorima muških selekcija (U-15 Igor Janković, U-17 Nermin Šabić, U-19 Ivica Barbarić, U-21 Slobodan Starčević, „A“ tim Ivajlo Petev) da do naredne sjednice bh. fudbalske vlade dostave svoje izvještaje, u intervjuu sa Zvjezdanom Misimovićem, savjetnikom predsjednika NSBiH Vice Zeljkovića, analizirali smo njihov rad.

- Kada su u pitanju omladinske selekcije - kadeti i juniori, uvijek treba biti cilj da odigramo taj elitni krug kvalifikacija, što je ovaj put i bio slučaj, rekao je Misimović i dodao:

- Uz malo sreće, U-19 selekcija je mogla i do Evropskog prvenstva, a što se tiče U-17, imali smo peh što smo u grupu dobili Španiju i Belgiju, koje su prejake u tim godištima. Da smo imali malo lakšeg drugog protivnika, možda bismo izborili plasman na EP U-17. Kada je u pitanju selekcija U-19, mislim da su svoj posao odradili sasvim solidno. U posljednjem duelu grupe bili su vrlo blizu senzacije, odnosno, i pobjede i remija protiv Francuske na njihovom terenu (1:2, op. a.). Na kraju nisu uspjeli, ali mislim da je to veoma dobra generacija.

Kako ocjenjujete rezultate reprezentacije BiH U-21?

- Na početku su imali, hajmo reći, težak raspored i malo lošije rezultate. Odmah su izgubili nadu za daljnji plasman. Tu primaran cilj treba biti stvaranje igrača za „A“ tim, a njih nekoliko je već priključeno - Jusuf Gazibegović, Amar Dedić…

Kako vidite trenutnu situaciju u vezi s „A“ timom? “BHFanaticosi” su ponovo na svoj način izrazili nezadovoljstvo radom Saveza i selektora Peteva…

- Vidio sam, ne znam šta je njihov cilj. Mislim da je to sve što rade kontraproduktivno. Ali, generalno, mislim da je problem kompletna atmosfera u cijeloj državi. Ona je loša, sve se više gleda na taj, hajmo reći, nacionalizam i sve to. To mi se uopće ne sviđa i, normalno, ne može biti željena ili pozitivna atmosfera u fudbalu. Cijela atmosfera oko „A“ tima je loša od početka (od dolaska selektora Peteva, op. a.) i teško je tu stvarati pozitivne rezultate. Ili pozitivne misije. To je skoro nemoguće. Moramo biti svi zajedno, ali trenutno to ne vidim. Ne samo u fudbalu nego u cijeloj državi.

Šta je rješenje? Odlazak selektora Peteva ili...?

- Pa dobro, uvijek je najlakše promijeniti selektora. Ne znam, mi isto imamo malo previsoko mišljenje o sebi. A u historiji smo se samo jednom plasirali na neko veliko takmičenje. Mi mislimo da se svaki put moramo negdje plasirati, ali nismo to uradili iz raznoraznih razloga. Ne znam, možda su očekivanja previsoka…

Junski start Lige nacija je pred vratima, a atmosfera nije nimalo obećavajuća…

- Ne, nije dobra atmosfera, a, generalno, u junu nikada nismo odigrali baš najbolje utakmice. To je najteži termin, budući da će već početi odmor, a prvenstva će ranije startati zbog Mundijala 2022. Inače, sve ekipe iz naše grupe su tu negdje (Crna Gora, Finska i Rumunija, op. a.), nema favorita.

Kada je u pitanju igra naše reprezentacije, Misimović ističe da, kad igramo protiv dobrih ekipa u određenoj formaciji, odnosno kad stojimo “duboko”, imamo dobar rezultat.

- Naprimjer, kao protiv Francuske, Italije... Kad stojimo “duboko”, u tom bloku 3-5-2, vrlo je teško igrati protiv nas. No, protiv manjih ekipa mi moramo graditi igru i preuzeti inicijativu te tu imamo dosta problema. Mislim da se na tome treba raditi jer tu nemamo neku ideju ili strpljenje. Tu se dosta mučimo... Teško pravimo igru i zbog toga moramo stvoriti neki plan „B“

Imajednabrigada
Postovi: 1702
Pridružen/a: 14 sep 2021, 11:58
Kontakt:

Re: Zvjezdan Misimovic

Post Postao/la Imajednabrigada » 21 apr 2022, 14:55

Ja sam znao da je on budala i lopov ali ovoliki da je to nisam znao. Nikad mi nije sjedao ni kao covjek ni kao igrac( svaaka cast ono sto je i koliko dao za repku) ali njegovo srce je uvijek bilo preko Drine to se vidjelo i osjetilo na samom startu reprezentativne karijere. Dok se bio prodo u Nirnberg odmah se oprostio kao povreda ledja ga muči a poslije tek odigrao utakmice karijere. Pa onda baraz s portugalom odjednom se izgubi..nije Ciro dazaba pricao da nas je prodao.


I sad citam sta kreten prica...trebamo ss zadovoljavati prolaskom u elitni krug u mladjim kategorijama i biti zadovoljan kad nas beligija u U17 natrpa 6 komada ili proizvidnjom igraca u u21 samo za A repku koja budala..

P.s. politka i sport nebi trebali imat veze tako da se politicko stanje ne bi trebalo osjetiti u fudbalu legendo, niti kada se namjesta Borcu i prije toga Zrinjskom ili kada se zaposljava neki cetnik u savez s placom od 30hilj evra i ti mi to sad hoces opravdati i jos se pitas sta je cilj fanatikosa... puuuu
"****** se trudi da uradi nešto korisno, bez ličnog interesa, i drvlje i kamenje na njega... Da se slučajno ne bi namnožilo takvih, to je formula po kojoj BiH funkcioniše." - @Horoz

Harise
Postovi: 2723
Pridružen/a: 22 sep 2018, 00:48
Kontakt:

Re: Zvjezdan Misimovic

Post Postao/la Harise » 21 apr 2022, 20:27

Misimovic je prodo nas isto tada protiv Portugala 2010, on je igrao za nas jer nije šancu imao Njemacku i Srbiju. Sad je njegovo pravo lice pokazo. A bio je jedan od najboli igrace svi vremena...

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Sveti i 44 gosta.